Eén van de bijna honderd verbazing wekkende paas- voordelen uithef Meubeldorp van de Winter/de Lange. DE SILVER^PECIAL PAASSURPRISE PRIJS 25.995.- PÜTO Ook Trend-serie voor 'nieuwe' Sunny Weer prijs voor Peugeot m Foldicar vraagt weinig plaats Rocky Wagon Special Nieuwe Mitsubishi Galant moderner maar niet markanter Met vele verrassende aanbiedingen en duizenden guldens voordeel Nissan gaat dóór. 'n schitterende Golf met een sterke 1,8 Ltr (schone) motor. En da's toch mooi voordeel Openingstijden: HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 1 APRIL 1988 PAGINA 11 door: Leo de Ruiter BRENG GERUST UW KINDEREN MEE Speciaal voor hen is en een grabbelton met leuke prijsjes eieren zoeken in de showroom fantastische kleurwedstrijd (superposter) met mooie prijzen. Toerenteller met Quartsklokje 5-versnellingsbak royale opbergvakken in beide portieren van binnenuit verstel bare buitenspiegels sportstuur flitsend zilver metallic midden console 175/70/13 HR banden komfortabele sportstoelen met hoofdsteun VELE AKTIEMODELLEN van de volkswagen Polo Golf, Jetta en Audi 100, Audi 80 (nu snel leverbaar) en natuurlijk de Volkswagen Passat. Ook staat er een keur van 80 geselekteerde occasions te wachten op een nieuwe eigenaar. Tot op de paas-show 1 april van 10.00 tot 21.00 uur 2 april van 10.00 tot 17.00 uur 3 april 1e paasdag gesloten 4 april 2e paasdag van 10.00 tot 17.00 uur Auto Garant bv Van Deventerstraat 15 (grens Rotterdam/Schiedam). Tel. 010 - 4766644. De nieuwe Mitsubishi Galant schaart zich nu namelijk in de rij van de weinig opvallende Japanse auto's. Het is ook een Japanse filosofie. De Japanner zelf is niet zo gecharmeerd van karakteristieke auto's. Au to's die wat afwijken van het traditionele worden in Japan zelf niet echt goed verkocht. De vorige Galant was in het thuisland niet zo'n succes en ook Honda scoort er met de aparte modellen niet zo hoog, vandaar dat o.a. de nieuwe Ci vic serie wat alledaagser en ronder is geworden, de Civic hatchback is weer een echte hatchback zoals er zovele zijn en de nieuwe sedan een echte recht-toe sedan, kortom de Toyota Corolla's, Nissan Sun- ny's, Mazda 323-en, Mitsubis hi Lancers en Honda Civics lijken weer aardig op elkaar. Ronde sedan De nieuwe Mitsubishi Galant volgt eenzelfde weg, het is een normale tamelijk rondige se dan geworden, zeker niet ex treem laag en/of breed van vo ren, en absoluut weinig wig- vorm, dus oplopend van ach teren. Tijdens de persintroduc tie gaven de Japanners dat volmondig toe, het uitgangs punt was niet een aërodynami sche karakteristieke Galant te ontwerpen, maar een gewoon goed functionele reisauto met een goede binnenruimte en veel comfort. De Cw waarde stond dan ook niet voorop, hij bedraagt zo'n 0.35 0.36 en dat is tegenover onze nieuwe Europese auto's zoals de Audi 80, Opel Omega, Peugeot 405 met 0.29 tot 0.30 zelfs slecht. Maar de Japanner heeft daar geen boodschap aan en aange zien het merendeel van de Ja- Nissan gaat door met de spe ciale Trend serie. Een aantal jaren geleden heeft Nissan de Trend gezet, zij bracht van haar modellen speciale exclu sieve series op de markt, 'Trend-serie' genaamd. Mo menteel kent Nissan in Micra en Bluebird een Trend serie, de Sunny die nog zo nieuw was had nog geen Trend, maar met ingang van de maand maart is dat verleden tijd, er is nu ook weer een Sunny Trend serie. De Trend is een zeer luxe en exclusieve uitvoering van het bestaande model, in dit geval dus de Sunny. De Trend heeft vele extra's, het is een zeer complete en luxueuze auto met door een aparte styling van o.a. wieldoppen, buiten spiegels en een decoratieve striping ook een exclusieve auto. En dat alles kost nauwe lijks iets meer. Extra's Bij de Sunny Trend wordt uit gegaan van het Sunny LX mo del, aan extra's verschijnt er dan voor ruim 2000,- op de Wederom heeft Peugeot in Duitsland van de lezers van Auto, Motor und Sport een onderscheiding in de wacht we ten te slepen en wel die van 'de beste kleine auto' voor de Peugeot 205. Hij werd dat zowel in de categorie importauto's alswel in de overall categorie. De Peugeot 205 neemt voor het vierde achtereenvolgende jaar de eerste plaats in in het segment van de kleine auto's met 23,9% van de stemmen, en plaatst zich met name vóór de VW Polo en de Opel Corsa. Bovendien behaalde dé Peu geot 205 38,6% van de stemmen in de categorie geïmpor teerde kleine auto's, zich daarmee plaatsend vóór de Honda Civic en de Fiat Uno. auto waarvoor maar 250,- betaald hoeft te worden: brons getint glas, aërodynamische wieldoppen, 2 van binnenuit verstelbare buitenspiegels, de coratieve striping, spatlappen voor en achter en Trend badge achter. Extra aan het interieur zijn sportstoelen, speciale stoelbe- kleding, portierbekleding met stof afgewerkt, opengewerkte hoofdsteunen, 3-spaaks sport stuur en sportief gestyleerde versnellingspook. De Nissan Sunny Trend is le verbaar in de kleur wit, en te gen meerprijs in de kleur grijs metallic, of een two/tone com binatie van rood/grijs metallic en zwart/grijs metallic. De Nissan Sunny Trend is er in 3, 4 en 5-deurs uitvoering en in de keuze met 1.3 benzi ne of 1.7 diesel motor. Hij start met de 3-deurs benzine voor 21.785,-. panse auto's nog altijd in eigen land en gelijkdenkende verre Oosterse staten moet worden verkocht gaat die mening voor. Hetzelfde zien we bij de andere Japanse merken. Maz da heeft de 929 om dezelfde redenen als toch enigszins klassieke sedan gebracht, Hon da de Legend, Toyota de Cam- ry en in eigen land de Cressi- da, Crown en Nissan de Lau rel en zeer zeker de klassieke Bluebird enz. De nieuwe Ga lant volgt dus deze Japanse fi losofie, die niet als onjuist moet worden afgedaan, maar naar Europese maatstaven mogelijk, de tijd zal dat leren, als ongunstig. In Europa is een auto kopen nog een belangrij ke gevoelskwestie, het model moet aanspreken, wat meestal inhoudt een beetje apart, wat karakteristiek, zijn. Wetende dat voornoemde me ning geheel subjectief is, dacht ik toch dat hij door een breed vlak gedragen wordt, in de royale en topklasse automo bielen scoren de Japanners niet hoog. Uitzonderingen Niettemin zijn er wat uitzon deringen, maar dan meestal door de prijs veroorzaakt, te denken valt bijv. aan de Nis san Bluebird, een royale klas se-auto met alles er op en er aan voor een bescheiden prijs. Voor de nieuwe Galant geldt dat ook, vooral Mitsubishi's importeur Hart Nibbrig en Greeve denkt er zo over. De nieuwe Galant met 1.8 motor start bij 28.795.- en dat is ze ker een aantrekkelijke prijs. Het is de 1.8 EL die al wel een zeer uitgebreide uitrusting heeft met o.a. een verstelbaar stuur, van binnen uit verstel bare buitenspiegel, stoffen be kleding, hoofdsteunen vóór en achter, getint glas, verzonken ruitenwissers met interval, een uitgebreid dashboard met di verse meters en waarschu wingslampjes, diverse afle- gruimten, kaartvakken, een controle met opbergvakje enz. Daarna komt de 1.8 GL Met nog rijkere uitrusting voor f 29.945.- en er is ook nog een GLX en GLS versie. Een an dere keus is er in motoren, naast de 1.8 een 2.0 liter. Deze 2.0 is er als normale injectie motor met 2 kleppen per cilin der en als Twincam motor met 4 kleppen per cilinder, dus 16 V met daarnaast nog de indeling als normaal aan zuigende motor en als turbo motor met intercooler. De vermogens van de drie 2.0 li ter motoren verhouden zich als 80 kW/110 PK en 103 kW/ 140 PK tot 150 kW/205 PK. Tot slot is er nog de 1.8 Tur bo-dieselmotor. Eind vorig jaar introduceerde Daihatsu de Rocky met een aantal technische verbeterin gen en een nieuw front. En als of dit nog niet genoeg is, wordt nu een speciale, zeer luxe ver sie daarvan op de markt ge bracht, een royale verhoogde Rocky Wagon Special. Deze Rocky Wagon Special is in een beperkt aantal te leve ren in zowel geel als grijs ken teken. De uitvoering is zeer luxueus en kan de vergelijking met een personenauto in de zelfde prijsklasse volledig aan. De Rocky Wagon is van huis uit al compleet uitgerust. Wat dacht u van een open dak, van binnenuit in 3 standen te ver stellen schokdempers, buiten spiegels, die van binnenuit verstelbaar zijn, toerenteller, hellinghoekmeter, digitaal klokje en intervalschakeling op de ruitewissers voor, maar ook een ruitewisser met sproeier achter. Toch heeft Daihatsu voor deze Wagon Special nog een aantal zaken aan deze lijst weten toe te voegen, zoals in hoogte ver stelbaar stuurwiel, koplamp sproeiers, die alleen werken als de halogeen koplampen bran den. De vloerbedekking is van antraciet grijs velour en op de geheel stoften bekleding van de voorstoelen is het woord 'Rocky Special' ingeweven. De Rocky Wagon Special wordt uitsluitend in een kleur geleverd, t.w. een combinatie van zilver en antraciet metal lic. De grille en de bumper, de handgrepen en buitenspiegels zijn verchroomd. Op de zij kanten is het woord Daihatsu aangebracht alsmede 'Rocky Special'. Rocky Van Door de gewijzigde wetgeving met betrekking tot de blinde- ringseisen zullen de Rocky's voortaan op grijs kenteken als geblindeerde versie worden ge leverd. Een uitzondering op deze regel zal de Rocky Wago nuitvoering zijn. Door het dak van de PVC-kap met 10 cm te verhogen, mogen de zijruiten blijven zitten en ontstaat er een nog ruimere laadruimte, die voldoet aan de wettelijke eisen. Er is een nieuw bagagewagen tje voor achter de auto geïntro duceerd, de Foldicar van het gelijknamige Foldi Car te Varsseveld. Het is een veelzij dig manusje van alles voor be drijven en particulieren, voor zakelijk transport of voor va kantie en vrije tijd, met als groot voordeel dat de bagage wagen opvouwbaar en demon tabel is. Voor mensen die incidenteel iets te vervoeren hebben en thuis (of in bedrijf) moeten woekeren met hun ruimte, kan de Foldicar een uitkomst bete kenen. Het kan zo gek niet zijn of deze aanhangwagen kan het vervoeren. Dankzij de vele accessoires als open en gesloten laadbak, verlengde dissels, fietsenhouder, lastdra ger en houders voor kano, boot of surfplank. Na gebruik kan de aanhanger worden in geklapt. Het pakketje van 130x60x45 cm dat dan over blijft, vergt minimale opber gruimte. Ingeklapt kan de Foldicar door de voordeur van de wo ning en in de lift. De aanhan ger kan daardoor bijvoorbeeld op zolder of het balkon van de woning worden opgeborgen. Deze opbergmogelijkheid heeft bovendien als voordeel, dat de eigenaar niet bevreesd hoeft te zijn, dat op zekere dag de aanhangwagen gestolen zal zijn. De Foldicar is uitvoerig in de praktijk getest, voldoet aan de eisen die de Rijksdienst voor het Wegverkeer aan aanhang wagens stelt en is tevens afge stemd op de normen van de ANWB. De chassisdelen van de Foldicar zijn scharnier- en inschuifbaar. De beide breed- tedelen, waarop de wielen zijn gemonteerd, kunnen naar vo ren worden geklapt en de leng- tedelen schuiven dan in el kaar. De trekhaak klapt naar boven. En zo blijft er van een trailer met een laadvermogen van 250 kg een gemakkelijk te hanteren pakketje over. Alle flexibele delen zijn zo gecon strueerd, dat er bij een even tuele ontgrendeling niets mis kan gaan. De wegligging van de Foldicar is voortreffelijk. De aanhanger vergt op acht smeerpunten na geen onder houd. James Wattweg 74-76 Vlaardingen Industrieterrein 'De Vergulde Hand' Parkeren geen probleem Telefonische informatie 010-4344503 De nieuwe Mitsubishi Galant is in Europa en Nederland ge ïntroduceerd. De nieuwe gene ratie Galant volgt een markant model op dat in 1983 zijn voor sprong vond. De nu 1988 Ga lant mag dus zeker moderner en technisch geavanceerder worden genoemd dan die 1983 Galant, maar of hij ook mar kanter dan wel karakteristie ker is, valt te betwijfelen. rasstfV" AUTOGARANTS PAASSHOW WWWJ LI tl J I.' U 'J U n W.n.n.n.P r.n n - „Auto Garant" B.V. ra m d«e rubriek sfu?/ b,Jdra8en aan BXXY 13/88 Royale, superkomfortabele hoekset. Helemaal bekleed met een mooie kwaliteit softleer. Keuze uit diverse kleuren.

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 11