Ideeën aandragen in plaats van koffie servere Jeugdige brandstichters op heterdaad betrapt Een muzikant zou ook eens achter de tap moeten staan" Tlimturrifn* jjruiiiiiicr v 1-15 n°v* DIJKDOORBRAAK Bouman In 't kort FNV-„kara vaan strijkt neer RANDSTAD EDITIES JAZZ BALLET - executieprljs Stadsblad BOEKHANDEL MERCURIUS DEMONSTRATIE KALLIGRAFEREN êeree Autodieven gepakt Westerkade Rieke Vastgoed B.V. SCHIEDAM De gloed nieuwe Adviescommis sie Vrouwenemancipatie heeft in ieder geval al vast één ding voor el kaar gekregen: een ge meenteraadszaal die voor het eerst in de ge schiedenis voornamelijk gevuld was. met leden van het zwakke ge slacht. Het ziet er naar uit dat het voorlopig bij deze ene keer zal blijven. Woensdagmiddag instal leerde wethouder Luub Hafkamp op het stads kantoor een club van twaalf vrouwen, die de belangen van hun sexe- genoten in de politiek moeten gaan behartigen. Voor de foto die bij zo'n officiële plechtigheid hoort, mocht het gezel schap even poseren bij de bestuurstafel waar achter gewoonlijk het volledig uit heren be staande college van bur gemeester en wethou ders zetelt. Het moet wel Zaterdag 7 nov. a.s. van 10.00 tot 16.00 uur Hof van Spaland, Schiedam-Noord heel raar lopen, willen die niet tot ver in de toe komst de touwtjes in handen blijven houden. Alleen al het oprichten van deze commissie kostte vijf jaar, en dan nog mo gen de leden er van niet meer doen dan ideeën aan dragen en adviezen geven. Hoeveel tijd er mee heen gaat voordat de mannelij ke hegemonie in Schie dam doorbroken is, laat zich raden. Gratis Kennismaken Voetgangerstunnel De nieuwe Adviescommissie Vrouwenemancipatie. Marjo Stijns. Tweede van links achteraan voorzitter n\eü*e <jscbapPen P« hal*»* orCsenta»c Ooe-^Are doen rfacute"e r en^° f\ateoou& Cre**"! vete SCHIEDAM De „Kees van Krujjten-avonden" in Podium zijn bijna ten einde. Nog een keer speelt de musicus met het Arie Kuit Kwintet en de Big Band Nieuwe Waterweg Noord in het café aan de Lange Haven. Kees van Krugten, die onlangs met de bekende Am sterdamse saxofonist Hans Dulfer optrad, is Schie dams bekendste drummer. In een muziekprogram ma van Teleac zei een presentator eens dat drum mers van nature brutaal zijn. Van Krugten (31) moet een uitzondering zijn op deze regel: hij is de verlegenheid zelve. Houding Liefdewerk Kees van Krugten, Schiedams bekendste drummer. kantoor: Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 oplage 39.135 nieuw fotoboek over oud Schiedam Schiedams buro stoot door naar de top Schiedam softbal begint nu al aan nieuw seizoen Hobbelschildpad voor de kleintjes Samen met Cocquyt garnalen eten 'UW THUISKRAHT' geeft seniorenkaarten weg Te duur gekocht?%rei het recht wekelijks met 71 edities IN HEEL ZUID-HOLLAND VRIJDAG 6 NOVEMBER 1987 NR. 90 39e JAARGANG Adviescommissie vrouwenemancipatie geïnstalleerd Hafkamp is ondertussen in zijn sas met dit schaduwkabi net op vrijblijvende basis. „Het gaat goed met de emancipatie in onze stad," hield de wethou der het publiek voor. Waarna hij triomfantelijk opsomde: „We hebben een vrouwenhuis, een emancipatiemedewerkster, een emancipatiemedewerkster minderheden en nu dan deze commissie. Er gebeurt hier heel veel op dit terrein." Het is de bedoeling dat de ad viescommissie alle besluiten van B en W gaat beoordelen op vrouwvriendelijkheid. De bemoeienis blijft niet beperkt tot de zogenaamde „vrouwelij ke" onderwerpen als kinder opvang en onderwijs. Er mag ook kritisch gekeken worden naar woningbouw, verkeersza ken, en personeelsbeleid. Omdat daarvoor een redelijke deskundigheid vereist is, telt de commissie een flink aantal specialisten die hun sporen in bijvoorbeeld de gezondheids zorg, de kunst of bij de justitie hebben verdiend. Overigens stelt de groep al haar kennis en inzet wel voor niets be schikbaar. Voorzitter Marjo Stijns: „Het is spijtig dat het op deze manier moet, maar vrouwen zijn ge wend dingen gratis te doen. Bovendien zijn wij niet de eni ge commissie die geen presen tiegeld krijgt. Dat is misschien niet echt motiveren, maar we doen dit niet om er financieel beter van te worden. We ho pen met die mentaliteit die veel vrouwen nog hebben - wat zou ik me er tegenaan be moeien, ze doen toch hun ei gen zin - te kunnen afreke nen." De twaalf commissieleden hoeven niet al het werk in hun eentje te doen. Ze kunnen terugvallen op een netwerk van zo'n vijftig vrouwen die bereid zijn hand- en spandien sten te verrichten op hun ei gen vakgebied. Vérstrekkende voorstellen zijn er voorlopig niet te verwachten, maakt Maijo Stijns duidelijk. De voorzitter: „we weten nauwe lijks wie wie is en wie wat wil. Vooralsnog gaan we alleen volgen wat er gebeurt. Daar naast willen we eerst kennis maken met het ambtelijk ap paraat en zien hoe dat werkt. Aan de andere kant zal de ge meente ook aan ons moeten wennen." Voor wethouder Hafkamp zal dat geen punt zijn. Die heeft al ervaring met de stichting SVO (Schiedamse Vrouwen emanci patie Organisatie), die nog niet zolang geleden een lijvig rap port uitbracht over de veilig heid op straat. Naar aanleiding van die nota „Enge Plekken" zijn twee lampen in een voet gangerstunnel aangebracht. Dat resultaat gaf de wethouder als voorbeeld van een prettige samenwerking tussen over heid en een toch progressieve groepering als emanciperende vrouwen. Zulke evenwichtige adviezen hoopt Hafkamp ook van de woensdag geïnstalleerde com missie te krijgen. SCHIEDAM Rond half vijf woensdagmiddag kwam bij de politie een melding binnen dat een leegstaand schoolgebouw in de Korte Singelstraat in brand stond. Agenten, die een kijkje gingen nemen, troffen in de kelder van het gebouw drie kinderen aan, allemaal rond de tien jaar jong, gewapend met zaklantaarns en lucifers. De brand weer moest er aan te pas komen om het vuurtje, dat ze ge stookt hadden te doven. De kinderen zijn meegenomen naar het hoofdbureau op de Lange Nieuwstraat en mochten nadat er een hartig woordje met ze gewisseld was weer naar hun ouders terug. aan de weg Als gevolg van het bezwijken van een hulpdijk rond een op te spuiten 'terrein bij Kralingseveer, stroomde water en slib tientallen huizen binnen. Ook het magazijn, de opslag plaats van Bouman Woonmarkt, werd getroffen. De schade is zeer aanzienlijk. Met man en macht is het afgelopen weekend gewerkt om zoveel mogelijk de bedrijfsschade te beperken. De beide showrooms van Bouman Meubelen en Bouman Woonmarkt zijn volledig in takt, evenals het centrale magazijn van Bouman. Het bedrijf is normaal geopend. Zelfs orders en afleveringen van de Woonmarkt gaan zoveel mogelijk door. Alle Bouman medewerk- (st)ers hopen dat u zich niet laat weerhouden door berichten. U kunt ons als altijd zonder problemen bezoeken. Ook ons parkeerterrein is volledig in takt. HEEFT T SOWIESO^ 10 Speciaalzaken onder 1 dak. Usselmondselaan 175, Rotterdam-Oost (Kralingseveer), Tel.010-4508033 Hij noemt zichzelf een autodi dact. Met conservatoriumjon gens kan hij zich moeiteloos meten. De drummer heeft nog wel gedacht aan een opleiding in deze richting, maar vijf jaar studie gooit hij er niet meer te genaan. Een gemis vindt Kees het niet. Zijn oren zijn nu be ter getraind om muziek direkt te onthouden en te spelen. Een jarenlange studie in de boeken zou afbreuk doen aan dit aan geboren stukje gevoel. De Schiedammer Kees van Krugten is een muzikale dui zendpoot. De jazz uit de derti ger en veertiger jaren geniet zijn voorkeur. Tijdens de Brandersfeesten bracht hij als lid van het Arie Kuit Kwintet deze „oude" jazz ten gehore. Wat er voor de rest aan mu ziek tijdens één week Schie dams volksvermaak werd ge produceerd, rangschikt de der tiger onder de populaire „com merciële" dixielandmuziek. Van Krugten - dus van vele markten thuis - drumt ook bij het Pats-Boem-Showorkest van Veronica. „Een stukje broodwinning. In ieder geval niet de plaats om je talenten te botvieren," verklaart de al zes tien jaar aan de weg timme rende drummer. Collega-mu zikanten doen hier vaak een beetje lullig over. Zo van: dat je je daarvoor leent." „Ik vind het echter een pro fessionele houding. Muzikan ten als Martin Achterberg en Koos Mark spelen ook in dit showorkest. De eerste heeft een studio in Schiedam waar alle sterspotjes worden opge nomen. Overigens: wie weet dat! Mark is de pianist van Ro bert Long. Nogmaals dat soort klussen doe je voor je brood." In de volgende Pats-Boem- show van 5 december zit Kees verkleed als Sinterklaas achter het drumstel. De opnames vonden al plaats. Een pijnlijke ervaring in de meest letterlijke zin des woords. „Ik zweette peentjes onder de warme lam pen met die rode mantel aan. Daar kwam bij dat de mijter behoorlijk op mijn schedel knelde. Ik kreeg er hoofdpijn van. Je zal het wel zien op de teevee. Na verloop van tijd gaat het hoofddeksel steeds schever zitten." Veel optredens van Kees van Krugten vallen onder de ru briek: liefdewerk, oud papier. Als geen ander weet hij wat voor financiële aanslag leven de muziek betekent op de be groting van een muziekcafé. Zelf probeerde Van Krugten het jazzcafé The Ditch uit het slop te halen, maar zijn pogin gen bleken ontoereikend. „In Schiedam had je behalve The Ditch ook de Goudsbloem. Deze club heeft het ook niet gehaald. Alleen Podium blijft over. Als je ziet wat de eigena ren ervoor moeten laten om toch live-muziek op het pro- SCHIEDAM Boekhandel Mercurius in het Hof van Spaland houdt zaterdag 7 no vember een kalligrafiede monstratie. Deze kunst van het schoonschrijven wordt te genwoordig door een toene mend aantal liefhebbers beoe fend. Vroeger was er een spe ciale ganzeveer voor nodig, nu zijn er vulpennen in de handel waarmee hele goede resultaten worden geboekt. De demonstratie duurt van 10.00 tot 16.00 uur. De Lutherse Dameskring houdt donderdag 12 november haar jaarlijkse bazar in de con sistorie kamer van de Luther se kerk (hoek Lange Niéuw- straat/ Oranjestraat) tussen 10.00 en 16.00 uur. De opbrengst is bestemd voor het restauratiefonds van de kerk. SCHIEDAM Dankzij de op lettendheid van burgers is hel de politie gelukt een drietal autodieven in de kraag te vat ten. Bewoners van de Bagijnhof za gen de jongens, allemaal tus sen de 16 en 18 jaar oud, rom melen bij een geparkeerd staande wagen en belden het hoofdbureau. Toen de agenten arriveerden had het stel in middels kans gezien de achter ruit van de auto kapot te slaan, maar slaagde er niet meer in weg te komen. Alledrie zijn ze overgebracht naar de Lange Nieuwstraat voor nader ver hoor. De politie weet nog niet in hoeverre ze bij andere inbra ken betrokken zijn geweest. Vanuit een auto op het Edi- sonplein werd, óók in de nacht van woensdag op donderdag een pakket veloursgordijnen ter waarde van 4000 gulc meegenomen. gul den SCHIEDAM „Laten we 't gezond houden" dachten de Schiedammers. Zij gingen niet op de koude woensdagoch tend naar de protestbijeenkomst van de FNV op het Hema- plein, waar de karavaan, bestaande uit drie wagens en een bus, neerstreek om aktie te voeren tegen de bezuinigings plannen in de gezondheidszorg. Onder toeziend oog van ongeveer 30 menesen, overhandigde Aad Schippers, voorzitter van de Schiedamse afdeling van deze vakbeweging, de 3500 handtekeningen die zijn collega strijders de afgelopen dagen bij elkaar scharrelden. „Helaas hadden we een gebrek aan mankracht," zegt Schip pers die op duizenden handtekeningen méér had gerekend. „Het zou overigens best kunrwen dat we met de formulieren die in de bedrijven worden getekend en niet aan de kara vaan worden meegegeven, boven de 5000 komen. De FNV probeerde ook „zieltjes" te winnen in het zieken huis. Een FNV-stand kwam echter niet binnen de poorten. Argument van de direktie: Alleen als meerdere bonden meedoen en het geen eenmansaktie van de FNV is.Een viertal hardleerse leden van Nederlands grootste vakbond probeerde het toch, maar werd vriendelijk verzocht te ver trekken. „We zijn eruit gegooid," lacht een FNV-er in hart en nieren op het pleintje voor de Hollandse Eenheidsprijzen Maatschappij. SCHIEDAM De Neder landse Hervormde Kerk houdt haar jaarlijkse bazar op 6 en 7 november in de bene denzaal van de Opstandings- kerk (ingang Dr. Kuyperlaan). De openingstijden zijn als volgt: op vrijdagavond van 19.00 tot 22.00 uur en op zater dag van 10.00 tot 16.00 uur. gramma te houden. Daar heb ben veel mensen geen idee van. Als een muzikant staat te spelen voor een volle bak, dan denkt hij: Hé, dit wordt een vette winst voor de eigenaren! Deze tent loopt goed. Maar wat je kwijt bent om zo'n pand te onderhouden. De vaste kosten, daar heeft hij geen flauw be nul van. Een muzikant zou af en toe achter de tap moeten staan." Verkoop voor van een schitterende bedrijfs- kantoorruimte bij Centrum Schiedam aan de Zeer goed bereikbaar, ruim 400 m2 eigen grond. 2 Bovenverdiepingen (2x 180 m2), te bereiken met lift. Binnen als nieuw dus zo te betrekken, krachtstroom. Gedeeltelijk cv, WIR premie ruim 40.000,-. Prijs slechts 325.000,- k.k. Inlichtingen bezichtiging: Grote Markt 5, Schiedam. Telefoon 010-4260555. Na werktijd telefoon 01899-15458. Ml mcvnc Sauna Sport en Fitnesscentrum Body-Care h Graaf Florisstraat 62b - Schiedam - Tel 010 - 473 3 6 77

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 1