Feest voor uitzendbureau Zegetocht van rock and roll SCHEPER ga lips Optiek Niemand écht blij met opknapbeurt Brugmanstraat VERINGMEIER TANDTECHNIEK Paul Berg heeft 'n heel andere kijk op uw ogen., Beroemd gastdocente bij Fitskie Mare Benz Nieuw!! Pakketpolis Harreweg en Kerk weg afgesloten wegens paddentrek Fietsendiefstal met geweld L* 1 arbeidsuren Basisscholen twee dagen „leidingloos Gebit stuk? Tasjesrovers slaan weer toe HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 9 MAART 1988 PAGINA 3 De ideale oplossing voor de Brugmanstraat bestaat niet. SCHIEDAM - De kostba re renovatie van de Brug manstraat in West gaat door. Ruim 50 woningen zullen voor het lieve som metje van 113.000 gulden per stuk een intensieve op knapbeurt ondergaan. Wethouder Hans van Kleef heeft de plannen op aandringen van de com missie voor stadsvernieu wing en volkshuisvesting nog eens kritisch bekeken, maar ziet geen andere uit weg. In een brief aan de commissieleden geeft hij ronduit toe ook zelf verre van enthousiast te zijn over het projekt. Het is veel te duur naar zijn zin. Van Kleef stelt in zijn schrijven dat het point of no return in de Brugmanstraat gepasseerd is. Hij staat met zijn rug tegen de muur. Sloop noemt de wethou der uitgesloten, omdat vervan gende nieuwbouw niet tegen aanvaardbare kosten mogelijk is. Daarvoor liggen de eigen dommen te verspreid; afbraak zou van de wijk een „gaten kaas" maken. Verder zijn de huizen indertijd door de ge meente aangekocht met de be doeling ze na renovatie tegen een goedkope aanvangshuur uit te geven. De huren, die het rijk nu heeft vastgesteld, zijn vol gens Van Kleef nog net aan vaardbaar. Bovendien is er in West grote behoefte aan ruime zes kamerwoningen en daarin voorzien de Burgmanstraat- plannen ook. Juist daarom ziet de wethouder het niet zitten om alleen de kleine panden op te knappen en de grotere te laten voor wat ze zijn, ook al zou zo'n kleinschalige renovatie aanmerkelijk goedkoper uitval len. Te gortig In mei vorig jaar was Van Kleef met de bewonersvereniging West een bepaalde huur over eengekomen. Die blijkt nu ho ger uit te vallen, maar dat is on vermijdelijk, schrijft de wethou der: „Iedere huurverlaging van vijf gulden per maand zou voor de gemeente een investering be tekenen van 2000 gulden per woning. Dat vind ik te gortig." Bij uitzondering is de bewoners- vereniging West het voor deze keer helemaal met Van Kleef eens. „Er is simpelweg geen keus. Je kan die straat niet af breken en alternatieven zijn niet voorhanden. Het is in feite een hopeloze zaak," zegt de se cretaris van de BVSW, John de Kievith. Paleisje Wel zet de bewonersvereniging vraagtekens bij het uiteindelijke resultaat van de renovatie. John de Kievith: „Het wordt niet echt ontzettend mooi. Nieuwe kozijnen zitten er bijvoorbeeld niet in. Dat is het hem nu juist met dit soort plannen. Als je mij een ton zou geven om mijn huis te verbouwen, dan maakte ik er een paleisje van. Maar hier komen allemaal officiële be roepsmensen aan te pas. Archi tecten, aannemers. Met de over- head-kosten erbij loopt dat flink in de papieren." Hans van Kleef hoopt zo snel mogelijk te kunnen beginnen met de renovatie omdat Schie dam anders de subsidie van eht Rijk verspeelt. De kale huur van de grootste huizen in de Brugmanstraat zal na de ver bouwing 690,- gaan bedragen. SCHIEDAM - Niemand minder dan Anne Walsemann komt aanstaand weekend een aantal gastlessen geven bij Dans Cen ter Rudolf Fitskie op de Broersvest. De Amerikaanse danseres vierde eerst triomfen op alle grote podia en legde zich daarna toe op het verzorgen van zomerdansprojecten onder andere in Bergen in Noord-Holland. Een paar jaar geleden koos ze defini tief voor een carrière als lerares en choreografe in New York. Zodra Rudolf Fitskie hoorde dat Walsemann dit voorjaar een kort bezoek aan Europa zou brengen, nam hij de gelegenheid te baat haar uit te nodigen als gastdocente. De Schiedammer noemt het een hele eer dat de Amerikaanse meteen zijn uitnodi ging aannam. De lessen van Anne Walsemann zijn gepland op vrijdag II en zaterdag 12 maart en toegankelijk voor iedereen die enige erva ring heeft met jazz- of moderne dans. Informatie via de tele foonnummers 4269916 of 4737264. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - De Cadil lac uit '58 was er wel, maar de leden van de rock and rollband „Wild Cats" waren in geen velden of wegen te bekennen. Het wordt lastig de publiciteit te zoeken terwijl de hoofd rolspelers in geen velden of wegen te bekennen zijn. Dat ondervond Jan van Asten donderdagavond in bowlingcentrum Musis Sa crum, waar hij het pro gramma van een overvalste rock and roll-avond op za terdag 9 april eens luchtig met de plaatselijke pers door wenste te nemen. „Het belooft een nacht te worden met vetkuiven, lederen jasjes en petticoats", verzekert karateleraar Van Asten. Samen met produktiebureau „West- coast Rock a Billies" zet hij voor de tweede keer onder het motto „in Schiedam gebeurt toch niets dus doen wij het wel" een dergelijk spektakel op po ten. Zo uit de jaren '50. De muziek van de Wild Cats wordt afgewisseld door dans wedstrijden en een loterij. Dat laatste is vast om de kosten te drukken. „Alles is zonder winst bejag", vertelt Jan van Asten. „In Schiedam hebben wij roc kers helemaal niets te zoeken, terwijl we zo gek zijn op deze muziek en er graag op willen dansen. De eerste keer rock and roll-avond in zaal Beatrix was een doorslaand succes. Dus waarom niet doorgaan. Des noods om de twee maanden. Wat zeg ik? Elke maand"! Een eventueel succes op 9 april heeft het produktie-bureau „Westcoast Rock a Billies" niet afgewacht. Op zaterdag 7 mei is zaal Irene afgehuurd voor een rock (around the clock) nacht die volgens de laatste voorspel ling Schiedam op haar grond vesten zal doen trillen. De avond met de Wild Cats wordt gehouden in zaal Beatrix, Lange Kerkstraat 70. Aanvanp 20.00 uur. rartouche Boterstraat 6, Schiedam, telefoon 4735628 Vanaf 18 maart iedere vrijdag optredens 18 maart SCHIEDAM - Randstad is begin deze week terug naar af gegaan. Het uit zendbureau verhuisde van nummer 264 naar nummer 423 op de Rotterdamse- dijk. En dat is precies de plek waar het een kleine tien jaar geleden alweer al lemaal begon voor de ar beidsbemiddelaar bij uit stek. Toch was deze ogen schijnlijke achteruitgang reden om uitgebreid feest te vieren. Randstad Schiedam verwacht in '88 ruim 1400 sollicitanten in te kunnen schrijven en 600 mensen daadwerkelijk in meer dan 1200 banen tijdelijk aan het werk te krijgen. Cijfers waarvan het vaste team nog niet zo lang geleden alleen maar dromen kon. Grappig „We hebben een gigantische groei doorgemaakt," vertelt een opgewekte manager Patricia Maitland. „Het is inderdaad heel grappig dat we - nu we uit moesten kijken naar een grotere ruimte - weer terecht kwamen op onze oude stek. Alleen had den we daar destijds geen uit breidingsmogelijkheden. Inmid dels is in hetzelfde pand een be nedenverdieping vrijgekomen en die hebben we erbij gehuurd. Zodoende." In de nieuwe vestiging is er meer gelegenheid voor een indi viduele behandeling van sollici tanten en er zijn meer test- en opleidingsfaciliteiten, waardoor kwalitatief betere uitzendkrach ten kunnen worden uitgezon den. Kritische funkties zijn met name ervaren krachten op het gebied van tekstverwerking, technici op MTS-niveau en zie kenverzorgenden. Tekenend voor de belangrijke plek die Randstad inneemt in Schiedam, is het feit dat burge meester Scheeres dinsdagmid dag de nieuwe vestiging kwam openen. Uiteraard ging hij niet met lege handen naar het stads kantoor terug. Het uitzendbu reau gaf hem een kadotegoed- bon kado voor 1000 arbeidsu ren. De gemeente mag zelf kie zen wat voor kracht ze daar voor gaat inhuren. Volgens Patricia Maitland is het wel de bedoeling dat de arbeids- cheque op bijzondere wijze be nut wordt. De Randstad-mana ger: „Wij zijn wat je noemt hof leverancier van de gemeente wat betreft het tijdelijk perso neel. Er is nog niet bepaald voor wat voor kracht ons ge schenk benut zal worden, maar ik heb wel gehoord dat er voor een vakman of -vrouw gekozen zal worden waar heel de stad wat aan heeft. De tegoedbon is dan ook een extraatje om wat speciaals mee te doen." Ter gelegenheid van de opening van de nieuwe vestiging biedt Randstad Uitzendbureau haar cliënten bovendien de mogelijk heid één of meer van hun vaste personeelsleden deel te laten ne men aan een workshop „tele foonbehandeling (halverwege april). De telefoon is een visitekaartje van een bedrijf. En Randstad is specialist op het gebied van het op professionele wijze omgaan met dit communicatiemiddel. Van deze kennis wil ze haar cliënten laten profiteren. Het kantoor van Randstad Uit zendbureau bv op de Rotterdam- sedijk 423 in Schiedam heeft drie vaste medewerkers. De dienstverlening omvat uitzen ding op kantoor-, industrie-, technisch- en medisch terrein. Randstad Uitzendbureau is da gelijks geopend van half negen tot half zes en op vrijdag tot zes uur. SCHIEDAM - In de week van 26 februari t/m 3 maart 1988 Geboren: Sylvana M. L. d.v. de Mik-Jan- sen Bastiaan z.v. Feelders Lambert P. z.v. de Bruijn-van 't Hoff Kirsty J. d.v. Heukels-van der Boor Michael z.v. Bernard-van der Beek Helen A. d.v. Ramsaran-Bron- wasser Taner z.v. Begce-Begce Kim d.v. Rietkerken-Koster Jeffrey z.v. Welbie-van der Hoeven Marie-Claire d.v. Mansoer-van der Laan Leon z.v. Zuidgeest-Lansbergen Maurice z.v. Zorge-van Dijk Claudia P. d.v. Mens-Pool Ondertrouw: A. R. Balvers 29 jr. en H. M. van Gorcum 27 jr. P. L. Boon 22 jr. en D. M. L. C. L. Versteeg 22 jr. R. Broer 24 jr. en C. H. den. Dikken 21 jr. P. C. Hoogland 23 jr. en A. M. S. Ooms 21 jr. H. J. Tanis 26 jr. en J. Tijssen- raad 22 jr. R. F. Thierry 28 jr. en M. Bak ker 23 jr. W. Verveer 30 jr. en M. J. Geul 25 jr. SCHIEDAM - Hevig verweer van een 11-jarige jongen heeft niet kunnen voorkomen, dat zijn fiets onder zijn neus van daan werd gestolen. De jeugdige Schiedammer was aan het spe len in de Nassaulaan en had zijn fiets tegen een boom gezet. Een ongeveer 30-jarige passant pakte het rijwiel in het voorbij gaan beet en probeerde erop weg te komen. De jongen holde achter hem aan met de bedoe ling hem tegen te houden. Met de woorden - Hou je koest of ik trap je in elkaar - wist de fietsendief toch te ontkomen. De politie heeft, nog geen enkele aanwijzing over de identiteit van de man. Gehuwd: J. F. Houtman 31 jr. en F. N. Brandenburg 29 jr. Overleden: A. H. Dieters man, 70 jr. j W. A. Reisinger vr„ 82 jr., géh.> gew. met C. Goudappel D. Hoftijzer man, 63 jr. C. A. Holleman man, 78 jr. M. Bierhuize man, 68 jr. A. J. L. K. van der Windt man, 72 jr. M. W. L. Zagwijn vr., 87 jr. geh. gew. met N. Kapteijn J. van Koesveld man, 82 jr. H. van den Heuvel vr„ 81 jri" T. J. C. Hollander man, 74 jr. A. Windhouwer vr., 73 jr. ecKt-r gen. van J. J. Overdijk W. G. T. van Arkel man, 82 jr. Randstad manager Patricia Maitland overhandigt de tegoedbon aan burgemeester Reinier Scheeres SCHIEDAM - Het onderwijs staat bijna dagelijks in het cen trum van de belangstelling. He laas gaat het dan vaak over de problemen in dat onderwijs. Zelden lees of hoor je, dat er door al die onderwijsgevenden veelal keihard wordt gewerkt om voor kwalitatief goed onder wijs te zorgen. Dat gebeurt ook in Schiedam. Ook op de 17 openbare scholen voor basis- en speciaal onderwijs. Wil de kwaliteit van het onder wijs en de organisatie ervan op een hoog peil blijven, dan moeten met name de direkties van de scholen in de gelegen heid worden gesteld zich verder te bekwamen in het leiding ge ven in een tijd waarin de veran deringen elkaar snel opvolgen. De ouders/verzorgers van kin deren die op één van de zeven tien openbare scholen voor ba- sis- en speciaal onderwijs zitten, zullen donderdag 10 en vrijdag 11 maart niet de direkteur of de adjunkt-direkteur aan de tele foon krijgen als ze de school bellen. Ook op school zijn ze niet bereikbaar en als ze die da gen les moeten geven, zal dat door anderen worden opgevan gen. In samenwerking met de onder wijsbegeleidingsdienst „Nieuwe Waterweg Noord" en de Peda gogische Academie in Rotter dam wordt jaarlijks een twee daagse schoolleidingscursus ge organiseerd. In de Volkshoge school Olaertsduin in Rockanje zullen de 34 schoolleiders sa men met de beleidsadviseurs van de gemeente en met inscha keling van enkele deskundigen van elders, twee dagen intensief bezig zijn met een veelheid aan zaken die te maken hebben met het onderwijs anno 1988. Als de schoolleiders goed toege rust worden om op een efficiënte en moderne wijze leiding te ge ven aan de openbare scholen, dan komt dat direkt ten goede aan het onderwijs aan de kinde ren, die daarvoor graag twee da gen „hun" direkteur en adjunct- direkteur willen missen. Alle ouders hebben via een brief bericht ontvangen zodat ook zij weten waar die schoolleiding twee dagen uithangt. SCHIEDAM - Om een veiliger paddenoversteek mogelijk te maken gaat de gemeente dit voorjaar voor 't eerst weggedeelten van de Harreweg en de Kerkweg tijdelijk afsluiten voor alle ge motoriseerd verkeer. (Een recente stellingname van de provin cie, de formele wegbeheerder, gaf deze mogelijkheid). Tijdens de zogenaamde .hoofdtrek" (meestal van half maart tot begin april) worden de volgende weggedeelten van 19.30 uur 's avonds tot 01.00 uur 's nachts afgesloten: de Harreweg, tus sen de Scheepvaartweg en de Woudweg: de Kerkweg, tussen de grens bebouwde kom en de Joppelaan. De afsluiting geldt niét voor langzaam verkeer, waaronder landbouwvoertuigen. Vóór en na de hoofdtrek steken ook padden over, zij het in min dere mate. Hiervoor zullen dan minder ingrijpende maatrege len worden getroffen, namelijk alleen waarschuwingsborden. Omleidingsroutes worden niet aangegeven. „Wild Cats" zingen en kussen tegelijk. SCHIEDAM - De tasjesro vers hebben opnieuw toege slagen in Schiedam. Dit maal hadden zij het gemunt op een bejaard echtpaar, dat zondagavond liep te wandelen in de Marconi straat. Net als alle voorgaande ke ren de afgelopen weken, werd de tas van de schouder van de vrouw gerukt door de duopassagier van een brom fietser. Het tweetal droeg een rode en een zwarte helm en donkere kleding. In de tas van de Schiedamse za ten een bedrag van ongeveer 70 gulden en enkele per soonlijke dingen. Van de daders ontbreekt elk spoor. Paul Berg van Lips Optiek is opticien èn optometrist contactlensspecialist Als 't goed is weet hij alles over uw ogen, over zien, over kijken, over brillen en over lenzen. Als ANVC-contactlens- specialist behoort hij u uitvoerig en objectief te informeren en te adviseren over brillen en contact lenzen. Voor zoveel persoonlijke aandacht moet u wel even naar de Nolenslaan, want u mag er zelf ook wel iets voor doen! Prima opticien eigenlijk... ANVC-contactlensspecialist - OV-optometrist Nolenslaan 418 - Schiedam - tel: 010-4735384 Groen licht voor kapitaal renovatieprojekt UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN SCHIEDAM. KETHEL. ROT1ERDAM: WIJK OUD MATHENESSE WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagnummer tot donderdag 14.00 uur REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 1-9-87 DISCO DANCING Randstad terug naar af sasfetAd n 423 Al uw verzekeringen in één pak ket?. Verdien 10% omzetkorting op de premiell. Betaling per maand, kwartaal of halfjaar mogelijk. Assurantie financieringsbureau Lange Haven 102 Schiedam Telefoon 010-4262638 Vaartuigenverzekering no-claim, tot 45% voor 5 jaar schadevrij varen. Autoverzekering tot 75% no-claim, ook kwartaalpremie mogelijk. 59 Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 3