W f Het Nieuwe Firma Van der Vlerk levert huzarenstukje Binnenstad bol van muziek Vereniging ontketent protestaktie RANDSTAD EDITIES Meubilair Stadsblad Voorstelling Jules Croiset afgelast Bevolkingsaantal gestegen Tasjesroof 4Pill I AG: Playbackster wil op televisie Beaujoulais Primeur in Jeneverstad gearriveerd Gaat SVV op weg naar periode titel Lang blijvende make-up door onderhuids tekenwerk Peugeot »f brengt nieuws Fluitspelen op de MSX wekelijks met 71 edities IN HEEL ZUID-HOLLAND VRIJDAG 20 NOVEMBER 1987 NR. 94 39e JAARGANG kantoor: Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 oplage 39.135 foto's Ronald Stam De ringen voor het bruidspaar van het jaar, ontworpen en gesmeed bij de Schiedamse juwelier Van der Vlerk SCHIEDAM—Het jaar heeft nog een paar maanden te gaan, maar toch staat nu al vast dat Vanessa en Hans Breuk hoven vandaag hèt hu welijk van 1987 hebben gesloten. De populaire blonde zangeres en de platengigant gaven el kaar het ja-woord in Den Haag, de koninklij ke residentie. Maar de ring die Hans zijn bruid op dat mo ment schonk ter bezege ling van hun liefde is af komstig uit Schiedam, de woon- en werkplaats van de bruidegom. De -ongetwijfeld door velen benijde- man, die zich nu Vanessa's echtge noot mag noemen, open de in een 'pijpelaatje' op het Broersveld zijn eer ste Free-Record-Shop. Zijn eenmansbedrijfje van toen is inmiddels uitgegroeid tot een rian te onderneming met meer dam 50 vestigingen in binnen- en buiten land. Ondanks die snelle, suc cesvolle carrière is Hans de Brandersstad in vele opzichten trouw geble ven. SCHIEDAM De trim mers, fietsers en andere (sportieve) recreanten die met mooi weer zo graag soelaas zoeken in Schiedams groenste dre ven bij Kethel, kunnen komend voorjaar wei eens voor een onaange name verrassing komen te staan. Dik kans dat er dan ver- sgemetselde muren zijn neergezet op de plek waar normaliter rond die tijd de lammetjes dartelen. En anders zijn de grazige weiden wel bedekt met een laag as falt voor een parkeerter rein. Het rustieke kerk torentje dat nu nog dui delijk zichtbaar tegen de horizon afsteekt, zal dan in het niet vallen bij de strakke silhouetten van een saaie industriewijk. Zoals Nederland ooit grote stukken grond op de zee veroverde, zo ont futselt Schiedam gebie den aan de natuur om ze vervolgens „in cultuur" te brengen. Na de Spaanse- en de 's Gravelandse, dreigt nu ook de noordelijkste polder van de Branders- stad het domein te worden van het opruk kende bedrijfsleven. Hevig verontrust door de voortschrijdende industri alisering van hun mooië woonomgeving, heeft een aantal Kethelbewoners besloten niet langer af te wachten tot Schiedams laatste grasland is verka veld en door bulldozers omgeploegd. Ze hebben de vereniging Vrienden van het Polder- weggebied opgericht en hopen dat daar niet alleen dorpelingen, maar vooral ook in grote getale na- tuurminnende stadgeno ten lid van zullen worden. Verkeerde keelgat Veel van de grazige weiden bij Kethel zijn al omgeploegd, opgehoogd en verkaveld Respekt Vandaar waarschijnlijk dat hij besloot zijn trouwring te laten ont werpen én smeden bij juwelier/edelsteenkun- dige Van der Vlerk. Huzarenstukje Vanessa's huwelijksgeluk begint hij Schiedamse juwelier SCHIEDAM Muzieklief hebbers kunnen zaterdaga vond gerust gaan stappen in de Schiedamse binnenstad. In de Filmclub in gebouw De Teerstoof treedt de rythm and blues- band Tip- on- In -op. Deze groepspeelde onder an dere in het voorprogramma van Katie Webster op het North Sea Jazz festival en op diverse festivals in België, Frankrijk en Finland. De band bestaat uit Rini van Wil ligen (gitaar/zang), Willem van Dullemen (gitaar), Ben Lanser (drums) en een gast- bassist. Aanvang half elk, toegang 5,- De Filmclub is te vinden in de Nieuwstraat op nummer 12. Ook jongerencentrum Aladdin biedt zaterdagavond Rythm and blues maar dan van Goats Palace. Deze gedeeltelijk Schiedamse formatie heeft één doel: ze wil bewijzen dat gevoel het aller belangrijkste is in de muziek. Aanvang: 22.15 uur, zaal open 20.30 uur. Toegang: ƒ2.50. SCHIEDAM De openbare basisschool „Het Windas" aan de Nachtegaallaan 2 krijgt nieuw meubilair. De oude bureau's, krukken en aanverwante artikelen doet deze school tegen lage prij zen van de hand. Geïnteres seerden worden op maandag 23 november tussen 19.00 en 20.00 uur verwacht. De trotse juwelier Hein van der Vlerk overhandigt de ringen naar ontwerp van Paul Simons met inbreng van Vanessa zelf, aan de bruidegom Hans Breukhoven. Industrie bedreigt polders bij Kethel „Vanzelfsprekend zit daar een stukje eigenbelang bij. Ik ben hier tien jaar geleden komen wonen vanwege de landelijk heid en dat wil ik graag zo houden," geeft L. Kokee, se cretaris van de jonge vereni ging, ruiterlijk toe. „Als ik zie hoeveel mensen hier 's zomers elk weekend van de rust ko men genieten, besef ik dat ik een grote verantwoordelijk heid heb. Wij als bewoners zit ten er tenslotte met onze neus bóvenop wat hier gebeurt. Te recht zou men ons achteraf verwijten dat we niet bijtijds aan de bel hebben getrokken." Het maakt op Kokee een heel vreemde indruk dat het mi lieubewuste college van burge meester en wethouders zich al tijd voor het behoud van de zogenaamde Polderweg-erven heeft uitgesproken, en in de praktijk precies het tegenover gestelde blijkt na te streven. Onder het motto „Schiedam heeft hart voor zijn grondge bied" probeert de gemeente handelsondernemingen te in teresseren voor wat in een luxe kleurenfolder ineens „Be- drijfsterrein bij Rijksweg 20" heet. Langs de spoorlijn Delft Schiedam zijn grote borden ge plaatst die de argeloze trein reiziger er op attent moeten maken dat hier eersteklas lo- katies te huur zijn voor aktie- ve ondernemers. Die reklamecampagnes zijn bij Kokee's vereniging in het ver keerde keelgat geschoten. In een open brief aan b en w schrijven de Polderweg-vrien den onder andere: „Het streven van de Vrienden van het Polder(weg)gebied is in het snelle en zakelijke le ven van alledag steeds een open oog te houden voor het behoud en het leefbaar maken en houden van dit stuk oud- Kethelse poldergebied als woon-, werk- en recreatie om geving. De verdergaande industrialise ring, vrijwel zonder respekt voor de oorspronkelijke identi teit, van de landerijen langs de oude Polderweg, wordt gezien als een vermijdbare vernieti ging en verloren gaan van het landschap." Tezamen met de seizoenflora in en bij de Polderwetering en het vee in de weilanden, is dit gebied dan ook de toeristische trekpleister bij uitstek en sluit aan op de route naar Midden- Delfland. Ook vanuit historisch oogpunt verdient het Polderweggebied behoud van - zoveel mogelijk - oorspronkelijkheid. Periodieke archeologische opgravingen, nog heel recentelijk op het voormalige land van boer Poot, voorheen Polderweg 23, geven aan dat ook al de Ro meinen hier lokaties hebben gehad. Van de oude polders tussen Rotterdam en Schiedam, die historie maken (onder andere ten tijde van de Rotterdamse Schiedamse oorlogen), is praktisch niets meer behou den. Mede daarom zijn wij, vrienden van het Polder(weg )gebied, van mening dat het stuk polder dat nu nog resteert in oud-Kethel, niet aan de in dustrialisering te gronde mag gaan. Indien tegen melkvee bezwaren bestaan, zijn er nog de mestkoeien, schapen, en dergelijke die nuttig gebruik van dit land kunnen maken. Het verzoek tot behoud v^n het resterende poldergebied en stopzetting van in gebruikne ming van nog méér kavels dan nu reeds het geval is, wordt hierbij uitdrukkelijk aan U overgebracht namens de Vrienden van het polderweg- gebied. Het verzoek gaat gepaard met een uitnodiging aan de burge meester en aan alle afzonder lijke wethouders zich ook te voegen bij de kring van Vrien den van het Polderweggebied en daarmee de aktie van de kring in woorden én daden te steunen op eigen wijze. De brief is pas het begin van SCHIEDAM De voor stelling van Jules Croi set, zaterdag 21 novem ber in Theater De Teer stoof, gaat niet door. De acteur zal op verzoek van rabbijn Soetendorp die avond een besloten voorstelling bijwonen in de Rotterdamse Lanta ren van het omstreden stuk van Fassbinder. Sa men met een aantal an dere deskundigen, waar onder de offficier van justitie uit de Maasstad, zal Croiset na afloop zijn oordeel geven over de in Joodse kringen zo fel veroordeelde anti- Se mitische tendenzen in dat stuk. De direktie van het Pas sage Theater vindt het bijwonen van deze bij eenkomst zo belangrijk dat ze daarvoor graag Croisets voorstelling in Schiedam verschuift naar een nog nader te be palen datum. Iedereen die een kaartje in de voorverkoop heeft gekocht is inmiddels te lefonisch hiervan op de hoogt gesteld. een aantal akties. De vereni ging is bezig handtekeningen in te zamelen. Die zullen bin nenkort op gepaste wijze aan geboden worden op het stads kantoor. „De Boerenkapel" komt die gebeurtenis luister bijzetten. Als de gemeentelijke plannen doorgaan zou de naam van dat muzikale gezel schap wel eens het enige over blijfsel van Schiedams lande lijk verleden kunnen worden. Wie lid wil worden van de kring van Vrienden van Ke thel kan zich aanmelden bij de heer L. W. Kokee, Polderweg 25, Schiedam. Als je voor een juweel van een vrouw een sierraad gaat ko pen, wil je er zeker van zijn dat het het mooiste van het mooiste is tenslotte. En zo kwam het dat Vanessa samen met Hans Breukhoven begin deze week nog maar binnenstapten in de zaak op de Broersvest. Voor de juwelier was de komst van het echtpaar in spé een complete verrassing én een hele eer. De heer van der Vlerk: „We zijn er verschrikkelijk trots op dat juist wij de trouwringen mogen leveren. Vanessa is een bijzondere vrouw, die natuur lijk een exclusief sierraad wil. Ze heeft zelf veel smaak en een duidelijke inbreng gehad in het uiteindelijke ontwerp. Paul Simons, onze eigen goudsmid/ontwerper heeft haar wensen vormgegeven en uitgevoerd samen met een aantal andere medewerkers van ons." De ring die Vanessa vanaf vandaag ongetwijfeld dag in dag uit om haar vinger zal dragen, bestaat uit twee wit geel-gouden vierkante ringen, zwevend aaneengesmeed. Aan de bovenrand is een rechthoe kig geslepen briljant gezet (emeraudvorm) en die is weer omgeven door zes kleinere in baquet-vorm geslepen briljan ten. De ring van Hans Breuk hoven is een zwaardere uit voering van die van zijn echt genote. Alleen is de zijne voor zien van één enkele rechthoe kig geslepen briljant. Het is overigens aan de popu lariteit van Vanessa bij de me dewerkers van de firma Van der Vlerk te danken dat de trouwringen op tijd klaar wa ren. De heer van der Vlerk spreekt over een huzarenstuk je waar twee dagen en één nacht onafgebroken aan is doorgewerkt. Wijkcentrum De Erker houdt woensdag 25 november een kindermiddag. Op het pro gramma staat onder andere de vertoning van een speelfilm voor de jeugd tussen de drie en dertien. Aanvang 13.30 uur. Toegangsprijs 1,-. SCHIEDAM Als het een beetje meezit dan kunnen de stadsbestuurders met oud en nieuw klinken op een bevol kingsaantal dat hoger is dan dat van eind '86. Dankzij een forse toename van de bevolking in september met 66 personen - telt Schiedam op dit moment 69.367 inwo ners. Dat is nauwelijks twintig meer dan in december vorig jaar met nog drie maanden te gaan. Maar in ieder geval zit er voor het eerst in maanden weer een klein kansje in dat de ambtenaren op het stadhuis de bevolkingscijfers toch met een positief saldo af kunnen sluiten straks. De toename van het aantal inwoners in september is te dan ken aan een geboorteoverschot (10) en aan de vele nieuwko mers. Er vestigden zich 249 mensen in Schiedam in septem ber en er vertrokken er 221. In dezelfde maand werden 58 huwelijken gesloten en 10 echtscheidingen uitgesproken. SCHIEDAM Een 48-jarige Maassluise is woensdagmiddag het slachtoffer geworden van een tasjesrover. Zij was via de Nieuwe Dam- laan op weg naar het station, toen een haar achterop rijden de bromfietser haar tas van haar schouder griste. Korte tijd later al werd hij te ruggevonden op de Burge meester Honnerlage Grete- laan. Alleen waren er wél een portemonnee met ongeveer honderd gulden uit weggeno men, een paspoort, trein-abon- nement en andere persoonlijke bescheiden. fiicuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 1