W' Nieuwe Jeugdland Kijkdozen Honderden mensen op opening „Schiedamse Ateliers 12", maar: In't kort JAZZ BALLET De Haan zoekt kandidaten Vechtpartij Nederlands Genootschap van Glasheffers zoekt leden RANDSTAD EDITIES ^Stadsblad EXTRA BIJLAGE EEN PUBLICATIE VAN DE GEMEENTE SCHIEDAM BELEDIYE HABERLERI Eremedaille VANDAAG: Het dilemma van Danny Molendijk Brandweer zoekt vrijwilligers Informatietekort bij aanbod geestelijke gezondheidszorg Meneer in 't nieuw Schommelwieg voor baby of pop Aktie Zuinig Stoken Op het spoor van de supersenior Citroën gemoderniseerd wekelijks met 71 edities IN HEEL ZUID-HOLLAND kantoor: Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 oplage 39.135 Opening i Werk van Frits Kloppers Teleurgesteld SCHIEDAM Het Ste delijk Museum had dit jaar voor een ruime op zet gekozen om kunst dichter bij het publiek te brengen. Naast de jaarlijkse ten toonstelling „Schiedam se Ateliers 12" zou er twee weekenden lang de manifestatie „Open Ate liers" in de Branders- stad worden georgani seerd. In Haarlem en Amsterdam was „Open Ateliers" een groot suc ces. Drommen mensen over de vloer bij de kun stenaar én gunstige ver koopcijfers. „Een steun tje in de rug, zeker nu de beeldende kunstenaars regeling niet meer be staat," verklaarde Clara Stroman, waarnemend direkteur van het Stede lijk Museum enige tijd geleden bij de presenta tie van het plan. Exposeren Amy Gale en Arnold Goores tijdens hun uitvoering „Peset sky, dans tot op zekere hoogte" SCHIEDAM Op een notoire drinker zitten de Glasheffers niet te wachten. Het moet gezel lig blijven. Er is zelfs een ballotage-commissie in het leven geroepen. Deze commissieleden zit ten regelmatig aan de bar. Een goed excuus, Het bestuur van het Nederlands Genootschap van Glashef fers. maar hoe houd je anders de adspirant-leden in de gaten, is hun verweer. Danken Avond VRIJDAG 23 OKTOBER 1987 NR. 86 39e JAARGANG SCHIEDAM Met het Limburgs Jeugdtoneel in het Passage Theater sloot Buro Jeugdland een gran dioze week af. Dit jaar staat in het teken van de records, maar hoeveel kin deren hebben deelgeno men aan creativiteit en sport spel of een Voor stelling hebben bezocht, kan coördinator Joop van Broekhoven (nog) niet zeggen. „Het gaat natuurlijk om de kwaliteit en niet om de kwantiteit. We hebben na tuurlijk veel geluk gehad met het weer. Prachtig ge woon. Gingen we in het verleden uit van jeugdak- tiviteiten in de herfstva kantie van 45 minuten, dit jaar moesten we zelfs roe pen: Jongens, het zit er weer op. Nee, niemand had het koud." SCHIEDAM De Bewo nersvereniging Schiedam- Zuid is razend benieuwd naar het aantal reakties op haar kijkdozenwedstrijd, die zij heeft georganiseerd ter gelegenheid van het feest op zaterdag 24 oktober. Die dag viert de vereniging haar 15-jarig bestaan, wordt het nieuwe onderkomen aan de Leliestraat 10 feestelijk geopend en wordt een bun del interviews gepresenteerd onder de titel „Laat de Gor zen de Gorzen blijven". De kijkdozenwedstrijd vormt een speciale aktiviteit voor de leerlingen van de basisscholen en alle andere kinderen in de wijk. De bewonersvereniging hoopt dat de herfstvakantie geen roet in het eten gooit. De kinderen, die hun via de school verkregen bouwplaat hebben ingekleurd en er een leuk gedichtje bij hebben ge maakt, kunnen het resultaat vrijdagmiddag en vrijdaga vond nog inleveren bij de bewonersvereniging, Lelie straat 10. damse Ateliers" dan vroeger. Het zal dus sneller gaan roule ren, zodat iedereen aan de beurt komt. Kijk naar deze ruimte. Wat is er mooier dan exposeren in het Stedelijk." Ook Peter Hellemons wenst geen bezoek op zijn atelier. Op opmerkingen als: „dat kan mijn broertje ook," zit hij niet te wachten. „Kunst is voor ve len Anton Pieck en Rien Poortvliet. Ik heb geen zin de hele dag voor Jan Joker in mijn atelier te zitten." De opening van de tentoon stelling „Schiedamse Ateliers 12" had het Stedelijk Museum prima verzorgd. Na de ope ningswoorden van wethouder L. Hafkamp in het Passage Theater, voerde „Studio's On afhankelijk Toneel" de voor stelling „Pesetsky, dans tot ze kere hoogte" op. In deze pro- duktie speelden de Schiedamse danseresen Amy Gale en Ar nold Goores de rollen en ver zorgde de Schiedamse kunste naar Albert Verkade het de cor. Rond half tien verlieten de ruim 500 genodigden het Passage Theater richting Ste delijk Museum voor de voor bezichtiging van de tentoon stelling „Schiedamse Ateliers 12", waar dit jaar aan deelne men: Inge van Haastert (schil derijen), Peter Hellemons (schilderijen), Frits Kloppers (beelden en schilderijen), Mar tin Moesman (reliëfs en monu mentale werken), Frank van der Plym (schilderijen), Ton van Gelder en Ad van Otter- loo (zeefdrukken) doen onder de noemer Gelderloo mee. De tentoonstelling duurt tot 23 november. „Open Ateliers" van de baan Kunstenares Bonnie Onder- waater is teleurgesteld over de houding van haar „kunstbroe ders". Hoe meer tegenstand, hoe strijdlustiger ik word, is haar motto geworden. „Ze gooien hun eigen glazen in, ze grijpen de kansen niet die voor hen gecreëerd worden. Al heb je maar twee schilderij en liggen. Wat maakt het uit. Bonnie Onderwaater onder neemt komend weekend een „eenmansaktie". Zij stelt, samen met Jan Pie- ters en Ria Spee, wél haar ga- Toch liepen de Schiedamse kunstbeoefenaars niet warm voor de plannen van het Ste delijk. Op de wervende brief van direkteur Hans Paalman reageerden slechts zeven kunstenaars. Clara Stroman: „Tijdens de eerste gesprekken waren er veel positieve reakties. Na tuurlijk zagen sommigen het absoluut niet zitten. Zelf heb ik het idee dat het tijdstip voor velen niet al te best uitkwam. We stellen het plan gewoon uit tot volgend jaar." lerie annex woonhuis open voor het publiek, (adres: Ha- vendijk 176 a, red.). In een brief aan Paalman herhaalde Onderwaater haar ongenoe gen. „Tijdens de voorspreking op 9 juli laten ze zich vollopen en vervolgens reageren mijn collega's maar summier op uw idee." Ook Martin Moesman wilde een steentje bijdragen door zijn galerie, die hij met Jos Hachmang runt, voor kunste naars buiten het centrum open te stellen. „Ik had plaats voor twee kunstenaars. Ik ontving zeven aanmeldingen. Dat is te veel. De manifestatie verliest op deze manier haar karakter. Moesman kan zich de terug houdendheid van de kunste naars niet goed voorstellen. „Angst," vraagt hij zich af. „Hier lopen de hele dag men sen rond. Je weet nooit: eens komt de grote verzamelaar binnenstappen." Frits Kloppers en Peter Helle mons die in het Stedelijk Mu seum exposeren zouden niet meegedaan hebben aan de ma nifestatie „Open Ateliers". Kloppers: „Ik wil de buurt niet over de vloer hebben. Dit jaar staan er meer kunstenaars op de tentoonstelling „Schie- SCHIEDAM In jongeren centrum Aladdin aan de De Meesterstraat treedt zaterdag 24 oktober de band „Injured Ideal" op. Aanvang 20.30 uur. De entree bedraagt één gul den. De klaverjasvereniging „Het Singelkwartier" houdt op dinsdag 27 oktober een kon- taktavond in zaal „Marijke" aan het Broersveld. Er worden drie partijen van 1500 punten gespeeld. Inschrijfgeld: 3, niet-leden betalen vijftig cent meer. Aanvang 20.00 uur. Het harmonieorkest van de christelijke muziekvereniging „Harpe Davids" verzorgt op woensdagavond 28 oktober een presentatieconcert in de Opstandingskerk aan de Burg. H. Gretelaan. Aanvang 19.45 uur; toegang gratis. De Toneelvereniging „Inter mezzo" speelt op zaterdag 31 oktober in de aula van scho lengemeenschap Spierings- hoek het stuk: „telefoon voor meneer", een vrolijk spel in drie bedrijven, geschreven door Wim Dumont. Regie is in handen van P. de Kaper. Aanvang 20.00 uur. De Schiedamse Erasmusschool organiseert woensdagavond 4 oktober een boeiende oudera vond met als centraal onder werp: vrije tijd. Aanvang 20.00 uur, plaats wijkcentrum De Erker. Sauna Sport en Fitnesscentrum Body-Care Graaf Florisstraat 62b - Schiedam Tel 010 - 473 36 77 Ma 18 30 - 19 30 uur V/- J SCHIEDAM Boks schoolhouder en dichter Wim de Haan is naarstig op zoek naar kandidaten voor de „Miss-Wetshirt- Verkiezingen", een spek takelstuk van Ameri kaanse origine dat als entre-act aan het publiek zal worden geserveerd tijdens de tweede Boks- salon op maandagavond 2 novembert. Voor de winnares heeft entertainer De Haan 150 gulden in het vooruitzicht gesteld. De overige dames mogen gratis van de sauna in de sportschool gebruik maken. Geïnteresseerden kunnen dichter De Haan bellen, tel.: 4263700 (na 21.00 uur). SCHIEDAM Een vechtpartij in de trein heeft woensdagavond ge leid tot de arrestatie van twee Engelse mannen van 19 jaar. Het duo, dat deel uit maakte van een groep, vond het niet nodig een kaartje te kopen voor de i treinreis Rotterdam ïj Hoek van Holland. I Toen conducteurs naar de plaatsbewijzen vroe gen, ontstond er een vechtpartij. De Schie- 8 damse politie was snel I ter plaatse om assisten- I tie te verlenen. Een beet van een politiehond had volgens een woordvoer der van een politie een kalmerende invloed op I de groep. I Een kaartje kopen be- i spaart veel ergernis. „Glasheffers zijn geen drinkers" Het bestuur van het Neder lands Genootschap van Glas heffers en misschien de le den ook wel! is nergens voor of tegen. Misschien stuit een accijnsverhoging tegen de borst (of buik), maar daar blijft het dan ook bij. Het Neder lands Genootschap van Glas heffers heeft maar één doel stelling, namelijk: het veraan genamen en organiseren van sociale aktiviteiten met als bindend element het aan de zwaartekracht onttrekken van glazen. „We hadden net zo goed vereniging ,,'t Lieve Be- tje" kunnen heten", zegt de bebaarde voorzitter Han van der Linde, die nog steeds niet begrijpt waarom hij tot voor zitter is gekozen. Waarschijn lijk pleiten alcoholische rede nen voor zijn aanstelling. De overige leden begrijpen ook niet goed waaraan ze een bestuursfunctie te danken hebben. Het secretariaatsduo Rob Vierboom en Bert de Vries heeft wel een klein ver moeden: zij zijn in het bezit van een typemachine. Pen ningmeester Bram van der Staar gelooft in zijn verstande lijke capaciteiten. Hij wordt niet voor niets de „Duisen- berg" van het Nederlands Ge nootschap van Glasheffers ge noemd. Het Genootschap men vindt dit zeer elitair klinken en dus bruikbaar is een vereniging die niet-vastomliinde activitei ten organiseert. Van een boot tocht op het IJsselmeer, tot een weekend in de Ardennen. Van een voetbalwedstrijd voor de deur tot een gezellige avond in een café met levende muziek. Het Genootschap heeft 56 le den via mond-op-mond- of be ter: via glas-op-glasreclame aan zich weten te binden. Maar men wil meer. Méér le den en méér activiteiten. „Constant voetballen tegen hetzelfde elftal schiet ook niet op", merkt een bestuurslid op. „Wil je iets leuks organiseren op dit moment, dan moet ieder lid wel in de gelegenheid zijn om deel te nemen. Anders vervalt de activiteit" zegt Rob SCHIEDAM Ingenieur J. Wijnmalen heeft na een diensttijd van 40 jaar bij Thomsen's Havenbedrijf, later Europe Container Terminus bv, afscheid genomen als con structeur. In verband daarmee is hem door de koningin de ereme daille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in goud toegekend. Burgemeester Scheeres heeft de bijbehoren de versierselen woensdagmid dag tijdens een feestelijke bij eenkomst uitgereikt. Vierboom tussen twee slokken bier door. Om Schiedammers eens te laten kennismaken met de spektaculaire avonden van het Nederlands Genootschap van Glasheffers, organiseert deze club zaterdag, in sa menwerking met café Podi um een avond met live muziek. Dit wordt verzorgd door „Het Groot Niet Te Vermijden Dans Show Or kest". Entree: ƒ4,-. Voor le den gratis entree. Lid worden is mogelijk: 30,-, of tewel: twee flessen goedko pe jenever óf twee kratjes bier.

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 1