Computer happening voor leken en gevorderden Wolkenwandeling in Stedelijk Werkloosheid neemt toe to in heel Jaarconcert Harpe Davids 149- intercoiffure m 't Is heus, zij woont in Bernisse I en op -de-hoogte is ze want ook in dat stukje Zuid'Holland I verschijnt wekelijks ZUID-HOLLAND ./dat maak ik wel uit' HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 23 MAART 1988 PAGINA 17 SCHIEDAM - Schiedam krijgt een eigen jaarlijkse computerbeurs, van overi gens meer dan regionale allure: „Shift '88". Dit jaar voor het eerst, wordt in het Rijnmondgebied deze microcomputerbeurs voor particulieren gehou den. In de Margriethal, waar normaal allerlei sporten worden bedreven, zullen op paaszaterdag en de beide paasdagen com puterleveranciers, softwa- re-huizen, maar ook ge bruikersgroepen hun wa ren aanbieden en adviezen geven. De bedoeling is nu eens niet om vooral de gevorderde computer gebruikers - hobbyist of zakelijk gebruiker - aan zijn of haar trekken te laten komen maar ook de mensen die nog geen of pas een computer hebben, de „leek". Al is het natuurlijk zo dat er voor „gevorderden" best wat te zien en halen zal zijn. De gemeente verleent alle me dewerking aan deze beurs. Het stadsbestuur ziet in deze beurs een goede gelegenheid om Schiedam op te stoten in „de vaart der Nederlandse steden" op computergebied. Winkelsluitingswet Shift'88 wordt georganiseerd door Rob Hiele (37) en Huib Zandwijk (40), twee mensen die ook op andere gebieden noga) eens aktief zijn in Schiedam. Zij zijn ervan overtuigd dat de beurs een succes wordt. Vele honderden telefoontjes naar aanleiding van de advertentie campagne, die in volle gang is, getuigen van de grote belang stelling. Ook bij sommige standhouders zijn de verwach tingen hoog gespannen. Logisch overigens: de gemeente Schie dam heeft besloten ontheffing te verlenen van de winkelsluitings wet. Dat betekent dat er goede ren verkocht mogen worden. Gezien de vele „PC-privé-pro- jekten", waarbij werknemers door hun werkgevers in de gele genheid worden gesteld tegen een aantrekkelijke prijs compu ters aan te schaffen, wordt vooral verwacht dat de infor matiestands van de verschillen de gebruikersgroepen veel vra gen te verwerken krijgen. Men sen die pas een computer in huis hebben gekregen, zijn vaak niet in staat alle mogelijkheden van hun nieuw verworven ma chine dadelijk te doorgronden. Tijdens Shift'88 krijgen ze alle gelegenheid zich te oriënteren op de vele toepassingen die hun computer allemaal aankan. De monstraties zullen variëren van het maken van muziek tot tekstverwerken; van het ver vaardigen van de mooiste grafi sche kunstwerken tot het maken van gegevensbestanden, en alles wat daar tussenin zit. Voor de meest populaire com puters is er zelfs een aparte zaal ingericht waar deskundigen van SCHIEDAM - Na het overdonderend geweld van de grote hoeveelheid bij zondere boekensteunen in de eerste zaal van het Ste- Ki delijk Museum op de Hoogstraat, is het prettig bijkomen in de ruimte waar Nicolaas Gillesse zijn werk exposeert. Lopen langs de vele zachtgetinte doeken is een soort wande len in de wolken: warm, wollig en toch met beide benen op de grond blijven staan. Het nieuwe werk van Gillesse onderscheidt zich sterk van eerder werk en betekent een be langrijke stap in zijn ontwikke ling als kunstenaar. Na een pro ductieve periode, waarin de Rotterdammer schilderijen, te keningen en tapijten toonde, werd het even stil rond hem; nu echter verschijnt hij met een se rie van achtentwintig olieverf schilderijen, gepresenteerd on der de veelzeggende titel All Blues. De kleur blauw speelde bij Gil lesse altijd een voorname rol; zijn schilderijen waren vrijwel zonder uitzondering overwe gend blauw en in zijn tekenin gen combineerde hij architec tuur met blauwe wolkenluchten. In het huidige werk krijgt de term „blue" een verder reiken de strekking; het is een verwij zing naar een bepaalde stem ming. De vernieuwing van Gillesses kunst wordt voor een groot deel bepaald door een andere werk wijze en materiaalbehandeling. Zijn tekeningen muntten uit door afgewogen composities en minitueuze detaillering, de schilderijen waren breed opge zet en vitaal van kleur. Nu ech ter bouwt hij het schilderij sub tiel op uit verschillende verfla gen, buit de transpiratie van het materiaal uit en verleent de kleur zachtheid en nuancering waardoor een poëtische sfeer wordt opgeroepen. De grote waarde van het nieuwe werk van Nicolaas Gillesse is, dat een ieder die het bekijkt er op zijn eigen manier bij op reis kan. De tentoonstelling loppt tot 25 april 1988. VLAARDINGEN - Het werk loosheidscijfer in de regio Wa terweg Noord over de maand februari is door een toename van 176 uitgekomen op 9102 personen. Bij de mannen steeg het werkloosheidscijfer met 243 tot 5844 personen. Bij de vrou wen daalde het werkloosheids cijfer met 67 tot 3258 personen. 885 mensen lieten zich in febru ari als werkzoekend registreren terwijl 709 personen hun in schrijving bij het arbeidsbureau beëindigden. Het werkloos heidscijfer uitgedrukt in procen ten van de afhankelijke be roepsbevolking bedraagt nu voor de mannen 11,1% (was 10,6%) en voor de vrouwen 14,7% (was 15,0%). Zoals verwacht is gedurende de afgelopen maand het werkloos heidscijfer toegenomen. Met uitzondering van Hoek van Holland en Maasland, is in de overige gewestgemeenten de werkloosheid gestegen. De toe name van het aantal werklozen kan met name verklaard worden- door gestegen aanbod van metaalarbeiders. In Schiedam en Vlaardingen lie ten respectievelijk 146 en 90 mannen zich als werkzoekend in die beroepsgroep registreren. Net als in de vorige verslag- maand is de werkloosheid on der vrouwen in iedere gewestge meente afgenomen. Naast de metaalberoepen is de werkloosheid onder bouw-, ho- recaf- en kantoor/onderwijs per soneel, alsmede bij het perso neel in algemene dienst, even eens gestegen. Afname van de werkloosheid kwam het sterkst tot uitdrukking onder het soci aal/geneeskundig- en het han- delspersoneel. De uitstroom van schoolverla ters blijkt zich in afnemende zin te ontwikkelen. Doordat een aantal onderwijs-instellingen hun leerlingen nu reeds advise ren zich te laten registreren bij het arbeidsbureau, valt er onder deze groep nu al enige instroom te constateren. De werkloosheid onder de ove rige jeugdigen is bij de mannen vooral onder het horecaf-, han dels- en het kantoor en onder wijspersoneel toegenomen. Daarentegen lieten de land bouw, de scheepvaart, de levens genotmiddelen-industrie en het overige verkeer een gunstig beeld zien voor wat betreft de uitstroom. Bij de vrouwen toonden de handel en het perso neel in algemene dienst een re delijke uitstroom. Evenals in de maand januari vond de meeste uitstroom plaats onder de personen die korter dan drie maanden ston den ingeschreven. Ook nu weer is het aantal langdurig werklo zen toegenomen. Ten opzichte van februari 1987 zijn er in februari 1988 minder vacatures ingediend (40). Te genover een hoger aantal werk lozen (577) zijn er nu al 62 va catures minder beschikbaar dan in het vorige jaar rond deze tijd. 71 edities met 'n oplage van 1,8 miljoen. die gebruikersgroepen mensen met vragen rustig zittend uitge breid zullen helpen. Het is uit drukkelijk de bedoeling om zo wel gebruikers met bijzondere problemen op hun computer te helpen, als ook mensen die nog geen computer hebben en over wegen er een aan te schaffen. Attraktie De grote attraktie op deze beurs zal ongetwijfeld het toernooi „computer-graphics" zijn. Beursbezoekers kunnen deelne men aan een wedstrijd in het vervaardigen van mooie grafi sche plaatjes of zelfs heel korte animatiefilmpjes op verschillen de merken computers. Bekende beroeps-grafici en kunstenaars zullen het werk van deze ama teurs beoordelen. Het allerbeste werk wordt natuurlijk beloond met een prijs, die iets met com puters te maken heeft. Deelne mers kunnen hun tevoren thuis gemaakte werk op de beurs inle veren, maar mogen ook op de beurs zelf aan de slag. Ook voor diegenen die zich nog niet in de wereld van de auto matisering hebben gestort, zal de beurs aantrekkelijk zijn. En zelfs mensen die helemaal niets van computers willen weten, al thans niet wat de technische kant betreft, kunnen zich ver maken, bijvoorbeeld met de mogelijkheid om tegen schaak computers te spelen. De Com puterschaakvereniging Neder land zal in een enigszins afge zonderd deel van de beurshal publiek de gelegenheid bieden om de krachten met schaak computers te meten. Noodzakelijk Als deze beurs een succes wordt - en de organisatoren van de beurs zijn daarvan overtuigd - •zal het dus met steun van de ge meente Schiedam een jaarlijks weerkerende Paasbeurs voor computers worden. Hiele en Zandwijk menen dat een com puterbeurs voor het zuidwesten van ons land, dringend noodza kelijk is. Naar verwachting zul len de bezoekers zich echter niet alleen uit deze regio naar de beurs spoeden. De reakties die de organisatoren tot nu toe hebben gehad, kwamen uit het hele land. De beurs wordt gehouden op za terdag 2 (10.00 tot 18.00 uur), zondag 3 (11.00 tot 17.00 uur) en maandag 4 april (10 tot 17 uur) 1988. De toegangsprijs be draagt 7,50. OS SCHIEDAM - De Chris telijke Muziekvereniging „Harpe Davids" geeft tra ditioneel haar jaarconcert, ditmaal op 25 maart in het Passage Theater in Schie dam. Gezien de enorme in spanning die alle leden zich getroost hebben tij dens de voorbereiding be looft het een plezierige en vooral muzikaal zeer af wisselende avond te worden. Alle onderdelen van Schiedams grootste muziekvereniging zullen gedurende het avondvul lende programma (zo'n 3V2 uur muziek) aan bod komen. Het harmonieor kest van de vereniging zal de avond beginnen met een selectie van zowel klassie ke als moderne blaasmu ziek. Na het openingskoraal staan onder andere op het program ma de bekende Second Suite van Gustav Holst, de klassieke mars per Aspera ad Astra van Urbach, de prachtige fluit-solo Reigen Seliger Geister van von Glück, gespeeld door een veel belovend lid van de vereniging, Ellen Metaal, en de bewerking die Tom Parker van bekende Mozart melodieën maakte, The Young Amadeus. Daarnaast zal tevens een eerbetoon gemaakt worden aan de onlangs overle den componist Pi Scheffer. Als hommage aan deze voor de Ne derlandse muziekwereld belang rijke componist/arrangeur zal zijn werk „Man of Many Parts" ten gehore gebracht worden. Leerlingtamboers Ter afwisseling zullen de majo rettes en minirettes van de vere niging daarna op zowel muziek op band als op muziek van de drumfanfare hun eigen gemaak te shows aan het publiek tonen. Tevens worden de leerlingtam boers ook even voor het voet licht gehaald, om het publiek kennis te laten maken met de jongste aanwinst van de vereni ging. Voor de pauze zal ook de drumfanfare ten tonele komen met ondermeer twee klassieke marsen, de mars van de jonge prins van Friesland en de mars van de Staten van Holland. Te vens zijn er eigen composities van de instructeurs te beluiste ren. Als slot voor de pauze is er een gezamenlijk optreden van drumfanfare, majorettes en mi nirettes op muziek van „Puppet on a string" en „Happy days are here again". Jeugdorkest Na de pauze treedt het jeugdor kest van Harpe Davids voor het voetlicht. Dit jeugdorkest is in de loop van haar 5-jarig bestaan uitgegroeid van eenvoudig sa menspelgroepje tot jeugdorkest, en is hard op weg om in de toe komst een volwaardig B-orkest te worden. Om de veelal jeugdi ge leden van dit orkest voor te bereiden op het latere „grotere" werk worden ze in de gelegen heid gesteld nu hun muzikale vaardigheden voor een publiek van ruim 600 man ten gehore te brengen. Hierna volgt het tweede optre den van het harmonieorkest. Het programma van dit tweede orkestblok is tot op nu geheim gehouden, daar het orkest en haar dirigent Cees Kramer, het publiek een aangename verras sing wil bezorgen, door eens een andere kant van de muzikale mogelijkheden van Harpe Da vids te belichten. Wie benieuwd is naar die andere kant, zal tot op de avond zelf moeten wach ten. Wel belooft het een muzi kaal spektakel te worden, wat zeker in de smaak bij het pu bliek zal vallen. Tot slot zal de gehele vereniging zich nogmaals presenteren aan het publiek in een grootse finale met een feestelijk en bekend fi nalenummer. Kaarten voor dit concert zijn verkrijgbaar bij de volgende personen: H. Loendersloot, tel. 010-4731227; C. J. Ilmer, tel. 010-4711719; M. Jongste, tel. 010-4703996; E. van Dijk, tel. 010-4721941/4548397; Vereni gingsgebouw ('s avonds) 010- 4705393; en vanaf 21 maart aan de kassa van het Passagetheater in Schiedam. De prijs voor de kaarten is 7,50. Aanvang van het concert 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur open, het einde wordt rond 23.30 uur ver wacht. Afsprakenregeling bij Bureau Huisvesting SCHIEDAM - Het Bureau Huisvesting wil vanaf 5 april een afsprakenregeling gaan in voeren. Vanaf die datum kunnen bezoe kers voor de volgende handelin gen niet meer zomaar even bin nenstappen: 1) inleveren aanvraag tot regis tratie als woningzoekende (in schrijving); 2) verlenging registratie als wo ningzoekende (herinschrijving); 3) bespreken persoonlijke huis vestingsproblematiek; 4) informatieverstrekking woonmogelijkheden in Schie dam. De medewerkers van Bureau Huisvesting hopen dat zij met behulp van deze afsprakenrege ling iedereen de aandacht kun nen geven die hij verdient. Elke dag trekt het Bureau ruim honderd bezoekers. Steeds va ker komt het voor dat er op een dag een paar piekuren zijn, waarop iedereen tegelijk lijkt binnen te stappen. Voor de bezoekers is dat verve lend. Er ontstaan lange wacht tijden, men raakt geërgerd en doordat het zo druk is, wordt men gehaast, zodat het gesprek met de medewerker van het Bu reau Huisvesting niet datgene oplevert wat men ervan ver wachtte. Al een tijd worden er daarom voorbereidingen getroffen om aan deze situatie, die voor ajje betrokkenen onbevredigend isj een eind te maken. Vandaar deze invoering van een afspra, kenregeling. Afspraken maken kan: telefo* nisch 010-4732111, toestel 396 (van 08.30 tot 15.30 uur) of pefi soonlijk bij de receptie van hel Bureau Huisvesting (van 08.3(5 tot 15.30 uur), 's Gravelandsè# weg 567, tweede verdieping. Achteloos op de achterbank of nonchalant over de arm, de regenjas waar je in dit land niet buiten kunt. Twee-rij met ruit- en univoering. Polyester/ katoen. Beige, grijs en kaki. Normaal 179- Als Prijs Primeur Wij verzorgen graag uw reis per: Vliegtuig Touringcar Boot Eigen Vervoer Trein VLIEGREIZEN VOORJAAR 1988 Mobiplan M 2000 Eurojet PAASREIS PER LUXE TOURINGCAR UNIEKE VOORJAARSAKTIE DAGTOCHTEN 2e PAASDAG Ook op koopavond staan wij voor u klaar. De slimme kapper met de goeie ideeën De computer krijgt steeds meer fans v\ Eigenlijk komt Gillesses werk alleen in kleur tot haar recht. ^lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllljÉ ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De drumfanfare van Harpe Davids. Gran Canaria - Puerto Rico - 8 dagen App. Nevada Vertrek 6 april,bij 2 personen pp f 695,00 Kreta - 8 dagen App. Nufara nabij Heraklion Vertrek 7 april,bij 2 personen Tunesië - Monastir - 8 dagen Hotel Skanes el Hana**** op basis van halfpension.- Vertrek 12 april Op basis van een twee-persoonskamer ba/t/blk/Airco pp f 750,00 Duitsland - Rheinsfeld - 4 dagen Hotel Haus am Park Inklusief schitterende exkursies Vertrek 1 april volpension v a. pp f 325,00 Maak nu snel uw keuze en boek bij uw Snelle Vliet Reisburo, want wanneer u voor 23 april uw vakantie voor de zomer 1988 uoekt, biedt Snelle Vliet u tevens: 2 dagen Maastricht voor slechts f 99,00 inklusief vele extra's. Mississippi Queen - tocht per nostalgische raderboot inkl. koffie gebak, lunch en diner pp f 85,00 ?????-reis - inkl. koffie, lunch en diner pp f 69,00 Keukenhof - naar de bollen inkl. koffie gefcak, '12-uurtje' en entree pp 1 53,00 Zuid Limburg - inkl. koffie gebak, koffietafel en diner pp f 69,00 Brugge - inkl. koffie gebak en diner pp f 56,00 IJsselmeer - inkl. koffie gebak, koffietafel en diner pp f 72,00 De Veluwe - inkl. koffie, gebak, koffietafel, speurtocht en diner pp f 69,50 Achterhoek en oostelijk Gelderland inkl. koffie gebak, lunch, folkloristische verrassing en buffet-dansant pp f 74,00 Schiedam Broersvest 56, tel. 010 - 4733300 BOOT- AUTO- VLIEG- TOURINGCARREIZEN Voor mijn haar maak ik zelf wel uit dat ik naar Fox ga. Maar ik vertel het niet verder anders gaat straks iedereen... Vlaardingen: De Loper, tel 010 - 474 39 04 Schiedam: Borodinlaan 56, tel 010 - 470 72 28 Scheepvaartweg 63, tel 010 - 470 52 18

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 17