Strijd „Ridderkerkse" nog niet voorbij Informatie-avond hyperventilatie Van der Kuyschool heropend 3 Podium programma Wat is er voor u zo bijzonder aan de OKÉsions van Wurth Verschoor? K0LLEGA MET STER-ALLURES ROGRiïl ROTTERDQm Wurth Verschoor B.V. WERKPLAATSRECEPTIONIST Dart-toernooi Rietzeilers steken van wal ZOS zoekt vrijwilligers OPRUIMINGS RESTANTEN! GULDEN 4 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 30 JANUARI 1988 PAGINA 3 SCHIEDAM - De strijd lustige Jan van Nimwegen (71) is zeker voornemens een bezoekje af te leggen aan het Stadskantoor als in maart de grootscheepse nieuwbouwplannen van de Gorzen onder de aandacht van de Schiedamse be stuurders worden ge bracht. Dan valt de beslis sing of zijn bovenwoning aan de Ridderkerksestraat wordt uitgeleverd aan de sloper of nog een generatie blijft voortbestaan. Maar de. ex-Wilton Fijenoorder betwijfelt of hij in dat „rotzaaltje" iets kan ver staan. Al zet hij z'n ge hoorapparaat op volledige sterkte. Vafl Nimwegen woont in dat stutje Ridderkerksestraat waar ledón van het projektteam Schiedam-Zuid (ambtenaren en vertegenwoordigers van de be- woriersvereniging) het binnen kamers niet eens over konden worden. De technische staat bleek na onderzoek in orde, dus waarom slopen vonden de ver tegenwoordigers van de bewo- ner£. Vooral als er een beleid wordt gevoerd dat zich richt op handhaving van goedkope wo ningen. De ambtenaren dachten er anders over. Als de rest van de Ridderkerksestraat wordt ge sloopt, dan wordt nieuwbouw tegen oudbouw aangeplakt. Niet erg mooi. Een padstelling, waar in het college binnenkort haar wenkbrauwen over mag opha len. Kwaad Jan van Nimwegen, die zijn huis tot in de kleinste details opknapte en een gewapende strijd aanbond met alles wat maar buitenlucht doorliet (zelfs de voordeur lijkt van gewapend beton. Is maar dat de sloper 't Weet), is kwaad. Kwaad op de Bewonersvereniging Schie dam Zuid. „Praters." noemt hij ze die het eerste naar hun eigen straatje kijken. „Woont er ie mand van bestuur of van de werkgroepen in de Ridderkerk sestraat?" Ook is hij kwaad op de gemeen te. „Ik heb drie minuten een ambtenaar door de Den Bom- melsestraat zien lopen en dat noemen ze „technisch onder zoek." Verbaasd Nimwegen is zeer verbaasd waarom de Den Bommelse- straat helemaal niet gesloopt wordt. „Die huizen zijn 30 jaar ouder dan die van ons aan de Ridderkerksestraat, liggen lager en veel vochtiger. Moet je die-achterkant zien. (vanaf zijn bal&jön heeft Jan van Nimwegen weidelijk een uitstekend uit- SCHIEDAM - Zaterdag 30 ja nuari wordt er in de Filmclub een open darttoernooi georgani seerd. De spelsoort is Tactic en er wordt gespeeld in koppels. Er zijn een winnaars- en een ver liezersronde en als prijzen zijn er bekers te winnen. Aanvang 20.00 uur precies, in schrijven vanaf 19.30 uur aan de zaal a 10,- per koppel. De Filmclub is te vinden in de Nieuwstraat op nummer 12. Het Nieuwe Stadsblad zicht). Wat en rotzooi. Denk eens na: hier komen nieuwe wo ningen en dan zo'n uitzicht. Wie gaat hier zitten. Niemand toch. Nee, ze hadden een ont sluiting nodig voor de Groene- laan en dat gaat onze straat de kop kosten." Anders Yolgens projektleider Jan Goed liggen de zaken anders. De Den Bommelsestraat is het waard om drastisch opgeknapt te worden. „De kosten per woning zijn veel lager dan die van de Ridderkerksestraat. Het wordt bovendien een collectieve wo ningverbetering. Hiervoor heeft de provincie honderdduizend gulden beschikbaar gesteld om een deskundige aan te trekken. Die moet alles in goede banen leiden. Aan de achterkant van de Den Bommelsestraat wordt zeker ex tra aandacht besteed. Wat het technisch onderzoek betreft. Ik heb een rapport op mijn bureau liggen van dertig centimeter dik, geen natte vingerwerk." De beslissing over de woning van Van Nimwegen en natuur lijk de andere huizen, want we spreken van de nummers zes tot en met zestien, is een poli tieke kwestie. De redelijkheid om het te laten staan zien we best in. Het gaat ons om de ste- debouwkundige invulling. De Ridderkerksestraat. Opknappen Is te duur. Nieuwbouw schijnt de enige oplossing te zijn Ademen in een zak is één van de manieren om een aanval van hyperventilatie te bedwingen SCHIEDAM - De letter lijke vertaling van hyper ventilatie is „een teveel aan ademhaling". Dat klinkt heel gezond, maar de mensen die er last van hebben, voelen zich er vaak knap beroerd door. Een benauwd gevoel, droge mond en tintelingen in ar men en benen zijn enkele van de meest voorkomende bijverschijnselen. Een aanval van hyperventilatie is totaal onschuldig maar voelt net zo eng aan als een hartin farct. De angst hiervoor ver sterkt het hyperventileren weer en zo is de cirkel rond. Pillen en drankjes zijn er niet voor deze veelvuldig voorko mende kwaal. Het enige dat een patiënt er tegen doen kan is le ren om zijn manier van adem halen in bedwang te houden. En dat klinkt heel wat simpeler dan het is. Omdat er nog al wat fa beltjes de ronde doen over hy perventilatie - in het nuchtere Holland wordt iets al snel aan stellerij genoemd - heeft het Wijkoverleg Schiedam-Zuid in samenwerking met huisartsen groep De Gorzen een speciale informatie-avond over dit on derwerp op poten gezet. Die bijeenkomst wordt gehou den op woensdag 3 februari in Clubhuis Zuid in de Dwars straat 42 vanaf 20.00 uur. De hyperventilatievereniging Rot terdam - niet zolang geleden op gericht - is uitgenodigd om voor de pauze een dia-presentatie te verzorgen waarin de gevolgen van hyperventilatie voor pa tiënten en hun omgeving en wat er tegen te doen valt, aan bod zullen komen. Na de pauze is er gelegenheid tot vragen stellen. SCHIEDAM - Leerlingen die hun dichtgetimmerde school proberen open te breken? Een oplettende voorbijganger had het kun nen inschatten: geen leer gierige jongeren, maar een in scène gezette herope ning van de Dokter Van der Kuyschool aan het Bachplein Een klein feestje daar in Groe- noord. Sinds kort mag de Dok ter Van der Kuyschool zich in een „echte" basisschool noe men. Zaten de kleuters eerst in een apart gebouw, nu heeft ie dereen, klein of groot hetzelfde dak boven 't hoofd. En dat be tekende ingrijpende veranderin gen. Er kwam een speellokaal, waarvoor twee klassen doorge broken moesten worden. Spe ciale kleutertoiletten en een di- rektie/vergaderkamer. Direk- teur Rens Brinkman is een te vreden man. Het speellokaal vindt hij fantas tisch. En iedereen in een ge bouw: dat werkt fijn en zeer motiverend, is zijn eerste erva ring. De handelswijze van de Rijksoverheid stemt hem min der vrolijk. De kosten van het schilderwerk kwamen voor het overgrote deel voor rekening van het bestuur, evenals de bij wet voorgeschreven brandwe rende voorzieningen. Brink man: „En het rare is dat andere scholen in Schiedam voor de zelfde werkzaamheden wel het volledige pond uitbetaald kre gen. Het potje in Den Haag is klaarblijkelijk behoorlijk aan de lege kant." Feest De leerlingen van de Dokter Van der Kuyschool hadden gis teren weinig benul van de geld stromen in onderwijsland. Op hun programma (een cabaret groep, een clown en een over heerlijke maaltijd) werd in ieder geval niet bezuinigd. Leraren en leerlingen van de Dokter Van der Kuyschool vieren de heropening SCHIEDAM - In menig agenda van de leden van carnavalsvereniging „De Rietzeilers" staat 6 februari dubbel rood onderstreept. Want welke carnavalsvier der wil het jaarlijkse hoog tepunt: de optocht met tien tallen beschilderde praalwa gens, missen. Er wordt nog druk getim merd aan de sierwagens. Dat iedereen vóór de veer tiende trektocht door het Brandersgat klaar is, staat volgens Lydia Verwaal (p.r.) vast. „Momenteel stromen de aanmeldingen binnen. Zo ook die van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam. Zij doen in sa menwerking met de jeugd vereniging Eldos voor het eerst aan dit spektakel mee." Net als vorig jaar zijn er weer prijzen verbonden aan deelname. De ONS en de gemeente stellen beide een prijs beschikbaar. Particulieren De Schiedamse carnavals vereniging zoekt nog wel naar enkele particuliere deelnemers. Zij kunnen zich aanmelden bij Piet Dries, tel. 4154540. De route van de carnavals optocht luidt als volgt: Nwe. Damlaan, Vlaardinge- straat, Dam, Hoogstraat, Grote Markt, Lange Kerk straat, Broersveld, Heere pad, Broersvest, Rotter- damsedijk tot Nw. Mathe- nesserstraat, Rotterdamse- dijk terug, Koemarkt, Hoogstraat, langs stadhuis, Ooievaarsteeg, Spinhuis pad, Parkweg, Burg. v. Haarenlaan, Piersonstraat, Nolenslaan, Wibautplein, Troelstralaan, Burg. Hon- nerlage Gretelaan. Globaal tijdschema: 13.00 uur start optocht (hier wordt gejureerd); 13.30 uur aankomst stadhuis (hier wordt gejureerd); 14.10 uur keerpunt op Rotterdamse- dijk (bekend maken prijs winnaars); 14.45 uur Pier- sonstraat/Nolenslaan; 15.10 uur Eindpunt. JSL Ruud van Ingen, Carlo Reys en Arie van der Klooster SCHIEDAM - Café Podi um op de Lange Haven heeft komend weekend weer een uitgebreid muzikaal programma. Vrijdag de 29ste treedt het Leidse trio „Roosevelt Frankie The Mean Lean Music Machi ne" op. Het drietal speelt een medley van blues, rythm and blues en boogie. Aanvang 22.30 uur, toegang f 3,-. Tough Talk" staat voor zaterdag 30 januari gepro grammeerd in Podium. Deze zes mansformatie - met onder andere twee bla zers - speelt funk, rock en jazz, maar het uitgangspunt blijft de klassieke blues. Aanvang 22.30 uur, toegang f 4,- Ruud van Ingen (piano - zang), Carlo Reys (mond- harminica) en Arie van der Klooster (gitaar - zang) kun ne gericht „ouwe knarren" in de blues genoemd worden. Met zijn drieën kunnen ze bogen op ruim 75 jaar ervaring in het mu ziek maken. Zondag de 31ste zullen ze in Podium een staaltje van hun kunnen laten zien. Aanvang 22.00 uur, toegang f 2,50. ONGEBRUIKELIJKE GARANTIE grote beurt voor aflevering gratis A.P.K. of V.V.N.-keuring gratis inspectiebeurt na 1.000 km gratis Volvo Touring Service omruilgarantie Volvo Bovag garantie Nw. Mathenesserstraat 11-13, Schiedam volvo 010-4260012 m eo Ledenvergadering Bewonersvereniging Schiedam Zuid SCHIEDAM - De Bewo nersvereniging van Schie dam Zuid houdt vrijdaga vond 29 januari haar jaar lijkse ledenvergadering om verantwoording af te leggen over 1987. Zoals gebruikelijk komt op deze avond na de pauze een inhoudelijk onderwerp aan de orde. Dit jaar zal dat zijn: Milieu en werkgelegen heid. Mevrouw ir. Marlies Knol, milieukundige van het Centrum voor Energie besparing uit Delft, is be reid hierover een inleiding te verzorgen en een discus sie te leiden. De gemeente en bedrijven in Zuid zijn uitgenodigd op de bijeenkomst aanwezig te zijn. Ook geïnteresseerden uit andere wijken van Schiedam zijn van harte welkom. Naar verwachting zal het formele deel van de leden vergadering om 21.00 uur afgerond zijn, waarop een korte pauze volgt. Zodat de genodigde spreekster om plusminus 21.15 uur het woord kan krijgen. De jaar vergadering vindt plaats in het onderkomen van de BVSZ aan de Leliestraat 10. SCHIEDAM - De Ziekenom roep Schiedam zoekt op korte termijn vrijwilligers, die graag éénmaal in de twee weken op dinsdagmorgen de techniek kunnen gaan verzorgen van het tweewekelijks verschijnend ge sproken krantje „Visionaal" voor blinden en slechtzienden. De voorkeur gaat uit naar man nen/vrouwen, die enige kennis van audio-apparatuur hebben. Dit is echter geen vereiste, want vrije tijd en enthousiasme zijn veel belangrijker. Indien daar tijd voor bestaat bij deze nieu we vrijwilligers, kunnen zij ook mee gaan werken aan de avond programmering. Belangstellenden kunnen zich wenden tot Jos Akkerman, tel. 01899-20756. Als één van de grootste Mercedes-Benz bedrijfswa gendealers van Nederland heeft ROGAM een naam hoog te houden, een naam die staat voor een betrouw baar product, gedegen orga nisatie, vakmanschap, opti male service en "after sales faciliteiten". Het bedrijf is gevestigd in Bergschenhoek en Rotter dam Spaanse Polder. Voor onze moderne nieuwe vestiging in de Spaanse Polder zoeken wij een: 5 BOEKEN voor 10 Alleen op zaterdag 30 januari BOEKHANDEL R00DB0L Rubensplein 16 Schiedam telefoon 4269513 Onze voorkeur gaat uit naar iemand met een inzet, souplesse en contactue le eigenschappen die het karakter van ons bedrijf kan vertalen en herkenbaar maken aan onze klanten. De werkzaamheden bestaan voor namelijk uit het stellen van diagnoses, voorbereiden van werkorders, plannen van de werkplaats activiteiten en het behandelen van after sales aangelegen heden (leeftijd tot 35 jaar). Wij vragen: Een middelbare autotechnische opleiding. Goede contactuele eigen schappen, commercieel- en administratief inzicht en bij voorkeur ervaring in een dergelijke functie. Wij bieden: Een boeiende werkkring in een goed uitgerust modern bedrijfswagen- bedrijf. Tevens goede trainings mogelijkheden, prima arbeidsvoor waardenpakket o.a. studiekosten vergoeding, 50% pensioenpremie vergoeding, eindejaarsuitkering als 13de maand. Informatie en sollicitatie: Belangstellenden (m/v) kunnen voor nadere informatie of sollicitatie contact opnemen met de heer Jan Heijstek, tel. OIO - 4155088 of na 20.00 uur OIO - 4264127. Schriftelijke sollicitatie aan ROGAM B.V., Postbus 20, 2660 AA Bergschenhoek. H Gorzenees vecht voor zijn „huissie" UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE. WITTE DORP KANTOOR: J)am 2 ,Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd ;;Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: 'Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagmiddag tot donderdag 14.00 uur RUBRIEKSADVERTENTIES: 'Tot dinsdag- en donderdagmiddag .15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: bHelma Vincent, Gerjan de Waard, "Arne v.d. Zande '(Sport) EINDREDAKTIE: vRuud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: "P. J. Hovingh "Telefoon 070-190290 'Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: •Tot maandag- en woensdagavond Jjop het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 -algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 ;nr 97/1987 .J-&87 GEREFORMEERDE SCHIEDAM KERK Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: ds. A. Prins, H A. voor jong en oud). Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat 69, 10.00 uur: ds. E. de Vries, Delft; 17.00 uur: ds. L. Donkersloot, Hoek van Holland. Julianakerk, Burg. Knappertlaan 29, 10.00 uur: kand. A. v. Endhoven, Rotterdam. Christelijke Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Warande, hoek B.K.laan, 9.30 en 16.30 uur: ds. J. B. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw, Westvest 30, 09.30 uur: ds. C. A. A. Struik; 16.30 uur: ds. J. Bouma te Sliedrecht. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. J. D. Wuister, Schiedam. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Schieland, 10.00 uur: ds. D. A. Snijder, Abben- broek. Opstandingskerk, 17.00 uur: ds. A. Muilwijk, Monster. Evangelische Lutherse Gemeente, Oranjestraat, 10.00 uur: drs. N. Scheps uit Heerlen, zondagslied: ge zang 344. HERVORMDE SCHIEDAM GEMEENTE Grote Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam, 10.00 uur: ds. M. C. Baart uit Dordrecht; 17.00 uur: geen dienst. Opstandingskerk, Burg. Honnerla- ge Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: drs A. H. van Erp uit Maassluis; 17.00 uur: ds. A. Muilwijk uit Mon ster. Bethel-Kapel, Nieuwe Maasstraat 68d, Schiedam, 9.15 uur: mevr. C. K. J. Rog-Pronk, Scheveningen. Huize Thomas, Grieksestraat 18, Rotterdam, 10.30 uur: mevr. C. K. J. Rog-Pronk uit Scheveningen. HERVORMDE GEMEENTE KE THEL Dorpskerk, 10.00 uur: ds. B. C. Bou wen, Barendrecht; 17.00 uur: mevr. ds. J. de Ruijter, Nootdorp. St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. F. Kalis. Leger des Heils, Lange Haven 27, 10.00 uur: heiligingssamenkomst, o.l.v. uw korpsofficier; 17.00 uur: Verblijdingssamenkomst m.m.v. het Surinaams dameskoor o.l.v. majoor G. Kruisinga. Jehovah's Getuigen, Stadhouders laan 26b. Openbare lezingen. Stad houderslaan 26b Gemeente Nieuw- land, zondag 10.00 uur.Thema: Zult u de laatste dagen overleven? Gemeen te Oud Mathenesse, zondag 17.00 uur: Thema: Wie is uw God? Pinkstergemeente „Morgenstond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Dam laan 766. Kerkgenootschap der Zevende dags Adventisten, Opstandings kerk, Burg. Honnerlage Gretelaan, zaterdag 09.30 uur: ds. L. v.d. Weerdt. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedamseweg, dhr. Bakker, Sliedrecht. R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuw- land, zaterdag, 19.00 uur: met muzi kale omlijsting; zondag 9.30 uur: vie ring met zang door het Groot Ge mengd Koor Laus Deo. Gezongen wordt de vierstemmige Missa Brevis (Orgelsolo-Messe) van W. A. Mozart; 11.00 uur: met samenzang en Kinder woorddienst. Tijdens deze viering van 11.00 uur is er kindercrèche in de parochiezaal. Preekbeurt dit weekend: p. L. Klinkenberg o.p. Op woensdag 3 februari vindt om 9.00 uur de maandelijkse seniorenviering plaats m.m.v. het Dameskoor. R.K. Parochie H. Liduina en O.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Singel 106. Weekend 30/31 januari. Cele brant: pastoor P. M. Vismans. Predi kant P. M. Martens. Zaterdag: 18.30 uur: euch.viering. Zondag: 09.15 uur: Hoogmis, muz. verz. door het heren koor IHD met meerstemmige Latijn se zang; 11.00 uur euch.viering. Dins dag, Feest van Maria Lichtmis, 19.00 uur: gezongen avondmis met Kaar senwijding en lichtprocessie. Vrijdag, eerste vrijdag van de maand, 19.00 uur: gezongen avondmis en uitstel ling van het Allerheiligste tot 21.00 uur. (Na de avondmis is de kerk toe gankelijk via de zijdeur!) Kapel Huize Frankeland, St. Li- duinastraat 10, Celebrant en predi kant: pastoor M. van Zaal, zaterdag 30 jan.: 17.15 uur: Eucharistieviering, muz. verz door het Valeriuskoor. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaep- mansingel 3, Schiedam-West. Weekend 30/31 jan. Zaterdag 18.30 uur: euch.viering met orgelspel en samenzang; zondag 10.30 uur: gez. hoogmis, muzikaal verzorgd doro het gemengd koor Polyhymnia.De vie ringen worden dit weekend geleid door pater J. Mahlmann O.P.Vierin gen in de komende week: dinsdag en donderdag om 09.15 uur. Op vrijdag 5 februari is er ook om 9.15 uur een viering i.v.m. Eerste Vrijdag. Parochie van het H. Hart, Rijn straat 1, Zaterdag, 19.00 uur: Eucha ristieviering. Zondag, 10.30 uur: hoogmis. Onder het eerste deel is er een apart programma voor de kinde ren Na afloop is er gelegenheid om koffie te drinken in de pastorie en wordt het rad van avontuur ge draaid. Dinsdag, feest van Maria Lichtmis. Om 7 uur is er een eucha ristieviering in de pastorie. Woens dag, gedachtenis van de H. Blasius. Na de Mis van 19 uur in de pastorie is er gelegenheid om de Blasius-zegen te ontvangen. H. Hartkerk, Pinasplein, Rotter dam-West, Eucharistievieringen woensdag 9.00 en zondag 10.30 uur. St. Jacobus, Kethel. Zaterdag, 17.00 uur: Eucharistie met samenzang en orgel; zondag, 9.45 uur: Eucharistie met zang van het Jacobuskoor. Pas tor Th. Kool leidt de vieringen St. Martinuskerk, Wm. Andries- senlaan. Zaterdag, 18.30 uur: Eucha ristie met samenzang en orgel; zon dag, 8.30 uur: Eucharistie zonder zang; 11.00 uur: Gezinsmis met zang van het Don Boscokoor en het Jeugd koor. Pastor A. Lalleman leidt de vieringen. Tijdens de viering van 11.00 uur is er kindercrèche in de pastorie. Oud-Katholieke Parochie v.d. Hei lige Johannes de Doper, Dam 30. Geen opgave. Joh. Maasbach Wereldzending, Ha- venkerk, Lange Haven 70. Vrijdag, 19.30 uur: Evangelisatiedienst als gastprediker Ev. J. Zijlstra. Zaterdags 10.00 uur: Jeugddienst van 13 tot 30 jaar o.l.v. Br. Rens v. Reenen. Zon dag, 10.00 uur: Eredienst o.l.v. Ev. R, E. Holder; 15.00 uur: Doopdienst o.l.v. Ev. Joh. Maasbach. Toegang is vrij .én er is kinderovang aanwezig. Schieland Ziekenhuis, Aula/kapel, Juliana van Stolbergstraat 10.301, uur: voorgangers pater J. F. de Rooij, muzikale medewerking 't Nieuw- landkoor o.l.v. Gert v.d. Schoor. OFFICIEEL MERCEDES-BENZ BEDRIJFSWAGEN DEALER Rotterdam-Spaanse Palder Schuttevaerweg 18-20 3044 BB Rotterdam Telefoon: 010 - 415 50 88 Telex: 28415

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 3