Buurtbewoners krijgen inspraak in bouwplannen Er blijft werk aan de winkel voor de GOM Alcoholcontrole: veel bestuurders op de bon In't kort „Schiedam heeft geen weigeraars" W AGENDA Oris Opreins LONGINES 50-PLUS BED CC 30 Slurqerlijke tand inbrekers gepakt dankzij oplettendheid murtbewoners 550,- Juwelier C. KOK SCHEPER K SCHIEDAM De Oosterkerk aan de Rotterdamse- diik zal over een paar maanden alleen maar op oude prentbriefkaarten terug te vinden rijn. De grond kwam vorige week vrijdag in handen. Niets staat meuwbouw meer in de weg. Op de werktafel van architectenbureau Ledderhof ligt inmiddels een plan klaar voor 20 stta^1^"1Jifie": Buurtbewoners krijgen wel inspraak in de nieuw bouwplannen van de gemeente. De,sl?^\zal vol gens een woordvoerder van stadsontwikkeling bi nen twee maanden met z'n werk beginnen. Berg Zomer De Oosterkerk aan de Rotterdamsedijk, nog geen honderd jaar oud, gebouwd aan het einde van de vorige eeuw, verkeert in miserabele staat en wordt binnen twee maanden gesloopt. SCHIEDAM Inbre kers doen er -als zij ten minste prijs stellen op hun vrijheid- goed aan in het vervolg de school gebouwen te mijden. Sinds eind vorige week rijn alle basisscholen in Schiedam voorzien van een alarmeringssysteem. Ongewenste bezoekers Lopen daardoor dik kans nog voor ze goed en wel binnen zijn door de poli tie opgepakt te worden. De hele beveiligingsope ratie werd uitgevoerd door de GOM uit de 's Gravelandsepolder die niet alleen beschikt over een eigen goed- geoutilleerde bewa- Het Nieuwe Stadsblad kingsdienst, maar bo vendien een schappelij ke prijs vroeg voor de aanleg. Het zit er trouwens in dat de gemeente dat bedrag 175.000,- in een mum van tijd heeft terugver diend. Inbraken en ver nielingen aan scholen kos ten Schiedam gemiddeld een half miljoen gulden per jaar. De brandstich ting in de Albertus Mag- nusschool zorgde in '87 al leen al voor een extra schadepost van 1.000.000,-. Wethouder Hans van Kleef stelde het scholenbewakingssysteemofficieel in ]™rklng Als te genprestatie kreeg hij van de GOM een enveloppe met inhoud. Het bedrag besteed zal worden aan een onderwijskundig project. Sufferds SCHIEDAM Compleet verzekerd voor de Halve premie 18-40 jaar 58.- Kinderen 29.- 40 jaar en ouder 70.- Kinderen 35.- slaapco/Hfort g Oosterkerk binnen 2 maanden gesloopt Het heeft lang geduurd voor dat de Christelijk Gerefor meerde gemeente besloot haar kerkgebouw van de hand te doen. Al anderhalf jaar is er geen dominee op de kansel te bekennen. De kerkdeur staal op een kier (zoals het hoort) Maar een geschilderde tekst op de buitenmuur waarschuwt de bezoeker voor vallend puin Binnen hangen treurige gor dijnen voor de gebrandschil derde ramen. Kerkbanken lig gen op een hoop, talloze gaten zitten in de vloer. Het kerkor gel is ontmanteld. Op de voor gevel de tekst: „2 Kron. VI Vs 20" dat refereert naar de zin. „...Dat uwe oogen open zijn dag en nacht over dit huis... De Gereformeerde Kerk sloot al jaren geleden de ogen voor wat zij noemen „dit pretentie loze gebouw." „Een kerk hoort op een berg en niet in een afgrond," zegt mr. W. J. Noteboom, president van de kerkeraad ter verdui delijking. Twintig jaar geleden waren er al onderhandelingen over de Oosterkerk. Het wa ren de zogenaamde „zeven vette jaren" gezien het aantal kerkgangers. De Gereformeer den vroegen zich af of het oude gebouw moest worden vervangen voor een nieuwe, Desnoods op een andere plaats Tegenwoordig hebben de gelo vigen genoeg aan twee ker ken: De Ark en de Magnalie Dei-kerk. Eén boven en één beneden de spoorlijn. Het aan tal parochianen liep zo sterk terug dat de Julianakerk aan de Burg. Knappertlaan ook overbodig werd en nu te koop staat. Het kerkbestuur hoopt voor de zomer de Julianakerk van de hand te doen, maar of mana gers voor het portaal staan te trappelen om het kerkgebouw te kopen, is nog maar de vraag. De Julianakerk is niet zo gemakkelijk om te bouwen zoals de voormalige kerk aan de Wilhelminahaven, waar nu de Provinciale Bibliotheek een stek heeft. Of...De Julianakerk treedt in de voetsporen van de Ooster kerk. Leegstand, aftakeling, sloop en... woningen. Veel ge loofsgenoten betreuren het vertrek uit de statige kerk, die voor een belangrijk deel het gezicht van de B.K.-laan be paalt. President W. J. Note boom: „Sloop zou erg jammer zijn. De Julianakerk is van buiten helemaal goed. Maar als we het verkopen, hebben we er niets meer over te zeggen Alle basisscholen beveiligd UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL, ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE. WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Vandaar dat de voltooiing van de beveiliging van de Ouver- tureschool op het Bachplein, als laatste in de rij, vrijdag met enig feestelijk vertoon gepaard ging. Wethouder Hans van Kleef (onderwijs) mocht het nieuwe systeem uittesten en vond vrijwel meteen nadat het alarm afging een bewakings beambte van de GOM op zijn weg. Heel wat meer geluk had een leerkracht van de Ouver ture, die diezelfde ochtend zijn sleutel was vergeten en ge woon door het raam zijn klas- BUREAULEIDER: J. Groeneveld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagnummer tot donderdag 14.00 uur REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag' en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 1-9-87 lokaal binnenkroop. Ondanks perfect werkende sirenes en lichten verschenen er geen stoere jongens om de onverlaat in de boeien te slaan. „Achteraf bleek dat de GOM gewoon rekening heeft gehou den met sufferds van onder wijzers en bij meldingen om acht uur 's morgens -als ieder een begint- rustig even af wacht", vertelt Jan Oosterhof, direkteur van de basisschool. Zelf is hij dik tevreden met het nieuwe systeem, ook al heeft de Ouverture in verhou ding betrekkelijk weinig last van vernielingen en geweld. Oosterhof: „Vroeger hadden we nog een dependence in het Bachbos en toen was het regel matig raak. Het hoofdgebouw ligt in een open ruimte, dat is al een beveiliging op zichzelf. Wel krijgen we steeds meer video- en tv-apparatuur, waar door het aantrekkelijker wordt om in te breken. In de afgelopen acht jaar hébben we dat zes maal meegemaakt en iedere keer werd er een rava ge aangericht. Wij gaan er dus een stuk op vooruit. Of het ook zo voordelig is voor de GOM weet ik niet, want dat bedrijf werd altijd ingescha keld om de rotzooi te ruimen." Het bedrijf uit de 's Grave landsepolder zit daar overi gens waarschijnlijk niet écht mee in de maag. Tegen het be- kladderen van muren en deu ren -wat ook veelvuldig voor komt- is voorlopig geen ander kruid gewassen, dan een schoonmaakmiddel. SCHIEDAM Een zucht van verlichting bij de afdeling onderwijs. Ambtenaren troffen speciale betalingsregelingen met zeven ouders, zodat impopulaire maatregelen zoals het wegsturen van hun kind van school, achterwege blijvem De ouders hadden tot nu toe om wat voor reden dan ook geweigerd het schoolgeld te voldoen, maar zo zegt Leo Tig- ges, onderwijsconsulent van de gemeente „We hebben van deze groep nu duidelijke toezeggingen gekregen. Schiedam hT.'LS he, „ie,-be,alee van lesgeld Vooral de grote steden worden met honderden gevallen ge confronteerd. In Schiedam vatten de ambtenaren van on derwijs al in een vroeg stadium de koe bij de horens. Betaal den ouders in eerste instantie niet, dan werden zij uitgeno digd voor een persoonlijk gesprek. Zo werden lange lijsten niet-betalers weggewerkt. Lex Tigges: „Er zijn ouders die vergeten zijn te betalen. Zeg maar nonchalance. Dan zijn er die probiemen hebben met de studiefinanciering. De brochure is voor hen, trouwens ook voor ons, onduidelijk. De laatste categorie kan het geld niet missen. De vraag is: wat kan de gemeente hieraan doen. Kwijtschelden! Sjoemelen!, nee dat niet Dan komt de over heid ongeloofwaardig over, zodat volgend jaar niemand meer lesgeld betaalt." De leden van de raadscommissie inzake onderwijs zullen te vreden zijn over de gang van zaken. De uiterst moeilijke be slissing om kinderen van school te verwijderen omdat ou ders financieel in gebreke blijven, hoeft dit jaar niet geno men te worden. SCHIEDAM Dankzij de op lettendheid van buurtbewo ners heeft de politie het afge lopen weekend twee inbrekers in de kraag kunnen vatten. Een 28-jarige Schiedammer gooide zaterdagochtend een ruit in om binnen te komen bi; de firma Grunninger bv in de Fokkestraat. Omwonenden hoorden het glasgerinkel, na men -het signalement van de man zijn wagen op en waar schuwden de politie. Laat in de middag werd de auto met zijn eigenaar teruggevonden in Rotterdam met een portable computer én een printer (ter waarde van 12.000 gulden) van de firma Grunninger nog in de achterbak. De dader werd overgebracht naar het Schie- damse hoofdbureau en zit nog steeds vast voor verhoor. Glasgerinkel midden in de nacht was er ook de oorzaak van dat eên aantal bewoners van de Nolenslaan de politie belden met het verzoek een kijkje te komen nemen. Een grote etalageruit van De Mars kramer bleek kapot gegooid te zijn met een straattegel. De da der kon korte tijd later al in de W. H. Vlieghenstraat aange houden worden. In de Burgemeester van Haar- enlaan werd bovendien een plastic tas aangetroffen met een doos bestek ter waarde van 400 gulden, die eigendom was van „De Marskramer". Het vermoeden bestaat daar om dat de inbreker, een 23-ja- rige stadgenoot, niet alleen opereerde. RODOLPHE LONGINES vanaf SCHIEDAM In de week van 20 t/m 26 november 1987. Geboren: Rachael A. d.v. van Harmeien - Shivdat; Inge d.v. Siegerist - Drent; Nicky z.v. van Vuuren - Klaris; Peter z.v. Ottens - Peters; Sarah d.v. Chekh-Ibrahim - El Khamli- chi; Robbert C. z.v. Loch - van Kersen; Lisanne M. d.v. Kel dermans - de Snoo; Sabrina d.v. Schapkun - van Vliet; Ha- lime d.v. Kizilogu - Kizilogu; Johanna I. W. d.v. Sprangers - Scherders; Rolf P. z.v. Hans- wijk - van der Noordt; Dave J. z.v. Kong-A-San - Soltveit; Jo- lene L. C. M. d.v. Parrin - Timmers; Sabine R. d.v. Om- merth - Hoonhoud. In ondertrouw gegaan: A. J. Bockkom 32 jr. en L. E. Voo's- en 21 jr; J. van Deurzen 44 jr. en A. M. Seijkens 36 jr.; E. L. Gonlag 27 jr. en V. Zuijdweg 24 jr.; R. Reitsma 31 jr. en W. Diepeveen 30 jr.; A. van Ros sen 28 jr. en M. N. Ducarouge 26 jr.; O. van Rijswijk 33 jr. en A. M. Koevoets 28 jr.; P. A. Sta- venuiter 25 jr. en C. Voshol 26 jr.; J. Wagteveld 21 jr. en L. Sarucco 20 jr.; A. Wechgelaar 43 jr. en J. E. F. de Windt 39 jr. Gehuwd: L. C. Veger 26 jr. en G. Kranenburg 25 jr.; J. M. van Roest 26 jr. en H. de Wit 23 jr.; R. W. G. W. Bakker 40 jr. en H. C. Wattel 40 jr.; F. F. Ketting 32 jr. en W. L. van Dijk 29 jr.; J. de Vries 33 jr. en A. A. J. de Hond 28 jr.; W. E. M. Hoogstad 22 jr. en B. M. Schulze 23 jr.; F.A. Groenhorst 24 jr. en B. J. Peters 24 jr.; B. G. Versol 30 jr. en J. W. van den Eshof 26 jr. Overleden: J. M. van de Water vr., 80 jr., echtgen. van W. M. Geeratz; G. van der Stelt man, 60 jr.; M. Kampman man, 78 jr.; A. J. Lagcher man, 76 jr.; C. Jongepier man, 74 jr.; J. Zuidgeest man, 82 jr.; F. P. G. Bezemer vr., 94 jr., geh. gew. met A. Versluis; F. J. Kool man, 89 jr.; J. W. A. Pleunes man, 77 jr.; J. Lammers vr., 86 jr., geh. gew. met J. P. den Hollander; M. G. E. Herben vr., 85 jr., geh. gew. met Z. H. Schikhof; N. Brouwer vr., 54 jr., echtgen. van A. van Bal veren; W. J. Metz man, 71 jr.; G. Dekker vr., 96 jr., geh. gew. met P. M. J. Velthuizen; J. Muilwijk man, 96 jr.; H. van der Ster vr., 85 jr., echtgen van A. Bezemer; J. J. van Eel man, 76 jr. Stijlvolle horloges van Zwitserse perfektie Nu exclusief bij Broersvest 87-93 tel 4267937 Paranormaal genezeres Cor- rie Ambrosius houdt donder dag 3 december een lezing voor de spiritistische vereni ging Harmonia over haar werk in wijkcentrum De Blau we Brug op het Bachplein. Na een zware operatie in '78 werd Corrie Ambrosiiis geopenbaard dat zij zich moest inzetten voor de zieke mens heid. Zij doet dit op verschil lende manieren: via magneti seren, pendelen en werken met kleuren. Het noemen van een naam, ook door de tele foon kan al voldoende zijn voor een juiste diagnose. In het blad Paravisie van septem ber 1986 werd een uitgebreide beschrijving gegeven van de Haastrechtse paragnoste. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Toegang zes gulden. VLAARDINGEN In de nacht van zaterdag op zondag heeft dé politie Vlaardingen op diverse plaatsen in de stad alcoholcontroles gehouden. Een groot aantal automobilis ten is aangehouden. In totaal is tegen 14 automobilisten waaronder zeven Vlaardingers proces-verbaal opgemaakt ter zake van het onder invloed besturen van een personenau to. Aan negen bestuurders is een rijverbod van minimaal 6 uren opgelegd. Daarnaast is een groot aantal processen- verbaal opgemaakt ter zake van diverse feiten zoals onder andere gladde banden, techni sche gebreken, verlichting. Het aantal beschonken autobe stuurders is bedroevend hoog. Binnen enkele weken krijgt de politie Vlaardingen als een van de eerste korpsen in de omgeving de beschikking over de moderne ademanalyse-ap- paratuur. De bloedafname door een arts zal dan achter wege kunnen blijven waar door nog sneller kan worden gewerkt en de pakkans voor overtreders worden vergroot. Tevens krijgt de politie Vlaar dingen dan de bevoegdheid namens het Openbaar Ministe rie tot bepaalde alcoholpercen tages geldboetes op te leggen. Assurantie financieringsbureau Lange Haven 102 Schiedam Telefoon 010-4262683 VANAF De speciale bedombouw, waarin alle slaapsystemen, spiraal, lattenbodem of boxspring gebruikt kunnen worden, vlak of verstelbaar met de hand, automatisch of zelf elektrisch in stelbare lighoogten, verschuifbaar nachtkastje, zwenkwielen VLAARDINGEN Het filmprogramma in het Film huis (in Stadsgehoorzaal/Har monie complex Schiedamse- weg) voor deze week luidt als volgt: Woensdag 20.30 uur, Zelig van Woody Allen: Woody Allen's studie naar de kameleontische eigenschappen van de mens. Donderdag 14.00 uur, Flying high met Robert Hays, Julie Hagerty: Aan boord van vlucht 209 bevindt zich een ui- SCHIEDAM Wijkcentrum "De Erker zoekt enkele mede- werkers/sters, die_ leiding kunnen geven in stijldansen. Deze zeer druk bezochte cur sus - er zijn inmiddels drie groepen - wordt gegeven op de vrijdagavond. Liefhebbers kunnen zich aanmelden in de Jan van Avennestraat, tel.nr. 4267767 of 4263161. Sinds kort heeft wijkcentrum De Erker ook een eigen info winkel. Die is iedere werkdag geopend tussen 10.00 en 12.00 uur en telefonisch bereikbaar onder nummer 4266442 of 4267776. Uw slaapvooHichter sLaapvoorüchter^ Beddenspeciaalzaak - Slaapkamers - Slaapsystemen - Linnenshop. Hoogstraat 46-48 Schiedam tel.: 010 - 4 26 87 17 1 -

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 3