Volop bezoek in Schiedamse havens Poelier organiseert feestmaal Programma „Noord-Zuid, nodigt u uit" Programma Podium Boomfeestdag in Noord grootscheeps gevierd BiHB s Lijnen •WTJar Amateurs krijgen kans Valerius en HVK fuseren Kleijweg SIRIH SS lil 'het NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 15 APRIL 1988 PAGINA 9 SCHIEDAM - De zomer komt er weer aan. Voor menigeen een reden om in de spiegel te kij ken. Juist omdat zomerkleding minder verhullend is, zult u er misschien wel kilo's af willen verzuchten. Helaas, het afvallen heeft meer voeten in de aarde. Om weer eens kritisch naar uw gewicht en mogelijkheden van afvallen te kijken, organiseert de kruis vereniging een thema-avond' over verantwoord lijnen. De avond wordt woensdag 27 april van 20.00-21.30 uur ge houden in Clubhuis Zuid, Dwarsstraat 42. De entree is gratis voor leden van de kruis vereniging, anderen betalen 2,50. SCHIEDAM - De bedrijvigheid in de Schiedamse binnenha vens neemt het komend vaarseizoen, dat loopt vanaf vandaag tot 15 oktober, toe. De extra brug- en sluisopeningen die vorig jaar, bij wijze van proef werden verruimd, worden dit jaar ge continueerd. Op deze wijze wordt verder gestalte gegeven aan de wensen van de openlucht (water)recreatie in het algemeen en de Schiedamse watersportverenigingen in het bijzonder. De Watersportverenigingen hebben hun aktiviteiten verhoogd. Het is bekend dat watersportvereniging De Vrije Liggers, die begin mei hun eerste lustrum vieren, definitief hun „eigen stekkie" met afmeermogelijkheden hebben gevonden in de Schie nabij de Hulpbrug. De Rotterdamse Watersportvereni ging De Schie brengt zaterdag 30 april (Koninginnedag) en zondag 1 mei met plusminus 30 pleziervaartuigen een bezoek aan Schiedam. Ze meren af in de Nieuwe Haven. De schippers en meevarenden bekijken de molens en het museum en vieren zaterdagavond feest in zaal Irene. Inmiddels is dan bekend welke beslissing de Gemeenteraad op maandag 18 april heeft genomen met betrekking tot de voor zieningen voor het afmeren van 4 historische bedrijfsvaartui- gen in de Lange Haven (tussen Koemarktbrug en Appelmarkt- brug) en de voorzieningen voor ligplaatsen van passanten in de Lange Haven, de Schie (nabij Zakkendragershuisje), Noord- vestgracht en de zwaaikom nabij de Proveniersbrug. Naast de mogelijkheden die de pleziervaart heeft om Schiedam te bezoeken vinden aktiviteiten plaats waarop aangesloten kan worden. Zaterdag 17 en zondag 18 september zal het eerste weekend van de Brandersfeesten deels in het teken komen te staan van de watersport. Nu reeds vindt overleg plaats met de Schiedamse watersport verenigingen over de wijze waarop zij invulling gaan geven aan dit weekend. Zeker is dat de Verlichte Gondelvaart weer een van de hoogtepunten van het watersportweekend zal worden. De voorbereidingen zijn in volle gang. Ook tijdens de Molendagen, zaterdag 14 en zondag 15 mei, zullen historische bedrijfsvaartuigen waaronder Westlanders en Zalmschouwen voor de nodige bedrijvigheid zorgen in de Schiedamse binnenhavens. VLAARDINGEN - Op het ogenblik leven er tus sen de zes en acht vossen in de Vlaardingse Broek polder. Vorig jaar lag dat aantal nog flink wat hoger. Van zeker drie paren was bekend dat ze jongen ge worpen hadden. Een vos werpt gemiddeld zo'n vier jongen. Omdat een te hoog aantal vossen de wildstand zou bedreigen, is er in het najaar van 1987 en in het vroege voorjaar van dit jaar ge jaagd op de dieren. Hierte gen wordt geprotesteerd door de Koninklijke Ne derlandse Natuurhistori sche Vereniging, afdeling Waterweg-noord. W. Breedveld van de vereni ging schrijft in een brief aan de raadsleden dat de vossenjacht in de Broek polder niet noodzakelijk is. Rabiës vindt men in dit gedeelte van Nederland niet en wordt hoogstens geïmporteerd uit België en Duitsland. In de grensstre ken met die landen vindt men ook de meeste geval len van de ziekte. Het idee dat de vossenstand zich zonder ingrijpen alsmaar zou uitbreiden wijst Breedveld ook van de hand. "De vos regelt zelf zijn aantal. De Nederland se dichtheid varieert van één dier per 25 tot 50 hec tare", zo schrijft hij. Ook wijst Breedveld erop dat de vos zich toelegt op gemakke lijk te vangen talrijke prooi, waardoor schaarse dieren niet uitgeroeid zouden worden. Op die gronden verzoekt hij de ge meenteraad ervoor te zorgen dat de vossenjacht wordt beëin digd. Jagermeester Blom is ver antwoordelijk voor alle jacht in de Broekpolder. Hij vindt dat het beleid zoals dat nu wordt gevoerd juist is. "Rabiës is maar één van de redenen dat er gejaagd wordt. Persoonlijk ben ik daar niet zo bang van. We grijpen pas in als er sprake is van een meer dan aanvaardbare SCHIEDAM - Het gerucht dat al enige tijd in de lucht hing is op 12 en 13 april waarheid geworden. De handbalverenigingen Vale rius en HVK gaan fuseren. Op de twee eerder genoem de dagen hielden de vereni gingen afzonderlijk een bui tengewone ledenvergade ring, waar met overweldi gende statutaire meerder heid werd besloten om over te gaan tot de fusie. Wan neer het samengaan een de finitief karakter moet krij gen is momenteel nog niet bekend. schade. Ik heb de vossenstand kunstmatig 'hoog gehouden, maar in augustus vorig jaar brak er mixomatose uit onder de konijnen (konijnen zijn het hoofdbestanddeel van het voed sel van vossen). In vier tot zes weken werd de konijnenstand letterlijk gedecimeerd. Ik schat dat er nog tien procent zat van wat er normaal zit. En als er geen konijnen meer zijn moeten de vossen iets anders eten. Om ervoor te zorgen dat broedende vogels (bodembroeders) niet ten prooi zouden vallen aan de vos sen is er toen gejaagd". Een drietal particuliere jagers heeft toestemming om in de Broek polder te jagen. Zij krijgen daar voor gerichte opdrachten van de jagermeester. "Die mensen lopen niet het hele jaar te schie ten, zij observeren ook en voe ren bij, als dat nodig is". Natuurlijk dood De vossen die er na de bejaging over zijn hebben inmiddels waarschijnlijk ook al weer ge jongd, aldus Blom. De vossen stand is dus ook nu nog vrij hoog in de Broekpolder, zeker als men de aanbeveling van de Wereldgezondheidsorganisatie, die zegt dat een vossenpopulatie van 2 a 6 per duizend hectare de gewenste situatie zou zijn. Voorlopig zal er echter niet op de dieren gejaagd worden. "Je moet er van uit gaan dat een derde van het bestand per sei zoen een natuurlijke dood sterft. Het zijn erg kwetsbare dieren, ze zitten overal in. En begrijp me goed, ik ben de laat ste die de vossen weg wil heb ben. de vos is een prachtig dier hoor. We grijpen niet eerder if) dan noodzakelijk is. Volgend najaar zien we wel weer." Ove rigens spreekt men bij de ge meente over de mogelijkheid om ook reeën uit te zetten in de polder. Op het ogenblik is er ze ker één reegeit, waarvan Blom niet uitsluit dat ze drachtig is. In een ook door Blom geschre ven adviesnota 'grofwild' wordt dit gemeld. In die nota wordt ook gezegd dat de Broekpolder als biotoop geschikt is voor een goede ont wikkeling van reewild. "Over wogen zou dan ook kunnen worden de natuur een handje te helpen en - na verkregen toe stemming van Faunabeheer - een aantal reeën uit te zetten." Als dat zou gebeuren is dat vol gens Blom "uitsluitend om de recreanten van wild te laten ge nieten en zeker niet voor de jacht." Volgende week maandag spreek de commissie algemene zaken erover. A SCHIEDAM - Stratenmakers en werklui die de nieuwe riole ringen aanleggen in de St. Li- duinastraat werden woensdag op een gratis maaltijd onthaald door de eigenaar van „Poelier Sluis", Ton van der Geest. Van der Geest zag snel tien overheerlijke kippen van de gro te serveerschaal verdwijnen. „Ach, het is een spontaan idee. Momenteel werken ze pal voor mijn deur. Als ik met de wagen eruit moet om kippen weg te brengen doen ze ook niet moei lijk. Nee, het verloopt allemaal best soepel.Medio september moet het karwei in de St. Liduina- straat geklaard zijn. Dinsdag 19 april: Vrouwenprogramma: vrouwen in de Derde Wereld. Gerda Ha vertong presenteert het pro gramma waarbij zijzelf, Judith de Kom, Ana Maria Conrado en Wies Bloemen poëzie en ver halen voorlezen, muziek ten ge hore brengen en dansen. Aanvang 20.15 uur in De Teer- stoof, Nieuwstraat 12, Schie dam. De toegang is gratis, maar vrouwen dienen zich aan te melden bij de VLOS, telefoon 4601877. Woensdag 20 april: Film: Gandhi, India (1982). De toegang is gratis. Aanvang 20.15 uur in het Passagetheater, Pas sage 9-13, Schiedam. Film: Onweer in de verte, India (1972). De toegang is gratis. Aanvang 20.30 uur in de Film zaal, Schiedamseweg 51, Vlaar- dingen. Donderdag 21 april: Film: Leila en de wolven, Liba non (1985). Aanvang 15.00 uur in de Filmzaal, Schiedamseweg 51, Vlaardingen. Film: Schaduw van de aarde. Aanvang 15.00 uur in de Har monie, Schiedamseweg 51, Vlaardingen. Film: Missing, Chili (1982). Aanvang 20.30 uur in de Har monie, Schiedamseweg 51, Vlaardingen. Film: Gandhi, India (1982). Filmzaal, Schiedamseweg 51, Vlaardingen. De toegang is gratis. Vrijdag 22 april: Discussieavond „Noord-Zuid in Harmonie" waaraan de burge meesters van Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis aan deelne men. De bekende journalisten Dick van der Lugt en Aad Riet veld zullen discussies uitlokken over ontwikkelingssamenwer king en de rol van de gemeen ten daarbij. Tevens geven twee deskundigen op het gebied van ontwikkelingssamenwerking hun visie. Ook op deze avond volop aandacht voor cultuur: de Peruaanse band Kimsataki treedt op en de Surinaamse Ju dith de Kom draagt poëzie voor. Aanvang 20.00 uur in de Harmonie, Schiedamseweg 51, Vlaardingen. Film: De schaduw van de aar de, Tunesië (1982). Aanvang 20.00 uur in De Teerstoof Nieuwstraat 12, Schiedam. Film: Een stukje paradijs, Tur kije (1985). Aanvang 22.00 uur in De Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam. Film: Onweer in de verte, India (1972). Aanvang 20.00 uur in de Filmzaal, Schiedamseweg 51, Vlaardingen. De toegang is gratis. Zaterdag 23 april: Slot/marktmanifestatie. Plaats: in en rond het stadhuis en de Grote Kerk in Vlaardingen. Tijd: 11.00-17.00 uur. De manifestatie wordt geopend door burgemeester Van Es van Maassluis. Er zijn tal van ten toonstellingen, optredens, dia voorstellingen en kraampjes met informatie, hapjes en drankjes. SCHIEDAM - Uiteraard weer levende muziek dit weekend in café Podium aan de Lange Ha ven. Vrijdagavond treedt de for matie „The Ralatives" op. De toegang bedraagt drie gulden. Aanvang 22.30 uur. Zaterdag bizarre geluiden, ex plosieve baslijnen en messcherp zangwerk van de band „Hot- news". Aanvang 22.30 uur, de toegang is vier gulden. SCHIEDAM - Eergisteren gingen de leerlingen van de Woud- hoekschool in het kader van de Nationale Boomfeestdag, een groot aantal struiken en bomen langs de Kasteelweg planten. Het thema van de Nationale Boomfeestdag 1988 is „Een we reld vol bomen". Het belang van bomen voor de Derde We reld wordt hiermee onderstreept. Voorafgaande aan de plan- taktie kregen de kinderen in de klas een diaserie over dit the ma te zien. Ook kregen ze van Arie Vos van de dienst gemeen tewerken uitleg over het planten van bomen en struiken. De bomen en struiken die werden geplant (zo'n 300 bomen en vele struiken) bestaan onder andere uit els, wilg, populier, slee doorn, veldesdoorn, vlier, cornoelje, Gelderse roos en krente- boompje. In de klas ontvingen de kinderen een mooie boomposter met daarop de Nederlandse inheemse bomen, en een lesdoos met lesmateriaal over bomen. Als presentje kregen de kinderen een boomcertificaat en de school een vaantje. SCHIEDAM - Voor de eerste keer wordt op 24 april in de Margriethal de amateurkunst manifestatie „Artistieke han den" gehouden. Deelnemers kunnen alleen mensen zijn met min of meer kunstzinnige hobbies zoals: poppen maken, keramiek, schil deren en origami om zodoende hun hobby te kunnen voortzet ten. De hobbyisten mogen hun kant en klare werkstukken te koop aanbieden. Voor handela ren is er echter geen plaats. Openingstijden: van elf tot zes uur. Inlichtingen: 04165-1790. Echte, eerlijke boerenzuivel, rechtstreeks van de boerderij. Natuurlijke produkten, gezond en lekker. Zonder toevoegingen als kleurstoffen en conserveringsmiddelen. Zuivelboerderij Kleijweg, Abtswoude 23a, tussen Delft-Tanthof en Schiedam-Kethel, levert: Boerenboter, 20 soorten boerenkaas, volle melk, boerenkarnemelk, boerenyoghurt, vla en kwark. Boter, karnemelk, yoghurt en kwark, vol gens oud recept bereid, hebben een milde, zachte smaak en zijn rijk aan vitaminen. Tot 23/4 bij besteding van tenminste 5,- Geopend maandag t/m vrijdag: 13.30- 18.00 uur zaterdag: 10.00 - 16.00 uur Zuivelboerderij Abtswoude 23a, tussen Delft-Tanthof en Schiedam-Kethel een liter echte karnemelk gratis ASB uitzendbureau heeft direct werk voor gemotiveerd en liefst ervaren KADERPERSONEEL M/V medisch/administratief medewerker/ster Wij zoeken voor diverse instellingen in Rotterdam en Schiedam admini stratief medewerkers/sters met kennis van de medische termino logie, voor zowel full- als part-time opd rachten. 2ptionistes/ telefonistes -Bedrijven in Rotterdam en recet Voor bedrij\ Schiedam zoeken wij receptionistes/ telefonistes. boekhouders Voor een bedrijf in Rotterdam-Zuid zijn wij op zoek naar boekhouders op het niveau SPD 1 en 2. wang-typistes Wij zoeken Wang-typistes voor zo wel hele als halve dagen bij diverse bedrijven in Rotterdam en Schiedam. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Desirée van Doorn, telefoon 010 - 4115530, Evelien Hendriks, telefoon 010 - 4260771 of Karin van Brunschot, telefoon 010 - 4329322. PERSONEEL M V mts'ers/hts'ers elektronica Wij zoeken mts'ers en hts'ers elek tronica met ervaring in reparaties op het gebied van automatiserings apparatuur. hts'ers weg- en waterbouw ASB uitzendbureau zoekt hts'ers weg- en waterbouw voor het zelfstandig maken van zettings berekeningen en het schrijven van rapporten. Ervaring is vereist. betontekenaars Voor diverse projecten in Rotterdam en omstreken zoeken wij beton tekenaars. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Peter Willemse, tele foon 010 - 4115530. Voor informatie over onze andere vacatures kunt u de 'Werktelefoon' bellen, telefoon 010 - 4332434. MEUBELMAKERIJ 1500 m2 SFEERVOLLE TOONZALEN HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Echte boerenzuivel voor 'e99en. Kon. Wilhelminahaven n.z. 27 - Vlaardingen - Tel. (010)-4343006 Dagelijks geopend van 9.00 tot 1 7.00 uur. Vrijdagavond koopavond. GEREFORMEERDE SCHIEDAM KERK Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: ds. A. Prins; 19.00 uur: weled. heer J. A. v. Lambalgen. Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat 69, 10.00: ds. A. M. Brouwer, Rotter dam; 17.00 uur: ds. L. Donkersloot, Hoek van Holland. Julianakerk, Burg. Knappertlaan 29, 10.00 uur: ds. W. A. v.d. Berg, Bo degraven. Christelijke Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Warande, hoek B.K.laan, 9.30 uur en 16.30 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw, Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur: ds. C. A. Struik. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. H. J. Bos, Schiedam. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Schieland, 10.00 uur: ds. J. J. Poort, Oisterwijk. Opstandingskerk, 17.00 uur: ds. D. A. Snijder, Abbenbroek. Evangelische Lutherse Gemeente, Oranjestraat, 10.00 uur: ds. R. E. van den Berg. Zondagslied: gezang 205; Viering Heilig Avondmaal; na de dienst koffiedrinken. HERVORMDE SCHIEDAM GEMEENTE Grote Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam, 10.00 uur: ds. J. D. Wuis- ter; 17.00 uur: ds. D. A. Snijder, Ab benbroek. Opstandingskerk, Burg. Honnerla- ge Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: Cand. mevr. T. Zuidmeer, Utrecht. Bethel-Kapel, Nieuwe Maasstraat 68d, Schiedam, 9.15 uur: de heer J. A. Lambalgen, Schiedam. Huize Thomas, Grieksestraat 18, Rotterdam, 10.30 uur: de heer J. A. Lambalgen, Schiedam. lorpsk St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. F. Kalis; Dienst van Schrift en Tafel. De Ark, 19.00 uur: ds. J. D. Wuister. Leger des Heils, Lange Haven 27, 9.30 uur: Bidstond; 10.00 uur: Heili gingssamenkomst; 18.30 uur: Verbin dingssamenkomst o.l.v. Kapt. J. J. de Heer. Jehovah's Getuigen, Stadhouders laan 26b. Openbare lezingen. Stad houderslaan 26b Gemeente Nieuw- land, zondag 10.00 uur. Thema: Waarom volgens bijbelse maatstaven leven? Gemeente Oud Mathenesse, zondag 17.00 uur. Thema: Wat bijbelse lan den ons vertellen. Pinkstergemeente „Morgenstond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Dam- laan 766. Kerkgenootschap der Zevende dags Adventisten, Opstandings kerk, Burg. Honnerlage Gretelaan, zaterdag 9.30 uur: A. J. v.d. Kamp. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedamseweg, dhr. Bakker, Sliedrecht. R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuw- land, zaterdag 19.00 uur: met muzi kale omlijsting. Zondag 9.30 uur: met samenzang; 11.00 uur: met samen zang. Tijdens deze viering is er kin dercrèche in de parochiezaal. Preek en voorbereiding liturgie worden dit weekend verzorgd door een week- end-liturgiegroep. R.K. Parochie H. Liduina en O.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Singel 106. Weekend 16/17 april: Feest van de H. Liduina. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistieviering. Zondag 10.30 uur: Plechtige Eucharistieviering. Hoofd celebrant: Mgr. Ph. Bar, bisschop van Rotterdam. Koren: IDH en Jubilatio; 16.00 uur: Kruisweg; 16.45 uur: Stille Omgang, aansluitend uitstelling van het Allerheiligste, en rozenkransge bed; 18.00 uur: Feestelijke sluitingslof in aanwezigheid van Kardinaal Si- monis, die ook de predikatie zal ver zorgen, processie met de beeltenis van de H. Liduina, en Te Deum. Kapel Huize Frankeland, St. Li- duinastraat 10. Celebrant en predi kant: pastoor M. van Zaal. Zaterdag 17.15 uur: Eucharistieviering. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaep- mansingel 3, Schiedam-West. Over zicht vieringen voor de derde zondag na Pasen. Zaterdag 18.30 uur: Eucha ristieviering met orgelspel en samen zang. Zondag 10.30 uur: Gezongen Hoogmis, muzikaal verzorgd door het gemengd koor Polyhymnia. De vie ringen worden dit weekend geleid door pater A. Verweij OFM. Vierin gen in de komende week: dinsdag en donderdag om 9.15 uur. Parochie van het H. Hart, Rijn straat 1, zaterdag 19.00 uur: Eucha ristieviering met orgel en samenzang. Zondag 10.30 uur: Hoogmis. H. Hartkerk, Pinasplein, Rotter dam-West. Eucharistievieringen woensdag 9.00 en zondag 10.30 uur. St. Jacobus, Kethel, zaterdag 17.00 uur: Eucharistie met samenzang en orgel. Zondag 9.45 uur: Eucharistie met zang van het Martienerkoor. Pastor A. Lalleman leidt de vierin gen. St. Martinuskerk, Wm. Andries- senlaan, zaterdag 18.30 uur: Eucha ristie met samenzang en orgel. Zon dag 8.30 uur: Eucharistie zonder zang; 11.00 uur: Eucharistie met zang van St. Jan Baptist. Er is een kinder woorddienst en kindercrèche in de pastorie. Tijdens de viering van 11.00 uur herdenking 30-j. jubileum St. Jan Baptist. Pastor A. Lalleman leidt de vieringen. Oud-Katholieke Parochie v.d. Hei lige Johannes de Doper, Dam 30, 17 april 10.00 uur: 3e zondag van Pa sen Gedachtenis H. Liduina, patro nes der gemeente. Joh. Maasbach Wereldzending, Ha- venkerk, Lange Haven 70. Vrijdag 15 april 19.30 uur: Gert en Hermien Timmermans. Er is kinderopvang tot 7 jaar en de toegang is vrij. Zaterdag 16 april 19.00 uur: Jeugddienst o.l.v R. v. Reenen. Zondag 17 april 10.00 uur: Eredienst o.l.v R. E. Holder. Vanaf 9.30 uur is er orgel en trom petspel door Dorien en Tony Lissen- berg. Schieland Ziekenhuis, Aula/kapel, Juliana van Stolbergstraat, Eucha ristieviering op zaterdag 16 april 18.30 uur. Voorganger: Pater J. F. de Jtooij scj. Oecumenische zondagvie ring op 17 april 10.30 uur. Voorgan- fers: pater J. F. de Rooij en ds. Y. tienstra. Muzik. medewerl. Her vormd jongerenkoor Young Voice, o.l.v. Fr. v. Marion.

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 9