fï Podium programma „Apie" in de Stadsgehoorzaal f ZUID-HOLLAND X ■MP" mm Koren op zoek naar zangtalent Schelpencursus van start HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 15 JANUARI 1988 PAGINA 11 SCHIEDAM - Camera man, scriptschrijver en re gisseur Wim Soeters is over de helft met zijn film „Wonderin". In Juli '86 haalde de onderwijzer voor het eerst de plaatselijke pers met wat hij zei: de verwezenlijking van een ja renlange droom, namelijk een speelfilm met een anti fascistische boodschap. En bovendien - om het alle maal nog iets ingewikkel der te maken - een eerbe toon aan de mensen achter de bomaanslag op Hitier in de zomer van 1944. In het desbetreffende artikel vertelde de zeer ijverige ama teurfilmer en -fotograaf dat hij de uit twee delen bestaande rol prent eind '88 klaar had. On danks een „pauze" van een jaar, waarin de hoofdrolspeel ster Heidi Duifhuizen het voor gezien hield en Hanke Bruseker (11) haar plaats innam, mede initiatiefnemer Ton van Buuren plaats maakte voor Peter Schut en het script werd vereenvou digd tot een rolprent, is het pro- jekt „Wonderin" weer in volle gang. Bomaanslag Om even het geheugen op te frissen: Voor het script vond Wim Soeters, die een grote per soonlijke belangstelling aan de dag legt voor alles wat te maken heeft met de Tweede Wereld oorlog. een aanknopingspunt in de mislukte bomaanslag op de Fuhrer (overigens het enige feit dat op waarheid berust). Lang voordat dit gebeurde had een zekere sergeant Steiner een ge heim rapport gefotocopieerd en naar de Zweedse autoriteiten doorgespeeld. Document In het desbetreffende document ried de SS Hitier aan zijn zoon (Hitier heeft nooit een zoon ge had, maar in „Hollywood" kan alles) naar een ander werelddeel over te brengen voor het geval Duitsland de oorlog verloor. Twintig jaar na dato tracht Hit- Iers nazaat een nazibeweging op poten te zetten. Twee vrouwelij ke verslaggevers krijgen hiervan lucht. Een journaliste moet haar nieuwsgierigheid met de dood bekopen. Aan „Wonderin" doen 22 jonge acteurs en actri ces mee. Ook de filmploeg kent inbreng van jeugdig talent. Soe ters' zoon Jos (11) regelt het ge luid. Plaatsen Wim Soeters filmde al op diver se plaatsen in Schiedam: aan de Vlaardingerdijk, aan de Voor haven, in de operatiekamer van het Schielandziekenhuis (bloe dig!) en zelfs in het luchtvaart museum. Een waardig slot heeft hij ook al bedacht. Zo zal de journaliste met de militaire eer begraven worden en postuum het Bronzen Kruis ontvangen. Een brief naar een generaal van de Mariniers is onderweg. Want hoe moet de scriptschrijver an ders aan soldaten komen die sa luutschoten afvuren. SCHIEDAM - De Schie- damse formatie Jamrax zal vrijdagavond 15 januari het podium van Podium aan de Lange Haven bevrouwen. De vier dames van Jamrax. met een gemiddelde leeftijd van 20 jaar jong, staan ga rant voor een stevig avondje meidenrock. Eerder al maakten ze furore in het Amsterdamse Paradiso. In het voorprogramma van Jamrax zullen de Ramona's een staaltje van haar kun nen weggeven. Dit is ook een meidenband, maar dan een Rotterdamse. Aanvang 22.30 uur, toegang f 4,-. S2D10 wordt zaterdag ver wacht in Podium. De stijl van deze groep, die voorna melijk eigen nummers brengt varieert van stevige vocale westcoast-rock lot in strumentale jazz-rock. Ver der brengt deze formatie en kele covers ten gehore van Randy Crawford en Stevie Wonder. Zangeres Marja van de Poll en haar kornui ten staan garant voor een dynamisch optreden. Aanvang 22.30 uur, toegang vier gulden. Triotrack, die voor zondag 17 januari staat geprogram meerd in Podium brengt naast bekende jazz-stan- dards ook veel recentere composities. Door het be wust doorbreken van een dwingende ritmische basis krijgt de muziek een ruim telijk karakter en ontstaat de mogelijkheid tot melo disch samenspel. Triotrack bestaat uit: Willem Pinster- boer op saxofoon, Michiel Marsman op gitaar en Ca- mille Boyer op bas. Aanvang 22.00 uur, toegang twee gidden. Filmopname voor de film „Wonderin" op de redaktie van Het Nieuwe Stadsblad. De journa listen Hanke Bruseker (links) en Diana Vrijenhoek achterhalen een wereldwijd nazi-complot. Hanke moet haar nieuwsgierigheid (in de film) later met de dood bekopen. Wim Soeters foto grafeert. De Rotterdamse kunststichting heeft Soeters al laten weten over „Wonderin" te zullen „be middelen" met diverse omroep- giganten. Soeters: „Het is echt een film voor iedereen. De film kent bloedige momenten, maar dat vonden de spelers juist zo leuk," laat de onderwijzer van de Prins Mauritsschool weten. 71 edities met 'n oplage van 1,8 miljoen. Jamrax WATERWEG NOORD - Gezagvoerder Pieter Maat van de Stoomvaartmij. Zeeland (waaruit de stoom overigens al lang vertrok ken is), kan de eer voor zich opeisen een reeds lang vervlogen traditie uit de scheepskast te hebben ge haald. Het gaat dan om een huwelijksvoltrekking op volle zee. De kapitein, van ongeacht welk schip buitengaats dan ook, is een soort schipper naast God. Dat betekent dat hij van a-z verantwoordelijk is voor de gang van de za ken aan boord en dat hij als het ware optreedt als een soort burgemeester van een kleine gemeente. Hoofdpersoon was afgelopen week op de luxueuze veerboot Koningin Beatrix, die de dienst onderhoudt tussen Hoek van Holland en Harwich, overigens niet de eerder genoemde Pieter Maat, maar het bruidspaar Alex Römelingh (26) en Ans Broek huizen (25). In één van de luxe lounges werd het huwelijk letterlijk met alle toeters en bellen voltrokken met als getuigen hoofdscheeps- werktuigkundige Chris Dekker en eerste stuurman Albert Esse- link. Zelfs het hoofd van de in terne dienst van de Koningin Beatrix had zich in een uniform gestoken, compleet met witte handschoenen, zodat alles net echt leek. Overigens waren Alex en Ans vergezeld van familie en vrien- Op de brug van de Koningin Beatrix werd uiteraard geposeerd. den eerder op de dag naar de echte ambtenaar van de burge- lijke stand van de deelgemeente Hoek van Holland gestapt. Daar vond een mini-plechtig heid plaats, want de Koningin Beatrix vertrekt om klokslag half twaalf 's ochtends voor zijn dagelijkse heen en weer vaart naar het Engelse Harwich. Kapitein Pieter Maat hield een zeer toepasselijke toespraak: „90% van de tijd zullen er zich geen problemen voordoen, maar af en toe zult u worden overvallen door zwaar wéér. Mijn advies is dan, bespreek de problemen rond de tafel, dan komt het bootje weer in veilige haven," merkte hij op. Daarna kon de bruiloft echt be ginnen, compleet met een re ceptie, een diner en een groot feest in de eerste klas ruimte van de Koningin Beatrix. Dat gebeurde overigens niet al leen in aanwezigheid van fami lie van bruid en bruidegom maar ook talrijke vrienden en collega's waren voor de heen en weer vaart op de Koningin Bea trix gestapt. Bruidegom Alex Römelingh is in het dagelijks leven namelijk kok aan boord van dezelfde Ko ningin Beatrix en hij trouwde temidden van de ploeg met wie hij (op gezette tijden) de vaar tochten Hoek van Holland Har wich vv maakt. Rederij mij. Zeeland is tot de huwelijksvoltrekkingen op volle zee overgegaan omdat deze luxe Koningin Beatrix veel meer is dan een overzetboot tussen Hoek van Holland en Harwich. Sinds het in de vaart komen wordt de grootste en de luxe veerboot over de Noordzee voor tal van aktiviteiten ge bruikt. Zo worden er studie bijeenkomsten en andere soort vergaderingen, al dan niet fees telijk, gehouden. Een nieuwe aktiviteit is nu dus de bruiloftsviering compleet met een huwelijksvoltrekking door de gezagvoerder. „Men is zelfs bereid een pastoor of een dominee aan boord te halen als het echtpaar een kerkelijke inze gening wil," zegt Caroline Wui- te van de afdeling „Special Pro ducts" van de mij. Zeeland. „Wij bouwen dan gewoon één van de ruimten om tot kapel." Voor de bruid en bruidegom is in ieder geval in de nachtelijke uren een luxe suite beschikbaar en iedere bruiloftsgast krijgt naast bruidssuikers, koffie met toebehoren, een lunch en een diner aangeboden. De volgende ochtend komt de Koningin Beatrix rond de klok van half zeven weer voor de Via de passarei naar de Koningin Beatrix voor de bruiloftsoversteek Hoek van Holland Har wich vv. kade van Hoek van Holland. Dan besluit een echt Engels ont bijt de wel zeer lange bruilofts viering. De Mij. Zeeland is tot deze vorm van dienstverlening over gegaan omdat het aantal passa giers terugloopt (heen en terug 1.005.000 in 1987 tegen 1.095.000 in 1986). Dat is een gevolg van de moordende con currentie tussen vlieg- en boot- verkeer van Nederland naar het Engeland. Er wordt bij de bruiloftsviering aan alle vormen van dienstver lening gedaan. Zo kon men, on der andere tijdens de bijna drie uur oponthoud in Harwich, de video-opnamen bekijken die van de bruiloft zijn gemaakt. Een echte huwelijksvoltrekking in één van de lounges. Een 5-gangen diner was één van de talrijke hoogtepunten. Welkom aan boord van gezagvoerder Pieter Maat voor het bruidspaar. /LAARDINGEN - Zaterdag 16 januari. Stadsgehoorzaal '.0.15 uur. Jenny Arean en swa- ni George Groot met „Neem je len apie voor me mee?"; 16,-, ÜJP/Pas 65 11,-. lenny Arean en swami George Groot met pianist Martin van Dijk „Neem je een apie voor me mee?" Jenny Arean en swami George Groot: een niet voor de hand liggende en spannende combi natie. Zij een druk gebarend klein vrouwtje, hij een wat gere serveerde lange man, zij bekend geworden als soliste, eerst in musicals, later in one-woman- shows, hij altijd onderdeel van een groep: het satirisch muzika le cabaret Don Quishocking en zij sterk in het uitvoeren van nummers, hij in het schrijven ervan. Het programma gaat over verre havens, vreemde kroegen, af scheid nemen, thuis komen van een lange reis, matrozen en lich te vrouwen, vaders en zonen, moeders en dochters. Jenny Arean en George Groot in „Neem je een apie voor me mee". SCHIEDAM - Zowel het Toon kunstkoor als het koor 'Happy Generation' zijn dringend op zoek naar nieuwe leden. Liefhebbers die er graag regel matig een avondje actief muzi kaal uitwillen kunnen zonder verdere verplichtingen eens iets van de koorsfeer komen proe ven tijdens twee open repetitie avonden volgende week. Het Toonkunstkoor hout op dinsdag 19 januari vanaf 20.00 uur open huis in gebouw Socia le Belangen op de Lange Haven 73. Wie wil kan een stemtest la ten afnemen door dirigent Ed win Wolf. Verdere informatie op telefoonnummer: 4268911. De Happy Generation, een nu 25 leden tellend koor, repeteert op woensdagavond in het open baar in de Rehoboth Mavo in de Lange Nieuwstraat óók van af 20.00 uur. Verdere informa tie bij Nellie van Dijken, tele foonnummer 4262379. SCHIEDAM - De KNNV - Waterweg Noord organiseert de komende maanden opnieuw een cursus "Schelpen vinden en herkennen". Het gaat hier om schelpen, die in Nederland, Bel gië en Noord Frankrijk te vin den zijn. De KNNV-cursus brengt de grondbeginselen bij om schelpen, die in vele soorten voorkomen, te determineren, zodat een wandeling langs de kust weer een stukje boeiender wordt. Ook de binnenkant van de schelp, waar allerlei spierin- druksels zitten, krijgt de aan dacht. De cursus telt zes bijeen komsten en wordt gehouden op 19 of 26 januari, 2 en 16 februa ri en 1-15 en 29 maart. Aanvang 20.00 uur. De avon den vinden plaats in natuurcen- trum "de Boshoek", Churchill- weg 52 te Schiedam. Bereikbaar met de tramlijn 1 of bus nr. 52. Halte Mozartlaan. De kosten bedragen inclusief materiaal 10,- p.p. Opgeven of nadere informatie bij de heren Wim de Ruyter tel.nr. 4350813 of Mi chel Otten tel.nr. 01899-23651 ('s avonds). 7 - Onderwijzer rondt speelfilm af Huwelijksvoltrekking op de Noordzee mm GEREFORMEERDE SCHIEDAM KERK Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: ds. Chr. Brakema. Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat 69, 10.00 uur: kand. W. Vermeulen, Rotterdam, Voorb. H.A.; 17.00 uur: ds. Chr. Brakema. Julianakerk, Burg. Knappertlaan 29, 10.00 uur: weled. heer J. A. Lam- balgen. Christelijke Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Warande, hoek B.K.laan, 9.30 en 16.30 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw, Westvest 30, 09.30 en 16.30 uur: ds. C. A. A. Struik. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. H. J. Bos, Schiedam. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Schieland, 10.00 uur: ds. J. J. Poort, Oisterwijk. Opstandingskerk, 17.00 uur: ds. W. M. van Kooten, Middelharnis. Evangelische Lutherse Gemeente, Oranjestraat, 10.00 uur: drs. N. Scheps uit Heerlen, zondagslied: ge zang 166. HERVORMDE SCHIEDAM GEMEENTE Grote Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam, 10.00 uur: ds. J. D. Wuis- ter; 17.00 uur: ds. W. H. van Kooten uit Middelharnis. Opstandingskerk, Burg. Honnerla- ge Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur? ds. W H. Hemmes uit Oegstgeest. Bethel-Kapel, Nieuwe Maasstraat 68d, Schiedam, 9.15 uur: ds. A. W. ten Weerde uit Naaldwijk. Huize Thomas, Grieksestraat 18, Rotterdam. 10.30 uur: ds. G. Samson uit Rotterdam. HERVORMDE GEMEENTE KE THEL Dorpskerk, 10,00 uur: ds. N. K. Mos; 17.00 uur: dhr. J. A. van Lambalgen. St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. F. Kalis, Dienst van Schrift en Tafel. Leger des Heils, Lange Haven 27, 10.00 uur: heiligingssamenkomst; 18.30 uur: Verblijdingssamenkomst o.l.v. de zangbrigade. Jehovah's Getuigen, Stadhouders laan 26b. Openbare lezingen. Stad houderslaan 26b. Gemeente Nieuw- land, zondag 10.00 uur Gemeente Oud Mathenesse, zondag 17.00 uur. Pinkstergemeente „Morgenstond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Dam- laan 766. Kerkgenootschap der Zevende dags Adventisten, Opstandings kerk, Burg. Honnerlage Gretelaan, zaterdag 09.30 uur: ds. F. Kruit. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedamseweg, dhr. Bakker, Sliedreeht. R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuw- land, zaterdag, 19.00 uur: met muzi kale omlijsting; zondag 9.30 uur: met medewerking van het Herenkoor; 11.00 uur: met samenzang. Tijdens deze viering is er kindercrèche in de parochiezaal. Preekbeurt dit week end: p. L. Klinkenberg o.p. R.K. Parochie H. Liduina en O.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Singel 106. Weekend 16/17 januari: Tweede Zondag door het jaar. Celebrant: pas toor P. M. Vismans: predikant: dia ken P. M. Martens, 18.30 uur: Eucha ristieviering; zondag, 9.15 uur: Hoog mis (muzikaal verzorgd door het he renkoor I.H.D. met meerstemmige la- tijnse zang); 11.00 uur: Eucharistie viering. Kapel Huize Frankeland, St. Li- duinastraat 10, Celebrant en predi kant: pastoor M. van Zaal, 17.15 uur: Eucharistieviering. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaep- mansingel 3, Schiedam-West. Weekend: Zondag v.d. Aktie Kerk balans 1988. Zaterdag 18.30 uur: Eu charistieviering met orgelspel en sa menzang. Zondag 10.30 uur: Gezon gen Hoogmis, muzikaal verzorgd door het gemengd koor Polyhymnia. De vieringen worden dit weekend geleid door Pater A. Verweij OFM.In de komende week zijn er vieringen op dinsdag en op donderdag om 9.15 uur. Parochie van het H. Hart, Rijn straat 1, Zaterdag, 19.00 uur: Eucha ristieviering met orgel en samanzang. Zondag 10.30 uur: Hoogmis. H. Hartkerk, Pinasplein, Rotter dam-West, Eucharistievieringen woensdag 9.00 en zondag 10.30 uur. St. Jacobus, Kethel. Zaterdag, 17.00 uur: Eucharistie met samenzang en orgel; zondag, 9.45 uur: Eucharistie met zang van het Jacobuskoor. Pas tor W. Flapper leidt de vieringen. St. Martinuskerk, Wm. Andries- senlaan. Zaterdag, 18.30 uur: Eucha ristie met samenzang en orgel; zon dag, 8.30 uur: Eucharistie zonder zang; 11.00 uur: Eucharistie met zang van St. Jan Baptist. Pastor Th Kool leidt de vieringen. Tijdens de viering van 11.00 uur is er kindercrèche in de pastorie. Oud-Katholieke Parochie v.d. Hei lige Johannes de Doper, 17 januari, 10.00 uur: 2e Zondag na Epifanie (Driekoningen). Joh. Maasbach Wereldzending, Ha- venkerk, Lange Haven 70. Vrijdag, 19.30 uur: Evangelisatiedienst o.l.v. Ev. Holder; zaterdag, 19.00 uur: Jeugddienst o.l.v. Br. v. Reenen; zon dag, 10.00 uur: Eredienst met zang van het Havenkerkkoor en vanaf 9.30 uur Orgelspel met trompet door Dorien en Tony Lissenberg. Er is kinderopvang en de toegang is vrij. Schieland Ziekenhuis, Aula/kapel, Juliana van Stolbergstraat Eucha ristieviering zaterdag, 18.30 uur: voorganger pater J. F de Rooij; zon dag, 10.30 uur: Oecumenishe zondag viering, voorgangers ds Y. Stienstra en pater J. F de Rooij. Muzikale me dewerking 't lit. ensemble Maassluis o.l.v. mw. Sonneveld.

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 11