WETHOUDER VAN KLEEF GEEFT STARTSEIN NIEUWBOUW FABRIPLEIN VERLEENDE VERGUNNINGEN EEN WERELD VOL BOMEN EERSTE FASE TWEEDE FASE In februari heeft wethouder Hans van Kleef de eerste paal geslagen voor het nieuwbouwplan Fabristraat/Van der Elststraat/Huijsmansstraat in Schiedam- West. Het plan bestaat in totaal uit 62 woningwetwoningen. Burgemeester en wethouders heb ben onderstaande bouwvergunnin gen verleend. Belanghebbenden kunnen hierover nader informatie verkrijgen bij Bouw- en Woningtoe zicht in het Stadskantoor, elke mor gen van 8.30 tot 10.00 uur, telefoon 010-4260500 tst. 188/189. De gemeente Schiedam verleent dit jaar opnieuw medewerking aan de natio nale Boomfeestdag. Dit betekent dat kinderen de komende maand, net als in de afgelopen jaren, weer bomen zullen aanplanten op diverse plaatsen in de stad. De actie heeft ieder jaar een centraal thema. Ditmaal wordt het belang van bomen voor de Derde Wereld onder de aandacht gebracht. 988 VRIJDAG 25 MAART 1988 'T STADSERF PAGINA 7 De werkgroep nieuwbouw Van der Eist- straat van het projectteam Schiedam- West is in 1985 gestart met de voorberei ding van het plan. Na vaststelling van het programma van eisen en het afleggen van bezoeken aan diverse architectenbureaus en aan de door hen uitgevoerde werken, is het architectenbureau Pieter Weeda uit Rotterdam voorgedragen als architect voor het project. Het architectenbureau heeft na een aantal overlegvergaderingen in de werkgroep nieuwbouw naar aanleiding van de schetsontwerpen, een bouwplan ontwik keld voor 62 woningwetwoningen, ver deeld over drie blokken, te weten: blok 1: 26 woningen aan het Fabriplein en de Huijsmansstraat; blok 2: 12 woningen aan de westzijde van de Van der Elststraat en de Huijsmansstraat; blok 3: 24 woningen aan de oostzijde van de Van der Elststraat. Het plan is in september 1986 aan omwo nenden en belangstellenden gepresen teerd. Een gedeelte van de woningen is al voor de bouw aan toekomstige bewoners toegewezen (ruim dertig). Er is begonnen met de bouw van een eer ste fase waarin de 26 woningen van blok 1 gebouwd zullen worden. Deze woningen worden naar verwachting eind 1988 opge leverd. De eerste fase bestaat uit drie tweekamerwoningen, negen driekamer woningen, twaalf vierkamerwoningen en twee vijfkamerwoningen. De woningen (flats en maisonnettes) worden gebouwd in drie lagen. De woningen op de begane grond hebben alle een eigen tuin op het zuiden. De bovenwoningen hebben een balkon op het zuiden. Ook de woonka mers van alle woningen liggen op het zui den. De woningen uit de eerste fase hebben een woonkamer van 24 m2, een keuken van 8 tot 10 m2, een hoofdslaapkamer van circa 12 m2 en afhankelijk van het type woning, één of meerdere slaapka mers, variërend van 8 tot 11 m2. De wo ningen worden voorzien van een indivi duele c.v.-installatie met warmtapwater- voorziening. Door isolatie van begane- grondvloeren, wanden en dak is extra aandacht besteed aan de energie-aspec ten van de woningen. De voorlopige huren bedragen: tweekamerwoning: 400,- per maand; driekamerwoning: 430,- tot 475,- per maand; vierkamerwoning: 510,- tot 525,- per maand; vijfkamerwoning: 570,- per maand. Benadrukt moet worden dat dit voorlopi ge huren zijn. De definitieve berekening kan pas later worden gemaakt. Met de bouw van de tweede fase -36 wo ningen aan de Van der Elststraat en Huijsmansstraat- wordt later begonnen, mogelijk dit najaar. Hierbij gaat het om één tweekamerwoning, éénentwintig drie kamerwoningen en veertien vierkamerwo ningen. De voorlopige huren van die wo ningen zijn op dit moment nog niet be kend. Zoals al werd vermeld is een gedeelte van de woningen reeds vóór de bouw toege wezen aan toekomstige bewoners. De wo ningen die overblijven worden kort voor de oplevering toegewezen aan ingeschre ven woningzoekenden, volgens de gebrui kelijke toewijzingsregels. U kunt zich in schrijven bij bureau huisvesting, 's-Grave- landseweg 567. Gemeente Schiedam Het oprichten van 24 gestapelde woning wetwoningen aan de Rotterdamsedijk. Gemeente Schiedam Het oprichten van 157 woningwetwonin gen op een terrein aan de Laurens Cos- terstraat e.o. J. J. C. Hol Voor het vergroten van de woning Vlaar- dingseweg 22. Vastgoed Frans van der Winden B.V. Voor het bouwen van 6 serrewoningen aan de St. Pietersteeg. Nederlandse Middenstandsbank Voor het bouwen van een kantoor t.p.v. het bankgebouw Nieuwe Haven 115. C. W. Vredenbregt en E. H. Marrevee Voor het gedeeltelijk verbouwen van de woning Burg. Knappertlaan 208 A. N.V. W. A. Hoek's Machine- en Zuurstoffabriek Voor het plaatsen van een rijwielstalling en een containerkeet en diverse uitbrei dingen van opstallen op het terrein aan de Havenstraat 19. J. D. Molenaar Voor het verbouwen van de woning Spoorbaanstraat 14. J. H. M. Gunnewegh Voor het plaatsen van een schutting op de erfgrens langs de oostelijke en de zui delijke zijde van de tuin achter de woning Jacobus J. W. Boezemanstraat 3. H. Post Voor het verbouwen van het winkelpand Hoogstraat 76 I tot café en expositieruim te. Snackbar De Woudhoek Voor het uitbreiden van de snackbar aan de Boeier 2. Piet Steltman ("Ja, natuurlijk"), voorzitter van het landelijk comité, licht het thema nader toe: „Het Landelijk comité Nationale Boom feestdag wil met name onder onze jeugd belangstelling wekken voor bomen en bossen als belangrijke componenten van onze leefomgeving. Daarbij willen we van de concrete werkelijkheid uitgaan en dicht bij huis beginnen. Maar in feite is de totale wereld "ons aller huis". Vandaar dat we zo nu en dan ook over de grenzen heen kijken en de boom zien in een mondiaal perspectief. Daarom kozen we als thema voor de Nationale Boomfeestdag 1988 "Een wereld vol bo men". Bomen zijn een onmiskenbare schakel in processen die uiteindelijk zorgdragen voor de bodemvruchtbaarheid. Daar waar struiken en bomen verdwijnen loopt de vruchtbare bodem gevaar. Daar grijpt de erosie zijn kans en na betrekkelijk korte tijd rest een woestijn of in een andere si tuatie blijven kale rotsen over. Wie kent niet de schrikaanjagende beel den uit de Sahel of de onafzienbare kap- vlakten, waar eens tropische regenwou den de rijke gevarieerdheid in natuurlijk leven illustreerden. In het kader van de Nationale Boomfeest dag 1988 zal onze jeugd, maar zullen ook veel volwassenen, geconfronteerd worden met deze problematiek. Maar vooral wil len we laten zien hoe begroeiing een we zenlijke bijdrage kan leveren aan het scheppen van voorwaarden voor voedsel productie. Uiteindelijk verschaft ons dat de mogelijkheid om te werken aan het uit bannen van de honger. Bij de realisatie van dit thema zal worden samengewerkt met een groot aantal orga nisaties, zoals de Nederlandse Onderwijs Televisie, het jeugdblad Samsam, de No- vib en de Landbouwuniversiteit Wagenin- gen. Er zal ook worden getracht om gelden bij een te brengen zodat daarmee enkele be plantingsprojecten in Derde Wereldlanden kunnen worden opgezet. Het gaat daarbij om projecten in Colombia, de Kaapverdi- aanse Eilanden en Rwanda". Tot zover Piet Steltman. Een boom hier, een boom daar. Scouting Schiedam is de eerste groep die een concrete bijdrage heeft geleverd aan deze actie. Op 19 maart hebben de scouts een vogelbosje aangeplant aan de Bernardus IJzerdraatsingel in Schiedam- Woudhoek. Schiedamse Scouts hebben afgelopen zaterdag ruim tweehonderd struiken en boompjes aangeplant aan Bernardus IJzerdraatsingel. Door een goede samenwerking met de gemeente kan tevens een bedrag be schikbaar komen voor aanplant in de Derde Wereld. In 1988 zullen meer van dergelijke projecten op touw worden ge zet, waarbij met het planten van een boom in Nederland een bijdrage wordt geleverd aan een boom in de Derde We reld. Voor informatie over deze actie kunt u te recht bij Maarten Olthof van de dienst ge meentewerken, telefoon 010-4260500, toestel 356. Hier komen de eerste nieuwbouwwoningen bij het Fabriplein.

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 25