John Kloos: Het teamverband heeft overwonnen Tweemaal excuus MOEDERDAG KADO TIP Volgend jaar weer derby tegen Spirit BADJASSEN ZOEK UIT!! Uitslagen damstrijd '1 mats* Ben Wijnstekers lost startschot Aleidaloop St. Janschool loopt 5.800 bijeen Zwem diploma's Duiven- berichten lips Optiek NU 20% KORTING VERINGMEIER TANDTECHNIEK Wte Spirit heren gedegradeerd Al voor 99 gulden zet Paul Berg u een zonnebril op met glazen in de juiste sterkte... BADDOEKEN MÖVE Oei* Ccuuen* Gebit stuk? H* 1 Nieuwe Maasstraat gedeeltelijk afgesloten HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 4 MEI 1988 PAGINA 23 SCHIEDAM - Terwijl vo rige week zondagmiddag de dames van Spirit het kampioensfeest uitbundig vierden, zaten de heren van de oranje-hemden in een stil hoekje te treuren om het slechte seizoen met degradatie als triest slot. Een schril contrast in het clubgebouw van de hoc- keyvereniging aan de Har- galaan. Feest dus voor de dames, die, onder leiding van coach John Kloos, na een 0-1 overwinning (doelpunt Marloes van Tuyl) op Voorne de kampioensvlag in SCHIEDAM - Hoewel de dames van Spirit vorige week al hun kampioenschap vierde, staat het verslag daarvan vandaag in Het Nieuwe Stadsvlad. De oor zaak van deze dubbele ver traging kwam door ruimte gebrek. Namens de sportre- daktie tweemaal excuus. top mochten hijsen. De Spirit dames hebben een prima sei zoen achter de rug. John Kloos (43) nam de taak als trainer- /coach dit seizoen over van Frans Hengst, toch is hij niet voor het eerst trainer van de da mes. In de eind jaren zestig, toen Kloos zelf nog de stick hanteerde in het eerste heren team, verzorgde hij de training van de Spirit-dames. „Dat was nog in mijn studententijd voor leraar lichamelijk opvoeding," haalt Kloos herinneringen op uit zijn hockey-verleden. Door rugproblemen tijdens zijn diensttijd, moest hij daarna zijn plaats in het eerste opgeven. Nadat hij ruim twee jaar in het onderwijs werkte, verhuisde hij naar Limburg om zich toe te gaan leggen op het psychoto- risch therapeutisch vlak. Na en kele jaren vestigde hij zich in zijn huidige woonplaats Naald wijk en pakte de hockeydraad bij Spirit weer op. Totdat hij in oktober 1986 besloot de stick er definitief bij neer te leggen, van wege de nog steeds aanwezige rugklachten. „In het voorjaar van 1987 ben ik gevraagd of ik het zag zitten om als coach en trainer van da mes één en twee te gaan wer ken. Omdat ik altijd uit ben op nieuwe dingen heb ik deze uit daging aangenomen," vertelt Kloos het waarom van zijn be sluit. Moeilijk „Het was voor mij in het begin wel moeilijk om de mentaliteit en de sfeer binnen de ploeg op te pakken. Ik kende de meeste speelsters nauwelijks, daarom heb ik een aantal gesprekken gehad met mijn voorganger Frans Hengst. Maar het is goed uitgepakt, anders waren de re sultaten ook niet zo goed ge weest," kijkt de damescoach te rug op de beginfase van het sei zoen. „Kijk," vervolgt hij, „de dames lusten bijna allemaal graag een glaasje bier en roken graag een sigaret. Daar kan ik me best mee verenigen, als ik merk dat de speelsters er zijn op de momenten dat ze er moeten zijn. Daarnaast vind ik ook dat speelsters elkaar erop mogen aanspreken als dat niet zo zou zijn. Ik moet zeggen dat ieder een dat goed aan kan," aldus John Kloos. Achtergrond Frans Hengst was een felle trai ner/coach, die schreeuwend langs de lijn stond. Zijn opvol ger is daarentegen de rust zelve. „Ik ben een type, die zich als een man op de achtergrond op stelt. Signaleren als er dingen fout gaan, daarnaast probeer ik een stel volwassen meiden een stuk zelfstandigheid mee te ge ven, eigen verantwoordelijk heid. Ik zal ze nooit strenge op drachten geven in de trant van jij moet zus en jij doet dat". Ik doe dit omdat ik er vanuit ga •4 dat iedereen graag wil, voor honderd procent gemotiveerd is, en zijn eigen vaardigheden heeft. Ik acht het voldoende als een wedstrijd in globale zin vooraf wordt doorgesproken, met hier en daar een persoonlij ke hint. Met als resultaat dat ik langs de lijn sta en zij het spel moeten maken. Ik benader de mensen altijd van een positieve SCHIEDAM - Om de drei gende degradatie te voorko men hadden de Spirit-heren zondag moeten winnen van HOCO. Na een 0-1 achter stand konen de mannen van coach Carol Smits pas in de slotfase de stand gelijk trekken. Te laat echter om nog tot een overwinning te komen, waarmee de afdaling naar de tweede klasse een feit werd. Theoretisch heeft Spirit nog een kans, maar die is in principe een onmo gelijke. Als komende zon dag HOCO verliest en Spi rit haar wedstrijd met meer dan negen doelpunten ver schil wint, dan blijft Spirit eerste klasser. kant. Iedereen heeft gebreken, maar juist de dingen die men in zich heeft, moeten eruit komen, dat kan je alleen maar voor el kaar krijgen als je de mensen wat laat vieren. Ik sluit echter niet uit, dat als er dingen niet goed gaan en niet over gespro ken zal worden, maar wel met de intentie dat de speelsters hun zelfvertrouwen blijven behou den. Tieren en razen langs de lijn vind ik zinloos, want dat haalt niets uit. Mensen laten zich alleen maar motiveren vanuit een begripvolle situatie," SCHIEDAM - Schiedam zal aanstaande zaterdag in het teken staan van de Gravin Aleida-feesten. Traditioneel zal ook de Gravin Aleidaloop weer georganiseerd worden. Deze prestatieloop over 2, 5, 10 en 15 kilometer is dit jaar in een geheel nieuw jasje gestoken, waardoor een record aan tal deelnemers verwacht wordt. Feyenoord-speler Ben Wijnstekers heeft in- 55 slaapco/vifori "SS SCHIEDAM - Met de promotie van het eerste damesteam naar de eerste klasse is Asvion aan een nieuw hoofdstuk begonnen in haar geschiedenis. Im mers, nooit eerder speelde een damesteam van de Thurlede-vereniging op dat niveau. Jarenlang kwamen de dames uit in de derde klasse, maar twaalf jaar geleden „promoveerden" zij door een nieuwe klasse indeling naar de tweede klasse, die zondag door een 9-1 overwinning op Souburgh vaarwel werd gezegd. Dit seizoen stonden de Asvion- dames onder leiding van Rein Grippeling en Jan Wattez. „Maar," zegt aanvoerdster Alexandra Mansoer, die de laat ste weken vanwege een blessure niet in aktie kon komen, „Ro nald Jacobs heeft de basis ge legd voor dit succes. Hij is ne gen jaar trainer/coach van het eerste geweest en hij heeft ons veel geleerd. Met hem grepen we alleen net elk jaar naast de hoofdprijs, in totaal werden we vijfmaal tweede." „Het grote verschil met vorig jaar is," vervolgt de routinier, „dat de wedstrijden die we vo rig jaar met 0-1 verloren, nu wonnen met 1-0. Dat kwam niet alleenomdat de jonge speelsters meer ervaring hebben gekregen, maar ook omdat veel speelsters het zat waren om elk jaar tweede te worden. Daar door was de inzet groter dan andere jaren, voor sommigen gold: „nu eindelijk kampioen worden of stoppen." Verder hadden we dit jaar een grotere speelstersgroep. We had den twaalf gelijkwaardige speel sters, iedereen moest daarom voor zijn plekje knokken. En misschien heeft de wisseling van Ronald daarin ook een rol gespeeld." De seizoenstart van Asvion ver liep alles behalve vlekkeloos. Een week voor de aanvang van de competitie werd Jan Wattez pas benaderd om de coaching op zich te nemen. „De voorbe reiding hebben we eigenlijk op ons eigen houtje geregeld, waar door er wel een goede teamgeest ontstond," zegt de Asvion-aan- voerdster. Naast een nieuwe coach, werd Caroline Fouw de nieuwe doelvrouwe van het geel-zwarte team. Bij HGC kwam zij niet in aanmerking voor een plaats in het eerste team en werd via haar vriendin en Asvion-speelster Pauline Geerdes naar Schiedam ge haald. „Door haar hoofdklasse ervaring heeft ze ons op belang rijke 'momenten behoed voor doelpunten, zo heeft ze een aan tal strafballen gestopt," aldus Alexandra Mansoer. Vertrek Na enkele weken nam Rein Grippeling de coaching en trai ning over van Jan Wattez, die echter op de achtergrond aktief bleef. Na dit seizoen vertrekt Grippeling in elk geval naar Ring Pass. Zijn opvolger is al bekend al wil Jan Wattez daar de naam niet van bekend ma ken. „Het is een ex-hoofdklasse speler, die momenteel bij Zoe- termeer werkt," aldus Wattez. „Nu we gepromoveerd zijn, zul len we het volgend jaar heel moeilijk krijgen. Loes Jorissen en Marina Zegers - twee erva ren speelsters, hebben al aange kondigd dat ze volgend jaar zul len stoppen. We hopen dat er uit de jeugd enkele goede speel sters komen. In elk geval gaan er vijf meisjes uit de A-junioren naar het tweede, waarvan er ze ker twee kunnen doorstoten naar het eerste. Maar zullen echt spelen om ons te handha ven," kijkt Mansoer alvast vooruit naar het komende sei zoen, waarin ook de derbu te gen stadgenoot Spirit weer op het programma zal staan. „Het is altijd heerlijk om tegen Spirit te spelen. Al vanaf mijn tiende kom ik speelsters als Annet Hengst tegen waardoor die wed strijd iets aparts heeft," zegt Alexandra Mansoer tot besluit. f 3l,mc®cJ 'Oamcur Een primeur voor Schiedam is de scholencompetitie, waaraan Schiedamse scholen kunnen meedoen; de school die de beste prestatie levert mag een jaar lang een fraaie wisselbeker in de school-prijzenkast bewaren, waarbij de prestatie van de school via een ingenieus sy steem, onafhankelijk van het aantal leerlingen per school en de gelopen afstand per leerling, wordt beoordeeld. Alle deelnemers ontvangen bij het volbrengen van de gekozen afstand een speciale standaard en een gratis consumptie. Ook kunnen alle deelnemers, op ver toon van hun inschrijfformulier of startnummer in, het achter het Julianapark gelegen Zwem bad Zuid verkleden, douchen en zwemmen. De eerste aankomende heren en dames op de 5, 10 en 15 kilo meter krijgen een beker. Boven dien maakt iedere deelnemer kans op een van de prijzen in natura, die verloot zullen worden. Het geheel vernieuwde, snelle parcours loopt van het Juliana park via de Willem de Zwijger- laan naar de Maasboulevard en terug naar het Julianapark en is geheel verhard. Afhankelijk van de afstand worden er 1, 2 of 3 van deze ronden afgelegd. Het parcours van de 2 kilometer- loop, die bedoeld is voor de jeugd t/m 12 jaar, bestaat uit 2 ronden binnen het Julianapark. Bij de finish zal de eindtijd van iedere loper en loopster met be hulp van computerapparatuur geregistreerd worden. Als speciale attractie zal op 7 mei de Nike Running Test Car aanwezig zijn. Geïnteresseerden die zich daar aanmelden worden tijdens de loop uitgerust met een hartslagmeter, waar voor dan wel als borg het pas poort moet worden afgegeven. In totaal kunnen 20 lopers c.q. loopsters hiervan gebruik ma ken. Na de finish kan het verloop van de gedurende de loop ge meten hartslag uitgeprint worden. Bovendien worden er nog persoonlijke adviezen gege ven onder andere met betrek king tot de keuze van de loop schoen en de juiste trainingsop- bouw en worden gegevens als bloeddruk, lichaamstempera tuur en voetenstand gemeten. Deelnemende proefpersonen ontvangen een speciaal Nike Running Test-Car T-shirt. Voor inlichtingen en aanmeldingen voor het Nike Running Test Car-programma: 075-313311. Inschrijven voor de prestatie loop kan vanaf 10.00 uur tot een kwartier voor de start bij de in gang van het Julianapark (Burg. Knappertlaan). Het in schrijfgeld voor de 2 kilometer bedraagt 3,50 en voor de ove rige afstanden 5,-. De start van de 2 kilometer is om 12.00 uur, voor de overige afstanden om 13.00 uur. De prijsuitreikingen zijn ge pland om: 12.30 uur 2 km; 13.30 uur 5 km; 14.00 uur 10 km; 14.30 uur 15 km; 15.00 uur scholencompetitie. Alle inlichtingen zijn te verkrij gen bij: Hans Heemskerk, 010- 4711166; Carlo van den Bergh, 010-460129 of bij Ronald Prin ce, 010-4710849. SCHIEDAM - Voor het Kam pioenschap van Schiedam werd in de Hoofdklasse de negende ronde gespeeld. De uitslagen: Peter Poot-Mathieu Smit 2-0; Leo Mous-Paul Boerrigter 0-2; Wim Vrijland-Ron Heusdens: afgebroken. Tiny Mous-Gert van Willigen 1-1; Peter Lans bergen-Piet Bastiaanse 0-2; Rob van Eijk-Joop van der Schalk 2-0. De stand na 9 ron den: 1 Van Eijk 9-15; 2/3 Ro nald van Egmond en Wim Vrij land 7-12 plus 1 afg.; 4 Boerrig ter 8-11; 5 Bastiaanse 10-11; 6 Poot 9-9; 7 Heusdens 7-8 plus 1 afg.; 8 C. Mous 8-7; 9 Van Wil ligen 7-6 plus 2 afg.; 10 Van der Schalk 9-6 plus 1 af.; 11 L. Mous 9-5; 12 P. Lansbergen 8- 3; 13 M. Smit 8-1. In de eerste klasse waren er 5 partijen. De uitslagen: Thijs Huijs-Cees Suyker 2-0; Bart Quist-Theo Vrijland 0-2; Jan Lucassen-Aad van der Linden 0-2; Ronald Wisse-Edwin de Jager 2-0; Jan Out-Ronald van Dijk 0-2. De stand na 8 ronden in de eer ste klasse: 1/2 Huijs en Van der Linden 8-13; 3 De Jager 8-10; 4 Van Dijk 6-9; 5 Out 8-9; 6 Pauw 7-8; 7/8 Quist en T. Vrij land 8-7; 9 Wisse 9-7; 10/11 Suyker en Luiten 8-5; 12 Lucas- sen 8-1. Uitslagen tweede klasse: Leo Meloni-Harm Ruiter 1-1; Gaston van Houwelingen-Erik Bhaggoe 0-2; Lau Vis-Joop Bisschop 1-1; Hans Lansber- gen-Imró Bhaggoe werd afge broken in een stand die voor Lansbergen wel gunstig is, maar die niet zomaar een, twee, drie gewonnen is. De afgebroken partij tussen Hans Lansbergen en Jan Breman werd zonder verder spelen remise gegeven. De stand: 1 Tilman 8-12; 2 J. Bhaggoe 7-11 plus 1 afg.; 3 De Buck 8-11; 4 H. Lansbergen 6-9 plus 1 afg.; 5/6 Breman en Me- loni 8-9; 7 Ruiter 7-7; 8 Vis 7-5( 9 Erik Bhaggoe 6-4; 10 Bisschop 9-4; 11 Van Houwelingen 8-1. Bij de jeugd won Daan van Vel- zën 2 maal van Simon van Kuijk, Hans Hommel won 2 keer van Miranda Hueting en Daan van Velzen en Miranda Hueting wonnen elk een partij van elkaar. De stand: 1 Hans Hommel 16-22; 2 Daan van Velzen 16-21; 3 Peter van Win terswijk 13-19; 4 Miranda Hue ting 14-18; 5 Simon van Kuijk 15-5; 6 Reinier Wijnands 16-5. beschrijft John Kloos zijn ma nier van coachen en trainen. Optelsom „Of dit de reden is geweest van het kampioenschap wil ik niet zeggen," vervolgt hij. „Deze titel is een optelsom van faktoren. Het team waarmee ik begon was al heel hecht met een goede mentaliteit. Een goed teamver band met daarbij persoonlijke kwaliteiten zijn bepalend ge weest voor de eerste plaats," be sluit John Kloos. m middels toegezegd het startschot te zullen geven voor de Aleida-loop-nieu- we-stijl. SCHIEDAM - De spontbrloop, georganiseerd door de St. Jan- school heeft een ongekend succes gekend. De opbrengst heeft werkelijk de stoutste verwachtingen overtroffen. Veel sponsors van de kinderen hadden daar niet op gerekend. Wat te denken van Danny Moreno, die in 45 minuten 20 ronden van 500 me ter wist te lopen. Al met al kon de school al f 5.800 overmaken aan de pastorie van de Singelkerk. Een en ander komt ten goede aan de men sen in Bacolod. SCHIEDAM - Zaterdag 23 april zijn de volgende kinderen geslaagd voor hun zwemdiploma in het Sportfondsenbad Schie dam. Diploma A: Demiën Broekhuis, Lisette v. Vliet, Raymon Sala, Erik Janse, Elles v.d. Leeden, Sylvia Kooy, Antoine de Groot, Myute Janse, Ruud de Groot, Daniëlle Schoonerwoerd, Mark Fieggen, Remco v. Ommen, Jordi v.d. Water, Niels Fiegen. Michel v. Schuppen en Johan Berveling. Diploma B: Pascal Jongste, Ma rieke de Bont, Patrick Snieder, Peter v. Dongen, Nadiah Sobki, Magid Kadaoui, Eveline Gou weleeuw. Wilco v.d. Poel, Jo hanna Venis, Kelly v.d. Goor- bergh, Pauline v.d. Zant, Vanes sa v. Donk, Miranda v.d. Valk, Remco Schnitger, Linda Koet- senruyter, Patrick Holster, Ge- raldin Born, Kim Putter, Mar loes Prins en Marline Stuis. SCHIEDAM - De SCV De Postduif vloog zaterdag 30 april een wedvlucht vanuit St. Ghis- lain (België). Er waren 265 dui ven in concours en om 08.45 uur vlogen zij met een oosten wind terug naar hun hok in Schiedam. De afstand was 170 kilometer en de aankomst van de eerste duif was om 10.38.25 uur. De eerste 10 prijsduiven zijn: 1, 3 en 8 A. Brouns-Schemkes; 2, 4 en 10. J. Triel; 5. A. Boon; 6. A. Salari; 7. J. Vrouwdeunt; 9. J. Koster. P.V. De Vrijheid Uitslag wedvlucht St. Ghislain, 170 km. In concours 490 dui ven. Zuidoosten wind. Gelost om 08.30 uur. Aankomst eerste duif 10.22 uur, laatste duif om 10.43 uur. De eerste tien prijsduiven zijn: 1 en 2. comb. v. Diest-Robart; 3 en 10. comb. v. Raay; 4 en 6. H. Jansen; 5. H. Egberts; 7. R. Wijnties; 8 en 9. C. Baanvinger. SCHIEDAM - Maandag 2 mei 1988 begint de asfaltering en herbestrating van de Nieuwe Maasstraat, tussen de Lekstraat en het Rozenburgerplein in Schiedam-Zuid. Er wordt naar gestreefd het werk vóór de bouwvakvakantie gereed te hebben. Dit is mede afhankelijk van de weersom standigheden. Omleidingsroutes voor het verkeer zullen met oranje omleidingsborden worden aangegeven. Er wordt uiteraard getracht om de overlast voor het verkeer tot een minimum te beperken. Voor die prijs heeft u een complete bril.prima montuur, compleet met glazen (in gangbare sterkte). Wilt u een bijzonder montuur of heeft u bijzondere glazen nodig, dan is 't wat duurder, maar dat vertelt Paul Berg u natuurlijk vooraf. Zo vertelt hij u ook graag hoe ontzettend handig zo'n zonnebril is als reservebril, of u nu een bril of lenzen draagt. Maar waarschijnlijk hoeft hij u dat helemaal niet te vertellen. Prima opticien eigenlijk... ANVC-contactlensspecialist - OV-optometrist Nolenslaan 418 - Schiedam - tel: 010-4735384 Spiritdames naar de eerste klasse John Kloos de menselijke coach, die de dames naar het kampioenschap en de eerste klasse leidde, tijdens de training. Na de gewonnen wedstrijd met bloemen. tegen Voorne was de titel binnen. Dat werd uiteraard gevierd Promotie Asvion- dames unicum in geschiedenis op de hele kollektie 60x110 van AA QE 29.95 nu htsl9v Hoogstraat 46-48 3111 HJ Schiedam Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak 38 mr Het team van Asvion dat zondag door een 91 overwinning op Souburg promoveerde naar de eerste klasse. Uiterst rechts de geblesseerde Alexandra Mansoer en coach Rein Grippe ling. y m «IriS tLm fês 4 -

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 23