Veel vernieuwingen en verbeteringen op Caravan en Camping Rai 'k Speel voor Sinterklaas IJ WEKELIJKS IN 71 EDITIES si Bagagewagen al voor 800,- Al een tent voor 99 gulden Iedereen kan 'n gooi doen Zend uw briej naar Blad Zij Kerstbomen uit de computer Kerstdecoratie Auto van 't jaar Hond wel even taal in de gaten UW THUISKRANT - RANDSTAD-EDITIES TK.48.87 Leer typen, tekstverwerken en database voor rekening van Warner Meinen 'Openingsgeld' Lege uren Arbeidsbureau Niet mogelijk Rotterdam werkt Vinger in pap Wegwijzer Drent Zin om u aan te melden? Dan kunt u uw brief sturen naar. Blad Zij (typen).^„ 'UW THUISKRANT -E tra Postbus 50, 269U ad 's-Graveniande. Graag naam, adres, pos code, woonplaats, evt. tele toonnummer, Ieefb|d, vooropleiding of wat u anderzins in uw mar hebt duidelijk vermel den. Vergeet ook wet het m/v, dan wel of u man/vrouw ben er bi zetten. Uw brief moet voor vrijdag 11 decem ber binnen ziin. Het is ni de bedoeling ergens in januari met de cursus van start te gaan. Z Met de Caravan en Camping Rai nét achter de rug signaleert onze autoredakteur Leo de Ruiter - voor degenen die deze tentoonstel ling niet konden bezoeken - nog even de nieuwtjes die daar getoond werden. Betere grondstoffen, lichtere materialen, aan trekkelijker vormen, meer komfort en gemak- biedende zaken zijn vertaald in lichtere, mo derne tenten die nog makkelijker opzetbaar zijn, lichtere vouwwagens met betere kon- strukties ook weer sneller opzetbaar en meer komfort biedend, lichtere caravans, ge- stroomlijnder dus minder wind vangend, daardoor een betere wegligging en minder brandstof voor de auto verbruikend, voor de campers nieuwe onderstellen, nieuwe auto- 1988-modellen, auto's met meer kracht en toch zuiniger in gebruik, ook hier meer ge- stroomlijnder campers met veel ronde hoe ken, geeft betere wegligging en zuiniger ver bruik en uiteraard net als bij de caravans nuttiger indelingen met meer comfort. Elk jaar wordt er door een Europese jury de Auto van 't Jaar gekozen. Ook dit jaar is dat het geval, in november wordt de Auto van het volgende jaar, dus nu voor 1988, gekozen. Op 16 november moesten de jury-leden hun rapporten indienen, ongeveer 10 dagen daarna, 26 november dus, is de uitslag. Wij kunnen u die nu nog niet melden, de sluitingstijd van de Thuiskrant Autorubriek is daarvoor te vroeg. Volgende week hoopt autoredakteur Leo de Ruiter er uitgebreid op terug te komen. Wel kan hij u meedelen welke auto's er meedingen, het zijn de Europese Peugeot 405 en Citroën AX en de Japanse Daihatsu Charade, Honda Prelude, Mazda 626, Mazda 929, T oyota Camry en Toyota Corolla, een zeer beperkte keus dit jaar met veel Japanners. Toch wordt verwacht dat de Peugeot 405 het wint met mogelijk de Mazda 626 als tweede, maar ook het wiel is rond en het blijft dus gokken. Zoals u van ons gewend bent noemen wij alle noviteiten die wij op de Rai voor u ontdekten. Het is ook nu weer een keuze en relatief korte opsomming. Bij Adria is vooral de Supra serie vernieuwd en verbreed, bijv. de 400 TLD 2,30 meter breed. Alpen Kreuzer's nieuwe vouwwagens zijn lich ter en kleiner, zoals de 2-persoons Duet met voortent en toch ruime bagagecapaciteit. Avento Caravan, thuishorend bij v.d. Hagen Meerkerk, heeft nieuwe modernere modellen in Royal en Master, tevens importeert v.d. Hagen de Biod caravans. Beka Campers in Goor toonde de nieuwe Beka Kangaroe kampeerauto's met lichte polyester opbouw. Bemi uit Zevenhuizen bracht twee nieuwe Esterel compact caravans. Het zeer po pulaire caravan- en campermerk Biirstner heeft nieuwe beter bestroomlijnde '88 Club en City modellen, ook de inrichting en de kleuren zijn gewijzigd. Butler Campers uit Breda levert campers in alle maten, maar heeft een nieuwe lichte 300 B kampeerauto. De Beijerland cara vanserie kent eveneens nieuwe modellen o.a. de Vitesse met een van buiten bereikbare ba gageruimte. De Beijerland is van W K Recre atie te Fijnaart. Bergland het merk van Cara- vanbouw Bergland te Stein heeft nieuwe cara vans en campers met nieuwe vormen en nieu we interieurs. Camp-Let uit Almelo presenteerde nieuwe vouwkampeerwagens in nieuwe kleuren. Cam- po in Lisse en Heinenoord (voorheen Baren- drecht) importeur van o.a. Bürstner en T.E.C. Weltbummler heeft nu ook de alleenvertegen woordiging van de luxe Engelse Abbey Cara van. Er zijn 7 modellen van 3.50 tot 5.00 meter met alles erop en eraan. Caravan Centrum Uiteraard hebben we ook de bagagewa gentjes bekeken. Wie met vakantie gaat en veel spullen meeneemt waaronder bijv. de tent krijgt dat meestal niet alle maal in de kofferruimte. Ook het dak, waarop meestal slechts 50 tot 75 kg ba gage toelaatbaar is, kan het niet alle maal stouwen. Een bagagewagentje biedt dan uitkomst. Helaas zijn de baga gewagen-bouwers weinig scheutig met pers-informatie, op de Rai waren zo'n 5 merken aanwezig met plm. 20 uitvoerin gen. De voordeligste rond de 800,-, namelijk de Westfalia 121 782,-), mo gelijk zijn er nog voordeliger, maar die zijn ons dan niet gemeld, duurder zijn er zeker, zelfs van boven de 4000 gulden. Osdorp is de vertegenwoordiger van de Roma- home caravans en campers, nieuw is de cam per op Citroën Visa en de Royal Traveler op de Citroën C15. Ook heeft Osdorp de merken Al pha, Cl International en Maggiolina. Chateau Caravans brengt een nieuwe Cantara en Home-Car serie met echt houten interieurs. Dethleffs Nederland uit Emmen brengt de nieuwe Dethleffs serie caravans en campers, nieuwe gestroomlijnde modellen in nieuwe lich te kleuren. Eriba Nederland uit Hardinxveld-Giessendam brengt de nieuwe Eriba-modellen zoals de Tou ring en Nova modellen, alsmede in de campers de Hymer serie, de Hymercar, Hymercamp, Hy- mertramp en Hymermobil. Eurocamper uit Delft die veel doet voor de caravan- of camper zelfbouwer met alle mogelijke zelfbouwpakket ten heeft nu een eigen camper op VW Trans porter basis de Utopia. Ford Nederland brengt op basis van de nieuwe Ford Transit de Ford Eurec kampeerauto. Ove rigens zijn veel campers op basis van de nieu we Transit gebouwd. De voor kenners bekende Fendt caravans worden uitgebracht door Ro ved te Barneveld, men kent de Joker, de Favo- rit en de Diamant serie, er zijn nieuwe kleuren o.a. in metallic. Caravanbouw B.V. Holland houdt zich vooral bezig met Amerikaanse caravans en wel de Real Lite Line, zeer exclusieve en luxe cara vans Holtkamp Vouwcaravans uit Ter Apel heeft veel nieuwe caravanprodukten, waaron der de Holtkamper Spacer, een 3.50 m caravan uitschuifbaar tot 4.75 m. Ook de Caravanette vouwcaravan is uniek, hij is slechts 1.64 m breed. Hobby Benelux Caravans uit Dordrecht heeft ook diverse nieuwe modellen en altijd leuk in prijs. Kabe-Caravans is nieuw in Nederland, het merk bestaat al 30 jaar in Zweden, maar komt nu via Kabe Amsterdam ook in ons land met de Smaragd en Safir serie, het zijn grote dege lijke caravans. Zeer bekend zijn natuurlijk ook onze eigen degelijke Nederlandse caravans en campers van Kip uit Hoogeveen, alle in zeer fraaie gestroomlijnde vorm met nieuwe lichte interieurs en zo mogelijk voorzien van een Car- pack zonne-energie paneel. Knaus Nederland uit Leersum brengt de nieuwe Knaus serie met blikvanger de Knaus Trend, een heel nieuw trailer-achtig ontwerp. Ken-Mark uit Leusden brengt een Amerikaanse Camper op Toyota Chassis-cabine, maar dan wel de personenauto versie, een zeer luxe camper-personenauto. Verder is er de Elnagh serie Clipper en Mag num. Lecor motorhomes bracht de Grenzland cam perserie die er op Ford Transit en Rat Ducato is. De Capri 800 geïntegreerd is de top van de serie. Ook kent Lecor eigen campers. Mecodam uit Amsterdam toonde diverse mo torhomes, zoals Area, Chausson, Freccia en Autosleeper. Nieuw daarbij de Chausson Aca- pulco en Bora (Franse campers) en de Area America 618 (een Italiaanse camper). Motorho mes Louwers uit Oss heeft diverse Karmaan campers op o.a. Ford Transit en de Clou Liner, een 6.70 m lange camper. MPH (Motorcar Pro ducts Holland) recreatie is de autorecreatie- tak van Pon bekend van Audi, VW, Porsche en Seat. MPH brengt 4 caravan merken: Solifer, Roller, Lander en Swift en veel artikelen en Tenten zijn steeds moderner geworden, de trend is sportieve laag-gewicht ten ten in modieuze kleuren. Ook wordt het opzetsysteem steeds meer volmaakt, men spreekt al van paraplutenten, pira mide tenten e.d. Op de Rai waren zo'n 270 tentsoorten te zien, met gewichten van 1,5 kg tot 150 kg, slaapplaatsen tot zelfs meer dan 20 volwassenen. De goedkoopste tent die wij signaleerden op de tentoonstelling: de Scout van Obelink Camping, voorheen had van Es- veld Rotterdam altijd de voordeligste aanbieding, maar dit jaar was het dus Obelink, de Scout kost slechts 99,-, de duurste tent op de tentoonstelling was de Karsten 380 voor 2895,-. Wie wil er voor niets een cursus volgend 'k Voel me vandaag een beetje een surrogaat Sinterklaas. Want in deze geef- en ontvang tijden, waar een groot deel van Nederland voorat volgende week druk mee bezig is, heb ik iets heel speciaals in m'n Blad Zij-'aanbieding'. Veertig cursussen! Voor veertig mensen! Die daar geen cent voor hoeven te betalen!! Twee keer uitroepteken. Daarbij leer je in twee maat een halve dag per week gedurende drie maanden machineschrijven (typen dus), tekstverwerken op de computer en een nuttig ver volg hierop: database. Dat is het invoeren en werken met de bestanden in je computer. Voor wie dat laatste totaal (nog) niets zegt: dat krijg je beslist onder de knie ais je eerst met die computer hebt teren om gaan. Beperkingen en voorwaarden om er voor in te schrijven zijn er in feite niet. iedereen, die VW THUISKRANT' ontvangt, dit stukje nu zit te lezen en denkt: „dat zou best iets voor mij zijn" kan schrijven om er voor in aanmerking te komen. Het adres daarvoor zet ik een apart kadertje. Het zal duidelijk zijn, dat niet ik, maar iemand anders de gulle gever is. Zonder staf in de hand Machineschrijven leer je in het typelokaal, dit op uitnodi ging van de heer W. Meinen, links op de foto. of mijter op, strooit hij dit lek kers in hoeken bij mensen, van wie hij aanneemt, dat ze er een kans door krijgen (weer) in het arbeidsproces te worden opge nomen. Er mee aan de slag kunnen, want naar zijn idee is er zeker behoefte aan mensen met een voltooide cursus ma chineschrijven, tekstverwerken en database op zak. Zijn naam: Warner Meinen. Zijn funktie: direkteur van het Studiecentrum Nederland, dat thans opleidt tot hostess en verschillende banen op het bre de vlak van toerisme. Zijn achterliggende gedachte: wij vieren feest en laat een aan tal mensen dat maar eens op een heel speciale manier mer ken. Het Studiecentrum Nederland, nog geen jaar geleden geves tigd aan de Tuiniaan in Schie dam, betrok namelijk een voor malig (groot) scheepvaartkan toor aan de Pieter de Hooch- weg 20 in Rotterdam. Vrijdag de 27e november, wordt dat informeel geopend, maar inplaats van een feest te bouwen met geld kostende ar tiesten, een lint doorknippende bekendheid of champagnekur- ken te laten knallen, houd ik het gewoon informeel. Dat 'openingsgeld' besteed ik liever op een andere manier" zegt Warner Meinen als ik zo vrij ben hem toch even danig door te zagen over zo'n niet veel voorkomend idee. „Wellicht geef je er anderen een kans mee, help je mensen aan werk. Kijk, die schrijfma chines en computers staan hier toch in de school. Leren om- Tekstverwerken en database: de apparatuur staat er voor klaar. een rubriek voor vrouwen en andere mensen... gaan hiermee hoort bij de op leidingen voor hostess en het toerisme. Ze zijn niet perma nent bezet, dus waarom die lege uren niet opgevuld. Do centen heb ik beschikbaar". Waarbij ik ook hoor, dat hij eerst naar het Gewestelijk Ar beidsbureau in Rotterdam is gegaan met zijn voorstel om op die manier aan namen te ko men van eventueel geïnteres seerden. „Dan had ik bij de opening van het Studiecentrum de direkteur van het arbeidsbu reau een grote cheque of zoiets overhandigd, goed voor veertig cursussen. Maar langs die weg lukte het niet". -Waarom niet- heb ik de heer P.H.M. Suyker, direkteur van het Arbeidsbureau toch maar even gevraagd. „Prima idee van de heer Mei nen. Dat stel ik voorop. Hoe meer mensen er op welke ma nier dan ook aan een baan ge holpen kunnen worden, des te beter. Maar via het arbeidsbu reau kun je al die dingen, nu via deze cursus aangeboden, reeds leren. Wij hebben daar voor contracten lopen met op leidingsinstituten. Daar zijn onze financiële middelen even eens op afgestemd. Ook de werkzaamheden van ons eigen personeel sporen daarmee ge lijk. Een soort Inbreuk' is niet inpasbaar, want dan zou je reeds gemaakte contracten verbreken en afspraken niet na kunnen komen", aldus de heer Suyker. -Toch wel jammer- werp ik te gen. De heer Suyker: „Ja, maar ik heb net zo goed gewezen op de mogelijkheid dit project on der te brengen in Rotterdam Werkt'. Dat is een samenwer kingsverband tussen de ge meente Rotterdam en het ar beidsbureau. We zijn al zover, dat we er -denk ik- in januari mee van start kunnen gaan". Warner Meinen had die klok echter nog maar amper horen luiden, wist niet waar de erbij horende klepel hing en was er ook niet van op de hoogte, dat men al zo ver gevorderd was. „Bovendien zit je dan met aller lei inspraak procedures en vin gers in de pap. Je moet toe stemming hebben van die of goedkeuring van een ander en wanneer komt het dan van de grond. Ik had dat plan, heb netjes de wegen bewandeld, dat lukte niet helemaal en dan ben ik ei genwijs genoeg om te denken: en toch moet het op een of an dere manier kwiek haalbaar zijn". Goed eigenwijs is soms zo gek niet, denk ik dan, temeer als je hoort, dat Warner Meinen toen hij nog leraar Nederlands was aan de (vroegere) Willem de Zwijger MAVO in Schiedam -nu Buiten de Veste geheten- als schooldecaan veel aan voor lichting heeft gedaan. Voorzit ter van de afdeling Rijnmond van de Ned. Ver. van Schoolde canen was hij in een tijd vol vraagtekens rond de vakken pakketkeus en wat je daar ver der in je (jeugdige) leven mee kon doen. Als mede-initiatiefnemer en or ganisator van eerst regionale en toen landelijke manifesta ties, zoals Wegwijzer' om leer lingen van MAVO, HAVO, VWO en hun ouders letterlijk wegwijs te maken bij de keus voor ver dere studie of een beroep, heeft hij dus vele jaren heel dicht op die arbeidsmarkt ge zeten. Zit hij trouwens met z'n huidige school nog, na eerst di rekteur te zijn geweest van de Verenigde Leergangen voor schriftelijk onderwijs. „Ik zag me op een bepaald mo ment niet tot m'n pensioen of wat later de VUT werd voor de klas staan" is zijn verklaring voor deze stap uit het voortge zet onderwijs naar opleidingen met een particulier karakter. Goed, dan weet u nu zo'n beet je wie deze al vele jaren in de Randstad werkende, maar in Drente geboren 'echte' Sinter klaas is, namens wie ik die veertig cursussen in het voor uitzicht mag stellen. Het zal van de hoeveelheid re- akties afhangen of er één keer, dan wel twee maal zo'n cursus komt. „We wachten maar af" vindt Warner Meinen. Terwijl ik beloof u op de hoogte te hou den over de afloop of geduren de de rit. In een los stukje zet ik nog even wat andere zaken op een rijtje. OL Wie kan er voor de gratis cur sus machineschrijven, tekstver werken en database, in Rotter dam te volgen, inschrijven? In principe iedereen. Al zijn Warner Meinen en ik het er wel over eens, dat je toch redelijk je Nederlands moet beheersen om er daadwerkelijk iets aan te hebben. Taalfouten maken we allemaal wel eens, maar je moet wel wat van je taal afwe ten. Een paar jaar MAVO, HAVO of andere vormen van onderwijs, dan wel wat je vroe ger op school leerde, kunnen een indicatie zijn. De cursus is namelijk niet aan leeftijd gebonden. Wie (ik zeg maar wat) als gehuwde of al leenstaande vrouw meer arm slag krijgt nu de kinderen gro ter worden en je wilt een part time baan, dan ben je weer he lemaal tij' als je een dergelijke cursus volgt. Tussen de wal en het schip ge raakt na je school en je draai nog piet gevonden? Dan geef je ook jezelf weer een impuls is een andere invalshoek. Langdurig werkloos, niet aan de slag kunnen komen, weten, dat je zo'n cursus aan kan? Het mag als bekend worden veron dersteld, dat elk arbeidsbureau schoolt, herschoolt, omschoolt en bijschoolt, maar soms kun je vanuit een andere hoek een duwtje nodig hebben. Zo kan iedereen voor zichzelf wel inschatten of dit aanbod voor hem of haar zinvol is. Omdat wij met onze 71 edities van 'UW THUISKRANT' in heel Zuid-Holland komen, vertel ik er maar even bij, dat de Pieter de Hoochweg, waar de lessen gegeven worden, gemakkelijk met de metro (halte Coolhaven) te bereiken is. campers van Westfalia. Nieuw is de Solifer 5502 en de Westfalia afneembare trekhaak. Wie Solifer zegt kent ook Polar, beide de top Zweedse caravan merken, maar nu in Neder land dus uitgebreid met Kabe. Polar wordt geïmporteerd door Polar Centrum Nederland te Papendrecht, naast Polar met de nieuwe 547 GL leveren zij ook de Deense RC caravans met o.a. de nieuwe RC 300. Sunseeker Nederland, de fa. Vlaanderen te Dordrecht en Maat Caravanbouw te Sliedrecht houden zich voornamelijk bezig met stacara vans, ook daarin nieuwe typen en nieuwe inde lingen. Tabbert Caravans heeft diverse nieuwe model len waaronder zeer exclusieve en luxe types voor vorstelijke prijzen. Termeer Motorhomes uit Vught brengt diverse campers op de markt, het zijn veel zelfbouwprodukten op bestaande automerken chassis. Termeer bouwt per jaar zo'n 100 campers en zo is van Nederlands fa brikaat de Wilton Diamond serie 4 typen op Fiat Ducato gebouwd, maar geheel geïnte greerd en zeer compleet uitgerust. Ook kent Termeer de Multimobil op VW, Ford en Fiat. Men is importeur van het Franse merk Autostar op Peugeot Ubachs Caravanimport uit Kerkrade heeft de André Jamet serie, een herintroduktie op de Nederlandse markt. Ook in de Digue toercara- van kent Ubachs nieuwe typen. Autoservice Visser uit Leeuwarden importeert de Heku Camper, diverse typen op de Fiat Du cato, Duitse Campers van de Knaus fabriek. Verder levert Visser diverse zelfbouw campers, vooral op VW. Weippert Caravans uil Arnhem bracht op de RAI de nieuwe Weippert serie o.a. de 375 en de 445. Westfalia uit Veenendaal heeft naast de vele kampeerprodukten o.a. via Pon, ook zelf campers op VW, Ford, Mercedes en Daf, alsmede vele inbouwsets. Frans de Witte uit Houten heeft in zijn leveringsprogramma diver se caravanmerken zoals de Caravelair, de Wilk, de Predom (een zeer compacte caravan), de Eccles (een Engelse caravan, zeer gestroom lijnd en exclusief), de Gruau (een Franse cara van) en de Sprite (de voordelige Engelse cara van). W K Recreatie uit Fijnaart, al even eerder genoemd, toonde de Beijerland serie en de Award, gestroomlijnde en luxe Engelse ca ravans, en met name de Beijerland; zeer be taalbaar. Tot slot dan Zwerfauto Holland uit Zoeterwou- de, die de Pilote Camperserie, een Franse Camper gebouwd op Renault en Peugeot le vert. Nieuw is de Pilote serie 640 op Peugeot zonder bovenbouw, dus zeer gestroomlijnd. - zer mm voo* «apvat»*— ZUINIG STOKEN 16 t/m 22 NOVEMBER 1987 mek- totul iur- (traet itreetvwbr. vwbniik «•rfem ik ».a. 13-10-87 500 m3 10 m3 57 m3 600 m3 12 m3 67 m3 700 m3 14 m3 79 m3 800 m3 16 m3 91 m3 900 m3 18 m3 102 m3 1000 m3 20 m3 113 m3 1100 m3 21 m3 123 m3 1200 m3 23 m3 135 m3 1300 m3 25 m3 146 m3 1400 m3 27 m3 157 m3 1500 m3 29 m3 168 m3 1600 m3 31 m3 179 m3 1700 m3 33 m3 190 m3 1800 m3 35 m3 201 m3 1900 m3 37 m3 212 m3 2000 m3 39 m3 224 m3 2200 m3 43 m3 247 m3 2400 m3 47 m3 270 m3 2600 m3 51 m3 292 m3 2800 m3 55 m3 315 m3 3000 m3 59 m3 337 m3 3500 m3 68 m3 393 m3 4000 m3 78 m3 447 m3 4500 m3 88 m3 504 m3 5000 m3 98 m3 561 m3 5500 m3 107 m3 615 m3 6000 m3 117 m3 672 m3 Algelopen week lag de buitentemperatuur aanzienlijk boven normaal. Het waaide echter harder dan normaal. Weergegevens: Valkenburg Z.H. Berekeningsmodel: GE Den Haag. Reakties op of bijdragen aan deze pagina kunt u sturen aan redaktie UW THUISKRANT EXTRA Postbus 5825 2280 HV Rijswijk G P 3 Ml p\ infu| Met het naderen van de feestdagen is het hierbij geplaatste programma, dat werd geschreven door Nico v.d. Horst uit Den Haag, misschien een tip voor anderen om ook eens een (klein) programma te schrijven waarmee kerst- en nieuwjaarswensen op de computer kunnen worden gemaakt. Nico schreef het programma op een Ap ple II, maar stuurde ook een aangepaste versie voor de Commodore 64/128, die wij hierbij afdrukken. Een leuk programma, dat met wat experimenteren leuke resulta ten geeft. Het model van de boom kan worden veranderd door de exponent X in regel 150 en/of 230 weg te laten. Voor de gemiddelde 'computeraar' moet het trou wens geen groot probleem zijn het programma aan te passen voor de eigen compu ter. Wij op de redaktie zien de resultaten dan wel met de feestdagen... 5 OPEN 1,4 CMD1 10 AS VROLIJKKERSTFEESTENGELUKKIGNIEUWJAAR" 20 A=LENAS 30 B=l.44865 40 C=1533 50 F 67 60 G 33 70 M 41 80 FOR N'l TO 9PRINTNEXT N 90 1 1 100 L=100 R 1 IF R>48 THEN 290 X 1 L L B fX IF L>40 THEN L=40:GOTO 220 IF L>R *F THEN 220 110 130 140 150 160 170 180 GOSUB 390 190 X=X*1 200 GOTO 150 220 X=1 L L-CTX IF L<R*G THEN GOSUB 390 X X-1 GOTO 230 L 5 FOR D= 1 TO 7 GOSUB 390 NEXT D L A/2 1 1 FOR E=1 TO 2 360 GOSUB 390 370 NEXT E 373 PR I NT#1 375 CL0SE1 380 END 390 PRINT TAB(M-L)j 400 FOR N 1 TO 2«L 410 BS=MIDSAS,I,1 420 PRINT BS; 1 1-1 IF IA THEN 1=1 NEXT N PRINT R R 1 RETURN END OLI JKKER STF EESTENC ELUKKIGNIE UWJAA 230 240 250 260 270 29a 300 310 320 330 340 350 430 440 450 460 470 480 490 130 VROLI JKKERSTFEES TENCELUKKIGNIEUWJ AARVROLI JKKE RSTFEEST ENGELUKKIGN1 EUWJAARVROLIJKKERS TFEESTENGELUKKIGN1EUWJAA RVROLIJKKERSTFEESTE NGELUKKIGNIE UWJA ARVROLIJ KXERSTFEESTENC ELUKKIGNIEUWJAARVROLIJK KERSTFEE.CTENGELUKK I CN I EUWJAARVROL IJKKERSTFEESTENGELUKKIGNIEUW JAARVROLIJKKEPSTFEEST ENCELUKK1CNIE UWJAARVROLIJKTERS TFEE3TENGELUKKIGNIEUWJA ARVROLIJKKERSTFEESTENGELUKKIGNIE UWJAARVROLIJKKERSTFEFSTENGELUKKIGNIEUWJAA RVROLIJKKEPSTFEESTENCELUKKICNIEUWJAAR VROLIJKKERSTFEESTENGELUKKIGNI EUWJAARVROLIJKKERSTFE TENGELUKKIGNIEUWJAARVR01 VROLI IJKKERSTFE! NGELUK ESTENGELUKKI ON IEUWJAARVROL IJKKEPSTFEESTENCELUKKIGNIEUWJAAR OLIJKKERSTFEESTENGELUKKICN1EUWJAARVROL TFEESTENGELUKKtGNIEUWJAARVROLIJKKERSTFEESTL UKKIGN1EUWJAARVROLIJKKERSTFEESTENGELUKKIC fLufvrr.uii." EL NIEUWJAARVROLIJKKERSTFEESTENGELUKKIGMI* EUWJAARVROLI JKKERSTFEESTENG ESTENGELUKKIGNIEUWJAARV ROL IJKKERSTFEESTENGELUKKIGNIEUWJ FEE.- IGNIEUWJAABVROLIJ 'KKERSTFEESTENGELUKK ICN11 UWJAARVROLIJKKERSTFEESTENGELUKKICNIEUWJAARVROLIJKKERSTFE ESTENGELUKK!GNIEUWJAARVROLIJKKERSTFEESTENGELUKKI CNIEUWJAARVROLIJKKEPSTFEESTENCELUKKIG NIEUWJAARV ROL IJKKEKS TFKF.STENCE LUKKIGNIEU W.1AARVR0LI JFKERSTFEE TEN CF.LUKK READY. Een programma geschreven dat ook voor andere lezers van deze rubriek interessant is? Stuur dan een duidelijke listing aan de redaktie van deze pagina (adres rechtsbo ven) onder vermelding van 'Input'. Stuur bij de listing een duidelijke omschrijving van de werking van het programma en vergeet niet te vermelden op welke machine het programma werd gemaakt. Ook vragen en tips kunnen in aanmerking komen voor plaatsing in deze rubriek. BOEK - André Rila uit Pernis zoekt het jongensboek 'Batavia, het eiland in de Laak', geschreven onder het pseudo niem G.M. v.d. Maas, uitgegeven door Meinema uit Delft. Bezit u dit boek? Tel. 010-4382022. MUZIEKBLADEN - Alexandra Steggerda zoekt oude nummer van het muziekblad 'No 1 and Smashhits' uit de jaren '83 en '84. Zij zou ze graag aan haar bezit toe voegen. Tel 070-859532. SPEELGOED - De heer Kampman zou graag in het bezit komen van blikken speelgoedauto's. Bezit u deze en wilt u een ander graag een plezier doen? 023- 292232. 'Wie zoekt die vindt' is een rubriek die open staat voor persoonlijke vragen en verzoeken van alle lezers van Randstad-Edities die door an dere lezers opgelost zouden kunnen worden. Plaatsing is kosteloos maar de redaktie van- Thuiskrant Extra behoudt zich het.'recht voor verzoe ken zonder opgaaf van reden buiten deze rubriek te houden. KOEKTROMMEL - Mevr. Lemmens uit Spijkenisse zoekt een koektrommeltje met de afbeelding van Groesbeek, het trommeltje is iets groter dan een brief kaart. Op deze afbeelding staat haar ge boortehuis. Wie vervult deze hartewens? Tel. 01880-35349. BLADMUZIEK - De heer De Jong zoekt bladmuziek voor een 'Philicorda' elec- tronisch orgel, bouwjaar '66. Deze mu ziek is niet meer in de handel verkrijg baar omdat het afwijkend is. Wie hept hem aan deze muziek? Tel. 010- 4705000. Met de kerst alweer in zicht, is het nu de tijd om deze leuke kerstdecoratie te gaan maken. Het is een model van een typisch plattelandskerkje dat de sfeer bij u thuis zeker zal verhogen tijdens de kerstdagen. De bijgeleverde ramen zijn in 'glas in lood' motief bedrukt en als de verlichting is ontstoken dan zal het ook tijdens de avonduren een prachtige de coratie vormen. Als u verder nog een muziekdoosje in bouwt dat 'Stille Nacht' of een ander kerstlied speelt dan wordt het geheel kompleet. Het kerkje is ca. 18 cm breed, 24 cm lang en 38 cm hoog en kan worden ge maakt van een paar stukjes hout. Het hier afgebeelde model is afgewerkt door op de nog kleverige verf, met een spuit bus, kunstsneeuw te spuiten. De tekening en het muziekwerkje (van hoogwaardig Zwitsers fabrikaat) kunt u apart of tesamen bestellen door het be treffende bedrag over te maken op giro 3567600 van Karweipost, de Meern on der vermelding van het bestelnr. De tekening (incl. ramen) heeft bestelnr. 1209-RE en kost 13,50; het muziek werkje (Stille Nacht) heeft bestelnr. MW109-RE, de prijs daarvan is 19,50. De tekening, incl. ramen en het muziek werkje samen bestellen kan ook, het be stelnr. is dan P1209-RE en de prijs 28,95. WAT GEBEURT ER 2 BEN JE GEVALLEN 7 WEB JE JE BEZEERD 7 NIKS AAN DE MAND MOOR, IK LIET ALLEEN MAAR M'N VERLANGLIJSTJE VOOR SINTERKLAAS VALLEN

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 25