Kleuraccenten Inpastel bij verfijnde vormen Leer blijft! Zo de ouders zongen piepen de jongen niet 9 tgggSA* SCHNEIDER S-KE— 1998.- UITNODIGING VOOR EEN GEZELLIGE... A interieurverzorging ■i NATIONALE VERRASSEND - BOEEND VRIJBLIJVEND, Ga samen met ons op meubeltour. Naar de grootste meubeltoonzalen van Nederland met een show van bijna 15000 nr woonplezier. U vindt er alle denkbare stijlen: Mooi klassiek, eigentijds romantisch, praktisch modern en exklusief design. mi vertrekken op -« 011 hartelijk welkow 3+2-2ITSBANÏC BORIS HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 9 OKTOBER 1987 PAGINA 17 „We houden niet zo van al dat wit en dat steriele" is de be kende kreet van mensen, die wat „modern wonen" heet niet zijn toegedaan. Die modern georienteerden houden daar in feite ook niet zo van, want al blijft wit de boventoon voeren bij deze Een van de nieuwste meubel stoffen grijpt kwa beeld terug naar vroeger. En dat op een pas gepresenteerde, moderne bank met (tegen schoppende voeten) een terugspringende plint en drie armleunen voor comfortabel zitten en een beet je privacy. (Young internatio nal). woonstijl, het begrip „steriel" slaat beslist niet op wat door snee genomen in deze sfeer wordt gebracht. Integendeel. Overal zie je hoe men door kleuraccenten, verfij ningen en vaak opengewerkte vormen steeds meer de roman tische kant uitgaat. Zonder het overslaan van de weegschaal naar de al te zoete kant. Allerlei pasteltinten voor de be- kledingsstoffen komen dan bij mensen met smaak en oog voor wat nieuw is in details te rug. Een enkele handgreep of knop aan een alpinewitte kast deur in eenzelfde pastelkleur, een lamp, een woondecoratie Op de voorpagina van deze woonspecial als blikvanger een chaise longue, die een hoek bank afsluit. In een andere stijl laten we nog zo'n leef hoek zien. Het is een uit losse elementen zelf samen te stellen hoekbank naar een ontwerp van Jan des Bouvrie met links eveneens zo'n chaise longue idee. Omdat er kleine, middelgrote en lange mensen zijn, impliceert de verstelbare poothoogte bij deze door Gel derland gebrachte bank een op maat af te stellen zitcomfort. De stoffen bekleding is verwis- en uiteraard andere dingen, waarmee men zich omringt, zorgen zo samen voor kleurhar- monie. Dat trekt overigens ook een be hoorlijke wissel op de inrichting van meubelzaken. Die gaan heel vaak over tot het neerzet ten van een „totaal plaatje" om zo een bepaalde sfeer aan te geven en als verantwoord voor beeld te dienen. Zwart Te zacht, dat pastel? Wit met zwart, vaak samen met behoor lijk pittig gekleurde meubelstof fen of een zachte tint in leder, verraden stijl. Zo zagen we ver schillende zwarte wandmeubels bij zachtgrijs leren bankstellen en een vleug pastel op de vloer. Voor dat zwart is vaak iets meer „woonlef" nodig, maar karakter heeft het bij een goed ontwerp zonder meer. Komblnatles Ook valt duidelijk te signaleren, dat de kombinatie twee- en driezitsbank terugloopt. Men kiest voor een drie- of royale twee-en-een-half-zitter en zoekt daar de goede fauteuils bij. Ook in die losse stoelen Is van alles te beleven, waarbij menig een een originele „design"- exemplaar niet uit de weg gaat. Zo doet de „Stoel van het jaar '86" naar een ontwerp van Jack Crebolder het helemaal niet slecht als een soort woon- object, waar je toevallig ook nog prima in zit. Overigens won Crebolder dit jaar eveneens die door de Jaarbeurs in overleg met de Internationale Meubel beurs ingestelde prijs, zoals we al eerder in „UW THUIS- KRANT'Tieten zien. Aktuele ontwerpen in leder la ten zien, dat leer niet weg te denken is. Dit is een model uit de „Nieuwe stijl"-collectie van Leolux. Het zijn vooral de lichtere tin ten, die voor een deel de plaats van bruin hebben ingenomen. Veel grijs, van heel zacht tot een pittiger pastel, maar ook blauwtinten worden op dit mo ment toegepast. Voor wie het wat donkerder mag/moet anthraciet, bronstin ten, bordeau...in leer kan veel. Over leder kunnen we kort zijn. Het blijft, ondanks de behoorlij ke druk, die de nieuwe meubel stoffen op het nog steeds ge wilde leer uitoefenen. Toonaangevende meubelfabrie ken zetten zelfs kompleet nieu we lijnen neer in leer. Zoals bij voorbeeld Leolux vrij recent met heel goede ontwerpen, ge bracht onder de naam „De nieuwe stijl". Bij die nieuwe stijl passen overigens ook aparte meubelstoffen. Stoel als woonobject, waar je ook nog prima in zit (Leolux). Goede, betaalbare vormge ving voor een eethoek met een dressoir. De knoppen van de lage kast (dressoirs komen roy aal terug!) kunnen worden uit gevoerd in een van de pastels, die in de bekleding zitten. (Broekhuisen). rnotior d Jong wonen en de sfeer van high tech gaan (soms) samen. Een ontwerp van Pierre Mazai- rac en Karet Boonzaayer voor Kitanova. Jonge mensen trekken steeds meer hun eigen spoor. Willen niet meer wonen zoals hun ouders dat deden. Kiezen voor budget-meubels, die toch iets moeten hebben en kombineren de meest leuke/a parte of „dat kan niet" dingen, die het naderhand voor hon derd procent wèl doen. Het jonge blije wonen, zo heet dat vaak, maar met behoorlijk wat zwart, abstrakte dessins, vaak „design" zonder dat je daarvoor een peperdure naam hoeft te betalen, gaan die youngsters hun eigen gang. Daarbij vaak dat lichte grenen latend voor wat het is geweest en blij zijn ze zelf wei- Een eigen woonwereld apart, waar steeds meer meubelzaken toch proberen rekening mee te houden! r-rï •;j "..'V. Een karakteristieke stof voor een al even karakteristieke stoel (Leolux). NATIONALE V V kunt zich opgeven voor de meubeltour (niet telefonisch) Deelname is gratis! (Wij berekenen echter 12,50 p.p. inschrijfgeld, dit bedrag ontvangt u bij aanwezigheid in de bus van ons terug). Groenelaan 45-49, Schiedam Tel. 010-4269862. Indien gewenst zal bij grote belangstelling deze meubeltour herhaald worden. zwaar eiken romp er kussens vanaf 3998.- voor 3398.- ö/Verse andere ^üjbmatiea moae,iik ^•40 breed met verlichting en eiken'front m8SSief van 2498.- ,"^RbORc HOOGSTRAAT 206 VLAARDINGEN TEL. 010-4346918 Vrijdag koopavond NRflMNNNNNMNI Steeds meer romantiek bij 't moderne wonen m fin rit3 i/nnr l« W II II II M tv-', Z '«jv" h" ui* Hit n*>> t4» 55 5» OKTOBER WOON MAAND M-EWEl Tom v- «4 W

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 17