Volgend jaar een tweedaagse internationaal toernooi Excelsior'20 jeugd sterk In maart aktie voor „nieuwe"scheidsrechters t 'CHANDON" John van Baarle beste snelschaker Beker voor Rijnmond 4 ORANJE ^Marin 16.50 EEN VOORDELIG 1988 BEGINT BIJ GROENEVELD OPTICIENS 25 GULDEN KORTING /V mWÊÊwm. ZUID-HOLLAND HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 6 JANUARI 1988 PAGINA 13 WATERWEG NOORD - Op maandag 28 december is het eer ste Bondsspaarbank Stedentoernooi gespeeld in de Sporthal Margriet. Tijdens deze ontmoeting tussen E- en D-elftallen uit Vlaardin- gen en Schiedam heeft de Excelsior'20 jeugd zich het sterkste getoond. In beide categorieën kwam Excelsior'20 uit tegen For- tuna Vlaardingen. In beide finale-wedstrijden moest Fortuna het onderspit delven. In totaal werden er 28 wedstrijden gespeeld. Bij de E-jeugd plaatsten HVO en DVO zich als vierde en derde. Bij de D- jeugd werden TSB en Olympus Schiedam vierde en derde. Na het verloop van alle wedstrijden werd al snel duidelijk dat de stad Schiedam zich op dit gebied de beste mocht noemen. Bui ten de beide eerste prijsbekers ging de Excelsior-jeugd ook naar huis met de Bondsspaarbank Wisselbokaal. De heer A. Rodi die namens de Bondsspaarbank de prijzen uitreikte, sprak van een geslaagd toernooi wat voor herhaling vatbaar is. Over publieke belangstelling had het organiserende SPY (Schiedamse Pupillen Vereniging) niet te klagen. SCHIEDAM - Velen zul len zich verbaasd hebben, bij het zien van de eind rangschikking van het tweede internationale heren volleybaltoernooi van Rijnmond. Het tweede team van de Vlaardingse en Schiedamse vereniging eindigde op een vierde plaats, terwijl het eerste team niet verder dan een teleurstellende zevende en voorlaatste plaats kwam. „Het schrijnende was ook nog, dat de poule waar ons tweede in speelde minder sterk was, dan waar het eerste in speelde. Maar vergeet niet dat daar toch ook een ploeg staat die ook eerste divisie speelt, dat zijn twee gelijkwaardi ge niveau's en dat daar voor zo'n honderd jaar er varing staat, terwijl dat bij het eerste team dat pas twintig jaar is," conclu deerde Rijnmond coach Tom Berwers na afloop van het toernooi. Winnaar werd zoals verwacht, de sterke ere-divisionist Delta Lloyd/AMVJ, dat in de finale met tweemaal 15-5 het Belgi sche Kruibeke versloeg. De Am- stelveense ploeg blonk in de eindstrijd uit door een sterk blok, waar de Belgen geen pas send antwoord op konden vin den. Derde werd VVC, dat het tweede team van Rijnmond in de kleine finale met 15-6 en 15-11 versloeg. SSS, een ere-divisieploeg, ein digde als vijfde door een 2-1 winst op CVV dat zo zesde werd. BOVO werd achtste. Door het goede spel van het tweede Rijnmondteam, dat in de competitie tot nu toe totaal nog niet uit de verf is gekomen, is de hoop bij Tom Berwers weer gaan leven dat hij mis schien beide teams kan behou den voor de eerste divisie. „Het tweede team heeft heel het seizoen onder zijn niveau ge presteerd door onvoorziene om standigheden. Het voor de com petitie al wegvallen van Wim Koot, het ernstig geblesseerd ra ken van Peter van de Gugten, het wegvallen van Ron van Lu- beck, het doorschuiven van Bert van Delden naar het eerste, de ziekte van Pfeiffer van Bart den Ouden, kortom er is elke keer wat geweest. Al deze din gen hadden we voor de aanvang van de competitie anders inge schat. Nu is iedereen fit. Ik ben nu zo optimistisch dat ik zeg, dat één van de twee teams zich zeker zal handhaven in de eerste divisie. En het zal heel leuk zijn als ze het allebei halen. Toch zet ik daar een vraagteken bij. Want is het voor de vereni ging structureel op te hoesten om twee teams op dit niveau te handhaven? Het grootste pro bleem waar je mee te maken krijgt, is voldoende spelersma teriaal. Je kan altijd maar één team goed bemannen," laat Berwers zijn licht over de toe komst schijnen. Promotie Het vierde team van Rijnmond draait op dit moment bijzonder goed. Het staat met een voor sprong van tien punten alleen op kop. „Zij gaan volgend seizoen naar de derde divisie. In dat team spelen jongens die nog meer kwaliteiten hebben dan derde divisie. Zij zouden nog een divisie hoger kunnen spelen. Het zou bijzonder plezierig zijn als zij ook dat niveau zouden kunnen spelen en dat betekent dus dat één van de twee eerste divisieploegen lager moet gaan spelen. Daarom moet je je af vragen, is het niet beter als we eerste en tweede divisie gaan spelen. Maar ik kan niet acht jongens op weg sturen met de opdracht: zorg maar dat je twee de divisie overhoudt. Dat is on zin. Maar wat wel zeker is, is dat als één van de twee veilig is, we met zes jonge jongens in het eerste gaan staan spelen," aldus Tom Berwers. - Mankementen Tijdens de tweede editie van het toernooi is Tom Berwers ook wat wijzer geworden over de mankementen binnen zijn hoofdmacht. „In het eerste blij ken toch een aantal mensen rond te lopen, die op dit mo ment het niveau nog niet halen. Dat ligt aan een aantal ontbre kende kwaliteiten. Op die posi ties gaan we andere mensen neerzetten," zegt de besnorde Rijnmond-coach, die intussen de bijna levende legende Peter van Gugten weer heeft terugge haald naar het eerste team, evenals de jonge Bart den Ou den. Toekomst Delta Lloyd/AMVJ ging zondag strijken met de eerste Aad Soe- ters Trofee, die genoemd is naar de oprichting van de volleybal- SCHIEDAM - Vrijdaga vond zal Peter Broekhof voor het eerst tijdens de nieuwjaarsreceptie van de Schiedamse Scheidsrech ters Vereniging (SSV) speechen. Daarmee wordt het verhaal van de vorige voorzitter Leen Schotting definitief afgesloten. Schotting, die ruim 25 jaar het gezicht van de Schie damse arbiters bepaalde, stopte in mei van het vorig jaar plotseling met zijn werk als voorzitter. Een harde klap voor de SSV, die de vier overige be stuursleden intussen te bo ven zijn gekomen. Toch hebben de vier overgeble ven bestuursleden even getwij feld of ze naar aanleiding van het artikel in Het Nieuwe Stads blad ook het bijltje er bij neer zouden leggen. Peter Broekhof: „De berichten die ons bereik ten, na dat artikel, deden het ergste vermoeden. De SSV zou plotseling een trieste maar snel le dood gestorven zijn. Dat kwam tot uiting op onze ope ningsavond, die normaal druk bezocht werd, maar waarvoor we nu slechts twintig aanmel dingen kregen. Gelukkig zijn er op de avond zelf toch ruim vijftig mensen geweest. Daarna werden de ver enigingsavonden weer bezocht en de buitengewone vergadering werd zelfs goed bezocht. Ver volgens hebben we alleen nog maar positieve dingen binnen de vereniging meegemaakt. Zonder dat je nog één wanklank hoorde. Dat is hetgeen wat ons nu zo sterk maakt: we hebben het gevoel op de goede weg te zijn." De vrijgekomen plaats van ex- voorzitter Schotting is nog steeds vacant. De wens van de SSV voor het komende jaar is dan ook om er een nieuw vijfde bestuurslid bij te krijgen. „Om dat we altijd met zijn vijven hebben gedraaid, met vier man kan het best, maar officieel, vol gens onze statuten, moeten we met zijn vijven zijn. Het valt al leen niet mee om die wens in vervulling te laten gaan," zegt Peter Broekhof, die de SSV met 69 leden voorzit. Gezicht De gewezen voorzitter blijft ter sprake komen. Schotting was 25 jaar het gezicht naar buiten van de SSV en het huidige bestuur werkt erg hard om haar huidige gezicht naar buiten te brengen. „We moeten tijdens onze nieuwjaarsreceptie afwachten of de Schiedamse verenigingen af komen op de gezichten die er nu zitten. Wij hopen in elk ge val dat de mensen gewoon ko men en niet de kat uit de boom kijken. Van onze kant gaan we nu overal naar toe, waar iets aan de hand is. Wat dat betreft laten we niets liggen," aldus Broekhof. Mislukt Afgelopen seizoen hebben de KNVB en de COVS (de over koepelende scheidsrechtersvere- niging) een aktie ondernomen om meer scheidsrechters te krij gen. Peter Broekhof bestempelt deze aktie als „mislukt". „Dat kwam door verschillende oorza ken. De presentatie naar de ver enigingen toe was slecht. Bin nen anderhalve week moest al les rond zijn. Dat hield voor ons in, dat wij er in elk geval geen nieuwe leden bij hebben gekregen. Daarom gaan we pro beren om de diverse vereni gingsfluiters naar onze cluba vonden te halen. Dat wordt een aktie in de maand maart. We gaan die mensen individueel benaderen, we brengen daarmee misschien de clubs in moeilijk heden door het overhevelen van clubarbiters naar het offi ciële fluiten. Toch denk ik dat die fluitisten er alleen maar be ter van kunnen worden. Waar door ze betere wedstrijden krij gen. Op die avond in maart wil len we een aansprekende trainer naar Schiedam halen samen met een bekende scheidsrechter uit de ere-divisie," kijkt Broek hof hoopvol vooruit. 71 edities met 'n oplage van 1,8 miljoen. ÏAATTS1N MMNSTRA1 Originele cognac is de vurige ziel van de wijn, die dankzij langdurige rijping op eikehouten vaten zijn sterren heeft verdiend. Pinot Jonge Genever Pinot Citroenbrandewijn Pinot Bessenjenever SLIJTERIJ-WIJNHANDEL vereniging Juliana, waar later VCS uit ontstond. Direkt na afloop van het toer nooi, dat overigens matig werd bezocht, maakte organisator Ar- nout Gerritsen bekend dat er volgend jaar een derde editie zal komen. „Ons streven is dan om er een tweedaags toernooi van te maken met twee Belgi sche en twee Duitse teams (dit jaar bleef op het laatste moment het Duitse Bayer Wuppertal weg, CVV was de vervanger - red.). Tevens willen we probe ren om naast AMVJ nog een Nederlandse topploeg naar Schiedam te krijgen," aldus de organisator. SCHIEDAM - Voor de vijftiende keer in successie organiseerde de schaakver eniging Groenoord dit alombekende snelschaak- toernooi. Aan dit schaak festijn konden dit jaar maximaal 90 schakers deelnemen, maar de be langstelling voor dit toer nooi was zo groot, dat tientallen zich niet konden inschrijven, de beschikbare ruimte liet méér deelne mers niet toe. Vanzelfspre kend werden de wedstrij den gehouden in het gezel lige clublokaal van de ver eniging: de Boerderij, die door Jan Crama en zijn medewerkers een extra kerstsfeer had meegekre gen. Op dinsdag 29 december om 8 uur 's avonds stortten de scha kers zich op de klokken, die het tot ongeveer 12 uur zwaar te verduren kregen, want de partij tjes duurden steeds tien minu ten, dat is echt wat je noemt: snelschaken. De blunders, die met dit soort wedstrijden gemaakt worden zijn niet te tellen, maar de meeste schakers vatten zo'n schaakgebeuren niet al te se rieus op, waardoor zo'n snel schaakwedstrijd erg gezellig en ontspannen kan zijn. Na een eerste selectieve ronde kwamen de deelnemers uitein delijk in de eindronde, waar over het algemeen eenieder op zijn eigen speelsterkte kon spe len. In de hoofdgroep won de Groe- noord-speler John van Baarle de eerste prijs. De winnaars in de andere negen groepen waren: groep 2: M. van Kleef; groep 3: E. Both; groep 4: J. Meerkerk; groep 5: D. van Loenen; groep 6: F. Kandelin; groep 7: R. Niessen; groep 8: S. Brijs; groep 9: S. van der Beek; groep 10: L. Buckers. Bij de prijsuitreiking kondigde het bestuur van de SV Groe noord nu reeds aan, dat men ook in 1988 op een op een Olie bollen-toernooi kan rekenen. SCHIEDAM - In een ui terst sfeervolle Schenkelhal in 's Gravendeel had Rijn mond 4 slechts een uur no dig om de districtsbeker 1987 te veroveren. De ploeg van aanvoerder Niels Wormgoor was kwali tatief inderdaad de klasse beter, die het gezien de competitie-indeling moest zijn. Futora, een fusievere- niging tussen het eens roemruchte Orawi en Tor pedo's staat in de eerste klasse op de eerste plaats, maar Rijnmond 4 bekleedt dezelfde plaats in de pro motieklasse en de ploeg was niet van plan om zich dit seizoen voor het eerst te la ten verslaan. Toch was het Futora, dat aangemoedigd door een en thousiaste supportersgroep een 0-2 voorsprong nam, maar daarna was het al Rijnmond 4 wat de klok sloeg. Vooral Marcel Kla vers was aanvallend en stoppend geweldig op dreef. Met 15-2 werd het 1-0, waarbij het op dat moment al duidelijk was, dat het pu bliek niet verwend zou worden met een spannende wedstrijd. Vraag was alleen nog maar, hoe snel Rijn mond 4 het karwei kon kla ren. Doordat de opslag van Rob Wassenaar en Remco van Oerle vaak al onbe speelbaar was voor de Dordtenaren, hoefde Rijn mond 4 slechts te wachten op de fouten van de tegen stander. Die kwamen er in voldoende mate en via 15-5 en 15-8 werd het 3-0, waarna districtsvoorzitter Kees van Kempen de beker kon uitreiken. Als extra beloning mogen" de Rijnmonders meedoen aan het komend nationale bekertoernooi. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt, wij bezorgen. Jonge Piet van Gent 4 E QC Jonge Locomotief 4C QC (29^ac Gedurende de maand januari krijgt u bij Groeneveld, behalve de beste wensen voor het nieuwe jaar, ook bij aankoop van een montuur uit onze voordeelkollektie. Begin het nieuwe jaar met extra voordeel bij Groeneveld Opticiens! Teleurstelling en hoop bij Rijnmond CVVter Fleischmann dua|eert aan het net met een speler van jr Ti^iTi6 ^a9er ontvangt de service. Het eerste team van Rijnmond stelde teleur in het interna tionale toernooi SSV gaat weer gewoon verder Het bestuur van de SSV. Vlnr: Peter Broekhof (voorzitter), Jan LeGarand (bestuurslid), Dirk de Jong (penningmeester) en Jan de Koster (secretaris). Peter Broekhof, het nieuwe gezicht Scheidsrechters Vereniging. Schiedamse Hof van Spaland 50 SCHIEDAM/KETHEL tel. 010-4 705462 Oranjestraat 8-10-12-14, telefoon 4265997-4264140 per fles I Vl9v bij 12 flessen per fles 15.00 per fles I Vl9v bij 12 flessen per fles 15.50 bij 12 flessen per fles 16.00 '"«•«Cf ZA'W.' Schiedam, Hoogstraat 73. Vlaardingen, Hoogstraat 146. Vlaardingen, van Hogendorplaan 5.

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 9