Podium programma 5 69.95 139.95 TENNISSERS LET OP! Hargahoeve viert koperen jubileum Te mooi om waar te zijn Nieuwe bestuurssamenstelling Stichting Omroep Holland West Trieste vondst 94.1 MHz op kabel Liever de lucht in met de SOMS HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 22 APRIL 1988 PAGINA 3 SCHIEDAM - Onder de vele honden die in de Har gahoeve wachten op een nieuwe baas of bazin is Blacky een hele bijzondere. De bouvier heeft nou letter lijk alles mee en logeert toch al een hele poos in het asiel. Daarvoor is eigenlijk maar één verklaring mogelijk: de zwartharige robbedoes is simpelweg „te mooi om waar te zijn Blackv, acht jaar oud, is lief voor kinderen, betrouwbaar, rustig en goed voor katten. Hij kan prima alleen zijn en is inmiddels zijn wilde haren kwijt in figuurlijke zin gesproken dan natuur lijk. Niet dat Blacky het niet naar zijn zin heeft op de boerderij aan de Sportlaan, toch zou hij wel eens graag de poten onder een eigen ta fel willen strekken. Liefheb bers, die bereid zijn een plek in hart en huis in te ruimen voor deze trouwe viervoeter kunnen kontakt opnemen met de Hargahoeve. SCHIEDAM - Het woord asiel heeft een wat onaan gename bijsmaak. Vandaar dat de Hargahoeve offi cieel te boek staat als die rentehuis. Deze zomer is het precies twaalf en een half jaar geleden dat een handjevol Schiedammers de instelling op poten kon zetten na een aktie onder de plaatselijke bevolking. In die periode is de boer derij tegenover het Novo- tel het toevluchtsoord ge weest voor honderden ver schoppelingetjes uit voor namelijk de honden- en kattenwereld. Ze werden er liefdevol opgevangen totdat een nieuwe baas of bazin zich meldde. En dat gebeurde - voor de een wat eerder, dan voor de ander - altijd. De enige vaste gast tot nu toe is Shoran. Met zijn dertien jaar is de sym pathieke airdale terriër zelfs voor de minst kies keurige klanten wat te oud. Hij is inmiddels tot huishond gebombardeerd en niemand wil hem meer missen. Dat geldt trouwens, misschien in iets mindere mate, voor al haar soortgenoten, die bij de Hargahoeve worden afgeleverd. Zelfs na zes jaar geblaf en ge- miauw hecht beheerster Cle mentine Biekmann zich nog steeds aan iedere viervoeter die wordt binnen gebracht. Gruwel „Het klinkt misschien mal, maar alleen de mensen zijn zo A. J. TUSSEN Tandarts PRAKTIJK GESLOTEN Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Eens lek ker ouderwets zwijmelen, swingen en meezingen: dat kan zaterdagavond in café Podium tijdens het optre den van de Rotterdamse big band 'Soulex, Souloos featuring the Soulettes'. De 20-koppige formatie is berucht om haar overvloe dige muziek, die gevoelige harten diep kan treffen. In lied na lied wordt op roeren de wijze de liefde bezongen, een thema waarvan de band zelf zegt: „Wat is er mooier dan...". Maar ook de problematiek van de eenzaamheid, het door de ge liefde verlaten zijn, wordt, in de wens dit leed te delen, niet ge schuwd. Eén en ander, verge zeld door lichtbeelden. Want ook een edukatief aspekt kan het optreden van Soulex niet worden ontzegd. Immers, bij de klassiekers die deze uit zonderlijke big band ten gehore brengt, is een vorige generatie toch maar mooi groot gewor den! Zo komen er niets dan gro te namen voorbij. Een homma ge aan Otis Redding, Wilson Pickett, Sam and Dave, Marvin Gaye en een eerbetoon aan met name die artiesten die vaak op zo'n nare wijze aan hun einde gekomen zijn. De uitgebreide ritme-sektie (Soulex), de tien blazers (de Souloos), de drie backing vocals (the Soulettes) en zangeres Zita Duson staan garant voor een avond uit op niveau. Aanvang: 22.30 uur; toegang: ƒ4,-. Vrijdagavond 22 april spelen 'The Sons' in het muziekcafé op de Lange Haven. Dit Schie- dams/Rotterdamse trio brengt aanstekelijke rock. Aanvang: 22.30 uur; toegang: f 3,-. langzamerhand niet meer mijn favoriete soort. Het is ongeloof lijk wat die hun beesten soms aan durven te doen," zegt de bijzondere boerin in het Harga- park. In de loop der tijd mag ze dan een enigszins wrang soort humor ontwikkeld hebben, haar nuchtere gevoel voor realiteit heeft daar niet onder te lijden gehad. Grote hopen midden op de stoep, lieverdjes die trim mers in de kuiten bijten, ze zijn Clementine een gruwel. Alleen kan ze wel dat veelbesproken probleem dankzij haar ervaring net iets minder zwart/wit bekij ken dan vele anderen. Mixer De beheerster van de Hargahoe ve: „Over de aanschaf van een auto of zelfs een mixer wordt uitgebreid informatie ingewon nen en nagedacht. Maar de aan koop van een jonge hond of kat - en die zijn altijd vertederend - is meestal totaal impulsief. De mensen hebben er geen idee van wat ze zich op de hals ha len en hoe ze hun nieuwe huis genoot moeten opvoeden. En onaangepast gedrag roept, heel begrijpelijk overigens, agressie bij de omgeving op." Ook de handelaren zijn volgens Clementine schuldig aan de anti-stemming die nogal eens tegen huisdieren de kop op steekt: „Verkopers werken over het algemeen puur commer cieel, ze proberen hun beesten zo snel mogelijk met zoveel mogelijk winst te slijten. We hebben een tamelijk streng plaatsingebeleid. Je kan hier niet zomaar even binnenlopen om wat uit te zoeken. We stel len eisen aan de baas of bazin in spé. Als je tweehoog achter op een flat woont heb je simpel weg geen ruimte voor een bou vier. Daartegenover zetten we ook altijd heel eerlijk de voor- en nadelen van een bepaalde hond of kat op een rijtje. We la ten mensen een paar keer terug komen om te zien of ze wel echt enthousiast zijn en wat overhebben voor hun nieuwe huisgenoot. Dan pas mogen ze 'm meenemen." Zwervers Voor „zwervers" heeft het asiel altijd wel een plaatsje vrij. Maar als iemand afstand wil doen van zijn viervoeter, komt hij eerst op een lijst terecht. Het continue ruimtegebrek op de Hargahoeve heeft dan het effekt van een nood die een deugd wordt, volgens Annelies Kreber, voorzitster van het tienkoppige bestuur. „Dat wachten werkt vaak heel verhelderend. Er zijn er toch veel die op hun beslissing terug komen. Er wordt soms zo ge makkelijk afstand gedaan van een dier. Als er een baby op komst is, moet de hond de deur uit. Niet iedereen probeert zich er overigens met een smoesje van af te maken. We krijgen hier ook honden- of kattenbezit ters huilend aan het loket om dat ze allergisch blijken te zijn. In zulke gevallen is het waar schijnlijk een schrale troost, maar het asiel is dan beter dan menig huisgezin. De verblijven hier zijn perfekt in orde, en ook de verzorging kan niet beter." Troetelkindje Annelies Kreber noemt de Har gahoeve haar troetelkindje. Het Schiedamse dierenverblijf heeft echt moeten knokken voor de erkenning en het respekt die haar vandaag de dag ten deel vallen. De voorzitster: „Geruchten dat er hier dieren zouden worden afgemaakt hebben ons in het verleden een slechte naam be zorgd. Gelukkig is iedereen er zo langzaam van overtuigd, dat het goed gaat. Iedere hond of kat, tenzij ze ongeneeslijk ziek zijn, krijgt een kans. De boerde rij zelf ziet er prachtig uit. We hebben ruime, goedverwarmde hokken compleet met vlonders, manden en dekens, een buiten speelplaats, een keuken annex badkamer, een artsenkamer en een quarantaine." Het 12'/2 jarig jubileum is voor Annelies Kreber een bijzonder Hoe noodzakelijk een in stelling als de Hargahoeve is, bleek wel uit de trieste vondst van een fotograaf van Uw Thuiskrant. Hij was nota bene op weg naar het asiel in de Sportlaan, toen hij daar vlak bij in de buurt naast een sloot deze dode hond aantrof in een jute zak verzwaard met een steen. Ondanks alle inten sieve voorlichtingscampag nes zijn er kennelijk nog steeds mensen die de weg naar de dierenbescherming niet weten te vinden. df* WkM. feestelijke mijlpaal. „Tenslotte werden we nog maar een paar jaar geleden wegens grote finan ciële zorgen zelfs met sluiting bedreigd. Dat diepe dal daar lij ken we nu definitief uit te zijn. Van de gemeente kregen we al tijd 38.000 gulden onkostenver goeding. Dat is nu opgetrokken tot 60.000 gulden - daar ben ik verschrikkelijk trots op. Het is de bevestiging van de goede naam die we nu overal heb ben." Pension Niet alleen het stadsbestuur, ook het bedrijfsleven en de be volking lijken doordrongen van het belang van een goed dieren tehuis. De vorig jaar opgerichte stichting „Vrienden van de Hargahoeve" (lidmaatschap 15 gulden per jaar) telt inmiddels 800 leden. Een paar weken gele den schonk Habo-tapijt de hoe ve een compleet nieuwe vloer bedekking. Het dringend nood zakelijke nieuwe dak is er nog niet, maar de hoop dat het er snel komt wel. De populariteit van het dieren- onderkomen aan de Sportlaan is ook af te lezen aan de grote belangstelling voor het pension. De voorzitster: „Van de moge lijkheid om honden of katten hier tegen een geringe vergoe ding te laten logeren tijdens va kanties wordt druk gebruik ge maakt. De zomermaanden zit ten we bijna helemaal vol. Die regeling voorkomt een hoop el lende. Niemand hoeft z'n dier meer aan een boom te binden of in een bos achter te laten, omdat-ie niet weet wat hij er mee moet. En voor ons is het natuurlijk ook prettie. De in- komsten ervan kunnen we goed gebruiken." Dat de Hargahoeve de laatste jaren in snel tempo is uitge groeid tot Schiedams dierenbe schermer bij uitstek, blijkt uit nog een aantal andere aktivitei- ten. Het tehuis neemt bijvoor beeld de snelgroeiende meute zwerfkatten tegen zichzelf in be scherming door de dieren met behulp van kooien te vangen, te castreren of steriliseren, te ver plegen en dan weer los te laten. Het kost een paar jaar, maar zo lost het probleem zichzelf op. Ook de cursus waar puppies de grondbeginselen van gehoor zaamheid en goed gedrag krij gen aangeleerd, voorkomt een hoop ellende. Baas en beest hebben er een hondeleven ple zier aan. Loterij Uiteraard gaat het koperen jubi leum niet helemaal geruisloos voorbij. Alle scholen kunnen de komende maanden een uitge breide, leerzame rondleiding krijgen in het dierentehuis. Ook wordt er een loterij gehou den, waarvan de trekking valt op 4 juni, als de Hargahoeve open dag houdt. Het Stadsblad komt daar nog nader op terug. Wie zich aan wil melden als lid van de Stichting Vrienden van de Hargahoeve, kan dat doet via telefoonnummer 4705889. Het tehuis aan de Sportlaan is van dinsdag tot en met vrijdag geopend tussen 10.00 en 12.00 uur en tussen 13.00 en 16.00 uur, op zaterdag tussen 10.00 en 15.00 uur en gesloten op zondag en maandag. Weekenddiensten huis artsen: Voor spoedgeval len telefoon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Apotheekhulp voor spoedrecepten: Telefoon 4264018 of 4737674. Tandartsdienst: E. de Wilde, Pr. Bernhardlaan 98, tel. 4268702.Alleen op het spreekuur zaterdag en zondag van 17.00- 18.00 uur. Eerste hulp dag en nacht ook in het week end: gebouw Stadhou derslaan. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappert- laan 25 en gebouw Stad houderslaan 98, Schie dam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken po liklinieken). Bezoektij den algemeen: 13.45-14.30 uur; 18.45-19.45 uur. IC/CCU afdeling: 13.45- 14.15 uur; 18.45-19.15 uur. PAAZ, za., zo. en wo. 13.45-14.30 uur en 18.45- 19.45 uur, andere dagen 18.45-19.45 uur. Kraam- afdeling: 13.45-14.30 uur; 19.00-20.00 uur. Kinder afdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30-19.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": voor spoedgevallen tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, te lefoon 4268013, inl. tij dens kantooruren: maan dag, dinsdag en woens dag van 09.00-12.00 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4267975 dagelijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 Kruisvereniging Schie dam: Kantoor: van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag tm vrijdag van 8.30-17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: maga zijn v. Swindensingel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-17.00 uur; magazijn Bachplein 588, maandag t/m vrijdag, van 8.30- 16.15 uur. Weekend dienst informatie: tel. 4739900. Waarnemende Dieren artsen: Voor dierenarts De Kaper, telefoon 4268234. Voor dierenarts Visee, telefoon 4704022. Voor dierenarts P. M. C. A. van Eerd, L. van Eerd-van Toor, telefoon 4734819. Voor dierenarts J. Veltenaar, telefoon 4710715. Dierenbescherming: Dierentehuis Hargahoe ve, Sportlaan 2, Schie dam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Bab- bersmolen. Volkstuinen complex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. „Go-Ape" in Aladdin SCHIEDAM - De Maassluise formatie „Go-Ape" treedt zater dag 23 april op in jongerencen trum Aladdin in de De Meester- straat 40. De vijfkoppige band speelt krachtige, messcherpe rock. Aanvang 22.30 uur, zaal open 20.30 uur. Toegang 3,-. SCHIEDAM - De Stads Omroep Schiedam zit ook zaterdag de 19e weer in de lucht tussen 13.00 en 19.00 uur via 94.1 MHz op de ka bel. Het programma van de SOMS luidt als volgt: 13.00 tot 15.00 uur: non stop muziek. 15.00 tot 15.30 uur: Een radio-kans voor plaatselijk en regionaal muzikaal ta lent in de Rita Young Show. 15.30 tot 17.30 uur: SOMS-actua, waarin weer diverse Schiedamse nieuw tjes en wetenswaardigheden aan bod zullen komen, af gewisseld met populaire muziek. 17.30 tot 19.00 uur: Fred van Aken belicht het plaat selijk sportgebeuren. lederen tennisschoen Prince tennisschoenen RIJSWIJK - Met ingang van 8 april jl. heeft Martin Kuiper de voorzittershamer overgenomen van F. Vanderwilt. Martin Kui per is voormalig Statenlid voor de PvdA in Zuid-Holland en Vakbondsbestuurder. Sinds 1982 was hij vice-voorzitter van het Dagelijks Bestuur. Tevens werd door de Stichtings- raad in funktie benoemd: Jan Vlasveld, adj. direkteur van Drukkerij Van der Drift (Sijt- hoff Pers/Uw Thuiskrant) als secretaris en drs Bert Toet, werkzaam bij de afd. financiële zaken bij de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten als pen ningmeester. De overige leden van het be stuur zijn: Ineke Giezeman, al gemeen secretaris van het N.C.W. West, Chris Winkler, voorzitter van de Federatieve Vereniging Vrij Baan en ing. Andreh van der Kolk, beleids medewerker bij de Consumen tenbond. Daarnaast werden als bestuurs leden benoemd: Martha Vonk- van Kalker, gemeentesecretaris van de gemeente Voorburg en o.a. lid van de Mediaraad en Hans Gabriëls, gepensioneerd journalist (voormalig public-af- fairsmanager van Shell Neder land Den Haag). BT Voor moeders die méér waard zijn dan goud. TB JUWELIER 9 Toevluchtsoord voor honderden zwervers Blacky heeft letterlijk alles mee. De Hargahoeve tegenover het Novotel kon dankzij een actie onder de Schiedammers twaalf en een half jaar geleden ingericht worden als dierentehuis. Woensdag 27 april Stadhouderslaan 79 UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN. SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagnummer tot donderdag 16.00 uur REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 1-9-87 Voorzitster van de Hargahoeve Annelies Kreber in de goed geoutilleerde dokterskamer van het asiel. De huishond van de Hargahoeve vanaf met unieke enkelsteun vanaf Oranjestraat 15 3111 AM Schiedam tel. 010-735455 K..7 Een sierlijke 14-karaats gouden ring met een eet echt diamantje uit de Merci Collectie '88 zegt méér dan dankjewel. slechts met certificaat in luxe geschenkverpakking Pl Hof van Sps Int -t Schiedam. Te|. 4 ar- /cc wv<" r Hof van Spaland 9, Schiedam. TeJ, 4701314. «wz

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 3