anrcna Veranderingen op komst bij Schiedamse zwembaden Sectie vergadering weer uitgesteld m Lr Groenoord net uit de beker Michel de Maat naar WK Veldlopen Kostense verlaat Hermes 0P=0PRUIMING NU TEGEN STUNTPRIJZEN! DHS oefent Triathlon-vereniging wil in 1990 grote wedstrijd organiseren 33 k 1 Rotterdamse titel voor Roy Boedhram ÜU Diplomazwemmen <3 Bijeenkomst Glasheffers HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 22 JANUARI 1988 PAGINA 9 VLAARDINGEN - De Rotterdamse Triathlon Vereniging heeft een Vlaardingse voorzitter, heeft een clubhuis in het Schiedamse Hargapark en de helft van de bijna ne gentig leden komt uit deze twee steden. Opmerkelijke feiten over een vereniging die nu ruim 15 maanden bestaat. De Vlaardinger Piet Huibregtse (33) is voorzitter van de Rotter damse vereniging. Hij is net terug uit Inzeil, waar hij deelnam aan de win- tertriathlon. Hij was zelfs nog even in beeld tijdens het televisieverslag afgelo pen maandagavond, nu heeft hij nog last van een pijnlijke rug. Onderuit gezakt, om zijn pijnlij ke rug te ontlasten, legt hij sa men met Johan Campen (23), de secretaris, uit hoe de Rotter damse vereniging aan een Vlaardingse voorzitter en een clubhuis in Schiedam gekomen is en vertelt over de oprichting. „Ik had een paar keer hard gelo pen en bij AVR getraind."zegt Johan van Campen over het be gin van de club. „Dat beviel niet zo en toen ben ik verzeild geraakt in de triathlon. Mijn eerste volbracht ik in 's Gra vendeel en toen leek het mij een goed idee om een vereni ging op te richten. Via diverse publikaties heb ik dat verkon digd en Piet was één van de eer sten die reageerde." Piet Huibregtse werd al snel se cretaris. „Veel mensen zeiden toen dat het tijd werd voor een triathlon-vereniging. Officieel begonnen we op 5 november 1986 als vereniging. Omdat triathlon een groot gebied be strijkt, kregen we aanmeldingen uit het hele Rijnmondgebied. Nu komt de helft van onze le den uit Vlaardingen en Schie dam omdat vooral Vlaardingen al een aantal jaren een grote triathlon heeft. Zo'n veertig procent van onze leden is wel degelijk Rotterdams, de reste rende tien procent is afkomstig uit de gehele regio. Maar we hebben zelfs een lid uit Ter schelling," aldus de voorzitter, die deze taak al snel op zich nam, nadat de eerste voorzitter stopte. In eerste instantie vond TVR een onderkomen in het clubhuis van de wielervereniging Ahoy, nabij het vliegveld Zestienho ven in Rotterdam. „We hadden daar onderdak, maar de sfeer sprak de leden niet aan, het was er niet prettig toeven. Ruud Muuren, de organisator van de Vlaardingse triathlon en tevens looptrainer bij onze vereniging, is in Vlaardingen en Schiedam rond gaan kijken, op zoek naar een ander onderkomen. Dat werd uiteindelijk het clubhuis bij de wielerbaan in het Harga park. Een prima accommodatie met twee kleedkamers en een bestuurskamer. En het is er ge zellig. Daardoor komen er ook steeds meer leden trainen. Daarbij kwam ook nog dat het zwembad West is afgebrand, waar wij ook trainden. De zwemtrainingen vinden nu ook plaats in Schiedam, het Sport- fondsenbad aan de B.K.-laan," legt de voorzitter de verhuizing uit. Huur De vereniging heeft niet gepro beerd een eigen accommodatie te krijgen. „Daar hebben we ten eerste geen geld voor en daarbij maken we er te weinig gebruik van. We verzamelen er alleen voor trainingen en houden er af en toe een avondje. Van een grote baromzet is bij ons ook geen sprake, de meeste leden gaan na afloop direkt naar huis. We hoefden in principe geen huur voor ons Schiedamse club huis te betalen, maar we moes ten wel door zelfwerkzaamheid helpen de accommodatie te on derhouden. Daar hebben weinig van onze leden trek in. We trai nen erg veel en hebben daar ge woon geen tijd voor. En mede door de lage baromzet van onze trainingsavonden hebben we besloten, dat we gewoon maan delijks een bedrag aan huur be talen." Elke sportvereniging organiseert voor haar leden wedstrijden. Voor een triathlon-vereniging is dat een stuk moeilijker. Er be staat bijvoorbeeld geen compe titie, al is er vorig jaar voor het eerst wel een circuit opgezet waarin de atleten punten kun nen verzamelen. De Vlaarding se duurproef is er daar één van. TVR is wel bezig geweest om in haar oprichtingsstad een triathlon van de grond te krij gen, maar dat stuitte op zoveel problemen dat het idee nog steeds niet van de grond is ge komen. „Het grootste probleem voor ons was, net als voor de marathon van Rotterdam, het betalen van de dranghekken. Dat kostte zoveel geld, dat dat voor ons niet op te brengen was," zegt Johan Campen. „We hadden het idee om te be ginnen met een derde, daarna een halve en in 1990, het jaar dat Rotterdam 650 jaar bestaat, een hele triathlon. Maar dat idee gaat niet door, al hebben we nog steeds het plan om in het verjaardagsjaar in Rotter dam een grote triathlon te orga niseren met vele sterke atleten uit de hele wereld. Het is trou wens heel erg dat elk dorp te genwoordig wel een tri-wed strijd heeft, behalve zo'n grote stad als Rotterdam." Bieden Voor 130,- per jaar kan ie dereen lid worden van TVR, voor 90,- extra kan ook deel genomen worden aan de weke lijkse zwemtrainingen onder lei ding van Willem van Kranen burg. Wat heeft de vereniging nog meer te bieden behalve het trainen onder leiding van erva ren trainers. „Veel leden trainen voor zichzelf voornamelijk het duurwerk. Maar weinigen ko men bijvoorbeeld toe aan inter- valtraining. Op onze loopavon den wordt daar veel aandacht aan besteed. Verder geven we een clubblad uit met daarin alle wedstrijden, verslagen en advie zen. Het is daarnaast ook de be doeling dat we groepsreizen gaan maken naar triathlons en daar dan ook gezamenlijk voor gaan trainen. Op dit moment bereidt een groep leden zich voor op de marathon van Apel doorn op 7 februari. De leden kunnen ook bij ons te recht voor adviezen. Onze twee de looptrainer (binnenkort komt er zelfs een derde bij -red.) Mi chel de Maat, is bijna klaar met een studie diétiek. Bij hem kun nen mensen terecht voor voe dingsadviezen. Voor de medi sche begeleiding hebben we kontakt met de Schiedamse arts Peter van der Hoek (de oud- SW arts -red.) clubkampioen schap, de Vlaardingse triathlon. Het voordeel daarvan is trou wens dat alle leden daar aan deel kunnen nemen zonder dat we ons zelf moeten bemoeien met de met de organisatie," somt Huibregtse de aktiviteiten van de vereniging op. Tenue Hoewel de vereniging niet veel overeenkomsten heeft met de reguliere sportverenigingen, heeft het wel clubtenue. Het is door de voorzitter zelf ontwor pen in de kleuren rood, blauw, paars en wit. „Het is zo'n soort pak dat wielrenners tijdens een tijdrit aan hebben. Het hemd zit aan de broek vast. We hebben er in eerste instantie 75 laten maken en die zijn we allemaal kwijt. Ondanks dat de leden niet verplicht zijn om in clubte nue aan wedstrijden deel te ne men," en de voorzitter haalt vol trots zijn eigen pak uit de kast. Aan de voorkant prijkt de naam van de sponsor, Ahrend. Op de achterkant staat van welke vere niging de man in het pak lid is. „Het probleem is dat onze sponsor zijn aktiviteiten heeft beëindigd. Al moet ik persoon lijk zeggen dat we hen veel dank verschuldigd zijn. Zonder hen hadden we de club nooit zo goed op poten kunnen zetten. Maar we zijn nu eigenlijk op zoek naar een nieuwe sponsor," besluit voorzitter Piet Huibregt se zijn relaas over de „Rotter damse" Triathlon Vereniging. Mensen die informatie willen over de TVR kunnen kontakt opnemen met Piet Huibregtse: 010-4350633 of Johan Campen: 010-4387757. Johan Campen (I) en Piet Huibregtse de secretaris en voorzitter van de Rotterdamse Triathlon Vereniging SCHIEDAM - Dat er iets moet gebeuren aan de drie Schiedamse zwembaden is duidelijk. De drie accom modaties; zwembad Zuid, bad Groenoord en het Sportfondsenbad, kosten de gemeente jaarlijks 1,3 miljoen gulden om de ex ploitatie tekorten te dek ken. Maar om nu te zeg gen dat de Schiedammer door deze grote som ge meenschapsgeld riant zijn baantjes in één van de drie zwembaden kan trekken, is overdreven. Aan alle drie de zwemruimtes moet op korte termijn het nodi ge onderhoud gepleegd worden, om erger te voorkomen. Het' dak van het Sportfondsenbad is heel nodig aan vervanging toe, terwijl door de glazenraamtegels de zwemmers precies kunnen voelen wanneer de koude noor denwind waait. Ook bad Groe noord heeft sinds haar opening, aan het einde van de jaren vijf tig, zelden een grote opknap beurt gehad. De zonneweiden zijn na een flinke regenbui da genlang het domein van rond zwemmende eenden. Om maar niet te spreken van de tochtige kleedruimtes. Zwembad Zuid ziet er na zijn laatste 'face-lift' weer behoorlijk uit. Maar om deze renovatie compleet te ma ken, wacht het bad een tweede verbouwing. Deze keer wordt het dak vernieuwd en zullen er energiebesparende maatregelen getroffen worden. Om de Schie damse zwemmer een behoorlij ke accommodatie te bieden zal de gemeente dus de komende jaren erg veel geld uit moeten geven. Plan Om dit tegen te gaan werd al in 1978 het plan op tafel gelegd om in Schiedam-noord (Bach- plein) een nieuw overdekt zwembad te bouwen. Vanwege geldgebrek is dat toen niet door gegaan, maar wel is toen het plan ontstaan om toch iets aan deze situatie te doen. Het aantal vierkante meters zwemwater zou omlaag moeten door het sluiten van het Sportfondsen bad en Groenoord zou overdekt moeten worden. Behalve dat het aantal zwemwateren minder Een instructieles in zwembad Zuid zou worden, zouden de baden ook beter verdeeld over de stad komen te liggen. In dit stadium verkeerd het plan al bijna zes jaar. Maar op korte termijn schijnt er toch meer duidelijk te gaan worden. Bij het overdekken van Groe noord, zou het hele bad afge broken worden, er een geheel nieuw bad neergezet moeten worden. Bestaande uit een re- creatiebad en een 25 meter in- structiebad, waar ook waterpolo gespeeld kan worden. Omdat door de bouw de exploitatie te korten enorm zouden oplopen en de gemeente daar niet nog meer geld aan uit wil geven, ontstond het idee om een deel van de zonneweiden af te stoten voor commerciële doeleinden. Immers de bezoekers-aantallen lopen jaarlijks terug en op een drukke dag komen er nog hoog uit vierduizend mensen, terwijl er plaats is voor het dubbele. Door het commercieel gebruik van de grond, voor een hotel met bijbehorende faciliteiten zoals congresruimten en kanto ren, zouden de jaarlijkse tekor ten die de gemeente moet bij passen gelijk blijven. Het ge bruik van de grond zou per jaar ongeveer een half miljoen gul den moeten opbrengen en liefst nog meer. Het probleem is alleen om geïn teresseerden te vinden voor die grond. In februari zal een werk groep van de gemeente, waar onder andere de betrokken wet houder Hafkamp zitting in heeft, een rapport krijgen van een consortium. Deze groep on dernemers hebben onderzocht of het financieel haalbaar is om op de terreinen van Groenoord hotelaccommodaties te bouwen, en wat het de gemeente oplevert. Mocht dit volgens het consorti um niet haalbaar blijken, zal de gemeente naar alle waarschijn lijkheid op zoek gaan naar an dere investeerders. Jo van der Touw SCHIEDAM - Voor de tweede keer is de vergadering van sec tie één (voetbal) uitgesteld. In eerste instantie zou op 19 decem ber deze vergadering plaatsvinden, die werd toen verschoven naar 25 januari. Nu blijkt ook deze datum weer veranderd te zijn. De nieuwe dag, waarop de sectie zal vergaderen en waar ook het herstructureringsrapport van de gemeente besproken, zal worden is nu vastgesteld op maandag 8 februari in de kantine van SW. De tweede verschuiving was nodig omdat wethouder van sport zaken L. Hafkamp op die dag niet aanwezig kon zijn. En omdat de bewindsman er veel belang aan hecht om zelf bij de bespre king van dit hete hangijzer te zijn, werd een latere datum vast gesteld. Ook op 8 februari zal de wethouder niet de gehele avond aanwezig zijn om de problemen van de voetbalverenigin gen aan te horen. Hafkamp moet die avond eerst naar de ge meenteraadsvergadering. Maar omdat er op de agenda nog meer punten staan (nieuwe voorzitter van de sectie) worden die eerst behandeld in afwachting van de sportwethouder. SCHIEDAM - De Schie damse tafeltennisser Roy Boedhram heeft afgelopen weekend beslag weten te leggen op de Rotterdamse tafeltennistitel in de hoog ste groep. De NOAD- speler versloeg in de finale de winnaar van vorig jaar Alfred de Jong. Al zag het daar in de eerste game niet naar uit. Boedhram verloor deze met 9-21, daarna herstelde de Schiedammer zich en pakte de twee volgende ga mes met 21-16 en 21-17. Door deze winst kreeg Roy Boedhram de titel weer in handen. Door zijn afwezigheid vorig jaar ging de titel toen naar De Jong, maar de jaren daarvoor was het kampioenschap telkens voor Boedhram. De titel bij de dames ging ook naar Schiedam. De voor het Rotterdamse Feyenoord van Teylingen uitkomende Ruby Besteman versloeg in de finale Lieneke Sneller met 21-19 en 21-19. Komend weekend start de tafel- tenniscompetitie voor het in de eerste divisie uitkomende NOAD weer. De Schiedammers spelen het eerste weekend gelijk twee wedstrijden. Zaterdag komt de ploeg bestaande uit Jan Simons, Ron van Wijk, Roy Boedhram en Hans Lingen uit tegen Odeon uit Gaanderen. Zondag treedt het Schiedamse viertal aan tegen JVC uit Vught. —j Roy Boedhram KNVB-voetbal zondag Eerste divisie: SVV-NAC, 14.30 uur Dames zaalhandbal zondag EMM-UVG, 13.30 uur (Middelburg) DWS-Hercules, 13.40 uur (Margriethal) Snelwiek-Hollandiaan, 14.30 uur (Asterlo) Roda-Valerius, 13.10 uur (Pr. Alexander) WIK-Treffers, 14.20 uur (Westwijkhal) UVG 2-Unitas, 11.20 uur (Margriethal) Sprongschot-HVK, 13.30 uur (De Driesprong) Heren zaalhandbal zondag Kwiek-Sport-UVG (za.). 13.10 uur Rijnstreek-UVG, 14.30 uur WIK-DES, 15.35 uur (Westwijkhal) DWS-Treffers, 15.00 uur (Margriethal) Cosmos-Hollandiaan, 14.30 uur (de Schenkel) Korfbal zaterdag de Kapellen-Spirit, 15.15 uur (de Schenkel) Maassluis-THOR. 16.35 uur (Weth. Smithal) ODI-Reeuwijk, 20.00 uur (Margriethal) Oranje Nassau-De Bermen, 19.40 uur (Westwijkhal) Korfbal zondag Vlaardingen-Olympiaan, 14.00 uur (Westwijkhal) Harga-Ter Gouw, 14.30 uur (Margriethal) Dames waterpolo VZC-Nautilus 2, zo. 15.30 uur (Kolpabad) Rotterdam 2-Viking, za. 16.50 uur (Rotterdam noord) Heren waterpolo Wiekslag 2-Viking. za. 18.40 uur (Blokweer) ZVZ-VZC, za. 21.15 uur (Olympus) SCHIEDAM - Het Groe noord zaalvoetbalteam is er niet in geslaagd om door te dringen tot de kwart finales van het KNVB bekertoernooi zaal voetbal. De Schiedamse zaalvoetballers moesten het in de achtste finale op nemen tegen het in de in terregionale competitie uit komende De Maas. De Maasdammers dachten het klusje tegen Groenoord wel even te klaren, maar dat viel behoorlijk tegen. Al na twintig seconden spelen namen de Schiedammers een 0-1 voorsprong door een treffer van Barend Buitenhek. Nog in diezelfde eerste minuut maakte De Maas gelijk. Pas na twaalf minuten kwam er weer veran dering in de stand. Arie Dobber zette De Maas op 2-1, deze stand bleef tot de rust op het scorebord prijken. Groenoord verkeerde deze wed strijd in topvorm en dwong haar tegenstander in de verdedi ging. Een onderschepping van Leon Klepke stelde aanvoerder Jan Kloos in staat om verdiend gelijk te maken. Hierna volgden voor beide kan ten diverse mogelijkheden om de stand een ander aanzien te geven, maar vooral Groenoord- doelman Albert Elens was in goede doen en voorkwam dat zijn team op achterstand kwam. Zodat de sand tot het laatste fluitsignaal van FIFA-scheids- rechter Dick van Ham 2-2 bleef. Een verlenging moest daarna aanwijzen welke ploeg door mocht naar de kwartfinale. De eerste verlenging leverde geen doelpunten op, ondanks goede mogelijkheden voor Groenoord. Met nog twee mi nuten te spelen in de tweede verlenging verdween de bal op ongelukkige wijze via een Groe noord voet in het eigen doel en verloor de Schiedamse ploeg de wedstrijd met 3-2. Al had Ba rend Buitenhek in de allerlaat ste seconden nog een enorme kans om Groenoord wederom naast De Maas te schieten. Zijn schot ging echter net naast. Michel de Maat verschijnt zondag aan de start van het WK veldlopen voor studenten. Op de foto De Maat tijdens de ma rathon van Rotterdam afgelopen jaar. Hans Kostense SCHIEDAM - Na vier jaar ver laat Hans Kostense de zondag eerste klasser Hermes DVS. Wie de opvolger van Kostense zal worden is op dit moment nog niet bekend. SCHIEDAM - Op 12 januari is er in zwembad Zuid weer diplo ma gezwommen. Ditmaal kon den de kandidaten afzwemmen voor het brevet voor overlevings- zwemmen. Er nam 19 kandidaten aan deel, die allen slaagden. Als commis sie van het zwembad waren Ma rian Stadegaard en Tineke van der Pas vertegenwoordigd. Hier onder de lijst met de namen van de geslaagden: Ernst van de Steen, Peggy Bou- va, Natasja van Wijnen, Marjo lein Wolterink, Kim van de Bo- gert, Sven Kooijman, Francien Overleeft, Alex de Jong, Chan- tal van de Meer, Danny Bos man, Nathalie Groenendaal, Dennis den Uijl, Ronald van de Adel, Cora de Vette, Antoinette Hilversum, Sarita van de Tuijn, Manon Borgsteijn, Linda Rebel, Esmeralda van 't Hoenderdaal. SCHIEDAM - Ter voorberei ding op de tweede helft van de competitie speelt het eerste elf tal van zondag derde klasser DHS de komende dagen twee oefenwedstrijden. Zondagmiddag om 14.00 uur komt DHS op het eigen veld uit tegen vierde klasser HION. Dinsdagavond speelt de Kethel- se club een lichtwedstrijd tegen Winterkleding Jacks en truien Trainingspakken en schoenen. Oranjestraat 15, 3111 AM Schiedam telefoon 010-4735445 vierde klasser Leonidas. De aanvang van deze wedstrijd is 19.30 uur. SCHIEDAM - Schiedams vro lijkste genootschap „De Glas heffers" houdt op woensdaga vond 27 januari in sociëteit Po dium, Lange Haven, Schiedam een heuse Oudhollandse klaver- jasavond. Voor velen is dit de gelegenheid kennis te maken met het ge nootschap. Ook niet-leden zijn welkom bij dit sportieve evene ment. De zaal gaat om 20.00 uur open en het klaverjassen begint om 20.30 uur. Tot de prijzen die gewonnen kunnen worden, moet in elk geval de verplichte keiharde diepvrieskip gerekend worden. VLAARDINGEN - Van middag (donderdag) is de Vlaardingse (tri)atleet Mi chel de Maat per nacht trein vertrokken naar het Italiaanse Bologna. De Maat gaat daar deelnemen aan de wereldkampioen schappen veldlopen voor studenten. De atleet van AV Fortuna is bezig aan zijn laatste jaar van zijn studie diétiek in Den Haag en mag zodoende mee doen aan deze kampioen schappen. Toch staat de Vlaardinger niet bekend als een veldloper, wel blonk hij afgelopen jaar uit als wegatleet door ondermeer de marathon van Apeldoorn te winnen en als derde Nederlan der (achter de veteranen Cor Vriend en Dick van Santen) te eindigen in de marathon van Rotterdam. „Ik heb deze winter pas voor het eerst aan een veldloop mee gedaan en heb gelijk de sterkst bezette uitgezocht. Dat leek me wel leuk en daarom liep ik de Duindigtcross en de Waranda loop. Nu bleek dat ik me tijdens die twee crossen bij de beste vijf studenten liep. Daarna was er op oudejaarsdag nog een selec tiewedstrijd in Soest en daar zat ik weer bij de beste vijf en zo heb ik me gekwalificeerd," ver telt Michel de Maat hoe hij zich naar het WK veldlopen voor studenten liep. Kansen Over zijn kansen op zo'n groot evenement kan Michel de Maat weinig zeggen. Wel stelt hij: „Ik weet in elk geval wel, dat de vier andere Nederlandse stu denten, die ook meegaan, stuk ken beter zijn. Dat zijn ook de vier lopers die al lang zeker wa ren van deelneming aan dit WK. Ik moest samen met Aart Bakker strijden om de vijfde plaats. Voor de rest denk ik dat het niveau van veel andere lan den hoog zal zijn. In veel lan den heb je veldlopen meer als specialisme en ik doe eigenlijk van alles, zoals wegatletiek en triathlons." Als voorbereiding op het kam pioenschap heeft De Maat zoals hij het zelf zegt: „Een paar keer door de modder gebanjerd, maar ik ben eigenlijk met mijn 75 kilo te zwaar voor het veld lopen, zeker als het erg drassig is. Een harde ondergrond zal echter in mijn voordeel zijn." Seizoen Hoewel Michel de Maat de triathlon nog steeds ambieert, zal hij komend atletiekseizoen toch zeker twee marathons lo pen. Op 7 februari zal hij gaan proberen om net als vorig jaar de marathon van Apeldoorn op zijn naam te brengen en daarna de Westlandmarathon. „Ik vind dit een veel leukere wedstrijd," verklaart De Maat om de Rot terdamse versie van de klassie ke loopafstand links te laten lig gen. „Het sfeertje trekt me veel meer. Een ander voordeel is dat Westland gesponsord wordt door mijn nieuwe sponsor Asics Tiger. De triathlon zal ik er voorlopig nog een seizoen bij blijven doen, verder wordt het afwachten. Als het lopen me heel goed afgaat, ga ik daar mee verder. Toch werd op de NK op de kwart triathlon nog vierde en dan vind ik het toch weer zonde om daar mee te stoppen." TVR ontplooit zich in Vlaardingen en Schiedam AMER

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 9