„Zwaluwen wordt mijn laatste vereniging" NIEUWE BADKAMER 1 BADERIE HEEFT ZE IN ALLE SOORTEN.... Ipüüll lp IkSüüi Hi ZOEKT EEN FRANSE AUTO? 1*^ mooi, geen m onderhoud# Sugar Mama in Podium 'n Sportief alternatief. Najaarsconcert PHTönovember Vlet zinkt Inbraken ff Fitnesscentrum Graaf Florisstraat 62 jggwaa Body-Care Sauna - Sport- en zaterdags van 10.00 moezel ESTLAND EURS Van den Heuvel FLACHGLAS AG fc ES HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 23 OKTOBER 1987 PAGINA 11 VLAARDINGEN Aan het einde van dit voetbalseizoen komt Danny Molendijk (32) voor een groot dilemma te staan. Doorgaan als aktief voetballer bij Zwaluwen óf een carrière beginnen als trainer omdat hij dan het diplo ma oefenmeester 1 op zak hoopt te hebben. „Van mijn vader heb ik altijd geleerd, van geld kun je naar de bakker". Met deze opmer king lijkt Molendijk te kiezen voor een loop baan als trainer. Toch wil hij op dit moment daarover nog geen beslissing nemen, het hangt van zoveel faktoren af, die hij nu nog niet kan overzien. „Ik heb die cursus natuur lijk niet voor niets gevolgd en de vraag is dan wat gaat er gebeuren. Komen er clubs met aanbiedingen, ben ik nog steeds fit, worden we met Zwaluwen kampioen, slaag ik en hoe is de vorm. Dit seizoen maak ik in elk geval af en volgend jaar begint een nieuw seizoen," schuift de rossige Schiedammer de beslissing nuchter voor zich uit. In het dagelijks leven runt Molendijk samen met zijn vader een oud-ijzer handel. Toch ging hij de cursussen voor oefenmees ter volgen. „In Zeist vroe gen ze zich dat ook al af, wat een oud-ijzerhande laar kwam doen. Vroeg of laat komt er een moment dat je moet stoppen met voetballen en omdat ik echt voetbalgek ben, wil ik aktief blijven en mijn ervaringen overdragen. In Nederland zijn die cursus sen nu eenmaal verplicht en ik moet eerlijk zeggen dat ik van vooral de oplei dingen één en twee al veel opgestoken heb. Als voetballer heb ik altijd gekeken waar mijn gren zen lagen en als trainer wil ik dat ook doen. Daar om ben ik ook doorgegaan voor het diploma oefen- meester één. Het voordeel daarvan is ook dat je op een hoger niveau kan trainen en daar zijn de omstandigheden altijd be ter. Ik denk zelfs hoe ho ger je traint, hoe makke lijker het is, alleen de spanning en prestatie ge richtheid zijn zwaarder en groter," verklaart Molen dijk zijn studiedrift. Hoger oCHIE 40-52 SCHIEDAM 010 - 473 2Q 77 Voor een gebruikte goed gecontroleerde auto met "esprit" Top Vader Nergens SCHIEDAM Dennis Polderman van Budo In stituut Weeland is Ne derlands jeugdkampioen karate geworden tot in de leeftijdsklasse tot en met 15 jaar. De kampi oenschappen werden op 16 oktober in Goor ge houden. Dennis Polder man wist de eerste plaats te behalen door vijf partijen in winst om te zetten. IfWerii want óókinkunststof zijn kwaliteiten! Van den Heuvel levert Weru Ramen en Deuren met: Haltertraining ookEFUKAMES m.b.v. traint bij Body-Car Moderne Body-Care ook Apparatuur Body-building Konditietraining Karate Junioren vanaf 5 jaar Karate Senioren Aikido (als enige in Schiedam) Yoga FIGUUR- KORREKTIE d.m.v. Aerobic (body-heat) Damesgym (gym-tonic) Jazz-ballet voor Dames- en Herensauna's Zonnebanken Sportmassage Het grote dilemma van Danny Molendijk Als de topscoorder van Zwalu wen, die zaterdag tegen Sport- lust een onvervalste hattrick maakte, eind maart slaagt voor zijn cursus heeft hij een hoger diploma dan zijn huidige trai ner Jan van der Hoek. Met dat papiertje is Molendijk gerech tigd om tot het niveau van hulp-trainer in het betaald voetbal te gaan werken. Het oefenmeester één diploma krijgt Molendijk niet zomaar. Het kost veel geld 6.000, en veel tijd. In totaal zijn er twaalf twee daagse bijeenkomsten in de Zeisterbossen, waar zowel the orie als praktijk wordt behan deld. Daarnaast moet de aan staande oefenmeester één sta ge lopen bij minimaal een eer ste klasser en moet hij elke week een wedstrijd analyseren en aan de hand daarvan een training opstellen. De cursus wordt tenslotte afgesloten met een aantal examendagen. „Het is best zwaar, vooral die twee dagen. Dan sta je bijna de gehele dag van half negen tot negen uur 's a - vonds op het veld. Daar naast moet je ook geestelijk wat in de mars hebben. Baderie koppelt de beste produkten aan verregaande service en aan trekkelijke prijs. Daarbi| maakt Baderie geen onderscheid in service en garantie wanneer U de realisatie zélf verzorgt of - supergemakkeli|k - laat verzorgen door de vakmensen van Baderie. De beste badkamerzaken van Nederland zijn thuis in alle grote merken. U vindt bij Baderie o.a. Sphinx, Ucosan. Pressalit, Bad Junkers, Koralle, Friedrich Grohe, Aquaglass, Venlo Sanitair, Geberit, Gedy, Bette, e v.a. 24 MAANDEN ÉCHTE GARANTIE OP INSTALLATIE Specialisten in Sanitair wf UTE Senioren wo 20.15 - 21 15 uur i MJk AA I Junioren vanaf 5 jaar j fe. lfll «lil ma 18.00 - 19.00 uur 1 JpA Sauna Sport en Fitnesscentrum Body-Care H®# Graaf Florisstraat 62b - Schiedam - Tel 010 - 473 36 77 OTO HOME is een onderdeel van Renault DORZO James Wattweg 12-14 3133 KK Vlaardingen Tel. 010-435 35 33 Danny Molendijk wil als trainer de top halen zegt hij heel serieus. Op dit want je staat zeker op dat hoge niveau vaak onder zware druk," licht Molen dijk de cursus toe. Molendijk is zoals hij zelf zegt, ambitieus en hij wil proberen om in het trainersvak naar de top te gaan. „Ik denk dat ik misschien daarvoor wel de ca paciteiten heb. Voor mijn twee eerste opleidingen ben ik met formidabele cijfers geslaagd en nu gaat het me weer goed af," moment is Molendijk al trai ner van de B-l en B-2 elftallen van Zwaluwen, iets wat zeer veel voldoening geeft. „Ik vind dat echt té gek om met die jongens te werken. Die kun je nog wat leren, senioren kun je alleen nog bijschaven. Het mooiste is dat ze elke week beter gaan voetballen en dat geeft erg veel voldoening," glundert de oud-SVV'er. Danny Molendijk is altijd een opvallende speler geweest, misschien mede vanwege zijn rode haar. „Ach, die opmer king verdwijnt nu langzamer hand, het wordt nu die kale." Na een full-prof bestaan bij SVV en FC Vlaardingen ver trok hij naar Amerika waar hij speelde met de groten van het Nederlands voetbal zoals Jo- han Cruyff en Wim Jansen. „Dat was een leuke tijd. Met de Washington Diplomats heb ik de halve wereld gezien. Het leek een soort jongensboek en ik heb er nooit spijt van ge had," kijkt hij terug op zijn „gouden jaren". Want finan cieel was het uitstapje bijzon der aantrekkelijk. Terug in Nederland begon hij een kledingboetiek in Vlaar dingen, hoewel hij direkt had kunnen gaan spelen bij het Venlose VVV, maar hij koos voor zijn winkel. „Wat dat be treft had ik beter in Neder land kunnen blijven, want voor mijn vertrek naar Ameri ka toonde VVV ook al interes se. Toch ben ik in de States veel wijzer geworden en een beter speler geworden. Het enige nadeel was dat het voet bal daar niet voor vol werd aangezien en dat alleen uitge rangeerde spelers daar heen gingen. Maar Cruyff speelde daarna ook nog in de top mee," zegt Molendijk toch met wat spijt in zijn stem. Die kledingboetiek liep niet florissant en intussen ging hij meetrainen bij Vlaardingen waar zijn vader Joop trainer was om mijn konditie vast te houden. Daarna speelde hij twee jaar voor de Broekpol derclub. Vervolgens maakte hij een uitstapje naar het Schiedamse DHS, waar hij door een gescheurde spier in zijn lies bijna niet tot voetbal len is gekomen. Met enorm veel hulp van fuy- siotherapeut Aad Hoogendam herstelde hij tegen ieders ver wachtingen in. Hij speelde daarna weer bij Vlaardingen en na wat problemen was het Aad Hoogendam die hem vo rig seizoen naar Zwaluwen haalde. „Aad heeft mij overge haald. Ik had nog weieens een blessure en ging altijd naar hem toe, dat kostte me altijd wat geld en omdat Aad bij Zwaluwen fysiotherapeut is, kon ik toen altijd bij hem te recht. Natuurlijk wist ik ook dat Jan van der Hoek zou ko men, die ik nog kende uit mijn SVV-tijd, evenals Henk Sig- mond en Ruud van Dijk," kijkt Molendijk terug op zijn overgang naar de zaterdagver eniging. Zwaluwen werd onder Jan van der Hoek kampioen en promoveerde naar de tweede klasse, waarin de zwart-wit- te ploeg na zes wedstrijden met drie punten voorsprong alleen aan de leiding gaat. „Het sterke punt van Van der Hoek is dat hij spelers laat funktioneren op de plek waar ze het best tot hun recht komen. Verder is hij iemand met visie en dat moet je als trainer hebben, vind ik. Veel mensen gun den Zwaluwen vorig jaar het kampioenschap niet, we speelden vanuit een gesloten verdediging en dat was laf. Toch maakten we 45 doel punten, hoe kan dat dan?" snoert de topscoorder alle kritici de mond. „Ik heb in mijn hele leven nog nooit een vereniging meegemaakt waar alles zo perfekt is ge organiseerd. En dat stimu leert ons tot goed spel. Danny Molendijk en Zwalu wen draaien op dit moment als een trein. Er zijn al meer pun ten gehaald dan vorig jaar na even zovele wedstrijden en de spits heeft nu al meer dan tien treffers achter zijn naam staan, terwijl hij aan het eind van het vorig jaar tot een to taal van achttien kwam. „Ik train er hard voor en probeer zo fit mogelijk te blijven. Omdat ik al een tijd niet ge blesseerd ben geweest, ga je ook steeds beter spelen, dat merk ik aan alles. Er gaan al weer allerlei verhalen over een kampioenschap, het is na tuurlijk zo dat er in ons team erg veel kwaliteit en routine loopt, daarom denk ik dat we dit jaar best weer als eerste kunnen eindigen. Aan de an dere kant denk ik dat Zwalu wen nog niet genoeg jonge spelers heeft die het van de oude garde kunnen overne men op eerste klas niveau. Er is talent genoeg, alleen is dat_ nog niet rijp. Voor mij geldt hetzelfde, ik ben 32 en wie weet hoe ik nog speel. Dan moet er wel een ander staan die ze er in schopt. In elk ge val blijf ik bij Zwaluwen, want dat zal in principe mijn laatste club zijn waar ik speel," ont hult Danny Molendijk. Dennis van Houten karatekampioen Zijn clubgenoten Dennis van Houten en Ilhan Görcü wisten respectievelijk een derde en vierde plaats te veroveren. In totaal namen aan deze wed strijden 185 karateka's deel. Op 17 oktober 1987 werden in Roermond de Nederlandse kampioenschappen teams ge houden. Het team van Budo Instituut Weeland bestaande uit Lucien Plet, Frank van Tienen, Nuri Oztürk, Disney Mutueel, Frederik Koorndijk en Peter Lussenburg wisten in de B-poule tegen sportschool Veenendaal en Weng respec tievelijk met 50 en 41 te winnen. In de halve finale te gen sportschool van Helle mond kwam het team met 20 achter te staan doordat Nuri en Sidney hun partij wonnen, was de stand 22 de beslissende partij werd helaas door Lucien verloren. In de strijd om de derde plaats verloren ze van het team van sportschool Mossel. Hierdoor werd het team van Budo Insti tuut Weeland vierde. Het team ^an Otti Roethof uit Roer mond werd voor de derde ach tereenvolgende keer eerste en het team van Van Hellemond uit Hilversum werd tweede. Dennis van Houten neemt de eerste prijs in ontvangst Het Weeland team: staand vlnr: Nuri Oztürk, Peter Lussen- burg, Frank van Tienen. Zittend vlnr: Sidney Muteel, Frederik Koorndijk, Lucien Plet SCHIEDAM Vrijdag 30 oktober aanstaande geeft het Schiedams Christelijk Mannenkoor haar jaarlijk se Najaarsconcert in „De Ark" aan het Hargplein. Aanvang 20.00 uur. Aan dit concert werken mee: Dieuwke Aalbers - sopraan, Frans Huijts - bas en Martin van Broekho ven aan de vleugel. Behalve aan de kerkzaal zijn er voor dit concert nog kaarten verkrijgbaar op de volgende adressen: J. Verkade, Veenlantstraat 17, tel. 4730903; A. van Loenen, Warande 203, tel. 4265528; M. Hemminga, B.K.Laan 181a, tel. 4260041; J. van Etten, Mgr. Nolenslaan 494, tel. 4738824. Stadsblad Zaterdag 31 okt MODE MUZIEK GALA '87 in de Modehal van de Beurs met optredens van Nancy Boyd Scott Fitzgerald en Lee Towers 'n Verrukkelijk warm koud buffet en 3x een modeshow Kaarten a I 100.- te bestellen bij de Westland Beurs SCHIEDAM Een vlet van de gemeente is woensdagmid dag midden in de Schie (twin tig meter vanaf de Horvath- brug) gezonken. Een 46-jarige opvarende kwam met de schrik vrij. De zinking van de mini-sleep boot ging gepaard met een enorme rook- en stoomont- wikkeling. Politie, brandweer en havendienst tasten nog in het duister over de oorzaak. Gisteren probeerde men het bootje te lichten. Het vuil dat de vlet vervoerde, heeft zich over het oppervlaktewater verspreid. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll SCHIEDAM Bij een textiel- groothandel aan de Westfran- kelandsestraat is in de nacht van dinsdag op woensdag voer 10.000 gulden aan kleding ge stolen. De dieven kwamen binnen door een ruit van de toegangsdeur te vernielen. In een kelderbox aan de Dal tonstraat troffen inbrekers las- apparatuur, hand- en elek trisch gereedschap en een compressor aan. De gestolen goederen vertegenwoordigen een waarde van 13.000 gulden. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Openingstijden ma t/m vrij van 13.30-17.30 uur en van 19.00-22.30 uur. Za van 10.00-17.30 uur en van 19.00-22.30 uur Zo. van 10.00-18.00 uur Entreeprijzen: Volwass. f. 7,- Kinderen tot 12 jr en 65 f .3,50 Gezinskrt (2 volw. en 2 kind.tot 12 jr) M 7.50 1'<r^"7 Weru kunststof ramen en deuren verfraaien uw huis; stijlvol en verantwoord. Bovendien zij n ze onderhoudsvrij en dat bespaart u tijd en geld. Voeg daaraan toe het eindeloze bedieningskomfort, de vele mogelijkheden voor speciale beglazing (o.a. isolerende, inbraakvertragende engeluidwerende) en de keuze zal óók voor u gemakkelijk worden; Weru. Stuur mi| geheel vrijblijvend dokumentatie Naam Adres Postkode Plaats U kunt deze antwoordcoupon in een envelop zonder postzegel zenden aan Van den Heuvel Ramen en Deuren, Antwoordnummer 36, 3100 VB SCHIEDAM rp RAMEN EN DEUREN BV s-Gravelandseweg 396 Schiedam-Tel:010-4620544 Showroom Diepenhorstlaan 4 - Rijswijk (Plaspoelpolder) Tel: 070-997725 ALLSTOP NFRASTOP CUDOPLUS PHONSTOP DELODUR SCHIEDAM In café Podi um aan de Lange Haven treedt zondagavond „Sugar Mama" op. Deze band maakt muziek in de Rhythm and Blueshoek, variërend van ou dere standaards (It hurts me too) tot recent werk (Tush). De band bestaat uit zangeres Marijke, gitarist Bas, bassist Martin, drummer Evert en mondharmonikaspeler Klaas. Deze laatste is alleen van de partij als de plafondhoogte het toelaat. Sugar Mama vindt het niet erg dat blues persé een statisch soort luistergenot hoeft te zijn. Aanvang 22.00 uur. De entree bedraagt 2,50. Begeleiding 12 uur m nn npr rtan aanwezin van 10.00 UUT per dag aanwezig Dagelijks tot 22 00 uur Schiedam Telefoon 010-4733677 00(16

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 11