Personenauto ABC '87-'88 (5) Gezien in Doe-Zelf-School Goed leren klussen niet zo'n karwei IJ ks Geen rang enm stand assess**, u N P Ouderwetse halklok 'Hampshire' JU Creatieve wedstrijd in kader Huishoudbeurs Mini U.D.G. voorde Spectrum Stook verstandig Van Beatles tot Madonna ^4- BON 'NIEUW NEDERLAND' o Het land van onze kinderen Klussers welkom op Karwei 'UW THUISKRANT' TK.03.88 Reliant Renault Door Leo de Ruiter Rolls Royce Rover Lucht voor de verbranding van het gastoestel moet onbelem merd naar binnen komen. ZUINIQ STOKEN Ruska Saab Alsof u hem geërfd hebt, deze sierlijke klok. Hij staat overal goed bij en de klok kan naar wens bij uw interieur aangepast worden door de kleu- rafwerking en het soort hout dat u kiest. Mooi als de klok is, is zij toch niet moeilijk om zelf te maken omdat alle belangrijke onderdelen op ware grootte op de tekening zijn afgebeeld. De uitvoerige instrukties zijn eenvoudig te vol gen. In de klokkast kunnen verschillende uur werken worden ingebouwd, zoals het beroemde 'Westminster klokkenspel' of een Bim-Bam uur werk. Informatie hierover en over geschikt lijstwerk en wijzerplaten ontvangt u bij de tekening. De 'Hampshire' is 180 cm hoog. De tekening kunt u bestellen door 16,50 over te maken op postre kening nr. 3567600 t.n.v. Karweipost, de Meern, onder vermelding van bestelnr. 363-RE. U krijgt de tekening dan per omgaande toegestuurd. Suzuki In het leader van de jaarlijkse Huishoudbeurs wordt traditie getrouw een creatieve wedstrijd georganiseerd. Dit jaar heeft deze wedstrijd het 150-jarig be staan van Artis tot thema. Het gaat dit keer om uitingen van creatieve handvaardigheid, geïnspireerd door bijv. de bewo ners van Artis - met 1200 dier soorten is de keus groot genoeg - maar ook de dierentuin zelf kan de inspiratiebron vormen. Tal van mogelijkheden staan open om creatief in te haken op het jubileum. Voor inzending komen in in de volgende categoriën werkstuk ken in aanmerking: tekenen en schilderen, textiele werkvor men, ruimtelijke vormen in an dere materialen, modelbouw en fotografie. De deelnamevoor- waarden zijn als volgt: de werk stukken mogen niet groter zijn dan 50x50x50 cm, het werk moet origineel zijn, dus niet na gemaakt volgens een patroon of voorbeeld, beroepsmatige Anneke Heijkoop, boekhoud ster uit Rotterdam, staat zink te solderen. Ze volgt de cursus loodgieteren. „Als ik daar- nmee klaar ben kan ik zelfs het dak op om de goot te re pareren. Óf m'n eigen geyser schoonmaken". Waarom ze er mee begonnen is? „Ik woon alleen en dan is het gewoon handig als je zelf het nodige kunt. Hoef je op nie mand terug te vallen. Wat voor mij ook belangrijk is, omdat ik er overdag niet ben. Stucadoren en timmeren zie ik trouwens hierna wel zitten". Jan Kooreman (leest 'UW THUISKRANT' „Groot Vlaardingen") krijgt de kne pen rond houtbewerking on der de knie. Weet nu wat 'een duvel' is en hoe je verstek moet zagen. Hij komt even eens wat z'n dagelijkse boter ham betreft uit de boekhoud kundige sfeer, maar dat's toe val. Waarom deze Vlaardinger zo z'n best staat te doen? „Sinds een tijdje hebben we een eigen huis. Wat je daar zelf in en aan kunt doen is het eerste verdiend. De cursus karweitjes heb ik al achter de rug, ik ga gewoon door. Want een mens kan eigenlijk veel meer, dan hij van tevoren denkt. Dat is me hier nog het meest opgevallen". Marja Scheek-van der Sluys, (krijgt 'UW THUISKRANT' „City Zuid" in de brievenbus) is aan het stucadoren. Haar wand ziet er bijna perfekt glad uit. Daarna leert ze hoe er tegels op te zetten. Maar omdat ze nu al (bijna) weet straks door te gaan met de cursus metselen, zetten we haar bij zo'n muur met een in te metselen toograam er in, op de plaat. Haar reden? „Ik houd van {bezig zijn met m'n handen. Naai bijvoor beeld graag. Dit is nuttig en leuk tegelijk. Mijn man en ik doen het samen, nog gezellig ook." Ik ben aan de praat in de Doe-Zelf-School in Rotter dam. Daarvoor laat je je om de hoek van het Weena naar een kelder in het gebouw Bouwcentrum zakken, waar vele honderden het betere klussen werd en wordt bijge bracht. Vijf jaar bestaat deze school nu, zodat ik het open huis, waar ik vorige week die en thousiastelingen aan het werk zag, maar wijds met 'lu- strum'-ontvangst betitel. Dat leer je Wat je er nog meer kunt le ren, vraag ik de twee coördi natoren de heren J.- P. Valk en C. W. Lukas. Dat blijkt zo'n beetje om je hele huis te draaien met ook nog timme ren, lijsten- en meubelmaken, eenvoudige metaalbewerking, fietsenmaken, schilderen- /wandafwerking, meubelstof feren en stoelematten. Die laatste twee worden vooral door vrouwen vaak gekozen. een rubriek voor vrouwen en andere mensen... Met zo'n veertig procent ove rigens behoorlijk op deze „ho gere klus-school" vertegen woordigd. En terecht. Best lekker, iets met je handen doen en dan je mannetje kun nen staan. Grote klap Elektriciteit maakt ook nog deel uit van het lesprogram. Wat je moet en kunt doen met „alles wat achter de me terkast zit", zodat je zelf eens een leiding kunt doortrekken, stopkontakten of bepaalde huishoudelijke apparatuur re pareren. Je leert, juist bij deze cursus, ook waar je beter af kunt blijven. Op die manier hoeft niemand (meer) bang te zijn voor „de grote klap" of een voortijdig einde via een dot stroom. Voeg daar nog aan toe, waar m'n 'geïnterviewden' mee be zig zijn en men heeft een all round beeld. Vooral praktijk „Bij ons draait het niet om de theorie, maar vooral om de praktijk. In groepen van acht tot maximaal twaalf mensen wordt er echt individueel en door vakdocenten les gege ven. Dus niet in de knutsel- Jm - wmtr of buurthuissfeer", licht de heer Valk toe. Als oud-direk- teur van een Rotterdamse M. T. S. wetend, waarover hij het heeft. De kosten Nu moet je als cursist voor de zes keer drie uur durende cur sus, 's middags of 's avonds te volgen, 230.- neertellen, wat per uur omgerekend dan wel een redelijk bedrag is, maar daarvoor krijg je ook waar voor je goeie cursusgeld. Dit inclusief lesmateriaal en het gebruik van gereedschappen. Eigenlijk is het een investe ring om later kosten uit te sparen, zo is voor velen een invalshoek. Perspektief Mensen met een uitkering van de Gem.Sociale Dienst in Rot terdam krijgen echter tachtig procent korting. Die betalen 20% tot een maximum van 35.- Dit geldt echter alleen voor Rotterdammers, mannen of vrouwen, zet ik er maar in of je nu accountant benl Jonder-baan-builenJeuJeur O naar dU gemakkelijk bij het Cental vette letters bij, om illussies te voorkomen. Gebleken is namelijk, dat zo'n eerste aanzet tot vakkundig bezig zijn met je handen ook perspectief kan geven op een baan. Wie daartoe een bon uit het (Rotterdamse) Doeboek invult, kan op de Doe-Zelf- School terecht. Ongeveer een kwart van de cursisten baant zich op deze manier een weg naar wie weet een iets betere toekomst. Of probeert op de Doe-Zelf-School voor zichzelf uit te dokteren, welke am bachtelijke richting men het beste uitkan. Stichting Vandaar ook een subsidie van de gemeente, de Van der Mandele Stichting en de Stichting 'Volkskracht' voor deze school, waar mensen uit de hele provincie -dus ook ons verschijningsgebied- naar toe komen. Er zijn namelijk maar twee van deze scholen in Nederland, waarbij Am sterdam in 1977 het voor touw nam. Aanvankelijk een initiatief van het Bouwcentrum en de Volksuniversiteit, is de Doe- Zelf-School thans een stich ting, die ook via penning meester en publiciteitsman J. Mos probeert een beetje aan de weg te timmeren. „Want het zo scherp mogelijk gestelde cursusgeld kan naar beneden, als er meer mensen naar onze school komen", zo is hiervoor o. m. een reden. Bedrijfssfeer Een school, die er overigens in deze behuizing plezierig uit ziet, met ergens een bedrijfs sfeer er in. Niet aantoonbaar, maar je krijgt gewoon een ak tief gevoel als iemand met de schuurmachine aan de gang is of je een ander ziet solderen. Je hoort hoe de een een dou che in z'n huis wil maken en z'n buurman een buitenkraan gaat aanleggen het komende voorjaar. Zestien docenten maken niet van twee linker- twee rechter handen, maar leren je wel ge woon je handen te gebruiken, zover dat in je zit. En om met Jan Kooreman te spreken: „daar sta je soms zelf van te kijken". A Ma ^i naast de deur, eveneens ve.v-'."-— huis scoort n(AdY°°minier ««ïfSXdsSn probeer, men op deze m ten en noge c«aan gaan voor te die alleen (zijn komen te) Maar ook mensein klaren. proberen het nu zei hoeje dat sociale kontakt me'lerH«'oor K'r S-j*.- oürf heeft nu ook zo'n ge«°d J 8emak even Ooe0' weten, dan geef'ik ™or n^, Xr.Sonnummerovande op ^"..«"'^er'eomsVhdênftS^ P»,buS kunstenaars zijn uitgesloten van deelname en: niet het werkstuk zelf, maar een kleurenfoto er van dient te worden ingezon den. Daarop moet worden ver meld wat de juiste afmetingen van het werkstuk zijn en de foto moet aan de achterzijde zijn voorzien van de naam van de inzender, geslacht, leeftijd, adres, postcode, woonplaats en telefoonnummer. De sluitingsdatum voor inzen ding is 1 maart. De foto's van de werkstukken moeten worden gezonden aan mevr. L.C. Bak ker, Kloosterlaan 225, 1216 NN Hilversum. Een deskundige jury beoordeelt de inzendingen. De winnende werkstukken en eervolle ver meldingen worden tentoonge steld op de Huishoudbeurs die van 7 t/m 17 april in de Am sterdamse RAI wordt gehou den. De prijsuitreiking vindt plaats op zaterdag 9 april. Een routine waar mee heel eenvoudig User Defined Grap hics getekend kun nen worden werd in m.c. geschreven door John Bokma uit Naaldwijk. Het programma is slechts 270 bytes lang en kan op elk willekeurig adres worden geladen. Met behulp van het Ba sic-program ma kan de HEX-listing worden ingetikt. Let op, het invoerpro gramma wijkt iets af van het programma dat we twee weken geleden publiceer den. De funkties van de diverse toetsen zijn: Shift 1: EDIT UDG, Shift 0: DELETE UDG, 5, 6, 7 en 8 voor het verplaatsen van de cursor, 9: volgende UDG, 0: wis/teken een punt en SPATIE: terug naar Basic. Het Basic-program- ma: Het Basic-program- ma plaatst de machi necode onder de UDG's. Vergeet vooral niet om, voordat de m-code opnieuw, wórdt gela den, 'eerst CLEAR 65097 in te tikken! Reacties op of bijdragen aan deze pagina kunt u sturen aan redaktie 'UW THUISKRANT' EXTRA Postbus 5825 2280 HV Rijswijk Telefoon 070-190292 In de rubriek 'Blad Zij' leest„ü deze week iets over klussen en karweien. Daar gonst het op het ogenblik van in de Utrechtse Jaarbeurs - via de Vakbeurs Karwei, waar je het zo gek niet kunt beden ken op dit vlak, of het is te be- kijken. w Via een drietal publieksdagen op 21, 22 en 23 januari kunnen ook mensen buiten de branche zich hier op de hoogte gaan stel len. Met zonder meer het Klö'si senplein als trefpunt, waar de acteur John Leddy als „klusser'.' Koos Dobbelsteen samen mei superklusser Cees Snoey voor elke vraag wel een antwoord weten. Ook met video en ande re manieren visuleel. toegelicht. Open tussen 10 en 18 uifr. Het stoken van een (open) haard of kachel is voor veel mensen een populaire bezig heid. Gezellig natuurlijk, maar er zijn ook een aantal nadelen aan verbonden. Zo veroorzaken kachels en haarden voor vaste brandstoffen nogal eens overlast door luchtverontreiniging en stank. Ook kan er brand ont staan als gevolg van slecht sto ken en onvoldoende onder houd. De brochure 'Verstandig stoken van kachels en haarden voor vaste brandstoffen' (lieeft ècftt zo'n lange naam...) geeft een aantal praktische wenken óm deze problemen te voorkomen. Behalve tips voor het goed sto ken van deze kachels komt hijr- in o.a. ook aan de orde: de meest geschikte kachel of (opén) haard kiezen, een goede schoor steen hebben en houden en de juiste brandstof gebruiken. Het stookseizoen mag dan al wel begonnen zijn, maar echt-. hard is er pu nog niet gestook). Misschien nu een geschikt mo ment om die (gratis), brochure van het Ministerie van Volks huisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer eens even te lezen. Bestellen is mogelijk via tel. 070-789885. uy 20734 3001 JA Rotterdam. En daarmee doelt het Onderne merscollege Overbosch dan op een periode van 25 jaar. Een pe riode waarin diverse scholen tot één school samensmolten tot één scholengemeenschap. Om de oud-leerlingen uit te kunnen nodigen voor een reünie (op 3 maart in 'Le Club' in Den Haag) deed men een beroep op 'UW THUISKRANT'. Voor één keer maken we een uitzon dering omdat het hier zoveel scholen betreft. De naam On dernemerscollege zegt deze oud leerlingen misschien niet zo veel, daarom laten we alle na men even volgen: Chr. Detail handelsvakschool, Chr. Deter- mineerschool, Chr. Scholenge meenschap voor de Detailhan del, Chr. Scholengemeenschap voor Leao en Lavo, Chr. Scho lengemeenschap voor Handel en Administratie, Leerlingen stelsel voor Ecabo en OVD. Iedereen die leerling was op één van deze scholen wordt ver zocht kontakt op te nemen met de Reüniecommissie, het tele foonnummer dat gebeld kan worden is 070-473981. Hoe ziet Nederland er uit in 2050, als uw kinderen - bejaard zullen zijn? Ga het zien in het Bouwcentrum irj Rotterdam. Daar loopt tot en met 28 februari de boeiende expositie "Nieuw Nederland". Op vertoon van de hierbij afgedrukte bon, geldig voor twee personen, bedraagt de toegangsprijs niet tien gulden per persoon, maar zes. Knip uit! Onder de R zijn enkele exclusieve merken te nemen met echter zo gerin ge verkopen dat het niet loont daar veel ruimte aan te besteden. We den ken daarbij aan het Engelse merk Ram met o.a. de Cobra en de Daytona Spi der, aan Rayton Fissore met de Mag num, een Italiaans merk geïmporteerd door Sogramo in Dordrecht en reliant, wederom een Engels merk dat toch wel wat apart is vanwege de combina tie alternatieve driewieler, vooral ge kocht door mensen zonder auto-rijbe wijs, maar wel met motor-rijbewijs en exclusieve vierwieler een sportauto met grootse allures. De Reliant 3-wie- ler is de Rialto met een 848 cc 29 kW/ 40 PK motor, hij is relatief prijzig, na melijk bijna 24 mille. De 4-wieler is de reliant Scimitar, een sportauto ca briolet in 1400, 1600 en 1800 uitvoe ring, de laatste met 1809 cc injectie motor met 99 kW/135 PK, top 220 km/u, de Scimitar begint bij 40 mille. Renault verkeert al enkele jaren in een dal, door reorganisatie begint het con cern uit de rode cijfers te komen, ech ter door grote verkopten lukt dat nog niet. Renault heeft behoefte aan nieu we aansprekende modellen. Het tijd- pcrk van face-lifts, ook al zijn ze nog zo grondig, moet nu maar eens vaar wel worden gezegd. Het publiek zit niet te wachten op nog meer verander de 5- en, 9- of 11-en, de mensen willen wat nieuws. Renault moet snel met een aantrekkelijke kleine- en midden klasse wagen komen, er zijn diverse prototypes gesignaleerd, maar wanneer er nu echt iets komt is niet bekend. De researchafdeling heeft het druk, er zijn meer mensen aangenomen, maar tot op heden is alleen naar buiten ge komen dat men bezig is aan geavan ceerde techniek o.a. nieuwe elektroni ca, een 4-wielbesturing, een nieuwe aktief dempende wielophanging e.d. Bijzonder nuttig, maar vaak ook dure technieken en het publiek wacht op de leuke voordelige Renaultjes. Het eer ste nieuws van Renault is de 25 met nieuwe V6 motor, hij is er al, en de nieuwe Espace o.a. met 4x4 aandrij ving. Maar ook hiervoor geldt dat het geen aantallen makers zijn. Hetzelfde is te zeggen van de nieuwe 21 Coupé, de 21 V6 en de 21 Nevada 4x4, om nog maar eens wat verwachtingen te koesteren. Gelukkig worden de ge ruchten nu steeds sterker dat eerst de 9 en 11 vervangen worden, dat zou dan moeten gebeuren door een nieuwe Renault 19. Aanvankelijk dacht men dat de 19 het hatchbacic-type van de 21 zou worden, kennelijk is dat vaar wel gezegd en wordt de 19 de opvolger voor zowel de 9 als de 11. Maar voor lopig bestaat het programma nog steeds uit de 5, de 9, de 11, de 21, de 25 en de Espace en Alpine. Over exclusieve en dure merken ge sproken, wel dan mag de Rolls Royce zeker niet ontbreken. Het is een merk waarbij in catalogi altijd staat, prijs op aanvraag. In elk geval mag U wel we ten dat een nieuwe Rolls Royce niet onder de 4 ton te koop is, de Rolls Royce Silver Spirit begint daarmee. Dan volgt de Silver Spur, de Silver Spur Limousine (extra lang) en de Corniche Convertible. Alle Rolls Roy- ces hebben een eigen 6750 cc V8 mo tor met 179 kW/244 PK, de top snel heid bedraagt zo'n 190 km/u. Niet echt snel, maar de wagens zijn dan ook weinig gestroomlijnd en wegen tenminste 2300 kg. Met dan uiteraard een dure wegenbelasting, verzering en een verbruik van 1:4 a 1:5, is het dus beslist geen allemans auto. We zetten het merk Rover maar even apart, het ziet er toch naar uit dat van de combinatie Austin-Rover alleen maar het merk Rover overblijft. Laten we verder niet op de zaken vooruit lo pen door ook nog Honda te noemen, het is zo al erg genoeg, van de grote hoeveelheid populaire Engelse merken is alleen nog maar Austin-Rover over en zelfs Rover mag enigszins exclusief genoemd worden, blijft dus in feite Austin over.... en dat gaat dan ver dwijnen. Grote misère dus en ook in Nederland wil het nog steeds niet luk ken, ieder jaar gaat het merk in verko pen achteruit. Rover alleen zou het moeten redden, maar dan toch niet met de Rover 800, want echt aangesla gen is dat model ook niet. Het wach ten nu is weer op de Rover 800 hatch back, misschien is dat hem. Verder worden nieuwe modellen verwacht in de Rover reeks, de Rover 200, deze gaat de Metro-serie vervangen, de Rover 400 gaat de Maestro serie op volgen, de Rover 600 de Montego en huidige Rover 200 serie en de 800 Q53 CF «tiioetCH 11 januari t/m 17 januari 1988 WMk- totaal strwf- •traotvaitr. wtniik v.a. 13-10-87 13 m3 164 m3 16 m3 195 m3 19 m3 231 m3 21 m3 264 m3 24 m3 296 m3 27 m3 332 m3 30 m3 363 m3 32 m3 396 m3 35 m3 430 m3 38 m3 465 m3 41 m3 495 m3 43 m3 530 m3 46 m3 563 m3 49 m3 597 m3 52 m3 630 m3 54 m3 664 m3 60 m3 732 m3 65 m3 800 m3 71 m3 867 m3 76 m3 934 m3 82 m3 999 m3 96 m3 1170 m3 110 m3 1336 m3 124 m3 1507 m3 138 m3 1675 m3 152 m3 1843 m3 165 m3 2012 m3 500 m3 600 m3 700 m3 800 m3 900 m3 1000 m3 1100 m3 1200 m3 1300 m3 1400 m3 1500 m3 1600 m3 1700 m3 1800 m3 1900 m3 2000 m3 2200 m3 2400 m3 2600 m3 2800 m3 3000 m3 3500 m3 4000 m3 4500 m3 5000 m3 5500 m3 6000 m3 Afgelopen week lag de buitentemperatuur nog steeds boven normaal, het waaide minder hard dan normaal. Weergegevens: Valkenburg Z.H. Berekeningsmodel: GE Den Haag. blijft dan zoals hij is, zij het dat de Se dan er een hatchback bijkrijgt. Een exclusief Nederlands merk is Rus- ka, naast Donkervoort uiteraard. Rus- ka is echter bekend om zijn zgn. Bug gies, merkwaardige exclusieve bouw sels op onderstellen van VW en Por sche met gelijknamige motoren als aandrijving. Het Ruska programma kent de Super Buggy in 2- en 4-zits, de Jubileum, Sprinter, Classica en Regina en als bijzondere modellen de Bugatti en de Sagitta, beide zijn uiteraard re plica's op VW Kever chassis. Het Zweedse merk Saab is al jaren een tamelijk exclusief merk. Het is een merk dat bekend staat om zijn kwali teit, duurzaamheid en vooral ook vei ligheid. Daarnaast is het altijd een aparte dus exclusieve auto geweest, vooral de vorm is spreekwoordelijk. Saab is in 1930 begonnen met het bouwen van vliegtuigen, pas in 1949 kwamen daar de auto's bij en wel als eerste model de 92, toch een beetje de toenmalige vliegtuigvorm in zich heb bend. Die 92, later 99 en zo naar 90, is nu definitief verleden tijd. Voor 1988 gaat Saab verder met de 900- en 9000- modellen, ten opzichte van de 90 dui delijk grotere, luxere en dus nog meer exclusievere modellen en tot slot mag dat dan ook gezegd worden van de prijs. Saab start nu met de 900 bij zo'n 45 mille, wellicht door BVB en Prijs verhogingen begin 1988 zelfs nog wat duurder. Het tijdperk van een Saab (90) in de 30 mille is definitief afgeslo ten. Saab gaat dus naar het hogere of topklasse segment. De 9000 start bij 65 mille en vooral deze serie zal in 1988 worden uitgebreid met modellen in de top. Zeker is dat de Saab 9000 Sedan er aan komt, hij gaat 9000 CD heten en rond de ton kosten. Uitein delijk zal Saab met de 900- en 9000- serie dus auto's bouwen van 50- tot 150-duizend gulden, het segment van BMW en Mercedes en daar wil Saab heen. In het alfabet zullen ze altijd achter el kaar genoemd worden, Subaru en Su zuki., Het zijn op velerlei gebied el- kaars concurrenten, o.a. in de minik- lasse en de kleine middenklasse, maar natuurlijk ook in de mini bestelbusse rie. Subaru heeft echter in de midden klasse de sedans, coupés, stationcars en sportwagen, Suzuki zit daarin niet maar heeft weer de bekende terreinwa gens, de Suzuki Jeeps, zoals de SJ 410 en SJ 413. In verkopen in Nederland ligt Suzuki echter voorop. Vooral in de kleine en kleine middenklasse wordt Suzuki beter verkocht en dan hebben we het over de Alto en de Swift. De naamsbekendheid, het veel meer aan de weg timmeren, meer re clame, betere Public Relations enz. zal daar zeker aan ten grondslag liggen. Suzuki heeft haar programma in '86 en '87 volledig gemoderniseerd. De Swift is het laatst aan de beurt ge weest, de wagen werd wat groter en ruimer en kreeg naast de 3-cilinder ook een 4-cilindermotor, resp. 1000 en 1300 cc, eenzelfde verschijnsel zien we bij de Jeeps, vandaar 410 en 413. Ook werd de Swift naar boven afgerond met een GXi en een GTi, echte snel heidsduivels. Het wachten is op een model waarmee Suzuki echt de mid denklasse binnentreedt. Wat het overi ge programma betreft zien we in Ja pan een uitbreiding van de Alto met een turboinjectiemodel, voor de curio siteit is er één in Nederland, het is echter niet bekend of het model echt naar ons land komt. In de 4x4-klasse zien we in Japan ook een wat grotere, dus ruimere en comfortabele Suzuki Jeep, een SJ 413-type, mogelijk dat deze wel naar ons land komt. w Zo gaat het beter, zegt docent C. W. Lukas uit Zwijndrecht (rechts) tegen Jan Kooreman. Anneke Heijkoop: „straks kan ik m'n geyser zelfs schoonmaken". W/at mii dan voorai op jap etk.„„ - on. ID REM (C)JB HEX-invoer 2D CLEAR 65077: LET >;=65D98 30 LET a=10: LET b=ll: LET c=l 2: LET d=13LET e=14: LET f=15 40 INPUT <x>;": LINE a*: IF a$="S" THEN GO TO 80 50 IF a$="" THEN LET x=x-8: GO TO 40: REM een regel terug 60 IF LEN a*<>16 THEN BEEP .3, 27: GO TO 40 70 POKE 23692,-l: PRINT AT 21, O' x LET t=0: FOR n=l TO 8: POKE x,VAL a*(l)*16+V AL a*(2>: LET at=at(3 TO LET t=t+PEEK xLET x=x+lNEXT n: P RINT t: GO TO 40 80 SAVE "mini-UDG" CODE 65098, 270: LET 1=USR 6509B Ai i De Hex-listing: 65098: 3E02CD0116FDCB57 835 65106: C63E90327D5 C2A7B 836 65114 5 C22B05C1B0A2AB0 646 65122: 5 C06083600231OFB 462 65130 11000826406B0E07 255 65138: 060836012310FB24 407 65146: 6B0D20F4060836AA 634 65154: 2310FB7BC6205F15 771 65162: 20E1CD0A202AE05C 814 65 1 70 0E080608CB063E20 339 65178: 30023E8FD710F523 766 65186: 3E0DD70D20ECC521 801 65194: 820054CD0A207DD7 801 65202: O10800CD0A20FDCE 712 65210: 57863A7D5 C5FD64F 884 65218: D77BD7FDCB57C605 1299 65226: 59CD491F CDE503C1 980 65234: CD0A203EB2D73A08 720 65242: 5CFE0C2881FE20C8 1013 65250: FE072884FE302026 805 65258: CD0A203E8FD7 C521 897 65266 0041ED5BB05 C0EQ8 683 65274: 0608CB0617 CBQE23 498 65282: 10F812137DC6186F 759 65290: 0D20EDC11B98D635 918 65298: 200578D60118193D 482 65306: 200879FE07 CE004F 707 65314: 18EA3D200579D601 692 65322: 18F33D200878FE07 749 65330: CEQ04718D73D20D4 821 65338: 3A7D5CFEA438023E 813 65346: 8F3C327D5C16002A 534 65354: 7E5CD690B787875F 1073 65362: 1922B05 C18B600QÜ 533 65370: S ...AHA,JE ZIT WE£R TE ROKEN DAT BETEKENT DAT JE ONZE WEDDENSCHAP HEBT VERLOREN, EN... DAT BETEKENT DAT IK MORGEN EEN NIEUWE JURK GA KOPEN VAN JOUW GELD...WAT ZEG JE DAARVAN ZUCHT* fLBRL BLU&L ADVERTENTIE T- Deze bon geeft 2 personen recht op toegang tot de tentoonstelling tegen een gereduceerd tarief van zes gulden per persoon van 2 december 1987 t/m 28 februari 1988 -*~ open: dinsdag tot en met zaterdag van tien tot vijf uur, 's zondags van elf tot vier uur. 's maandags gesloten. Bouwcentrum, Weena (tegenover Centraal Station) Rotterdam

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 7