Met als gaststerren Candy Dulfer en The Outsiders '8$ 'Vreemde' gezichten bij feest. Wethouder Hans van Kleef OPRUIMINGSFINALE WINTERKOLLEKTIE KORTINGEN TOT 70% OP OP 1 mmvM SCHEPER ONS vervangt hoofdleidingen in deel Schiedam oost Paul Berg verkoopt brillen en heeft zelf uitstekende ogen! Gemeente zoekt betrokkenen bij Derde Wereld problematiek ALLES DUS VEEL MINDER DAN DE HELFT PAGINA 3 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 17 FEBRUARI 1988 De manner achte, he. Podium-gala: Pe.e, Pijpers, Carel van der Velden en Marq Oudsholf. Candy Dul.er SCHIEDAM - Peter Pij pers lijkt de kalmte zelve, maar schijn bedriegt. Tref zeker heeft de program meur van Podium in re cordtempo van het café op de Lange Haven het tren dy uitgaanscentrum van Schiedam weten te maken. Voor een belangrijk ge deelte ligt dat aan de ar tiesten van formaat, die hij Joost mag weten hoe, wist te overreden om vaak voor een habbekrats in zijn zaak te komen spelen. Maar de grootste verdien ste van „die onopvallende jongen" blijft toch dat hij ook plaatselijk talent zijn etablissement in weet te lokken. Dat lukte hem vroeger al in de Quibus, die begin 70-iger jaren de verzamelplek was voor de flower po wer-generatie 3ruin en rokerig raakten uit en daarmee taande ook de belangstelling voor de voormalige distilleerderij „De Grauwe Hengst" aan de Lange Haven. Toen Pij pers twee jaar terug samen met mede-eigenaresse Hil ly de Jonge besloot het roer rigoreus om te gooien, zag het er niet naar uit dat hij erin zou slagen zo vlot terug te komen van wegge weest. Wat precies de stille kracht is van die absolute beginner zal vyel altijd een raadsel blijven. In ieder geval sloeg zijn tot Podi um omgedoopte café naadloos aan bij de smaak van het snelle yuppie tijdperk publiek. Veelbe lovende kunstenaars exposeren hun werk met graagte aan de witgeverfde muren. Inmiddels verschijnt er zelfs een eigen blad. Podium Post Modern, met onmiskenbaar literaire kwaliteiten. En nog zijn de grenzen niet bereikt. De tweede verjaardag van het muziekcafé wordt gevierd op zondag 28 fe bruari met een groot gala in het Passage Theater. Wisseling Tot nu toe hield dat culturele bolwerk zich verre van het soort „laag-bij-de-grondse" akti- viteiten als de popconcerten aan Het Nieuwe Stadsblad UW THUISKRANT de Lange Haven. Dat er tussen die twee grootheden nu einde lijk een samenwerking is ont staan, noemt Peter Pijpers dan ook uniek. „Toen ik hoorde dat er een wis seling van de wacht was in het theater en dat er een nieuwe di- rektie kwam, besloot ik nog maar eens een balletje op te gooien om gezamenlijk iets te organiseren. En wonder boven wonder het klikte meteen," ver telt de Podium-programmeur. „Als dit experiment lukt zijn we van plan er een traditie van te maken. Het wordt er alleen maar leuker op in de stad." Verbroedering Ook Marq Oudshoff, de nieuwe pr-man van het theater ziet al leen maar voordelen in deze toch vrij onverwachte verbroe dering: „Als het gala een succes wordt is het wat ons betreft ze ker voor herhaling vatbaar. Het zal overigens wel even wennen zijn. Normaal wordt er bij ons alleen koffie in de pauzes van een voorstelling geschonken en een pilsje na afloop in De Ten der. Als proef blijft de bar tij dens het Podiumfeest de hele avond geopend. We zijn be nieuwd hoe dat uitpakt." De organisatoren van het festijn - Peter Pijpers, Carel van der Velden (de samensteller van Podium Post Modern) en de kunstenaars Jos Hachmang, Martin Moesman en Michel Snoep - hebben in ieder geval drie fameuze bands weten te contracteren. Candy Uit Noord-Holland komt de lieftallige Candy Dulfer met haar geheel vernieuwde band Funky Stuff. Deze 8-mansfor- matie gaat door voor een van de meest swingende groepen van Nederland. Candy - de dochter van Hans Dulfer, even eens vermaard saxofonist, staat momenteel vlak voor de defini tieve doorbraak naar het grote publiek. De laatste maand was zij nog te zien in twee van de best bekeken televisieprogram ma's van Nederland: Ivo Nie- he's t.v.-show en Sonja op Zon dag. Voordat Candy het Podium be treedt, zal het publiek getuige zijn van een heus afscheidscon cert. Schiedams meest vermaar de formatie Tip On In heeft be sloten het bijltje er bij neer te gooien. Vanaf 1983 speelden de 1 Uorzenezen met veel succes in binnen- en buitenland, ook ver scheen er een elpee van de Schiedammers. Ondanks deze successen vindt Tip On In het na 5 jaar wel welletjes geweest. In het Passage-theater neemt Tip On In vanaf 20.00 uur af scheid van haar fans. The Outsiders Hoogtepunt van de avond moet rond 23.00 uur het optreden van The Outsiders gaan vor men. Wally Tax en zijn kornui ten spelen sinds kort weer sa men. Deze legendarische groep was in de jaren '60 „top of the bill", in binnen- en buitenland. Zowel in 1966 als 1967 werden The Outsiders, voor The Gol den Earing, Q65 en The Mo tions, uitgeroepen tot Neder lands populairste beatgroep. Zo heette dat toen nog. Een van de vele hoogtepunten in hun carrière vormde in 1966 het optreden in het „heilige der heiligen" van de Franse mu ziek: '1 Olympia. De toen al langharige Outsiders maakten in Parijs zoveel indruk, dat zij de Rolling Stones qua populari teit naar de kroon staken. Maar ook 22 jaar na dato staan de Amsterdammers nog hun man netje. Naast de tophit Touch uit de jaren '60 brengen The Outsi ders veel nieuw repertoire dat zowel de „oudere jongeren" als de nieuwe generatie zal verras sen. De komst van Wally Tax staat overigens nog niet helemaal vast. Maar mocht zijn optreden onverhoopt niet doorgaan, dan komt er een waardige vervan ger, verzekeren de organisato ren. Eregast van de avond wordt DJ Martin Green, de man die in de jaren '60 zulke swingende avon den wist te verzorgen in zaal Arcade op de Lange Haven. Een toegangskaart voor het complete evenement gaat 15 gulden kosten, een prijs waar mee de initiatiefnemers quitte kunnen draaien, als tenminste alle 500 beschikbare plaatsen in het theater bezet worden. De voorverkoop van dit unieke gala begint op donderdag 18 fe bruari om 12 uur bij het Passa ge-Theater. Verder zijn er vanaf die dag kaarten te koop in café Podium en in de bibliotheek in de Blauwe Brug. Het Podium programma '88 begint op 28 fe bruari om 20.00 uur. ZIEKTEKOSTEN NO-CLAIM POLIS voor de halve premie 18-40 jaar 58.- Kinderen 29.- 40 jaar en ouder 70.- Kinderen 35.- P. van Dijk GEEN PRAKTIJK van 22 februari tot 7 maart Weide 2, tel. 4710219. SCHIEDAM - De Openbare Nutsbedrijven Schiedam gaan vanaf maandag 22 februari de hoofdleidingen van de gas- en drinkwatervoorzieningen vervangen in Schiedam oost in het gebied dat begrensd wordt door de Lorentzlaan, Hogebanweg, van 's Gravesandestraat, Buys Ballotsingel. In het verlengde van deze werkzaamheden brengen de Nutsbe drijven de gasdruk omhoog van 25mbar naar lOOmbar en vindt aansluiting plaats op het Schiedamse grotendeels geüni formeerde gasnet. Om de druk op het vereiste gebruiksmveau - voor koken en cv-installatie te houden - worden in de betrokken woningen re gulateurs geplaatst die voor de drukverlaging zorgen, van lOOmbar naar 25mbar. Ook wordt de aarding van de elektrische installaties aangepast. Aarding op de kunststofbuizen van het waterleidingsysteem is niet meer mogelijk, daar wordt in voorzien door aarding via reeds aanwezige of nog aan te brengen aardpennen. Tijdens de werkzaamheden kan de levering van gas en drink water stagneren. De bewoners van de betrokken woningen worden tijdig geïnformeerd over de eventuele ongemakken en de te nemen maatregelen. Het projekt in het bovenvermelde gebied neemt enige maan den in beslag. Informatiefolder over „Wonen in Schiedam" SCHIEDAM - Er is een nieu we brochure over „Wonen in Schiedam" verschenen. De folder geeft informatie over het zoeken naar een woning in de gemeente. Wie kan zich in schrijven als woningzoekende? Hoe lang is de wachttijd voor een huis? Hoe komt u aan een woonvergunning? Op dat soort vragen gaat de brochure in. De uitgave vormt een ver nieuwde versie van een eerdere brochure over de woonruimte verdeling, verschenen in 1982. De nieuwe uitgave is ook in het Turks en Marokkaans versche nen, omdat een deel van de wo ningzoekenden de Turkse en Marokkaanse nationaliteit heeft. De brochure is een uitgave van Bureau Huisvesting. Samenstel ling en produktie was in handen van Bureau Voorlichting van de gemeente. Over opzet en verta ling van de tekst is overleg ge weest met migrantenorganisa ties. De Nederlandstalige oplage be staat uit 2000 exemplaren. De Turkse en Marokkaanse bro chure zijn ieder in een oplage van 200 exemplaren gedrukt. De oplage wordt in de loop van de tijd zonodig aangepast en ge actualiseerd. De produktie van de nieuwe brochure past in de totale infor matielijn rond het wonen in Schiedam. Eerder verschenen de uitgave „Schiedam woon stad" en een overzicht van wo- ningbouwprojekten in de stad. In de toekomst verschijnen over verschillende deelonder werpen aparte vouwbladen, zo als bijvoorbeeld over het urgen tiepuntensysteem. Met behulp van dit systeem bepaalt de ge meente in welke volgorde van urgentie woningzoekenden een huis krijgen aangeboden. De folder „Een woning in Schiedam" is voor woningzoe kenden gratis verkrijgbaar bij Bureau Huisvesting 's Grave- landseweg 567. Bureau Huisves- j ting is dagelijks van 8.30-15.30 uur geopend. Feest bij jongerencentrum De Dijk. De tent is heropend. SCHIEDAM, zaterdag - "Gezellig hoor, veel oude mensen over de vloer". Sandra, fervent bezoekster van jongerencentrum 'De Dijk', is zeer enthousiast over het 'heropenings feest'. De brand die een dag voor nieuwjaar in de houten keer uitbrak, lijkt vergeten en vergeven. Een receptie in de middag en 's avonds een bandje: oude tijden herleven in Zuid. Schitterden de wijkbewoners tij: den het oud- en nieuw-feest bij de Buitensluis door afwezig heid, voor een heropeningsfees tje waren ze best te 'porren' om naar de Westfrankelandsedijk te komen. "Mensen die hier nooit komen, zagen we nu. Geloof me, zeker 200 man over de vloer", vult hulpkracht Sandra toe. Het thuishonk van de jeugd uit de Gorzen is van binnen hele maal opnieuw geverfd; het pla fond is vernieuwd en de disco- apparatuur doet weer denken aan de jaren tachtig. Jongerenwerker Kees te Gussin- klo is de gedane inspanningen van zaterdag nog niet te boven. Hij ligt thuis op de bank, uitge teld. Succes eist nu eenmaal z'n tol. SCHIEDAM - Het gemeentebe stuur wil zich aktiever opstellen op het gebied van de ontwikke lingssamenwerking. Hierbij hoopt de gemeente héél nadruk kelijk anderen te kunnen be trekken, die zich verwant voe len met de problematiek van de derde wereldlanden en de ont wikkelingssamenwerking. Voor een eerste onderzoek worden personen, groeperingen en organisaties die zich bezig houden met deze problematiek, verzocht kontakt op te nemen met de gemeente. Informatie bij mevrouw C. Ber- ndsen van het bureau Kabinet, Stadskantoor, Emmastraat 1 3111 GA Schiedam, telefoon 4620500, toestel 392 (alleen 's ochtends). SCHIEDAM - in de week van.: 5 t/m 11 februari 1988. GEBOREN Jeroen z.v. Klijzen-Damen Colin z.v. Vredebregt-Bouw- meester Kelly A. S. d.v. van Diest-Riep- saame Richard A. z.v. Romijn-Nieu- wendaal Roberta J. P. d.v. van der^ Burgh-Elberse Simone d.v. Haddeman-van del- Toorn Angelique B. d.v. d'Anjou- Kraaijo Robin J. z.v. Yuan-Breed veld Martijn C. z.v. Potman-Baak Remon z.v. Pardon Michael C. z.v. Bergman-Smith Daphne S. d.v. Mous-Burgering Serife d.v. Evers-Lukassen Willy M. J. d.v. Spanjer-Wau- ben Petra J. D. d.v. Hoving-den Hartog Marchina J. d.v. Bijl-van der Ende - J Rachid z.v. Bouhannouch-¥a- kouby Chantal d.v. Moerman-van Schie Sabiha d.v. KoTKo Stefan S. z.v. van der Spek-Bre- dius. IN ONDERTROUW GE GAAN: A. H. Balster 25 jr. en E. Bone faas 26 jr. F. Bijl 28 jr. en P. F. 't Hart 25 jr. -V A. W. Heijnen 22 jr. en M. C Heppe 22 jr. F. de Jong 27 jr. en A. de Wit 30 jr. GEHUWD: T. P. M. Lansbergen 26 jr. en C. van den Bos 25 jr. W. P. de Jong 32 jr. en P. Fari na 28 jr. R. M. van der Marei 23 jr. en M. Gordijn 22 jr. - R. van Hattem 29 jr. en S. Kok 25 jr. OVERLEDEN: J. A. van Noort man, 62 jr. R. Johannesen man, 57 jr. G. van der Vis vr„ 83 jr., geh. gew. met P. M. van Potten A. Duson vr„ 90 jr., geh. gew. met F. van Leeuwen C. M. E. van de Water vr„ 83 jr- J. A. Huijsmans man, 53 jr. J. Soeters man, 72 jr. M. C. van den Berg vr„ 92 jr., geh. gew. met C. J. van Oost. J. Nieuwstraten man, 79 jr. H. M. Swart vr„ 81 jr. geh. gew. met J. Binnekamp. Bij het gecoördineerd ouderen werk wordt op donderdag 25 fe bruari van 9.30 tot 12.30 uur een voorlichtingsbijeenkomst gehouden door de RET. Er wordt een film vertoond en in formatie gegeven over metro en tram. Toegang gratis, koffie 50 cent, Oude Maasstraat 22, tel. 4735764. SCHIEDAM (vrijdag) - Het was voor wethouder Hans van Kleef (stadsver nieuwing) een waar genoe gen iets terug te doen voor Schiedam-West, een buurt waar hij jarenlang met veel plezier heeft gewoond. Maar met het slaan van de eerste paal voor 26 wo ningwetwoningen aan het Fabriplein en de Huys- mansstraat greep de wet houder gelijk de gelegen heid aan „z'n ouwe gab- bertjes" uit de Van der Elsstraat, die weigerden hun huis aan de gemeente te verkopen, althans niet voor de prijs die Van Kleef in gedachte had, een flinke kat te geven. „Dit soort verwervingsproble men kunnen tal van negatieve gevolgen hebben: panden staan leeg, de straat verpaupert en er kan niet op tijd begonnen worden met slopen en bouwen. Stagnatie voor de stadsvernieu wing en onnodig extra last voor de buurt," aldus de ongezouten kritiek van de wethouder. De stadsvernieuwing in Schiedam- West is nu noodgedwongen in twee fasen geknipt. De wonin gen aan de Huysmansstraat en Fabriplein zullen eind dit jaar worden opgeleverd, terwijl het voor de Van der Elsstraat me dio 1990 wordt. De mensen die zich hebben ingeschreven voor een woning aan de Van der Els straat, moeten geduld hebben, merkte Van Kleef droogjes op. De wethouder heeft gemeend om deze toekomstige groep be woners tegemoet te komen en de mogelijkheid te bieden hun oorspronkelijke voorkeur om te zetten naar een nog niet uitgege ven woning aan de Huysmans straat of Fabriplein. Hierover wordt in het najaar een bewo nersavond georganiseerd. Fase Ook in fase twee heeft Van Kleef de schaar gehanteerd. Nog dit jaar wordt er een begin ge maakt met de opknapbeurt van het Fabriplein. Door de opgelo pen vertraging was er eerst spra ke van werkzaamheden in 1990. Jo Schaap van de bewonersver- eniging protesteerde, en met succes. „Eerst beginnen we met de oostkant, daarna zullen we de westkant aanpakken, en wel zo danig dat er weer een goed plein ontstaat voor een gerenoveerde buurt". Trappehuis In totaal gaat het om 62 wo ningwetwoningen in Schiedam- West: 36 huizen aan de Van der Elsstraat en 26 aan het Fabri plein en Huysmansstraat. De panden uit de eerste fase varië ren van twee tot en met vijfka merwoningen. De flats en mai sonettes worden gebouwd in drie lagen. De toegang is recht-, streeks vanaf de straat of via een gesloten trappehuis en gale rij. Alle woningen op de begane grond hebben een tuin op het zuiden. De huren komen onge veer te liggen tussen de 400,- en 570,- gulden per maand. Het gaat er Paul Berg niet zozeer om of u een bril wilt of lenzen. Hij heeft dan ook fantastisch mooie monturen. Omdat hij zelf uitstekende ogen heeft hoeft hij zelf dus geen keuze te doen, dat maakt het voor hem nog makkelijker om een eerlijk en objec tief advies te geven. Jammer voor 'm want 'wie appelen had gevaren, had appelen gegeten.Maar als u komt kunt u rekenen op 'n eerlijk advies. Daar komt u toch voor!? Prima opticien eigenlijk... ANVC-contactlensspecialist - OV-optometrist Nolenslaan 418 - Schiedam - tel: 010-4735384 Wethouder Hans van Kleef slaat de eerste paal voor 26 wo ningen aan Fabriplein en Huysmansstraat. In september wordt pas begonnen met de nieuwbouw aan de Van der Els straat blouses/rokken/jumpers 20." tot 60.- deux-pièces/japonnen 50.- tot 125.- mantels/coats 50.- tot 250.- SCHIEDAM-KETHEL: Winkelcentrum Spaland Telefoon 010-4711509 v I - I Gala-avond Podium in Passage Theater VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP T- - KANTOOR. Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 BUREAULEIDER: J. Groene veld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Privé 01880-31933 INZENDTERMiJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagnummer tot donderdag 14.00 uur REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 1-9-87 Assurantie financieringsbureau Lange Haven 102 Schiedam Telefoon 010-4262638 VANAF huisarts Kasteelweg 2 Waarnemers: G. W. Kentie: M. Klinkum, R. de Beerenbroucklaan 16, tel. 4709873. I. S. Rombout-Liem, Smetanalaan 26, tel. 4712265. 's Avonds via de boodschappendienst tel. 4201100. Nieuwbouw-West i twee fasen geknipt SINKC

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 3