Het Nieuwe tJ. Sigaren uit eigen doos voor ambtenaren VAN RIJSWIJK m i Kleding-inzameling Bouw Spaland- West start eind '88 99 kreisel Kille klus eerste klas publiekstrekker -sssrtl rs I Stadsblad 139.- RENAULT 'II1 fff"1 CAMPING TUINSET een van de dealer voor Schiedam. Speeltuin vernield SP0RTSJAAK VRIJDAG 22 APRIL 1988 40e JAARGANG, NUMMER 33 OPLAGE 39.700 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 SCHIEDAM-Intershops, slechts toegankelijk voor de gelukkige bezitters van harde valuta, zijn in de Oostbloklanden een be kend fenomeen. Het gewo ne volk kan als regel niet veel meer dan zich verga pen aan de luxe artikelen die daar liggen uitgestald. De Schiedamse PVDA- bonzen hebben het initia tief van hun Oosteuropese rode broeders - zij het op iets bescheidener schaal- overgenomen. Een verga derzaal van de Openbare Nutsbedrijven in de Van Heekstraat, heeft de afge lopen twee weken dienst gedaan als computerwin kel. Het was uitsluitend de gemeen teambtenaren beschoren om daar zo'n wonderapparaaat te gen de helft van de normale prijs te komen kopen. Het was voor het stadsbestuur wat te begrotelijk om ook ande re groeperingen van dit gunstig aanbod te laten profiteren. Ten slotte kost het zogenaamd PC- privé project in deze opzet al ruim 900.000 gulden. Het is overigens nu ook weer niet zo, dat straks massa's on derwijzers, vuilnismannen en raadsleden kunnen gaan ganze- borden op het beeldscherm dankzij de dure belastingcentjes van de gemeenschap. Royaal Het aardige zomer-extraatje is in feite een sigaar uit eigen doos, volgens projectleider Jos van Oers: „Ik geef direct toe, dat het een royaal gebaar is. De SERVICESTATIONS Tel. 4158787 m SCHIEDAM - De Stich ting „Mensen in Nood" houdt zaterdag 23 april haar jaarlijkse kleding-in zameling. In Schiedam wordt deze inzameling ver zorgd door de gezamenlij ke kerken die gebouwen en kerken van 's morgens 10.00 tot 's middags 13.00 uur hiervoor openstellen. De nog te dragen kleding is be stemd voor de derde-wereld landen en vluchtelingen-kam pen. De verslete en kapotte kle ding wordt als afval verkocht. De opbrengst daarvan wordt besteed voor het vele goede werk dat bovengenoemde stich ting doet in de gehele wereld voor mensen die leven ver on der het bestaans-minimum. De overtollige kleding, lorren en ook schoenen (paren bij el kaar binden) - kan afgegeven worden bij onderstaande gebou wen en kerken op zaterdag 23 april van 10.00 tot 13.00 uur: Julianakerk, Burg. Knappert- laan 29; O.L.V. Visitatie kerk, Dr. Schaepmansingel 3; Bethel kapel. Nieuwe Maas straat 68; Grote of St. Janskerk, Lange Kerkstraat; St. Jacobuskerk, Kerkweg 51, Schiedam-Kethel; Trefcentrum, W. Andriessen- laan 65, Schiedam-Kethel; Gebouw De Rank, Schiedamse- weg 122, Schiedam-Kethel. Deze inzamelaktie wordt ge steund door de gemeente Schie dam, die zowel het goede doel onderschrijft als de overweging dat aan zoveel mogelijk afval, waartoe soms ook kleren beho ren, een nuttige bestemming ge geven dient te worden. Textiel, tapijten en lompen ma ken ongeveer 2% uit van de huishoudelijke afvalstoffen. Dit betekent dat ondanks de inza- melakties toch nog jaarlijks 70.000 ton textielprodukten worden gestort of verbrand. In de Schiedamse situatie „ver taald" komt dit neer op 360 ton textielprodukten per jaar dat af gevoerd wordt naar elders. Deze afvalstroom kan deels worden beperkt door inzamel-akties. gemeente Schiedam betaalt maximaal 2000 gulden bij. Bij mijn weten ligt dat bedrag ner gens in den lande zo hoog. Al leen worden de kosten gefinan- ciëerd uit de ADV-pot van de ambtenaren zelf. Daar zit zo veel in, omdat de vrije uren consequent niet zijn ingevuld. De mensen hebben dus door al lemaal wat harder te werken in wezen zelf hun computer bij el kaar gespaard." In de veertien dagen dat de „computerfirma" van de plaat selijke overheid geopend was, kwamen ruim 1000 liefhebbers een kijkje nemen. Hoeveel van hen daadwerkelijk tot aanschaf fen overgaan is op dit moment nog niet bekend. Onwennig De kopers in spé hadden overi gens maar keus uit een beperkt aantal modellen: de Systel-Acer 500, 710 of 910. (Voor de ken ners: zowel leverbaar met duo floppy of hard- disc). Het merk Systel is in computerland nog niet zo vreselijk bekend. Na lang aarzelen besloot een amb telijke werkgroep toch om juist met deze firma in zee te gaan vanwege haar goede apparatuur, uit-de-kunst service en billijke prijzen. het PC-privé project komt, vindt Jos van Oers niet alleen de deelnemers ten goede, maar indirect ook de rest van de Schiedammers: „In de toekomst zal ook de gemeente verder moeten gaan automatiseren. Dat verloopt wat serviceverle ning naar de bevolking betreft, veel soepeler als de ambtenaren minder onwennig staan tegen over dit soort apparatuur." Stationsplein 2, Schiedam. Telefoon (010)4377099. iRENAULTi SCHIEDAM - Plezier aan hun flat op het Bach- plein beleven Dingeman Kloet en zijn vrouw niet meer. Een riant balkon hebben ze wel. Zo op de derde etage van flat 3. Het uitzicht op de Mozartlaan is ook niet slecht, maar de deuren tot het platform blijven hermetisch geslo ten. „Anders liggen de uit laatgassen op mijn tong," hoest de teleurgestelde Schiedammer. Zijn vrouw: „We moeten maar gaan verhuizen. M'n laatste ja ren wil ik hier in geen ge val doorbrengen." „Ik woon hier al twintig jaar," vervolgt Kloet. „Maar door de expansiedrift van de gemeente Schiedam zijn we er maar be kaaid vanaf gekomen. Het noorden van Schiedam is hele maal volgebouwd en alle bewo ners rijden over de Mozartlaan. We hebben zelfs last van het sluipverkeer uit Vlaardingen. Die komen over de Borodin- laan. Ook weer langs flat 3." Wat gebeurt er dadelijk wel niet als de 3500 woningen in Spa- land-west klaar zijn. Dan kun nen we hier helemaal inpak ken." Bulletin In het eerste nummer van het Spaland bulletin van de ge meente, waarin de toekomstige woningen op een „popie Jopie- stijl" worden aangeprezen als vakantiebungalows op de Cana- rische eilanden, is te lezen dat de planologen van de gemeente uitgaan van een hoofdweg die Gentraal door Spaland-West loopt en de Scheepvaartweg (verlengde van de Van Dalsum- en Mozartlaan) in Woudhoek- Noord en de Zwaluwlaan in Kethel-Oost verbindt. Met an dere woorden twee wijkontslui- tingswegen voor 3500 wonin gen. Bachpleinbewoner Kloet gaat in de toekomst inderdaad meer uitlaatgassen opsnuiven dan nu het geval is, zij het voor vijftig procent minder dan hij eerst aannam. Kethel De bouw van zoveel woningen in Spaland zal zeker gevolgen hebben voor het leefklimaat van Kethelaren, Vogel- en Kerkbuurtbewoners. De Zwa luwlaan geschikt als ontsluiting voor vele honderden woningen? De kruising Schiedamseweg- /Zwaluwlaan. op steenworp af stand van het winkelcentrum Hof van Spaland is nu al over belast. Hetzelfde geldt voor de Schiedamseweg. Veel automobi listen prefereren het landelijke karakter van deze weg boven de gasfalteerde racebaan die de Churchillweg heet. Wordt Kethel autovrij of halen alle bewoners uit Spaland hun boodschappen bij winkelcen trum Hof van Spaland door dwars door Kethel te rijden (Kerkweg, Dorpsstraat en Vlaardingseweg). Wordt de Ker kweg afgesloten voor gemotori seerd verkeer? Hoe houd je an ders het karakter van de Kerk buurt - overigens een streven van de gemeente - in ere. De Kerkweg is al jaren een ideale route om via de Polderweg in de 's Gravelandsepolder te ko men,, of omgekeerd natuurlijk. Karakter In de nieuwe woongebieden zelf denkt wethouder Chris Zijde veld aan een ringvormig stra- tenpatroon. Om het zo een tuindorpachtig karakter te ge ven. Eind '88 wordt de eerste paal geslagen. totaal SCHIEDAM - Het is voor de duikers misschien een wat kille klus, maar voor de voorbijgangers in ieder geval een spectacu lair gezicht: de renovatie van de Beurssluis tussen Lange Haven en Schie. Maandag in alle vroegte startte de firma Schoon- derwoert uit Waddinxveen met de werkzaamheden, de verwachting is dat het hele karwei tegen eind oktober geklaard zal zijn. Het gaat om een opmerkelijk renovatieproject. De sluis da teert uit 1779 en het herstel van dit oude kunstwerk vereist de nodige zorgvuldigheid. Een deel van het werk wordt daarbij door duikers onder water uitge voerd. De opknapbeurt is hard nodig: zo zijn de tien sluisdeu ren verrot, de sluisvloer en - wanden beschadigd en de keer- muur aan de kant van de Nieu we Sluisstraat helt achterover. Het karwei bestaat uit de vol gende onderdelen: begonnen wordt met het uithalen van drie stel deuren. Deze worden ter plaatse na het opmeten gede monteerd en afgevoerd. Elders worden daarna nieuwe deuren gemaakt. Begin juli worden twee stel nieuwe deuren ge plaatst. Daarvoor heeft de aan nemer de onder- en zijaanslagen van deze deuren onder water gerepareerd. Eveneens zullen de onderdraaipunten van de deu ren door duikers worden verbe terd. Als er weer twee stel nieu we deuren zijn aangebracht worden de laatste twee stellen oude deuren uitgehaald. De laatste nieuwe deuren worden in september geplaatst. Bij de renovatie behoort verder het vernieuwen van aangetast met selwerk in dp sluis en het schoonmaken en opnieuw voe gen van de natuurstenen kolkwanden. Voor het 'landverkeer' worden geen stremmingen verwacht. Voor het scheepvaartverkeer zullen enige beperkte stremmin gen optreden. Deze duren in principe niet langer dan twee uur. In de weekeinden, tijdens de Molendagen en de Branders feesten zullen naar verwachting in het geheel geen stremmingen optreden. Aanbieding 1 1 ae I vahloehen SCHIEDAM - Vandalen hebben op een verschrikke lijke manier huisgehouden in de speeltuin aan de Maasboulevard. Zij rukten een houten klimrek uit de grond en rolden met de fel gekleurde betonnen kruip- tunnel tegen de glijbaan, schommels en wippen aan. Die werden daardoor voor een belangrijk gedeelte ver nield. Bovendien werden alle zitbanken bekrast en bekladderd. De totale scha de wordt geraamd op een dikke 2500 gulden. De politie zet alles op alles om de daders - gezien de aard van de vernielingen in ieder geval geen kleine kin deren - te pakken te krij gen. Een woordvoerder van de politie spreekt over een minne streek van ouderen tegenover een groep die zich niet kan verweren en nu be roofd is van een buiten- speelmogelijkheid. Op dit moment wordt een intensief buurtonderzoek gehouden. Wie wat gehoord of gezien heeft van de van dalen, wordt verzocht zich te melden op het hoofdbu reau in de Lange Nieuw- straat. 10 tot 60% KORTING VILLERIUS SPORTS grandioze voorjaarsmodeshow Hargahoeve viert koperen jubileum Podium programma Regio handbaltoernooir met rel van start Scoren blijft moeilijk voor Schiedam Arma breidt activiteiten uit Stadsblad De tijdelijke gemeentelijke computerfirma in de Van Heekstraat. MET DAG- en INACHT IBEDIENING met in aanbouw zijnde supermoderne wasplaats aan de 's-Gravenlandseweg 395 te Schiedam. a-^.yig4r Bij volle tank 10% korting in onze supershop of: Tafel, 4 stoelen, pa rasol en tafelkleed. Compleet in handige doos van 229.- bij een volle tank voor ZZ Bron: KNMI ZATERDAG 23/04 af en toe zon droog min. 3° midd.temp. 11° wind: O-S ZONDAG 24/04 perioden met zon droog min. 2° midd.temp. 11° wind: 0-4 MAANDAG 25/04 perioden met zon droog min. 1° midd.temp. 12° wind: 0-3 z - Kledinginzamelingen dienen het goede doel en beperken de afvalberg i Spaland-West, wijk in opkomst Schiedams nieuwe groenwijk verergert luchtvervuiling" Color Cen<- z SCHIEDAM Lorentzlaan 010-4152016 SCHIEDAM Winkelcentrum Spaland 010-4703602 NIEUWERKERK A/D IJSSEL Winkelcentrum Reigerhof 01803-18137 V op alle: Nike, Puma, Adidas, Lacoste, Ellesse schoenen tennisrackets bij: Broersveld 127, Schiedam. De duikers bij de Beurssluizen bieden een science-fiction achtige aanblik A.s. dinsdag 26 april bij Hof van Spaland 15 te Schiedam Kaarten verkrijgbaar in beide filialen. Aanvang: 20.00 uur. Hof van Spaland 15 Schiedam telefoon 4704242 Peppelweg 95-97 Schiebroek - telefoon 4222188 M Het Nieuwe TRAVELCARD EUROCARD TANKNET V. RIJSWIJK CR.CARD VIASACARD

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 1