Rob Koevermans zondag weer in Excelsior na een lange blessure Danny Hebly tweede In Rotterdams Bouwcentrum: Nederland in het jaar 2050 BELOOFD: Wat is er voor u zo bijzonder aan de OKÉsions van Wurth Verschoor? lezing over erfelijkheids- onderzoek Schietwedstrijd Berini's Bingo voor GSS Van Nunspeet tekent bij Wurth Verschoor B.V. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 19 FEBRUARI 1988 PAGINA 11 SCHIEDAM - Het sport park Thurlede zal zondag weer zinderen als Excel sior'20 en SFC elkaar zul len bevechten. De twee bu ren staan samen aan de leiding van de derde klasse en zullen elkaar op het scherpst van de snede be strijden; immers de belan gen zijn groot. SFC wil zo snel mogelijk hogerop, on der leiding van trainer Martin Schaap, terwijl scheidend Excelsior trai ner Hans Schinkel het vo rig jaar verloren terrein liefst voor zijn vertrek weer wil heroveren. Rob Koevermans (25) zal zon dag na een lange blessure weer in de basis van Ex- celsior'20 staan. Een mo noloog. „Ik heb SFC dit seizoen pas éénmaal gezien, dat was toen we daar speelden (0-1, red.). Toen vond ik ze tegenvallen, ik had gehoord dat ze erg fel zou den zijn, maar juist Excelsior was in die wedstrijd de felste ploeg. Daar hebben wij hen op gepakt en dat vond SFC zelf na afloop ook. Maar toch moet ik zeggen dat ook zij hadden kunnen winnen of er was een gelijkspel uitgeko men. We zijn nog steeds onge slagen, alleen scoren we een beetje moeilijk (Excelsior speel de thuis al vijfmaal 0-0, red.), daarom zullen we met een ge lijkspel wel tevreden kunnen zijn. Naast SFC zie ik OVV en Feye- noord ook als kandidaten voor het kampioenschap. OVV was hier slecht, maar thuis zijn ze erg sterk en opportunistisch. Wie er uiteindelijk als eerste zal eindigen kan ik echt niet zeg gen, veel zal afhangen van de paar eerste wedstrijden. Als je drie punten uit de eerste twee wedstrijden haalt, doe je lekker mee. Nadat ik drie wedstrijden voor Excelsior'20 had gespeeld brak in de bekerwedstrijd tegen HVO (1-0 nederlaag, red.) op 10 oktober vorig jaar, van mijn linkervoet mijn buitenste mid denvoetsbeentje. Ik heb toen twee maanden in het gips gelo pen en ben ik weer gaan trai nen. Op een maandag speelden we op het kunstgras en ging al les best, vrijdags speelde ik ook een wedstrijd op het kunstgras en ben ik er weer doorheen ge gaan. Na de breuk had ik een verkeerde loophouding aange nomen, daardoor was het kap sel beschadigd en ben ik weer vier weken uitgeschakeld ge weest. Nu ben ik weer drie we ken bezig en dinsdagavond heb ik weer een wedstrijd gespeeld (tegen tweede klasser Westlan- dia, 1-2 nederlaag, red.) en dat ging redelijk. Toen ik zeven jaar was ben ik bij Excelsior'20 begonnen met voetballen en cricket. Op mijn negentiende ben ik naar SVV gegaan, waar ik, na een half jaar C-team, vijf seizoenen in het eerste heb gespeeld. Omdat het bij SVV niet meer gezellig was ben ik daar gestopt. De laatste drie, vier maanden ging ik met tegenzin naar de trainingen toe en was het snel over. Er waren allerlei oorzaken voor; elke keer geen geld, we gingen terug naar het minimumloon, het was er nooit eens gezellig onder elkaar, het klikte gewoon niet. Er zijn niet voor niets vorig jaar acht jongens weggegaan, verder gaan in het betaald voetbal was heel moeilijk; als je slechts een gewoon contract hebt, kunnen ze nog een ton voor je vragen. Want wie zijn er nu ooit van SVV weggegaan naar hogere clubs? Peter van Velzen, maar dat was een spits en Jan Mul der, maar die had zijn Feye- noord-achtergrond. Omdat ik zelf stopte bij SVV moest ik te rug naar mijn oude amateur club en mocht ik niet naar een andere club, daar doe je niets aan. Op voetbalgebied heb ik wel een beetje spijt dat ik weg gegaan ben, het niveau is na tuurlijk een stuk lager, maar de gezelligheid maakt een hoop goed. Of ik in de toekomst nog ergens Rob Koevermans anders heen ga, weet ik niet. Ik laat het allemaal op me afko men en dan zie ik het wel. Ver der wil ik eerst eens kijken hoe het nu gaat, we hebben de helft van het seizoen nog voor ons. Wie weet ben ik zo weer gebles seerd, al was dit wel mijn eerste lange blessure. Ik sta nu echt te springen om weer eens te gaan voetballen. Ik heb nog nooit zo lang langs de kant gezeten en dan ga je een beetje balen. Als je het dan weer 0-0 ziet worden, zou je er zo in willen springen. Ik ga nu als middenmidden spelen, het spel verdelen. Lekker tikken, balletje ophalen en een beetje praten in het veld, want dat wordt in ons team te weinig gedaan. We heb ben natuurlijk ook een jong team. Als we promoveren wordt het leuker voetballen. Dinsdag speelden we tegen Westlandia, een tweede klasser en die ko men om te voetballen. Terwijl we in onze een competitie een heleboel ploegen hebben gehad, die hier alleen kwamen voor een punt en met tien man voor de goal gingen hangen. Dan voetbal je niet lekker, in die tweede klasse zit meer voetbal en dat is veel fijner. Je wilt bei den winnen. We gaan dit seizoen kijken hoe ver we komen en tot nu toe gaat het goed en dat moeten we vasthouden. Als we een paar wedstrijden thuis gewonnen hadden, stonden we weer bo venaan, iedereen verspeelt dit seizoen punten aan iedereen. Naast het voetbal, heb ik voor dat ik naar SVV ging ook lang bij Excelsior cricket gespeeld. Ik speelde ook in verschillende Nederlandse jeugdelftallen maar kon het daarna niet meer com bineren met SVV, daarom ben ik gestopt. Of ik nu weer ga be ginnen weet ik niet, ik ben er al weer zo lang uit. Het trekt me nu niet meer zo, ik ga in elk ge val van de zomer drie en een halve week naar Spanje." SCHIEDAM - Op uitnodiging van de Wetenschappelijke Kring Schiedam/Vlaardingen houdt prof. dr. M. F. Niermeij- er, hoogleraar klinische genetica aan de Erasinus Universiteit, maandag 22 februari een lezing over de maatschappelijke gevol gen van het erfelijksheidsonder- zoek. De lezing wordt gehouden in het gebouw van de Nederlandse Protestanten Bond op de West- vest 92, tel. 4266681 en begint om 20.15 uur. Op de bijeen komst komt ongeveer het vol gende aan de orde: van de pas geborenen heeft 5% 1:20) een al of niet erfelijke handicap, gees telijk en/of lichamelijk. Van de volwassenen wordt 10% óf zelf, óf in de direkte familie gecon fronteerd met een erfelijk be paalde aandoening. Verbeterde diagnose-stelling van chromo soomafwijkingen, erfelijke stof wisselingsziekten en samenstel- sels van afwijkingen hebben tot nauwkeurige voorspellingsmo gelijkheden bij erfelijkheidsad vies geleid. Prenatale diagnos tiek van een aantal ernstige af wijkingen was vanaf plm. 1970 een nieuwe keuzemogelijkheid bij verhoogd risiko. Een snel toenemend aantal erfelijke ziek ten wordt nu met DNA-onder- zoek aantoonbaar. Dit kan tot nieuwe keuzemogelijkheden lei den, maar ook tot maatschappe lijke problematiek, als b.v. een toekomstige werkgever of verze keringsmaatschappij deze gege vens wil kennen bij toegang tot werk of verzekering. De samen leving moet dus nadenken hoe men met de toegenomen ver antwoordelijkheden wil om gaan. SCHIEDAM - Tijdens de op zondag 14 februari te Kampen gehouden Nederlands B-kampi- oenschappen karate wist Danny Hebly van Budo Instituut Wee land een fraaie tweede plaats te bemachtigen. In de klasse tot 80 kg wist hij al zijn vier partijen tot de finale te winnen. In de finale stond Danny tegen over P. Creemers van sport school Otti Roethof. Na een zeer spannend gevecht verloor Danny nipt met 2-1, wat mis schien kwam omdat hij enorm veel in de voorrondes had moeten geven. Vooral zijn tweede gevecht te gen K. Bakker van sportschool Van Hellemond was erg zwaar, waarin Danny na een 5-2 ach terstand alsnog met 5-6 wist te winnen. Door dit resultaat mag Danny samen met Lucien Plet (die zich al eerder kwalificeer de) naar de Nederlandse A- kampioenschappen, die dit jaar op 27 maart in Alkmaar gehou den zullen worden. SCHIEDAM - „Schietsportver eniging Schiedam" organiseert in de periode van zaterdag 27 februari t/m zaterdag 5 maart aanstaande een grote nationale open schietwedstrijd in haar verenigingsgebouw aan de Lan ge Haven 57a te Schiedam. Deze open wedstrijd, waarvoor toestemming is verleend door de Koninklijke Nederlandse Schutters Associatie, zal uitslui tend verschoten kunnen worden met luchtgeweren, werkend op samengeperste lucht of C02, van het kaliber 4,5 mm. Deel nemende schutters worden inge deeld in de klassen H, A, B, C en D. De prijsuitreiking zal plaatsvin den, direkt na de wedstrijd op zaterdag 5 maart van 18.00 uur. Verdere informatie is dagelijks telefonisch in te winnen onder nummer 4714356 of op de schietavonden van maandag en woensdag onder nummer 4732303. SCHIEDAM - De Filmclub biedt zaterdag de 20ste een live-optreden van de Beri ni's. Het populaire duo zal ge heel in stijl en voorzien van een vlekkeloos Rotterdams accent de jaren 50 en 60 doen herleven. Annie zal op subtiele doch vastbera den wijze de contrabas stre len en Har zal ongetwijfeld een paar solo's op de ukele- le geven waar de vonken vanaf springen. Ook de vo- kale kwaliteiten van Annie en Harrie zullen \Veer me nigeen in vervoering bren gen. Aanvang 22.30 uur, zaal open vanaf 21.30 uur. De toegang is 5,- per per soon. De Filmclub is te vin den in de Nieuwstraat op nummer 12. Danny Hebly (rechts) in training met zijn sparringspartner Laurens van de Wolde Wat denkt u: gaan uw kleinkinderen in het jaar 2050 naar een school zoals wij die kennen of bezoeken ze een uiterst doeltreffend, science fiction-achtig per- ceptorium? En uw kinderen in 2050: denkt u dat er op de Europese snelwe gen echt ijog files zullen zijn als ze naar de Alpen gaan of naar Spanje, of spoeden ze zich met een vaart van enkele honderden kilometers per uur over hoge- snelheids-autowegen naar hun vakantiebestemming, onge stoord? En u zelf: gesteld dat u zo jong bent dat u 2050 nog zou kunnen halen, ziet u zichzelf dan onder gebracht in een kamertje van een bejaardentehuis anno 1980, of geeft u er de voorkeur aan te in i wonen ih een groot familiehuis, geschikt voor drie generaties? Als u dat aardige maar gekke vragen vindt, waarop u het ant woord niet weet, geen nood. In het Bouwcentrum in Rotterdam heeft men er nog veel meer voor u -j en echt, u hoeft ze niet allemaal te beantwoorden. Maar wel zouden de Nederlandse pla nologen het waarderen, als u zich op de tentoonstelling „Nieuw Nederland 2050" een indruk ging vormen van de ver anderingen, die ons de komen de zestig jaar te wachten staan. Want natuurlijk gaat het u en uw kinderen wel degelijk aan, hoe wij ons land straks zullen inrichten. De opvatting dat Ne derland nu wel zo ongeveer „klaar" en „afgebouwd" zou zijn berust op een levensgroot misverstand. De tentoonstelling wil duidelijk maken dat ons land problemen kent, die langs heel verschillen de wegen kunnen worden aan gepakt. De liberale visie leidt tot een maatschappij-inrichting en een ruimtelijke ordening, die duidelijk verschilt van de socia listische, De christen-democra tische opvattingen leiden tot weer andere oplossingen. De tentoonstelling „Nieuw Ne derland 2050" - een van de in teressantste die ooit in ons land gelopen heeft - probeert die verschillen te laten zien. Zij doet dat aan de hand van een aantal ver uitgewerkte, de diver se maatschappijen kenmerken de projecten. Vier ontwerpgroepen vertaalden de ideeën van de belangrijkste politieke stromingen in even zo vele toekomstvisies op de in richting van het Nederlandse landschap, de steden, de wonin gen, de verkeersstructuur, de milieu-problematiek, de voed selvoorziening, enzovoorts. Op een originele en boeiende manier wordt zo duidelijk ge maakt, dat de vraag of Neder land in 2050 een land zal zijn waarin het gezond en prettig wonen is, afhangt van de poli tieke beslissingen, die wij in de komende jaren nemen. De ontwerpgroepen en de hon derden (universitaire) mensen, die materiaal voor hen aandroe gen in de vorm van toekomst scenario's en goede ideeën, wil len dat de Nederlanders weer gaan geloven dat zij hun toe komstig leefmilieu zelf vorm kunnen geven, wel degelijk veel in eigen hand hebben. Door al lerlei oorzaken is dat vertrou wen een beetje zoek. Computers bestormd Aan de groepen middelbare scholieren die de tentoonstelling veelal in klasverband bezoeken is dat overigens niet te merken. Net binnen ontdekken en be stormen ze een rij computers, die zo geprogrammeerd is dat je er zelf allerlei zaken mee kunt berekenen, die voor Nederlands ruimtelijke ordening van door slaggevend belang zijn. De appraten laten op hun kleu rige beeldschermen in nationaal verband de gevolgen zien als je in een bepaalde problematiek beslissingen neemt of belangrij ke uitgangspunten verandert. De jongeren hebben er niet de geringste moeite mee; ze weten het intelligente computerspelle tje al heel snel te spelen en al lerlei resultaten op te roepen. Voorbeeld van zo'n nationaal probleem: moeten we op onze autowegen werkelijk blijven voortsukkelen met de files van vandaag? Wat kost ons dat en wat moeten we er aan doen? Wie achter zo'n computer kruipt kan zich even Minister van Verkeer en Waterstaat wa nen. Gesteld dat hij besluit het autoverkeer terug te dringen door een forse verhoging van de benzineprijs. Dat heeft geweldi ge consequenties, waarschuwt het beeldscherm en geeft de ge volgen in grote lijn. Het maakt zelfs duidelijk, dat het de pseu do-minister op een stevig stem menverlies zal komen te staan. Er is wel zoveel te zien en te overdenken op deze tentoon stelling, dat men er goed aan doet er tenminste enkele uren voor uit te trekken. Ook aanbe volen, voor groepen in het bij zonder: vraag een deskundige rondleiding aan. Het beste is dat tevoren telefonisch even te doen (010-4309525)). Er kan de bezoekers dan vrijwel niets ont gaan. „Er behoeft geen vrees te be staan dat de tentoonstelling te moeilijk is, want letterlijk ieder een kan begrijpen wat zij pro beert te vertellen," zegt me vrouw Isanne van Dedem, een van de gastvrouwen in het Bouwcentrum. „Ik had gisteren een groep huisvrouwen, die achteraf bekende bijna niet naar binnen te hebben gedurfd. Toen ze weggingen waren ze laaiend enthousiast. Dat is leuk en dankbaar werk". Het Bouwcentrum ligt pal te genover het Centraal Station in Rotterdam. De tentoonstelling loopt tot en met 28 februari. Zij is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 10 to 17 uur. Op zondag van 11 tot 16 uur. 's Maandags is zij gesloten. De toegangsprijs is 10,- per persoon. BH»- H. Q. C. KLOMP GEEN PRAKTIJK SCHIEDAM - De voetbal club GSS bestaat dit jaar een halve eeuw. Om dat te vieren wordt er in de eerste week van juni uitgebreid gefeest. Om de daarvoor benodigde financiën bij elkaar te krij gen, worden er de komende maanden een aantal aktivi- teiten georganiseerd. De eerste daarvan is een grote bingo op zaterdag 20 febru ari in zaal Marijke op het Broersveld vanaf 20.00 uur. Organisator van het evene ment is de in de Schiedam- se sportwereld meer dan be kende Gerrit Suttorp. SCHIEDAM - Ton van Nunspeet, de trainer van korfbalvereniging Succes heeft zich bereid verklaard ook volgend seizoen de se lectie van de afdelingsvere niging onder zijn hoede te nemen. Van Nunspeet be gint dan aan zijn tweede seizoen bij de Schiedamse club, die op dit moment in de zaalcompetitie strijdt om een promotieplaats. Tip-On-In SCHIEDAM - De Schiedamse formatie Tip-On-In treedt vrij dagavond 19 februari op in café Plantage. Aanvang 22.00 uur, toegang gratis. Weekenddiensten huis artsen: Voor spoedgeval len telefoon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Apotheekhulp voor spoedrecepten: Telefoon 4264018 of 4737674. Tandartsdienst: M. Handama, J. C. v. Mar- kenstr. 19, tel. 4736383, alleen op het spreekuur, zaterdag en zondag van 17.00-18.00 uur. Eerste hulp dag en nacht ook in het week end: gebouw Stadhou derslaan. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappert laan 25 en gebouw Stad houderslaan 98, Schie dam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken po liklinieken). Bezoektij den algemeen: 13.45-14.30 uur; 18.45-19.45 uur. IC/CCU afdeling: 13.45- 14.15 uur; 18.45-19.15 uur. PAAZ, za., zo. en wo. 13.45-14.30 uur en 18.45- 19.45 uur, andere dagen 18.45-19.45 uur. Kraam- afdeling: 13.45-14.30 uur; 19.00-20.00 uur. Kinder afdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30-19.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": voor spoedgevallen tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, te lefoon 4268013, inl. tij dens kantooruren: maan dag, dinsdag en woens dag van 09.00-12.00 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4267975 dagelijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Kruisvereniging Schie dam: Kantoor: van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: maga zijn v. Swindensingel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-17.00 uur; magazijn Bachplein 588, maandag t/m vrijdag, van 8.30- 16.15 uur. Weekend dienst informatie: tel. 4739900. Waarnemende Dieren artsen: Voor dierenarts De Kaper, telefoon 4268234. Voor dierenarts Visee, telefoon 4704022. Voor dierenarts P. M. C. A. van Eerd, L. van Eerd-van Toor, telefoon 4734819. Voor dierenarts J. Veltenaar, telefoon 4710715. Dierenbescherming: Dierentehuis Hargahoe- ve, Sportlaan 2, Schie dam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Bab- bersmolen. Volkstuinen complex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. Over 5 minuten staat uw huurauto klaar. Singel 41 -45 3112 GJ Schiedam Tel. 010-4262428 ONGEBRUIKELIJKE GARANTIE grote beurt voor aflevering gratis A.P.K. of V.V.N.-keuring gratis inspectiebeurt na 1.000 km gratis Volvo Touring Service omruilgarantie Volvo Bovag garantie Nw. Mathenesserstraat 11-13, Schiedam volvo 010-4260012 a ti'Yps «>0 v Zondag zal Thurlede zinderen Als u minister was, wat deed u dan aan de files? Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: ds. L. Donkersloot, Hoek van Holland. Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat 69. 10.00 uur: ds. A. Prins en ds. W. de Greet (Vlaardingen) Gec. dienst H A. (traditioneel); 17.00 uur: ds. Z. C. Versluijs, H A. (voortzetting en dank zegging). Julianakerk, Burg. Knappertlaan 29, 10.00 uur: ds. J. Bovenberg, Lei den. Christelijke Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Warande, hoek B.K.laan, 9.30 en 16.30 uur: ds. J. B. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw, Westvest 30, 09.30 uur: ds. H. G. Sehaeffen, em. pred. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. G. Bloemendaal, Delft. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Schieland, 10.00 uur: ds. H. Schipaanboord, Waddinxveen. Opstandingskerk, 17.00 uur: ds. D. A. Snijder. Abbenbroek. Evangelische Lutherse Gemeente, Oranjestraat, 10.00 uur: mevr. R. Rodenburg, zondagslied: gezang 401, m.m.v. de Cantorij. HERVORMDE SCHIEDAM GEMEENTE Grote Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam, 10.00 uur: ds. J. D. Wuis- ter; 17.00 uur: geen dienst. Opstandingskerk, Burg. Honnerla- ge Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: ds. W. de Greet uit Vlaardingen, ds. A. Prins; 17.00 uur: ds. D. A. Snijder uit Abbenbroek. Bethel-Kapel, Nieuwe Maasstraat 68d, Schiedam, 9.15 uur: ds. K. P. Klos uit Den Helder Huize Thomas, Grieksestraat 18, Rotterdam. 10.30 uur: ds. K. P. Klos uit Den Helder. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Dorpskerk, 10.00 uur: ds. N. K. Mos 17.00 uur: ds. J. v.d. Haagen, Leid- schendam St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. F. Kalis, Dienst van Schrift en Tafel. Rank, 19.00 uur: geen dienst. Leger des Heils, Lange Haven 27, 10.00 uur: 9.30 uur: Bidstond; 10.00 uur: Heiligingssamenkomst; 18.30 uur: Verblijdingssamenkomst o.l.v. kapt. J. J de Heer. Jehovah's Getuigen, Stadhouders- laan 26b Openbare lezingen. Stad houderslaan 26b. Gemeente Nieuw- land, zondag 10.00 uur. Gemeente Oud Mathenesse, zondag 17.00 uur. Pinkstergemeente „Morgenstond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Dam- laan 766. huiurts van maandag 22 februari t/m vrijdag 4 maart. Waarnemende huisartsen: dr. C. Kortekaaa, Swammerdamsingel 7 dr. G. Pet, Tuinlaan 38 dr. P. van Santbrink, J. v. Zutphenstraat 2 Voor spoedgevallen, huisbezoeken en avonddiensten via boodschappendienst tel. 4206611. Huisbezoeken opgeven voor 09.30 uur. Kerkgenootschap der Zevende dags Adventisten, Opstandings kerk, Burg. Honnerlage Gretelaan, zaterdag 09.30 uur: ds. C. Dingeman- se. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedamseweg, dhr. Bakker, Sliedrecht. R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuw- land, zaterdag, 19.00 uur: met muzi kale omlijsting; zondag 9.30 uur: met samenzang; 11.00 uur: m.m.v. het Groot Gemengd Koor Laus Deo. Tij dens deze viering is er kindercrèche in de parochiezaal. Tijdens de Veer tigdagentijd staan de vieringen weer in het teken van één centraal thema. Elke zondag stellen we ons de vraag Hoe solidair zijn we? Dit weekend speciaal gericht op De Aarde. Preek beurt: p. J. M. Mahlmann o p. R.K. Parochie H. Liduina en O.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Singel 106. Celebrant en predikant: pastoor P M. Vismans. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistieviering; zondag 9.15 uur: Hoogmis (muzikaal verzorgd door ons herenkoor I.H.D. met gregori aanse zang; 11.00 uur: Eucharistievie ring. Donderdag, 19.00 uur: Avond mis waaronder tweede vastenmedita tie door pastoor A. Vreeburg; 19.00 uur: Kruisweg bidden. Kapel Huize Frankeland, St. Li- duinastraat 10, Celebrant en predi kant: Pastoor T. van Zaal, 17.15 uur: Eucharistieviering (muzikaal ver zorgd door het Valeriuskoor). R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaep- mansingel 3, Schiedam-West. Za terdag 18.30 uur: euch.viering met orgelspel en samenzang; zondag 10.30 uur: gez. euch.viering m.m.v. het ge mengd koor Polyhymnia. De vierin gen worden dit weekend geleid door de paters Dominicanen van de St. Jan de Doperparochie. Vieringen in de komende week: dinsdag 9.15 uur, donderdag 9.15 uur, vrijdag 19.00 uur. Eerste in een serie van drie gebeds diensten in het kader van de veertig dagentijd, verzorgd door het assisten tencollege. Parochie van het H. Hart, Rijn straat 1, Zaterdag, 19.00 uur: Eucha ristieviering met orgel en samenzang. Zondag, 10.30 uur: Hoogmis. H. Hartkerk, Pinasplein, Rotter dam-West, Eucharistievieringen woensdag 9.00 en zondag 10.30 uur. St. Jacobus, Kethel. Zaterdag, 17.00 uur: Eucharistie met samenzang en orgel; zondag. 9.45 uur: Eucharistie met zang van het Jacobuskoor. Pas tor Th. Kool leidt de vieringen. St. Martinuskerk, Wm. Andries- senlaan. Zaterdag, 18.30 uur: Eucha ristie met samenzang en orgel; zon dag, 8.30 uur: Eucharistie zonder zang; 11.00 uur: Eucharistie met zang van het Jeugdkoor. Tijdens de vie ring van 11.00 uur is er kindercrèche in de pastorie. Pastor A. Lalleman leidt de vieringen. Oud-Katholieke Parochie v.d. Hei lige Johannes de Doper, Dam 30. Op 21 febr., 10.00 uur: le Zondag v.d. Veertigdagentijd. Joh. Maasbach Wereldzending, Ha- venkerk, Lange Haven 70. Vrijdag, 19.30 uur: Evangelisatiedienst. Zater dag, 19.00 uur: jeugddienst. Zondag 10.00 uur: Eredienst o.l.v. Br. Holder. Voor de dienst orgel en trompetspel door Dorien en Tony Lissenberg en tijdens de dienst zal het Havenkerk koor zingen. Toegang vrij; 19.30 uur: Gospelavond diverse Gospelgroepen zullen optreden voor jong en oud. Toegang is vrij. Schieland Ziekenhuis, Aula/kapel, Juliana van Stolbergstraat. Zater dag, 18.30 uur: Eucharistieviering. Voorganger pater J. F. de Rooij; Oe cumenische zondagviering te 10.30 uur, voorgangers pater J. F de Rooij en ds Y. Stienstra, muzikale mede werking van 't Martiener Jongeren koor o.l.v. Jack Kerklaan. m 850 J7S4Ö2 4» BO—

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 11