Het weer WERK Politiek kan een uitkomst zijn Maatschappelijk werk gaat gedupeerden van misdrijf bij staan Paul Koster gaat niet overeen nacht ijs Muzikaal huwelijk 50% KORTING 4 DEZE WEEK OP=OP Stadsblad f Zuid-Holland 11988 i "m Walt Disney's World On Ice I l Vervolg op pagina 3 Jubileumconcert The Young Voices WOENSDAG 27 JANUARI 1988 40e JAARGANG, NUMMER 7 OPLAGE 39.700 Coming in 1983 World On Ice betekent de definitieve doorbraak in de reclamewereld van Paul Koster SCHIEDAM - Walt Dis ney's World On Ice, een wervelende Amerikaanse schaatsschow, mag dan stormenderhand hele con tinenten veroverd hebben, in Nederland is het ijs- spektakel totaal onbekend. Maar als Mickey, Goofy, Donald en andere groot heden straks in de krokus vakantie op de gladde ij zers voor het eerst de Rot terdamse Ahoy aandoen tijdens een grote Europese toernee, dan kunnen ze vijf dagen lang een 'volle bak' verwachten. De voorstel- SCHIEDAM - Er is nog een beperkt aantal kaarten verkrijg baar voor het Amerikaanse ijsspektakel. Die zijn te bestellen bij alle warenhuizen van Vroom Dreesmann - afd. Klanten service de landelijke VVV-kantoren en de kassa van Ahoy' kunnen de plaatsbewijzen voor dit Walt-Disney-ijsspektakel worden afgenomen. De voorstellingen zijn op de volgende data gepland: Woensdag 17 februari: 15.00 uur en 19.30 uur - Donderdag 18 februari: 19.30 uur Vrijdag 19 februari: 15.00 uur en 19.30 uur Zaterdag 20 februari: 16.30 uur en 20.00 uur Zondag 21 februari: 13.00 uur en 16.30 uur De toegangsprijzen varieren van 20,- tot 40,- Kinderen tot 12 jaar betalen half geld op elke rang. TELEFOON Bel onze 24-uurs informatielijn voor een: actueel overzicht van tijdelijke banen in: Schiedam e.o. 010 - 4332434 A VILLERIUS SPORTS SCHIEDAM - Het eten in „De Lickebaertshoeve" is zonder meer uit de kunst. De specialiteiten worden er met veel zorg, liefde en vakmanschap be reid en dat is goed te proe ven. Ook de ambiance van het restaurant even buiten Maasland gelegen is voor treffelijk. De obers zijn voorkomend zonder ook maar een moment opdrin gerig te worden en het in terieur bezit die simpele chique, die zo kenmerkend is voor kwaliteit en klasse. Alleen is een avondje-uit eten gaan in deze culinaire troef van het Rijnmondge bied nou niet direkt voor iedereen weggelegd. Zeker voor veel Schiedammers - toch voor een groot gedeelte ouderen, minima of werklozen - is zo'n sfeervol dinertje, overgo ten met uitgelezen wijnen, fi nancieel geen haalbare kaart. Er lijkt maar een oplossing voor liefhebbers van het goede des levens, met een krappe beurs in de Brandersstad: de politiek in gaan. Vorige week donderdag mochten alle leden van de raadscommissie voor cultuur op kosten van de gemeenschap een keertje smullen op niveau in „De Lickebaertshoeve". Daar hadden ze natuurlijk wel wat voor moeten doen. Voordat ze zich konden scharen aan de dis waren ze een kijkje gaan nemen bij bibliotheken in Spijkenisse, Hengelo en Apeldoorn. Tenslot te is er in Schiedam nieuwbouw op het stadserf gepland en dan is het altijd nuttig om elders je licht op te steken. Werktempo Kennelijk lag de voorsprong van andere steden op boeke- nuitleengebied de Schiedamse bestuurders niet al te zwaar op de maag. Zo op een steenworp afstand van thuis, lieten ze zich met zijn allen op maaltijd goed smaken. Bibliotheek Henk Ewoldt, ook van de partij, ver trekt per l maart naar Tilburg. Hij heeft geen zin om nog lan ger te wachten op het hem be loofde nieuwe onderkomen. Ewoldt mag dan zo zijn beden kingen hebben over de slagvaar digheid en het werktempo van de beleidsmakers in de Bran dersstad, hij kan in het Zuiden in ieder geval starten met een volle maag. En dat is ook nooit weg. De ambiance van De Lickebaertshoeve is voortreffelijk Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 lingen op 17, 18, 19, 20 en 21 februari zijn nu al bijna tot op de laatste plaats uit verkocht. „En daar kan ik weer een stuk rustiger door slapen. Natuurlijk moet je wat plaatsen aanbieden in de vrije verkoop. Toch zou het het allermooiste zijn, als je daar eigenlijk geen kaartje meer voor over had." Paul Koster, direkteur, secreta ris, loopjongen en nog veel meer moois in één persoon van Holland Sportief, een marke- ting-bureautje op de Tuinlaan, kreeg precies acht maanden ge- SCHIEDAM - Vijfdui zend Schiedammers worden per jaar het slacht offer van een misdrijf. Dat kan variëren van een ge stolen fiets tot een bero ving bij een stille bushalte, van een compleet leegge plunderd huis tot een aan randing. De zakelijke fei ten van zo'n triest verhaal worden door over het alge meen welwillende agenten, als je aangifte komt doen tenminste, keurig tot in de tails precies uitgetikt. Al leen van de kille woede als je het plotseling zonder je rijwiel moet doen, het ver driet omdat nou net die pa relketting van die dierbare overleden tante is meege pikt en de angst, dat nog eens iemand je tot in je ei gen huis toe te na zal ko men, wordt in geen enkel officieel rapport melding gemaakt. De politie, die toch al steeds meer te maken heeft met gebrek aan mankracht, kan niet méér doen dan, zoals dat zo mooi in vaktermen heet, dadergericht werken. Haar eerste taak is en blijft het opsporen van de schuldigen. Mededogen met de gedupeerden is er wel, tijd om hen ook daadwerkelijk de hel pende hand te bieden totaal niet. Aan die ongewenste situa tie wil de Stichting Maatschap pelijk Werk nu een einde gaan maken. Per 1 februari wordt in navolging van een heleboel an dere steden in samenwerking met de Schiedamse politie een plaatselijk „slachtofferhulp pro- jekt" opgestart. Emoties ledereen, die vanaf die datum op het hoofdbureau aangifte komt doen van een misdrijf of ongeval krijgt een folder mee naar huis, waarin wordt gewe zen op deze volkomen kosteloze bijstand voor wie het allemaal teveel is geworden. De maat schappelijk werkers, die overi gens geheimhoudingsplicht heb ben, helpen zowel in praktisch als in immaterieel opzicht. Zij kunnen advies en informatie ge ven over verzekeringskwesties of strafrechtelijke procedures, maar ook het slachtoffer bege leiden bij het verwerken van zijn emoties. „Natuurlijk zijn we er voor de zware gevallen, zoals berovin gen met geweld, incest en ver krachtingen. Maar bij lichte ge vallen staan we ook klaar," ver telt maatschappelijk werkster Jolanda Goemeri. „Veel men sen voelen zich na een inbraak niet meer op hun gemak in hun eigen huis of ze durven de straat niet meer op. Wij probe ren ze zoveel zelfvertrouwen te geven, dat ze weer op eigen be nen verder kunnen. En als er bij je ingebroken is, kan het een uitkomst betekenen als iemand anders een nieuw slot op je deur regelt en die warwinkel van formulieren, die dan op je afkomt, voor je invult." Vrijwilligers De Stichting Maatschappelijk Werk, op de Broersveld 142, is iedere dag bereikbaar tussen 09.00 en 17.30 uur. Buiten die tijden neemt het crisis-centrum in Rotterdam de zaken waar. Om al het extra werk op te kun nen vangen is, voorlopig voor een jaar. Jan Nieuwenhuis als nieuwe kracht aangetrokken. „Hij kost ons niets, omdat we Jan via een schoolverlaterspro- jekt konden contracteren," zegt Jolanda's collega, Mieke van Gorcom. „Verder hebben we al les kunnen bekostigen vanuit ons eigen budget. Wanneer het projekt zo goed aanslaat als we verwachten, dan moeten ii> de Maatschappelijk werkster toekomst vrijwilligers een ge deelte van de taken op zich gaan nemen. Dat gebeurt ook elders in het land. De slachtof ferhulp zou anders onbetaalbaar worden. Subsidies zitten er nu eenmaal niet in." De politie heeft de behoefte aan deze vorm van dienstverlening Agenten kunnen ook goed luisteren SCHIEDAM - Het is maar goed dat de majorettes en minirettes van Harpe Da vids redelijk „weersbesten- dig" zijn, anders had het huwelijk van Hans Hoen- dersloot hen wel eens een fikse kou kunnen bezorgen. De alom gewaardeerde voorzitter van Schiedams grootste muziekvereniging trad vrijdagmiddag in het huwelijk met Anja van den Bos uit Honselersdijk. Juist toen het jonge paar bij het stadhuis arriveerde barstten de eerste sneeuw buien van de winter '87/'88 in volle hevigheid los. Een beetje vervelend natuurlijk voor het complete majoret tekorps van Harpe Davids, dat zich helemaal volgens de traditie in een erehaag had opgesteld ter verwelko ming van bruidegom en bruid. De strakgesneden pakjes van zo'n dansgroep mogen dan snel ogen, erg veel be scherming tegen wind en regen bieden ze niet. Dat al die dames het zo dapper volhielden zegt wel iets over Hans zijn populariteit in het Schiedamse muziek- wereldje natuurlijk. De erehaag was overigens niet de enige verrassing die de leden van Harpe Davids voor het jonge paar in petto hadden, 's Avonds brach ten de drumfanfare en het harmonie-orkest de pasge huwden nog een aubade tij dens de receptie in Honse lersdijk. op diverse wintersportkleding collectie '87-'88 van diverse bekende merken. Kom snel, want Hof van Spaland 15 Schiedam Telefoon 4704242 SCHIEDAM - Hervormd Jongerenkoor The Young Voices geeft op 5 februari een jubileumconcert in de Opstandingskerk te Schie dam. Dit concert wordt ge geven ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan. Aanvang 20.00 uur. Kerk open om 19.30 uur, toegang gratis. Medewerking wordt verleend door: Kinderkoor Jong Begin, The New Life Singers en The Young Voi ces. Mieke van Gorcom niet gepeild, maar gaat er zon der meer van uit, dat er druk gebruik van zal worden ge maakt. „Grotere korpsen heb ben vaak eigen maatschappelijk werkers, maar wij moeten alles zelf doen." aldus politiewoord voerder Jan van Hoff. De extra hulp die we regelden lag toch vaak op het medische vlak. Na tuurlijk hoort het ook tot de taak van de agenten van de wijkteams om mensen die in nood zitten te begeleiden. Al leen is dat niet hun vak en is er lang niet altijd gelegenheid voor!! Voordeel „Het is ook voor ons een hele prettige gedachte, dat er nu al tijd een plek is, waar mensen met problemen terecht kunnen. Dat dat een onafhankelijke in stelling is, ook al onderhouden we nauwe kontakten, lijkt me een voordeel. Veel mensen stappen makkelijker naar bin nen bij een maatschappelijk werker dan bij iemand met een uniform aan." De politie doet in principe niet meer dan al degenen die aangif te komen doen van een misdrijf of ongeluk wijzen op het be staan van het „hulp-projekt". Alleen in uitzonderingsgevallen schakelt zij uit zichzelf het maatschappelijk werk in. Dan hoeft het overigens niet altijd om slachtoffers te gaan. Mieke van Gorcom: „Ook iemand die een dodelijke aanrijding veroor zaakt, kan accuut in een crisis verzeild raken. We zijn er net zo goed om mensen in dat soort situaties met raad en daad ter zijde te staan." TV DEFEKT? RADIO ABA Videospeclallsten Podiumdebuut voor honderden amateurs Scoren blijft| obsessie voor DWS Rijnmond lijkt op weg terug F». y-v* i GRATIS: 1 PAAR SKISOKKEN 1 SKIPULLOVER 1 H00FDBANDI bij aankoop van een Ski-overall ongeacht merk of prijs! Alleen bij de leukste skiwinkel van Nederland: Broersveld 127, Schiedam Bron: KNMI VRIJDAG 29/01 half tot zwaar bew. plaatselijk regen min. 2° midd.temp. 6° wind: ZO-4 ZATERDAG 30/01 half tot zwaar bew. regen min. 2° midd.temp. 6° wind: ZW-4 ZONDAG 31/01 half tot zwaar bew. plaatselijk regen min. 1° midd.temp. 4° wind: ZW-4 Slachtofferhulp proiekt van start Disney opent deuren .v I Wij helpen direktlll Tel. 4260778-4733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Vorkoop Inruil - Ropsrotlo Ook voor uw wotmochiim on kootkooton

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 1