Het weer I'" Gouden greep van Rietzeilers Wintersport-alternatief 'Klant met een hoofdletter' Somber feest voor Wilton fM M ij Stadsblad Denktank Brandersfeesten wordt wit schaap 1 10 Zuid-Holland RADIO ABA WOENSDAG 17 FEBRUARI 1988 40e JAARGANG, NUMMER 13 OPLAGE 39.700 Will Vollering, voorzitter van de stichting Brandersfeesten werd het witte schaap '88 SCHIEDAM - De verhui zing van Zaal Irene naar De Blauwe Brug blijkt een gouden greep te zijn ge weest van De Rietzeilers. In het najaar werd het be sluit van de carnavalsvere niging om uit te wijken naar een ruimer onderko men nog met hoongelach ontvangen, zaterdagavond bleek zelfs het grote wijk centrum in Noord haast te klein om alle liefhebbers te bergen van hossen, dansmariekes en andere leut. Het traditionele Prin senbal dat tot in de kleine uurtjes woedde, trok het recordaantal van 500 be zoekers. En daarmee lijkt eens te meer bewezen dat ook onder steken met bel len en kwastjes kiene kop pen kunnen zitten. „Het liep gewoon verschrikke lijk goed. De stemming zat er meteen in en we kregen veel jeugd binnen, dat is toch de toe komst. Zelfs de gangen stonden propvol," steekt een tevreden pr-vrouw Lydia Verwaal na af loop haar mening niet onder stoelen of banken. De Rietzeilers namen het Prin senbal te baat om een stel ande re plaatselijke gangmakers eens in het zonnetje te zetten. De denktank achter de Branders feesten werd benoemd tot het Witte Schaap '88, vanwege de grote verdiensten voor Schie dam. „Dat evenement op zich is natuurlijk al prachtig, maar het ging ons vooral om de bij effecten. Je weet nu, dat je iets van de grond kunt krijgen hier als je je schouders er maar on der zet," verduidelijkt Lydia Verwaal die uitverkiezing. Sombrero's Het was trouwens voor De Rietzeilers helemaal een druk weekend. Zaterdagmiddag al ga- veh ze een partijtje, ook in de Blauwe Brug voor ruim 250 ou- SCHIEDAM - Naar de wintersport? De jeugd in Zuid piekert er niet over. In Klubhuis-Zuid zijn zo veel dingen te doen die ze voor geen goud willen mis sen. Neem vanmiddag: een levend ganzenbordspel waarbij geen enkele vier kante meter in het hele klubhuis onbenut blijft. De ouderen moeten even het veld ruimen. Maar het is niet voor niets voorjaars vakantie. De mensen van het Jeugdwerk hebben er werk van gemaakt. Het levend ganzenbordspel is nog maar een voorproefje. Mor gen staan schminken, toneelspe len en poppenkast op het pro gramma. Het splinternieuwe pand aan de Dwarsstraat leent zich buitengewoon voor deze ,kinderaktiviteien. Aan de tijd van krappe behuizing denkt men wijselijk niet meer. Als het moet kan er zelfs een „paard" naar binnen. En dat komt goed uit, want zaterdag 20 februari verandert Klubhuis-Zuid in een dierentuin die z'n gelijke niet kent. De keurmeesters van de Hoogvlietse Kleindieren Sport vereniging wagen een trip naar „boven de rivier" om de meege brachte huisdieren van de jeugd uit de Gorzen aan een deskun dig oog te onderwerpen. Verzorging Naast de beoordeling op verzor ging - let op: hier valt een prijs mee te verdienen - kunnen de dierenliefhebbers ook adviezen krijgen van de Hoogvlietse keur(vlees)meesters. Naast de meegebrachte honden, katten, schildpadden en konijnen, wordt er ook een kleine ten toonstelling gehouden van kip pen, cavia's, muizen, ratten, duiven en een fret. „Verleden jaar kwam het voor dat er een paard en een pony voor de deur stonden. De pony werd gekeurd. Daar zat een jong meisje op, want het moeten wel kinderen van tussen de vier en twaalf jaar zijn die hun „huis dier" meebrengen," vertelt An dre Woutersen van het klub huis. Hij verwacht dit jaar geen paard, maar wel schapen en gei ten. De dierendag begint om Een levend ganzenbordspel in klubhuis-Zuid. 14.00 uur. De keuring kost één zaterdag afgesloten met een on- gulden per dier. De voorjaars- vervalste rommelmarkt. Rom- vakantie-aktiviteiten worden melen maar! SCHIEDAM - Er is maar één echt zwart schaap in Schiedam en dat is het „Complex Sint Jozef'. Vorige week verleenden de Rietzeilers die karnavales- ke onderscheiding voor de meest geplaagde stadge noot in '87/'88 aan de voorzitter van een sport vereniging. Eigenlijk had die allerminst benijdens waardige titel naar de 213 huurders van de huizen in het blok Van Beveren straat/Anthony Muys- straat: Huysmanstraat moeten gaan. De bewoners zitten al jaren in de rom mel en de verbouwings- el lende zonder enig tastbaar resultaat. En dan gaat het niet om een ander kleurtje op muren en deuren of een wat eigentijdser plafonne tje, maar om de oplossing van een heel wat minder luxe probleem. Het op kruipend vocht, met bijbe horende schimmelvorming maakt het leefklimaat in het inmiddels beruchte stukje Schiedam West op zijn zachts gezegd minder aangenaam. Een eerste renovatie begin jaren '80 door toenmalig huisbaas „Woningbouwvereniging Sint Jozef' mocht niet baten. Waar dat nou precies aan lag is nooit helemaal duidelijk geworden. In ieder geval niet aan het geld. In de opknapbeurt ging een bedrag met vele cijfers voor de komma zitten. Bereidwilligheid Omdat de situatie in het „Com plex 213" echt niet te harden was voor de huurders, besloot de nieuwe eigenaresse „Wo ningbouwvereniging Schiedam" -de WBVS die ontstond na een omstreden fusie van vijf plaat selijke woningbouwverenigin gen in '87- om nogmaals ingrij pend te gaan verbouwen. De ge meente, begaan met het lot van de bewoners, verleende een ren teloos voorschot en vol goede moed werden er weer kamers, keukens en kelders voor de werklui ontruimd. Gaandeweg de her- renovatie werd er de laatste maanden steeds meer van de aanvankelijke bereidwil ligheid en het optimisme van de huurders afgeknabbeld. Wat er nog van restte is nu in één klap weggevaagd met het besluit van de woningbouwver eniging om opzichter John van der Aa op non-actief te stellen. Blunders „Hij was de enige in wie de huurders nog vertrouwen had den," vertelt Hugo Elshof be stuurslid van de bewonersvere niging Schiedam West. „Na tuurlijk hebben we aangedron gen bij de WVBS op een ge sprek. We wilden het naadje van de kous wel eens weten. Maar het enige antwoord dat we tot nu toe kregen, was dat er geen discussie over de zaak mo gelijk is. In een kort briefje werd ons daarop meegedeeld, dat vervanging van de heer Van der Aa noodzakelijk was, omdat hij niet goed zou functioneren in het projectteam, dat de reno vatie begeleidt. Dat is hier in West helemaal in het verkeerde keelgat geschoten, die man deed het juist prima. Hij heeft zelfs een aantal blunders weten te voorkomen. Het was Van der Aa, die ervoor zorgde dat óók de elektrische bedrading van het complex 213 werd ver nieuwd. Lastig voor de WBVS natuurlijk, die weer een extra klus moest laten klaren. Maar we hebben hier onze buik vol van afgeraffeld en goedkoop werk. Onbegrijpelijk dat de wo ningbouwvereniging die les nu nog niet heeft geleerd" aldus Elshof. Prikacties De bewoners van het Sint Jo zefcomplex hebben inmiddels een verontwaardigde brief be stuurd naar het stadsbestuur. Als daarop niet gereageerd wordt, dan zullen er prikacties volgen. De huurders willen de werklui een paar uur per dag de toegang tot hun huis gaan ont zeggen en massaal weigeren te tekenen voor de tweede opleve ring. Hugo van der Elshof denkt er over om een zwartboek over de renovatie te gaan opstellen. De meest merkwaardige klachten stapelen zich op zijn bureau op, vertelt hij: „Er worden duidelijk De bewoners van het Sint Jozefcomplex hielden vorige week een raambiljetten- aktie om het op non actief stellen van opzichter Van der Aa te voorkomen. fouten gemaakt. Om de huizen vochtvrij te krijgen, worden ze eerst helemaal met kit en folie afgedicht en daarna wordt er, als isolatie, lucht in de kelders gepompt. Bij één huurder wer den ineens de deurtjes uit de keukenkastjes geblazen, bij een ander een stuk muur uit zijn kruipruimte. Het lijkt me niet zo gek, dat je dan als bewoner aan de vakkundigheid van een "annemer gaat twijfelen. En dan een opzichter die het uitstekend doet op non- actief stellen, dat is toch ook goed geld naar kwaad geld smijten?" De Woningvereniging Schiedam heeft inmiddels laten weten dat de heer C. Troll als opzichter is toegevoegd aan het projectteam en dat ze alle vertrouwen heeft in een geode afloop van de re novatie. De renovatie van het complex 213 sleept al jaren. Dat betekent even zolang rommel voor de bewoners. De twee onderzeeboten in volle glorie. ADVERTENTIE deren, die werden getrakteerd op koffie, een aantal gloedvol vertolkte carnavalskrakers en een borreltje toe. Zondagavond ging het feest ge woon verder, nu in de vorm van een Bal Tropical. Een acht man stérke Antilliaanse band zorgde voor de muzikale omlij sting. De complete Raad van Elf met prins Frans de Tweede voorop leidden de zuidelijk ge tinte polonaises voorzien van sombrero's en sambaballen. „We wilden eens wat anders en ook dat is prima gelukt. Die band alleen al maakte muziek, waarop je niet stil kon blijven staan. Ook dit was weer zo'n uitprobeerseltje, dat voor herha ling vatbaar is. Het carnaval zit duidelijk in de lift in Schiedam. Volgend jaar pakken we het nog grootser aan," blikt de Rietzei lers-woordvoerster vast in de toekomst. In ieder geval is er na al het feestgedruis nu weer volop de tijd om snode plannen te sme den. Frans de Tweede's heer schappij over het Brandersgat is ten einde, gisteravond heeft burgemeester Reinier Scheeres met enig ceremonieel vertoon de stadssleutel teruggehaald in de Blauwe Brug. In Dienstencentrum „de 4 Mo lens" aan de Nw. Damlaan wordt op zondag 21 februari een ruilbeurs gehouden voor munten, postzegels, prentbrief kaarten en E.D.-enveloppen. Ook is er gelegenheid voor het ruilen van stripboeken. Toegang en taxatie gratis. Aanvang 13.30 uur. Zo moeder, zo dochter, zo kleindochter. Drie generaties achter de winkelwagen bij Bas van der Heijden. En alle drie om dezelfde reden. Corrie Bluekens-Zijp zegt: „Wij zijn prijsbewust, van huis uit, daarom koopt mijn moeder bij Bas van der Heij den. Ik kom er minstens één keer per week. En omdat ik zelf niet auto rijd, maar mijn dochter wel, gaan we nu sa men Bas-waarts 'de hort op'. Winkelen kun je net geen hob by noemen, maar ik doe het bijzonder graag. En vooral hier. Want dan ben je het voordeligst uit". Is dat de enige reden? „Nee, bij Bas van der Heijden zijn de zaken ook opgeruimder, frisser. Wij houden van orde en netheid en dat vinden we hier terug. Daarnaast zie je zo'n beetje de hele buurt naar deze supermarkt toekomen. Ik tref er altijd bekenden. Een stuk gezelligheid zit er ook zonder meer in. Bovendien ben je vaak in een kier met een heleboel klaar, want ik Corrie Bluekens-Zijp: „Wij zijn prijsbewust van huis uit'L neem ook kaarsen, m'n pan ties, verzorgingsprodukten en natuurlijk vaak kanskoopjes mee. Voor een fraktie van wat je normaal daarvoor betaalt". Dat klinkt allemaal pos\tief. „Klopt, maar ik ben beilist geen kritiekloos mens. Lees bij de kassa de prijzen mee en controleer de kassabonnen". Kloppen die? „Ja bijna altijd en heb je eens wat, dan gaat het hier altijd gemoedelijk toe. Djje klant is hier Klant met eén hooflet- SCHIEDAM - Er is op dit moment bij de werf Wilton Fijenoord weinig reden tot vrolijkheid. Toch gaat de meer dan voor spoedige vordering van de bouw van twee schepen van Taiwan zo af en toe met enig feestelijk vertoon gepaard. Op zaterdag 13 februari 1988 vond in de overdekte bouw loods van Wilton-Fijenoord de doopplechtigheid plaats van de beide voor Taiwan/R.O.C. in aanbouw zijnde douane-pa trouilleboten. Tijdens de plech tigheid, die werd verricht door mevrouw Huang, echtgenote van de Inspecteur-Generaal van de Taiwanese Douane, werden de schepen achtereenvolgens „Mou Hsing" en „Fu Hsing" gedoopt. De patrouilleboten hebben een lengte van 66.10 meter en een waterverplaatsing van maxi mum 850 ton. Het geïnstalleer de voortstuwingsvermogen is 11840 kW, waarmee een snel heid van ruim 28 knopen kan worden gevaren. De schepen zullen in de overdekte bouw loods worden voltooid; de leve ring is voorzien in het tweede kwartaal van 1988. De officiële doop van de twee schepen voor Taiwan. Me vrouw Huang die het lint mag doorknippen wordt geflankeerd door de twee Wilton direkteuren, B. Sluis (rechts) en T. Jon- Ker. TV DEFEKT? Videospeclallsten Podium gala- avond In Passage Theater Nieuwbouw West in twee fasen geknipt Har ga slaat weer toe Passage biedt overvol uit- programma Teerstoof 'In Zak en As' Bron: KNMI VRIJDAG 19/02 af en toe zon droog min. 1° midd.temp. 8° wind: NW-4 ZATERDAG 20/02 perioden met zon droog min. 0° midd.temp. 8° wind: W-3 ZONDAG 21/02 perioden met zon droog min. 0° midd.temp. 8° wind: Z-3 Nieuwe rel rond Sint J ozef-complex ii Taiwan-boten gedoopt Wij helpen direktlll Tel. 4260778-4733961 of 01899-15874 Groenmaan 95 Vérkoop Inruil - Roporotio Ook voor uw wtuntchinoo on kootkuton Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 1