Tm Het weer* Afvalhappening voor schooljeugd De Postduif Kethel bijt het spits af Dit is een lafhartige streek van het Stadsbestuur PROGRAMMA Eigenaar agressieve pitbull meldt zichzelf op bureau Zuid-Holland KONINGINNEDAG „„7: Stadsblad Wethouder haalt de bezem erdoor La Belle Epoque Bankovervaller opgepakt Verkeersparkeerders bij Beatrixpark meteen op de bon Computerclub in problemen A.S. VRIJDAG Ï£J IN DIT BLAD RADIO ABA -t WOENSDAG 27 APRIL 1988 40e JAARGANG, NUMMER 34 OPLAGE 39.700 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 Wethouder Aad Wiegman, de bezem in de aanslag, geeft samen met direkteur Theo Wieg man van de Dominica Savio school het startsein voor de week Schiedam Schoon. SCHIEDAM - Dat „de bezem erdoor halen" een van Aad Wiegmans ster kere kanten is, was al in kleine kring bekend. Maandagochtend liet de wethouder nutsbedrijven voor het eerst in het open baar iets van zijn kwalitei ten zien op dat gebied. Sa men met Theo Wiegman, direkteur van de Domini- cus Savio-school, opende hij op toepasselijke wijze Schiedams Schoonmaak- week. Het gelijknamige gelegenheidsduo wist ge wapend met vegers in een ommezien de hele speel plaats van papiertjes en ander vuil te reinigen. De leerkrachten en leerlingen van „De Savio" namen daarna de prikstokken en bezems van hen over om hetzelfde te doen in een aantal straten in de buurt van hun school in Nieuw- land. De Nutsbedrijven hopen dat deze snelle aktie zich als een inktvlek zal verspreiden, eerst over de rest van de wijk en daarna door heel Schiedam. Voor de Savio-leerlingen was de grote schoonmaak de afsluiting van een drukke periode. Zij be handelden met hun meester of juf de lesbrieven Milieu en Schiedam Schoon, Natuurlijk, gingen op excursie bij de ONS, wandelden in de wijk met me dewerkers van de afdeling plantsoenen en plaatsten bomen op het Wibautplein. En daarmee is de koek voor de plaatselijke schooljeugd nog niet op. Dinsdag 3 mei vindt in het Passage Theater een feeste lijke afsluiting plaats van het projekt Schiedam, Schoon, Na tuurlijk. In verband met het 90- jarig bestaan van het Gemeen telijk Reinigingsbedrijf zal in nauwe samenwerking met de Stichting Schiedamse Theaters, Bureau Gemeentelijk Onder- wijsconsulent en de werkgroep School en Natuur aan de leer lingen die hebben deelgenomen aan het projekt een creatief pro gramma worden aangeboden, dat klinkt als een klok. Om het feest extra luister bij te zetten is voor deze gelegenheid het to neelgroepje „Tralala" opgericht. Handige zakradio Digitaal horloge 40% KORTING op alle Q&Q HORLOGES U vindt de nieuwe Blokshop in de nieuwe Albert Heijn, Hagastraat 1, Schiedam-Zuid. Dames- en herenkapsalon Schoonheidssalon Donderdaga vond geopend! Dr. Wibautplein 1, telefoon 4707458 Zie ook adv.pag 4. SCHIEDAM - De eigenaar van de agressieve pitbull, die vrij dagmiddag een Schiedamse kleuter hevig toetakelde, heeft zichzelf aangemeld bij het politiebureau. De man, een 31-jarige stadgenoot, weigert te vertellen waar hij zijn hond heeft onder gebracht. De politie kan niet veel meer doen, dan proberen hem de aansprakelijkheid voor het gedrag van zijn viervoeter in de schoenen te schuiven. De rechter zal uiteindelijk moeten beslis sen over de aanklacht: het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel door schuld. De hele affaire speelde zich af in de speeltuin van het Beatrix- park. De Schiedammer placht daar zijn hond te trainen in de draaimolen. Net op het moment dat de drie-en-een-half jaar oude Denny C. samen met zijn vader nietsvermoedend óók op de molen wilde stappen, wist de pitbull zich los te rukken. Hij beet het kind in de arm en weigerde los te laten. Denny's vader sloeg en schopte er op los, maar dat wilde niet baten. De baas van de hond wist het verscheurende dier uiteindelijk los te krijgen door een stok in zijn bek te stoppen. De moeder van het slachtoffer probeerde daarop de pitbull-ei genaar zijn naam te ontfutselen, terwijl haar man hun kind naar het Schieland-ziekenhuis bracht. Maar baas en hond na men ijlings de kuierlatten zonder zich zelfs maar te veront schuldigen. De politie spreekt van een zeer laakbaar gedrag. Denny heeft behalve een aantal diepe vleeswonden ook zijn arm gebroken. SCHIEDAM - De S.C.V. De Postduif vloog zaterdag 23 april een wedvlucht vanuit Strom- beek (bij Brussel). Er waren 283 duiven in concours en om 8.30 uur werden ze gelost en vlogen met een harde noord-oosten wind terug naar hun hok. De af stand die ze moesten vliegen was 112 kilometer. De eerste tien prijsduiven zijn: 1-4-7 L. Toutijn-H. Homburg; 2 A. Salari; 3-6-8 A. Brouns- Schemkes; 5 G. Barzilay; 9 A. Löke; 10 J. Koster. Organisatoren Koninginnedag Kethel. Organisatoren Koninginnedag Schiedam- West. Organisatoren Koninginnedag Schiedam-Zuid. SCHIEDAM - Kethel is Kethel niet meer op Ko ninginnedag. Vele duizen den mensen komen naar dit kleine pittoreske dorpje om de feestmarkt met tal loze attrakties en kramen te bezoeken en de gemoe delijke sfeer te proeven. Kethel bijt op 30 april ge woontegetrouw het spits af in Schiedam. In de och tend - om negen uur pre cies - begint op het plein voor de Dorpskerk de au bade. Een traditie van 35 jaar. Ook burgemeester Reinier Scheeres laat zich altijd met plezier 'strikken' door het bestuur van de 90 jaar oude Oranjevereni ging 'Wilhelmina' om een ochtendje tussen de eeu wenoude huisjes door te brengen. De braderie in Schiedam-Zuid is van gelijke kaliber: een publiekstrekker van de eerste orde. De winkeliersvereniging aldaar is er alles aan gelegen de successen van voorgaande jaren te evenaren. Toch krijgen deze twee zwaargewichten zaterdag concurrentie te verduren. Het centrum is ook aktief. De mees te winkels op de Hoogstraat zijn geopend en braderiekramen zul len deze P.C. Hooftstraat van Schiedam een levendig aanzien geven. Geen gewone zaterdag dus. De organisatie haalt zelfs oude, maar verdwenen 'succes nummers' van stal, zoals het straattoneel. Hiervoor is de the atergroep 'II Popoio' ingescha keld. Erker Wijkcentrum De Erker pakt evenals vorig jaar de rommel markt en de kinderspelen uit de kast. Om de concurrentie met Kethel, Schiedam-Zuid, maar nu ook die van de Hoogstraat aan te kunnen, zijn de krachten met andere gebruikers van het onderkomen aan de Jan van Avennestraat gebundeld. Vooral muziek moet als troef wonden uitgespeeld. Vanaf twaalf tot zes uur niet minder dan zes bands. Dit alles in de openlucht. Aan de zijkant van het wijkcentrum, 's Avonds zijn de ouderen aan de beurt. Voor hen een 'Oranje- bal'. Wat dat mag worden. SCHIEDAM - De man die de afgelopen week twee fili alen van de Bondsspaar bank heeft overvallen, is op gepakt. In het belang van het onderzoek wil de politie verder geen mededelingen doen over de dader. Bij de eerste overval, op vrijdag 22 april bij de Bank met de S, werd 10.000 gul den buitgemaakt. Bij de tweede, maandagmiddag de 25ste bij het filiaal op de Van Beethovensingel, ging de dader ervandoor met het zelfde bedrag. De man maakte in beide ge vallen gebruik van dezelfde methode. Hij duwde de kas sier een briefje in de hand met daarop de mededeling „Dit is een overval!" Óf hij echt in het bezit was van een vuurwapen is niet bekend. Wel hield hij steeds zijn hand in zijn broekzak, waarin een sterk op een vuurwapen gelijkend voorwerp zat. Magda Meyer en Lydia Petzoldt spelen het ca. 40 minuten du rende stuk „Ajasses". Ook de Stichting Creatief gebruik Af- valprodukten (scrap) uit Rotter dam verleent medewerking aan deze „afvalhappening". Samen met Scrap en de werk groep School en Natuur gaan de 350 uitgenodigde leerlingen met verzamelde afvalmaterialen (Zoals van bedrijven) maskers en muziekinstrumenten ver vaardigen. Deze instrumenten mogen ze zelf „bespelen" bij een van de hoogtepunten op die dag: het ten gehore brengen van Het Schiedam Schoon Lied. (een primeur) Dit lied voor deze ge legenheid gecomponeerd door Roel van Raay zal muzikaal on dersteund worden door de „Schiedamse Schoanbloazers". Een groot deel van de werkstuk ken wordt van 3 tot en met 13 mei tentoongesteld in een van de zalen van het Stedelijk Mu seum aan de Hoogstraat. De afsluitende dag van het pro jekt Schiedam, Schoon, Natuur lijk valt in twee dagdelen uit een. „'s Morgens komen leer lingen uit de onderbouw, 's middags is de bovenbouw aan de beurt." De „Oppervuilnisman" van het Gemeentelijk Reinigingsbedrijf Aad Wiegman zal om 09.15 uur en 13.45 uur de leerlingen ver welkomen. Ook zal de wethou der 's middags bekend maken welke leerling zitting mag ne men in de plaatselijke jury voor het projekt Schoon Nederland. Ook dit jaar wil Schiedam hoge ogen gaan gooien in de race voor schoonste stad van Neder land. De leerlingen hebben in ieder geval hun steentje daartoe bijgedragen. SCHIEDAM - Broden, Bona en leverworst op ta fel. Boven matrassen en slaapzakken. De rommel beneden is aan de kant ge schoven en de vloeren met chloor ontsmet. Niets wijst erop dat de 47 leden van Tamboer-, trompetter- en majorettenkorps 'Gusto' de voormalige school aan de Warande, tegenover het Broederklooster, spoedig zullen verlaten. „Ach, geen slecht gebouw", zucht voorzitter Joop Altorf van alle inspanning. „Veel be ter dan de behuizing aan de Maasdijk", vervolgt zijn vrouw Pleun, „daar stinkt het vreselijk, als het regent staat de kelder blank. Je kunt er niets achterlaten. Alles raakt beschimmeld". De kraakaktie van de muzikan ten is een reaktie op de uitgelek te beslissing van het college van B&W om de voormalige school aan de Zalmstraat te vergeven aan vijf Schiedamse kunste naars. Een besluit haaks op het verwachtingspatroon van het muziekkorps Gusto, de Bewo nersvereniging Schiedam-Zuid en diverse politieke partijen. Zij geloofden sterk in een uiteinde lijke bestemming als vereni gingsgebouw voor Zuid met meerdere (drie) gebruikers. En verwachtten nauw overleg met de gemeente over de toekomst van de school. Streek „Dit is een lafhartige streek van onze stadsbestuurders", zo •steekt Pleun Altorf die al 33 jaar lang lid is en voor Gusto de publiciteit regelt, haar teleur stelling niet onder stoelen of banken. „Zodra we hoorden dat de school in de Zalmstraat leeg kwam te staan, zijn we direkt in de pen geklommen. Vanaf okto ber vorig jaar heeft een afvaar diging van ons bestuur zeven keer vergaderingen van diverse commissies bijgewoond. Alle maal voor noppes." Joop: „We kregen de toezegging dat we de definitieve beslissing zo snel zouden horen. En wat blijkt: volgens de geheime notu len die op een dag op onze deurmat lag, zijn we buitenspel gezet, terwijl men altijd heeft la ten doorschemeren dat we niet kansloos waren." Het kraken van Warande 150 moet gezien worden als een laatste alternatief voor de 80-ja- rige vereniging die diepe wortels heeft met Schiedam-Zuid. het plan van de gemeente -ook te lezen in de geheime stukken- om Gusto een onderkomen in Groenoord aan te bieden, wijst de voorzitter lachend van de hand. „Bijna al onze leden ko men uit deze buurt. Een verhui zing naar het noorden zal het einde van onze vereniging bete kenen," verklaart Joop Altorf. Strijd Gusto staat in haar strijd niet alleen. Diverse instellingen en verenigingen uit Zuid steunen het korps moreel en materieel. Zo gaf het orkest van Wilton Fijenoord een aantal gaslampen in bruikleen en stuurde de frak- tie van D'66 een bloemetje. De politie komt af en toe pools hoogte nemen. Gusto zelf pro beert de buurtjes geen overlast te bezorgen. Pleun: „Eigenlijk hadden we de school in de Zalmstraat moeten kraken, maar we zijn te netjes geweest. Huisvesting hebben we zo hard nodig. Sommige leden kunnen niet eens douchen omdat de badkamer is afgeladen met muziekinstrumenten." Voorlopig gaan de leden van tamboer,- trompetter- en majorettenkorps Gusto niet weg uit het witte gebouw aan de Warande. SCHIEDAM - De politie zal ook dit seizoen streng op gaan treden tegen foutparkeerders bij het Beatrix- en Hargapark. Het afgelopen weekend werden er al 15 mini-proces verbalen uitgedeeld aan automobilisten, die hun wagen op verkeerde plekjes hadden gestald. Heowel dat aantal vrij groot is, heeft de politie zich, volgens een woordvoerder, nog mild op gesteld. Alleen de volharders, die een mondelinge waarschu wing aan hun laars lapten wer den aangepakt. Maar wie vanaf vandaag in de buurt van Schie dams groen de verbodsborden negeert, wordt onverbiddelijk op de bon geslingerd en moet 30 piek betalen. HET VOLLEDIGE SCHIEDAM - De Computer club van Wijkcentrum De Blau we Brug zit verschrikkelijk in de problemen. De leraar van de computer-oriëntatiecursus op vrijdagmiddag tussen 16.00 en 17.30 is ermee gestopt. De Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam Noord (SSSN) die de cursussen organiseert, zoekt nu naar een deskundige vrijwilli ger, die zijn taak over wil n£- men. De cursus heeft nog een loop tijd van vijf weken en de deel nemers zijn tussen de 11 en 13 jaar oud. Ook voor de nieuw op te starten cursussen in septem ber (allemaal met Commodo- re'64) worden begeleiders ge zocht. Aanmelden via de telefoon nummers 4701267 of 4702207. TV DEFEKT? Vldeospeclalisten Ook nor uw wumtchirm on koolkooton Aleidafeesten topper van pretpakket Nieuwe concertserie Grote Kerk T'71 verbreedt horizon SZC viert kampioenschap Hermes zaalvoetbalteam kampioen in assorti-kleuren zelfs in de prijs A Qfi zit muziek W LAST BUT NOT LEAST! prachtig zwart bij de tijd 4 QC voor slechts llvV Bron: KNMI VRIJDAG 29/04 perioden met zon droog min. 4° midd.temp. 14= wind: NO-3 ZATERDAG 30/04 af en toe zon plaatselijk regen min. 6° midd.temp. 15° wind: NO-3 ZONDAG 01/05 af en toe zon plaatselijk regen min. 7° midd.temp. 16° wind: 0-3 A HHADEBIE Twee zwaargewichten krijgen concurrentie Gusto kraakt Warande school Wij helpen direkt!!! Tel. 4260778-4733961 Of 01899-15874 Groenelaan 95 Vortoop - Inruil Roporotie J»

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 1