Mustang viert 25-jarig jubileum Lekker openingsfeestje ■i In 't kort \m J GROTE I WINTEROPRUIMING OC 30 J iWEENINK Vi Kleuters en groten van Sauer Bekkerschool in één gebou w m - fA 4 II IS (miss Radiopiraten opgerold met bliksemaktie GÜ Zeer ruime sortering dekbed-overtrekken BADSTOF STRETCH HOESLAKENS BADJASSEN 30% KORTING BADDOEKEN VAN VOSSEN EN MÖVE SENIOREN LEDIKANTEN SLAAPKAMERS TOONKAMERMODELLEN DEKBEDDEN SYNTHETISCH DEKBEDDEN DONS 65 - 90 - 95% BINNENVERING SCHUIMRUBBER 2173 OPRUIMING 60% BOEKHANDEL R00DB0L HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 15 JANUARI 1988 PAGINA 3 SCHIEDAM - Ze groei den allebei op in Rotter dam en ze zaten allebei in de bouw. Maar de grootste overeenkomst tussen de voormalige timmerman- /metselaar en de gewezen kraandrijver is hun liefde voor de muziek en de showbusiness. Alleen had Leen Huizer toen al, dank zij zijn stalen toren, een voorsprong in hoogte op Bob van Vliet, die gewoon op een steiger stond. Af gunstig is Van Vliet deson danks nooit geweest op de latere Lee Towers. Net zo min als hij jaloers is op André van Duin, bij wie hij in Delfshaven in de klas zat. „Ze weten in Neder land wie ik ben," zegt de Schiedamse componist, tekstschrijver en muzi kant. Bob van Vliet mag dan zelf geen beroemde tv-persoonlijkheid zijn, platenmaatschappijen en gevierde vedettes - zoals Connie Vandenbosch, Nico Haak en Jan Boezeroen - weten de weg naar deze „hofleverancier" van de Nederlandstalige hit prima te vinden. Want de liedjes waar mee veel vaderlandse sterren hoge ogen gooien, zijn niet zel den ontsproten aan het brein van de bebaarde veertiger uit de Ampèrestraat. Hoe begint zoiets? „Uit liefheb berij," zegt Bob meteen. Vijfen twintig jaar geleden speelde hij met een bandje drie avonden per week in de City Tower, het personeelsrestaurant van de Unilever in Rotterdam. Die bij verdienste groeide hem op ze ker moment boven het hoofd. „Je hebt na afloop nog net tijd om thuis je pakkie brood op te halen en dan moet je alweer door naar de bouwkeet. Dat hou je niet vol, je moet kiezen. Het een of het ander." Schlemiel Het werd de muziek. Terwijl Bob van Vliet altijd had ge droomd van de toneelschool. Als hij er op terugkijkt, is zijn keuze toch niet zo onlogisch. In militaire dienst stond hij ook al op het podium, in het legerca- baret. En weer terug in de bur germaatschappij moest er geld verdiend worden. „Ik heb een instelling dat ik probeer, van al les wat te maken. Niet bij de pakken neerzitten. Je hebt jon gens die zeggen dat alles tegen zit, de brug, de wind. Als je zo bent, word je een schlemiel. Ik moet er bij zeggen dat ik veel geluk heb gehad. In de muziek wereld is het een kwestie of ze je een succesje willen gunnen. Er zijn zo ontzettend veel men sen met talent om liedjes te schrijven... Vinden ze je geen aardige vent, dan kom je ge woon niet aan de bak." Dat hij die gave had om lekker in het gehoor liggende melodiet jes en dito teksten te verzinnen, ontdekte Bob van Vliet heel in het begin, tijdens zijn periode als café-artiest. „Dan ga je, als je zes keer De Waterkant hebt gezongen en dat lied hangt je de keel uit, woordspelingen maken en variëren. Dan krijg je de techniek vanzelf onder de knie. Het moeilijke is, dat je oor spronkelijk moet blijven. Bij het Hollandse repertoire moet de melodie altijd makke lijk liggen. En je kan daar nuch ter over zijn: iedere vijf noten zijn al eens een keer gespeeld Daarom is een elpee maken ook zo lastig. Het ene stuk mag niet op 't andere lijken." Rondborstig Evengoed zal niemand Bob van Vliet horen klagen over gebrek aan inspiratie. „Ik zat net in het caé, en een paar mannen had den het over Sabrina. Een rond borstige juffrouw. Dan heb ik al een liedje: Sabrina komt er rond voor uit." Door zulke eenvou dige en vlotte composities heeft de Schiedammer gaandeweg het image van een gezellige, vrolij ke kwast gekregen. Daar is niets op tegen, hoewel hij het soms wel eens jammer vindt. „Want als ik een maatschappij-kriti sche tekst schrijf, wordt die niet opgepakt," zegt Bob spijtig. Hij zou best eens iets in dat genre willen doen, maar moet dat nu overlaten aan Herman van Veen en Robert Long. Hij wijt het allemaal aan de Neder landse hokjesgeest. „Kijk maar naar André Hazes, die hebben ze laten vallen als een baksteen toen hij op de rocktoer ging. En hij deed het toch voortreffe lijk?" Zo'n hard lot als de gevallen Amsterdamse ster moest onder gaan, staat Bob van Vliet en zijn eigen formatie Mustang waarschijnlijk niet te wachten. De vier Schiedamse en Rotter damse muzikanten, die bruilof ten en partijen opluisteren en dikwijls als begeleidingsorkest optreden voor bekende arties ten, zijn niet van plan veel te veranderen «aan de nu al tien jaar oude succesformule. Een gooi doen naar de grote roem hoeft voor hun niet zo nodig. „Daar ben ik eerlijk in," aldus Van Vliet. „In een tijd met zo veel werklozen mag je blij zijn als je een goede boterham kunt verdienen. Wij doen 't lang niet slecht, we komen in Spanje, in Canada. Dit jaar gaan we naar de Antillen. Je bent vrij, en dat is gigantisch veel waard." Behang Op 24 maart is Mustang - de formatie bestaat dan 10 jaar - het middelpunt van een groot feest in zaal Palace in Rotter dam. Veel klinkende namen zijn die avond ook van de par tij, en als de plannen doorgaan, verschijnt kort daarop een live elpee van de Mustang-party. De opbrengst gaat naar een goed doel, net als twee jaar geleden, toen Van Vliet een langspeler maakte voor Amnesty Interna tional. Na de verjaardag liggen er voor 1988 enkele tv-optredens in het verschiet en een paar plaatop names. Werk genoeg, stelt Bob tevreden vast. En al is al dat reizen soms flink vermoeiend en niet leuk voor het gezin, hij zou toch niet anders willen: „Ik hou van die afwisseling, daar door hou je lol in je werk. Je bent allround bezig, je zingt voor kinderen en voor bejaar den. Ik zou nooit drie maanden achter elkaar in een en dezelfde zaak willen staan. Dan word je een soort behang." SCHIEDAM - Altijd leuk en lekker natuurlijk als er in je klas een zoon of dochter van een banket bakker zit. Dat ondervon den woensdagochtend de 132 leerlingen van de Sauer Bekkerschool. Ter gelegenheid van de officië le opening van het, van de kelder tot de nok, opge knapte onderkomen op de Eduard van Beinumlaan kregen ze een reuzetaart kado. Dat het chocolade gevaarte heel wat meer de aandacht trok, van de kin deren dan de keurig opge verfde plafonds en muren hoeft geen betoog. De enthousiaste bakker is overi gens bij lange na niet de enige vader, die zich bijzonder ver dienstelijk heeft gemaakt voor de oecomenische basisschool in Groenoord. Het is vooral aan de inzet van een groot aantal ouders te danken dat het ge bouw zo tip top uit de renovatie tevoorschijn gekomen is. Weliswaar had het ministerie een subsidie gegeven om de school - zoals de wet nu bepaalt - geschikt te maken als gemeen schappelijk onderkomen voor kleuters én groteren, maar zon der extra hulp was het zo mooi allemaal niet geworden. 4 it O i - l Veel clowntjes en veel ballonnen bij de officiële opening van de Bekkerschool Omdat de vrijwilligers het leeu wendeel van het schilderwerk voor hun rekening namen, had den de betaalde profs de tijd om van de gym- speelzaal én het documentatie-centrum iets prachtigs te maken. Rommelmarkt Direkteur Coen Winkelman geeft ronduit toe dat hij aan vankelijk helemaal zo blij niet was met de opknapbeurt die hem werd opgelegd door het ministerie. Tenslotte zou hij er - met kleu ters en ouderen onder één en hetzelfde dak - wat ruimte be treft op achteruit gaan. In de praktijk blijkt dat allemaal 100% mee te vallen. De decem- berfeesten, die de leerlingen al in het nieuwe onderkomen mochten vieren werden een doorslaand succes. De officiéle openingshappening van woensdagochtend voor de kinderen, werd 's middags en 's avonds nog eens dunnetjes overgedaan voor ouders, be langstellenden en natuurlijk de juffen en meesters. En nog is de pret bi_L de Sauer Bekkerschool op de tduard van Beinumlaan niet helemaal afgelopen. Als afsluiting van de aanwezig heid in het kleutergebouw, wordt zaterdag 16 januari een grote rommelmarkt gehouden van 10.00 tot 12.00 uur. Er zal dan onder andere overtollig ge worden schoolmateriaal ver kocht worden, waaronder een beperkt aantal leerlingentafeltjes en stoeltjes. Van de opbrengst worden dan een aantal kleinere zaken aangeschaft, die de school nog op haar verlanglijstje heeft staan. ir Het Nieuwe Stadsblad „mmm -Mm, De twee meest beruchte Groenoord clowns mochten als eerste een likje nemen van de ope ningstaart van de Sauer Bekkerschool SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker in de Jan van Avenne- straat houdt woensdag 20 janu ari een modeshow, georgani seerd door de deelneemsters aan de verschillende naaicur sussen. Naast de modeshow wordt ,er ook een modequiz ge houden en een. demonstratie ae robic dansen gegeven. Boven dien treden kinderen op, die in De Erker de play-backshow hebben gewonnen. Aanvang 19.00 uur, zaal open 18.30 uur, toegang gratis. De Stichting Maatschappelijk Werk Schiedam en de Schie damse Kruisvereniging organi seren twee cursussen tegen sla peloosheid, waarvan één spe ciaal bedoeld is voor reumapa tiënten. In Schiedam hebben de twee ge noemde instellingen eerder deze cursussen georganiseerd, maar dan gescheiden van elkaar. Nu de twee instellingen samenwer ken, staan de cursussen onder leiding van een maatschappelijk werker en een fysiotherapeut. De bijeenkomsten zullen plaats vinden op maandagochtend en voor de reumapatiënten, op donderdagmiddag. Deelname kosten zijn 20,-, bij deze prijs is het cursusboek en de koffie- /thee inbegrepen. Wie meer in formatie wil hebben over de cursus kan telefonisch terecht via nummer 4739900 Kruisver eniging of 4731033 (Maatschap pelijk Werk). Bob van Vliet SCHIEDAM - Bart de Leede, de voorman van de PSP/PPR, die samen met PvdA raadslid Ton de Vos aandrong op de sluiting van de Huysmans-expo- sitie in het Stedelijk, vindt dat zijn redenen daarvoor in de meeste media nogal uit hun ver band zijn gerukt. In de volgende brief, die De Leede stuurde naar een aantal krantenredakties én naar wethouder Luub Hafkamp, zet hij zijn argumenten om tegen de tentoonstelling in het mu seum te ageren nog eens op een rijtje: „Geachte redaktie, De sluiting van de expositie van de Franse schrijver J. K. Huys- mans (1848-1907) in het Stede lijk Museum van Schiedam, heeft veel aandacht gekregen in regionale en landelijke pers. Be weerd werd, dat de expositie is gesloten in verband met het anti-semitische karakter van het werk van Huysmans, en de slui ting werd in verschillende dag bladen in verband gebracht met de discussies over de opvoering van het toneelstuk „Het vuil, de stad en de dood" van Fassbin- der. Bart de Leede Dat de sluiting voortkomt uit anti-semitisme in het werk van Huysmans is maar een deel van de waarheid, en het verband met de discussie over het stuk van Fassbinder (en het verbod van de Universiteit van Am sterdam voor het organiseren van een Heidegger-symposium) is volledig uit de lucht gegrepen. De expositie in het Stedelijk Museum over het werk van Huysmans behandelde het be zoek van de schrijver aan Schie- Keuze uit honderden dessins Cinderella - Ideens - Dommelin - Boras - Irisette enz. 1-persoons v.a25.00 2-persoons v.a59.00 Lits Jumeaux v.a69.00 dekbed-overtrekken van satijn v.a99.00 1-persoons 19.95 2-persoons 25.00 Lits Jumeaux 30.00 te mooi om waar te zijn nu de gehele kollektie 3 halen - 2 betalen diverse modellen v.a298.00 in wit en blank eiken honderden guldens voordeel 1-persoons v.a69.00 2-persoons v.a99.00 Lits Jumeaux v.a125.00 MATDAOOCkl Iets nodig voor de slaapkamer? Kom altijd even langs bij SS slaapccwifori S dam in 1897. Een bezoek dat tot een biografie over de Schie damse heilige Liduina leidde (1900-1901). Deze biografie, ge titeld „Sainte Liduina de Schie dam", maakte onderdeel uit van de expositie. Naast een be schrijving van het leven van Lidwina bevat dit boek ook de visie van Huysmans op de ont wikkelingen in Europa van eind vorige en begin deze eeuw. Deze visie komt er op neer dat Huysmans meent dat Europa in groot geestelijk verval is ge raakt. Hij meent te moeten plei ten voor het opnieuw oprichten van brandstapels „van goed droog hout" om alle andersden kenden, dus alle niet-streng- roomskatholieken, uit de weg te ruimen. Joden en Vrijdenkers voorop. Het grootste probleem bij de ex positie was nu, dat dit kader, waarin Huysmans zijn biografie schreef, absoluut niet aan de orde kwam. Huysmans werd op de expositie als onschuldige bio graaf van Lidwina geschetst en niet als intolerante, katholieke fanaat, een represant van een denken dat in Frankrijk in de jaren ruim vertegenwoordigd was. Het bezwaar tegen de expositie was dus niet dat op de expositie anti-semitische opvattingen naar voren werden gebracht, maar dat Huysmans niet werd getoond als de man die hij was en het museum ook geen af stand nam van diens denkbeel den. In deze zin moet ook de opmer king van cultuurwethouder Haf kamp worden begrepen aan gaande de mogelijkheid, dat dergelijke tentoonstellingen in de toekomst wel degelijk moge lijk zijn. Een tentoonstelling over Huysmans dient zeker mo gelijk te zijn, maar dan vanuit een kritische benadering van zijn denkbeelden. Het verwijt dat door sluiting van de expositie een open en reéle discussie over de wense lijkheid van dergelijke exposi ties onmogelijk wordt is onge grond. De discussie wordt nu immers gevoerd en door het op peren van de mogelijkheid van een toekomstige tentoonstelling, staat de uitkomst nog geenszins vast. Wat die uitkomst betreft gaat het mij vooral om de zorgvul digheid van dergelijke exposi ties en niet om het instellen van een soort (zelf-)censuur. Bart de Leede In Wijkcentrum De Blauwe Brug wordt dinsdagavond 19 ja nuari de eerste bijeenkomst ge houden voor ms-patiënten in de regio Schiedam Vlaardingen. Aanvang 19.30 uur. Inlichtin gen bij mevrouw G. Granne- man, telefoon 4700115. Iedere zondagmiddag vanaf 14.00 uur kunnen kinderen bo ven de 7 jaar terecht in De Er ker om te sjoelen. De kosten zijn 1,- per keer, meer infor matie bij wijkcentrum De Er ker, Jan van Avennestraat 32, tel. 4267767-4263161. 94.1 MHz op de kabel Liever de lucht in met de SOMS SCHIEDAM - De Stads Omroep Schiedam zit ook zaterdag de 16e weer in de lucht tussen 13.00 en 19.00 uur via 94.1 MHz op de ka- bel De SOMS heeft het volgen de programma in petto: 13.00 tot 15.00 uur: non stop muziek 15.00 tot 15.30 uur: De Rita Youngshow, een springplank voor plaatselijk en regionaal muzikaal ta lent. 15.30 tot 17.30 uur: SOMS- Actua met Schiedams nieuws heet van de naald. Ditmaal komen onder an dere de volgende items aan bod. Het vogelasiel, dat een aantal vogels opvangt, die getroffen zijn door de olie lozing voor de Zeeuwse kust. De opvoedtelefoon Een gesprek met Jan Goed, projektleider bij de geplande grootscheepse nieuwbouw in Schiedam- Zuid. Perikelen rond theaters. 17.30 tot 19.00 uur: SOMS sport, gepresenteerd door Fred van Aken. Tussen 10.00 en 13.30 uur zal de Ziekenomroep ook via 94.1 MHz op de kabel een uitzending verzorgen. Wij hebben nog boeken in de met kortingen tot Dit gebeurt maar per jaar. Daar is vast iets voor u bij. Kom snel naar Rubensplein 16 Schiedam telefoon 4269513 SCHIEDAM - Met een bliksemaktie heeft de poli tie woensdagavond in sa menwerking met de radio controledienst vier piraten uit de lucht gehaald. Bij Atlantic (Boylestraat), Lokaal (Rhoonsestraat) en Randstad (Copernicus- straat) werden zenders met toebehoren in beslag geno men, bij Hollandia (Goe man Borgesiusstraat) een complete studio-inventaris. De totale waarde van de ap paratuur bedraagt 7000 gul den. Twee Schiedammers van 42 en 20 jaar oud en één Schie damse van 16 jaar zijn in middels aangehouden en ge hoord wegens overtreding van het zendverbod. De po litie is nu nog op zoek naar de mensen achter Radio At lantic, waarvan de studio leeg werd aangetroffen. De politie besloot tot de bliksemaktie naar aanlei ding van klachten uit de omgeving over radio- en tv- storingen. Of Schiedam de finitief van de illegale zen ders af is, is overigens nog maar de vraag. Atlantic en Hollandia werden al eerder opgerold en zaten korte tijd later weer in de lucht. Zowel op de dinsdagochtend van 9.00-10.00 uur en van 10.15-11.15 uur is er gymnas tiek voor dames in De Erker. Degenen die echter 's morgens niet in de gelegenheid zijn, kun nen woensdag 's avonds van 19.30-20.30 uur aan de slag. Andere informatie en inschrij vingen bij wijkcentrum De Er ker, tel. 4267767-4263161. m OPRUIMING BIJ Vak- en ziekenhuiskleding De hofleverancier van de Nederlandstalige hit t jÊj UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL, ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 BUREAULEIDER: I. Groeneveld Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur N Voor het vrijdagmiddag tot donderdag 14.00 uur RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: P. I. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven Ktv.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 1-9-87 V slaapvoorlichter^ beddenspeciaalzaak - slaapkamers - slaapsystemen - linnenshop Hoogstraat 46-48, 3111 HJ Schiedam. Tel.: 010-4268717 Groene Hilledijk 282 - Tel. 010-4190226 - Rdam-Zuid

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 3