VFC blijft met lege handen staan Koppositie overgenomen van stadgenoot DWS i Boksen bij De Haan SVV blijft in de race SZC sterk tegen SC0M wSK h Duivenshow De Vrijheid Paul Berg draagt zelf niet eens een bril? ORANJE RELATIE GESCHENKEN Aktie tot heropbouw zwembad West Gevonden voorwerpen Voor al uw Soundmix en mini-playbackshow HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 9 DECEMBER 1987 PAGINA 9 "*v VLAARDINGEN Na afloop van het treffen tussen het Vlaardingse VFC en het Schiedamse SFC (01) kreeg de VFC-oefenmeester Jack Lammers (weer) di verse complimenten over het goede spel van zijn ploeg. Alleen bleef VFC weer met lege handen staan en bezet nog steeds de onderste plaats in de derde klasse C met vijf punten. „We waren wel bang voor SFC, maar we zijn zeker niet weggespeeld. We zijn eigenlijk de hele competitie nog niet echt weggespeeld, maar toch staan we onderaan," verzuchtte de Vlaardingse oefenmees- ter. Schril SCHIEDAM „Hoewel we een verdiende overwin ning hebben behaald, was de uitslag een beetje geflat teerd," dat waren de woorden van de UVG coach Leon Luysterburg na de 2013 overwinning op het Rijswijk- se Hercules. Door deze overwinning en het verlies van DWS tegen Animo (108) staat UVG nu weer bovenaan de eerste divisie. Toch hebben de Schiedamse dames enkele moeilijke weken achter de rug. Na vijf wedstrijden on geslagen afgesloten te hebben, prijkte UVG fier op kop. De Schiedamse dames, die niet gespeend zijn van zelf overschatting, liepen na deze succesvolle reeks wed strijden met hun hoofd in de wolken en dachten alleen nog maar aan het volgend seizoen, wanneer zij onge- twijffeld in de ere-divisie zouden spelen. Dat is hen le lijk opgebroken, want uit de drie volgende duels werd slechts één punt verzameld. UVG was van heel hoog weer met beide benen op de grond gekomen. „Touch" Rijnmondvolley Pechvogel Monique Helmer kwam zondag niet tot scoren. £5. De mascotte van VFC kijkt ook niet vrolijk Eén van de tentoongestelde duiven. SCHIEDAM SW blijft in de race om de tweede periodetitel door een ruime 5—2 overwin ning op de hekkesluiter van de eerste divisie, He racles. Met acht punten uit zes wedstrijden staat de Schiedamse eerste di visionist op een kansrij ke vijfde plaats. Ingrid Dulfer op weg naar het Hercules-doel. Ach, hij doet 't weieens. Hij heeft schitterende monturen in z'n winkel hangen en hij vindt: 'een mooie bril is niet lelijk'. Hij heeft dan ook veel van z'n klanten al een prachtige bril op de neus gezet, en blijf dat zeker doen. Veel van z'n klan ten kiezen voor lenzen: 'Ik heb absoluut niets tegen een bril, maar lenzen vind ik ook prima!' Maar natuurlijk ligt de keuze bij. uzelf! Hij adviseert alleen maar! Gezien zijn opleiding weet 'ie' waarover 'ie' praat, Prima opticien eigenlijk.. ANVC-contactlensspecialist - OV-optometrist Nolenslaan 418 - Schiedam - tel: 010-4735384 Hollandiaan (d) SCHIEDAM Onder het motto „Zwembad West moet blijven" gaat de bewonersvereniging „Oud Mathenesse en het Witte Dorp" op zaterdag 12 december een mani festatie houden op het terrein van het zwem bad. U belt, wij bezorgen. I SFC kan niet overtuigen |fW - iiNafw Kees van Os als invaller regelmatig gevaarlijk SFC, dat met de nodige aspi raties aan dit seizoen begon, kon in deze streekontmoe- ting niet overtuigen. Martin Schaap, de SFC-trainer, drukte zich na afloop zo uit: „Veel slechter als vandaag, kunnen we niet spelen." Een excuus kon hij wel aanvoe ren, want de Schiedammers misten ongeveer de helft van de basissepelers. Edwin Bleiksloot en Rob Kiehert zijn nog steeds uit de gratie van de SFC-trainer. Terwijl Kees Bruinsel (geblesseerd) en Siem Poort (geschorst) vanaf de tribune de verrich tingen van hun elftal gade sloegen. Ook aanvaller Frans Lansbergen ontbrak in de basis van SFC. „Ik heb Lansbergen disciplinair ge straft en daarom heb ik hem anderhalf uur bij -4 graden op de bank, kou laten lij den," aldus Schaap. Als vervangers had Schaap Jan Blom en Kees van Os, die een verdienstelijke wedstrijd in de voorhoede speelde, opge steld. Ook Jack Lammers be schikte niet over zijn elf sterk ste spelers. Marco Abresch ontbrak vanwege ziekte. Zeker in de eerste helft toonde Winst UVG geflatteerd VFC aan, dat het met dit team zeker niet hoeft te degraderen. De kansen waren over beide opponenten gelijk verdeeld, maar vooral bij de Sportpar- kers bleek duidelijk dat er een goede spits ontbrak. Na twaalf minuten kreeg VFC ook de eerste mogelijkheid om de sco re te openen. Een doorgebro ken John van Mil zette goed voor, SFC doelman Jan van Eijsden tastte mis, maar Paul de Jong kwam net een meer te kort om de bal in het lege doel te schuiven. Aan de andere kant gebeurde een identieke situatie. Harry van Kapel rukte op over de rechterkant en schud de John Sam Sin van zich af. Hij zag zijn voorzet gemist worden door Kees van Os, ter wijl André Oosterwaals kopbal te zacht was en zodoende een makkelijke prooi voor Piet van Hoeven. Kansen voor John van Mil en Jan Hofman werden door SFC-doelman Jan van Eijsden gekeerd en Sam Sin schoot net naast. Een alleen voor Van Eijsden staande Hofman trapte in de grond. De beste SFC-mo- gelijkheid was vlak voor de pauze, toen André Oosterwaal de bal gelukkig meekreeg en vlak voor Piet van Hoeven naast schoot. Ook een fraaie omhaal van Dick de Groot trof geen doel. De hoeveelheid kansen die de twee elftallen in de eerste rondgang wisten te cjreëren, stak schril af tegen het aantal van de tweede helft. VFC kon geen enkele keer meer Van Eijsden in gevaar brengen. SFC grossierde weliswaar niet de mogelijkheden, maar in Van Kapel (zijnet) en Van Os (naast) had het potentiële doel- putenmakers. Kees van Os stond uiteindelijk aan de basis van de enige Schiedamse tref fer. Vanaf de achterlijn legde hij de bal terug op de vrij- „We hebben een paar wed strijden op een vervelende manier verloren en dat heeft het zelfvertrouwen onder mijnd. Dat zelfvertrouwen moeten we nu langzaam weer opbouwen en het was goed dat we het laatste kwartier lekker konden vlammen. Dat hadden we heel hard nodig," probeerde Luysterburg de nare periode zo snel mogelijk te vergeten. UVG speelde inderdaad in het laatste kwartier de sterren van de hemel, en liep in die slotfa se van een 1313 stand uit naar de uiteindelijke 2013 overwinning. „Op basis van een betere conditie liepen we weg van Hercules, gecombi neerd met een aantal dingetjes die net wel lukten," keek Luysterburg terug op het goe de eindschot van zijn team." In het team van UVG ontbrak een aan de schouder gebles seerde Anja Hollander, voor haar speelde Angela Venturi- ni. Terwijl Karin Bishop zich heeft teruggetrokken uit het eerste team omdat zij zelf vond dat ze gezien het vele aantal trainingsuren te weinig speel de. Jolande Bishop opende de sco re voor de Schiedammers, waarna UVG in de zestiende minuut een 41 voorsprong had genomen, door ondermeer twee treffers van Vallie Kol- ditz. Vier minuten voor het verstrijken van de eerste der tig minuten leidde UVG met 8—4. In die laatste minuten verslapte de thuisploeg even en dat gaf de gelegenheid Her cules om de marge terug te Afgelopen week speelde het tweede team van Rijnmond in Schiedam tegen ere-divisie- ploeg Mepal Orion. De ploeg uit Doetinchem die afgelopen zaterdag in Montpellier voor de tweede ronde van de Euro pacup 3 uitkwam, trad in de wedstrijd tegen Rijnmond 2 met het oog op de wedstrijd in Zuid-Frankrijk in hun sterkste opstelling aan. Dat het moei lijk is om als eerste dividie- ploeg enige kans te hebben bleek weer eens in de eerste set. Rijnmond 2 speelde zeker niet onverdienstelijk, maar Mepal gaf geen punten weg en pakte via 215 een 01 voorsprong. Daarna lukte het Rijnmond 2 beter om de Gelderse ploeg partij te geven. Met een uit blinkende Bart den Ouden als spelverdeler en de goed spe lende Arnout Gerritsen en Marcel Klavers uit het vierde team lukte het Mepal geruime tijd bij te houden. Winnen was er echter niet bij, want via 815 en 1115 werd het in ruim een uur 03. Hierdoor gaat Mepal door naar de kwartfinale. brengen tot één treffer, 98. „In de eerste helft speelden we vaak een aanval goed uit, maar ontbrak het telkens aan de „finishing touch". Een pass die net niet aankwam, een bal net niet gevangen werd en ballen die net naast het doel werden geschoten. Eigenlijk een gevolg van de laatste we ken," analyseerde de UVG- coach de eerste helft. In de tweede helft pakte UVG de draad weer op en zette de Rijswijkse opponent op een 129 achterstand met twee treffers van Sonja van Velzen. UVG leek alles toen in de hand te hebben, toch kwam Hercules terug tot 1212, waarna Ingrid Dulfer een strafworp miste. Vlak daarna kreeg UVG een dubbele te genslag te verwerken. Anita Blanker, aan het begin van het seizoen al geblesseerd aan haar rug, kwetste haar werphand. Er raakte een vingerkootje uit de kom en het kapsel van haar rechterhand scheurde. De „pechvogel" zal zeker enkele weken niet kunnen spelen. Tevens ging Angela Venturini toen door haar enkel, wat ach teraf meeviel. Door deze twee voorvallen ontstond er even paniek binnen de groen-witte gelederen en daar profiteerde Hercules van, door voor het eerst in de wedstrijd een voor sprong te nemen, 1213. Wonderbaarlijk snel herstelde UVG zich en sloot de wed strijd met een prima laatste kwartier winnend af. „We hebben vorige week een bespreking gehad over de start van het seizoen, waarin we wat dingen op een rijtje heb ben gezet. Daarna hebben we een oefenwedstrijd tegen Westlandia gespeeld, die we lekker wonnen en zo weer wat positieve ervaring kregen. Vand e week hebben we ont spannen getraind en dat blij ven we een paar weken achter elkaar doen, om weer rustig terug te komen," onthulde Leon Luysterburg zijn aanpak van de afgelopen en voor de komende weken. staande André üosterwaal, die de hoek voor het uitkiezen had, 01. Eigenlijk was dit het enige noemenswaardige moment in de tweede helft. Alleen viel keeper Piet van Hoeven nog uit met een hoofdwond en werd vervangen door Jan Struys. Martin Schaap wist na afloop precies waarom VFC in de eerste helft zoveel kansen kreeg: „Doordat wij voorin niet de kansen misten, gaven we achterin ruimte weg. Ik ben natuurlijk blij met de twee punten, want het is mijn plicht om SFC kampioen te maken, maar over het spel ben ik ze ker niet tevreden." Voor Jack Lammers zal het wachten op een overwinning intussen een lijdensweg ge worden zijn. Toch blijft hij op timistisch. „We hebben geen ploeg die eruit moet vliegen. De sfeer is goed en daar doe ik van alles aan. Zo hebben we vanmorgen bij mij thuis verza meld met een kopje soep. Ik denk dat we gewoon eens een keer lekker moeten winnen, dan komt er weer vertrou wen," aldus de VFC-trainer. SCHIEDAM Voor het eerst sinds vier jaar organi seert de Schiedamse Boksschool De Haan weer nationa le bokswedstrijden in het clublokaal aan de Lange Ha ven 15B. Maandag 14 december staan drie hoofdpartijen op het programma, aangevuld met een tiental partijen in de B- C- en N-klasse. In twee van de drie hoofdpartijen komen Schiedamse boksers van De Haan uit. Yussuf Yilmaz bokst in het middengewicht (A-klasse) tegen Sleutel uit Groningen. Fkiri, de tweede troef van De Haan, neemt het op tegen Van der Woude uit Amersfoort. Deze twee boksers ko men uit in de C-klasse. De derde hoofdpartij gaat tussen de zwaarweltergewichten Bachau uit Dordrecht en Pruim uit Amersfoort en wordt in de A-klasse gebokst. De aanvang van de avond is 20.00 uur, terwijl de zaal al om 19.00 uur open gaat. De entree bedraagt 25,-. SCHIEDAM Op zaterdag 12 en zondag 13 december organi seert P.V. de Vrijheid een oude duiven tentoonstelling in het lokaal aan de Nieuwe Ha ven 29. Er zullen ongeveer 200 duiven te zien zijn waaronder alle kampioensduiven. De duif met de meeste wedvluchtpriizen en de enigste Schiedamse duif di£ dit jaar de wedvlucht vanuit Barcelona heeft gevlogen. Het lokaal is zaterdag om 13.0p uur en zondag om 11.00 uur geopend. Toegang gratis. Zon dagmiddag is er een rad van avontuur. A.s. zaterdag organiseert the- aterburo Gerhard de Kok in samenwerking met Lentefeest in de grote zaal aan de Tuin- laan 64 weer een soundmix en mini-playbackshow. Deze show is onderdeel voor de finale op 23 april 1988 in het Passage Theater Schie dam. De show begint om 14.00 uur en duurt tot plm. 17.00 uur. Er zijn nog enkele mogelijk heden voor mini-playbackers. Voor deelname kunnen zij zich vóór a.s. zaterdag telefo nisch aanmelden op nr. 4253089/4253144/4260027. De dames van Hollandiaan kwamen snel op een 02 ach terstand tegen Saturnus. Na elf minuten was de stand weer gelijk, 22. De bezoekende ploeg was erg snel en bouwde de 23 voorsprong uit naar 26. Door twee benutte straf- worpen kon Hollandiaan met een 46 achterstand gaan rus ten. Kort na rust moest Hollandi aan het spel met vier speel sters spelen, door twee tijd- straffen. Saturnus profiteerde goed van deze overtal-situatie en liep uit naar 510. De thuisploeg liet zich echter niet uit het veld slaan en kwam te rug tot 912. Saturnus schrok weer wakker en vergrootte de voorsprong door snel spel naar de 918 eindstand. De Hollandiaan doelpunten werden gemaakt door: Wil- ma Schonneweil, Judith de Bruijn en Frieda Keijzer, al leen éénmaal, Helma Stans tweemaal en Cora Volle- bregt viermaal. DELFT Tegen het Rotter damse SCOM wisten de heren waterpoloërs van SZC dit Sinterklaasweekeinde een ruime 159 overwin ning te behalen. Een sterke eerste periode (62) was de basis van de overwinning die veel ruimer had kunnen zijn. De normaal sterk keepende Art Wildeboer was herstellende van een spierverrekking en greep een aantal malen naast de bal. Vooral in de eerste en derde periode van de wedstrijd werd er snel, agressief en gevariëerd gespeeld. De kansen werden goed benut en bij vlagen werd SCOM simpelweg overklast. In de tweede en vierde perio de werd er wat behoudender gespeeld wat vaak leidde tot slordigheden in de opbouw van de SZC-aanvallen. Met nog twee wedstrijden te spelen voor de winterstop staat SZC in de middenmoot en willen de Schiedammers nog kans maken op top-positie dan moeten deze twee wedstrijden gewonnen worden. Periode-standen 62; 84; 12—6; 15—9. Doelpuntenmakers: Francis van de Laarschot (5x), Lex de Sturler (4x), Henny van Deur zen (3x), Richard Kramer (2x) en Patrick van der Most (lx). Het bad, aan de Spaanseweg in Rotterdam-West, is enige maanden geleden verwoest, nadat bij het aanbrengen van nieuwe dakbedekking brand' was uitgebroken. Het zwembad, het enige 50 meter bad in Rotterdam, werd voor een flink gedeelte van de tijd gebruikt door scholen, ver enigingen, buurt- en clubhui zen. Het bad ligt in Rotter dam-West, in een gebied waar op dit moment de stadsver nieuwing volop aan de gang is. De wijken Spangen, Oud Ma thenesse Het Witte Dorp, Delfshavpn, Schiemond. Nieu- we-Westen, maar ook Schie dam maakten gebruik van het bad. Volgens de organisatoren van de manifestatie is Bad West één van de weinige recreatie mogelijkheden in een buurt waar het merendeel van de bewoners moet leven van een minimum inkomen. Als het bad moet verdwijnen, stellen zij, dan worden juist de laagst betaalden weer de dupe. Ook voor de jeugd die woont in de westwijken, waar groen en speelvoorzieningen schaars zijn, zou de definitieve sloop van Bad West een ramp bete kenen. Tijdens de manifestatie op de 12de zal een groot aantal politieke kopstukken uit Rot terdam haar zegje over de toe komst van Bad West komen doen. De Amazing Stroopwafels zul len onder andere een optreden verzorgen en het geheel wordt gepresenteerd door niemand minder dan de Kerstman zélf. Aanvang 13.00 uur bij Zwem bad West. De aktie wordt om 14.00 uur verplaatst naar speeltuin 't Westen op de Spaanseweg 38 en tussen 15.15 en 17.00 uur naar Buurthuis „de Voorpost" op de Spaanseweg 20. Na twintig minuten opende Glenn Sonneville de score na een pass van Hans Loovens. Binnen één minuut trokken de Almeloërs via De Krijger de stand gelijk, 11. Pas na de rust schudde SVV de angst van de eerste helft van zich af en vertoefde bijna de gehele tweede rondgang op de Hera- cles-helft. Na 56 minuten spe len resulteerde dat in de twee de Schiedamse treffer, weder om door Glenn Sonneville, 2—1. Vanaf elf meter vergrootte Coen van der Hoeven de voor sprong naar 31, nadat Dege- naar binnen de 16-meter lijnen op Frenk van der Kley een overtreding beging. Via twee maal Oosterlee kwam SVV op een ruime 51 voorsprong, al had die veel groter kunnen zijn als met name Frenk van 1. RKC 2. Eindhoven 3. GA Eagles 4. Veendam 5. SVV der Kley (tweemaal) en Glenn Sonneville nauwkeuriger met de geboden kansen waren om- gesprongen. Vier minuten voor tijd scoorde Degenaar het tweede Hera- cles-doelpunt en bepaalde daarmee de eindstand. Na de zes wedstrijden wacht SVV nog drie duels voordat bekend wordt of de Schiedammers in derdaad aan mogen treden in; de na-competitie. Aanstaande zaterdag, 12 december, speelt; SVV uit tegen Emmen. Een week later reizen de mannen; van Popovics naar Maastricht; voor het treffen met MVV.! Tenslotte wordt, na de winter-) stop, op 10 januari van het vol gend jaar, de inhaalwedstrijd; tegen Helmond Sport in het' Hargapark afgewerkt. De stand in de tweede periode ziet er als volgt uit: 8—16 (+19) 7—10 4) 8—10 3) 7— 9 5) 6— 8 9) SCHIEDAM Gevonden voorwerpen van de maand november 1987. De afdeling Gevonden Voorwerpen van de gemeentepolitie te Schie dam is geopend van maan dag t/m vrijdag van 14.0- 16.00 uur op het hoofdbureau van politie, Lange Nieuw- straat 55 te Schiedam en is gedurende die tijdstippen te vens telefonisch bereikbaar onder telefoonnummer 010- 4260760. Gevonden voorwerpen af te halen op het hoofdbureau van politie: 1 sleutel aan groen label; 4 sleutels aan blauwe hanger; 1 sleutel; 2 sleu tels aan ring; 8 sleutels aan label met „Knorrepot; 1 autosleutel met poppe- SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Oranjestraat 8-10-12-14, telefoon 4265997-4264140 tje; 4 sleutels aan ring, waarvan goudkleurig; 2 sleutels aan blauwe hanger; 1 sleutel aan koperen plaatje; 2 sleutels aan ring; 5 sleutels in ca- - mei-etui; 8 sleutels; 4 sleutels, waar van 2 goudkleurige; 1 sleutel m^T zwart label met nummer; 3 sleutels aan penning; 3 sleutels aan ring; 1 goudkleurig dameshorloge Japans merk; 1 zwart mapje met instructie- - boekje van Peugeot; 1 bordeaux-rood - etui met half brilletje; 1 blauwe por temonnee met foto's; 1 bruine porte monnee met 1 sleutel; 1 bruine porte monnee met 2 sleutels en buskaarten; 1 bruine herenportemonnee t.n.v. Bosma; 1 bruine herenportemonnee; 2 sleutels aan rood label met num- Gevonden voorwerpen af te halen na overleg bij de vin der: 1 Mitsubishi autosleutel, Gemeente- werken Korte Haven; 7 sleutels aan anker, flesopener, handje, tel. 4710494; 1 autosleutel tel. 4261391; 1 kluissleutel van N.S. tel. 4269899; 5 sleutels aan Mercedes sleutelhanger, tel. 4709437; 4 sleutels aan klein stuk- je lederen band, tel. 4702273; 7 sleu tels aan Grolsch sleutelhanger, tel. 4715755; 2 autosleutels tel. 4701464; 4 - sleutels aan flesopener tel. 4708797; 1 lichtblauwe bodywarmer Veronica tel. 4265859; 1 donkerblauw kinder- schoentje merk Gloria tel. 4707618; 1 giropasje t.n.v. C. Stolk, tel. 4733159; 1 jaarabonnement Stadsvervoer, tel. 01899-17619; 1 rode sporttas met ha- mer en beitel, Volkstuinencomple*^.. Thurlede; 1 donkerblauwe tas met - spijkerbroek etc. tel. 4372145; 1 d meshorloge Pulsar/Quartz, metaal- /goud, tel 4268943; 1 herenhorloge- digitaal zilverkleur, tel 4701464; 1_ cassetterecorder merk Roberts, tel 4708539; 1 bril aan ketting tel. 4265174; 1 opvouwbare bril in zwartê" etui tel. 4733873; 1 zonnebril, tel 4714061; 1 kinderzitje tel. 4265661; 1 bruine lederen handschoen met sue de tel. 436450; 1 zwarte portefeuille t.n.v. W. C. van Schijndel, tel. 4715052.

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 9