Feestelijke aanbieding-en op Koninginnedag bij NISSAN BEDRIJFSWAGEN DEALER VLAARDINGEN SCHIEDAM GC van der Heiden Ij^ÖÈf^ËÈI^otomode^^ijn rideco foto Op zoek naar nieuwe centrum vestiging in Schiedam zijn a.s. zaterdag 30 april GESLOTEN. O KIPPEPOTEN 5.95 O HET WESTEN! O ^01 OM IN ONZE FOTOZAAK TE WERKEN EEN VLOTTE VRIENDELIJKE JONGEDAME LEVER Schiedamse in de prijzen NISSAN NISSAN POELIER SLUIS 4 sinaasappel- a soezen van 6.95 voor ^9 I MODELSLAGERIJ CEES GROENEVELD Timmerkamp feestelijk heropend Paul Berg heeft nu ideale contactlenzen voor dichtbij en veraf... voor Alle bij de winkeliersvereniging St. Liduinastraat aangesloten winkeliers I HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 27 APRIL 1988 PAGINA 16 Modehuis Pannekoekstraat 10a - Rotterdam Schiedamseweg 155 - Rotterdam Rotterdamsedijk 262 - Schiedam Verkoop Verhuur Leasing DIRK DE DERDELAAN 18,3132 HJ VLAARDINGEN, TELEFOON 010-4600433-4600582 HEEL KILO SLECHTS VLAARDINGEN - Na een voorbereidingstijd van vijf jaar begint deze week de totale bouwkundige aanpassing van het hoofd kantoor de Rabo bank Schiedam-Vlaardingen. Dit hoofdkantoor is geves tigd op het Vlaardingse Veerplein. Mede door de steeds hogere eisen die het publiek stelt met betrek king tot het persoonlijk advies in bankzaken is voor een optimale dienst verlening aanmerkelijk meer ruimte nodig. Ook de toenemende automatise ring van routine-handelin gen vraagt extra ruimte voor het plaatsen van de benodigde apparatuur. Een en ander heeft tot gevolg dat het hoofdkantoor van de Rabobank Schiedam- Vlaardingen aanmerkelijk wordt vergroot en veran derd. Deze week zal worden gestart met de werkzaamheden om het gebouw één verdieping hoger te maken. In juni aanstaande zal het hoogste punt zijn bereikt waarna interne verhuizingen aan de orde van de dag zijn om de overige verdiepingen te ver nieuwen. Voorlopig zullen de bezoekers van de bank aan het Veerplein nog weinig merken van de ver anderingen. Eerst in december 1988 komt de parterre van het gebouw aan de beurt. Dan zal tijdelijk naast de bank een noodvestiging worden geplaatst om de bankzaken ongestoord te kunnen blijven verrichten. De begane grond wordt dan in tota liteit gereed gemaakt voor het funktioneren in nieuwe stijl (o.m. met een geldautomaat). Omstreeks mei 1989 hoopt men het gebouw gereed te hebben. Op dat moment kan ook het1 aantal arbeidsplaatsen worden uitgebreid. Naar verwachting zal het personeelsbestand op het kantoor Veerplein van nu ca. 30 worden uigebreid naar ca. 50 personen. Vanzelfsprekend worden in het gebouw een aantal kunstuitin gen aangebracht. Overleg daar over vindt nog plaats met een aantal plaatselijke kunstenaars, die een opdracht zullen krijgen om in het voorjaar van 1989 hun kunstwerken aan te bren gen. De Rabobank Schiedam-Vlaar- dingen ontstond uit een fusie in 1978 en bestaat dit jaar derhal ve 10 jaar, nadat in Schiedam sinds 1904 een zelfstandige bank was gevestigd en in Vlaar dingen sinds 1911. De bank be schikt naast het hoofdkantoor aan het Veerplein te Vlaardin gen over nog 3 bijkantoren in Vlaardingen en 3 bijkantoren in Schiedam. Ander gezicht De verbouwing van de vestiging Veerplein van de Rabobank heeft tot gevolg dat zowel intern als extern het gebouw een ander gezicht krijgt. Het huidige direktiekantoor op de begane grond wordt naar de eerste verdieping verplaatst. Naast een betonnen bankkluis, zal de begane grond uitsluitend gebruikt worden voor publieks- en balieruimtes. Het gehele interieur zal worden aangepast aan de nieuwste op vattingen omtrent gebruiks vriendelijkheid, efficiency en veiligheid voor cliënt en mede werkers. De etalagepuien zullen zo ver mogelijk naar buiten geplaatst worden en ter plaatse van de kolommen inspringen. De hoof dentree wordt centraal in de bankhal geplaatst en wordt voorzien van een uitspringende luifel. De huidige donkere luifel rondom het gehele gebouw zal in een lichte kleur worden uit gevoerd. Door deze ingrepen ontstaat een levendig, speels en attraktief etalagefront dat uitno digt tot kijken en winkelen. De eerste verdieping zal geheel verbouwd worden tot een mo derne en efficiënte kantoorver dieping, waarin naast bestuur en direktie een aantal admini stratieve- en stafmedewerkers gehuisvest worden. De bestaande dakopbouw zal F I grotendeels gesloopt worden. Op 2,5 meter vanaf de buitenge vel, zal een nieuwe kantoorlaag gebouwd worden waarin naast het bedrijfsrestaurant, instruc tieruimtes en archief een 15 tal kantoor- en dienstruimtes ge huisvest worden. De bestaande kolommenstruc- tuur in de gevel zal worden doorgetrokken op de tweede verdieping en is bedoeld als speels bindend element tussen het bestaande dichte gebouw en de meer transparante uitbrei ding. De tweede verdieping zal worden voorzien van een plat dak met royale overstekende en afgeschuinde dakranden in een blauw-groene kleur als afron ding en afsluiting van het ge bouw. Op de tweede verdieping komt een dakopbouw waarin c.v. en luchtbehandelingsinstal laties worden ondergebracht. Als gevolg van deze ingrepen en toevoegingen, zal het gehele ge bouw mede als gevolg van de gekozen kleuren een vriendelij ker, speelser en meer eigentijds karakter uitstralen en bijdragen aan een beter woon- en leefmi lieu in de binnenstad. De verbouwing en uitbreiding past uitstekend in de doelstel ling van de gemeente Vlaardin gen om de binnenstad een mo derner, leefbaarder en vriende lijker aanzien te geven. Om deze omvangrijke verbou wing voor te bereiden en te la ten uitvoeren, zijn architekten- buro Bert de Vilder b.v. en ad- viesburo Jan Kanters b.v. uit Vlaardingen een samenwerking aangegaan onder de naam ar- chitektenkombinatie de Vilder - Kanters. Het werk zal worden uitgevoerd door aannemersbe drijf Werner b.v. de elektrische installatie zal door Pietersen uit Vlaardingen worden uitgevoerd en voor de c.v. en luchtbehan delingsinstallatie is de fa. Kor poraal verantwoordelijk. Coöperatieve Als de verbouwing achter de rug is, heeft de Rabo hoofdvestiging op het Vlaardingse Veerplein de beschikking over 1500 m2 vloe roppervlakte (was 1000 m2). Voor het publiek op de parterre is na de verbouwing ca. 300 m2 beschikbaar. De Rabo organisatie Schiedam- Vlaardingen gaat uit van de coöperatieve gedachte. Vandaar dat éénmaal per jaar de leden bijeen komen om rekening en verantwoording van het bestuur te vragen. Alle ondernemers die een krediet bij de Rabo organi satie bezitten, zijn verplicht lid. Voor particulieren geschiedt het lidmaatschap op vrijwillige ba sis. Men heeft de beschikking over ongeveer 40.000 rekening houders en er zijn 15.000 aan gesloten leden. In Vlaardingen heeft men de beschikking over vier vestigin gen, in Schiedam drie. In Schiedam wordt gewerkt aan een nieuwe centrumvestiging binnen het circuit Broersves- t/Emmaplein. De Rabobank Schiedam-Vlaar dingen met ca. 80 personeelsle den, maakt als zelfstandige bank deel uit van de landelijke georganiseerde Rabobank met een geconsolideerd balanstotaal van 145 miljard en een vermo genspositie van 8,4 miljard. Met 2.200 kantoren en 32.600 personeelsleden mag de Rabo bank zich tot een van de grote re, maar gelet op haar vermo genspositie de sterkste, bankor- ganisatie van Nederland reke nen. Met de verbouw is een be drag van vier miljoen gulden gemoeid. De MS-patiëntenvereniging Nieuwe Waterweg Noord houdt dinsdag 3 mei een bijeenkomst in dienstencentrum „De 4 Mo lens". Aanvang 19.30 uur. In formatie bij mevrouw Granne- man, tel. 4700115. Wijkcentrum De Erker houdt vrijdag 6 mei een gecombineerde kleding/speelgoed en boeken beurs. De kleding behoort schoon en goed onderhouden te zijn en het speelgoed moet com pleet zijn. Aangezien er al vol doende boeken aanwezig zijn, kunnen deze niet meer ingele verd worden. Degenen, die het een en ander te koop wil aan bieden, kan bellen met De Er ker voor een nummer en voor nadere informatie, tel. 4267767 of 4263161. Thuis kan men dan het speel goed en de kleding een nummer geven en prijzen. De kleding en het speelgoed wordt tussen 9.00 en 11.00 uur gebracht. De ver koop is van 13.00 tot 15.30 uur. Van 17.30 tot 18.00 uur kan het niet-veikochte speelgoed en de kleding worden teruggehaald en wordt tevens de opbrengst uit gekeerd, verminderd met. 20% organisatiekosten. De Schiedamse CJV organiseert van 6 tot en met 13 augustus een zomerkamp voor kinderen van 7 tot en met 15 jaar in de bossen van het landgoed Den Treek te Leusden. Het kamphuis heeft een mo dern ingericht sanitair gedeelte {douches en we's). De keuken is ook in dit kamphuis, waar een vaste keukenstaf het eten en drinken verzorgt. Er wordt ge slapen in moderne acht-per- soonstenten en gegeten in een grote eettent. De kosten voor dit kamp zijn 132,50. Verdere informatie bij: Paul Feelders, Franklinstraat 1, tel. 4268697 of Bram v.d. Tuyn, Vondellaan 20a, tel. 4264599. SCHIEDAM - Aan me vrouw Smits, de winnares van het Olympisch Winter spel uit De Gouden Gids op Kabel TV in Schiedam, werd vorige week 1.000 gul den overhandigd door de heer W. Schipper van Publi- net. Publinet is de uitgever van De Gouden Gids op Ka bel TV. Tijdens de Olympische Spe len in Calgary (van 13 t/m 28 februari) is dit Gouden Gids Spel gespeeld. De deel nemers moesten een aantal woorden invullen in een reisverslag en vervolgens moesten zij dit verslag af maken. SCHIEDAM - Het „Timmer kamp" op het Hoofdplein in Schiedam Zuid wordt woens dagmiddag 4 mei feestelijk her opend. Bezoekers kunnen mee doen met verschillende spelle tjes en krijgen pannekoeken en limonade geserveerd. Het timmerkamp is ook deze zomer weer iedere woensdag middag geopend tussen 13.30 rn 14.00 uur. Uiteraard kan de (basisschooljjeugd er knutselen, maar ook „vuurtje stoken", zelf hapjes maken én crossen op de fiets behoren tot de mogelijkhe den. Het timmerkamp heeft dit sei zoen weer iets nieuws: „de boot". Dit is een tot speeltuig omgebouwde voorsteven van een schip, compleet met kraai ennest. De toegang voor het timmerkamp kost 50 cent of 2,- voor een strippenkaart van vijf keer. Gereedschap en materiaal zijn bij die prijs inbe grepen. Bifocale contactlen zen (met een 'inge bouwde leesbril') zijn er al een hele tijd, maar bleken in de praktijk slechts zelden succesvol. Paul Berg heeft nu, als eerste contact- lensspecialist in Schiedam, bifocale lenzen die veel van de nadelen van eer dere types opheffen. De 'Diffrax' lenzen waarom het hier gaat zijn volgens een geheel nieuw principe ontworpen met gebruikma king van holografische technieken en beloven een veel hogere kans van slagen dan de traditionele bifo cale lenzen. Paul Berg vertelt u er graag alles over en laat ze u ook nog even pro beren als u wilt. Prima opticien eigenlijk... ANVC-contactlensspecialist - OV-optometrist Nolenslaan 418 - Schiedam - tel: 010-4735384 Wel zoeken wij voor Schiedam Leeftijd 17-21 jaar Ais je er dan ook nog aardig uitziet is dat meegenomen. Je moet vanzelfsprekend wel een beetje enthousiasme mee brengen. Alleen maar foto's afgeven en afrekenen is geen kunst. Dat kan iedereen. Er komt heus wel wat meer voor kijken. Als je dit werk niet eerder hebt gedaan zul je toch eerst wat vakkennis en erva ring op moeten doen. Een vlotte afhandeling van het fo towerk mag na een paar we ken geen probleem meer zijn. Een beetje verkoopster pro beert ook het mooie assorti ment albums, lijsten en overi ge artikelen aan te prijzen. Vanzelfsprekend hoort het ver kopen van kamera's e.d. er ook bij. Bovendien willen wij zowel voor ons als voor onze klan ten, dat onze winkel er netjes uitziet. Wij werken van dinsdag t/m zaterdag, maar hebben regel matig een hele dag vrij. We werken gemiddeld 39 uur. Daarnaast hebben we recht op een extra toeslag in vrije tijd voor het werken op koop avond en zaterdagmiddag. Wij zullen collega's die dezelfde instelling hebben als wij graag begroeten. LIJKT HET JE WAT. Druk of draai 010- 4260688 en vraag naar Astrid. Rabo hoofdkantoor Veerplein krijgt een totaal ander gezicht Tegen inlevering van deze bon ontvangt u deze week St. Liduinastraat 50, Broersveld 113 Telefoon 010-4269884 ■*- Tegen inlevering van deze bon ontvangt u van 28-4 tot 4 mei Banketbakkerij St. Liduinastraat 49, Schiedam Tel. 010-4267586. Ml*'* vtcepiQM it-, Tegen inlevering van deze bon ontvangt u deze week Lekker gezonde om te bakken heerlijk met een uitje en/of ontbijtspek 500 gram St. Liduinastraat 77, Schiedam, tel. 010-4267985. 40 jaar E c— Een tekening van de vernieuwde vestiging van de Rabobank op het Vlaardingse Veerplein. Vooral de dakverdieping en de andere hoofdingang vallen op. iisiiiiSlSfB - -S- - Rabo direkteur Piet Bouwer en het architektenduo Bert de Vilder en Jan Kanters voor de tekeningen van de nieuwe hoofdvestiging.

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 16