Het weer Posters in strijd tegen afvalberg V Eigenaar zoekt getuigen Jeugdland in de paasvakantie: Een traditie, maar geen routineklus P 11.00 ?0 de Winckelaer Programma Banketbakker Scheffers Albert Heijn P AAS-SLAGROOM TAART 0 Stadsblad uid'Holland „ELKE DAG VERS GEBAK ook op bestelling uw slagroomtaarten in lm Inbraak bij volkstuincomplex Thurlede RADIO ABAl Lift-goal ■■HIH ,Een wachter aan de poort van de portemonnee" Rodeo op Rijksweg SCHIEDAM - Gooi afval niet op straat. Zet huis- vuilzakken dichtgebonden op ophaaldag buiten. Geef klein chemisch afval mee aan de K.C.A.-wagen. Gooi batterijen in de spe ciale gele bakken. Werp glas in de glasbak. Om het afvalstoffenbeleid van de gemeente Schiedam te on dersteunen, onthulde wethouder Aad Wiegman (financiën en Openbare Nutsbedrijven Schie dam) gisteren twee fonkelnieu we affiches met pakkende tek sten als: „Afval daar waar 't hoort" en „Schiedam steeds schoner". De aanplakbiljetten, geesteskinderen van voorlichter Mari Dingenouts en publicist en vormgever Hans van der Sloot, worden op alle bedrijfs wagens van het Reinigingsbe- drijf geplakt. Ook moeten de posters aandacht vestigen op het 90-jarig bestaan van de rei nigingsdienst. Dat de ONS best wat hulp van de bevolking kunnen gebruiken, is algemeen bekend. Het oor deel van de Schiedamse jury voor de verkiezing „Schoonste stad van nederland" was niet mals. Als het afval door de ak- tie echt terecht komt waar het hoort, kan het jubileum van het Reinigingsbedrijf pas echt een feest worden. i Wethouder Aad Wiegman onthult de eerste affiche met pakkende tekst. WOENSDAG 30 MAART 1988 40e JAARGANG, NUMMER 25 OPLAGE 39.700 SCHIEDAM - Het mooie weer is nog niet eens daar of het volkstuincomplex Thurlede heeft al weer overlast van onge wenste bezoekers. Inbrekers richtten een ravage aan in een van de tuinhuisjes. Zij vernielden een aantal ruiten, slachtten een kip en probeerden daar soep van te koken. Het vuile servies en de rotzooi van hun slacht- en kookpartij lieten zij achter voor de eigenaar van het huisje. TV DEFEKT? Wij helpen direktli! Videospecialisten 99 99 SCHIEDAM - Eieren verven is er net niet meer bij, maar toch zal Jeugd land - dat dinsdagochtend 5 april om 10.00 uur los barst - nog een beetje met een paassausje overgoten zijn. „De groteren hebben het die vakantie altijd druk met sporttoernooien. Daarom richten we ons aanbod vooral op de klein tjes. En die blijven nu een maal wat langer met zo'n feest bezig. Daar spelen we dan op in. We hebben bijvoorbeeld al stapels ei- erdozen voor de knutse- luurtjes verzameld." Joop van Broekhoven, samen Tafeltje-dek-je - ezeltje strek je. met Riet van Immerzeel, de grote motor achter het kinderevenement heeft in middels een feilloos gevoel ontwikkeld voor de wensen en verlangens van zijn steeds nog maar groeiende klantenkring. Maar dat is niet de voornaam ste reden voor het succes van jeugdland, volgens de man die zoveel thuisblijvertjes al jaren lang een uit-de-kunst-vakantie weet te bezorgen. Van Broekho ven: „We hebben in de loop der jaren een kerngroep opgebouwd van zo'n 20 vrijwilligers, die al lemaal een gedeelte van de or ganisatie en begeleiding op zich nemen. Iedereen kan inmiddels bogen op een schat aan ervaring én toch is een Jeugdland-afleve ring voor niemand een routine klus. Iedere keer opnieuw is het weer een uitdaging echt iets goeds op poten te zetten. Dat is denk ik de kracht van dit eve nement." Speurtocht Toppers in de paasvakantie zijn ongetwijfeld de optredens van Kindertheater Johnny Mendola (met Assepoester) en het Neder lands Marionettentheater (met Tafeltje-dek-je, ezeltje-strek je). Klapper van het festijn belooft de afsluiting te worden op vrij dag 8 april. Traditiegetrouw trekt de wandeling door het Beatrixpark - met pannekoeke- ten in de kantine van voetbal vereniging Excelsior toe - veel belangstelling van jong én oud. Ook nu weer is Joop van Broekhoven erin geslaagd een speurtocht op niveau samen te stellen, die geschikt is voor alle leeftijden. De organisator van Jeugdland: „Ik bedenk altijd vragen, die de kinderen kunnen beantwoorden. Natuurlijk zit er een educatief kantje aan, maar op een speelse manier. Ik ben tenslotte geen schoolmeester, maar een feestmaker. Jeugdland na Pasen is een voor proeve voor het „grote pro gramma" dat dit jaar loopt van 4 tot en met 22 juli. Dinsdag, 5 april: 10.00 uur, Zuid: gebouw 't Zuiderkwartier, Leliestraat 10, filmvoorstelling. Toegang/ 1,-. 14.00 uur, Noord: W.O.C. „De Blauwe Brug, Bachplein 590, filmvoorstelling. Toegang 1,-. 14.00 uur, Zuid: gebouw 't Zuiderkwartier, creativiteit, gratis. Woensdag 6 april: 10.00 uur, Noord: Hof van Spaland, creativiteit. Toegang gratis. 10.15 uur, Oost: Edisonplein, spelcircuit. Toegang gratis. 14.00 uur, Nieuwland: D.C. De 4-molens, Nw. Damlaan 766, Kindertheater Johnny Mendola. Toegang/ 1,-. 14.00 uur, Centrum: Hemaplein, creativiteit. Toegang gratis. 14.15 uur, Noord: Schoolplein „De Klinker, Warmoezenierstraat, spelcircuit. Toegang gratis. Donderdag 7 april: 10.00 uur, Nieuwland: Dr. Wibautplein, creativiteit. Toegang gratis. 10.15 uur, West: Fr. Halsplein, spelcircuit. Toegang gratis. 10.30 uur, Noord: W.O.C. „De Blauwe Brug", Ned. Marionettentheater met „tafeltje dek je - ezeltje strek je". Toegang 1,-. 14.15 uur, Nieuwland: Dr. Wibautplein, spelcircuit. Toegang gratis. Vrijdag 8 april: 10.00 uur, Noord. Wandelpuzzeltocht (inschrijven in de kantine van Excel- sior'20). Deelname gratis. 10.30 uur, vertrek puzzeltocht. 14.00 uur, centrum/west: zaal Irene, Nieuwe Haven 155, Het Limburgs Jeugdtoneel met: Zwaan kleef aan". Toegang 1,-. Kaarten film/theater 15 minuten voor aanvang aan de zaal. WÊÊKÊÊÊÊË SCHIEDAM - De 14-jarige Bri an W. heeft zaterdagmiddag een paar uurtjes klem gezeten in een lift van een flat op het Chopin- plein. De jongen had een voetbal uit zijn handen laten glippen en die rolde meteen de liftschacht in, waardoor de lift niet meer op of neer kon. De brandweer moest er aan te pas komen om de onfortuinlijke sporter uit zijn benarde positie te bevrijden. SCHIEDAM - Een mas sale slachting heeft het af gelopen weekend in één klap een eind gemaakt aan het „levenswerk" van Jan Bakker. Dik elf jaar gele den opende de veehande laar van beroep op een lap grond langs de Poldervaart een kleine, maar bijzonde re kinderboerderij. Vooral 's zomers kwamen veel buurtbewoners uit de om geving van de Laan van Spieringshoek daar graag een kijkje nemen. Toen Bakker zoals gebruikelijk zaterdagochtend in alle vroegte nietsvermoedend zijn dieren wilde gaan voe deren, wachtte hem een af schuwelijke verrassing. De stallen zaten van onder tot boven vol bloed en van zijn zorgvuldig opgebouwde veestapel waren nog slechts twee koeien over. Al Jan's pauwen, kalkoenen, pa relhoenders en kippen die zo vreedzaam in het weiland hun kostje bij elkaar plachten te scharrelen waren verdwenen en ook een bok en drie drachtige geiten. Eén daarvan had al over twee weken moeten lammeren. Sporen De kans dat enkele van zijn beesten de moordpartij Rebben overleefd, is volgens dè „gele- genheidsboer" minimaal. „Ze hebben ze gewoon leeg laten lo pen, in zakken gestopt en mee genomen. Ik heb nog nooit zo veel bloed bij elkaar gezien. De sporen liepen zelfs over het pad helemaal tot aan scholenge meenschap Spieringshoek toe. Ik denk dat de daders daar hun wagen geparkeerd hadden," ver telt Bakker, die zelfs na dagen nog nauwelijks over de gebeur tenis kan spreken. Sadisme Omdat levende have niet te verzekeren valt, lijdt de veehan delaar een schade van meer dan 1000 gulden. Dat geld is voor hem niet méér dan een - zij het beroerde - bijkomstigheid. Een ontdane Jan Bakker: „Ze heb- %^erij s^e van de Dam gaat samenwerken met de nieuwe uit de Hagastraat nr. 1 in Schiedam-Zuid Om een leuke start te maken hebben wij voor u een van 16.00 ADVERTORIAL Nieuwe Albert Heijn supermarkt Hagastraat 1, Schiedam Zuid Jan Bakker: Ik moest eerst even slikken voordat ik de rommel kon ruimen.' ben Sik de keel afgesneden, dat was de witte geit die ik als eer ste aanschafte. Ze had al tien keer voor me gejongd en was echt mijn favoriet. Ik zou nog geen kip van mezelf door mijn keel kunnen krijgen, toch zou ik het kunnen begrijpen als ze zo'n dier de nek hadden omgedraaid. Maar om drachtige geiten om zeep te helpen, daar kan je ver stand niet bij. Dat is puur sadis me. Ik heb er geen ander woord voor." Huilen Jan Bakker hoopt dat omwo nenden misschien iets gehoord of gezien hebben van de daders. Zélf heeft hij er geen idee van, wat voor soort mensen zo'n slachting op hun geweten kun nen hebben: „Het zijn in ieder geval gewoon Hollanders ge weest, buitenlanders zouden nooit vlees van drachtige geiten willen eten. Toen ik de ravage hier zag, heb ik de deur van de schuur dicht geslagen en ben ik eerst thuis uit gaan huilen. Daarna heb ik aangifte gedaan bij de politie, ach je bent maar een van de velen natuurlijk. Ik heb een papiertje meegekregen en daarmee is wat hen betreft de kous af, ben ik bang. Van daar dat ik zelf op zoek ben naar eventuele getuigen. Ik moet er niet aan denken, dat die lui al dat vlees - ik schat zo'n 100 kilo bij elkaar - nu ook nog voor grof geld kunnen ver handelen." Jan Bakker mag dan geslagen zijn, gebroken is hij niet. Het heeft hem fors wat zelfoverwin ning gekost, maar de schuren en stallen van zijn boerderijtje langs de Poldervaart zijn inmid dels van de vloeren tot de pla fonds gereinigd. En als het even kan dan lopen er over een maand of wat meer nieuwe beesten te grazen in de weilan den langs het water. Alleen de vrolijke onbezorgdheid, die de dierenliefhebber eerst zo eigen was, die is waarschijnlijk voor goed verdwenen. SCHIEDAM - haar invloed AANBIEDING Zure permanent op donderdag en vrijdag van 120.00 voor 89.95 bent peters Rembrandtlaan 64-66 3177 VN Schiedam Tel. 010-4739557 De lente deed het afgelopen weekend niet alleen in de men sen- maar ook in de dierenwe reld gelderi. Een veulen dat ont snapte uit zijn weiland heeft za terdagmiddag heel wat overlast veroorzaakt. Het dier kwam via de A4 in de Beneluxtunnel terecht. De poli tie moest de hulp inroepen van een passerende automobilist om de vrijbuiter weer aan banden te kunnen leggen. Pas na een in tensieve jaagpartij slaagden de „gelegenheids-cowboys" erin het veulen te vangen en terug te bezorgen bij de rechtmatige ei genaar. De 15-jarige Natascha O. uit Delft raakte vrijdagochtend licht gewond toen ze tijdens een ritje over de Harreweg van de rug van haar paard afviel. Per ambulance werd zij naar het Gemeenteziekenhuis gebracht, waar men een lichte hersen schudding constateerde. Chr. Huygensstraat 3(ind.terr.) Strijen (Zuidholl. eilanden) Tel. 01854-3000 PvdA lanceert totaalplan voor binnenstad Zeekadetten aan streepjescode Rijnmond wint na grote achterstand Handhaving Rijnmond 2 nog steeds mogelijk Rustig Paasweekend In Passage Theater V, Bron: KNMI VRIJDAG 01/04 af en toe zon pleateelijk regen min. 3° midd.temp. 10° wind: W-4 ZATERDAG 02/04 half tot zwaar bew. plaatselijk regen min. 5° midd.temp. 10° wind: Z-4 ZONDAG 03/04 veel bewolking plaatselijk regen min. 5° midd.temp. 10° wind: 0-3 Bloedige slachting bij kinderboerderij Tel. 426077W733961 of 01899-15874 Groene!aan 95 /bkJ/ AS rwntoopfwm - mptnm Minor uw roomoMm on kooÊoolon 'x V3ÜJZS* Eerst op de koopavond naar Bas van der Heijden. Van tevoren uit mikken wat je nodig hebt. Dan met de hele bups naar de auto, inladen en wegwezen. Naar de caravan. Op een fijne stek in het Oosten van het land. Met alles wat je daar aan eten en drinken nodig hebt via Bas bij je. Zo gaat dat bij de familie Damme. Al jaren. Elke week en tijdens de vakanties helemaal. Geen zin om daar in zo'n bosrijk dorp eens ge zellig op de boodschappentoer te gaan? „Nee, dit is gemakkelijk en vooral goedkoper Je weet wat je koopt, dus dat je kwaliteit mee neemt. Bovendien vind je hier echt alles wat je nodig hebt. Dat weekendgebeuren doen we samen, waarbij mijn man het meest prijsbewust is. Noem hem een wachter aan de poort van de portemonnee. Doordeweeks pak ik de fiets om, weer of geen weer, zo'n twintig minuten te karren om hier in de supermarkt de „thuis"- boodschappen te doen. Blijf je nog fit bij ook", zegt Ineke Dam- me-Mink, met als achterliggende gedachte nog eens de gouden plak van de Vierdaagse te halen, want de zilveren hebben ze al. Bas van der Heijden valt wat haar betreft ook in de prijzen als het gaat om de Dirkx Discount Dro gisterij, vlak naast de Bas-deur en zeker de Dirk lll-slijterij. „Een zelfde sfeer. Opgeruimde, gezelli ge zaken. Maar toch de laagste prijzen". Of ze nog een kritische noot te kraken heeft, dringen we aan, want daar staan we zeker voor open. Ineke Damme, geboren Amsterdamse, nu al weer een kwart eeuw wonend in een rivier- Ineke Damme-Mink: „veel keus uit voorverpakte vlees waren" dorp, verloochent haar ingeboren Amsterdamse openhartigheid niet als ze direkt reageert met „Bas is zo". En dat is voor haar: duim omhoog. J9 heijn i incl. wassen, watergolf en knippen J KAPSALON - MAA T HA AR WERK - HAIRWA VING Meer dan 2.500 m2 antiek en nieuw geloogd grenen. 2e PAASDAG TOT 17.00 UUR GEOPEND. Nederlands grootste specialist Grootste keuze in authentiek Lloyd-Loom uit de 30-er jaren. Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 1