Nederlaag op trouwdag maakt Verhoeff verdrietig Scoren blijft obsessie voor DWS SCHEPER ga J NO. Rijnmond lijkt op weg terug Warmerdam wint weer Dickhofftoernooi Record Noor duin n RESTANTEN WINTER- KOLLEKTIE HALVE PRIJZEN 100,- korting riViY»ViVi) oo Rotterdamse titel voor judoka Jerry Fokas Rode kaart blijft zonder gevolgen Bridge Nieuw!! Pakketpolis Reserves boeken eerste winst kostuums kolberts pantalons overhemden truien DON BOSCO EEUWFEEST VERINGMEIER TANDTECHNIEK NOG SLECHTS 3 DAGEN OPRUIMINGSKOOPJES nu 30 tot 50% korting voor de helft van de prijs 30% KORTING Oei* Oeeens CC Squash kam pioenschappen Don Bosco herdenking Gebit stuk? Testbeeld Nederland 3 op de kabel HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 27 JANUARI 1988 PAGINA 13 SCHIEDAM - „Ik ben er eigenlijk wel een beetje verdrietig van," zo vatte DWS-coach Nol Verhoeff zijn gevoelens samen, na de nederlaag van zijn handbaldames in het tref fen met het laaggeklas seerde Hercules, 9-13. Juist op de dag dat de DWS-oefenmeester 25 jaar geleden in het huwe lijksbootje stapte, schon ken zijn speelsters hem een niet-ingecalculeerde nederlaag. Met dit verlies in zijn gedachte stapt Nol Verhoeff vandaag (woens dag) in het vliegtuig om in Australië zijn huwelijk te vieren. Maar liefst zes we ken zal de trainer zijn da mes moeten missen en na tuurlijk omgekeerd. Voor de „zilveren bruidegom" rest één gedachte: een slechte generale betekent een goede opvoering. Want aanstaande vrijdag wacht DWS de wedstrijd tegen stadgenoot UVG, dat zon dag gelijk (14-14) speelde tegen het sterke EMM. Behalve dat Verhoeff verdrietig was vond hij de wedstrijd tegen Hercules „een matige verto ning". Hij had daar ook een verklaring voor. „We hebben een flitsende start gehad dit sei zoen, omdat ik denk dat onze voorbereiding erg goed is ge weest. We hebben daardoor een aantal tegenstanders kunnen verrassen. Maar zo langzamer hand weet iedereen wat onze sterke en zwakke punten zijn. Wij hebben geweldig veel moei te met scoren, vooral als we niet op de „break" kunnen spe len. Onze sterke punten zijn de snelle uitval en met onze dek king kunnen we aardig overeind blijven. Want we worden geen enkele wedstrijd afgeschoten, maar als je net als vandaag er maar negen kan maken, zijn dat er negen te weinig." SCHIEDAM - De rode kaart die Jacqueline ten Wolde zondag kreeg in de wedstrijd tegen Hercules blijft zonder gevolgen. Van de verwijdering is door het arbitrale duo wel melding gemaakt op het wedstrijd formulier als „grof onspor tief gedrag". Deze term wordt als standaard gehan teerd bij het uitdelen van een rode kaart. Volgens de heren in het zwart zou Jacqueline ten Wolde een armstoot hebben uitgedeeld. De rode kaart hield wel in dat de DWS- speelster de gehele wed strijd niet meer mocht aan treden, al mocht er na twee miputen wel een vervang- «tér voor haar gaan spelen. Jacqueline ten Wolde zal komende vrijdagavond ge woon van de partij zijn in het Schiedamse treffen te gen UVG. SCHIEDAM - De afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen heeft op 22 januari haar achtste bridge-drive afgewerkt. Veel verschuivingen waren er niet in het algemeen klassement. Al leen het duo Van Schaik-Van der Bet steeg door een score van 67.50 procent tien plaatsen en staat nu bij de eerste 25. De top-tien ziet er na de achtste drive als volgt uit: 1. Lauwaars - Voorwinde 456.66%; 2. Adriaansens - Meerwaldt 453.18%; 3. Brussé - Van Eyk 443.28%; 4. Smits - Tamboer 434.25%; 5. Van Riel - Wezenaar 429.37%; 6. Bus- chkens - Hofman 423.31%; 7. Nijssen - Peters 423.06%; 8. Van Iperen - Melchers 422.05%; 9. Van Lingen - Staal 420.37%; 10. Kloos - Persoon 415.70%. Houtwerk „Hercules voelt natuurlijk het degradatiespook in de nek en die doen er dan iets meer aan dan wij. Vooral de beginfase was een beetje knullig. Wij mis sen in die fase vier opgelegde kansen," legt Verhoeff de vinger op de zere plek. Simone Steen bergen schoot tweemaal op het rood-witte houtwerk, terwijl Ja- net Eggelmeyer vrij voor het doel miste en een strafworp van haar werd afgekeurd wegens een voetfout. Hercules ging beter om met de geboden kansen en kwam zo op een 1-5 voor sprong. „Dan staan we gelijk vier doel punten achter en daar hebben we de hele wedstrijd moeite mee gehad. We kwamen voor rust nog terug, omdat de tegen partij toen lange tijd niet scoor de. Maar toch was dit niet opti maal. Als je tegenstander een kwartier lang geen doelpunt maakt, moet je er overheen lo pen en daar hebben we veel te veel kansen voor nodig," stelt Verhoeff onomwonden vast. Vooral de tweede-lij n-speelsters van DWS lieten het afweten. Si mone Steenbergen kwam zon dag geen enkele maal tot een treffer, terwijl Jacqueline ten Wolde nog voor het rustsignaal het veld met een rode kaart moest verlaten, wegens een ver meende elleboogstoot. '.7 Met de tong tussen haar tanden belaagt Leny Zandbergen het Hercules-doel. Overbruggen Met de rust had DWS de nega tieve marge teruggebracht tot twee treffers (5-7), maar direkt na rust vergrootte Hercules de voorsprong naar vijf treffers (6-11). DWS slaagde er niet in om de achterstand te overbrug gen. „In die fase van de wed strijd maken we twintig minu ten geen doelpunt, omdat we onder andere een aantal keer met vijf speelsters speelden. Ik AANBIEDING GELDIG VAN 27 T/M 30 JANUARI IN ALLE SUPERMARKTEN WATERWEG NOORD - De terugkeer van Peter van de Gug- ten in het eerste team van Rijn mond heeft niet helemaal ge bracht, wat coach Tom Berwers er van verwacht zal hebben. De geroutineerde buitenaanvaller miste nog de kracht om meer dan drie sets het voortouw in handen te hebben, teneinde het jonge Rijnmondteam naar de broodnodige winst te leiden. De start van de blauwwitte bri gade was overigens fantastisch. Pas op 9-0 lukte het Zwovok tegen te scoren. De kloof was toen echter ruim genoeg om Rijnmond op 1-0 te brengen. In de volgende set bleek een voor sprong van 10-4 daarentegen onvoldoende. Zwovok bleef taai doorvechten voor een beter re sultaat. Die instelling bracht de Zwolse ploeg via 11 15 op 1-1. Vanaf het begin van de derde set bleven de ploegen in eikaars nabijheid, maar het was toch Rijnmond, dat via 15-12 op nieuw een voorsprong kon ne men. Hierna was het kaarsje bij Peter van de Gugten uit. Duide- Hollandiaan-voorzitter Herman Berkhout reikt de Dickhofftrofee uit aan het winnende team, Warmerdam. VLAARDINGEN - Het team Warmerdam heeft ook de tweede editie van het Dickhofftoernooi ge wonnen. Evenals vorig jaar was het zestal, be staande uit René Verbrug- gen, André Verbruggen, Richard Borst, Cor War merdam, Aad van der Vaart en Ruud Ham het sterkste team van het door de voetbalvereniging De Hollandiaan georganiseer de toernooi. De regen- en sneeuwval op da gen voor het toernooi nood zaakte de toernooileiding om de wedstrijden niet op het hoofd- veld te laten spelen, maar op het gravelveld elders in het Nieuwlandpark. Omdat daar slechts drie in plaats van de ge bruikelijke vier velden uitgezet konden worden, liep het toer nooi uit. Maar om zes uur kon De Hol landiaan-voorzitter Herman Berkhout toch de prijzen uitrei ken. Naast de eerste prijs voor Warmerdam, reikte hij de sportiviteits-prijs uit aan het zestal van het Novotel. Behalve de beker, kreeg dit team ook een meter bier. In totaal namen aan dit tweede Dickhofftoernooi 26 teams deel. Hoewel een groot deel hiervan uit Hollandiaan-leden bestond, kwamen er ook deelnemers van verre. Door de open inschrij ving waren er teams uit Schie dam en Vlaardingen en waren sommige spelers zelfs uit Den Haag, Ermelo en Culemborg ge komen om mee te strijden om de eerste prijs. lijk werd, dat hij het afgelopen halfjaar door verschillende om standigheden te weinig had kunnen trainen. Daarbij kwam, dat Zwovok bij de opslag er voor zorgde dat de bal niet in de richting van de routinier aan Rijnmondzijde gespeeld werd. De rest van het team viel daar na even ver terug en met de onthutsende setstanden van 3-15 en 1-15 werd het alsnog 2-3. Toch haalde Rijnmond door het ene winstpunt Havoc op de ranglijst weer in en deelt het nu met de ploeg uit Haaks bergen de elfde en twaalfde plaats. De reserves staan nog wel op de laatste plaats, maar zij zetten in Tilburg de lijn van de laatste weken voort. Vanaf het toer nooi op drie januari komt het team er met de week beter in, wat in de wedstrijd tegen Odul- phus resulteerde in de eerste overwinning van dit seizoen. Hierdoor heeft het team nog twee punten achterstand op Da- tak/VCL 2 en lijkt eventuele redding nog niet helemaal uitge sloten. De start in Tilburg was overi gens niet bijster sterk, waardoor Odulphus met 15-12 aan de lei ding kon komen. In de tweede set bracht coach Jaap Korsloot Tonie van Breda in het veld. De hardslaande buitenaanvaller heeft door zijn werk dit seizoen nog slechts weinig kunnen spe len, maar nu liet hij zich van zijn beste zijde zien. In een technisch niet al te beste set was het Rijnmond 2, dat via 13-15 op 1-1 kwam. Hierna hadden de blauwwitten de Brabanders min of meer in de tang. Kende ook de derde set met 10-15 nog enige spanning in de vierde set was ook van spanning weinig sprake meer en via 7-5 behaal de Rijnmond 2 zijn eerste ver diende overwinning. „Ladies" „We wisten van te voren, dat we het moeilijk zouden krij gen," was de reaktie van trainer Jaap Spijk na het duel in Mid- delharnis tegen de nummer vier Intermezzo. Pas nadat Inter mezzo met 15-4 de leiding had genomen begon het Rijnmond- blok met Jeanet de Jong en Ca- rin de Leede naar behoren te sluiten. Per set scoorde de ploeg via de blokkering zes a zeven punten. Daarbij kwam de prima aanval van uitblinkster Désiree Lichtenberg, zodat Rijnmond met ruime 15-7 cijfers twee sets naar zich toe kon trekken. De vierde set werd beslist door het uitstekende veldverdedigen van de thuisploeg, waardoor Rijnmond moeilijk tot scoren kon komen. Na 15-8 was een beslissende vijfde set nodig, waarin Désiree Lichtenberg op nieuw een hoofdrol voor zich opeiste. Vooral via haar opslag zorgde zij voor de nodige on rust bij Intermezzo. Via de ruime 15-5 stand werd het 2-3, waarbij Rijnmond weer een punt achterstand op Varel en TOP opliep. SCHIEDAM - Op de ba nen van het complex Kla verstede worden komend weekend de vijfde Open Schiedamse Kampioen schappen Squash gehouden. Er zal gespeeld worden in de categorieën dames C en heren B, C en D. Het toer nooi zal vrijdagavond om 18.00 uur van start gaan en zondagmiddag om 15.00 uur staan de finales ge pland. SCHIEDAM - Tijdens indoor- wedstrijden op 23 januari in de Zeelandhallen te Goes heeft at leet Willem Noorduin in de handicapklasse CP5 een nieuw record „kogelstoten" behaald. Noorduin's outdoor Wereldre cord, behaald in augustus '87 staat op 10.18 mtr. Indoor werd door Noorduin nu een afstand van 10.54 meter bereikt. Een mooie uitgangspositie voor het komende buitenseizeoen. had wel iets anders willen doen, door meer op de break te spe len, maar ook dat lukte niet. Er zit in elk geval wel meer in, maar dat komt er niet uit. Ie dereen heeft nu een beetje faal angst," aldus Nol Verhoeff. SCHIEDAM - De Nederlandse Protestantenbond houdt op vrij dag 29 januari een gemeente- avond over oud worden en oud zijn in onze samenleving. Ver toond wordt de videoband „Deel van leven", waarna er discussie plaatsvindt onder lei ding van mevr. Eyhuisen, me dewerkster van het Vrijz. Prot. Centrum voor Maatschappelij ke Toerusting te Utrecht. Aanvang 20.00 uur, gebouw Ned. Prot. Bond. Westvest 92. Een groep cursisten van de op leiding assistent-manager bij het Plaatselijk Educatief cen trum in Vlaardingen geeft vrij dag 29 januari een voorlich tingsochtend over deze cursus. Een en ander vindt plaats in het PEC-gebouw tussen 9.30 en 11.30 uur in de Cornelis Hout manstraat 2a te Vlaardingen. Voor kinderopvang is gezorgd. Om 10.00 uur begint een pre sentatie over de inhoud van deze opleiding, die in maart/a pril weer van start gaat. De Vrouwenbond FNV heeft voor de komende maand het volgende programma. Op 4 maart een diaochtend met als onderwerp oud- en nieuw Schiedam in dc. „De 4 Mo lens". Aanvang 10.00 uur. Op 2 maart, óók in dc „De 4 Molens" een voorlichtingsbij eenkomst over borstonderzoek, verzorgd door mevrouw de Boer van het Koningin Wilhel- mina Fonds. Aanvang 10.00 uur. In Trefpunt Oost in de Celsius- straat 2 gaat de cursus Buiten lands koken van start. De lessen waarin onder andere de Franse, Turkse en Surinaamse keuken aan bod komen, worden iedere donderdagmiddag gegeven van af 13.30 uur. De heer en mevrouw G. Lam- bermom uit Rotterdam geven donderdag 4 februari een lezing over „uit het leven van Sai Babi" met videobeelden voor de spiritistische vereniging „Harmonia". De avond die wordt gehouden in De Blauwe Brug is ook toegankelijk voor niet-leden, toegang 6,-. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Informatie tel. 426609-4733809. SCHIEDAM - pit jaar is Jiet precies 100 jaar geleden dat Don Bosco stierf. Dat feit wordt ook in de Schiedamse Sint Jaco bus en Martinus-kerk komend weekend uitgebreid herdacht. Don Bosco leefde in de vorige eeuw in Turijn in Italië; als priester zette hij zich in voor de verschoppelingen van de stad. Kinderen die geen thuis had den, werkeloos waren, verloren liepen, bracht hij samen in een huis, ontfermde zich over hen, schonk hun vertrouwen en deed hen winnen aan zelfvertrouwen door hen hun gaven, hoe klein ook, te laten ontdekken en die te ontwikkelen. Later stichtte hij de congregatie van Salesia- nen, die zich allen inzetten voor de kansarme jeugd. Hier in Schiedam in de paro chie St. Jacobus en Martinus werken de Salesianen al jaren. Zij zetten zich vooral in voor de jeugd van Kethel en Groe- noord. In de Jacobuskerk wordt op zondag 31 januari een speciale Don-Boscodienst gehouden met zang van het vaste kerkkoor. Aanvang 09.45 uur. Op dezelfde zondag wordt in de Martinus- kerk een gezinsviering gewijd aan de heilige met zang van het Jeugdkoor en het Don Bosco- koor. Aanvang 11.00 uur. nog enkele slaapkamers, toonkamermodellen elektrisch verstelbare boxspring DEKBED OVERTREKKEN vanaf 25.00 BADSTOF STRETCH - HOESLAKENS vanaf I 9.95 BADSTOF JASSEN DEKBEDDEN dons, wol, synthetisch mm SCHIEDAM - Het testbeeld van Nederland 3 kan ontvangen worden in de Schiedamse huis kamers. Afstemmen op deze zender, die doorgegeven wordt via kanaal 5, is nu al mogelijk. De eerste echte tv programma's zijn op dit net te volgen in de periode van 3 tot en met 28 fe bruari. Het zijn de beelden van de Olympische Winterspelen in Canada. Op maandag 4 april komt Nederland 3 officieel op het scherm. Het toevoegen van Nederland 3 aan het programmapakket kan betekenen dat cai-abonnees, die een tv-toestel hebben met min der dan 18 voorkeuzetoetsen, Nederland 3 moeten inregelen met de daarvoor bestemde knopjes. Per type tv-toestel va riëren de handelingen die daar voor verricht moeten worden. Het is geen haalbare kaart ge bleken om al die mogelijkheden op papier te zetten. Dat zou de eventuele verwarring groter ma ken. Het handigste is om de ge bruiksaanwijzing van het tele visietoestel én de video-recor der erbij te nemén. Komen de tv-kijkers er hele maal niet uit dan kunnen de tv- leverancier of de radio-tv-speci- aalzaken geraadpleegd worden. SCHIEDAM - Afgelopen za terdag en zondag werden voor de zesde keer de open Rotter damse judo-kampioenschappen gehouden in de Energiehallen. Ruim 1600 judoka's deden het bijzonder goed. De 20-jarige Jerry Fokas pakte de eerste prijs bij de heren licht gewichten, in de finale kwam hij tegen André Sparreboom die hij op een tweede plan zette. In de groep 3 en 14 jaar kwam Mark Huizinga op de mat voor de Budo-Sport, op een bijzon dere overtuigende wijze liet deze technische judoka zien dat hij duidelijk de meerdere is in zijn klasse. De 20-jarige Marian de Hoog die uitkwam bij de da mes in de klasse tot 72 kilo kwam via bijzonder veel tegen stand in de finale, daar zette zij het eremetaal veilig door met een keurig uitgevoerde houd greep haar Marian de Hoog komt aanstaande zondag uit bij de Zuid-Hollandse judo-kampi oenschappen voor dames. Een derde prijs was er voor de judo ka Dennis van Rossem die uit kwam bij de junioren lichtge wicht. Al uw verzekeringen in één pak ket?. Verdien 10% omzetkorting op de premie!!. Betaling per maand, kwartaal of half jaar mogelijk. Assurantie financieringsbureau Lange Haven 102 Schiedam Telefoon 010-4262638 Vaartuigenverzekering no-claim, tot 45% voor 5 jaar schadevrij varen. Autoverzekering tot 75% no-claim, ook kwartaalpremie mogelijk. winter/regenjassen \Veerplein 97, 3131 CX Vlaardingen, telefoon 010-4342430./ Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags van 09.00 tot 12.00 uur. Donderdag, vrijdag, zaterdag. waaronder Hulsta moet weg in verband met nieuwe kollektie van Treca met pocketveringmatras 90/200 slaapvoorlichters' beddenspeciaalzaak - slaapkamers slaapsystemen - linnenshop Hoogstraat46-48 3111 HJ Schiedam tel 010 42687 17

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 13