DIENST GEMEENTEWERKEN OP WEG NAAR DE EEUWWISSELING AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN APOTHEEK IN DE BUURT NEEMT UW OUDE MEDICIJNEN IN WAT BIEDT HET MEESTE VOORDEEL? MODERN PUBLIEKSGERICHT WEET U ER WEG MEE? WAAR KUNT U TERECHT VOOR UW OUDE MEDICIJNEN? Op een zeer druk bezochte receptie in het Stadskantoor op 17 december 1987 hebben zes medewerkers van de dienst gemeentewerken tegelijkertijd afscheid genomen van de gemeentedienst en zijn in de "VUT" gegaan. Bij de dienst Gemeentewerken zijn de onderstaande aanvragen voor een bouwvergunning binnengekomen. Belanghebbenden kunnen nadere informa tie krijgen bij Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30-10.00 uur, tsl. 188/189. De Openbare Nutsbedrijven en de Schiedamse Vereniging van Apothekers werken samen om oude medicijnen niet in de huisvuilzak te laten verdwijnen, maar ze terug te brengen naar de apotheek in de buurt of ze mee te geven aan de wagen voor klein chemisch afval. VRIJDAG 29 JANUARI 1988 T STADSERF PAGINA 3 De heren Brand, De Bruijne, Jongste, Smits, Tettelaar en Westerveld zijn geza menlijk goed voor maar liefst 180 dienst jaren. Dit gegeven was voor de heer De Block, directeur van de dienst, aanleiding om in zijn toespraak eens stil te staan bij enkele belangrijke veranderingen die de afgelopen twintig jaar zijn doorgemaakt, veranderingen die mede mogelijk waren dankzij de ervaring van de zes vertrek kende medewerkers. En hierdoor is er nu ook een veel grotere controle door pers, publiek en politiek op de activiteiten van de dienst. Dit komt on der andere tot uitdrukking in de uitgebrei de jaarverslaggeving, openbare raads- (commissie)vergaderingen, waarin tal van voorstellen van belang worden bespro ken, en de accountantscontrole. Meest in het oog springende ontwikkeling is het veel meer publieksgericht werken. De democratiseringsgolf in de zestiger en zeventiger jaren heeft ervoor gezorgd dat de dienst zich na 1970 heeft ontwikkeld van een gesloten gemeenschap tot een open organisatie. Dit betekent dat medewerkers nu veel meer contacten hebben met het publiek dan vroeger. Het voeren van gesprekken met bewoners, het overleg met bewo ners- en andere belangenorganisaties, het deelnemen aan informatieavonden en het samenstellen van persberichten, nieuwsbrieven en ander voorlichtingsma teriaal is voor zo'n veertig medewerkers vrijwel dagelijks werk. De hoogrendementsketel met het GIVEG- HR-merk is langzamerhand volledig inge burgerd. Toen de eerste HR-ketels zes tot zeven jaar geleden op de markt kwamen, hadden ze de naam zeer zuinig, maar duur te zijn. Inmiddels hebben ze hun zui nigheid en betrouwbaarheid ook bewe zen. Met een rendement van 90% wordt 90 cent van elke gulden gas omgezet in nuttige warmte. Aanzienlijk duurder dan andere cv-ketels zijn HR-ketels inmiddels niet meer. Was voorheen het prijsverschil in aanschaf en installatie al gauw zo'n duizend gulden met andere ketels, nu is dat minder dan vijfhonderd gulden. Oorzaak: verschillende technieken uit de HR-ketels zijn nu ook terug te vinden in de verbeterde traditionele cv-ketels. Zo hebben die nu net als de HR-ketels dik wijls ook een pompschakelaar en elektro nische ontsteking. De 'gewone' ketels zijn daardoor zuiniger geworden. Maar ook duurder. Zo verdient u die duurdere ketel weer te rug Het rendement van een verbeterde cv-ke- tel is nu al gauw 80% of meer. Een HR- ketel is met een rendement van 90% altijd nog circa 10% zuiniger. Bij een gemiddeld gasverbruik van 2.350 m3 gas voor cv- woningen levert dat jaarlijks 235 m3 gas op. Dat is bij de huidige gasprijs 110,- per jaar. Binnen 4 tot 5 jaar is de extra investering voor de HR-ketel dus terugverdiend. Als we ervan uitgaan dat een cv-ketel 15 jaar meegaat, dan is uw voordeel al gauw ruim 1000 gulden. Belastingvrij! Als u echter de bereiding van warmwater wilt koppelen aan de cv, dan is een gewo ne cv met ingebouwde warmwatervoor ziening soms financieel aantrekkelijker. Bij een HR-ketel kan de warmwatervoor ziening namelijk nog niet ingebouwd worden. En dat betekent dat de combina tie cv en de bereiding van warmwater duurder uitvalt. Het verschil met normale combi-toestellen loopt dan al snel op tot 1000 gulden. Advies: als uw cv-ketel aan vervanging toe is, is het zeker de moeite waard om ook offerte te vragen voor een HR-ketel. Het exclusieve van deze ketel uit de be ginperiode is er inmiddels af. Rekenen en vergelijken kan u een aardige duit sche len. Neem eens contact op met uw instal lateur. De Lange voor Rotterdamsedijk 419; wip- kelpui en -interieur wijzigen D. W. Bijl voor Dr. Sauerstraat 9; woning in- en uitwending verbouwen en vergroten N. N. Tintel voor Puttershoeksestraat 10; woning in- en uitwendig verbouwen en vergroten N.V. W. A. Hoek's Machine- en Zuurstof- fabriek voor Havenstraat 19; 2 opslag ruimten en sorteerruimte uitbreiden, als mede rijwielstalling en container-keet plaatsen Snackbar Den Woudhoek voor Boeier 2; snackbar uitbreiden J. P. Doejaaren voor P. de Hooghstraat 17A; woning verbouwen alsmede dak raam plaatsen aan de voorzijde J. D. Molenaar voor Spoorbaanstraat 14; woning in- en uitwendig verbouwen E. M. Geljon voor Gasstraat 29; woning verbouwen T. E. Korpershoek voor Beierlandsestraat 55a; bovenwoning in- en uitwendig ver bouwen J. C. J. E. van Alphen voor Dam 21; pand in- en uitwendig verbouwen tot woning W. A. M. Bergwerf Bouw- en Aanne mingsbedrijf voor Oostsingel 106; woning verbouwen alsmede schuur plaatsen B. Vroomen-Krone voor Beierlandsestraat 43; 2 woningen samenvoegen en verbou wen J. M. v.d. Linden voor J. A. Alb. Thijm- straat 87 a/b; 2 woningen samenvoegen en inwendig verbouwen Peter Marges Glasservice voor Spyker- straat/Fokkerstraat; bedrijfspand oprich ten Bouwbedrijf Fraanje B.V. voor 's-Grave- landseweg 256; kantoor en bedrijfsruimte vergroten Boshold b.v. voor Westfrankelandsedijk; bedrijfshallen, kantoren en showroom op richten C. J. Post voor Vismarkt 9/Walvisstraat 1; woning renoveren F. Leermakers voor Gerrit Verboonstraat 23/Lange Haven 1 Café met bovenwoning verbouwen Oosterflank Vastgoed b.v. en Bouw- en Renovatieteam Vlaardingen b.v.; v.m. branderij verbouwen tot 3 appartementen aan de Lange Haven 25 Oosterflank Vastgoed b.v. en Bouw- en Renovatieteam Vlaardingen b.v. voor Lange Haven 21-23, Griffioenstraat en Westvest 18, 20, 22, 24; 22 appartemen ten c.a. en een kantoorruimte oprichten Fair Play b.v. voor Hoogstraat 121/123; 2 winkelpanden samenvoegen en verbou wen tot 1 winkel met bovenwoning. Om daar wat meer informatie over te ge ven hebben de Nutsbedrijven vorig jaar een folder uitgegeven, die aan de energie nota wordt toegevoegd. De Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevorde ring der Farmacie heeft eveneens een fol der uitgegeven. Apotheker D. Eylers: „In de folder staat ondermeer dat oogdruppels beperkt houdbaar zijn, dat we drankjes beter niet kunnen bewaren en dat zalven en tablet ten over het algemeen wat langer houd baar zijn. Soms wordt de houdbaarheid apart op de verpakking aangegeven". Zo kunt u, met deze folder in de hand, ruwweg zelf bepalen wat u wel of niet kunt en wilt bewaren. „En", zo zegt Apotheker Eylers „is er iets niets duidelijk? Vragen staat vrij, ook in de apotheek". De mens is geneigd van alles te bewaren. Ook medicijnen, al zijn ze nog zo oud of al is het allang niet meer nodig dat de pa tient ze inneemt. Na verloop van tijd (wat afhangt van het geneesmiddel zelf) kun nen ze in werking achteruit gaan zodat het gebruik er van onverantwoord kan zijn. Wat doet u dan met die oude medi cijnen? Chef Reiniging P. Hendriks: „In ieder ge val niet wegspoelen door het toilet of door de gootsteen. Doet u dat toch dan komt het via het riool in het oppervlakte water terecht. Geneesmiddelen hebben op dieren en planten in dat water een niet te voorspellen invloed". P. Hendriks ver volgt: „Oude medicijnen horen ook niet in de vuilniszak. Eenmaal in de vuilniszak kan het een prooi voor honden en katten worden. En wat nog erger is: gaat de zak kapot dan kunnen de oude medicijnen een gevaar zijn voor kleine kinderen. Pilletjes lijken nu eenmaal soms bedrieg lijk veel op snoepjes", besluit Hendriks. De beste oplossing is: breng ze naar de apotheek. Die neemt ze in en draagt zorg voor een gecontroleerde afvoer en hij weet dat ze verantwoord verwerkt worden. Zo loopt u geen gevaar naar een bedor ven geneesmiddel te grijpen en werkt u mee aan het ontlasten van het milieu en bevordert u de algemene veiligheid. Een belangrijke zaak vinden de Schiedamse Apothekers en de Openbare Nutsbedrij ven. Schiedamse apothekers: 't Gouden Hert, St. Liduinastraat 58. Woudhoek, Scheepvaartweg 65. C. I. Jansen, Van Swindensingel 42. Gouka, Groenelaan 111. Kethel, Zwaluwlaan 115. Nieuwland, Dr. Wibautplein 17. Rembrandt, Rembrandtlaan 5b. Westendorp, Parkweg 207. Openbare Nutsbedrijven Schiedam. Op bovenvermelde adressen zijn ook de folders verkrijgbaar. Voor meer informatie: raadpleeg uw apo theek of bel de Openbare Nutsbedrijven, telefoon 4622222 toestel 155 of 246. Maar niet alleen het publieksgericht wer ken stelt eisen aan de medewerkers. Dat geldt ook voor de noodzaak om zo zuinig mogelijk om te springen met het (ge- meenschaps)geld. Daartoe is de dienst omgevormd van een traditioneel werkend naar een doelmatig en modern overheids bedrijf, dat een scherp inkoopbeleid voert, zo laag mogelijke tarieven hanteert en de organisatie waar mogelijk heeft ge stroomlijnd. Er zijn voldoende gegevens aanwezig waaruit blijkt dat men op alle fronten kan concurreren met het bedrijfs leven. De ontwikkeling van de dienst gemeente werken naar een open en doelmatig func tionerend overheidsbedrijf maakt het de betrokkenen mogelijk vol vertrouwen op weg te gaan naar de eeuwwisseling.

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 19