WONING OPKNAPPEN, DE GEMEENTE BETAALT MEE NIEUWE WERKWIJZE VOOR COMMERCIËLE STANDPLAATSEN WELK LOKET? m Verbeter uw woning en maak daarbij gebruik van de subsidieregelingen die daarvoor in Schiedam bestaan. Dit is de strekking van het artikel "Uw eigen woning met subsidie verbeteren", dat in 'tStadserf van september ver scheen. Ook ditmaal aandacht voor particuliere woningverbetering. En wel aan de hand van wat voorbeelden uit de praktijk. We geven enkele reken voorbeelden en we laten iemand aan het woord die onlangs haar woning heeft opgeknapt. Sinds kort is een nieuwe werkwijze commerciële standplaatsen van kracht in de gemeente Schiedam. Wanneer men op of aan de openbare weg goederen aan het publiek wil verkopen zal aan bepaalde regels moeten worden vol daan. VRIJDAG 23 OKTOBER 'T STADSERF PAGINA 7 Ellij Vivier, tevreden over woningverbetering Hagastraat. Daarvoor is een ontheffing nodig van bur gemeester en wethouders. Hoe moet men nu te werk gaan? Voor een tijdelijke commerciële stand plaats, dat zijn standplaatsen, die hetzij Incidenteel, hetzij voor een periode van niet langer dan drie maanden worden in genomen, moeten aanvragen worden in gediend (mondeling of schriftelijk) bij de marktmeester van Schiedam: Openbare Nutsbedrijven, hoofdafdeling VROM, dhr. van Meel, Van Heekstraat 15, tel. 4622222, toestel 250. Voor de vaste commerciële standplaat sen, dat zijn standplaatsen met een per manent karakter, danwel standplaatsen die met vaste regelmaat voor een periode van meer dan drie maanden worden inge nomen, moeten aanvragen worden inge diend (alleen schriftelijk) bij de chef van de secretarie-afdeling Openbare Werken. Het adres is: Afdeling Openbare Werken, t.a.v. dhr. H. Nossent, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, tel. 4260500. Voor nadere details kan met de heer Nossent contact worden opgenomen. Behalve door het innemen van een com merciële standplaats (onbeweeglijk), Kan straathandel ook worden uitgeoefend door venten (beweeglijk). Ook voor het venten is een vergunning nodig van bur gemeester en wethouders. Als vanouds kan deze worden aangevraagd bij de Commissaris van Politie, afdeling Bijzon dere Wetten en Verkeer, Lange Nieuw- straat 55, tel. 4260760. Het feit dat men eventueel vergunning heeft gekregen tot het innemen van een commerciële standplaats betekent niet dat daarmee aan andere publiekrechtelij ke verplichtingen is voldaan. Het kan zelfs zijn dat het gebruik van de standplaats vergunning daardoor wordt verhinderd. U dient zich daarom van tevoren goed op de hoogte te stellen van alle verplichtin gen waaraan moet worden voldaan om de uitoefening van de straathandel en com merciële standplaats te mogen exploite ren. We spreken met Ellij Vivier. Met haar man woont zij al meer dan twintig jaar in de Hagastraat in Schiedam-Zuid. De woning is hun eigendom. Hoe kwam u ertoe om uw woning te gaan verbeteren? ,,Qnze woning is van kort na de oorlog. Er zaten nog van die ouderwetse schuifra men in die veel kou en tocht doorlieten. Ik kreeg een keer een brochure in de brie venbus met informatie over de subsidie regeling "groot onderhoud". Onze straat ligt in een stadsvernieuwingsgebied waar deze regeling van kracht is. Ik ben toen op het spreekuur van "bouw-en woning toezicht" geweest in de Leliestraat 10. Daar heb ik een gesprek gehad met de verbouwingsadviseur Hans van Vilsteren van de dienst gemeentewerken en daarna is iemand naar mijn woning wezen kij ken". Welke gebreken vertoonde de woning? „Uit het onderzoek kwam naar voren dat niet alleen de ramen, maar ook het dak nodig moest worden opgeknapt. Hans van Vilsteren heeft me uitgelegd dat je al leen maar subsidie krijgt uit de groot on derhoudsregeling als alle ernstige gebre ken van de woning verholpen worden. Hij gaf ook het advies om eens met de buren te gaan praten over een gezamenlijke aanpak. Als je met z'n allen je woningen laat opknappen Is dat meestal goedko per". Is die gezamenlijke aanpak gelukt? „Ja, we zijn met meer bewoners van het blok om de tafel gaan zitten en het bleek dat ook die ervoor voelden om hun wo ning te verbeteren. De gemeente heeft toen per woning de gebreken vastgesteld. We hebben daarna gezamenlijk offertes gevraagd bij aannemers en hebben de voordeligste gekozen. Op basis van de of- Waar moet ik zijn voor het aanvragen van....? Een vraag die vaak wordt gesteld door burgers die zich om welke reden dan ook wenden tot de gemeente. Meest al is er met behulp van de Stadsgids of na een korte vraag bij de receptie van het Stadskantoor of het kantoorgebouw 's- Graveland wel uit te komen. We noemen hier een aantal zaken die kort geleden (van de afdeling Algemene en Burgerza ken) zijn overgedragen aan de Dienst Ge meentewerken. U moet zich daarvoor dus nu bij een ander „loket" melden. Het gaat om het volgende: 1. De aanleg van een invalideparkeer plaats. (Let op: aanvragen voor een invali- deparkeerkaart moeten zoals gebruikelijk worden ingediend bij de afdeling Algeme ne en Burgerzaken, 's-Gravelandseweg 567, 2e etage, telefoon 4732111. Met zo'n kaart heeft een invalide het recht om overal in het land de algemene invalide parkeerplaatsen te gebruiken). 2. Een verzoek tot het mogen exploiteren van een motorbrandstofpomp. ferte heeft "bouw-en woningtoezicht" het subsidiebedrag berekend". Heeft de verbetering u veel geld gekost? „Nee, eigelijk niet. Dat komt omdat ik ook "T-fonds"-substdie kreeg. Dat gaat naar inkomen"! Wie in aanmerking komt voor het T-fonds krijgt daaruit een bijdrage die even groot is als de gemeentesubsidie Red. „Ook de andere bewoners van het blok hebben subsidies ontvangen. Al ver schilt het bedrag natuurlijk per woning, want niet overal waren dezelfde gebre ken. Als het bedrag dat je zelf moet bij passen to groot voor je is dan kun je daarvoor een lening afsluiten tegen een lagere rente". Hoe lang heeft alles geduurd? „In augustus 1986 ben ik voor 't eerst gaan praten met Hans van Vilsteren. Op 11 november 1986 was het subsidiebe drag beschikbaar. In januari 1987 zijn de ramen geplaatst en in juli 1987 is het dak gerepareerd. Je mag twee jaar over het opknappen doen. In ons geval is het dus binnen een jaar gelukt". Bent u tevreden over de regeling? „Ja, ik ben er erg blij mee. Ik heb nu mooie kozijnen die geen onderhoud meer vragen en de ramen kunnen naar binnen open zodat ik ze makkelijk kan zemen. Zonder subsidie had ik dat allemaal niet kunnen opbrengen. Volgens mij hebben nog veel mensen drempelvrees om te gaan praten bij "bouw-en woningtoe zicht". Maar dat is nergens voor nodig, je wordt goed voorgelicht en begeleid en je krijgt soms meer subsidie dan je zou ver wachten". Meer informatie over de subsidieregelin gen particuliere woningverbetering is te verkrijgen bij de dienst gemeentewerken (hoofdafdeling bouw-en woningtoezicht), Stadskantoor, 8e verdieping, Emmastraat 1 (telefoon 4260500, toestel 188). 3. Het gebruik van gemeentegrond voor zaken als: - het hebben en houden van kabels, lei dingen, rioolhuisaansluitingen; - het opslaan van bouwmaterialen; - het plaatsen van schuttingen of andere afscheidingen voor het vormen van af gesloten ruimten; - het plaatsen van straatmeubilair en sierobjecten. (Let op: aanvragen voor standplaatsen kunnen niet bij de dienst gemeentewer ken worden ingediend. Hierover leest u elders in deze krant meer). 4. Verzoeken m.b.t. reclamevergunningen en spandoeken voor de weg. (Let op: voor aanduidingsborden en licht reclames aan lantaarnpalen dient u de aanvraag te richten tot de Openbare Nutsbedrijven Schiedam, Van Heekstraat 15, telefoon 4622222). 5. De aanleg van een inrit. 6. Lichtreclames (zie ook punt 4). Voor al deze zaken kunt u terecht bij de Dienst Gemeentewerken, hoofdafdeling Grondbedrijf, Stadskantoor, Emmastraat 1, 11e etage. Telefoon 4260500, toestel 160 of 245. Knip deze informatie uit en bewaar ze! Op donderdag 15 oktober onthaalde de gemeente Schiedam 11 energiebespaarders met partner. Met gastheer wethouder C. Zijdeveld en zijn echtgenote, maakten zij een energietrip door Schiedam. De uitverkorenen namen deel aan de stookactie 1986/1987. Onlangs ging de stookactie 1987/1988 van start. Eik huishouden ontving hiertoe een nieuwe gasmeterkaart. Dan volgen hier wat rekenvoorbeelden van verbeteringen aan de woning. kosten subsidies: woningverbetering onderhoud zo mogelijk extra uit T-fonds eigen geld geleend laag midden hoog nivo nivo nivo 18.000,- ƒ41.000,- ƒ75.000,- 10.000,- 28.000,- 6.000,- 6.000,- 6.000,- 6.000,- 6.000,- 6.000,- 7.000,- ƒ11.000,- 6.000,- 12.000,- 24.000,- Laag nivo: hierbij zijn voornamelijk onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd, zoals ko zijnen vernieuwen, gevelherstel dak-en schoorsteenherstel. Midden nivo: naast de laag nivo-werkzaamheden betreft het hier ook het maken van een badkamer en slaapkamers en vernieuwen van de keukeninrichting en de dakconstructie. Hoog nivo: dit betreft een volledige renovatie van de woning, inclusief de Inrichting, cascoherstel en onderhoud.

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 25