VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN DOE ZELF IETS TEGEN OVERLAST DUIVEN EN KATTEN SPALAND WORDT BOUWRIJP GEMAAKT AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN DOE-HET-ZELF TOT ZEKERE GRENZEN DUIVEPOEP Burgemeester en wethouders hebben onderstaande bouwvergunningen ver leend. Belanghebbenden kunnen hierover nadere informatie verkrijgen bij Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30-10.00 uur, telefoon 010-4260500 toestel 188/189. j Regelmatig komen bij de gemeente telefoontjes of brieven binnen van men sen die last hebben van duiven of loslopende katten. De overlast die deze dieren kunnen veroorzaken is soms aanzienlijk. Maar er is beslist iets tegen te doen. Hier het relaas van Jenny Breddels uit Schiedam-Zuid en van de familie Roeters uit Nieuwland. Bij de dienst Gemeentewerken zijn de onderstaande aanvragen voor een bouwvergunning binnengekomen. Belanghebbenden kunnen nadere informa tie krijgen bij Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30-10.00 uur, tsl. 188/189. PAGINA 6 T STAOSERF VRIJDAG 23 OKTOBER Wasgoed afschermen tegen duivepoep. De kattenoverlast in de Leliestraat is in middels iets verminderd. Niet in de laat ste plaats is dit een resultaat van de inzet van Jennie Breddels, zelf bewoonster van één van de eengezinswoningen in deze straat. Zo'n twintig loslopende katten be volkten hier tot voor kort de achtertuin tjes. Ze slopen regelmatig via openstaan de slaapkamerramen de bovenetages binnen om daar vervolgens hun behoef ten te doen. Gevolg, een bijzonder onaan gename stank en een groot risico op blij vende schade. Jenny Breddels heeft al eens een matras moeten weggooien en vreest dat een volgende keer de dekbed den onbruikbaar raken door kattepis. Zij is daarom in de buurt huis-aan-huis gaan aanbellen om haar ongenoegen kenbaar te maken en eigenaren van katten te vra gen om hun dieren binnen te houden. Deze eigenaren zijn vaak verbaasd. „Zo iets doet mijn kat niet, hij is thuis ook zin delijk", is vaak de reactie. soms een laagje poep. Sommmige bewo ners hebben de strijd tegen de poep al opgegeven en laten ten einde raad de Lu xaflex zakken om zich niet zo te hoeven ergeren". Maar ook deze overlast kan verminderd worden, namelijk door niet meer te voe ren. Waar gevoerd wordt komen steeds meer duiven. Dus geen tafellakens met veel kruimels buiten uitkloppen en geen overgebleven boterhammen strooien. Zo vliegen de duiven vanzelf over een groter gebied uit. Toch heeft de actie van Jenny Breddels een aantal eigenaren ertoe gebracht hun katten vaker binnen te houden. Jenny zelf is een groot dierenvriend. Tot haar „ge zin" behoren een hond, vis, huisrat, vogel en een schildpad. Ze vindt dat mensen die overwegen een kat te nemen zich goed moeten realiseren dat ook deze die ren veel aandacht nodig hebben en hoopt dat nog meer mensen in haar straat hun katten vaker binnenhouden. Een heel ander proleem, maar niet minder vervelend, doet zich voor in de Van der Duyn van Maasdamstraat. Grote aantal len duiven zorgen hier voor een „regen" van poep. Het echtpaar Roeters woont al 23 jaar in deze straat. „De laatste tijd is de duivenoverlast steeds groter gewor den", aldus mevrouw Roeters. „Wasgoed moet worden afgeschermd met plastic. Wij moeten onze ramen vaak tweemaal per week zemen. Op betonnen richels ligt Zorg ervoor dat ze geen overlast veroorzaken. A. van Hattum voor Van der Leeuwlaan 2, het verhogen van de bestaande erfaf- scheiding, Aann. bedrijf Freek Koelman voor Juliana van Stolbergstraat 9 en 11, garages tus sen de woningen, Y. L. Liu voor Burgemeester van Haaren- laan 512, het verbouwen tot afhaalcen- trum van het winkelpand, Humanistische Bouwstichting Bejaarden huisvesting voor Oude Maasstraat 22, het verbouwen van de wijkpost, C. J. Oellers voor Warande 71, het ver bouwen van de woning, Aann. bedrijf J. van den Tempel en Zn. b.v. voor Buys Ballotsingel 108, het ge deeltelijk verbouwen van de school, Gemeente Schiedam voor 's-Graveland- seweg, het plaatsen van een prefab-trans formatorstation, E. Versteeg voor Leliestraat 41, het ver bouwen en vergroten van de woning, B. Maij voor Hoofdstraat 293, het verbou wen en uitbreiden van de opslagruimte, Gemeente Schiedam voor de Singel in het verlengde van het Harkje Benthempad, het maken van een fiets-/voetbrug, A. M. van Krugten voor Frans Halsplein 15 A en 15 B, het verbouwen en samen voegen van de woningen, Very Good b.v. voor Hoogstraat 96-98, het wijzigen van de winkelpuien, Gemeente Schiedam voor Lange Nieuw- straat 43 tot en met 49, het oprichten van 14 tweekamer woningen, ledereen weet, dat elektriciteit bij ondes kundig gebruik of nonchalant gebruik heel gevaarlijk kan zijn, zelfs dodelijk. En hoewel iedereen dat weet, gebeuren er toch ongelukken. De belangrijkste regel is dat u geen dingen mag doen aan uw in stallatie of uw elektrische apparaten waar u geen verstand van hebt. Onlangs hebben de elektriciteitsbedrijven in samenwerking met de organisatie van Installateurs (UNETO) een boekje uitgege ven, waarin wordt uitgelegd welke een voudige doe-het-zelf werkzaamheden uzelf mag uitvoeren en op welke manier dat moet. Het aansnijden van snoeren en monte ren van stekkers Het veilig ophangen van lampfittingen Het repareren van schemerlampen e.d. Het vervangen van schakelaars en stopcontacten Het zoeken van de „fout" wanneer de installatie geheel of gedeeltelijk uitvalt. Ook de verschillende beschermingsmaat regelen die worden toegepast om een vei- W. Poot voor Aleidastraat 124 a en 124 b, het verbouwen en samenvoegen van de woningen, M. J. Vielvoije voor Oostsingel 89, het re noveren van de uitbouw van de woning, H. Rietkerken voor Hoogstraat 108-110, het verbouwen van een opslagruimte, P. van der Kooij Transportbedrijf, voor Nieuwe Waterwegstraat 21, het oprichten van een bedrijfsgebouw, J. van Jeveren voor Boterstraat 63 a/b, het verbouwen tot opslagruimte en bo venwoning, Mevr. F. W. v.d. Linden-Most voor Nico- laas Beetsstraat 9 a en 9 b, Tollensstraat 38 a en 38 b, Tollensstraat 40 a en 40 b, het renoveren van 6 woningen, G. van Duyn voor Vlaardingerdijk 309 b, het verbouwen en vergroten van de ber ging achter de woning, Zakkencentrale b.v. voor Kommiezenlaan 2, het wijzigen c.q. vernieuwen van de voor- en achtergevel van het industriege bouw, Lodewijk Bouman voor Van Ruysdaellaan 42 a en 42 b, voor het samenvoegen en verbouwen van de woningen, J. F. Heijligers voor Nationale Woning raad aan de Laan van Bol'Es, voor het uitbreiden van het rayonkantoor, D. Onstenk voor Beierlandsestraat 63, voor het verbouwen van de bovenwoning, W. B. Bovy voor Weide 22, het vergroten van de voorzijde van de woning. lig gebruik van elektriciteit te garanderen worden in dit boekje behandeld. Bij het uitvoeren van werkzaamheden aan uw elektrische installatie of aan elektri sche toestellen en snoeren is het nl. noodzakelijk dat u weet wat waar toege staan is. Wanneer u werkzaamheden wilt verrich ten, die niet in het boekje zijn beschre ven, kunt u voor nadere informatie te recht bij uw erkende installateur of de af deling Inspectie van de Openbare Nuts bedrijven Schiedam. De erkende elektrotechnische installateur is meestal te herkennen aan een bruin bord met daarop een gele afbeelding van een zekering en daaronder in witte letters de tekst: Erkend Elektrotechnisch Instal lateur. Heeft u belangstelling voor het boekje of de lijst van de Schiedamse erkende in stallateurs schrijft u dan een briefje aan de Openbare Nutsbedrijven Schiedam, afdeling Voorlichting, Postbus 79, 3100 AB Schiedam. U ontvangt het boekje dan omgaand in uw brievenbus. Volgend jaar hoopt de gemeente te kun nen starten met de bouw van de wijk Spaland—West.Uit de vele vragen die hierover bij de gemeente binnenkomen valt af te leiden, dat al veel belangstelling bestaat voor deze nieuwe woonwijk. Maar de plannen voor de eerste woningbouwprojekten zijn nog niet gereed.Er kan dus nog geen na dere informatie over gegeven worden.Dat zal aan het einde van dit jaar of begin vol gend jaar wel kunnen. Op dit moment wordt het eerste deelge bied, "Harreweg" genoemd,bouwrijp ge maakt.Daartoe wordt onder andere grond verplaatst en worden noodstraten aange legd. Het plan Harreweg vormt samen met an dere gebieden,die grenzen aan de Woud- hoek en Kethel.het westelijk deel van Spaland.Het oostelijk deel volgt pas later. Omdat met uitzondering van een enkel projekt het overleg met opdrachtge vers en bouwers nog gaande is,volgt na dere informatie over concrete bouwplan nen pas in een later stadium. C. H. Timmers voor Polderweg 208; stal bouwen. J. W. v. Gulik voor Punter 2; dakkapel aan de achtergevel plaatsen. W. J. Vermeulen voor Huysmansstraat 93 a/b; pand inwendig verbouwen. N.M.B. voor Nieuwe Haven 115; kantoor gebouw oprichten. Ir. P. H. S. Hertogs voor Koggeschip 26; terras maken op de slaapverdieping. P. J. Heesbeen voor Vlaardingerdijk 241B; woning verbouwen. Freek Koelman voor Filips van Bourgon- diëstraat 23; dakkapel aan de voorgevel vergroten. Slavenburg's Bouwbedrijven B.V. voor 's- Gravelandseweg; bedrijfsverzamelgebouw oprichten. M. Cornax voor Oostsingel 54; woning in- en uitwendig verbouwen. R. P. Boogaard en M. v. Beek voor Lelie straat 2; woning in- en uitwendig verbou wen. Gemeentelijk Woningbeheer voor West- frankelandsestraat 46, 48, 50, Brugman straat 21, 23, 43,.44, 51, 53, Fabristraat 27, 29, 40, 44, 50, 59 t/m 73 (oneven), Gordonstraat 6 t/m 20 (even) (alle num mers a en b); 59 woningen 1 winkel ver bouwen tot 50 woningen 1 winkel. J. J. M. v. Dorp/P. C. Staal voor Meeu wensingel hoek Dr. Sauerstraat; woning oprichten. C. W. Vredenbregt/E. H. Marrevee voor Burgemeester Knappertlaan 208a; woning inwendig op de beg.grond verbouwen. Metabouw b.v. voor 's-Gravelandseweg 408; showroom herbouwen. A. Stout voor Prof. Kamerlingh Onneslaan 142a, bi en bil; 3 woningen inwendig ver bouwen en samenvoegen tot 2 woningen. J. Prins voor Kortlandstraat 15 kl. 6; wo ning verbouwen en vergroten. H. Post voor Hoogstraat 76I; winkelpand verbouwen tot café en expositieruimte. Woningbouwvereniging Schiedam voor Valeriusstraat, Diepenbrockstraat, J. Wa- genaarstraat en W. Pijperstraat; grooton derhoudsplan 340 portiekwoningen. B.V. Aannemingsbedrijf NBM voor Nieu we Waterwegstraat 1G; keerwanden aan brengen. W. F. M. Overgaag voor Zalmstraat 30; woning in- en uitwendig verbouwen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 24