Mitzi gulle jarige Schiedam neemt strafschoppen het beste Bakkerij Het Westen viert 55ste verjaardag Ik heb respect voor die meisjes" LEO HORN Coordelige kreukkatoen -"r/9»-p-meter! Gerard Ver hulsdonk geridderd Oogmeetweek Niet-kostwinsters hebben recht op WWV-uitkering Zilveren brandwacht HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 4 MEI 1988 SCHIEDAM - Het valt de weergoden nu eens niet in de schoenen te schuiven, maar helemaal zonder bui en verliep de koninginne dagviering 1988 niet. Ook ditmaal daalde er over Schiedam weer een forse lintjesregen neer. Een klei ne 20 stadgenoten kwamen vanwege hun bijzondere verdiensten in aanmerking voor een koninklijke on derscheiding. Burgemees ter Reinier Scheeres reikte hen de bijbehorende ver sierselen uit tijdens een ongedwongen bijeenkomst in het Stedelijk Museum vrijdagochtend. Gerard Verhulsdonk - aan wie eerder dit jaar al als eerste in woner van de Brandersstad de „Gravin Aleida penning werd verleend - kon zelfs een ridde rorde in ontvangst nemen. De bonbonmaker van de Hoog straat vierde zijn 25-jarig lid maatschap van de Schiedamse Gemeenteraad. Momenteel is hij voorzitter van de VVD-frak- tie. Naast lidmaatschappen van diverse verenigingen en instel lingen vervulde en vervult de heer Verhulsdonk ook diverse bestuursfunkties. ,In de jaren zestig was hij voorzitter van de Schiedamse Middenstandscen trale, voorzitter van de Schie damse Handels- en bedrijfsraad, bestuurslid van de Koninklijke Middenstandsbond, voorzitter van de winkeliersvereniging Hoogstraat en voorzitter van de winkeliersvereniging Schiedam- Centrum. In het kader van zijn dagelijkse funktie was hij ook voorzitter van de Nederlandse Chocolaterievereniging. Oók mevrouw Van den Toorn - tot 1 juli ambtenaar van de bur- gelijke stand - kwam in aanmer king voor een belangrijke on derscheiding. Zij kreeg de Orde van Oranje Nassau in goud. Mevrouw Van den Toorn sloot naar schatting 6000 huwelijken in Schiedam. Daarnaast is zij gedurende een lange reeks van jaren zeer aktief in het kerkelij ke en maatschappelijke leven, ondanks het feit dat zij tevens rpoeder is van 8 kinderen. Van 1939 tot 1949 was zij me dewerkster bij het Sint Francis- cus Liefdewerk en was zij leid ster bij „Moederavonden" voor vormende- en informatieve ak- tiviteiten. Van ca. 1956 tot 1962 was zij bestuurslid en later voorzitter van het Katholieke Vrouwen Gilde Schiedam en was zij tevens voorzitter van het Dominicaans Apostolaats gemeenschap, afdeling Schie dam, bovendien lid van het lan delijk bestuur van 1952 tot 1972. Voorts was zij in die ja ren voorlichtster over sexuali- teit aan de „schoolverlaters" van de basisschool. Van 1972 tot 1979 was zij lid van de Diocesane Raad van het bisdom Rotterdam en van 1977 tot 1978 was zij gedelegeerde bij genoemde raad en was zij be- trokken bij het zgn. „breed overleg" betreffende het conflict over de priesteropleiding in het bisdom. Sinds 1972 is zij lid van de dekanale Advies Raad van het Schiedams Dekanaat, lid van de Liturgische commis sieparochie en lectrice in kerke lijke diensten. In 1980 was zij medeoprichtster van de vereni ging Vrouwen in de Rooms Ka tholieke Kerk en tot op heden eerste voorzitter. Sinds 1983 is zij lid van het parochiebestuur. Ook op journalistiek gebied ver richt zij het nodige werk. Zo was zij van 1955 tot 1965 re dactrice en publiciste van het tijdschrift „Zwart op Wit". Dit was een Dominicaans tijdschrift tot vorming van een apostolisch christenleven in de wereld. In 1965 werd het tijdschrift opge heven. Sinds 1979 is zij redak- trice en publiciste van het or thodox opinieblad „Waarheid en leven". Gedurende al die ja ren heeft zij vele spreekbeurten gehouden over tal van onder werpen, veelal op kerkelijk ge bied. De overige stadgenoten die meedeelden in de lintjesregen zijn: Ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in brons. De heer G. M. Prein, in ver band met zijn 40-jarig bedrijfs- jubileum bij Wilton-Fijenoord b.v. in de funktie van hout- en aluminium-bewerker; de heer W. Zonneveld in verband met zijn 40-jarig bedrijfsjubileum bij Wilton-Fijenoord in de funktie van pijpenbewerker/kopersla- ger; de heer A. van der Linden in verband met zijn 40-jarig be drijfsjubileum bij Wilton-Fije noord in de funktie van plaat werker; de heer C. L. van den Nouwland in verband met zijn 40-jarig bedrijfsjubileum bij Wilton-Fijenoord in de funktie van electrisch handlasser; de heer P. H. Schoonrok in ver band met zijn 40-jarig bedrijfs jubileum bij Wilton-Fijenoord in de funktie van serveerder; de heer W. Koning in verband met zijn 40-jarig bedrijfsjubileum in de funktie yan monteur-bank werker; de heer M. J. van Ros sen in verband met zijn 40-jarig bedrijfsjubileum bij de Rotter damse Droogdok Maatschappij b.v. in de funktie van hout- en aluminium bewerker. Ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in zil ver. De heer W. Vletter, in verband met zijn 40-jarig bedrijfsjubi leum bij de Rotterdamse Droogdok Maatschappij b.v. in de funktie van inkoper/expedi- tor; de heer A. C. Dingemans in verband met zijn 40-jarig be drijfsjubileum bij Wilton Fije- noord b.v. in de funktie pro- jektbaas; de heer M. J. Schoen makers in verband met zijn 40- SCHIEDAM - Eén op de vijf weggebruikers/sters ziet onvol doende zonder dat zelf te mer ken. Een regelmatige oogcontro le bij jong en oud én wel of géén brildragers zou een heleboel el lende kunnen voorkomen. Meer dan 1700 opticiens gaan het publiek hierbij helpen. Door middel van een jaarlijkse gratis ogentest kan de consument zelf constateren hoe het met zijn ge zichtsvermogen is gesteld. Tege lijkertijd is men verzekerd van een vakkundig en vrijblijvend advies van de vakman. Elke verkeersdeelnemer die nu een ogentest doet, ontvangt een persoonlijk „kijkbewijs", waar in gedurende vijf achtereenvol gende jaren kan worden bijge houden hoe de verschillende as pecten van het gezichtsvermo gen zich ontwikkelen. „Laat uw ogen elk jaar testen. Da's wel zo veilig in het ver keer" is de oproep waarmee op ticiens en andere instanties die met „ogen en verkeer" te ma ken hebben, zich nu richten tot alle Nederlanders, die zich te voet, op een tweewieler of als automobilist in het verkeer be geven. De opticiens vertrouwen met deze ogentest-aktie een waarde vol steentje bij te dragen aan een optimaler gezichtsvermogen en daarmee een minder riskant rijgedrag. Schiedamse deelnemer is de fir ma Argus, Oranjestraat 19-21, telefoonnummer 4266431. PAGINA 13 SCHIEDAM - Op je ver jaardag is het gebruikelijk dat je overstelpt wordt met kadootjes. Maar Mitzi Otte- vanger deelt ter gelegenheid het éénjarig bestaan van van haar atelier/modezaak op de Grote Markt zélf pre sentjes uit. „Als je een bedrijf start, dan neem je een geweldig risico. Ik durfde het alleen aan omdat ik helemaal achter mijn eigen idee - verkoop van eigen creaties in combi natie met de betere confectie - stond. Als dat dan meteen al zo aanslaat bij het pu- i bliek is dat natuurlijk fan- tastisch", verklaart de bij- zondere Schiedamse onder- neemster zelf haar vrijgevig- heid. Het kleinood, dat nu klaar- ligt voor de vaste clientele is een door Mitzi zélf ontwor- pen reversspeld. De broche s is, net als de collectie van Mitze Mode, stijlvol, mo- dern én uniek. Het sierraad is bedoeld als kado en wordt dus niet verkocht. Na een dienstverband van 26 jaar verlaat de heer N. G. Hoekzema per 1 mei 1988 de gemeentedienst. De heer Hoek zema is tuinman bij de hoofdaf deling plantsoenen van de dienst gemeentewerken. Binnenkort begint er in wijk centrum De Erker de nieuwe cursus „Gezond slank worden". Er wordt aandacht besteed aan recepten voor gezond eten, die weinig calorieën bevatten. Een ander onderdeel bestaat uit het maken van oefeningen, die be paalde spieren weer aktiveren. De cursus vindt plaats op de maandagochtend van 10.30- 12.00 uur. De kosten bedragen j 15,- voor 12 lessen. Voor meer informatie, bellen naar wijkcentrum De Erker, Jan van Avennestraat 32, tel 4267767/4263161. Mevrouw van den Toorn jarig bedrijfsjubileum bij Wil ton-Fijenoord in de funktie van projektbaas; de heer J. W. Jan sen in verband met zijn 40-jarig bedrijfsjubileum bij de Rotter damse Droogdok Maatschappij in de funktie van bedrijfsinspec- teur kwaliteitsdienst; de heer G. Herwig in verband met zijn 40- jarig bedrijfsjubileum bij de Rotterdamse Droogdok Maat schappij in de funktie van fabri- cagetechnicus; de heer J. M. van Rutten in verband met zijn 40-jarig bedrijfsjubileum bij Wilton Fijenoord in de funktie van werkvoorbereider/calcula tor; de heer H. J. ter Horst heeft na een diensttijd van ruim 36 jaar vervroegd afscheid geno men gebruikmakend van de VUT-regeling van de Openbare Nutsbedrijven in de funktie van Havenbeambte/schipper; de heer J. Troost in verband met zijn 40-jarig aktief lidmaatschap van het Tamboer- en Trompet terkorps De Rijnmondband en zijn verdienste voor dit korps, alsmede voor zijn grote ver diensten op kerkelijk gebied. Meer dan 20 jaar heeft de heer Troost diakonaal werk gedaan voor de Gereformeerde Kerk te Schiedam. Aan drie Schiedamse ingezete nen zijn Koninklijke onderschei dingen toegekend die elders zijn uitgereikt. Ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in goud. Mevrouw C. Drenth heeft per 1 februari 1988 vervroegd af scheid genomen als chef van de afdeling woninginspectie bij het Woningbedrijf van de gemeente Vlaardingen. De onderscheiding is door de burgemeester van Vlaardingen uitgereikt. Benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer J. C. van Kuik, als blijk van waardering voor zijn werk zaamheden bij de overheid als hoofd van het bureau Geïnte greerde Personeels-administra- tie van de direktie personeelsza ken van het Ministerie van Ver keer en Waterstaat en op het maatschappelijke vlak. De on derscheiding is door de Minis ter uitgereikt. Benoeming tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. De heer H. de Rooij heeft per 1 augustus 1987 de funktie neer gelegd als rector van het Zande- velt College te 's Gravenzande (interconfessionele scholenge meenschap voor VWO en HAVO). De onderscheiding is hem door de burgemeester van 's Gravenzande uitgereikt. SCHIEDAM - Alleen WK B-junior Marco Scholte slaagde erin om zijn vijf strafschoppen tij dens het jaarlijkse toernooi bij DHS raak te schieten. De WK-er liet DS'79- doelman Henk Dirven vijfmaal naar de verkeerde hoek gaan. Hans de Ko ning de keeper van AZ 4iet zich door geen van de strafschopnemers vijfmaal op rij verschalken. Na in totaal 319 trappen van de kalkstippen, waarvan er maar slechts 118 (37%) ge scoord werden, een diepte punt, kwam voetbalvereni ging Schiedam als beste uit de bus. De Hargabewoners moesten in een barrage met WK uitmaken wie de wisselbokaal het komen de jaar in de prijzenkast mag Gerard Verhulsdonk SCHIEDAM - Al lange tijd worden gehuwde vrouwen in de sociale verzekeringswetgeving ongelijk behandeld. Langzaam aan wordt deze ongelijke behan deling door verschillende rech terlijke instanties erkend en af gekeurd. Zo heeft bijvoorbeeld de Cen trale Raad van Beroep (het hoogste rechtscollege op het ge bied van de sociale verzekerin gen in Nederland) kort geleden een aantal uitspraken gedaan over de onterechte uitsluiting van (gehuwde) vrouwen van het recht op een arbeidsongeschikt heidsuitkering (AAW). Deze uitspraken kunnen direkte ge volgen hebben voor vrouwen, die vóór 1 januari 1979 arbeids ongeschikt geworden zijn en nu geen AAW-uitkering ontvangen, b.v. omdat zij destijds geen uit kering hebben aangevraagd dan- wel omdat deze uitkering toen is geweigerd of later is ingetrok ken. Daarnaast heeft het Europese Hof van Justitie in Luxemburg bepaald, dat vrouwen, die vóór 23 december 1984 werkloos wa ren en geen WWV-uitkering kregen - omdat ze geen kostwin- ster waren - alsnog recht hebben op uitbetaling van de WWV- uitkering. Deze vrouwen kun nen aanspraak maken op een WWV-uitkering vanaf 23 de cember 1984. Ongelijke behandeling van (ge huwde) vrouwen komt niet al leen voor in de AAW en de WWV, maar waarschijnlijk ook in andere wetten zoals de Toe- slagweg (die een aanvulling geeft op bepaalde uitkeringen) en de AOW. Over deze laatste wetten zijn nu nog geen uitspra ken bekend, maar interessante ontwikkelingen zijn in de toe komst te verwachten. In ieder geval raden advokaten en andere rechtshulpverleners alle gehuwde vrouwen, die me nen in aanmerking te komen voor een AAW- of een WWV- uitkering, aan om bij de be drijfsvereniging of de Gemeen telijke Sociale Dienst een aan vraag in te dienen. Ieder, die meer informatie wil of hulp bij het aanvragen van een uitkering, kan zich wenden tot het Buro voor Rechtshulp, de Sociale Raadslieden, de vak bonden, de (vrouwen)recht- swinkels en de regionale WAO- platforms. zetten. Beide clubs hadden 14 treffers geproduceerd, maar tij dens de - beslissingsronde van vijf schoten wist WK niet te scoren, terwijl Schiedam twee maal doelpuntte. Het was voor de organisatie een hele toer om twee bekende doelverdedigers naar het Sport park Kethel te krijgen. In eerste instantie zouden Jan-Willem van Ede (FC Utrecht) en Ed de Goey (Sparta) de strafschoppen proberen te keren. Omdat beide keepers verplichtingen hadden in vertegenwoordigende teams meldden zij zich af Pas 's mid dags slaagde DHS erin om de laatste vervangers te krijgen, waarbij Henk Dirven al in een vroeg stadium uit zichzelf be schikbaar had gesteld als ver vanger. Barrage Van elk van de elf deelnemende verenigingen mochten vijf pu pillen en junioren hun penalty capaciteiten beproeven op de twee ere-divisie doelmannen. Bij de allerjongste, de E-pupil- len knalde Bob 't Hooft (PPSC) en Richard Kreischer (WK) driemaal raak. In de herkansing scoorde alleen de PPSC-er en werd hij winnaar. Ook bij de D- pupillen was een barrage nodig om een winnaar aan te wijzen. Nadat in eerste instantie zowel Michel Scholte (Schiedam), als Jim van Oudheusden (HBSS) drienmaal raak schoten, won de Schiedammer door een treffer de beslissingsronde. Vier C-ju- nioren wisten elk driemaal de doelverdedigers vanaf elf meter te passeren. In de barrage scoor de in de eerste ronde niemand. In de tweede poging scoorde al leen Alexander van Bommel (DEMOS) en werd zo winnaar in deze klasse. Zo als gezegd Vol concentratie neemt deze pupil zijn elfmeterschop. werd Marco Scholte (WK) met vijf treffers winnaar bij de B-ju nioren. Bij de A-junioren, de oudste groep, werd bijzonder veel gescoord. John Kiela (Her mes DVS), Michel van Straten (HBSS) en Edwin Konings (DHS) mikten alle vier vier maal in de juiste hoek. Na twee barrages werd de in trainings pak!) gehulde DHS-er Konings winnaar. De totale eindstand zag ei als volgt uit: Schiedam, 2; VVK (na barrage), 3; PPSC, 4; DHS, HBSS en Excelsior'20 5; Olym pus Schiedam, DEMOS en SVV, 6; Hermes DVS, 7; SFC. SCHIEDAM - Banketbakkerij Het Westen werd deze week op de kop af 55 jaar geleden geo pend in de Sint Liduinastraat. Een kwart eeuw later verkocht de toenmalige eigenaar van Noord wijk zijn zaak aan de fa milie Van der Velde. Die wist in korte tijd 'Het Westen' een begrip te maken onder de lief hebbers van 'het goede der aar de'. Anno 1988 is de banketbakkerij nog steeds een bloeiend bedrijf dat bekend staat om haar uitste kende kwaliteitsproducten en goede service. De inzet en het enthousiasme van medewerkers en familie, zijn volgens de heer Van der Velde het geheim van zijn suc ces. Uiteraard zullen ook de klanten mee kunnen profiteren van de unieke verjaardag in de Sint Liduinastraat. Elders in dit blad zijn in een advertentie al lerlei aantrekkelijke aanbiedin gen op een rijtje gezet. mm ADVERTORIAL Henk Dirven duikt tevergeefs naar de hoek om één van de strafschoppen te stoppen. MEER METERS MODE Peter van der Velden, eigenaar van de 55-jarige banketbakkerij 'Het westen' SCHIEDAM - Hoofdbrand wacht C. Bieze is op 1 mei pre cies 25 jaar in overheidsdienst. Hij begon als vrijwilliger bij de brandweer, waarna hij als tele fonist een aanstelling in be- roepsdienst kreeg. Bij het instel len van de beroepsuitrukdienst was hij één van de eerste brand wachten en stond als zodanig aan de wieg van de beroeps brandweer van de gemeente Schiedam. Hij was al snel (en is nog steeds) allround inzetbaar voor repressief optreden als brandbe- strijder, technische hulpverle ner, duiker, centralist en chauf feur/bediener van bijzondere voertuigen. Ter gelegenheid van zijn jubile um krijgt de heer Bieze een re ceptie aangeboden in het Stede lijk Museum op maandag 2 mei van 16.30 tot 18.30 uur. Lintjesregen TllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIim. Marco Scholte (WK) laat H Dirven vijfmaal vissen Bep Broere-Speijer begint bij het einde. Ofwel, de kassa, want betaling aan die elektro nische ipparatuur, vormt het besluit van elke vorm vans boodschappen doen. „Ik heb respect voor die meis jes", zegt ze. „Die moeten soms heel wat aanhoren. Ge duld heoben. In een stadswijk als de «nze soms iets uitleg gen. Dtt ze daar elke dag maar viendelijk bij blijven: daar sta ik in de rij, wachtend tot ik ain de beurt ben, echt wel eens van te kijken. Die cassières mogen van mij best een pluim hebben", vindt ze en of wi die dan via de krant willen utdelen. Geen mceite mee, evenals Bep Broere er geen probleem mee heeft te vertellen, dat het ko pen bij slïchts een supermarkt „voor mi te eentonig is. Ik ga graag naar de markt. Koop eens ergons anders als ik bij mijn moeder ben, maar toch kom ik vijf van de zes dagen naar Bas van der Heijden". Dan heeft ze, naar blijkt, altijd wel haar eigen „achterdeur tje" in het hoofd. Die speciale koopjes. „Daar zitten soms wel leuke kadootjes tussen. Die koop ik wel eens om tê bewa ren. 't Scheelt echt stukken". Toch blijken het voor me- vouw Broere niet altijd de prijzen te zijn, waarom ze naar Bas van der Heijden gaat. „Het klinkt misschien gek, maar soms heb je hier zo'n „één-grote-familie-gevoel". Het personeel, de andere klanten. voor jezelf weet je: hier hoor ik. Ook voor je spul len. Het voordelige brood? Ik zou geen bakker weten, waar het lekkerder is. Trouwens, op dat dagverse wordt toch scherp gelet hier, dus weet je van dag tot dag waar je aan toe bent!" zo gaat ze met haar winkelwagen Bas-in en langs die aardige meisjes achter de kassa weer Bas-uit.. Bep Broere-Speijer: ,,'t Scheelt echt stukken' Schiedam, Hoogstraat 27 t t/o HIJ Herenmode

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 13