l Uitschakeling door penalty in slotminuut Spanning stijgt in korfbal afdeling "CHANDON" 27 Arma-leden naar de finale ORANJE SL"»in 16.50 Tussenstand dam-titelstrijd Trainers- nieuws Hafkamp verklaart zijn wegblijven Fkiri naar finale Z-H titelstrijd Lagerwaard leerlingen in Nederlands team m Ron van Dijk verlaat SVV Zwemdiploma's PURE GRAANGENEVER HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 17 FEBRUARI 1988 PAGINA 13 Prins Frans de tweede verrichtte samen met prof. Balletje de aftrap voor de beker-wedstrijd SVV—RBC. Een van de vele pogingen van SVV-er Glenn Sonneville om SVV in de beginfase op voor sprong te zetten. SCHIEDAM - „Dit is nu de tweede kater voor SW dit seizoen," verzuchtte Sandor Popovics zondag middag na de 1-2 neder laag tegen RBC. „Eerst komen we net één punt te kort in de tweede periode en nu vliegen we in de laatste minuut van de ver lenging door een straf schop uit de beker." Popo vics vatte de koe daarmee bij de spreekwoordelijke horens. Eindelijk was het publiek, inclusief burge meester R. Scheeres, mas saal naar het Harga-park gekomen om de verrichtin gen van SW gade te slaan. Maar de ruim twee duizend kijkers kwamen er bedrogen uit. De Harga- bewoners hadden alle glans van voor de winter stop verloren en moesten bijna op alle posities haar meerdere erkennen aan de Rozendalers. „Ik heb de laatste vier weken op de trainingen niets aan voet bal kunnen doen. Het hele trai ningsveld was één waterval, je werkt dan wel aan de conditie, maar de scherpte die mijn ploeg kenmerkte voor de winterpauze is gewoon weg. Daar kunnen de jongens ook niets aan doen," legde Popovics de vinger op de zere plaats. SVV miste wedstrijdritme en dat werd zeker naarmate de wedstrijd vorderde steeds dui delijker. Opvallend daarentegen was de goede start van de Schie dammers. Vooral het aanvallen de duo Sonneville en Wilden berg hadden SVV op een riante voorsprong kunnen brengen. De nummer tien (Sonneville) had na een kwartier absoluut niet mogen missen, maar de SVV- spits kwam niet verder dan een SCHIEDAM - Hoe de rangschikking er in de eer ste klasse van de Rotter damse korfbal afdeling er aan het einde van het sei zoen (over drie weken) uit ziet, is absoluut niet te voorspellen. Leek het Schiedamse Harga bijna een maand geleden door winst op stadgenoot Suc ces met ruime voorsprong op de titel af te stevenen, de twee volgende wedstrij den werden verloren, waardoor de spanning weer terug was. Omdat ook Succes en het Pen- drechtse Unicum meedoen in het kat en muisspel, Unicum verloor zaterdaga vond met 6-5 van Harga, zal het de komende weken tussen deze drie ploegen gaan. Er is echter één troost, de nummer twee komt nog in aanmerking voor een promotiewed strijd tegen de nummer twee van de andere eerste klasse. Evenals tegen stadgenoot Suc ces won Harga met 6-5 van één van de mede-titelkandidaten. Ook in die wedstrijd keek Har ga de gehele wedstrijd tegen een achterstand aan, die pas in de laatste tien minuten werd omge bogen in een overwinning. Toe val of niet? „Het was vandaag niet de bedoeling, we wilden snel forceren om zo op een voor- Sprong te komen. We kregen wel de mogelijkheden, maar die misten we. Terwijl zij de bal er gelijk ingooide. Daarna gingen we aanvallend te individueel te spelen: iedereen zou wel even scoren, dat lukte alleen niet. Pas de laatste fase van de wed strijd kreeg ik meer vat op de ploeg en wist ze zover te krijgen dat er weer als team gespeeld werd," keek Harga-coach Rob van der Graaff terug op de wed strijd. Drie rondjes In de eerste helft kwam de Rot terdamse ploeg snel op voor sprong, Marion van Kints bracht de stand weer in even wicht. Via twee doelpunten van Unicum-aanvoerder Marcel Aarde kwamen de gasten op 1-3. Edwin van Weers en Regi- na van Toorn zorgden voor de resterende Harga-treffers in de eerste helft, terwijl Unicum nog éénmaal scoorde (3-4). Na rust was het weer Marcel Aarde die zijn ploeg een voor sprong gaf van twee punten. Na izeven minuten verkleinde Onno Sluimer de achterstand naar 4-5 en begon een periode waarin niet gescoord werd. Toch was Unicum tweemaal heel dicht bij een treffer, maar het geluk was zaterdagavond niet aan de zijde van de Rotter damse ploeg. Een prima schot van Ton van der Schee maakte maar liefst drie rondjes in de korf, om er vervolgens toch weer uit te springen. Even later ketste een geheide treffer voor Unicum wederom uit het rieten mandje. Geluk voor de thuisploeg, die anders zeker voor de derde keer op rij het onderspit had gedol ven. Na tien doelpuntloze mi nuten was het Marion van Kints die Harga naast Unicum gooide. Het eindoffensief van Harga resulteerde vijf minuten voor tijd in de winnende treffer van aanvoerster Regina van Toorn. Beheerst speelden de Schiedammers de slotminuten vol. „Wij hebben vandaag geluk gehad, maar dat dwing je af. We zijn door blijven gaan en dan dwing je zoiets af," zei winnend coach Van der Graaff. Vervolg „We moeten nu nog naar Ons Huis, hoewel die onderin staat is het voor ons een moeilijk te genstander. De laatste wedstrijd spelen we tegen Velox, die twee punten onder ons staat en dus ook nog in de race is. Als we ons „koppie" blijven gebruiken en als ploeg blijven korfballen kunnen we die twee wedstrijden winnen. Wint Succes haar laat ste drie wedstrijden dan zal een beslissingswedstrijd de kam pioen aan moeten wijzen," blik te de Harga-coach vooruit. Unicum is ook nog in de race. Hoe denkt Joop Edixhoven, de coach van de Rotterdammers over de laatste wedstrijden: „We hebben het nu niet meer in eigen hand. Deze nederlaag kwam vooral omdat het bij ons de laatste weken niet meer lek ker draait. Als we op deze ma nier blijven spelen, verdienen mijn spelers het niet. Ik denk De (fotogenieke) Ed Pak schiet op de Unicum-korf, de lange Harga-speler zou zaterdag niet scoren. dat Harga verdiend bovenaan staat, maar toch verwacht ik dat er hier en daar nog wel een pun tje verspeeld wordt." Pittig van smaak, vol in de mond, da's ouderwetse kwaliteit voor een even ouderwetse prijs. Dulaur Cognac*** Strohalm Beerenburg Pinot Bessenjenever SLIJTERIJ-WIJNHANDEL Hof van Spaland 50 SCHIEDAM/KETHEL tel. 010-4 705462. matig schot dat nog naast ging ook. Door deze reeks verprutste kan sen ging de brigade van Popo vics stroever draaien. SVV werd steeds verder teruggedrongen door vooral een oppermachtig middenveld van RBC. Toch kwam de thuisploeg nog tot een unieke mogelijkheid om de sco re te openen. RBC-doelman Christol van Campenhout werd door Frenk van der Kley gepas seerd, het schot van de rossige SVV-er werd echter door John van Gatel met het hoofd van de lijn gehaald. Twee minuten la ter viel het eerste RBC-doel- punt. Hans Loovens beging aan de rand van het strafschopge bied een overtreding. De vrije trap draaide Wim van der Stee- ne schitterend over de muur achter Erik Tanis het doel in, 0-1. Kopkracht Na rust had Popovics Henk Sa- lari ingebracht om meer kop kracht te krijgen in zijn voorste lijn. Edwin Wildenberg moest voor hem plaatsmaken. Of het aan deze wissel lag is niet te zeggen, maar SVV kwam bin nen één minuut op 1-1 door een onverwacht doelpunt van Glenn Sonneville. Vijf minuten later had invaller Salari de „gouden wissel" kunnen worden als hij de voorzet van Ard Oosterlee binnen had ge kopt, nu redde Van Campen hout met een reflex. Maar even als in de eerste helft kon SVV de wedstrijd niet blijven contro leren. RBC nam het initiatief weer en de thuisploeg moest toekijken hoe de Brabanders steeds ge vaarlijker werden voor het doel van Tanis. Men mocht blij zijn dat de bezoekers er niet eerder een einde aan maakten, want de kansen waren legio. Door goed keeperswerk van Tanis bleef SVV overeind en sleepte er een verlenging uit. Al direkt was Dirk van der Laan dicht bij een treffer, maar weer redde Tanis. De RBC-ers Johan Bijsterveld en Peter Pijpers ontvingen in de verlenging de tweede en derde gele kaart (Gerrie Voets kreeg al in de eerste helft geel), maar dat weerhield RBC er niet van op zoek te blijven gaan naar de winnende treffer. Vijf minuten voor tijd had in valler Kees Moerkens het al af kunnen maken, weer bleek Ta nis de sta-in-de-weg. Het was uiteindelijk diezelfde Tanis die in de allerlaatste minuut (120ste) Dirk van der Laan neerhaalde, waarna aanvoerder Gerrie Voets vanaf elf meter het vonnis over SVV velde. „Mijn complimenten voor RBC. Zij waren vandaag fysiek en geestelijk de duidelijke win naars," feliciteerde Sandor Po povics zijn collega Epi Drost. SCHIEDAM - De Schiedmse gymnastiekvereniging Arma heeft afgelopen zaterdag met dertig leden deelgenomen aan de halve finale turnen van de Nederlandse Culturele Sport bond. De wedstrijden werden in Harmeien gehouden en moesten de finalisten aanwijzen die mo gen deelnemen in Brunsum. Bij de meisjes A namen 24 turnsters deel, de Schiedamse meisjes behaalden de volgende resultaten: Daniella v. Opzeeland 33.95 (2e); Laura Leliveld 33.35 (4e); Andrea Pont 32.75 (7e); Angela v. Lien 31.60 (13e) (reser- ve);Ingrid v. Gerven 31.60 (13e 2e reserve); Ingrid de Kok 30.35 (20e); Jennifer Hankel (29.45 (22e); Jolanda Schwagerman 29.00 (23e). Bij de junioren B heersten de Schiedamse turners: Monique Geneuglijk 35.05 (le); Wendy Blankert 34.95 (2e); re- nate Bras 33.70 (3e); Chan tal Koedoet 32.25 (4e); Wendy Beijl 31.90 (5e). Ook de vier meisjes B toonden zich erg sterk: Corinne Kamp 34.80 (le); Sas- kia Blankert 34.70 (2e); Natha lie Frens 32.20 (3e); Renate Vis ser 31.40 (5e). Bij de dames A namen 12 turn sters deel, de vier Schiedamsen behaalden de volgende resulta ten: Miranda Pais 34.00 (le); Anne ke Hindriks 31.80 (7e); Öinie de Waal 31.15 (8e); Amanda v.d. Ree 3.20 (9e reserve). Bettina Hindriks werd van de zeven dames die uitkwamen in de B-klasse derde met een pun tentotaal van 32.65. De vijf Arma-leden die streden in de categorie meisjes C be haalden de volgende resultaten: Marielle Slavenburg 30.20 (4e); Patricia v. Aeken 30.20 (4e); Mirella Hesselberth 30.00 (6e); Marijke Slavenburg 29.00 (8e); Esther Sluyter 27.50 (9e reser ve). Marissa Willems werd derde bij dames C en in deze zelfde klas se eindigde Monique van Ree, als zesde en een-na-laatste. Pa tricia Hurkmans eindigde tot slot als tweede bij de D-dames. In totaal zullen 27 leden van Arma uit komen op de finale. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt, wij bezorgen. Jonge Piet van Gent 4 K QR Jonge Locomotief 4C QC SCHIEDAM - De trainer van de betaalde jeugd bij SW, Ron van Dijk, stopt aan het einde van dit seizoen met die funktie. Hij is dan drie jaar lang oefen- meester geweest van de betaalde jeugd-afdeling en daarvoor trainde hij twee jaar de A- en B- selectie. Van Dijk zegt zelf op zoek te willen naar een nieuwe uitda ging. SCHIEDAM - In de tweede ronde van het kampioenschap van Schiedam werden voor de hoofdklasse slechts vier partijen gespeeld. De partij Van Willi- gen-Heusdens werd uitgesteld: Ron Heusdens neemt deel aan de halve finale van Nederland te Dordrecht en was dientengevol ge verhinderd. Ook Bastiaanse- Boerrigter werd uitgesteld. Wim Vrijland was vrij. Joop van der Schalk en Mat- hieu Smit kwamen na ruim vier uur spelen tot remise, waarmee Smit niet ongelukkig mocht zijn. Rob van Eijk won weer, nu van Ronald van Egmond, die veel bedenktijd gebruikte en met nog twintig zetten te gaan door zijn vlag ging. Remise werd de partij tussen Tiny Mous en Leo Mous, een norma le uitslag. Eveneens remise kwam tot stand in de partij Pe ter Lansbergen-Peter Poot. Poot investeerde veel tijd in de ope ning en moest op een gegeven moment nog dertig zetten in drie minuten doen. Na een ge forceerde afwikkeling, waarin Poot zijn tegenstander nog met een slagzetje verraste, moest hij op de éénenvijftigste zet vluch ten in remise. Na twee ronden gaat Rob van Eijk met de volle buit aan kop: vier punten uit twee partijen. Tiny Mous volgt met drie uit twee. In de Eerste Klasse werd de par tij Jan Out-Jan Luiten inge haald. Jan Out won, evenals Bart Quist, die Jan Lucassen in een vooruitgespeelde partij ver sloeg. Na één ronde gaan Jan SCHIEDAM - Geert Meijer wordt de opvolger van Hans Kostense als trainer bij de zon dag eerste klasser Hermes DVS. Meijer is op dit moment trainer bij DCV en speelde als voetballer bij onder andere Ajax, Sparta en FC Amsterdam. Excelsior'20 J. Corver zal komend seizoen zondag derde klasser Excel sior'20 gaan trainen. Corver wordt de opvolger van Hans Schinkel en is momenteel werk zaam bij het Rotterdamse EDS. Schiedam De trainer van Schiedam, Hans Ruitenberg, heeft zijn kontrakt met de zondag vierde klasser voor een jaar verlengd. Ruiten berg begint dan aan zijn derde seizoen in Harga. GSS De huidige tweede trainer van Westlandia, Jan Fels, zal ko mend seizoen de selectie van GSS onder zijn hoede nemen. Hij volgt daar Hans Schoffel- meer op. SCHIEDAM - De boosheid over het niet verschijnen van wet houder Hafkamp op de laatste sectie-vergadering heeft ook de bewindsman bereikt. De sportwethouder heeft nu een brief aan alle voetbalbestuurders een brief geschreven met daarin een verklaring voor zijn wegblijven. De wethouder had gekozen voor twee vergaderingen op één avond, omdat hij anders pas eind deze maand of begin volgende maand aanwezig had kun nen zijn op een sectievergadering. "Maar", zo schrijft hij de voetbalclubs, "ik verwachtte rond 21.00-21.30 uur klaar te zijn met de gemeenteraadsvergadring". De bewindsman had echter één discussiestuk verkeerd ingeschat en dat leidde er toe dat de vergadering pas na elven was afgelopen en de sectie-leden al lang naar huis waren. "Door mij is er steeds van uitgegaan dat er in de sectie wel degelijk zou worden gediscussieerd over het rapport, ook al zou ik later of -zoals nu- helemaal niet komen". De wethouder maakt verder duidelijk dat de bereidheid tot overleg bij hem nog altijd aanwezig is en dat hij de verenigin gen nu oproept om op 29 februari opnieuw te komen vergade ren. Plaats van handeling is de recreatiezaal van het stadskan toor. Over een excuus voor zijn wegblijven rept Hafkamp niet en dal zal vooral door de voetbalbestuurders niet in dank worden afgenomen. SCHIEDAM - De achttien jarige Schiedamse bokser Abdul Fkiri heeft maandag-, avond de finale bereikt van het Zuid-Hollands kampi oenschap. In Den Haag ver sloeg de middengewicht de gedoodverfde kampioen Comvalius van de boksver eniging Crooswijk. De Rot terdammer die vooral ge vreesd is om zijn harde hoeken, demonstreerde die al binnen dertig seconden. De leerlinge van boksschool De Haan kreeg acht tellen rust, waarna hij heel slim zijn partij afmaakte en Comvalius met een 2-1 score op punten versloeg. „Hij heeft hem in de twee de en derde ronde helemaal uitgeklast," riep trainer Wim de Haan na afloop te vreden uit. In de finale, volgende week in de Leidse 5-meihal, komt Fkiri tegen over Neves van Boxing'82 te staan. Out, Floor Pauw en Thijs Huijs aan de leiding met twee uit één. In de Tweede Klasse vier partij en: Tilman speelde remise tegen De Buck, Bisschop verloor voor de tweede keer, nu van Imro Bhaggoe en Vis klopte Ruiter, Jan Breman, die voor het eerst in aktie kwam, versloeg Erik Bhaggoe gemakkelijk en lijkt vastbesloten kampioen van de Tweede Klasse te worden. Van Houwelingen-Meloni werd uit gesteld, Hans Lansbergen was vrij. Na twee ronden gaat Imro Bhaggoe aan kop met vier uit twee, voor Hans de Buck met drie uit twee. ïn de Tweede Klasse (jeugd) moest opnieuw worden begon nen doordat twee deelnemers zich terugtrokken. De zes over gebleven spelers zullen elkaar nu viermaal ontmoeten. De uit slagen waren: Miranda Hueting- Daan van Velzen 1-1 en 2-0; Hans Hommel-Simon van Kuijk 2-0 en 2-0 en Reinier Wijnands-Peter van Winters wijk 0-2 en 0-2. Hans Hommel en Peter van Winterswijk leiden met vier uit twee. SCHIEDAM - De NCVB afde ling Woudhoek organiseert op donderdag 18 februari haar maandelijkse bijeenkomst in de aula van het verpleegtehuis „Driemaasstede" Voorberglaan 35. Aanvang 19.45 uur. Me vrouw J. C. van der Meulen zal wat vertellen over Geestelijke Volksgezondheid. De kanovereniging Natsec geeft samen met Gerard Bos (geo loog) een dialezing over IJsland op dinsdag 23 februari in de Pax Christizaal op de Reiger laan 47 in Vlaardingen vanaf 20.00 uur. Inlichtingen bij Ben Troost, 4710803 of Jan van Zelm, 4359554. SCHIEDAM - Op 23 januari was er weer diplomazwemmen in zwembad Zuid. Ditmaal was het voor snorkelen. ER namen 10 kandidaten aan het diploma- zwemmen deel en allen zijn ge slaagd. Als commissie van het Zwembad waren vertegenwoor digd: Marian Stadegaard en Co- riie verdam. De gelsaagden zijn: Snorkelen A: Marjolein Donks, Danny Maas, Yvonne Hoorman, Maarco Lentjes, Equiano Spruit-Blee- ker, Simone Visser, Gjalt elen- baas, Jeroen van Rhijn. Snorkelen B: Willem Teens, Henk Steens. Op 30 januari was er diploma- zwemmen voor het A- en het B- diploma. Er namen 53 kandida ten aan het diplomazwemmen deel, maar helaas ios één van hen gezakt. Zoals gewoonlijk konden de ouders van de kinde ren, meezwemmen en door aan diezelfde eisen te voldoen als hun kind, konden zij hiérmee de "Zwemtoets" verdienen. Als commissie van het Zwembad waren vertegenwoordigd. Mar tin Baron en Marcel de Roo. Hiervoor slaagden: Diploma A: Stefan Wolf, Salvatore Migglio- zii, Mw. Holt, Dhr. Bekkers, Mw. Meijdam. Gigi Nieuwér- burg, Selina Kucksdorf. Kim- berly de Winter, Priscilla van de Poel, Irene Lindenburg. Alain Bruggeman, Sita ter Haar, Koen van Baardewijk, Elja de Vette, Cindy de Visser, Michael Dingier, Vanda Fortes, Ramon Ramaker, Edwin van Bueren, Elsa Fortes, Mw. Andriesse, Ke vin v.d. Waard, Sandy Verha gen, Dennis Heynemans, Eva Nagtegaal, Floor Dijkstra, Fabi an Bijl, Piet Pasztjerik, Randy Harmsen, Raymond v. Kan. Diploma B: Denise Haringsma, Angeline Rebers, Joop Schone veld, Wen dy Klapwijk, Remco van Rij, Michel Versluijs, Iwan Visser, Michael Cools, Joch Elder- kamp, J. S. C. de Bruin, Roelin- ka Heysman, Robin Jos van Walsum, Annet van Driel, Pa tricia van de Marei, Tamara Rosema, Rogier Rosema, Pa trick van Nielen, Wesley Zand- stra, Liesbeth Coenradie, Elisa de Vries, Rade Panic, Rianne Collignon, Mw. Cameron. Zwemtoets A: Patricia Osterholt, Mw. van Tricht, Mw. M. A. van Kan, Dhr. W. Harmsen, Anja Riste- ruw, Ria van de Waard, Dhr. W. Bijl, Mw. A. H. v.d. Berg, Dhr. E. Verhagen, Mw. G. M. de Visser, Mw. T. P. M. Lin denburg, Sandra Migliozzi, Mw. Nagtegaal, Mw. N. E. Mac Gil- levry. Zwemtoets B: Dhr. J. A. A. van Nielen, Mw. A. M. v.d. Marei, Dhr. G. M. Krijger, Dhr. M. Elderkamp, Ger Visser, Dhr. A. J. Rebers, Mw. H. Jaspers, Paula Hooger- vorst, Mw. M. H. de Vries, Dhr. R. R. M. Collignon. VLAARDINGEN morgen omstreeks Vrijdag- 11.40 uur heeft er een aanrijding plaatsge vonden op de Burgemeester Heusdenslaan. Een 56-jarige Vlaardingse reed over de Heus denslaan in de richting van het centrum. Toen zij een andere personenauto inhaalde, be stuurd door een 45-jarige Schie damse, week deze auto uit naar links om ook een auto in te ha len. Bij deze aanrijding raakte de Vlaardingse gewond; tevens haar 59-jarige mede-inzittende. Beide Vlaardingse vrouwen zijn opgenomen in het Holyzieken- huis. Bij deze inhaalmanoeuvre keek de vrouw uit Schiedam niet naar links en zag hierdoor de reeds naast haar rijdende auto niet. De Vlaardingse bestuurster remde en stuurde naar links om een aanrijding te voorkomen: echter hierdoor raakte zij met één van haar wielen de band. van de verhoogde middenberm en sloeg over de kop. De auto kwam op de andere weghelft tot stilstand. SCHIEDAM - Twee leerlingen van sportschool Lagerwaard zijn erin geslaagd zich te plaatsen voor het Nederlandse Taekwon- do-team. Richard Voets en Mo- hamed Azzati komen op 27 fe bruari in Helmond uit voor het nationaal team. Om zich te plaatsen hebben zij vele zware selectie-trainingen moeten door lopen. De begeleidend coach Fred Ton is dan ook tevreden met het behaalde resultaat. Afgelopen zaterdag werden vopr de achtste maal de opea Zaartse judo-kampioenschappen gehou den in Zaandam. Er namen honderd sportscholen uit heel Nederland aan deel, tesamen 1600 judoka's. Tijdens de wed strijden hebben twee leerlingen van sportschool Lagerwaard een tweede plaats behaald. Michel van Diejen en Norman Tan keerden uit Zaandam terug met een zilveren plak. Weer een kater voor SVV Harga slaat weer laat toe Oranjestraat 8-10-12-14 telefoon 4265997/4264140 per flesIVl9W Bij 12 flessen, per fles 15.50 per flesIVl9V Bij 12 flessen, per fles 15.50 Bij 12 flessen, per fles 16.00

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 13