BOERDERIJ LANDVREUGD RUSTIG TREFPUNT NAAST DRUKKE KETHELPLEIN AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN VOORLICHTING C.A.S. IN NIEUWE FASE ZELF REPAREREN: BEZINT EER GIJ BEGINT VAN TRIMCLUB TOT BARBECUE Landvreugd Anno 1895. Dat prijkt trots op de oude gevel van de voormali ge boerderij aan de Sweeiincksingei. Er is vandaag-de-dag geen 'kip' (of koe) meer te vinden, maar er gebeurt weliswaar van alles. Landvreugd vormt een echt wijk- en partycentrum, waar veel mensen plezier beleven. Een sfeer rijk trefpunt aan de rand van de woonwijk Groenoord en het drukbereden Kethelplein. Boerderij Landvreugd heeft de tands des tijds goed doorstaan. De Openbare Nutsbedrijven hebben stellig de indruk dat het Centraal Alarme ringssysteem, een belangrijke voorziening voor ouderen, die snel en doeltref fend hulp biedt in noodsituaties, bij te weinig Schiedammers bekend is. Het aantal abonnees is enigszins achtergebleven bij de verwachtingen. Reden voor de Nutsbedrijven om nieuwe initiatieven te ontwikkelen, teneinde meer, vooral oudere Schiedammers te attenderen op de mogelijkheden van het alarmeringssysteem. De laatste tijd doen geruchten de ronde en wordt de indruk gewekt dat door elke particulier in eigen huis gespecialiseerde gastechnische en elektrotech nische werkzaamheden verricht kunnen worden. Pas daarmee op. Uitvoering aan installaties door een leek kan tot levensgevaarlijke situaties leiden. Bo vendien houden de leveringsvoorwaarden van de gas- en elektriciteitsbedrij ven een verbod voor de verbruiker in om gas- en elektrotechnische werk zaamheden door anderen dan erkende gas- en elektrotechnische installateurs te laten uitvoeren. Deze regeling is opgenomen om de veiligheid bij de openbare energievoor ziening zoveel mogelijk te waarborgen. Installateurs die voor erkenning in aanmerking willen komen dienen aan be paalde vakbekwaamheidseisen te voldoen. Alleen speciaal opgeleid vakbekwame installateurs kunnen de vaak ge compliceerde gas- en elektrotechnische werkzaamheden op veilige wijze verrichten. Een uitzondering kan slechts worden gemaakt, indien particulieren die daar voor door de Nutsbedrijven (afd. Inspectie) in staat worden geacht per afzon derlijk geval toestemming verkrijgen om bepaalde gas- en elektrotechnische werkzaamheden te verrichten. Voor informatie over „Doe-het-zelf" reparaties en of over veiligheid bij ge bruik van elektriciteit en gas: Openbare Nutsbedrijven Schiedam. Vraag naar afdeling Inspectie. Telefoon 4622222. Kantoortijden op werkdagen van 09.00 uur tot 16.00 uur. Landvreugd, een sfeervolle omgeving om er bijvoorbeeld te schaken. PAGINA 2 'T STADSERF VRIJDAG 27 NOVEMBER 1987 Hoewel Landvreugd praktisch middenin de gemeente Schiedam ligt, is lang niet iedereen bekend met deze accommoda tie. „De Sweeiincksingei is een woon straat, waar nooit doorgaand verkeer doorheen komt", licht de heer S. Louis toe. Hij is voorzitter van de commissie, die het gebouw beheert. Louis (Ser, van Servaas, voor zijn bekenden) gaat samen met zijn medebestuursleden de naambe kendheid van Landvreugd vergroten. De beheerscommissie wordt hierbij ge steund door Jan Crama, bekend van café-restaurant De Klok in Schiedam- Zuid. Hij voert dagelijks de scepter in Landvreugd. Crama maakt afspraken voor de verhuur, zorgt voor de bediening van de bezoekers en alles wat er achter de schermen komt kijken, om hen gastvrij te ontvangen. „Crama", aldus voorzitter Louis, „maakt ook reklame voor de boer derij en hij combineert dat goed met zijn bedrijf in Zuid". Boerderij Landvreugd mag dan ook in meer opzichten uniek worden genoemd. Na de breuk met het agrarische verleden noodgedwongen door de stadsuitbrei ding in Schiedam-Noord kwamen er al spoedig wijkaktiviteiten op gang. Aanvan kelijk functioneerde het gebouw als kerk. Toen ging de opkomende wijkvereniging Groenoord er huizen. Binnenkort bestaat de vereniging twintig jaar, waarvan vijftien jaar 'huwelijk' met Landvreugd. Overigens herinnert er nog één ding aan de periode van kerkelijk ge bruik; de bar in de grote zaal. Die is ge timmerd uit het hout van de biechtstoelen die de toenmalige pastoor achterliet. De gebruikers blijven timmeren, zoals op zolder om het hele dak te isoleren. Hier door is een besparing van zeker 30 pro cent op de stookkosten bereikt. Verder is er pas geleden een stalen buitentrap te gen de gevel gezet, om in noodgevallen Hiertoe hebben de Nutsbedrijven affiches, nieuwe brochures met een herkenbaar logo vervaardigd, die verspreid worden door Schiedam bij maatschappelijke dienst- en hulpverlenende organisaties, en in openbare gebouwen. Uiteraard is het mogelijk zich direkt in dienst te doen. De gemeente vergoedt een gering deel van de kosten. „We doen bijna alles zelf", bevestigt de heer Louis. „Dat gebeurt in uitstekende samenwer king tussen de beheerscommissie en de grootste huurder, de wijkvereniging Groenoord. Kennelijk stelt onze baas, het college van burgemeester en wethouders, deze aanpak op prijs, want we krijgen jaarlijks een waarderende brief". Het laatste wordt onderstreept door de gemeentelijke afgevaardigde in de com missie, het raadslid P. Roosen. „Het is fijn om met deze mensen samen te werken", aldus Roosen. „Er heerst een prima sfeer. Ik zie mezelf dan ook beslist niet als toe ziend voogd, maar eerder als constructie ve meedenker". Waarmee aangetoond is, dat het op dat kleine stukje Land in Groenoord een Vreugde blijft. Op boerderij Landvreugd valt een he leboel te doen. Er wordt druk gekla verjast en geschaakt; een trimclub puft uit, of een politieke partij verga dert. Op horecagebied is alles moge lijk; van koffietafel tot receptie. Men rekent prijzen, die niet hoger zijn dan elders, verdeeld in tarieven voor soci aal-culturele en commerciële doelein den. Landvreugd biedt ruimte voor gezel schappen van 10 tot 200 personen. Op het erf is voldoende parkeergele genheid. In de tuin wordt 's zomers gebarbecued. Wie nadere informatie wil, kan zich wenden tot de heer J. Crama, telefoon 4702363 of 4265408. verbinding te stellen met de Nutsbedrij ven, die gaarne bereid zijn belangstellen den nader te informeren over de vele voordelen van het Centraal Alarmerings systeem. Telefoon 4622222. De Centrale Informatielijn voor ouderen staat even eens hiervoor open: telefoon 4731976. Bij de dienst Gemeentewerken zijn de on derstaande aanvragen voor een bouwver gunning binnengekomen. Belanghebben den kunnen nadere informatie krijgen bij Bouw- en Woningtoezicht in het Stads kantoor, elke morgen van 08.30-10.00 uur, tst. 188/189. A. Saglam voor Snelliussingel 34a, win kelruimte verbouwen tot koffieshop C. van Dun voor Snelliussingel 50, auto showroom vergroten Boshold b.v. voor Westfrankelandsedijk; bedrijfshallen, kantoren en showrooms oprichten ADGE b.v. i.o. voor Burgemeester Hon- nerlage Gretelaan 11 t/m 17; gevels en in deling van bedrijfspand wijzigen H. Keemink voor Brugmanstraat 16b, bo venwoning verbouwen A. Verkade voor t/o Harreweg 85, mest- opslagsilo bouwen G.T. Beleggingen voor Fabristraat 60, wo ning met winkelruimte verbouwen tot 1 woning Advies- en handelsbur. Hagendoorn b.v. voor Korte Dam 9, luifel plaatsen J. M. v. Slobbe voor Lekstraat 76, woning inwendig verbouwen Directeur Gemeentewerken voor Velle- vest, v.m. spoelingschuit als ornament (monument) plaatsen Gemeentelijk Woningbeheer voor Dr. Wi- bautplein, toegang van fietsenkelder af sluiten C. Tettero voor Maasstraat 2, woning ver bouwen en vergroten P. Dries voor Kortlandstraat 5 klein 10/ 12, 2 woningen samenvoegen en verbou wen Gemeentelijk Woningbeheer voor W. H. Vliegenstraat 16 t/m 68, Idenburgstraat 20 t/m 106, Heemskerkstraat 16 t/m 86, Nieuwe Damlaan 704 t/m 758 en 648 t/m 702, Dr. Kuyperlaan 131 t/m 161 en 16 t/ m 50, Mgr. Nolenslaan 806 t/m 840; 227 galerijwoningen verbeteren en uitbreiden J. Lemmes voor Bouwmeesterweg, dub bele woning praktijkruimte oprichten W. A. Beukman voor Meeuwensingel 72, voorgevel woning gedeeltelijk wijzigen (kleine uitbreiding) C. M. van Galen voor J. A. Alb. Thijm- straat 85a, woning verbouwen en schuur vernieuwen Unique b.v. voor Overschieseweg 150, ga rage met showroom inwendig verbouwen P. Rehorst B.V. voor Dr. Kuyperlaan, 13 woningen oprichten (gewijzigde situatie) Siebel Juweliers b.v. voor Hoogstraat 50, voorgevel wijzigen C. H. F. Horsten voor Louise de Coligny- straat 39, garage bouwen R. van Nielen voor Thomas a Kempis- straat 32b, woning inwendig verbouwen D. H. Henning voor Van Swindenstraat 69a, schuur plaatsen Veveo voor Algerastraat 11, bedrijfsge bouw in- en uitwendig verbouwen Ir. F. de Jong voor Van Cleeffstraat 14-16, bedrijfspand verbouwen en vergroten G. v.d. Vlies voor Groenelaan 85-89, win kelpand vergroten AMICI, A. Feer voor Hoogstraat 87, win kelpand in- en uitwendig verbouwen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 28