'11 Pollux met gerust hart naar winterstop Schiedam softbal sportploeg van het jaar 1987 1 Karate in Oost Succes faalt in slotfase Rentree Bert van Delden in Rijnmond 1 Martinit in afzondering Recordopbrengst Jantje Beton UW THUISKRANT Weet u dat UW THUISKRANT in heel Zuid-Holland komt? in heel ZUID'HOLLAHD HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 25 NOVEMBER 1987 PAGINA 27 SCHIEDAM Pas toen er hemels regenwater aan de vruchtbare voedingsbodem van de Spirit-dames werd toegevoegd, ontkiemde de oranje-bloem en bloeide binnen tien minuten in volle glorie (30). Het in de tweede helft neerdalende regenwater gaf Spirit, in het treffen tegen het Vlaardingse Pollux, vleugels. „We hebben in de eerste fase van de wedstrijd altijd moeite om het spelletje te maken," gaf Spirit-coach John Kloos na afloop toe. „We moeten er eerst inkomen, en zoals zo vaak komen we pas in de tweede helft op gang, maar zijn dan niet meer te stuiten. Spirit trok met een 41 overwinning uiteindelijk aan het langste eind, maar de Vlaardingse dames, onder leiding van coach Nico Petri, toonden aan dat ze zich intussen hebben aangepast aan het tweede-klasser- schap, maar dat Spirit nog een maatje te groot is voor de nieuwkomers. af te stoppen. SCHIEDAM „Wordt het tóch nog gezellig, reeds'', dat zullen de liefhebbers van het carnaval gedacht hebben toen Prins Frans de Tweede met zijn gevolg vrijdagavond tijdens de huldiging van de Schie- damse sportkampioenen binnen kwam zetten. Te genstanders van het leutige feest verlieten met ras se schreden het stadskantoor, een ineens halve lege zaal achterlatend. Met dansmariekes en de boeren- kapel de Pullekes veroorzaakten de Rietzeilers spontaan een polonaise door de zaal, waar anders de zo statige gemeenteraadsleden zich buigen over stadse problemen. Eén van de kampioenwi die uit bundig mee liep, was de softbalploeg van Schiedam. Behalve dat deze Hargaclub al bij uitstek een aan hanger is van het carnaval, was daar vrijdagavond een extra reden voor. De gezamenlijke Scluedamse sportpers koos de ploeg van coach Kees Bol, die mt jaar met een kampioenschap promoveerden naar de hoofdklasse, tot sportploeg van het jaar. In de eerste wedstrijd van het seizoen werd Pollux op eigen veld tegen hetzelfde Spirit ge trakteerd op een genadeloze Door het toedoen van Frans van Krugten, (de prins carna val die tevens voorzitter is van de enige zaalvoetbalvereniging in Schiedam, Groenoord) en zijn gezellen bleef het nog lang onrustig op het stadskantoor, waar tot later dan andere ja ren gezellig werd teruggeke ken op het voorbije sportjaar. Zeker toen daar het gunstige bericht over de beroepscom missie van de UEFA over de strafverandering van het Ne derlands elftal bijkwam kreeg het de huldiging nog een extra feestelijke wending. Het was aan Rob de Leede (medewerker bij Het Vrije Volk) om de winnaar van de sportprijs bekend te maken. Voorafgaande aan het bekend maken van de winnaar en het voorlezen van het daarbij be horende juryrapport nam De Leede enkele Schiedamse SFC, met manager Aad Gudde, waren voor de derde keer op de sporthuldiging vertegenwoordigd. Dit keer niet als competitiekampioen, maar als Schiedams voetbalkampioen. Prins Frans de Tweede zette met zijn gevolg het stadskan toor op zijn kop. sportploegen op de hak. Zo was hij er van overtuigd dat SVV volgend jaar de prijs moet krijgen. Immers, zo keek de Vrije Volk-man vooruit, SVV zou in de finale voor de KNVB-beker verliezen van Ajax 2, terwijl ook in de na-competitie SVV net de promotie zou missen naar de ere-divisie, omdat vol gens Rob de Leede, SVV toch altijd de schlemielen van het betaalde voetbal zouden blij ven. Ook SFC, dat voor de derde keer aanwezig was op de huldiging, kreeg van de verslaggever een veeg uit de pan. Het was heel dom van SFC om geen kampioen te worden, anders was die ploeg zeker dé dubbel gehuldigde ploeg geweest. Die konden manager Aad Gudde en zijn spelers in hun zak steken. Juichen Hoewel iedereen op zijn klom pen had kunnen aanvoelen dat Schiedam voor de tweede keer als sportploeg van het jaar ge huldigd zou worden (concur renten waren DWS dames en Hermes Cricket) steeg er toch een enorm gejuich op uit de Schiedamse hoek toen zij daadwerkelijk aangewezen werden door de Schiedamse sportpers. Uit handen van sportwethouder L. Hafkamp ontvingen de dames een wis seltrofee en een tinnen bord als blijvende herinnering aan het zo succesvol verlopen sei zoen. Op de huldiging van de kampioenen werd tevens be kend gemaakt, dat de Schie damse atleet Willem Noord uin volgende zomer mee zal doen op de Olympische Spe len voor gehandicapten. 05 nederlaag, nu bleken de Vlaardingsen in staat om de eerste helft stand te houden en zelfs het initiatief naar zich toe te trekken. Ongetwijfeld zal daar de inbreng van de zusjes Monique en Patricia van Doorn aan hebben bijgedra gen, die er in de eerste ont moeting niet bij waren. De toevoeging van de twee middenveldsters was niet de enige verandering binnen het Vlaardingse team. Doelvrouwe Margreet van Halenwijn had de taak van Hélène Schoon- veld overgenomen en deed dat alles behalve onverdienstelijk. „Hélène trainde de laatste tijd niet op dinsdagavond, terwijl Margreet in een oefenwed strijd op kunstgras prima vol deed. Op het snelle kunstgras is de A-juniore een ijskonijn, zodat zij de voorkeur kreeg," lichtte Nico Petri zijn doel- vrouwe-wissel toe. Vorm Als Van Halenwijn in de vorm blijft steken, die zij tegen Spi- zeker de vaste keus van Petri worden. Met diverse goede reddingen op de Spirit-straf- corner voorkwam zij in het eerste kwartier een achter stand. De thuisploeg grossierde in de beginfase van de wed strijd in strafcorners, maar de vele gevaarlijke spelhervattin gen leverden geen treffers op. Een vertwijfeld Spirit bleef na het goede eerste kwartier zoe ken naar openingen in de be zoekende defensie, echter zon der resultaat. Dit gaf Pollux de kans om er regelmatig gevaar lijk uit te breken en zelfs tot de rust een overwicht af te dwingen, waar Spirit, vaak met moeite, onder vandaan kon komen. Toch bleek de Broekpolderploeg nog niet bij machte om daadwerkelijk toe te slaan, zodat tot de rust de 00 stand gehandhaafd bleef. Klomp Na rust bleek Spirit de juiste vorm weer gevonden te heb ben en begonnen de dames aan een offensief op het Pol- lux-doel. Annette Hengst was als eerste dichtbij een treffer, maar zij kon nog net afgestopt worden. Na tien minuten in de tweede helft soleerde Nicolien de Rond door de Pollux-verde- diging, zette twee speelsters op het verkeerde been en bracht Spirit via de klomp van Van Halenwijn op 10. Vier minu ten later bleek de Spirit-trein goed op gang gekomen te zijn en verzilverde Annette Hengst een strafcorner. Diezelfde ge vaarlijke spits vormde de in leiding tot het derde Schie damse doelpunt. De in de cir kel doorgedrongen Hengst werd het scoren onmogelijk gemaakt door Merel Cats en het arbitrale duo lag de bal op Rechtsachter Karin van der Zande benutte dit buitenkans je op koele wijze en maakte daarmee haar eerste treffer voor de hoofdmacht van Spi rit. Het was een verdienste van de bezoekende ploeg dat het na deze snel opgelopen achterstand niet het hoofd liet hangen en zelfs binnen een minuut de stand door invalster Margo Steehouwer, op 31 bracht. Een knallend schot van Annette Hengst van rfet binnen de cirkel, zorgde voor de 41 eindstand. „Ik ben best tevreden over onze wedstrijd," onthulde Pol- lux-coach Nico Petri. „We wis ten dat we de twee punten hier moesten laten, maar we hebben in de eerste helft Spi rit goed partij gegeven." De debutant in de tweede klasse kan ondanks het verlies met een gerust hart aan de winter stop beginnen, want hoewel de Vlaardingse ploeg de eerste drie wedstrijden, naar later bleek de drie toppers, verloor, staat Pollux halverwege het seizoen op een acceptabele po sitie in de middenmot met acht punten. „Waarbij ik wil toevoegen, dat volgens mij, Spirit de beste pa pieren heeft om kampioen te worden. Ik heb nu alle ploe gen een keer gehad, maar Spi rit is voor mij de beste," aldus de Vlaardingse coach. Bij Spirit werd nog niet ge dacht aan het kampioenschap. De titel „Herbstmeister" is voorlopig de eerste stap op weg naar terugkeer naar de eerste klasse. Spirit staat, na het verlies dit weekend van Cartouche (1—3 tegen Voorne) alleen aan kop met twee pun- SCHIEDAM In kluphuis Oost aan de Gallileistraat 86 in Schiedam wordt vrijdag 27 no vember een sportieve demon stratie karate verzorgd door H. Danner, J. van Asten, R. Pol der en G. Ballban. Naast een korte uitleg over het ontstaan van de vechtsport zal de demonstratie uit de volgen de onderdelen bestaan; karate algemeen, kendo, kata's lopen en Tameshiwari. De aanvang van de demonstratie is 20.00 uur en de entree bedraagt f 2,50. Voor informatie Klup huis Oost tel. 4735435. SCHIEDAM De on langs gehouden kollekte voor Jantje Beton Schiedam is een groot suc ces geweest. Er zijn 145 kollektanten dè ptraat op-l I gegaan en hebben bij el-1 I kaar 10.003,20 opge-1 haald. J J Van dit bedrag zal onge veer 50 procent ten goede I I komen aan de plaatselijke I I jeugdgroepen die aan de I kollekte hebben meege daan, te weten: de scouting] groepen Taizé, Franciscus, van Haaren en Tono. Ver der: speelotheek Ikkie, peuterspeelzaal Pippeloen- tje en klubhuiswerk Schie-1 dam Zuid. Het overige deel van de I opbrengst zal door het Na-1 I tionaal Jeugd Fonds I 1 worden gebruikt voor de I I financiering van tientallen I projekten ten behoeve van I het jeugdwerk in ons land. Het gaat hierbij om speel-1 I plaatsen, kinderboerderij- I en, klubhuizen, speelothe- I ken, peuterspeelzalen. Onno Sluimer is voorbij zijn tegenstander en schiet op de Succeskorf. Vertwijfelde gezichten of deze bal erin zou gaan bij de wed strijd tussen Harga en Succes Schiedam aanvoerdster Ludy Rouss ontving uit handen van sportwethouder Hafkamp de trofee behorende bij de sportploeg van het jaar. Postbus 5825 - 2280 HV Rijswijk - tel. 070/190285 71 edities met 'n oplage van 1,8 miljoen SCHIEDAM Dat korf bal op lager niveau ook aantrekkelijk kan zijn, be wezen Harga en Succes afgelopen zondag in een onderlinge wedstrijd. Snel op en neer golvend spel, een spannend score-ver loop en een uiteindelijke puntendeling waren het zout in de pap, die de der by het aanzien meer dan waard maakte. Achteraf gezien had Suc ces deze eerste microkorf- balwedstrijd van het sei zoen moeten winnen, maar de spelers van coach Ton van Nunspeet ver zuimden in de eindfase de beslissende voorsprong te nemen. Twee gemiste strafworpen, zes minuten voor tijd waren daar de direkte aanleiding voor. Harga was met groot optimis me aan de wedstrijd begonnen, maar het vertoonde spel maakte duidelijk dat het opti misme nergens op gestoeld was. „Ik had van Harga meer verwacht," zo meende ook Succes-coach Ton van Nun speet. „Ze speelden veel het zelfde, er zat geen variatie in." Zijn collega van de in rood ge hulde Hargaploeg, Rob van de Graaff, was het gedeeltelijk met Van Nunspeet eens: „In de tweede helft zakten we he lemaal in elkaar. Ik had twee zieken in de ploeg en dat brak ons na rust op. Eigenlijk had den we het in de eerste helft moeten afmaken, toen speelde echter bij ons de zenuwen een te grote rol. Veel van mijn spelers komen van Succes en daarnaast is het toch een der by, zodat er op mijn ploeg een extra druk rustte.' Ook de voorbereiding op deze openingswedstrijd van het zaalseizoen voerde Van de Graaff aan als excuus. „Door ons slechte veld waren er veel wedstrijden afgelast en moesten we na de competitie nog verschillende wedstrijden inhalen. Hierdoor konden we pas laat aan ons oefenpro gramma voor de zaal begin nen. Verder waren Ed Pak en Ton van Kints tijdens de voor bereiding geblesseerd en speel den vandaag voor het eerst weer mee en dat vergde ook enkele aanpassingen," aldus de dit jaar bij Harga debuterende coach. Doelpunten Ondanks de spanning in het scoreverloop kwamen de toe schouwers wat het aantal tref fers niet erg aan hun trekken. In de eerste twintig minuten vielen pas vier treffers, gelijk verdeeld over de beide teams. Pas in de slotfase ontstond een waar doelpuntenfestijn. Bin nen twee minuten werd de score aan beide zijden verdub beld door Onno Sluimer en Ton van Kints aan Hara-zijde en Mark van Leeuwen en Ed de Jong voor Succes. De 55 ruststand kwam op het elec- tronische score-bord door Ed de Jong (45) en Onno Slui mer (55). „Door het uitlopen van de handbalwedstrijden voor ons hadden we geen tijd om een goede warming-up te doen," probeerde Ton van Nunspeet de doelpuntenregen van de laatste vijf minuten te verkla ren. „Na twintig minuten wa ren we warm en ging het vlot draaien." Na een korte pauze voegden de twee Schiedamse opponen ten nog één treffer aan het to taal toe. Ed Pak en Ton van Kints hadden toen de kans om hun ploeg op voorsprong te zetten, maar twee opgelegde kansen werden door de rood- hemden om zeep geholpen. Ook aan Succes-zijde werden twee buitenkansen (twee straf worpen van Ed de Jong) niet benut. Al maakte De Jong zijn fout even later goed door zijn ploeg op een 6—7 voorsprong te zetten, die door Leo Krui- ning uitgebouwd werd naar 68. Toen maakte Ton van Nunspeet, zoals hij het zelf na afloop verwoordde, een fout. Hij haalde Ed de Jong naar de kant omdat hij dacht dat zijn schutter geblesseerd was. Ach teraf bleek die blessure wel mee te vallen, terwijl invaller Pascal Zwanink niet in staat bleek de voorsprong vast te houden. Harga knokte voor wat het waard was en door twee doelpunten van aan voerdster Regina van de Toorn sleepte de „thuisploeg" er toch nog een puntje uit deze aantrekkelijke wedstrijd. SCHIEDAM Als Martinit komende zondag een neder laag leidt tegen Flakkee kan het in elk geval niet aan de voorbereiding hebben gelegen. De ploeg van trai ner Dick Hoogenboom zal de voorafgaande zaterdag zijn spelers laten verzame len in het Novotel, waar de voorbereiding op de wed strijd tegen Flakkee gehou den wordt. De ploeg komt om 16.00 uur bij elkaar, waarna 's avonds het diner in het Novotel ge bruikt zal worden, terwijl I ook de nacht in het Schie damse onderkomen doorge bracht zal worden. Na het ontbijt zal de ploeg afreizen naar Flakkee om daar de lu xueuze voorbereiding in da den om te zetten. SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN De grootste verras sing, die Rijnmond-coach Tom Berwers zaterdagmid dag het publiek in sportzaal Oost in Schiedam voorscho telde, was de rentree van Bert van Delden in het eer ste herenteam. De gerouti neerde spelverdeler werd door Berwers teruggehaald uit het tweede team. Of zijn inbreng tegen het zwakke Havoc van doorslaggevende betekenis is geweest is moei lijk te zeggen. Zelf was hij nog niet echt tevreden over zijn spel, maar als excuus mag gelden, dat hij pas deze week voor het eerst met het team had meegetraind. Opvallend was verder het op treden van Marcel Klavers. Ingewisseld voor Klaas de Vries zorgde hij er in de twee de set twee keer voor dat er een serie punten kon worden gescoord. Eerst was hij aan het net succesvol en bracht hij Rijnmond van 69 terug tot 99. Even later bracht hij met zijn harde en geplaatste opslag de stopopstelling van de ploeg uit Haaksbergen zo in de pro blemen, dat de Rijnmondspe lers aan het net gemakkelijk de punten konden scoren. Via 1112 werd het zo in korte tijd 1512 en nam Rijnmond daarmee een 20 voorsprong, want ook de eerste set was met 1511 door de thuisploeg ge wonnen. In de derde set kwam Klaas de Vries weer terug in het team. De tegenstand van Havoc was toen gebroken en kon Rijnmond via 156 voor de tweede keer dit seizoen een 3 puntenoverwinning bijschrij- Rijnmond 2 met 1715 toch de set voor zich op kon eisen. Klaarblijkelijk had dit toch te veel kracht gevergd, want in de volgende set had Radius weinig problemen met de thuisploeg: 315 en dus 13. Blok De wedstrijd van het blok noemde Rijnmond-coach Jaap Voor het tweede team van Rijnmond wordt de toekomst wel erg somber. Opnieuw bleef het team met lege han den achter. Zonder Bert van Delden speelde de ploeg in een 15 opstelling met Bart den Ouden als spelverdeler. De jonge Rotterdammer deed dat zeker niet onverdienstelijk, maar het team mist op dit mo ment de spelers, die aan de buitenkant de aanval kunnen afmaken. Verder mist men ook nog steeds de geblesseerde Ron van Lübeck, zodat ook de middenblokkering vrij zwak is. Nadat Radius een 02 voorsprong genomen had, toonde Rijnmond zich in het begin van de derde set duide lijk de sterkste en nam de ploeg een 10—2 voorsprong. Via 138 leek de setzege voor het grijpen, maar de Goudse ploeg slaagde er nog in om op 1415 te komen alvorens _pijk de semi-derby tegen MVC. Vooral Carin de Leede zorgde voor een goed sluitend blok bij Rijnmond. MVC slaag de er onvoldoende in, om dat blok te passeren. Gestart met Wil Kruithof als spelverdeel- ster liet de thuisploeg vanaf het begin van de eerste set zien wie in deze fase van de wedstrijd de sterkste ploeg was. Via een duidelijke 152 setzege nam Rijnmond een 10 voorsprong. In de volgen de set domineerde het team veel minder en toen MVC aan het net het overwicht over nam kwam de ploeg zelfs even in de problemen. Op het nip pertje kon met 1614 de setze ge alsnog gegrepen worden. Met Winnie Dijksman voor Wil Kruithof toonde de thuis ploeg zich in de derde set weer duidelijk de sterkste 158 en dus 3—0. Door deze zege blijft Rijnmond de tweede plaats achter Varel/CVV bezetten. Spirit herfstkampioen mm, Delftse Post Groot Vlaardingen De Maaskoerier Het Nieuwe Stadsblad Westland Post De Posthoorn IJssel- en Lekstreek Berg- en Blijpost De Koerier De Noordergids Oostergids Centrumgids Schakel De Westergids City Zuid Zuiderpost Waalpost Alexanderpost Overschiepost Het Kompas De Vonk Zwijndrechtse Kombinatie Papendrechts Nieuwsblad Merwesteyn Hellevoetse Post Spijkenisse Extra De Botlek 1 en 2 Brielsche Courant De Zilverstad Goudse Post Bodegraaise Post Boskoopse Courant Auto Wegwijzer Leidschendammer Groot Voorburg Groot Voorschoten Waddinxv Post Wb. Bollenstreek De Leidse Post Zuid Holland Post 1, 2 en 3

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 27