W>' OR-Sandvik steunt kinderafdeling Bedrijfsleider beroofd Wethouder komt niet opdagen Adri Reijnhoüt overWiltontrip naar Tweede Kamer: 10* Stadsblad Puree op rijbaan Zuid-Holland Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 Samenlevingsopbouw Schie- dam-NOord (SSSN). Ook wa ren de leden van de wijkvereni- ging sterk vertegenwoordigd in de commissie ontmoetingscen trum Schiedam-Noord, met De Blauwe Brug als eindresultaat. Vergrijzing De bijna-gezelligheidsvereniging „Groenoord en omstreken" heeft leden vanaf 25 jaar. Ra- vensbergen onderkent het ge vaar van vergrijzing. Akties in samenwerking met de SSSN, die speciaal voor jongeren is op gericht hebben tot niets geleid. De laatste filmavond werd een flop. Ravensbergen is van mening dat binnen vijf jaar boerderij Landvreugd een ontmoetings plaats moet worden voor jong en oud. De SSSN wil hij niet in de weg lopen, „maar deze stich ting krijgt steeds minder subsi die, zodat er meer gecoördi neerd dan georganiseerd wordt. Inlichtingen over de feestweek: Boerderij Landvreugd, Sweelincksingel 7, Groenoord- Zuid. Tv sterren in Passage Centrum voor verzamelaars Alternatief voor Olympische Spelen Bouw Schie» complex van start Music Frank in De Tender SVV en Excelsior willen gaan fuseren Een flinke delegatie. Henk Ruberg, voorzitter van de ondernemingsraad van Sandvik over handigt duizend gulden aan mevrouw De Frel, direktrice van het verpleegkundig personeel. SCHIEDAM - De kinder afdeling van het Schie- landziekenhuis heeft dui zend gulden ontvangen van de ondernemingsraad (ver der OR) van het Schie- damse bedrijf Sandvik. j^e OR is van oordeel dat in deze tijden van bezuinigin gen in de gezondheidszorg de kinderafdeling best een klein duwtje in de rug mag hebben. De OR van Sandvik is op een bijzondere manier aan dit be drag gekomen. Vanaf '84 stelt een toonaangevend vakblad op het gebied van informatiever strekking ten behoeve van on dernemingsraden en medezeg genschapscommissies prijzen beschikbaar, verbonden aan in gezonden OR-jaarverslagen. Een onafhankelijke jury uit de wereld van werknemers, -gevers en overheid vond de Schiedam- se inzending een dikke tweede plaats waard. Enkele maanden geleden werd een gekalligrafeer de oorkonde en een cheque ter waarde van duizend gulden aan de „rapporteurs" overhandigd. In totaal dongen 148 onderne mingsraden mee naar de prij zen. Het gedegen OR-rapport van de Nederlandse Aardolie Maat schappij (NAM) in Assen beet het spits af. De noordelingen stelden hun eerste prijs (f 2000) beschikbaar aan het Foster Parents Plan. De OR van Sandvik wilde hun bedrag binnen de grenzen van de stad uitgeven. TV DEFEKT? RADIO ABA Vldeospeclallsten SCHIEDAM (vrijdag) - Onder bedreiging van een vuurwapen is de bedrijfsleider van grootgrutter „Edah" op het Nieuwland- plein omstreeks twee uur enkele tienduizenden guldens afhan dig gemaakt. Toen hij samen met een medewerkster de dagopbrengst naar een filiaal van de Rabobank, eveneens op het Nieuwlandplein, ging brengen, werd hij vlakbij het Chinese restaurant (onder de onderdoorgang) opgewacht door twee mannen die bivakmut sen droegen. Na „ontvangst" verdween het duo ijlings. Uit nader onderzoek bleek dat de beide heren al vanaf tien uur in de buurt van de Edah rondliepen. De signalementen luiden: Dader één: 1.75 m. lang, vermoedelijk Nederlander, droeg een beige overall met verf- en olievlekken. Dader twee: Zuideuropees uiterlijk, vermoedelijk Turkse of Marokkaanse nationaliteit. Beide overvallers zijn rond de 20 jaar. De politie vraagt uw medewerking. SCHIEDAM - Honderden aardappelzakjes van een firma uit Oude Molen (N.Br.) kwa men vrijdagmiddag op het weg dek van rijksweg A-4 terecht en stagneerde het verkeer ander half uur. Een 20-jarige chauf feur uit Klundert verloor de macht over het stuur van zijn vrachtwagencombinatie toen de lading oerhollandse bintjes be gon te schuiven. Rijkswaterstaat en brandweer werden ingeroepen om de in middels tot puree gereden aard appelen op te ruimen. De poli tie constateerde dat het voertuig te lang was. SCHIEDAM - De langver wachte confrontatie tussen de voetbalbestuurders en VVD-wethouder van sport zaken Hafkamp is maan dagavond niet doorgegaan. De bewindsman zou in de kantine van SW de sectie vergadering voetbal bijwo nen, maar moest eerst een raadsvergadering afwerken. Hafkamp bleek zich be hoorlijk vergist te hebben in de tijd deze vergadering in beslag zou nemen en kon niet meer naar het Harga- park komen. De ruim tach tig aanwezigen voetbalbe stuurders waren uiteraard woedend over het wegblij ven van de verantwoordelij ke man. Een uitgebreid ver slag van de gebeurtenissen elders in deze krant. Het Haagse avontuur is de nachtrust van Adri Reijnhoüt niet ten goede gekomen. Het karakter van het gesprek met CDA-politici irriteert hem nog steeds. Werd er met de VVD op argumenten bikkelhard gedis cussieerd, het CDA luisterde al leen naar wat het „buitenvolk" te vertellen had. Ondanks het verschil in benadering van bei de partijen bleven de eindresul taten dezelfde. Geen vervangen de orders voor WF, terwijl ze in '83 wel waren toegezegd. „Het CDA zei tijdens de gesprekken dat ze in '83 een voorbehoud hebben gemaakt. Ik vraag me af welke? De VVD vertelde ons het verhaaltje dat de regering vijf jaar geleden al had laten doorschemeren zich niet aan ge dane afspraken te houden", zegt D'66-er Adri Reijnhoüt. „Maar het laat niet onverlet dat de motie voor compensatie-orders wel door de hele kamer is on dersteund. Ik noem dit gebrek aan lef. Ze zijn bang voor ge zichtsverlies". Boten Reijnhoüt windt zich op: „Als binnenkort de twee patrouille boten voor Taiwan klaar zijn, zit het werk er voor 200 Wil ton-vaklieden op. En dat terwijl Taiwan er in totaal negen nodig heeft. Het enige dat wij aan de kamerleden gevraagd hebben is: geef Taiwan een signaal, waar uit blijkt dat de Nederlandse overheid vertrouwen heeft in deze werf. Taiwan heeft uiter aard weinig trek om in de hui dige situatie de eerste order te plaatsen. Nou wil het geval dat binnen kort twee oude onderzeeërs worden opgeknapt. Wij hebben gevraagd: geef WF een boot. Een signaal aan Taiwan en werk voor 200 man. Staatswerf RDM moet nota bene een speciale scheepslift bouwen om de on derzeeër uit het water te halen, terwijl WF overdekte dokcapa citeit heeft". Scenario „De RDM is een pure nieuw- bouwwerf, terwijl het naar mijn mening met de twee oude beest jes om reparatie en niet om nieuwbouw gaat. Maar dat past niet in het scenario van de hoge heren uit Den Haag. Het mag niet ten koste gaan van de RDM. Ik zeg: onzin. Die krijgt toch weer een paar orders voor het bouwen van Walrusduikbo ten. Dat zit wel goed. WF bouwt sneller en levert vakwerk af. Dat is bekend. Als WF blijft bestaan als nieuwbouwwerf, is het een gevaarlijke concurrent voor de RDM, waar vele hon derden miljoenen door de over heid zijn ingestoken". Over de exportvergunning voor twee onderzeeërs naar Taiwan was met geen enkele partij te praten. Het seniorenkonvent nam zwaar „geschut" mee naar Den Haag. Zoals de exportcij fers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Hieruit blijkt dat de uitvoer naar China niet meer dan 300 miljoen gulden bedraagt, terwijl de „opstandige provincie" jaarlijks voor 800 miljoen uit Nederland impor teert. Reijnhoüt haalt een artikel aan uit de krant. Een functionaris van gloeilampenfabriek Philips wordt geciteerd. Deze man twij felt of er in de toekomst werke lijk winst in China gemaakt kan worden. Populair „Maar het deed de parlementa riërs helemaal niets. Terwijl Chinese diplomaten op de ex- portaanvraag van WF mild heb ben gereageerd". „De Volksre- Scheepswerf Wilton-Fijenoord. SCHIEDAM - Vanaf za terdag is Groenoord geen slaapwijk meer. Dan barst het feest naar aanleiding van het 20-jarig bestaan van „Wijkvereniging Groenoord en omstreken" in al z'n hevigheid los. Voor degenen die niet naar de wintersport gaan, niet naar de Olympische Spe len kijken en geen kaartje kopen voor een feestavond van Karnavalsvereniging „De Rietzeilers", een uit stekend alternatief. Het de feestweek onder het motto „nog eens 20 jaar" wil de wijkvereniging opnieuw voor het voetlicht treden. Het leden tal heeft zich weliswaar de laat ste jaren gestabiliseerd rond de 500. Maar in een gebied met 30.000 inwoners is meer eer te behalen, redeneert Henk Ra vensbergen, voorzitter van de p.r.-werkgroep. De ouderen in de wijk bijten za terdag de 13e febrauri gelijk het spits af. Voor hen organiseren Peter Crama, Nel Baumhor en Henk Ravensbergen een onver valste ouderenmiddag. Voor de pauze kunnen de 65-plussers met hun dagelijkse problemen bij een deskundige terecht. Deze weinig feestelijke opening wordt met een optreden van de beken de zanger en entertainer „Rot terdamse Henkie" snel goedge maakt. Schrijver Niet in „thuishonk" boerderij Landvreugd, maar in de Rank vindt zaterdagavond de grote feestavond plaats. De bekende dichter, schrijver en boks schoolhouder Wim de Haan leest voor uit eigen werk. Ook buikdanseres „Evita" is van de partij. De rest van de feestweek wordt gevuld met: een klaver- jastoernooi, georganiseerd om het open kampioenschap van Schiedam-Noord, een simultaan schaaktoernooi met medewer king van de bekende spelers John van Baarle en Cor de Zwart, een bingo-avond en een heuse rommelmarkt met oud- Hollandse ambachten als afslui ting. Tot zover het programma. Strijdbaar Was „Wijkvereniging Groe noord e.o." in het verleden een strijdbare club, tegenwoordig zijn alle aktiviteiten naar de ontspanningssfeer getrokken. Henk Ravensberg die voorne mens is tot zijn 45-ste jaar „iets" voor Groenoord te blij ven doen - hij heeft nog vier jaar te gaan - spreekt van een „verloedering" die ontstaat als bijna alles is bereikt. „De vereniging werd opgericht door een handjevol mensen die net in de splinternieuwe wijk in-aanbouw „over de spoorlijn" kwamen wonen. Tussen de Laan van Bol'es en de rijksweg die er overigens nog niet was," aldus de p.r.-man. Overleg De wijkvereniging werd ge sprekspartner van de gemeente. Zaken als busroutes, schooltui nen, wegtracés, trottoirs en her inrichting van pleinen werden besproken. Ook ontstonden er vele onder afdelingen zoals de toneelvere niging „Groeton" en zaalvoet balvereniging „Groenoord", een sociëteit, een dam- en fotoclub, een reis- en ontspanningsclub, een disco voor de jeugd, en: de hoog aangeslagen schaakclub Groenoord. Vooral de ingebruikname van boerderij Landvreugd was voor velen een hoogtepunt. De ope ning was ludiek; de toenmalige burgemeester Roelfsema ver dreef een aantal varkens uit de boerderij. De nieuwe winkels aan de Laan van Bol'es verge makkelijkten het dagelijks leven van de „kolonisten". De zon brak door in een duistere tijd van veel zand en weinig vertier. Naam De wijk breidde uit. Achter de naam Wijkvereniging Groe noord plakte het bestuur „en omstreken". De vereniging werd in snel tempo een plat form voor het sociale- en cultu rele leven in heel Schiedam- Noord. Samen met de kerken ij verde men voor een Stichtine De p.r.-werkgroep: Nel Baumhor, Henk Ravensbergen en Peter Crama. SCHIEDAM - „Zou ik ooit aspiraties hebben ge had om het land te dienen in Den Haag, dan zijn die nu voorgoed van de baan." Adri Reijnhoüt, fraktieleider van D'66 is een teleurgesteld man. Te leurgesteld in de Haagse politiek waar men, zoals hij zegt, „schijt" heeft aan de gewone man. publiek China zal het Neder landse beleid niet doorkruisen", was hun antwoord. Leg dat po pulair uit en er staat: „doe maar!" Toen de gesprekken in informe le sfeer belandden, kwamen de heren politici naar me toe en zeiden: Nou, wat mij persoon lijk betreft kan WF die export vergunning zo krijgen. Op zo'n moment sta je met je oren te klapperen. Reijnhoüt kreeg nog enkele staaltjes van ondeskun digheid voor zijn kiezen. „Ach, Wilton failliet, zo'n vaart zal het niet lopen" of „Ze kunnen zich best staande houden", al dus enkele Tweede Kamerle den. „Hoe moet je nu nog in de poli tiek geloven", zucht Reijnhoüt, „ze staan zo ver van de werke lijkheid vandaan". De Haagse politici waren verbaasd dat de Adri Reijnhoüt, geflankeerd door de fraktieleiders G. wer (PvdA) en U. Bruseker (CPN). Brou- gemeenteraad van Rotterdam niet aan de bel heeft getrokken. „Die houdt zich als een sfinx op de achtergrond. Rotterdam, niet voor niets de zusterstad van Sjanghai". WOENSDAG 10 FEBRUARI 1988 40e JAARGANG, NUMMER 11 OPLAGE 39.700 Nachtrust Reijnhoüt vertrok met bijna alle andere fraktieleiders van de Schiedamse raad, incluis Rei- nier Scheeres, naar het Binnen hof om daar in een persoonlijk gesprek de parlementariërs van de vier grootste partijen te over tuigen van het belang van een scheepswerf als Wilton-Fije noord voor het hele Rijnmond gebied. Maar de leden van het Schiedamse seniorenkonvent haalden, om in scheepstermen te blijven, bakzeil. Welke argu menten ze ook aanvoerden. De ramen en deuren zaten voor de delegatie niet op een kier, maar potdicht. Geen toezeggingen van CDA en VVD voor com pensatie-orders. Om maar niet te spreken van een exportver gunning voor twee onderzeeërs naar Taiwan. Daar viel met geen enkele partij een zinnig woord over te praten. regen min. 2° midd.temp. 5' wind: NW-5 Het Nieuwe Wij helpen direktltl Tel. 4260778-4733961 Of 01899-15874 Groenelaan 95 Vérkoop Inruil - Roporitio i voor uw wtonuchiim on koo/kooton Alternatief voor Olympische Spelen VRIJDAG 12/02 ZATERDAG 13/02 ZONDAG 14/02 half tot zwaar bew. veel bewolking half tot zwaar bew. „In Den Haag valt niet te praten

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 1