VROEGE LENTE EEN UITGAVE VAN DE GEMEENTE SCHIEDAM OP NAAR DE TWINTIGDUIZENDSTE NIEUWBOUWWONING IN DEZE KRANT BY SAYIDA DOORGAAN PLANNEN OVERZICHT Redaktie: Bas van Bochove, Hanneke Burggraaff, Mari Dingenouts, Jan Langstraat en Theo Reyman Adres: Stadskantoor, Emmastraat 1, 3111 GA Schiedam, Telefoon 010-4260500 Vrijdag 29 januari 1988 4e jaargang nr.l Het lijkt wel voorjaar! Heb ben deze sierkersen zich in het jaargetijde vergist? Nee, want dit zijn winterbloeiende soorten, maar door het uit blijven van de vorst bloeien deze exemplaren aan de Bur gemeester Knappertlaan, voor het Sint Jacobs Gast huis, wel heel erg mooi. VOORLICHTING SCHIEDAM 1 1 1 1 1 1 I I 1 I I I I I I I I j f i Tweede fase nieuwbouwwoningen Stationstraat. In 1988 bouwt Schiedam opnieuw een groot aantal woningen. Ruim vierhon derd huizen zullen dit jaar worden opgeleverd en met de bouw van tenminste nog eens vierhonderd zal worden gestart. De twintigduizendste na-oorlogse nieuwbouwwoning komt daarmee in zicht. r i SS»! Doorgaan met woningbouw is voor Schie dam pure noodzaak. Alleen op die manier voorkom je dat inwoners naar elders ver trekken en maak je de stad aantrekkelijk voor mensen van buiten Schiedam. Een probleem is dat door de daling van de ge middelde woningbezetting steeds meer woningen nodig zijn om hetzelfde aantal mensen te huisvesten. Woonden er in 1947 gemiddeld nog 4,2 mensen in één woning, thans zijn dat er nog maar 2,2. Het inwoneraantal was in 1947 ongeveer gelijk aan dat in 1987, namelijk tussen de 69.000 en 70.000 inwoners. Óm deze in woners te huisvesten zijn nu echter bijna 14.000 woningen méér nodig! In 1947 be droeg het aantal woningen namelijk 16.452 en in 1987 30.451. Er zijn gegevens waaruit blijkt dat de da ling van de gemiddelde woningbezetting weliswaar afneemt maar nog niet tot stil stand is gekomen. Dit komt omdat er naar verhouding steeds meer kleine huis houdens (één of twee personen) komen. Alleen al om dit op te vangen moet Schie dam doorgaan met bouwen. En dat ge beurt dan ook. Vooral in het eerste kwar taal van dit jaar worden veel woningen opgeleverd. Hieronder bijvoorbeeld 111 woningwetwoningen aan de Stationstraat, 56 huurwoningen aan de Gildeweg, 95 Jj JLiVjoj L i.-»- YI L.»..1J -i I huurwoningen voor ouderen aan de Slot Loevesteinstraat en 36 huurwoningen aan de Prins Mauritsstraat. Koopwoningen worden opgeleverd aan de Fabristraat, Vellevest, Prins Mauritsstraat en Willems- kade/Hagastraat. Bij elkaar opgeteld zijn dat 128 koopwoningen. Verder gaan dit jaar tenminste elf bouw plannen van start; huur- en koopwonin gen, eengezins- en gestapelde woningen, in allerlei prijsklassen. Zo slaat wethouder Van Kleef op 1 februari de eerste paal voor 157 woningen in het gebied Laurens Costerstraat en omgeving. Voor het Boerhaaveplein wordt op dit mo ment een plan voorbereid voor de bouw van 78 woningwetwoningen. Dit plan wordt waarschijnlijk aan het eind van dit jaar in uitvoering genomen. Bo vendien hoopt de gemeente dit najaar in Spaland woningbouw te kunnen starten. De gemeente heeft een overzicht samen gesteld van niet minder dan achtentwintig woningbouwplannen die op dit moment in voorbereiding of in uitvoering zijn. Waar mogelijk staat bij ieder project een tele foonnummer of adres vermeld voor nade re informatie. 1. Spaland-West eengezins/Koop en Huur: In de nieuwbouwwijk Spaland-west wordt najaar 1988 gestart met de bouw van de eerste eengezinswoningen. In april of mei 1988 komt daarover de eerste informatie beschikbaar. 2. Woudhoek-Noord gestapeld/Huur: Voor de SGBB (een landelijk werkende woningbouwstichting voor huisvesting van ouderen) zijn 95 driekamerwoningen (met lift) voor ouderen in aanbouw. Oplevering: voorjaar 1988. Informatie bij SGBB, telefoon 02503- 15320. Inschrijven bij bureau Huisvesting, 's-Gra- velandseweg 567. 3. Woudhoek-Noord terraswoningen/Koop: Begin 1988 wordt gestart met de bouw van 50 terraswoningen (premiekoop). Informatie bij het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, telefoon 010-4136510. 4. Woudhoek-Noord gestapeld/Huur: Eind 1987/begin 1988 worden 56 gesta pelde huurwoningen opgeleverd aan de Gildeweg en de Nic. A. v.d. Burgsingel (drie- en vierkamers). Informatie bij de Woningbouwvereniging Schiedam, telefoon 010-4709444. In schrijven bij bureau Huisvesting, 's-Gra- velandseweg 567. 5. Kerkweg eengezins/Koop: In voorbereiding een plan van 8 eenge zinswoningen (koop). 6. Burg. van Haarenlaan eengezins/Huur: In voorbereiding de verbouw van de voor malige kleuterschool Harlekino (Burg. van Haarenlaan) tot 4 kleine eengezinswonin gen (drie en twee kamers). Inschrijven bij bureau Huisvesting, 's-Gravelandseweg 567. 7. Thorbeckesingel en omgeving eengezins/Koop: In voorbereiding een plan voor 13 premie- koop-eengezinswoningen aan de Thor beckesingel en omgeving. Nog geen nadere informatie bekend. 8. Burg. Honnerlage Gretelaan eengezins/Koop: In voorbereiding 18 vrije sector koopwo ningen. Nog geen nadere informatie bekend. 9. Fabristraat/Brugmanstraat eengezins en gestapeld/Koop: In aanbouw 24 premiekoopwoningen, zo wel eengezins- als gestapelde woningen. Informatie bij Heintz Vastgoed b.v., tele foon 010-4601211. 10. Van der Elststraat/Huijsmansstraat gestapeld/Huur: In voorbereiding een plan voor 62 gesta pelde woningwetwoningen (huur). Het zijn Lees verder op pag. 2 - Op naar de twintigduizendste woning - Ophogen Nieuwland schiet op - Regel uw verwarming ook 's nachts - Nieuwland'daki yabancilar - Kütüphanedeki Türk görevliler - Yabanci kadinlar igin faaliyetler

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 17