Margo Vincent: Erehaag voor verhuizers in de dop WALDO-CITROEN INRUILW AGENS VAN ALLE MERKEN! KORTINGEN VAN 500.- tot 1500.- Jan Anderson (Kethelweg) f 18.995,- Ie® >- Bijeenkomst computerclub AUTOBEDRIJF J. BEUMER WARANDE 38 SCHIEDAM 010-4733902 o.a. Austin - BMW aCitroën - Nissan - Toyotu - Fiat - Opel -iRenault - Ford - Audi -Mitsubishi erjzovoort, enzovoort. I BENZINS-LPG - DIESEL Al deze wagens zijn volledig getest en zonodig APK-gekeurd. Om een snelle doorstroming te bewerkstelligen bieden wij momenteel. SCHEPER .,,c In verband met de enorme aktie-verkopen hebben wij een zeer groot assortiment Inruil en financiëring direkt mogelijk. De wagens staan verspreid over diverse afdelingen. Betrouwbaar advies - vakbekwaam personeel -100% 'kilometerstand'-garantie - Bovaggarantie -Euroccassion garantie tot zelfs 2 jaar mogelijk -waarborg voor veel rijplezier. SINGEL 41-45 SCHIEDAM TELEFOON 010-4263705 NO-CLAIM POLIS 18-40 jaar 58.- Kinderen 29.- 40 jaar en ouder Kinderen 70. 35. 'HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 4 DECEMBER 1987 PAGINA lil SCHIEDAM Er staan meerdere poppen in de woonkamer van Margo Vincent opgesteld. Maar de clown met contrabas vindt ze zonder meer haar beste creatie. „De expressie van het ge zicht, het melodrami- sche. De ogen, elk detail is bij deze pop naar m'n zin." Margo Vincent heeft een professionele instelling: als een 'ka rakterpop' in een eind stadium verkeert, moet er toch nog veel aan ge schaafd worden. Snel te vreden is ze beslist niet. Hobby Misverstanden Modellen De kerstvoorstelling in een etalage aan de Broersvest. Margo: „Vele mensen lopen er voor bij, maar degene die voor de etalage blijft staan, is een echte liefhebber van karakterpoppen. WHHBi HERVORMDE GEMEENTE KETHEL BETAALBAAR. KI GEBOUWD OM ZO TE BLIJVEN. ZIEKTEKOSTEN voor de halve premie v Een poppengezicht moet karakter hebben" Ze heeft al 200 poppen ge maakt. De meeste gingen var de hand op trouwerijen en dia manten huwelijken van fami lie en vrienden. Poppenlief- hebbers wisten inmiddels het adres van Margo Vincent wel te vinden. „Als ik er een ver koop, dan geeft mij dat zo'n gevoel van waardering", ver telt ze. Margo gaat, als het niet te ver weg is, zelf de verkoch te of weggegeven pop in de huiskamer installeren. Een pop is een ideaal object voor de saaie plekjes in huis. Margo Vincent: „Ik ben nu al dertien jaar met karakterpop pen bezig. Een uitgebreide hobby, kan ik wel zeggen. Ik begon met poppen van papier, maar al gauw ging ik werken met ijzerdraad, nylon, schuim rubber en klei voor het hoofd. Het moeilijkste is natuurlijk om de juiste uitdrukking op het gezicht te krijgen. Van an tieke poppen houd ik niet. Zo uitdrukkingsloos. Zeg maar: van die poppengezichtjes." „Een oud", vervolgt de pop- penmaakster, „is makkelijker te maken dan een jong gezicht. Ik ben meer in het laatste ge specialiseerd. Dat zie je niet vaak: op beurzen zijn het alle maal oude mannetjes en vrouwtjes". „Sommige poppemakers ma ken het wel al te bont. Bij voorbeeld de kerstvoorstellin gen. Ligt er een jongen met een gezicht van veertig in de kribbe." Over karakterpoppen kunnen snel misverstanden ontstaan. Eens exposeerde Margo Vin cent in „De Waag" te Leiden. Een bezoeker liet een berichtje ichter: Mevrouw, dit lijkt ner gens naar. De anatomische verhoudingen zijn totaal zoek. Het hoofd is veel groter dan 't lichaam. Mevrouw Vincent lacht: „Deze man had gelijk. Maar bij karakterpoppen is het hoofd altijd iets groter dan zou moeten. De nadruk ligt nu eenmaal op de expressie van 't gezicht". Als de Schiedamse in de trein zit, kan ze het niet nalaten om de gezichten van haar mede reizigers aan een kritische blik te onderwerpen. „Zo, die neus moet ik onthouden", denkt ze dan. „Ik word wel eens raar aange keken. Wat moet dat mens van me, hoor ik ze denken. Margo Vincent: „Poppen ma ken betekent voor mij veel lol. Ik ben nu met clowns bezig, maar ik heb nog zoveel type tjes om uit te beelden. Ik kom echt jaren te kort." Oudheid en andere zaken in museum VLAARDINGEN Zaterdag 5 en zondag 6 december 's middags van twee tot vier uur is in het Streekmuseum Jan Anderson, Kethelweg 50, de expositie te zien over Vlaardingen in het zeer verre, het verre, het recente verle den en vandaag aan de dag. Het accent wordt gelegd op het bestuur van de stad, het dagelijks leven, de opkomst van de industrie en tensk de geschiedenis van Vlaardi ger Ambacht. Het Streekmuseum toont naast deze expositie ook nog een aantal andere zaken zoals het verzamelen, opbergen, regis treren, restaureren, onderzoek en publiceren. Dit onder de naam de andere taken van het museum. Het verzamelen wordt getoond via tekeningen van de Vlaar- dingse kunstenaars: Cor Maar- leveld, Frits Weiland, Jaap de Raad en Eug. Rensburg. Opbergen is te zien via laatjes met snuifdozen en met mun ten en penningen en restaure ren met piespotten van Delfts blauw aardewerk en een per- kamente acte van Prins Wil lem de V. Onderzoek wordt getoond via naspeuringen over het maken van wilgenfluitjes en de notitie van Vlaardingse bijnamen. Een vitrine met publicaties van Jan Anderson symboli seert de opdracht de kennis met anderen te delen, dus niet voor je zelf te houden. Deze expositie duurt tot eind febru ari 1988. SCHIEDAM Vele han den maken licht werk. De jongste leerlingen van de rooms-katholieke basis school Sauer-Bekker sjouwden hun schoolmeu- bilair naar het aangepast hoofdgebouw aan de Êdu- ard van Beinumlaan. De dependence werd in het kader van de wet op het basisonderwijs 'in de steek gelaten'. De wet schrijft namelijk voor dat alle groepen onder een dak les moeten krijgen. Dus ook de groepen 1 en 2 (de voormalige kleuterschool). De verhuizing nam in to taal een week in beslag. Voor de laatste hand aan dit karwei werden de leer lingen zélf ingeschakeld. Enthousiast werden de kleintjes verwelkomd. De oudere leerlingen vorm den een erehaag. GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Kethel „De Ark", Hargplein 101, geen opgave. Magnalia Dei Kerk, Alber- dastraat 69, geen opgave. Julianakerk, Burg. Knap- pertlaan 29, geen opgave. Christelijke Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Wa rande, hoek B.K.laan, 9.30 en 16.30 uur: ds. T. M. Hofman, Ouderkerk a/d Amstel. Ned. Geref. Kerk, kerkge bouw, Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur: ds. C. A. A. Struik, Viering Heilig Avondmaal. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. H. J. Bos, Schiedam. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Schieland, 10.00 uur: ds. D. A. Snijder, Abbenbroek. Grote Kerk, 17.00 uur: ds. D. J. Cuperus, Nieuwerkerk a/d IJssel. Evangelische Lutherse Ge meente, Oranjestraat, 10.00 uur: drs. N. Scheps uit Heer len. Zondagslied: gezang 126. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerk straat, Schiedam, 10.00 uur: ds. J. D. Wuister, H.A. Opstandingskerk, Burg. Honnerlage Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: mw. C. K. J. Rog-Pronk, Schevenin- gen; 17.00 uur: ds. D. J. Cupe rus, Nieuwerkerk a/d IJssel. Bethel-Kapel, Nieuwe Maas straat 68d, Schiedam, aanvang 9.15 uur: hr. A. van Santen, Capelle a/d IJssel. Huize Thomas, Griekse- straat 18, Rotterdam. Aanvang 10.30 uur: mw. R. de Graaff, Rotterdam. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. N. K. Mos. St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. F. Kalis m.m.v. Happy Ge neration. De Rank, 19.00 uur: ds. R. E. van der Berg, Jeugddienst. Leger des Heils, Lange Ha ven 27, 10.00 uur: Heiligingssa menkomst; 17.00 uur: Gezins- dienst o.l.v. kapt. J. J. de Heer. Jehovah's Getuigen, Stad houderslaan 26b Openbare lezingen. Nieuwland, zondag 10.00 uur. Gemeente Oud Ma- thenesse, zondag 17.00 uur. Pinkstergemeente „Morgen stond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Damlaan 766. Kerkgenootschap der Zeven de dags Adventisten, Op standingskerk, Burg. Hon nerlage Gretelaan, 9.30 uur: ds. W. A. Altink. Herv. Gem. op Ger. Grond slag, in de Rank, Schiedam- seweg, dhr. Bakker, Slie- drecht. R.K. Parochie St. Jan de Do- perkerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland, Zaterdag 19.00 uur: met muzikale omlijsting; zondag 9.30 uur: m.m.v. het Groto Gemengd Koor Laus Deo, dat dan een vierstemmige Latijnse mis ten gehore brengt naar composities van J. S. Bach; 11.00 uur: gezinsviering m.m.v. het Kinderkoor. Met als thema Zo is het koninriik midden onder ons staat dit weekend Afrika centraal. Preekbeurt: p. L. Klinkenberg o.p. R.K. Parochie H. Liduina en 0.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Sin gel 106, Celebrant: pastoor P. M. Vismans. Predikant: diaken P. M. Martens. Vrijdag, eerste vrijdag van de maand: 19.00 uur: gezongen avondmis (Jubi- latio). Uitstelling van het Al lerheiligste, en biechtgelegen heid tot 21 uur (na de avond mis is de kerk toegankelijk via de zijdeur!); 18.30 uur: Eucha ristieviering; zondag, 9.15 uur: Hoogmis (met Gregoriaanse zang door het herenkoor 1.H.D.); 11.00 uur: Eucharistie viering. Kapel Huize Frankeland, St. tape Liduinastraat 10. Celebrant en predikant: pastoor M. van Zaal. Zaterdag: 17.15 uur: Eu charistieviering. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaepmansingel 3, Schie- dam-West. Overzicht liturgie 2e zondag v.d. advent. Zater dag 18.30 uur: Eucharistievie ring met orgelspel en samen zang. Zondag 10.30 uur: Ge zongen hoosmis, muzikaal ver zorgd door het gemengd koor Polyhymnia. De vieringen worden dit weekend geleid door pater J. MShlmann o.p. In de komende week zijn de vieringen: dinsdag en donder dag om 9.15 uur, vrijdag 19.00 uur Derde Adventsviering met communieritus. Parochie van het H. Hart, Rijnstraat 1, zaterdag, 19.00 uur: Eucharistieviering; zon dag, 10.30 uur: hoogmis, onder het eerste deel is er een apart programma voor de kinderen. Dinsdag 8 december, feest van Maria Onbevlekt Ontvangen, 19.00 uur: Eucharistieviering in de pastorie. H. Hartkerk, Pinasplein, Rotterdam-West, Eucharistie vieringen woensdag 9.00 en zondag 10.30 uur St. Jacobus, Kethel. Zaterdag 17.00 uur: Eucharistie met sa menzang en orgel. Zondag 9.45 uur: Eucharistie met zang van het Jeugdkoor. Pastor A. Lal- leman leidt de vieringen. Woensdag 19.30 uur: Vesper dienst met zang van het Jaco- buskoor. St. Martinuskerk, Wm. An- driessenlaan. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistie met samen zang en orgel. Zondag 8.30 uur: Eucharistie zonder zang; 11.00 uur: Eucharistie met zang van St. Jan Baptist. Pastor Th. Kool leidt de vieringen. Tij dens de viering van 11.00 uur is er kindercrèche in de pasto rie. Oud-Katholieke Parochie v.d. Heilige Johannes de Do per, Dam 30. Op 6 december, 10.00 uur: 2e Zondag v.d Ad vent, gedachtenis v.d. H. Nico- laas, bisschop van Myra. Joh. Maasbach Wereldzen ding, Havenkerk, Lange Ha ven 70. Geen opgave. Schieland Ziekenhuis, Aula- /kapel, Juliana van Stol bergstraat. Eucharistieviering op zaterdag 5 december te 18.30 uur. Voorgangers: pater J. F. de Rooij. Oecumenische zondagviering op 6 dec. '87 te 10.30 uur. Voorgangers pater J. F. de Rooij met muzik. mede werk. van het koor "The Young Voices", o.l.v. Frans van Marion. Had u mot dit snertweer bijna zonder 4WD gezeten. Had u met dit weer bijna in een tweewiel-aange- dreven auto gezeten. Terwijl u voor praktisch hetzelfde geld weer en wind de baas blijft. In een Subaru 4WD Justy. Of in een 4WD Coupé, een 4WD E-10 High Roof .een 4WD Stationwagen of een 4WD Turbo XT. Houden grip op de weg. Ondanks regen, natte bla deren in de bocht, sneeuw, ijs en ijzel. Kom ze zien. Proberen. De 4WD Subaru's. Zit u met dit weer niet zonder. Subaru 4WD Justy, net alsalleandere4WD-Subaru's met schone motor. Vanaf (incl. BTW, ex. afleverings- kosten) £3 SCHIEDAM De Computer Club Schiedam komt bijeen op dinsdag 8 december in de ruimte van De Filmclub, Nieuwstraat 12 te Schiedam. Op deze bijeenkomst onder an dere een demonstratie van communicatie per modem met diverse Bulletin Boards (ook de bezoekers zullen gratis kunnen bellen), de mogelijk heid tegen clubprijzen hard en software aan te schaffen en reparatie van onder andere Commodore-apparatuur. Tafels worden gratis ter be schikking gesteld en er zijn voldoende stopkontakten en dergelijke aanwezig. Ook mensen die voor het eerst ko men, mogen hun apparatuur meenemen, zodat problemen makkelijker opgelost kunnen worden en er ideeën en (zelf geschreven) programma's uit gewisseld kunnen worden. Op de bijeenkomst zullen in ieder geval een Commodore 64, een ABT-AT-kloon en een Plus/4 aanwezig zijn, maar ook bezitters van andere com» puters (bijvoorbeeld Amiga's) Atari's etc.) worden uitgeno digd hun apparatuur mee te nemen. De bijeenkomst begint om 19.00 uur en de toegang be draagt 3,50. Meer informatie over de Computer Club Schie dam tot 22.00 uur op 0104732046 en voor de bezit ters van een modem dagelijks van 17.00 tot 09.00 uur op 010—4733585 via BBS Mid night Express (1200/75 baud, geen viditel) en in het week end 24 uur per dag. Assurantie financieringsbureau Lange Haven 102 Schiedam Telefoon 010-4262638 VANAF

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 11