Na jarenlangestrijdschool eindelijk in gloednieuw pand Apothekers geven uitleg Prijswinnaars kanskaarten-aktie winkelcentrum Hof van Spaland Rabobank S Leerlingen A. M terug op oude stek Recepties SCHEPER Programma Filmclub Beroving met geweld Kind verongelukt lokalen HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 6 JANUARI 1988 PAGINA 3 SCHIEDAM - De leerlin gen hebben hun nieuwe school aan de Poortugaalse- straat al gezien. Op 27 janu ari vindt de officiële ope ning plaats door B. Geerts. Hij is voorzitter van het schoolbestuur. Oud-leerlin gen, ouders en buurtbewo ners krijgen 3 februari de kans van hun leven om de school, zowel van binnen als van buiten aan een on derwijsinspectie te onder werpen. Griekenland informatie-avond met een dia-show en into-stands Rabobank i.s.m. Holland International ZIEKTEKOSTEN NO-CLAIM POLIS voor de halve premie 18-40 jaar 58.- Kinderen 29.- 40 jaar en ouder 70.- Kinderen 35.- school. De sloop van de oude school aan de Poortugaalse- straat duurde het langst. Een fi nanciële kwestie. Het ministerie stelde minder subsidie beschik baar omdat er bij vervangende nieuwbouw geen kosten zijn wat betreft de aankoop van de grond. De sloopkosten werden betaald uit het bouwbudget. En dat is vor een deel te merken. Het veertien jaar oude noodge- bouwtje, weliswaar opgeknapt, is blijven staan. Iets wat direk teur Woutersen erg jammer vindt. „Maar de architect heeft er rekening mee gehouden dat vervangende nieuwbouw door de tijd een fluitje van een cent zal zijn," voegt Woutersen er aan toe. Hoewel stapelbouw niet meer past bij de huidige opvattingen in onderwijsland, heeft het nieuwe complex een verdieping. Hiervoor is een geldig excuus: gebrek aan keiharde vierkante meters grond. Door de vloeren van de verdie pingen op verschillende ni- veau's te plaatsen (het zoge naamde splitlevel concept) krijgt de school een overzichte lijk en open karakter. Vanuit de verwerkingsruimte - een woord met didactische en onderwijs kundige lading - kijkt men zo naar de lager gelegen gymzaal en de hoger gelegen ontmoe tingsruimte. Omgekeerd, vanuit de aula zijn zowat alle klassen in een oogopslag te zien. Direk- teur Frank Woutersen: het open karakter is niet storend voor de leerlingen. Op de St. Janschool, die van eenzelfde opzet is, heeft men prima ervaringen. Er wordt zelfs lesgegeven met de deuren open. Alles is perfect geïsoleerd." Direkteur Frank Woutersen: „Vooral de buurtbewoners vinden het leuk dat hier weer kinde ren spelen. Ook zij worden binnenkort uitgenodigd om het nieuwe gebouw te bezichtigen. Zij hebben per slot van rekening veel last gehad. Denk maar eens aan het slaan van al die palen. SCHIEDAM - Niemand min- der dan Jacques d' Ancona reik- WÊÊÊÊÊ |||||H||E|HEMEEBEEEHBBBMBi te zaterdagmiddag de prijzen uit -s~ -- van de Kanskaartenaktie van winkelcentrum Spaland. A De komst van dit populaire jury lid van de Henny Huisman show alleen al is tekenend voor fl de omvang van de aktie Noord. Verdeeld over november- f). JM||EgZ|H|^B 1 /december werden 325.000 k -- |HMméKm kaarten uitgedeeld en 250.000 1 Li weer ingeleverd. Dat grote aantal deelnemers is niet zo verwonderlijk: de prijzen die de Spaland-winkeliers voor de winnaars in petto hadden, waren niet mis. Er vielen onder andere drie weekendreizen - naar Parijs, Londen en Brussel - te verdelen, een stereoset, een fiets en een wagen vol levensmiddelen. De 25 gelukkigen zijn in wille keurige volgorde: J. Ballijns, G. Kostense, F. Schenk, H. J. v. Lange, C. Jon- geneel, mej. N. W. Posno, A. G. Bodde, J. C. Batenburg, W. Kohier, J. Hassfeld, A. Kalkho- ven, mevr. Mieloo, G. Vermaat- Steen, S. Molendijk, J. v. Loon, A. Kavadas, mevr. C. Romp, mevr. N. de Goede, Astrid Beu kers, O. Smit, mevr. Kloos, Jon- gerius, J. Wieriks-Beid, J. Q. de Ruiter, v.d. Sloot. SCHIEDAM - 24 december t m 30 december 1987 Geboren: Sanne d.v. Schaap-Meijer; Ariënne C. I. d.v. van Hattem- van Marissing; Kimberley d.v. Leenderts-de Wit; Dionne R. d.v. Notter-Keijzer; Mohamed z.v. El Mimouni-Al Maliqui; Leendert z.v. Duifhuizen-Pé ters; Jan-Willem J. z.v. van Dam-Veenema; Jelmer A. z.v. Ham-de Vette; Kimberley d.v. Abresch; Charlie z.v. van der Zwan-Bos; Rajeev M. z.v. Sjambar-Gaya; Geert W. z.v. Scholten-Hoogerboord; Joyce d.v. Teuling-Muilwijk; Werner T. A. z.v. Baatenburg de Jong- van Heijst; Bahadir z.v. Baso- glu-Basoglu; Johannes z.v. Zeer- van der Giessen; Samantha C. d.v. Wijnmalen-Huizing; Mar- tijn M. z.v. Andree-de Voogd. Getrouwd: A. J. Zorge 31 en: A. M. F. Buurman 30; J. Wagte- veld 21 en: L. Sarrucco 20. Overleden: A. C. de Blank, man 75 jr.; J. de Koning, vr., 58 jr., geh.m.: R. van Manen; J. de Voogd, man, 82 jr.; M. Meijvo- gel, man, 79 jr.; J. M. Vermeu len, man, 91. SCHIEDAM - De Algemene Nederlandse Bond voor Oude ren houdt haar nieuwjaarsrecep tie op vrijdag 8 januari in de so ciëteit op de Lange Nieuwstraat 181. Aanvang 15.00 uur. In de Blauwe Brug gaan halver wege januari verschillende cur sussen opnieuw van start. Za terdag 9 januari is er tussen 12.00 en 16.00 uur gelegenheid tot inschrijven. Bij voldoende animo zal er een cursus „Algehele huidverzor ging" aan het vaste pakket- worden toegevoegd. De cursus is gepland op de vrijdagochtend tussen 9.30 en 11.00 uur en kost 40,- exclusief materiaal. De lessen zullen gegeven worden door een erkend schoonheids specialiste. SCHIEDAM - De Filmclub draait vrijdag 8 januari de Ame rikaanse komische film „Ferris Bueller's day off" van regisseur John Hughes en met Matthew Broderick. Ferris Bueller is een ongecom pliceerde, impulsieve, intelli gente high-school-kid, en tevens de schrik van leraren en andere volwassenen die menen dat het leven geen lolletje is. Voor Fer ris is het dat dus juist wel, en als hij een dagje spijbelt, maakt hij daar een compleet evene ment van. Aanvang half tien, zaal open vanaf half negen. Toegang voor donateurs 4,-. Donateur worden kost 5,- per seizoen inclusief eerste film. De Film club is te vinden in de Nieuw straat op nummer 12. SCHIEDAM - Een 21-jarige Schiedammer is in de nacht van zaterdag 2 januari onder bedrei ging van een mes een bedrag van 50 gulden afhandig ge maakt. De man was vanuit het centrum op weg naar zijn wo ning en merkte op de Lange Haven al dat hij gevolgd werd. Op de hoek Dam/Kethelstraat sprong zijn ongewenste gezel schap plotseling op hem af, greep hem bij de keel en dwong hem zijn geld af te geven. Van de dader - een man van onge veer 1.80 meter lang met don ker krullend haar - ontbreekt tot nu toe elk spoor. SCHIEDAM - De 4-jarige Adem E. is tijdens de jaarwisse ling bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Het kind liep om even over twaalf 's nachts plotseling tussen twee geparkeerde wagens door de rij baan op, op de BK-laan te hoogte van het Rubensplein. Een 24-jarige Vlaardingse auto mobiliste kon hem niet meer ontwijken. Het kind werd nog per ambulance naar het Schie- landziekenhuis gebracht, maar bleek bij aankomst al te zijn overleden. De Vlaardingse treft, volgens de politie geen enkele blaam. „Zij had geen drank ge bruikt en reed niet te hard", al dus een woordvoerder van de politie. „Velen verhuisden naar Groe- noord en Nieuwland. We had den hier bijvoorbeeld vier kin deren van een familie. Die ver trokken ook. Moetje nagaan. In een klap: vier leerlingen kwijt." Frank Woutersen die al bijna veertien jaar aan de school ver bonden is en als geen ander de geschiedenis van A tot Z kent, vervolgt: „Hadden we nog maar tegen de 90 leerlingen. In '85 kwam er een einde aan een ja renlange onzekerheid. De nieu we huizen op het voormalige GTB-terrein zorgden voor een nieuwe impuls. De grens van het bestaansminimum lieten we eindelijk achter ons. Het be stuur koos voor nieuwbouw: het mooiste kerstcadeautje uit m'n leven, maar 't was ook strikt noodzakelijk." Scheuren „Het oude schoolgebouw was werkelijk niet om aan te zien. Scheuren in de muren: zo dik als je pols. Je kon gewoon naar buiten kijken. Ik geloof dat het tweemaal is rechtgezet, maar het zakte steeds weg, zowel naar de IJsselmondse- als de Poortu- gaalsestraat. De laatste jaren sloten we zelfs een lokaal. Stuk ken plafond kwamen naar bene den. Uiteindelijk keurde het mi nisterie het pand af. Ik heb eens iemand gesproken die in 1936 op de oude school zat. Hij vertelde over flinke scheuren in de muren. Toen al! Terwijl het gebouw in '22 is ge bouwd. Conclusie: het is nooit goed geweest." Subsidie De eerse paal voor de nieuwe St. Willibrordusschool ging in april '87 de grond in. De lessen werden hervat in het pand van de voormalige Wilhelmina- SCHIEDAM - De nieuwe ta rieven voor geneesmiddelen, die per één januari zijn ingegaan blijken de nodige onrust te ver oorzaken onder de klanten van de Schiedamse apothekers. De Apothekersvereniging hoopt het een en ander voor de lezers van Het Nieuwe Stadsblad wat te verduidelijken met de volgende ingezonden mededeling: Nieuwe tarieven „Met ingang van 1 januari 1988 worden wettelijke nieuwe tarie ven voor geneesmiddelen inge voerd. Omdat de berichtgeving hierover in de landelijke pers soms nogal verwarrend is ge weest lijkt het ons goed om er nu nog enkele woorden aan te wijden. Ziekenfondspatiënten zullen niets van de nieuwe regeling merken. Zij moeten nog steeds 2,50 per geneesmiddel beta len en verder dient de apothe ker de rekening in bij het zie kenfonds. Voor partikuliere patiënten ver andert het wel: zij gaan de in koopprijs betalen met een vaste opslag van 11,40 per middel. Dit heeft als gevolg dat goedko pe medicijnen (tot plusminus 40,-) duurder worden en dure medicijnen goedkoper. Bijvoor beeld 90 „harttabletjes" lanoxin r 0,25 mg kosten nu 7,55, na 1 januari 16,45. Het Nieuwe Stadsblad Maar 60 Tagamet r tabletten van 400 mg, gebruikt bij een maagzweer, kosten nu 156,10 en na 1 januari 121,40. Om dat de apotheker bij de bereke ning uit moet gaan van de wer kelijke inkoopprijs, kan het zijn dat de prijzen onvoorspelbaar gaan variëren. Wordt de eerder genoemde Ta gamet door de fabrikant goed koper aangeboden, dan moet een lagere prijs berekend worden (1/3 deel van het ver schil met de normale prijs, mag de apotheker houden, het ander 2/3 deel is voor de patiënt). Maar is deze „goedkope" voor raad op, dan betaalt u weer meer. Omdat apothekers geen reclame voor hun geneesmidde len mogen en willen maken zult u dit van te voren niet in de kranten kunnen lezen. En om alles nog ingewikkelder te ma ken, zijn enkele geneesmiddelen van de nieuwe regel uitgezon derd. Dit zijn die middelen die u ook bij de drogist kunt kopen. Bij voorbeeld aspirine, hedex, imo- dium etc. Deze middelen zullen zowel op recept als in de hand verkoop nauwelijks in prijs ver anderen. Hoewel de nieuwe ta rieven ook in de ziekenfonds sector zullen gaan gelden, ver andert er voor de ziekenfond spatiënt dus niets. De apothekers zijn niet erg blij met de nieuwe regeling en de eerste dagen van januari zal het voor ons ook wennen zijn. Mocht u nog vragen hebben, dan staan wij u uiteraard graag in de apotheek te woord. Namens de Schiedamse Apothekers Vereni ging Mw. H. Wiegman". Het is even wennen. Dat nieuwe schoolgbouw. Maar een feestelijke lunch en een speurtocht door de school deed alle drempelvrees verdwijnen als sneeuw(?) voor de zon. SCHIEDAM (maandag) - Het nieuwe jaar kon voor direkteur Frank Wouter sen niet beter beginnen. Na een jarenlange strijd stapte hij eindelijk z'n nieuwe St. Willibrordus school binnen. Een vreug de die hij uiteraard deelde met collega's en leerlingen. De laatste groep noemt hij spekkopers, want zo con cludeert hij: wie maakt het tegenwoordig nog mee, in een tijd dat scholen eerder sluiten dan openen, dat men verhuist naar een ge bouw waar de vloeren niet kraken, de deuren niet pie pen, de temperatuur be en constant is, en wel gebruikt mo- Maandag 11 januari 1988 m.m.v. een Griekse dansgroep. Plaats: Stadsgehoorzaal te Vlaardingen, aanvang 19.45 uur. Toegang: 4.50 (inklusief koffie, een Grieks drankje en hapje). Kaarten verkrijgbaar op alle kantoren van de Rabobank in Schiedam en Vlaar dingen. Wacht u niet te lang. De Joegoslavië-avond van vorig jaar was snel uitverkocht. gen worden omdat er geen instortingsgevaar dreigt. Want soortgelijke negatieve er varingen deden leerkrachten en leerlingen van de basisschool voor rooms-katholiek onderwijs in een eerder stadium op; toen zij nog in de oude en inmiddels gesloopte St. Willibrordus school zaten. Die overigens op dezelfde plek als de nieuwbouw stond: in 't hartje van De Gor zen, omsloten door de Numans- dorpse-, Portugaalse- en IJssel- mondsestraat. Het heelt er lang naar uitgezien dat de St. Willibrordusschool helemaal zou worden opgehe ven. De sloop van de Een- drachtsbuurt, de renovatie in de Gorzen waar van drie woningen twee werden gemaakt, zette het leerlingenaantal zwaar onder druk. SCHIEDAM - Bijna één jaar lang hebben de 140 leerlingen van de Albertus Magnusschool in twee andere gebouwen dan hun eigen stek langs de Parkweg les gekregen. Maar ook voor hen, net zoals hun leeftijdsgenootjes van de St. Willibrordus school in Schiedam-Zuid, begon '88 met een waar feest: de her opening van hun oude vertrouwde (en misschien geliefde) school. En dat betekende: puzzel-, speel-, en doe-aktiviteiten in de ochtend. Clowns hapjes en drankjes voor het grijpen. De leerlingen van de basisschool voor rooms-katholiek onder wijs hebben alle ontwikkelingen rond hun schoolgebouw op de voet kunnen volgen. Na de enorme brand in de nacht van 16 en 17 februari '87 kwam de sloper. Even later werden de mu ren opgemetseld. Maar afgelopen maandag konden ze het alle maal met eigen ogen zien: de nieuwe tafels en stoelen, kasten en borden, boeken en schriften, kleurpotloden en puntenslij pers. Allerlei doodgewone attributen die ze maandenlang ge mist hadden. In de avond organiseerden de leerkrachten een Open Huis voor ouders en belangstellenden. Speciaal werden de oud-leer lingen van het afgelopen jaar uitgenodigd. Zij hadden de laat ste periode van hun lagere school "loopbaan" in een vreemde omgeving moeten doorbrengen. Schiedam is per 1 januari twee (roomse) scholen rijker geworden. Assurantie financieringsbureau Lange Haven 102 SfekJU Schiedam Telefoon 010-4262638 VANAF Nieuw begin voor St. Willibrordus Een avondje UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 BUREAULEIDER: J. Groene veld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagnummer tot donderdag 14.00 uur REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDRED AKTIE: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 1-9-87 GRIEKENLAND

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 3