A Kerken en scholen steunen Nicaraguaans projekt Excursie in Beatrixpark Video Film Shop Havenpand wordt na twaalf jaar hersteld Nieuwbouw op gewijde grond Nieuw plein, oude namen Wat is ervoor u zo bijzonder aan de OKÉsions van Wurth Verschoor? mm VRIJDAG 4 MAART Programma Podium Wurth Verschoor B.V. A De werkgroep Oecumenische Vastenaktie Schiedam-Noord: J. van der Vlies, Marja Tromp, ;6en Geerts, Mari van Akkeren en Monique Hamerslag. SCHIEDAM - „Niet al leen geld sturen. Maar ook bezinning en bewustwor ding voor de problematiek van de Derde Wereldlan den". „Buiten je eigen kleine wereldje treden". „Het relativeren van de problemen die je zelf hebt". „Wil je de armste mensen van de wereld hel pen, dan moet je ook in Nederland een goed mens zijn". Aktie Inflatie Thema I COLOMBAIONI Fred's Funk Force Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Jacques Hofland en Bas Teilekamp hadden slapeloze nachten als beginnend onderne mer. Maar alles is gelukkig goed uitgepakt. Hun vi deotheek „Video Film Shop" aan de Gerrit Ver- boonstraat 10, onder het gele „Dudok"-gebouw is inmiddels een bekend adresje geworden voor me nig liefhebber van nieuwe en „klassieke" speelfilms. SCHIEDAM - Langzaam maar zeker krijgen de „rotte kiezen" aan de Lan ge Haven een welverdiende en intensieve behandeling. Na een voorbereidingsfase van anderhalf jaar door ar- chitektenbureau Lelie- veldt, gemeente, aannemer Slavenburg en de Stichting Beschermd Stadsgezicht zullen naast Interbook In ternational B.V. de ko mende maanden zeven ap partementen worden ge bouwd. De witte gevel, ja renlang een trieste getuige nis van de brand in '76, wordt in oorspronkelijke staat gerestaureerd. Initiatiefnemer Het bekende, bijna getrouwe beeld van de door de brand geteisterde witte gevel, zal binnen korte tijd voorgoed ver dwijnen. Niet minder dan 24 woningen komen er op de plaats van de voormalige Oosterkerk aan de Rotterdamsedijk. Wethouder Hans van Kleef en H. Brokerhof, voorzitter van de woningbouw vereniging Schiedam slaan gebroederlijk de eerste paal. Bas en Jacques van ,,^'ideo Film Shop". SCHIEDAM, donderdag - Het was al jaren een doorn in het oog van velen, dat de oprukkende nieuwbouw aan de Rotterdamsedijk plotsklaps tot stilstand kwam omdat de gerefor meerde gemeenschap wei gerde hun Oosterkerk van de hand te doen. ONGEBRUIKELIJKE GARANTIE grote beurt voor aflevering gratis A.P.K. of V.V.N.-keuring gratis inspectiebeurt na 1.000 km gratis Volvo Touring Service omruilgarantie Volvo Bovag garantie Nw. Mathenesserstraat 11-13, Schiedam volvo 010-4260012 iÜ HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 26 FEBRUARI 1988 PAGINA 3 meer dan alleen geld Het kost de leden van de werk groep Oecumenische Vastenak tie Schiedam-Noord geen enke le moeite om precies uit te leg gen waar het tijdens een aktie van de gemeenschappelijke ker ken om draait. Het belang, vooral financieel van grootscha lige Derde Wereldakties als 'Afrika nu' of 'Een voor Afrika' ziet de werkgroep uiteraard wel in. Maar alleen de portemonnee trekken bij zielige teeveebeel- den, dat is toch iets te gemakke lijk. Voor het derde achtereen volgende jaar organiseren vijf verschillende kerken en zes christelijke basisscholen in Schiedam-Noord een oecumeni sche vastenaktie die tot Pasen duurt. Was voorheen de aktie gericht op de vissers van Negros (Fili- pijnen) en de woestijnmensen in Botswana. Dit jaar wordt met het thema „Een dak boven je hoofd" een coöperatief bouw bedrijf in Nicaragua gesteund. Een aktie die aansluit bij een leerreis die commissielid Moni que Hamerslag (18) met drie andere jongen uit Schiedam en Vlaardingen in de zomer van '87 maakte. Zij was getuige van de erbarme lijke omstandigheden in de Martin Luther Kingwijk in de hoofdstad Managua en stak ge durende enkele weken met haar vrienden de armen uit de mou wen in het bouwbedrijf. Monique: „Het bedrijfje maakt nu alleen dakplaten en -bedek king, maar dat is geen basis voor de toekomst. Door de hoge inflatie kunnen ze nauwe lijks de benodigde grondstoffen betalen. Daarom moet met bui tenlandse hulp het produktie- pakket verbreed worden met de produktie van panelen, pilaren en balken voor het maken van geprefabriceerde woningen. Zo dat 250 gezinnen in een huisje kunnen worden voorzien". Je moet zo'n project zien als een olievlek die steeds verder uitloopt", voegt Ben Geerts, voorzitter van de vastenaktie er aan toe. „De mensen in de fa briek hebben weer het gevoel dat ze wat kunnen. Er is werk. Dat geldt ook voor de wijkbe woners. Ze helpen mee met het neerzetten van hun eigen huisje en verbeteren hun eigen levens omstandigheden". Het thema 'Een dak boven je hoofd' wordt aan de leerlingen van De Regenboog, Sauer-Bek- ker, St. Martinus, de Notenkra ker, Kon. Julianaschool en de dr. Van der Kuijschool duide lijk gemaakt door een educatie ve map vol met lessuggesties die gebruikt zullen worden bij de bijbel-katechese en wereldo riëntatielessen. In alle kerken in Noord zal de aktie 'Een dak bo ven je hoofd' tijdens ere- en kindernevendiensten aan de or den worden gesteld. Hoogte punt - in financiële zin - is de rommelmarkt op zaterdag 26 maart naast de Martinuskerk. Hieraan verlenen zeker honderd mensen hun medewerking. Een jaar geleden kreeg de werkgroep door giften, koliekten en de op brengst van de rommelmarkt bijna 19.000,- binnen. Men hoopt dat ook dit jaar op een dergelijk bedrag te kunnen reke nen. Een vastenaktie in West- Duitsland richt zich ook op het coöperatief bouwbedrijf in Ni caragua. Stadsgehoorzaal 20.15 uur De attractie waar heet Nederland over praat na dan eindelijk in I taaldingen: Het Italiaanse meester clownsduo Kaarten a 15.- CJP/Pas 65 10.- Schiedamseweg 51, 3134 BB Vlaardingen, telefoon kassa 010-434.05.00 SCHIEDAM - In Podium treedt zaterdagavond de forma tie „Fred's Funk Force" op. Op speciaal verzoek van de eige naar van Podium nemen zij ook de ijzersterke zangeres Dia na Gouvernante mee naar Schiedam. Aanvang 22.30 uur Zondagavond het veelbespro ken Podium Gala'88 in het Pas sage Theater. Met gasten als Wally Tax and the Outsiders en Candy Dulfer. Er zijn nog enke le kaarten voor dit gala verkrijg baar, maar men moet zich haas ten. Zondagmiddag is er in Podium een tentoonstelling met werk van Michel Snoep, Jos Hach- mang en Martin Moesman. Om zeven uur gaat de tent dicht en wordt iedereen verzocht zich naar het Passage Theater te be geven. SCHIEDAM - De winter lijkt al weer bijna voorbij en het voor jaar dient zich heel voorzichtig aan. Niet iedereen heeft echter in de gaten dat de knoppen van de kale bomen beginnen uit te lopen, dat sommige bomen en struiken zelfs al bloeien en dat heel wat vogels al druk bezig zijn met het afbakenen van hun territorium. Op zaterdag 27 fe- beurari kan men met deze en verschillende andere voorjaar saspecten kennis maken tijdens een excursie in het Prinses Bea trixpark, georganiseerd door het IVN Het Instituut Voor Na tuurbeschermingseducatiej, af deling Rotterdam en omgeving. De wandeling wordt begeleid door ervaren gidsen. Tijdstip 11.00 uur, kinderboerij Prinses Beatrixpark. De wandeling duurt 1 tot IV.2 uur. De deelna me aan de wandeling is gratis. Meer informatie: IVN voorzitter M. de Nijs, tel. 010-4210158. UW THU1SKRANT VERSCHIJNT IN. SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAM: WIJK OUD MATH EN ESSE. WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 ,,-3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 4» BUREAULEIDER: I. Groeneveld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: 4Voor het woensdagnummer tot ftdinsdag 16.00 uur £Voor het vrijdagnummer tot ^donderdag 14.00 uur ;redaktie: (►Helma Vincent, hjGerjan de Waard, 3Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Hou welingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 JPrivé 01807-18513 INZENDTERMIIN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond £op het kantoor UITGEEFSTER: ■•Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, •telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, '^gedeponeerd ter griffie van -de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 1-9-87 Bas: „Vroeger stond Jacques in de „Video Huur Shop" op de Rotterdamsedijk. Toen eigenaar Free Record Shop stopte, heb ben we over de voortzetting niet lang hoeven nadenken. Een lokatie in de buurt van de vori ge vestiging vonden we zeer be langrijk. De oude klantjes zijn met ons mee verhuisd." De opening van de videotheek De aktiviteiten zullen starten met het demonteren van de ge- velresten; een uiterst delicaat karwei dat met de grootste be hoedzaamheid uitgevoerd zal worden. Begin maart zal de ei genlijke bouw starten met het slaan van de eerste paal. Om de verloren gegane orna menten van de gevel zo getrouw mogelijk opnieuw te kunnen maken, zijn er afdrukken ge maakt van de diverse elemen ten van het naastgelegen pand. Met deze passende invulling zal op deze plek het stadsgezicht van de Lange Haven in oude luister hersteld worden. Initiatiefnemer is de Stichting Beschermd Stadsgezicht Schie dam, die met dit projekt voor het eerst voor het voetlicht treedt. De nog jonge stichting (opgericht in februari 1986) wil zich hiermee presenteren aan Schiedam, haar inwoners en aan al diegenen die de stad een warm hart toedragen. De appartementen, twee- en «SS» driekamerwoningen, gestapeld in twee achter elkaar gelegen blokken verbonden door een li chthof, worden gerealiseerd in de premie-koop sfeer. Om het plan haalbaar te maken hebben zowel het Rijk (premie D) als ook de gemeente (stadsvernieu wingsfonds) een bijdrage gege ven. Voor de restauratie van de voorgevel is een bedrag beschik baar gesteld uit het Gemeente lijk Meerjaren Programma Res tauraties. De oplevering zal in het najaar 1988 plaatsvinden. (aan het einde van vorig jaar) ging de centrumbewoners niet ongemerkt voorbij. De drie maanden lange verbouwing werd op grootse wijze gevierd: de Rijnmondband speelde een vrolijk deuntje voor de deur. Jacques en Bas doen dagelijks hun best om het imago van de videoshop in het algemeen naar een ander peil te brengen. „We zijn geen pornozaak en we ver huren geen illegale banden. Er rust nog steeds een klein taboe op videotheken. Maar dat ver andert wel." Maar door het teruglopende kerkbezoek en de deplorabele staat van het gebouw is het er dan toch van gekomen. Na eni ge maanden sloopwerk is giste ren de eerste paal geslagen voor 24 woningen. H. Brokerhof, SCHIEDAM - Midden in het centrum van de Jeneverstad, met winkelstraten om de ene hoek en het idyllische water van de Oude Sluis om de andere hoek, wordt door de gemeente binnenkort een kompleet nieuw plein ingericht met de oude straatnamen als Prinsensteeg, St. Pietersteeg en Achter de Teerstoof. Hier wordt gestart met de bouw van 6 woningen, welke zijn ontwikkeld door Vastgoed Ontwikkeling Frans van der Winden b.v. te Rotter dam. Voor dit monumentale gebied is met het ontwerp van deze wo ningen afgeweken van de ge woonte om nieuwbouw in een historische trant te laten aan sluiten. Van deze woningen, die worden gebouwd in de premie-D rege ling. zijn er inmiddels vijf ver kocht. Op 1 maart 1988 om 15.00 uur zal door wethouder Zijdeveld de eerste paal voor deze bijzondere woningen worden geslagen, y voorzitter van de Woningbouw vereniging Schiedam en wet houder Hans van Kleef stelden gezamenlijk de heimachine in werking. Geen toeval. Het was de eerste keer sinds lange tijd, dat de Dienst Gemeentewerken een projekt ontwikkelde voor de woningbouwvereniging. Het architektenbureau Ledder- hof en Enthoven ontwierp een niet alledaags plan. De entrees van de woningen liggen aan één gang, middenin het woonblok. Dit komt omdat op deze kleine lokatie met een fors hoogtever schil (de dijk) rekening gehou den moest worden. De huren voor de voornamelijk drieka merwoningen bedragen plusmi nus 475 per maand. Het slaan van de eerste paal luidt een serie van gebeurtenissen in voor de Woningbouwvereniging Schiedam. Op donderdag 3 maart wordt de laatste sleutel uitgereikt van een complex van 56 nieuwbouwwoningen in Woudhoek-Noord. Het officiële startsein voor het grote onder houdsplan voor 340 woningen in Groenoord-zuid wordt op donderdag 10 maart gegeven. E t f M» J0Q i 7 6 4 8 2 60- ^3 JÊF 40 j GEREFORMEERDE SCHIEDAM Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: weled. heer J. v. Lambal- KERK i l i agnalia Dei Kerk, Alberdastraat 69, 10.00 uur: ds. C. v. Zuylen, Nieuw-loosdrecht; 17.00 uur: ds. C. Koekoek, Strijen. Julianakerk, Burg. Knappertlaan 29, 10.00 uur: ds. R. E. v.d. Berg, Delft (Lutherspredikant). Oec. Wel- komstdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Warande, hoek B.K.laan, 9.30 uur: Dienst des Woords; 17.30 uur: ds. B. v.e. Zwaag, Klundert. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw, Westvest 30, 09.30 en 16.30 uur: ds. C. A. A. Struik. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. H. J. Bos, Schiedam. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Schieland, 10.00' uur: ds. D. A. Snijder, Abben- broek. Opstandingskerk, 17.00 uur: ds. L. J. Geluk, Rotterdam. Evangelische Lutherse Gemeente, Oranjestraat, 10.00 uur: Open deur- welkomstdienst in de Julianakerk, Burg. Knappertlaan 29. Voorganger: dr. R. E. van den Berg, m.m.v. N.H. Groenoord Koor. HERVORMDE SCHIEDAM GEMEENTE Grote Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam, 10.00 uur: ds. P C Schoonenboom te Maassluis; 17.00 uur: geen dienst. Opstandingskerk, Burg. Honnerla- ge Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: ds. H. Ommering te Alphen a/d Rijn; 17.00 uur: ds. L. J. Geluk te Rotter dam. Bethel-Kapel, Nieuwe Maasstraat 68d, Schiedam, 9.15 uur: ds. H. W Hemmes te Oegstgeest. Huize Thomas, Grieksestraat 18, Rotterdam. 10.30 uur: ds. H. W Hemmes uit Oegstgeest. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL SCHIEDAM - In jongerencen trum Aladdin speelt zaterdag 27 februari de reggae-band „Equal". Aanvang half elf. De zaal gaat al om half negen open. De entree bedraagt vier gulden. Op donderdag 3 maart aan staande houdt de heer A. J. Bij kerk, natuurgeneeskundig thera peut uit Capelle a/d IJssel (Schollevaar) een lezing over het onderwerp Geestelijk voelen en zien, voor de Religieus Spiri tistische Vereniging „Harmonia Schiedam". De avond die wordt gehouden in de Blauwe Brug is ook toegankelijk voor niet-le- den. Toegang 6,- per persoon. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. F. Kalis; 17.00 uur: dhr. G. J. Robbemond, Me-" lissant. St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. D. G Noordenne, Rotterdam Rank. 19.00 uur: geen dienst. Leger des Heils, Lange Haven 27, 9.30 uur: Bidstond; 10.00 uur Heili gingssamenkomst; 18.30 uur: Gezins- dienst. De samenkomsten staan o.l.v. Majoor en Mw. Verschoor. Jehovah's Getuigen, Stadhouders- laan 26b. Openbare lezingen Stad houderslaan 26b Gemeente Nieuw-, land, zondag 10.00 uur Gemeente' Oud Mathenesse, zondag 17.00 uur. Pinkstergemeente „Morgenstond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Dam- laan 766. Kerkgenootschap der Zevende dags Adventisten, Opstandings kerk, Burg. Honnerlage Gretelaan, zaterdag 09.30 uur: ds. J. H. Rosman. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedamseweg, dhr. Bakker, Sliedrecht. R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuw- land, zaterdag, 19.00 uur: met muzi kale omlijsting; zondag 9.30 uur: met samenzang; 11.00 uur: Gezinsviering: m.m.v. het Kinderkoor. Tijdens deze viering is er kindercrèche in de paro chiezaal. Bij ons centrale thema 'Soli-J dair met...' stellen we ons in het: tweede weekend van de Vasten de vraag: Zijn wij solidair met minder-: heden? Preekbeurt dit weekend: p. L. Klinkenberg. Woensdag 2 maart 9.00 uur de gebruikelijke senioren viering in de dagkapel. R.K. Parochie H. Liduina en O.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Singel 106. Celebrant en predikant: pastoor P. M. Vismans. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistieviering; zondag 915 uur: Hoogmis (muzikaal verzorgd door ons herenkoor I.H.D. met gregori aanse zang); 11.00 uur: Eucharistie viering. Donderdag, 19.00 uur- Avondmis waaronder derde vasten meditatie door pastoor A. Vreeburgt 19.00 uur: Kruisweg bidden. Kapel Huize Frankeland, St. Li- duinastraat 10, Celebrant en predi kant: Pastoor M. van Zaal, 17.15 uur: Eucharistieviering (muzikaal ver zorgd door het Valeriuskoor). R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaep- mansingel 3, Schiedam-West. Za terdag 18.30 uur: euch.viering met orgelspel en samenzang; zondag 10.3b uur: gez. hoogmis, muzikaal verzorgd door het Visitatiejongerenkoor. Na afloop van deze viering is er weef het maandelijkse koffiedrinken. Di' vieringen worden dit weekend geleii door pater H. Hofstede sdb. Vierin gen in de komende week: dinsdag en donderdag om 9.15 uur. Parochie van het H. Hart, Rijn- straat 1, Zaterdag, 19.00 uur: Eucha*. ristieviering. Zondag, 10.30 uur) hoogmis. Er is een apart programma voor de kinderen. Na afloop is er ge legenheid om koffie te drinken in.de pastorie. H. Hartkerk, Pinasplein, Rotter dam-West, Eucharistievieringen woensdag 9.00 en zondag 10.30 uur. St. Jacobus, Kethel. Zaterdag, 17.00 uur: Eucharistie met samenzang en orgel; zondag, 9.45 uur: Eucharistie met zang van het Martienerkoof. Pastor W. Flapper leidt de vieringeij, St. Martinuskerk, Wm. Andries- senlaan. Zaterdag, 18.30 uur: Eucha ristie met samenzang en orgel; zor£- dag, 8.30 uur: Eucharistie zonder zang; 11.00 uur: Eucharistie met zang van St. Jan Baptist. Tijdens de vie;- ring van 11.00 uur is er kindercrèche in de pastorie. Pastor Th. Kool leidt de vieringen. Dinsdag 1 maart Ves perdienst om 19.30 uur. Oud-Katholieke Parochie v.d. Hei lige Johannes de Doper, Dam 30. Op 28 febr. geen kerkdienst in Schie dam. maar te 10.15 uur in kerk No- belstraat 24 (Blijdorp), Rotterdam: 2« Zondag v.d. 40-dagentijd. Joh. Maasbach Wereldzending, Ha- venkerk. Lange Haven 70. Vrijdag, 19.30 uur: Evangelisatiedienst o.l.f. Br. Holder. Zaterdag, 19.00 uus: jeugddienst o.l.v. Rens v. Reenen. Zondag 10.00 uur: Eredienst o.l.v. Bf. Holder. Vanaf 9.30 uur orgel e$ trompetspel door Dorien en Tony I .issejiberg.Tevens is er kinderop vang en de toegang is vrij. Schieland Ziekenhuis, Aula/kapel, Juliana van Stolbergstraat Zater dag, 18.30 uur: Eucharistieviering.

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 3