f Het Nieuwe Eindelijk overeenstemming over de huurprijs r noten letters RANDSTAD EDITIES ""Stadsblad Twee verdachten drugssmokkel vast in cel s notenletter. 'c'estbon^é Recordaantal inbraken Tasjesrovers weer aktief Twee gewapende bankovervallen in één week RADIO ABA Australiën trainingspakken kindertrainings pakken, 25% KORTING VANDAAG: Oosterkerk binnen twee maanden gesloopt Alle basisscholen beveiligd SVDPW gebruikt kansen niet Moeilijke tijden voor tweede klasse HVK Mathilde Santing in Passage Willem van der Touw overdonderd wekelijks met 71 edities IN HEEL ZUID-HOLLAND WOENSDAG 2 DECEMBER 1987 NR. 97 39e JAARGANG kantoor: Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 oplage 39.135 SCHIEDAM Anders dan in de rest van Schie dam, belanden de recla mefolders van juweliers en de wintersportvakan ties in de aanbieding, in Woudhoek-Zuid niet di- rekt bij het oud papier. Een paar honderd gezin nen kregen aan het be gin van de dure feest maand onverwacht een flinke financiële mee valler. Niet alleen gaan ze vanaf januari een dik ke vijftig gulden huur per maand minder ver wonen, ook wordt het over de afgelopen jaren teveel betaalde op hun rekening teruggestort. In sommige gevallen zijn dat bedragen van een kleine 6000 gulden. De twee huisbazen, het gemeentelijk woningbe heer en de woningbouw vereniging Schiedam, hebben beloofd het geld vóór 1 mei over te ma ken. In totaal staan ze voor een slordige twee miljoen bij hun huur ders in het krijt. Massaal protest TV DEFEKT? Vktoospvctoüisten Bevriezen Het bestuur van de bewonersvereniging Woudhoek Zuid: Ad Vernnae, Henk Ravensbergen, The van der Hoeven en Cor de Jong. WtlllUUUül £JlJUC VC1U lll/V/1 v „uiuuvio De Sint geeft SCHIEDAM De strub belingen rond de datum van zijn officiële intocht hebben de Sint minder aangegrepen dan ver wacht. Vitaler dan ooit tevoren zette de Spaanse bisschop zaterdagmid dag voet aan wal op de Lange Haven, omgeven door een ongekend groot cordon feestelijk uitge doste pieten. Ook het aantal toeschou wers, die kwamen genie ten van de aankomst van de Goedheiligman, overtrof alle verwach tingen. Honderden kin deren verzamelden zich met hun ouders langs de waterkanten om de gul le gever uit het zuiden én zijn gevolg een warm welkom te bereiden. Voor het eerst in vele ja ren verliep de traditionele happening helemaal vol gens het boekje. Het mooiste stukje historisch Schiedam opgevuld met warm kleurig-aangeklede kleintjes bood zowaar weer eens een welvarende aanblik. Zelfs het tijdsche ma van het feest klopte en ook dat is iets wat wanho pig koukleumende ouder paren in het verleden vaak node hebben moeten missen. s'f mmF e De Lange Haven en de Ko renbeurs waren een ideaal decor voor de ontvangs van de goedheiligman. Bibbers Hoogstraat 180, Schiedam Hoogstraat 163, Vlaardingen Duizenden Schiedammers kwamen de bejaarde bisschop uit het Zuiden een warm welkom bereiden. Kleurboek Wethouder Chris Zijdeveld ontving de Sint met alle benodigde egards. miliumimmuunmmimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijjj mmminimum Luxe feestmaand voor Woudhoek-Zuid bewonerip „De reisfolders zeilden nog net niet door de zaal, maar verder heerste er een echte Sinter klaasstemming. We zijn er akelig trots op," blikt een te vreden Ad Verlinde terug op een bewonersbijeenkomst vo rige week. Toen kon de vier koppige werkgroep, waarvan Verlinde deel uitmaakt, het eindresultaat meedelen van een al 15 jaar slepend geschil over de huurprijzen in Schie dams snelgroeiende nieuw bouwwijk. In vier woningcomplexen die daar begin jaren '70 verrezen, werd al gauw een onaanvaard baar verschil in de maande lijkse afrekeningen geconsta teerd. Op feestjes wond men zich daar danig over op, maar slechts een enkeling ondernam bewust aktie. Tot de bewo nersvereniging Woudhoek Zuid een werkgroep in het le ven riep die maar eens spij kers met koppen moest gaan slaan. In juni '86 kwam het eindelijk tot een gezamenlijk protest. Massaal weigerden de Woudhoekers hun huurverho- ging. Gemeentelijk Woningbeheer én woningbouwvereniging Schiedam kozen daarop eieren voor hun geld. Ze eisten van Wij helpen direktlll Tel. 42607784733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Vortoop-hu» RtptrUt Oct nor uw wsmtMm n koM—tm het ministerie in Den Haag dat de exploitatiekosten van de betrokken complexen defini tief vastgesteld zouden worden, zodat het ook moge lijk zou zijn om een juiste huurprijs te bepalen. Om onduidelijke redenen was die procedure, waarvoor offi cieel een uiterste termijn staat van vijf jaar op de lange baan geschoven. De gemeente ver wijt het Rijk die trage gang van zaken. De bewonersvere niging vindt dat Schiedam op zijn zachtst gezegd laksheid verweet kan worden. Hoe de vork precies in de steel zit zal altijd wel een raadsel blijven, maar feit was dat de ene Woudhoeker meer per maand kwijt was dan de andere voor een gelijkwaardige woning. De eengezinswoningen in de zogenaamde „Gele Woud- hoek" kostten 685 gulden, die in de „Rode Woudhoek" 590. Voor de portiekflats gold het zelfde in omgekeerde volgor de, al lagen daar de bedragen iets anders. Nu er overeen stemming is bereikt met Den Haag zijn de huren op hetzelf de - helemaal volgens de ver wachting van de bewoners laagste peil gebracht. Welis waar blijft ook onder de nieu we regeling een financieel verschil bestaan van 50 gulden tussen het ene blok eengezins huizen en het andere, maar dat hoopt woningbeheer nog weg te kunnen werken door de komende jaren de huurver hogingen daarvan te bevrie zen. inmiddels verhuisd en uiter aard moeten ook de huursubsi die én huurgewenning verre kend worden. De bewoners vereniging heeft er echter alle vertrouwen in dat die zaken naar ieders tevredenheid afge handeld zullen worden Met het welslagen van de ope ratie „huurverlaging" zijn de akties in de Woudhoek nog niet afgelopen. De bewoners vereniging heeft voor de toe komst nog een paar „pijlen richting gemeente" in petto. De huurders in de „Gele" Woudhoek willen dat hun nü 15 jaar oude verwarmingske tels vóórtijdig afgeschreven worden: de termijn die ervoor staat is 25 jaar. „Het rendement ervan is naadje pet. Ik zit 's winters met mijn muts op in de ka mer," beschrijft bestuurslid van de BVWZ Theo van der Hoeven de situatie. De service- Tegen inlevering van deze bon op alle en op alle deze week (geldig t/m 5 december) Peppelweg 95-97 Rotterdam - Schiebroek Telefoon 4222188 Hof van Spaland 15 Schiedam Telefoon 4704242 kosten zijn een tweede heet hangijzer in Woudhoek Zuid. Volgens Henk van Ravensber gen, voorzitter van de bewo nersvereniging worden het geld dat daarmee binnenkomt voor oneigenlijke doeleinden gebruikt zoals het ophogen van gemeentelijke tussenpa- den. „In januari '84 zat in het servicepotje nog een bedrag van 40.000 gulden, eind '86 stonden we ineens zonder aan wijsbare reden 81.000 gulden in de min. Ik wil best betalen, maar nooit meer dan waar ik toe verplicht ben", aldus de strijdbare voorman van de Woudhoekers. SCHIEDAM Twee van de vier verdachten van Record aantal toeschouwers bij sfeervolle Sint-intocht I gevuld met heerlijke noten 4 95 bij c'est bon Bovendien was het zo koud niet zaterdag. Maar dat is nog het minst verwonderlijk var alles. De man achter Jeugd land, Joop van Broekhoven tekende ditmaal voor het eersl in de geschiedenis voor de or ganisatie. En die heeft een streepje vóór bij de grillige go den daarboven. „En geluk ge had natuurlijk met het weer hè," was tenminste tot nu toe Joop's vaste commentaar na afloop van de vele succesvolle evenementen die hij inmiddels op zijn naam heeft staan. Zo ontspannen als de jeugd anno'87 de bejaarde heilige be groette, zo nerveus was de stemming op het stadhuis vlak voor zijn komst. Wethouder Chris Zijdeveld moest voor één keer de hon neurs waarnemen voor buge- meester Scheeres en had dui delijk de bibbers in de benen over die klus. Trouwhartig verzekerde hij desgevraagd dat hij niets op zijn kerfstok had, maar dat zo'n massa kriti sche kinderogen hem simpel weg schrik aanjoegen. „Jongens die ketting hoef ik toch niet echt om mijn nek hè," smeekte hij bijna de stad huisbode. Maar deze bewaker van het protocol was niet te vermurwen. „U kan hem an ders prima hebben meneer en de jeugd vraagt nu eenmaal om een échte burgemeester, Geef eens wat anders; geef een de >Kkeiste-j 'note<\ verzekerde hij de wethouder rustig en hing hem vlak voor hij op het bordes trad nog gauw de ambtsketen om. De aanblik van de vele en thousiaste toeschouwers op de Grote Markt deed de rest. Als een volleerd showman daalde Chris Zijdeveld de trappen af om de belangrijke gast eerbie dig op de begane grond te be groeten. De rest van de cere monie verliep vlekkeloos. De Sint waagde zich in Schiedam niet aan scherpzinnige politie ke toespelingen maar hield het op echte kinderkost. Al zijn kleine fans werden rijkelijk bedeeld met pepernoten én en compleet kleur-liedjesboek, ontworpen door gemeente ambtenaar Jan Kemps. Veel ouders gaven gevolg aan een kleine toespeling van Chris Zijdeveld om te gaan winkelen in de binnenstad. Tot laat in de middag heerste in het centrum een gezellige drukte. SCHIEDAM Een record aantal inbraken heeft de poli tie het afgelopen weekend handen vol werk bezorgd. In de nacht van donderdag op vrijdag werd er uit een wo ning op het J. J. Smitpad voor ruim 5.500 gulden aan audio- en video-apparatuur gestolen. De daders forceerden boven dien een bovenlicht van een slaapkamer en de lamellen, die daarvoor waren opgehan gen. Schade 200. Dezelfde nacht werd er inge broken bij autobedrijf Schaap op de 's Gravelandseweg met behulp van een valse sleutel. Daar werden onder meer las- electroden en een waterpas weggenomen met een totale waarde van 1.800. Sieraden van een nog onbe kende waarde en een bedrag aan geld werd gestolen uit een woning in de H. Polakstraat zaterdagnacht. De daders kwa men binnen via het balkon. Ook de eigenaren van een wo ning op de BK-laan werden in het weekend het slachtoffer van een inbraak. Meegenomen werden video-banden, cd's en audio-apparatuur van een nog onbekende waarde. Een klant verliet zaterdagmid dag Radio Modern op de Hoog straat met medeneming van een gloednieuwe cd-speler a f 400,- zonder te betalen. De ruiten van de firma An ders op de hoek van de Gerrit Verboonstraat moesten het voor de zoveelste maal dit jaar ontgelden. Uit de etalage werd kristal ter waarde van enkele honderden guldens gestolen. De schade is aanzienlijk. drugshandel naar West Duitsland zijn in verzeker de bewaring gesteld. De andere twee mochten naar huis terug. De politie hield het viertal vorige week aan na een maandenlang durend in- .tensief onderzoek over de verkoop van soft- en hard drugs (cocaïne, heroïne, hasj en hasjolie) vanuit Schiedam naar de ooster buren. Tijdens een uitgebreide huiszoeking vorige week «dinsdag in Schiedam-West werden er overigens geen drugs gevonden, maar wel belastend materiaal. De politie vermoedt dat ei tussen '84 en '87 met grote regelmaat kleine partijtjes via Limburg de grens overgesmokkeld zijn met een totale straatwaarde van een half miljoen gul den. Over de herkomst van de drugs wil de politie han gende het verdere onder zoek geen' mededelingen doen. Wél is het volgens een woordvoerder niet uit gesloten dat er de komen de weken meer personen in verband met dezelfde zaak aangehouden zullen worden. SCHIEDAM Opnieuw heb ben de tasjesrovers toegeslagen in Schiedam. Zaterdagmiddag was het slachtoffer een 73-jari- ge Schiedamse. Zij wilde rond een uur of vier nét haar wo ning op de Havendijk binnen stappen toen een bromfietser rakelings langs haar scheurde. Zijn passagier griste de bejaar de dame een boodschappentas uit handen met een portemon nee waar 40 gulden inzat. Het tweetal, dat een zwarte helm droeg - de daders van de andere tasjesroven de afgelo pen weken hadden witte hel men op - verdween in de rich ting van de Voornsestraat. Dinsdagavond moest een 61- jarige stadgenote het ontgel den.Zij liep om een uur of acht in de Marconistraat ter hoogte van het gemaal toen de passa gier van een haar achterop rij dende bromfietser de handtas van haar schouder rukte. Erin zat een portemonnaie en een gouden horloge, dat zij net te ruggehaald had na een repara tie bij de juwelier. De waarde ervan bedraagt ongeveer 1300 gulden, mar het horloge is een erfstuk en de gevoelswaarde voor de bejaarde vrouw is on eindig veel groter. UOI luuiyww wywi «w. Bij een gewapende over val op de Centrale Volksbank op de Lange Haven dinsdagmiddag is een bedrag van enkele tienduizenden guldens buitgemaakt. De daders- twee mannen met bivakmutsen over hun hoofd getrokken- dwongen omstreeks vier uur 's middags de bank- employe,. die net aan het afsluiten was, onder be dreiging van een vuur wapen de inhoud van de kas af te staan. Daarna bonden ze hem op een stoel vast en ver tokken. De medewerker van de bank wist zo te manouvreren, dat hij met zijn tong de alarm knop in kon drukken.De politie kon hem even la ter uit zijn benarde posi tie bevrijden en waar schuwde de GGD. Na een onderzoek in het Schielandziekenhuis mocht de man, een onge veer 45- jarige Schiedam mer, aan het begin van de avond weer naar huis terug.Van de daders is geen duidelijk signale ment te geven en ont breekt tot nu toe elk spoor. Eerder in de week op maandagochtend werd een filiaal van de Bonds spaarbank op de Rem- brandtlaan overvallen door én man gewapend met een revolver. Daar bedroeg de buit enekele duizenden guldens en ook van die dader is nog niets bekend. De politie acht enig ver band onwaarschijnlijk, maar niet uitgesloten.

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 1