Lagerwaardjudoka 's vechten tegen matige arbiter Wim Vrijland verspeeld punt Berwers verlaat Rijnmond Turn-in bij Alliantie St. Martinus school schaakt het beste GROOTSTE OCCASIONSHOW, Valerius kampioen AlirO-OCCASION-DRIEDAAGSE 'fifi HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 9 MAART 1988 PAGINA 19 Tekst en foto's Arne van der Zande BEAUFORT/SCHIE DAM - Tweeëntwintig ju doka's van de Schiedamse sportschool Peter Lager waard namen afgelopen weekend deel aan een toer nooi in het Luxemburgse Beaufort/Reisdorf. De ju doka's werden vergezeld door ruim twintig ouders, supporters, begeleider en verslaggever Arne van der Zande. Hij maakte het volgende reisverslag. Zaterdagmorgen half zes ging de zoemer van de elektrische wek ker. Direkt dwaalden de gedach ten af naar vorige avond, een feestje bij korfbalkampioen Harga. Al met al was het daar iets te laat geworden. Na een harde strijd met het geweten, toch maar onder de douche ge kropen. Maar een kwartier on der de warme waterstralen bleek te kort te zijn om echt wakker te worden en te lang om nog op tijd aan de Lange Haven te arriveren. Met de reistas in de hand, staand op het punt om te vertrekken belde Peter Lager waard of het bed al verlaten was. Gelukkig wel. Buiten geko men was de wereld bedekt met een dun laagje sneeuw. Bij de eerste bocht al in de slip, dan maar langzaam rijden en veel te laat komen. De meeste reisge noten bleken ook te lijden on der het vroege uur, toch was de stemming enigszins uitgelaten, zeker onder de jongste judoka's. De chauffeur heette Jaap en zo wilde hij ook graag aangespro ken worden. Okee, Jaap. Poging De reis van ruim vijf uur was begonnen, een poging om in de bus het tekort aan slaap in te halen mislukte. Dan maar een gesprek aanknopen met de buurman, die ook fotografeert. Hij had zelfs enkele handige tips. Intussen was de Belgische grens al gepasseerd en werd de vraag om koffie steeds groter. Jaap stopte iets voorbij Brussel, waar de bus leegstroomde om de blaas te legen en gelijk weer te vullen. Het was licht gewor den en het uitzicht over de be sneeuwde Ardennen was mooi. De veilige snelheid die Jaap aanhield, betekende wel dat de lange benen nog langer dubbel gevouwen moesten zitten tussen die krappe stoeltjes. „Ik had gerekend dat de hele bus vol zou zitten, anders had ik een luxere bus genomen met bar en wc en meer ruimte," pro beerde Peter Lagerwaard het leed iets te verzachten. Na een aantal onheilspellende haarspeldbochten, ja zelfs in Luxemburg, werd Beaufort be reikt. Direkt werd kennis ge maakt met de Engelse tegen standers, waarna de jeugdher berg werd aangedaan om de slaapspullen te brengen. Dames en heren gescheiden. Per bus werd de judoploeg met aanhang naar de plaats van handeling vervoerd. Daar aangekomen bleek er nog niemand in het kleine plaatselijke sporthalletje te zijn. Wachten dan maar. Te laat Ruim te laat werd uiteindelijk begonnen met de eerste wed strijd. De „senioren"ploeg van Lagerwaard moest aantreden te gen het plaatselijke team van Beaufort. Deze Luxemburgers kwamen duidelijk te kort voor het Schiedamse judo-geweld. Alleen Hans Klepke (de enige Lagerwaard-senior die nog geen eerste dan heeft behaald, maar hij beoefent pas twee jaar de ju- dosport) moest zijn meerdere erkennen aan een Luxemburger. Maar liefst zeven Schiedam mers wisten hun partij voortij dig te beëindigen door een ipon (vol punt). Een 8-1 overwin ning was het gevolg. De tweede tegenstander bleek van een beter kaliber te zijn. Het was de nationale judoplog van het kleinste Beneluxland. Peter Lagerwaard in een karakteristieke houding langs de mat: zijn leerlingen oppeppen. Hoewel maar 500 Luxembur gers judoën, bleek deze ploeg te sterk en te slim voor de Lager waard equipe. De wedstrijd werd geleid door een plaatselij ke arbiter, die de woede van de Schiedamse aanhang op zijn nek haalde. Snel maakten zij een score, waarna met enorme passiviteit de resterende minu ten werden volgemaakt. Telkens uit de mat stappen en gewoon niet meer willen „vechten", maakte de Nederlanders kans loos. De drie partijen die door Lager waard werd gewonnen, waren allen door een ipon. Terwijl de drie ipons van de Luxembur gers allen te verklaren waren. De pas 14-jarige Patrick Lager waard ging hard op de rug tegen een tien jaar oudere Luxembur ger. Het volle punt dat Peet Ba ron tegen kreeg, werd veroor zaakt door een judoka die naar de Olympische Spelen gaat en blauwe band Hans Klepke moest ook nu weer een voortij dig einde van zijn partij toe staan. Al met al won Luxemburg met 3-7, een niet terechte uitslag, veroorzaakt door een scheids rechter die heel veel Luxem burgse fouten niet wilde zien. „In Nederland zou zo'n judoka al lang diverse malen bestraft zijn vanwege passiviteit. Hier werd er niets aan gedaan, zo kan je toch nog judoën," sprak André Sparreboom, die in zijn partij ook op een snelle achter stand werd gezet en door hem niet meer in winst omgezet kon worden. Wel was na de vier minuten zuivere tijd duidelijk, dat de Luxemburger geen pap meer kon zeggen en heel blij was met het geluid van de gong, wat het einde van zijn lijdensweg bete kende. Toch ging hij er met de winst vandoor. De laatste tegen stander van de Schiedamse ju doka's was de Engelse ploeg. Ook hier konden de leerlingen van Lagerwaard niet tegenop 2-6. De Lagerwaard senioren be haalden een derde plaats, al moet daar bij worden vermeld dat de ploeg slechts uit vier „echte" senioren bestond: Peet Baron, Hans Klepke, Rien van Nieuwenburg en André Sparre boom. Cees den Dunnen, Eric Blokland, Sylvain Brókling, Raymond Feteris en Ray Hoef- smit waren allen nog junior. Pa trick Lagerwaard, de zoon van de coach, behoort met zijn 14 jaar eigenlijk bij de jeugd. Jeugd Tussen de wedstrijden van de „senioren" door, werkten ook de jeugd en de meisjes hun par tijen af. Vooral de jeugdploeg van Peter Lagerwaard bleek bij zonder sterk te zijn, met de pas achtjarige Pascal Wolterman in de hoofdrol. Hij won al zijn partijen met een vol punt en had de felle aanwijzingen van coach Lagerwaard eigenlijk he lemaal niet nodig. Met 7-2 en 8-2 werden de ploegen van Beaufort en Engeland van de mat geveegd, en mochten zij de eerste prijs in ontvangst nemen. De vijf meisjes uit Schiedam hoefden maar één partij te ju doën. Vrouwelijke bewoners uit Beaufort waren de tegenstan ders. Terwijl Peter Lagerwaard een meisjesploeg had samenge steld, verscheen de Luxemburg- se ploeg met volwassen vrou wen, waarvan de oudste zelfs 27 jaar was. Dit fysieke verschil kon niet verhinderen, dat de Schiedamse dames maar met miniem verschil, 3-2 verloren en zo tweede werden. Honger Door het te laat beginnen van de wedstrijden en het uitlopen was het intussen al negen uur geworden en knaagden de ma gen van alle Nederlanders, som migen hadden hun honger pro beren te stillen door van thuis meegenomen broodjes. Maar hoe langer die broodjes in de tassen hadden gezeten, des te minder ze werkelijk de honger konden stillen. Met Jaap achter het stuur werd snel teruggere den naar de jeugdherberg, waar een warm maal stond te wach ten. In de bus keek Peter Lager waard nog even terug op de wedstrijden. „Ik vind dat ieder een verschrikkelijk goed ge werkt heeft, dat was voor ons belangrijk. Dat we de scheids rechter tegen hadden, maakt voor mij niets uit. Wij waren ei genlijk gewoon de beste." Ge juich steeg op uit de bus vol vermoeide en hongerige Neder landers. Preisoep „Binnen twee minuten kunnen jullie eten," zei de beheerder van de jeugdherberg, die overi gens alle talen en zelfs Neder lands bleek te spreken. Die 120 seconden duurden iets langer, maar uiteindelijk verscheen toch de soep, preisoep, op tafel. Als hongerige aasgieren werden de terrines snel leeggegeten. Waarna de tweede gang van de warme maaltijd geserveerd werd. Maar sla zal nooit warm worden gegeten, dus van echt warm eten was geen sprake. Ge lukkig smaakte het vlees, de jus en de vruchtencompot wel goed. Daarna was het „tiet veur 'n pafke" en voor anderen een douche, want immers er was De hele Schiedamse ploeg op een rijtje. De kleinste en jongste van de ploeg, Pascal Wolterman voorop. 's avonds een judobal in de plaatselijke dansgelegenheid de Flying Dutchman. Orkest Only Two moest de judoka's bezig houden. Al snel bleek dat zij ook in staat waren om Neder landse polonaises te spelen, wat de stemming er goed in bracht. Helaas moest de Nederlandse equipe uiterlijk om één uur te rug zijn in de jeugdherberg. „Sorry, algemene voorschrif ten," had de beheerder zich ver ontschuldigd. Hij stond inderdaad om één uur met de sleutel in de hand bij de deur te wachten. Dat be tekende echter niet dat iedereen direkt zijn bed opzocht. Op de slaapzalen werden de tassen en koffers geopend waaruit hard gekookte eieren en flessen drank tevoorschijn kwamen. Helaas was dit van te korte duur en kwam de beheerder in nachtkleding vertellen dat hij nog meer gasten had en er stilte moest zijn. Zijn poging om rust te scheDDen in de herberg had Junior Sylvain Brökling in gevecht met één van de Luxem burgse senioren. niet direkt succes. Maar na nog twee pogingen keerde de rust weder in het vredige Luxem burgse dorp en droomde ieder een van de afgelopen dag. Slaperige De volgende ochtend om acht uur moest er alweer ontbeten worden. Uiteraard vele slaperi ge hoofden, maar de lekkere thee, broodjes en beleg maakten veel goed. Nadat velen in een cafetaria een echte kop koffie hadden gedronken waren er in de plaatselijke judoschool twee trainingen die door Peter Lager waard werden gegeven. Voor Tobias la Feber liep deze trai ning niet zo prettig af. Hij kwam hard terecht op zijn enkel en moest naar het ziekenhuis. Intussen verliet het overige reis gezelschap Beaufort om te eten in Vianden. Gelukkig bleek de enkel van La Feber niet ernstig gewond te zijn en kon hij na het eten gewoon mee terug met de bus. Bij een wandeling door Vi anden viel Patrick Lagerwaard in het plaatselijke riviertje, ge lukkig hield hij er niet meer aan over dan een nat pak. Snurken Snel werd daarna de thuisreis aanvaard. Velen konden hun vermoeide cgcn niet meer open houden en vielen in een diepe slaap. Op deze manier kon di rekt achterhaald worden wie er in de jeugdherberg zo verschrik kelijk had liggen snurken. Na nog een koffïe-stop (Lagerwaard senior nam echter een groene haring!!) en een telefoonstop kwam de bus met aan het stuur Jaap (vader van dertien kinde ren) aan in Schiedam en zat een lang maar vermoeiend weekend Luxemburg erop. De judoka's van Lagerwaard droegen de verslaggever van het Nieuwe Stadsblad een weekend lang op handen. De jeugdploeg van sportschool Peter Lagerwaard toont trots de beker, die bij de eerste plaats hoorde. SCHIEDAM - Voor het Kam pioenschap van Schiedam werd in de Hoofdklasse een volledige ronde afgewerkt. Vijf partijen werden beslist, één partij, en wel tussen Gert van Willigen en Ronald van Egmond werd afge broken. Remise voor Van Willi gen lijkt nog tot de mogelijkhe den te behoren. Peter Poot kwam tegen Piet Bastiaanse niet verder dan een voor hem te leurstellende remise: in tijdnood immers liet Poot Bastiaanse, die weer snel speelde, ontsnappen door een minder goede zet met zijn dam. Het duel tussen Wim Vrijland en koploper Rob van Eijk werd na een gelijkopgaan- de strijd remise. Leo Mous kwam tot zijn eerste overwinning, al ging dat niet zonder moeite. Tegenstander Joop van der Schalk verzuimde eerst op de 18-de zet een dam te halen, kreeg ook nog een schij foffer van Leo Mous tegen zich, verdedigde die schijf al te hard nekkig en verloor uiteindeijk zelfs. Tiny Mous lijkt op weg een goed kampioenschap te spe len: hij boekte zijn tweede over winning in die toernooi, dit maal ten koste van Peter Lans bergen, die wederom in vreselij ke tijdnood geraakte en Tiny Mous ook nog naar dam zag combineren. Het opgeven van Lansbergen was dan ook onver mijdelijk. Mathieu Smit werd door Ron Heusdens danig de les gelezen. Na een Rozzenburg- opstelling koos Heusdens voor de Partie-Bonnaard, Smit nam te laat tegen-maatregelen, pro beerde zich nog eruit te ruilen maar kon na 32 zetten opgeven: hij had geen enkele goede zet meer. Na 5 ronden is de stand in de Hoofdklasse: 1Rob van Eijk 5- 8, 2. Tiny Mous 4-6, 3/4 Paul Boerrigter en Wim Vrijland 3-5, 5. Ron Heusdens 4-5, 6. Peter Poot 5-5, 7. Piet Bastiaanse 4-4, 8. Gert van Willigen 3-3 plus 1 afg. 9/10. Leo Mous en Peter Lansbergen 5-3, 11Ronald van Egmond 2-2 plus 1 afg., 12. Joop van der Schalk 4-2 en 13 Mathieu Smit 5-1. Overmacht In de Eerste Klasse 5 partijen. Cees Suyker verzuimde tegen Adwin de Jager een dam te ne men die hij notabene wel gezien had. Cees dacht dat de dam niet goed was, maar hij vergiste zich en verloor de partij zelfs, waar mee De Jager tot zijn eerste overwinning kwam in dit kam pioenschap. Floor Pauw leed zijn eerste nederlaag en wel te gen Ronald van Dijk, die een knappe partij speelde en met overmacht won. Jan Luiten en Aad van der Linden speelden remise, na een partij waarin Van der Linde niets wist te be reiken. Thijs Huijs overspeelde Theo Vrijland, die een minder sterk toernooi lijkt te spelen. Onderaan boekte Ronald Wisse zijn eerste winst: Jan Lucassen was zijn slachtoffer. De afgebro ken partij tussen Luiten en Van Dijk werd remise gehouden. Na vier ronden is de stand als volgt: 1/2. Floor Pauw en Thuis Huijs 4-6, 3/4. Aad van der Linden en Edwin de Jager 4-5, 5/7. Jan Out, Bart Quist en Ro nald van Dijk 3-4, 8/9. Jan Lui ten en Ronald Wisse 4-3, 10. Theo Vrijland 4-2, 11. Cees Suyker 3-1 en 12. Jan Lucessen 4-1. Jeugd In de Tweede Klasse twee uit slagen: Harm Ruiter-Joop Bis schop 1-1 en Hans Lansbergen- Lau de Vis 2-0. Dpor dit resul taat is Hans Lansbergen nu de nieuwe leider in de Tweede Klasse met 6 uit 4. Bij de jeugd is de spanning volledig terug: in hun onderlinge twee twee partij en wist Miranda Hueting liefst 3 punten te behalen tegen Peter van Winterswijk, die dus zijn eerste nederlaag leed. Hans Hommel pakte 4 punten in zijn partijen tegen Reinier Wij- nands. Hetzelfde deed Daan van Velzen tegen Simon van Kuijk: ook 4 uit 2. De stand bij de jeugd is nu: 1. Peter van Winterswijk 8-13, 2. Miranda Hueting 8-12, 3. Hans Hommel 8-11, 4. Daan van Velzen 8-8, 5/6. Simon van Kuijk en Rei nier Wijnands 8-2. VLAARDINGEN/SCHIE- DAM - Na drie jaar trainer van de hoogste herenteams geweest te zijn, heeft Tom Berwers zijn vertrek aan het eind van dit seizoen bij Rijnmond aangekondigd. Twee jaar heeft hij met de Volleybal Club Schiedam in de eerste divisie geopereerd. Tweemaal bereikte hij met het team de derde plaats. Na de fusie met de Volley balvereniging Vlaardingen in 1987 werd hij de eerste trainer van de fusieclub Rijnmond. Zoals het er nu naar uitziet, eindigt het eerste team ze ker niet zo succesvol als vooraf werd gehoopt. Ster ker nog, degradatie dreigt. Hiervoor zijn verschillende factoren aan te wijzen, de voornaamste lijkt de sa menstelling van het team. De ploeg bestaat voorname lijk uit jeugdige spelers met een gemiddelde leeftijd van 22 jaar. Het vierde herenteam, eveneens samengesteld uit jonge talentvolle spelers, is door Berwers opgeleid voor de topteams. Dit seizoen won het team reeds de dis trictsbeker en het lijkt op weg naar een ongeslagen kampioenschap en daarmee promotie naar de nationale competitie. Bij zijn vertrek laat Tom Berwers daarom een ideaal opgebouwde he renafdeling achter met de mogelijkheden tot verdere groei. De reden van het be sluit van Berwers is niet het teleurstellende resultaat van het jonge eerste team, maar zijn vrees, dat spelers en trainers na drie jaar inten sief samenwerken op elkaar raken uitgekeken. Het bestuur betreurt zijn aangekondigde vertrek en zal zeker zijn grote organi satorische inbreng node missen. SCHIEDAM - Deze week orga niseert de Schiedamse Christe lijke gymnastiekvereniging Alli antie een tum-week, dat afgeslo ten zal worden met een Turn- in. „De bedoeling is, dat iedereen die geïnteresseerd is in deze sport, op de lessen kunnen ko men om met eigen ogen te zien waarmee en op welk niveau Al liantie met zijn leden bezig is. Bij ons staat niet de prestatie voorop, maar eerder het op een prettige manier met je 'body' bezig zijn. Natuurlijk hebben we voor veelbelovende leden een aparte keurgroep die onder deskundige leiding, op wed strijdniveau, de kunst wordt bij gebracht." aldus Wim de Jong. Ter afsluiting zal er op zater dagmiddag in de gymzaal op het Bachplein een Turn-in worden gehouden waar men ge-A heel vrijblijvend kennis kan maken met turnen, conditietrai ning, volleybal enz. enz. De aanvang van deze turn-in is om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De lessen waar deze week nog gekeken kan worden -zijn: don derdag vanaf 16.00 uur in dé zalen Oostsingel en Faassen- plein en Nolenslaan. Vrijdag vanaf 16.15 uur in de zalen Hoofdstraat, Faassenplein en Jan van Avennestraat. SCHIEDAM - Zaterdag 27 fe bruari is er weer gezwommen voor het A en B diploma. Als commissie van het zwembad waren vertegenwoordigd; Anne ke Pellegrom en Nicoline Rooi- ens. Er namen 56 kandidaten aan het diploma deel; allen zijn geslaagd. Hieronder volgt de lijst met namen: Diploma A: Johan Steens, Den nis Riksen, Martina Smit, Piet Bijl, Marjolein Meyer, Marco Clarijs, Sena Lee, Rene Pothof, Paul v.d. Veldt, Patty Hees been, Kevin Bosch, Mercedes Vellekoop, Mark Scheper, Fleur Wiegman, Andrew v.d. Schalk, Taco Vink, Roy Spierings, Mar cel Schouwenburg, Brenda Heu- chemer, Lourens Jongepier, Anne Bode, Johan Fongers, Jil- les v. Dinter, Sven Blom, Anja v. Poppelendam, Gregogty Ara bit, Nienke v. Doorn. Joyce Harteveld, Johny Ballijns, Sa- cha Visser, Mw. H. P. Voogd, Dhr. R. Jansen, Daan Doets, Björn Greten, Marco Krom menhoek. Diploma D: Annelies v. Es, San- der Schoenmakers, Enrico Bras, Fabian Bijl, Edwin v. Bueren, Dennis Heijnemans, Alain Bruggeman, Sylvia Jaspers, Ilo- na Bos, Elsa Fortes, Remon Ra maker, Femke Adema, Coen Gordijn, Michael Dingier, Floor Dijkstra. Kathy Kayser, Dun can Borsboom, Selina Kucks- dorf, Nancy Bras, Vanda For tes. Tevens was er voor de ouders en/of familieleden de gelegen heid om de Zwemtoets 'samen op examen' te doen, hieronder volgen de namen: Zwemtoets A: Mvr. A. Steens, J. C. Riksen v. Henken, Claudia Ouwens, J. H. L. Schouwen burg, Marget Spierings, G. Vink, J. P. v.d. Schalk, R.A.C. Scheper,. Dhr. Fongers, A. Vel lekoop, A. J. M. Bosch, H. C. Pothof, R. Heesbeen, M. M. M. v.d. Veldt, M. F. Clarijs, Mvr. Smit, L. M. Bode, F. P. M. Jon gepier, A. V. Poppelendam, J. Arabit, L. v. Doorn, C. H. Har teveld, A. Krommenhoek, C. Visser, T. N. W. Greten. Zwemtoets B: R. H. Dingier, H. Smit, M. Adema-Reijnders, Mvr. Spek, H. Jaspers-Voogd, W. v. Bueren, W. Bijl, Hans Schoenmakers, Hr. J. H. v. Es. SCHIEDAM - Het schaak kampioenschap van Schiedam voor teams van basisscholen is dit jaar overtuigend gewonnen door de St. Martinus school, ge volgd door de Prinses Juliana school en de Koningin Juliana school. Dit kampioenschap, dat nu voor de negende keer gehou den werd, is een landelijke aan gelegenheid. De eerste fase betreft alleen Schiedam. De St. Martinus school mag als winnaar recht streeks door naar de finale voor het district Rotterdam. Daar naast mogen de Prinses Juliana school en de Koningin Juliana school proberen om zich via een voorronde alsnog te plaat sen voor de finale. Bovendien had de Dienst Sport en Recrea tie van de Gemeente Schiedam het nog aantrekkelijker gemaakt door drie fraaie bekers ter be schikking te stellen. Er deden acht teams mee, waar bij ieder team uit 5 spelers be stond. Ieder moest 7 partijen spelen en dat was een vermoei ende opgave vooral ook door het zenuwachtige getik van al die schaakklokken. Iedere school had ervoor gezorgd dat zijn team begeleid werd. Alleen dankzij hun medewerking kan zo'n kampioenschap gehouden worden. Daarnaast waren er veel ouders aanwezig. Voor al len was te zien dat het een ge slaagde middag was: de jeugd zat zeer geconcentreerd te spe len, leefde erg mee met de resul taten van de teamgenoten, waarna er steeds druk gespecu leerd werd over de mogelijkhe den dat hun team alsnog een beker zou veroveren. Opvallend was het initiatief van de Eras mus school: naast hun eerste team hadden zij ook een erg jong tweede team. Het was leuk om deze erg jonge jeugd bezig te zien, al wonnen ze erg weinig, maar als meer scholen dit initi atief volgend jaar overnemen, kan hiermee met de indeling re kening gehouden worden. De eindstand: 1. St. Martinus (14); 2. Prinses Juliana (10); 3. Koningin Juliana-1 (10); 4. Erasmus-1 (7); 5. Windas (6); 6. Koningin Juliana-2 (5); 7. Pe perklip (4); 8. Erasmus-2 (0). Noteer vast in uw agenda: SCHIEDAM - In een sfeervolle sporthal 'De Driesprong' te Barendrecht stelde afgelopen zondag het eerste herenteam van handbalvereniging Valerius het kampioenschap en de promotie naar de eerste klas afdeling zeker door met 13-11 te winnen van mede-koploper Sprongschot. Alhoewel een nederlaag voor de Schiedammers geen ramp zou zijn geweest, immers ze ston den reeds met twee punten voor op de concurrent, speelden de zenuwen hen duidelijk parten, hetgeen aan hun spel te zien was, getuige het vele balverlies en de geforceerde pogingen om tot scoren te komen. Trainer/coach Hans Kooij mocht dan ook van geluk spreken, dat ook de tegenstanders moeite hadden om hun zenuwen on der controle te krijgen, desondanks openden zij de score reeds in de eerste aanval. Na een chaotisch verlopen eerste helft kon den de partijen met een 7-7 ruststand de kleedkamers opzoe ken. De Schiedamse coach bleek zijn praatje beter te hebben gedaan dan zijn Barendrechtse collega, want al kort na aanvang van de tweede helft kwamen de heren van Valerius op een 10-7 voor sprong. Door goed spel van Sprongschot en enige dubieuze be slissingen van het arbitrale duo werd deze voorsprong kort voor het einde van de wedstrijd teniet gedaan. Omdat het op dat moment zaak was om het hoofd koel te houden, stuurde trainer/coach Hans Kooy zijn meest ervaren spelers het veld in. Dat dat een wijze beslissing was bleek al spoedig toen speler Rob de Groot met een slim balletje achterom vanaf de cirkel wist te scoren. Even later scoorde hij opnieuw en bepaal de daarmee de eindstand op 13-11. Naast Rob de Groot had Hennie Plugge met vijf doelpunten een belangrijk aandeel in de wedstrijd. Geslaagd judo- weekend in Luxemburgse Beaufort iA Op donderdag 17, vrijdag 18 en zaterdag 19 maart a.s. vindt in de Sterrenshow circustent op het Minvervaplein in Delft de 'Grootste Occasionshow van het jaar' plaats. 19 Bovag-dealers exposeren meer dan 175 occasions. Allemaal Bovag-gekeurd. Kom langs, want iedere koper maakt kans op een gratis auto I De toegang tot de show is gratis. Sterrenshow circustent, Minervaplein, Delft

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 19