W Nieuwe Nieuwe AH-supermarkt ademt sfeer ouderwetse buurtwinkel Sint riskeert nachtje cel jy L ANITA In 't kort Informatie-avond over remigratie naar Turkije AH in Hagastraat ook rolstoelvriendelijk RANDSTAD EDITIES GRATIS Stadsblad Vt Blokshop Publiek helpt winkeldief Openingstijden PvdA Schiedam kiest nieuw afdelingsbestuur Heropening NIEUWLAND 4P RADIO ABA i r Glasblazersfamilie houdt oud ambacht levend Dierenliefhebber start actie tegen loslopende honden Henny Huisman in Passage Theater Schiedam Softbal sportploeg van het jaarSpirit herfstkampioen wekelijks met 71 edities IN HEEL ZUID-HOLLAND WOENSDAG 25 NOVEMBER 1987 NR. 95 39e JAARGANG kantoor: Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 oplage 39.135 De AH- supermarkt hoopt een echte buurtwinkel te worden. Ter gelegenheid van de opening kregen daarom én muziek vereniging Zuid én de buurtvereniging een kadootje. IH II SCHIEDAM William de Block heeft eigenlijk geen tijd over om te le zen. Maar het onlangs verschene boekje „Laat de Gorzen de Gorzen blijven" heeft hij tot de laatste letter uitgespeld. De journalist Kor Kegel schetst in deze bundel een aantal portretten van buurtbewoners. Hun doorleefde verha len gaven William plot seling de zekerheid dat het hem allemaal wel lukken zal in Zuid. Sa men met zijn broer Ed die mag hij zich eigenaar noemen van de gloed nieuwe Albert Heijn, die dinsdagavond officieel werd geopend in de Ha- gastraat. Hoe verguld ze allebei ook zijn met deze stap vooruit, toch ging hun vertrek uit Schiebroek met de nodige emoties gepaard. Want om de 600 vierkante meter grote supermarkt in Schiedam te gaan runnen, moesten ze hun eigen goedlopen de zaken aan anderen overdoen. Dat was een zwaar offer, omdat in één van die win kels opa De Block ooit als waterstoker was begon nen. De opkomst van de geyser maakte het bedrijf overbodig, maar de twee de generatie vond nieuw emplooi in de levensmid delenbranche. Het is nu aan Eddie en William om de familie naam, die in Schiebroek een kleine 40 jaar zo'n vertrouwde klank had, in de Gorzen dezelfde be kendheid te geven. „Bij de geboorte van mijn zoontje, zeven maanden geleden, leefden de klanten zo mee, dat ik voor wel ze- De Sint moest zich moed indrinken voordat hij zich zaterdag op de Broersvest waagde. Slechts een enkel kind slaagde erin tot hem door te dringen. ven baby's kleertjes ca deau kreeg. Kijk, dan doe je het pas goed, als winke lier," zegt William. Harmonie Koffievisites Proefkonijnen i William en Eddy de Block (helemaal links op de foto) samen met het voltallige personeel. Streng kijkende Pieten en dreigend tromgeroffel van muziekkorps Ambrosius begeleidden de Goedheiligman tijdens zijn verdrietige intocht. op de foto met (ex Dolly-Dot) Sigarenmagazijn Zie pag. 11 Vader De Block mocht samen met zijn kleindochters de nieuwe AH- winkel in de Hagastraat openen. TV DEFEKT? Vldeospeclallsten Gebroeders De Block een paar apart SCHIEDAM De Sint had het duidelijk te kwaad zaterdagmiddag tijdens zijn in het diepste ge heim voorbereidende blik sembezoek aan Schiedam. Het valt dan ook niet mee om als een dief in de nacht binnen te moeten sluipen in een stad, waar je anders met slaande trom wordt ingehaald. Logisch natuurlijk dat de Goedheiligman aan het begin van de, voor hem, drukste periode van het jaar niet het risico wilde lopen van een paar nach tjes cel. Die angst was niet hele maal ongegrond, want de gulle kindervriend ver scheen op verzoek van de plaatselijke middenstand een week eerder dan de ambtenaren op het stad huis in hun wijsheid ge pland hadden. En heilige bisschop of niet het kan kwaad kersen eten zijn met de gezags dragers, vooral als je niet in het bezit bent van een officiële vergunning. De bebaarde grijsaard moest zich nota bene moed indrinken met een glaasje seven up, voordat hij zich openlijk op de Broersvest durfde wagen. Ook zijn Pieten, die zich al wél meteen mengden on der het winkelend pu bliek, waren duidelijk minder dartel dan anders. Zelfs drumband Ambrosi- us had er enige moeite mee om een vrolijk „Zie ginds komt de stoomboot uit de trommels en hoorns te krijgen. De wachtende kleintjes kregen uiteindelijk niet veel meer te zien dan een kromgetrokken oude man die zich diep verstopt in zijn mantel door het stads centrum heen haastte, al met al werd het hele alter natieve feest een verdrie tige vertoning. De volwassen kibbelaars hebben wel wat goed te maken én bij de goedharti ge Sint én bij de duidelijk teleurgestelde jeugd. Als ze verstandig zijn maken ze er een knalfeest van tij dens de officiële intocht op zaterdag de 28ste. De twee broertjes werden als het ware grootgebracht achter de toonbank van hun ouders. Zelf hebben ze nooit ook maar geaarzeld wat ze worden zou den, later. Ze waren allebei van jongsaf aan bezeten van het vak, maar gingen aanvan kelijk wel ieder hun eigen weg. Eddie bleef bij zijn vader in de zaak, William koos voor de zelfstandigheid. Al op zijn 21e rhocht hij vroe ger uit militaire dienst, omdat hij samen met een vriend een supermarkt in Bleiswijk open de. Twee jaar daarna startte hij definitief voor zichzelf in Schiebroek, duizend meter van het ouderlijk huis. „Nee, concurrenten waren we niet van elkaar. Alles ging in goede harmonie. We hadden tenslot te dezelfde naam, dus de klan ten dachten dat we één bedrijf waren." De dynamische William was ook degene die een paar jaar geleden met het plan kwam om samen iets op poten te gaan zetten. De middenstan der: „We zaten in Schiebroek wat ruimte betreft alle twee aan ons plafond. Bovendien hadden we helemaal geen pri- vé-leven; in een eigen onder neming ben je tenslotte dag en nacht bezig, en dat zeven da gen per week. Als je heel jong bent gaat dat allemaal best maar heb je een gezin met op groeiende kinderen, dan moet je er zo nu en dan eens uit en heb je een partner nodig aan De Blokshops zijn al jaren een doorslaand succes in Rotterdam. Het idee om de non- food artikelen, zoals tijdschriften, rookwaren, fotografie-artiekelen en dergelijke, in een apart winkeltje bij een super markt te verkopen, blijkt aan te slaan bij de klan ten.Vandaar dat de nieu we Ah in de Hagastraat deze opzet overnam.In de Blokshop worden behalve alle non- food artikelen ook kaarten voor de nu zo populaire show van Ron Brandsteder verkocht. Bo vendien is William de Block in onderhandeling met het Feyenoord stadion om het verkooprecht te verkrijgen voor alle eve nementen die daar plaats vinden. En dan niet alleen voor de voetbalwedstrij den, maar ook voor de vele popconcerten. wie je de boel met een gerust hart kan overlaten." Het was Williams schoonvader die hem tijdens zondagse kof fievisites helemaal gek maakte van Albert Heijn. waar hij zelf ook werkte. Toen dat concern hem benaderde om een filiaal in Schiedam-Zuid op te zetten, moest vrij onverwacht de knoop worden doorgehakt. De grote vraag voor de ge broeders De Block was daarbij, of ze wel met elkaar in zee zouden gaan. William: „Je moet bij zo'n avontuur wel van elkaar op aan kunnen. Onenigheid of een mislukkig kan je je niet permitteren. Dan staan er meteen 25 anderen ook op straat. „Uit een psycho logische test - „We moesten de raarste dingen doen, zoals boompjes tekenen" - bleek dat het duo elkaar haarfijn aan voelde. Eddie, zo wees het on derzoek uit, heeft soms een duwtje in de rug nodig, terwijl William juist af en toe afge remd moet worden. In onder nemersland een ideale combi natie. Er staat in Schiedam meer op het spel dan de familienaam. De De Blocks zijn voor Albert Heijn een soort proefkonijnen. Het is voor het eerst dat het grootwinkelbedrijf op franchi- se-basis een vestiging opent. Het tweetal is eigenaar van de winkel, maar voert het com plete AH-assortiment en mag gebruik maken van het tech nische en commerciële appa raat. Toch is het de bedoeling dat het publiek uiteindelijk een verschil gaat merken. William de Block: „Als zelf standige ondernemer ben je vaak meer betrokken bij je zaak dan een bedrijfsleider. We zijn ook de eerste Albert Heijn, die lid is geworden van een winkeliersvereniging. We hopen alle moderne comfort te bieden, maar de sfeer te hou den van een ouderwetse buurtwinkel. In die formule moet natuurlijk je hele team passen. Gelukkig hebben we mensen kunnen vinden die net zo enthousiast zijn als wij. Als je dat niet hebt kom je je zelf tegen." SCHIEDAM Harpe Davids geeft maandag 30 november een concert in De Erker in de Jan van Avennestraat. Het 45- koppige harmonie-orkest zal dan ter gelegenheid van het twee-jarig bestaan van het wijkcentrum een gevarieerd programma brengen voorna- SCHIEDAM De Stichting Buitenlandse Werknemers Rijnmond en de Turkse Arbeidersvereniging Schiedam hou den vrijdag 27 november een informatie-avond over remi gratie naar Turkije in ,,'t Parkweg" op de Parkweg 195. Doel van de bijeenkomst is om de achterban op de hoogte te stellen van de mogelijkheden, rechten en plichten. Een afge vaardigde van het ministerie zal toelichting geven over on der meer de vreemdelingenwet. De avond begint om 20.00 uur, toegang gratis. melijk bestaand uit „lichte muziek". Aanvang 20.00 uur. Kaarten zijn vanaf nu gratis af te halen in de Jan van Avennestraat. SCHIEDAM Dankzij de hulp van het publiek kon een winkeldief, die in de Hema was betrapt op het stelen van een windjack, in eerste instan tie ontkomen. De man werd achtervolgd na zijn daad door een bedrijfsre- chercheur tot op het Hema- plein en verkocht hem een stomp in zijn maag. Toen de rechercheur hem daarop stevig in de kraag greep, begon hij te gillen. Omstanders begrepen het verkeerd en hielden de win- keldetectieve in bedwang. De dief, een 38-jarige Rotterdam-^ mer, wist in lijn 1 te springen, maar kwam niet ver. In de Vierambachtstraat werd hij uit de tram gehaald door de Rot terdamse politie, die hem naar het hoofdbureau in Schiedam overbracht. ISCHIEDAM Het zelfbedieningsassortiment in de nieuwe f AH aan de Hagastraat bestaat uit veel meer dan de gebrui- ikelijke kruidenierswaren en zuivelprodukten. Er is en grote sortering drogisterij-artikelen en cosmetica te I vinden, reform- en dieetprodukten, oosterse specerijen en leen uitgelezen verzameling wijnen. Bovendien beschikt de winkel over bedieningsafdelingen. Zo worden bijvoorbeeld Imeer dan 40 soorten binnen- en buitenlandse kaas vers van Ihet mes aangeboden en is er een ruime keus in fijne vlees- j: waren en salades. I Daarnaast zijn vlees en vleesprodukten voorverpakt in de ikoelvitrine te vinden. Groente en fruit kan de klant zelf af- Iwegen en beprijzen. Brood, vlees, groente en fruit worden tg dagelijks vers aangeleverd. Dankzij de drempelloze ingang is de winkel toegankelijk ivoor rolstoelen. Een speciale invaliden-winkelwagen staat Jter beschikking. Ten behoeve van een vlotte doorstroming zijn er 5 kassa's De gebroeders De Block houden met hun openingstijden zo veel mogelijk rekening met de buurtbewoners. Het publiek kan in de zaak in de Hagastraat terecht op maandag van 13 tot 17.45 uur, dinsdag en woensdag van 8.45 tot 17.45 uur, Jdonderdag van 8.45 tot 20.30 uur, vrijdag van 8.45 tot 17.45 uur en zaterdag van 8.15 tot 16.45 uur. De huidige Albert Heijn supermarkt aan de Groenelaan 50a lop circa 100 meter afstand van de nieuwe winkel, is in ver- |band met het openen van de nieuwe winkel gesloten. SiSsSsH&jgï SCHIEDAM De PvdA Schiedam kiest donderdag 26 november een nieuw afde lingsbestuur in Zaal Irene op de Nieuwe Haven 155. Bij afwezigheid van tegenkandi daten is het - onverwachte gebeurtenissen daargelaten - nu al zeker dat Peter Stad houders tot voorzitter, en daarmee tot opvolger van Hans Verlinde zal worden benoemd. Hans Verlinde heeft in sep tember te kennen gegeven voorzittershamer en bestuurs zetel, om privé-redenen, aan een ander over te willen dra gen. Onder andere ten behoe ve van de continuïteit in het dagelijks bestuur wordt voor gesteld om Mari Dingenouts, de aftredende secretaris, als vice-voorzitter aan te stellen. Het secretariaat zal in handen komen van Menno Siljée, voormalig voorzitter van de Schiedamse JS-afdeling. Op nieuw is voor het penning meesterschap Edwin Westen berg voorgedragen. Voorafgaand aan de verkiezin gen behandelt de vergadering de Jaarverslagen van secreta ris en penningmeester. Boven dien worden er acht Geweste- Wij heipen direktlll Tel. 4260778-4733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Votkoop Inruil Rtptrttn Ook root uw woomodunoo on koolknolon lijk Afgevaardigden gekozen. De negen kandidaten zijn: Ma- hir Engin, Cor Huijken, Yvon ne Siljee en Aad Wiegman (ge meenteraadsleden), Reinier Scheeres, Harm de Block (hui dige politie coördinator van de afvaardiging), Noor Samkal- den, Ruurd van der Veer en Menno Siljee. Als plaatsver vangend afgevaardigden zijn Joop de Jong, Mar Olyslager en Netty Leeman-van Wegen beschikbaar. Deze Jaarvergadering begint om 20.00 uur en is ook voor niet-partijgenoten toeganke lijk.

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 1