Het weer a Wm Speuren in Beatrixpark Brand Goed is goedkoop bij Albert Heijn. ch V SVV vrijdag op Sky Channel Havenbewoners zeggennee" tegen komst pleziervaartuigen Discussiedag werpt eerstevruchtje "af Wegwijzer moet migrant naar werk leiden 6.99 3.50 I Stadsblad Zuid-Holland Ruzie vrijend bijgelegd op vluchtstrook In drie dagen tweemaal oefenen Dronken duo doopt" fietsen Betrapt RADIO ABA WOENSDAG 13 APRIL 1988 40e JAARGANG, NUMMER 29 OPLAGE 39.700 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 SCHIEDAM - Een kleine dui zend Schiedammertjes hebben dit jaar weer deelgenomen aan de paasaktiviteiten van Buro Jeugdland. Op de foto zijn de kinderen zeer aktief bezig met de vrijdag gehouden wandelpuz- zeltocht door het Beatrixpark. „Het aardige was deze keer dat er zoveel verschillende nationa liteiten aan het speuren waren. Een Franse en een Engelse deel nemer, een Portugees, een Spanjaard en een behoorlijk aantal Turkse en Marokkaanse kinderen. Nog even en we moeten het werkboekje in ver schillende talen maken," lacht Joop van Broekhoven, coördina tor van Buro Jeugdland. Aan de wandelpuzzeltocht waren ook prijzen verbonden. Na loting kwamen de volgende namen uit Joops hoge hoed: Gino Lioe Atjam, Pr. Maurits- straat; Jos Meijer, Kandelaar- weg; Patricia Knap, Maria- straat; Carlos Breddels, Brug manstraat; Ralph v.d. Heuvel, Van Marumstraat; Nelleke v.d. SCHIEDAM - In het weekend hebben zich in Schiedam twee branden voorgedaan. In de Van Smaleveltstraat vatte een elektrische deken vlam. De 32-jarige bewoner kreeg de smeulende deken niet naar buiten, zodat binnen een be hoorlijke schade ontstond. In een woning aan de Rot- terdamsedijk vatten twee matrassen vlam toen kinde ren op zolder met vuur aan het spelen waren. De brand werd, in dit geval door de bewoner, een 51-jarige Schiedammer, zelf geblust. r~i SCHIEDAM - De toneelvereni ging van Wijkcentrum de Erker gaat aan een nieuw stuk begin nen. Er wordt gerepeteerd op de woensdagavond van 20.00 uur tot 22.30 uur. De contributie bedraagt 5,- per maand. Leef tijd vanaf omstreeks 18 jaar. Belangstellenden kunnen nadere informatie inwinnen en zich op geven bij Wijkcentrum de Er ker, Jan van Avennestraat 32, tel. 010-4267767 of 010- 4263161. SCHIEDAM - Een ruzie tus sen een 18-jarige Schiedammer en een 17-jarig meisje uit Vlaar- dingen is zaterdagochtend om streeks half vijf op de vlucht strook van rijksweg 20 vrijend bijgelegd. Een wegenwachter van de ANWB was de eerste getuige van dit liefdesdrama, maar lichtte de politie onjuist in en sprak van een man langs de rij baan, vermoedelijk een ver keersslachtoffer. De politie was snel ter plaatse en trof twee goedgemutste jongelingen aan. Schouderkarbonade, kilo Sperziebonen, kilo De nieuwe Albert Heijn Supermarkt Hagastraat 1, Schiedam-Zuid SCHIEDAM - De Engelse satellietzender Sky Chan nel zendt aanstaande vrij dag om 23.00 uur een half uur durende special over SVV uit. Daarvoor werd er afgelopen dinsdagoch tend op het sportpark Har- ga opnames gemaakt. Met Jan Rietman wordt de ge schiedenis van de Schie- damse eerste divisionist belicht met onder andere het Nederlandse kampi oenschap uit 1949. Verder praat Rietman met SVV- voorzitter Martin de Jager over het huidige SW en over het gemeentelijke be leid. Oefenwedstrijden De komende drie dagen speelt SVV ook twee oefenwedstrij den. Donderdagavond oefent het team van trainer Sandor Po- povics tegen het Nederlands UEFA-elftal. De aanvang van deze wedstrijd is gratis en be gint om 18.00 uur op het SVV- terrein in sportpark Harga. Omdat SVV en Sparta komend weekend beiden niet in aktie hoeven te komen, spelen de twee verenigingen zaterdagmid dag om 16.00 uur een vriend schappelijke wedstrijd tegen el kaar. Voor deze wedstrijd geldt één tarief: 5,-. SCHIEDAM - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zater dag twee dronken Schiedam mers in de leeftijd van 20 en 21 jaar aangehouden die fietsen in de Lange Haven smeten. Om hoeveel tweewielers het gaat kon de politie maandag niet zeg gen. Er waren nog geen aangif ten van diefstal gedaan. „Maar tegenwoordig nemen veel gedu peerden niet eens meer de moei te om naar het bureau te ko men," verklaarde een woord voerder van politie. Tjalken, klippers en botters in de Lange Haven. De havenbewoners hebben geen bezwaar zo lieten ze merken op een informatieavond in het Stadskantoor. Maar watersporters zien ze liever doorvaren dan afmeren. Graaf, Herenpad; Wendy Bok horst, J. Smitpad; Debby Bok horst, J. Smitpad; Wanda Meeuws, Van Dijckstraat; Mar griet Visser, Mariastraat; David Ciricul, Rietkraag; Daniël Klaassen, Rooijaardsplein; Ray mond van Leeuwen, Laseurpad. De winnaars mogen op donder dag 14 april (tussen 12.00 en 13.00 uur) hun prijs komen op halen bij Buro Jeugdland, ge bouw 's Graveland, 's Grave- landseweg, 2e etage. SCHIEDAM, dinsdag - „Ze schoppen herrie tot diep in de nacht en staan tegen mijn gevel te urine ren. Als ik daarvan iets zeg, moet ik me nergen mee bemoeien. Maar de watersporters klagen zélf ook. Ik kan mij nog goed herinneren dat brooddron ken jongeren over hun ka juiten renden. We willen rust aan de Lange Haven. Molendagen of Branders- feesten oké, maar niet lan ger dan twee dagen." Boksschoolhouder en entertai ner Wim de Haan is woedend op de voorgenomen plannen van de gemeente om waterspor ters in de Lange Haven te laten dobberen. „Deze woorden zijn mij uit het hart gegrepen", rea geert Karei Poortvliet instem- mig. „Met pleziervaartuigen in de haven trek ie onrust naar ie toe en daar zitten we niet op te wachten. Ik moet er niet aan denken dat zo'n opgebouwde bloemenkraam met een kratje Heineken aan boord van mijn deur komt te liggen. Want hoe gaat het allemaal in z'n werk: Klaas belt zijn familie en zegt: komen jullie ook, want ik lig in Schiedam zo pittoresk. Er wordt aan boord gebarbecuid, er is la waai en niemand aan de Lange Haven kan zijn wagen meer kwijt. Een zooitje wordt het, ge loof me." Plannen Bij een aantal Lange Havenbe woners is de onplezierige herin nering aan de Molenfeesten weer boven komen drijven, nu de gemeente plannen ontvouwt om de kleine watersporter aan een twintig meter lange steiger haaks op de Taansteeg te laten afmeren. Tijdens een informa tieavond in het stadskantoor la ten ze dan ook geen seconde onbenut om hun grieven ken baar te maken. Bezwaren tegen de vier permanente ligplaatsen voor historische zeilende be- drijfvaartuigen zoals tjalken, klippers, botters en kotters (ter hoogte en aan de kant van de Havenkerk) zijn* er niet. De aard van zulke schepen past goed bij het historische karakter van de haven is hun mening. Hoogstens bestaat er irritatie over hun afvalwater dat direkt overboord wordt gekeild. „Tros-spektakel als tobbedan- sen kan Schiedam in de toe komst dan wel vergeten", merkt ex-bokser Wim de Haan min zaam op. Maar de watersporter, als voorbode van onheil, die moet maar hard doorvaren. Invloed De havenbewoners vragen zich overigens sterk af of hun kritiek wel invloed zal hebben op de besluitvorming van de stadsbe stuurders. De huis-aan-huis be zorgde nieuwsbrief van de Dienst Gemeentewerken over ligplaatsen en afmeermogelijk- heden in de Lange Haven lijkt in hun ogel wel erg definitief opgesteld. Zo moeten de be- drijfsvaartuigen en kleine water sport nog dit jaar in de haven liggen en wordt er in de nieuws brief zelfs gesproken over het uitbreiden van faciliteiten voor beide groepen. Schrikbeeld R. A. J. Vredebregt van econo mische aangelegenheden pro beert het „schrikbeeld" dat cen trumbewoners nu levendig voor ogen hebben wat af te zwakken. „Er kunnen afspraken worden gemaakt dat het juist géén rom meltje wordt. Bijvoorbeeld met het oprichten van een werk groep. Een massaal karakter zo als bij de Brandersfeesten en Molendagen krijgt het toch niet, aan de steiger kunnen hoogstens vier pleziervaartuigen liggen." „Over parkeerproblemen langs de haven, hoeven ook geen zor gen gemaakt te worden", gaat Flip Bohre van stadsontwikke ling verder. Aan het einde van dit jaar komen we met een plan om in de binnenstad parkeer vakken te reserveren voor men- 16 april organiseert Clubhuis Oost, Galileistraat 86, Schie dam, een geweldige kinderkle ding- en speelgoedbeurs. Voor weinig geld kan men dan kle ding of speelgoed voor de kin deren kopen. Spullen verkopen kan ook. Inleveren in het club huis op vrijdag 15 april van 13.00-15.00 uur. De kinderkle ding- en speelgoedbeurs wordt gehouden zaterdag 16 april van 11.00-15.00 uur. Dinsdagavond 19 april houdt het CNV, afdeling Schiedam, weer het maandelijkse leden- hulp-spreekuur in het C.S.B.-ge- bouw, Lange Haven 73. Het spreekuur is van 19.00 tot 20.00 uur en op dat tijdstip bereik baar onder nummer 4267486. SCHIEDAM - S. Ramk- helawan, begeleider van culturele minderheden bij de Stichting Beroepsedu catie Nieuwe Waterweg Noord is zeer in zijn nop jes met de „Wegwijzer voor scholing en werk" die hij maandag uit handen kreeg van de wethouders voor minderheidszaken uit de drie Waterweggemeen ten. Vijf weken geleden maakte hij een begin om alle instanties die in Schie dam, Vlaardingen en Maassluis raakvlakken met migrantenwerk verto nen, te documenteren. Een moeizaam karwei, dat met de komst van de wegwijzer een overbodige klus is ge worden. De „Wegwijzer voor scholing en werk" bevat informatie voor migranten over: cursussen en opleidingen, het starten van een eigen bedrijf en het zoeken van werk en stageplaatsen in deze regio. Voor de rest is er een hele rits adressen opgenomen voor advies en hulpverlening. De migranten weten niet altijd even goed de weg te vinden in het aanbod dat vele instellingen bieden, schrijven de wethouders in hun voorwoord. Maar de brochure is in eerste instantie niet voor hen, maar voor funk- tionarissen bedoeld die werk zaam zijn bij gemeentelijke of particuliere instellingen. En da gelijks met hulpverlening aan migranten te maken hebben. Klaarblijkelijk leven zij al jaren in een waar „doolhof'. „Met behulp van de wegwijzer kun nen ze de buitenlanders sneller naar de juiste instanties door verwijzen," zeggen de wethou ders van Schiedam, Vlaardin gen en Maassluis. Het drietal heeft geen kritiek op deze funk- tionarissen. „Het kost teveel tijd om alles te overzien" en „iedereen werkt nu eenmaal in z'n eigen straatje," aldus enkele reakties. Ogen Presenteerden Schiedam en Vlaardingen in het verleden de wegwijzer over gezondheids zorg, dit „migrantenstadsgidsje" is het eerste resultaat van de Waterweggemeenten na een ge zamenlijke discussiedag in '87. Deze dag wordt door de wet houders Maarleveld, Hafkamp en Snoeck nog steeds gezien als de dag dat eindelijk de „ogen" open gingen en de „koppen" bij elkaar werden gestoken. „We wisten van eikaars bestaan, maar kenden elkaar onvoldoen de: „Vroeger zat het minderhe denbeleid in de hoek van de softe sector. Waar het om gaat is dat de buitenlander aan de bak moet komen, daar draait al les om." Motto Onder het motto: weinig praten veel doen, wordt er zo snel mo gelijk een netwerk van ambte naren en niet-ambtenaren uitge zet. Het gaat vooral om mensen die betrokken zijn bij de ar beidsmarktpositie van buiten landers. Het organiseren van bijeenkomsten, studiedagen en het uitgeven van een nieuws brief zijn enkele aktiviteiten. sen die in de directe omgeving wonen en werken. We zullen daar nog een informatieavond over houden." Lang „Hoelang kunnen die water sporters in de haven blijven lig gen. Toch niet permanent, vraagt een van de dertig aanwe zigen in de kantine van het Stadskantoor. Vredebregt ant woordt: „Maximaal twee of drie dagen, denken wij. We kunnen moeilijk om elf uur 's avonds de trossen loskappen lijkt mij." „Nee, dat doen wij wel", roept iemand. „Die Schiedammers hè, die zijn zó negatief', zucht een wat oudere man achterin de zaal. Binnenkort neemt B W een beslissing over al of niet afmeer- mogelijkheden en ligplaatsen in de Lange Haven. Het standpunt van de havenbewoners is be kend. TV DEFEKT? VtdeospeciaKsten SCHIEDAM - Een 46-jarige Schiedammer is vrijdagnacht door de politie op heterdaad be trapt toen hij met vier baken vol groen de plantenschuit aan de Nieuwe Haven wilde verla ten. Tegen de man is proces verbaal opgemaakt. De wethouders Luub Hafkamp (Schiedam), Ary Maarleveld (Vlaardingen) en L. Snoeck- Schuller (Maassluis) overhandigen de „Wegwijzer voor scholing en werk" aan S. Ramkhela- wan van de Stichting Beroepseducatie Nieuwe Waterweg Noord. Deze brochure is het laatste grote karwei van voorlichter Hanneke Burggraaf die sinds kort elders in het land aan de slag is. Wegwijzer moet migrant naar werk leiden Bruggenloop Gebrild trio in Teerstoof Vechtpartij In De Blauwe Brug Wan Woeman S jow uitverkocht Ursus loopt zich vast op Animo-muur Duivenberlchten Schiedam schaakt E albert heijn VRIJDAG 15/04 ZATERDAG 16/04 zonnig zonnig droog droog Bron: min. 1° midd.temp. 14° min. 4° midd.temp. 17' KNMI wind: Z-2 wind: Z-3 ZONDAG 17/04 perioden met zon droog min. 5° midd.temp. 17° wind: Z-4 95 'Geen herrie voor m'n deur' Wij helpen direkt!!! Tel. 4260778-4733961 Of 01899-15874 Groenelaan 95 Vvtoop Inruk Rfmtm Ook norm ottmtchirm on kootkmton fflW x Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 1