Muzikale kweekbak" pakt uit MMMM Seniorenbed. OC OO [kreukkatoen 9,-p.meter! r Medisignaal Reinigingsbeurt levert tonnen op fim ecower ga FOKfl VERINGMEIER TANDTECHNIEK „Gezelligheid en het contact geven de doorslag". Jeugdrijnmondband halve eeuw oud 4 I I IN 4 I II Kwartet huisartsen start rubriek 55 Weekendreizen museum vrienden Makkelijk in- en uitstappen. slaapco/riforf SS Gebit stuk?. SCHEPER AKAI AVQRIE1T 4. 5. 6. SS'ÏIrhShoIk - HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 18 MEI 1988 PAGINA 3 SCHIEDAM - Schiedams jongste muziekvereniging - wat de gemiddelde leeftijd van de leden betreft dan tenminste - ziet dit jaar Vader Abraham. Deze maand is het precies een halve eeuw geleden dat de Jeugdrijnmondband, die vanwege haar vele succes sen in de volksmond de bijnaam „Gouden" kreeg, werd opgericht. Helemaal in stijl - tenslotte is het tamboer-, trompetterkorps smaakmaker van tal van plaatselijke evenementen - krijgt Schiedam de kans om mee te delen in de feestvreugde. Klapstuk van de viering is namelijk een grootscheepse „Jeugdpa- rade" die zaterdag 28 mei om 13.00 uur begint op het Hemaplein. Ruim 400 jongens en meisjes, afkomstig uit een zevental mu ziekkorpsen uit de regio, zullen gezamenlijk een volwassen pa rade presenteren. De happening wordt geopend met een speciaal voor de gelegenheid gecompo neerde „Jubileumfantare" die gebracht wordt door een uit alle korpsen geformeerde groep. Notabele fan Voorafgaand aan de Jeugdpara- de is er om 12.00 uur een défilé langs het stadhuis, waarbij alle deelnemers zich zullen presen teren aan burgemeester Reinier Scheeres. Die notabele fan van de JBR viel maandag ook de eer te beurt het eerste exem plaar in ontvangst te nemen van een jubileumboekje. Daarin wordt de sterke groei beschreven van het korps. Een verhaal dat overigens alleen op gaat voor de kwaliteit, want wie 17 is, wordt onverbiddelijk doorverwezen naar het „vol wassen korps". Het is puur aan de faam van de Rijnmondband te danken dat het ledenaantal - ondanks die regelmatige uit stroom - een halve eeuw con stant gebleven is. SCHIEDAM - De Vereniging Vrienden van het Stedelijk Mu seum te Schiedam organiseren een weekendreis van 27 tot en met 29 mei naar het Belgische Vlaanderen. Op de heen- en te rugreis rijdt de bus langs de Deltawerken en de plaatsen Dendermonde en Mechelen. Op het programma staan onder andere een bezoek aan- en een rondvaart door Brugge; over nacht; wordt in Gent. De reis kosten bedragen 315,-. Half September gaan de Mu seum Vrienden nog een week naar Berlijn, dat dit jaar de cul turele hoofdstad van Europa is. Ook een bezoek aan Oost-Ber- lijn wordt in het programma opgenomen. De kosten voor deze reis zijn 1.150,-. Ter voorbereiding van deze reis wordt op 16 juni een dagtocht naar de kastelen in Doorn, Amerongen en Haarzuilens ge maakt. De bovengenoemde prijzen zijn op basis van een tweepersoons kamer en halfpension. Niet-le- den betalen 15,- extra. Voor deze reizen zijn nog enkele plaatsen vrij. Belangstellenden kunnen zich zo spoedig mogelijk opgeven bij het secretariaat (fam. Zuidgeest, tel. 4264438). Het Nieuwe Stadsblad UW THUISKRANT Tamboer maitre Richard de Groot overhandigt het eerste exemplaar van het jubileumboekje aan burgemeeser Reinier Scheeres. Hoogtepunten Vooral in de afgelopen jaren kon de JBR de vruchten pluk ken van het vele oefenen onder intensieve, vakkundige begelei ding. Vanaf begin '80 werden op de concoursen in Schiedam en Rijnsburg doorlopend eerste prijzen in de wacht gesleept bij de show- en marswedstrijden, waarbij zelfs enkele malen met „lof der jury". Naast deze muzi kale- en show-technische presta ties trad de vereniging veelvul dig op in binnen- en buitenland. Hoogtepunten waren de deelna me aan de Nationale Taptoe Breda in 1987 en aan de zeer druk bezochte parade in Calais maar ook de taptoes in Schie dam en het inhalen van Sinter klaas bij Huize De Tweeling in Vlaardingen (tienmaal), hebben voor de Jeugdrijnmondband veel betekend. Die swingende prestaties heb ben het korps niet alleen een goede naam bezorgd bij de be volking, maar ook bij het plaat selijk bedrijfsleven en de ge meente. Dankzij hun sponso ring kon het jubileumboekje, voorzien van een voorwoord van de burgemeester, dan ook piekfijn worden uitgevoerd in de grote oplaag van 30.000 exemplaren. De komende week zullen die huis-aan-huis bezorgd worden. Alle Schiedammers kunnen op die manier kennis nemen van het kleurrijke vele- den van deze „muzikale kweek bak" die al generaties talenten heeft opgeleverd. IW'-'ff'S'!» VsN' i Het merk Sleep Dream levert een serie ideale seniorenbedden voor diegenen, die niet meer zo lenig zijn als in hun jonge jaren. Ideaal, omdat de bedhoogte (49,5 cm) het in- en uitstappen vergemakkelijkt. Bovendien is elk ledikant nog voorzien van in hoogte verstelbare bodem dragers, waarmee de lighoogte aan individuele wensen kan worden aangepast. Het Sleep Dream senioren ledikant is leverbaar in 3 uitvoeringen. Bijpassende linnenkasten, nachtkastjes, spiegels etc. zijn leverbaar. Exclusief bij uw Slaapvoorlichter! beddenspeciaalzaak - slaapkamers - slaapsystemen - linnenshop Hoogstraat 46-48 3111 HJ Schiedam tel.:010 -4 26 87 17 MEER METERS MODE SCHIEDAM - Burgerlijke Stand van de week van 29 april t/m 4 mei 1988. Geboren: Michelle A., d.v. Van der Ven Anne, d.v. Sinjoor en Goemans Claudia, F. M. d.v. Gouds waard en Van Gelderen Maurice, z.v. Van Kapel en Bokhoven Wesley, z.v. Van den Berg en De Groot Alicia A., d.v. Van Rossen en Ducarouge Alexander C., z.v. Sluijter en Sneek Michael, z.v. De Groot en Pie- ters Rawi P., z.v. Ramdhan en Ra- madhin Jessie L., d.v. Lansbergen en Heeringa Suzanne, d.v. Verkaaik en Stam Bernard K., z.v. Van der Voort en De Vetten Megan S., d.v. Immerzeel en Sweet Eveline M., d.v. Van Hove en Van Noort Kitty, d.v. Van Wagtendonk Serdar, z.v. Nargün en Nargün. In ondertrouw gegaan: B. E. Asmuss, 43 jr. en E. van Bezouwen, 35 jr. P. C. Breedveld, 40 jr. en M. Reigwein, 42 jr. J. van der Burg, 24 jr. en H. P. Vink, 21 jr. P. G. Feenstra, 51 jr. en B. B. Godschalk, 47 jr. P. I. M. Kienhuis, 28 jr. en T. J. M. van der Burgh, 27 jr. J. Krommenhoek, 29 jr. en G. A. M. Jansen, 24 jr. A. Maris, 35 jr. en L. Afonseca Sousa Cruz, 23 jr. K. Poortvliet, 42 jr. en M. Mak, 50 jr. T. J. Quail, 32 jr. en A. Jans, 28 jr- R. Speijer, 26 jr. en M. van der viies, 22 jr. J. J. M. Westerholt, 29 jr. en A. J. Suvaal, 23 jr. Gehuwd: J. B. Meijer, 32 jr. en C. S.'de Keijzer, 24 jr. R. Droge, 25 jr. en D. T. van Hees, 18 jr. J. W. van de Grift, 28 jr. ej} J. M. Suiker, 24 jr. R. Broer, 24 jr. en C. H. den Dikken, 21 jr. E. López Corral, 25 jr. en A^ H. M. Hellemons, 22 jr. Overleden: J. Koning, man, 71 jr. L. Vooren, vr., 70 jr., echtege- note van J. W. Pieters H. C. Schrevel, vr., 67 jr., geh. gew. met H. P. van Meer B. G. van Roon, vr., 88 jr., geh. gew. met L. J. Coenraad T. van Gelder, man, 90 jr. P. M. van Eijk, vr., 87 jr., geh. gew. met M. J. L. Lansbergen A. Ballijns, man, 86 jr. M. E. H. Webbes, vr., 99 «jr., geh. gew. met Q. Rietstap C. E. Rijgersberg, vr., 83 ^jr„ geh. gew. met H. N. J. Leijen- dekkers J. C. Kooijman, vr., 74 jr. J. F. Meyster, man, 67 jr. I H. van Ravens, man, 62 jr. H. Bakker, man, 78 jr. G. van der Gaag, man, 66 jr. Basisschool 'De Kameleon' houdt op woensdag 25 mei een fancy-fair/rommelmarkt op het schoolplein aan de Thorbecke- singel. Daarvoor zijn nog spul letjes nodig. Mensen die kle ding, speelgoed en dergelijke over hebben, kunnen co q tact opnemen via telefoonnummer 4709641. IK WORP POODZIEK WAN» Dit is een artikel over een groep medicijnen, die zon der recept te koop zijn. Als u zelf medicijnen wilt kopen kies dan die stoffen, die zo min mogelijk bij werkingen hebben en waarvan is aangetoond dat ze werken. Vrij verkrijgba re medicijnen lijken on schuldig, maar ze kunnen zeker bij langdurig gebruik ronduit gevaarlijk zijn. Om deze reden vinden wij het belangrijk u hierover te informeren. Pijn is vrijwel altijd een alarm signaal van het lichaam. Het geeft aan dat er iets niet goed werkt of beschadigd is. Bij ver branding of op iets scherps trap pen bijvoorbeeld, trekken we snel terug. Een pijnlijk li chaamsdeel houden we stil, waardoor het de rust krijgt om te herstellen, een verstuikte en kel, een doorgedraaid hoofd... Hoe erg we pijn voelen hangt ook af van psychische faktoren. Angst verergert pijn en afleiding doet pijn afnemen. Soms kan de oorzaak voor pijn niet meteen worden weggenomen en kan een pijnstiller Handig zijn. Er zijn tientallen merken te koop. Ze hebben telkens net weer een andere samenstelling. Ze worden door fabrikanten be dacht om weer een nieuw merk te kunnen verkopen. Medicijnen Redelijk veilig zijn alleen pijn stillers waar maar één stof in zit. En dan alleen als die stof paracetamol of acetylsalicylzuur is. Sinds kort rekent men echter ook ibuprofen tot de redelijk veilige middelen. Het is niet waar dat bepaalde merken speciaal werken bij een bepaalde pijn, zoals keelpijn, hoofdpijn of rugpijn. Dat is rek- lame. Ook is het niet zo dat ta bletten met meer stoffen erin sterker werken. Er zijn mensen die zweren bij een bepaald mid del. Waarschijnlijk is dit een ge volg van het vertrouwen dat ze erin hebben. Paracetamol Paracetamol is te koop als ta blet, poeder of zetpil. Het is duurder te koop onder de merk namen: Hedex, Meenk, Panadol en Zwitsaletten. Paracetamol is behalve pijnstillend ook koorts- verlagend. De stof heeft weinig bijwerkingen en heeft nauwe lijks invloed op andere medicij nen die geslikt worden. Heel soms is iemand er overgevoelig voor en krijgt huiduitslag. Het grote gevaar van paraceta mol is: er te veel van gebruiken. Bij meer dan 10 tabletten per dag kan er een onherstelbare le verbeschadiging optreden. Bij normaal gebruik, maximaal 4 tot 6 per dag, wordt het gezien als de pijnstiller met de minste bijwerkingen. Eén tablet werkt zo'n 5 uur. Acetylsalicylzuur Dit is te koop onder de merkna men: Adiro, Aspro, Aspirine, Darosal e.a. Het is behalve pijn stillend ook koortsverlagend en ontstekingsremmend (zoals bij reuma). Eén derde van de ge bruikers krijgt er maagklachten van. De maagwand wordt er door geprikkeld en er ontstaan kleine bloedinkjes. Bij langdurig gebruik kan zelfs bloedarmoede ontstaan of een maagbloeding. Dit is veel minder het geval als de stof in water wordt opgelost. Een andere bijwerking is de ver mindering van de bloedstolling. (Juist hierdoor staat deze stof de laatste tijd in de belangstel ling: volgens sommigen zou hierdoor de kans op een hartin- farkt verminderen). Maar men sen met bloedverdunnende me dicijnen mogen ze dus niet slik ken. Ook mensen met medicij nen tegen suikerziekte kunnen ze beter niet gebruiken, omdat het de suiker wat kan ontrege len. Tenslotte komen er ook ovege- voeligheidsreakties voor, soms met vernauwing van de lucht wegen. Een gevaar voor mensen met astma. Ook huiduitslag kan optreden. Toch is het voor ie mand zonder maagklachten en zonder één van genoemde ziek tes een veilige pijnstiller. Een tablet werkt ongeveer 5 uur. De in water oplosbare „carbasalaat- calcium" (Ascal) geeft de min ste maagklachten. SCHIEDAM - Dankzij radio en tv is de gezondheidszorg de laatste jaren niet langer omgeven met een waas van geheimzin nigheid. Uit de populariteit van de medische programma's blijkt wel dat mensen geïnformeerd willen worden over eigen en andermans kwalen. Men wil weten wat je er zélf aan kunt doen en hoe je ze zou kunnen voorkomen. Als men beter geïnformeerd is, kan men zichzelf helpen bij al lerlei veel voorkomende problemen. En mogelijk zorgt meer kennis er ook voor dat een patiënt een probleem beter onder woorden kan brengen en zo een gelijkwaardiger gesprekspart ner is van een arts. Voor de vier huisartsen van Huisartsengroep „de Gorzen- Nieuwland" - Ineke Vink, René Koop, Lucy Pufkus en Ab Kor sten - die enkel jaren geleden twee huisartsenpraktijken in Schiedam hebben opgezet, is het informeren van patiënten een belangrijk onderdeel van hun werk. Voor hun eigen patiënten geven zij daarom de „Praktijkkrant" uit, waarin allerlei medi sche zaken op een heldere manier besproken worden. Het Nieuwe Stadsblad is er dan ook blij mee dat zij bereid zijn ge vonden de komende tijd maandelijks een medische rubriek in Uw Thuiskrant te gaan verzorgen. Ibuprofen Te koop als Advil, Antiruggine, Nerofen, Femipirin. Dit medi cijn is niet nieuw zoals de rekla- me wil doen geloven. Het wordt al vele jaren voorgeschreven, maar is pas sinds kort zonder recept te koop. Het is niet werk zamer dan paracetamol, heeft meer bijwerkingen. Deze kun nen bij langdurig gebruik (heel zelden) ernstig zijn. Eén medicijn willen we nog apart nemen: het als Femex ver krijgbare Naproxen. Ook dit heeft nogal wat bijwerkingen en wordt niet aangeraden. Alleen gebruiken op advies van de arts. Kombinaties Het merendeel van de verkoch te pijnstillers zijn kombinaties van meerdere stoffen. Veel ge bruikte en gevaarlijk willen we apart noemen. - De kombinatie van Paraceta mol en Acetylsalicylzuur in één tablet is een slechte. Het kan nierbeschadiging geven. Deze kombinatie zit in: Chefarine-4, Antigrippine, APC, APCP en DAro. Daarom raden we ze af. - Een gevaarlijke groep zijn de Pyrazolon-verbindingen. Ze kunnen de aanmaak van bloed cellen remmen, een gevaarlijke situatie. Ze zitten in: Saridon, Witte kruis, Rotordon, Sanal- gin, Cibalgin. - Coffïne. Deze stof zit nogal eens in één tablet met paraceta mol (Finimal). Of het de pijn stillende werking versterkt is twijfelachtig. Het is in ieder ge val niet goed voor de maag en jaagt het hart op. - Vitamine C: in (hot) Coldrex en Citrosan zit iets vitamine C, te weinig om nuttig te zijn. De samenstelling is zinloos. M De reinigingsbeurt van de binnenhavens levert tot nu toe weinig opzienbarends op, maar wél een hoop troep. SCHIEDAM - De groot scheepse schoonmaakbeurt van de Lange Haven heeft alleen over het stukje Koe- marktbrug/Beursbrug al ruim tien ton grofvuil op geleverd. Daarnaast werd met behulp van een kraan schip een aantal tonnen oud-ijzer boven water ge haald waaronder een groot aantal verroeste fietsen. Het Handels-, Transport- en Overslagbedrijf A. Geerijng en zn. dat 18 april begon met de omvangrijke reinigingsklus van de Schiedamse binnenhavens, gaat de komende weken dreggen bij de Appelmarktbrug en in de Korte Haven. Daarna is het de bedoeling dat twee overbodige rioolbuizen die kortingsregeling via de Ge meentelijke Sociale Dienst. Kinderen tussen de 5 en 14 jaar kunnen zich inschrijven bij Wijkcentrum De Erker, Jan van A vennesstraat 32. Tel. nr. 4267767 of 4263161. op de Lange Haven-bodem' lig gen, verwijderd worden. D<? to tale operatie wordt uitgevderd in opdracht van de Openbare Nutsbedrijven. In de krant. Jij met je foto en wat je gezegd hebt bij honderdduizenden mensen in de brievenbus. Als mij dat eens zou overkomen... Je ziet het menigeen soms denken als je met de blok noot open en de pen schrijf- klaar in een supermarkt van Bas van der Heijden in gesprek bent. Dat was dan „bingo" voor mevrouw A. F. Bodbijl-Hen- driks, die heel trouw bijna alle interviews heeft gelezen en bij wie meteen van alles over Bas van der Heijden kwam bovenborrelen. Wat ze al niet wist van dit krui- deniersbedrijf! Wanneer je 63 jaar bent en vanaf het be gin van je trouwen bij Bas van der Heijden komt, heb je natuurlijk wel wat te zeg gen. Herinner je je nog de toonbanken van vroeger, de puntzakken en het afwegen. Heb je de overschakeling naar zelfbediening meege maakt en stap je dan nu die grote supermarkten binnen. „Toch is Bas van der Heij den voor mij ergens nog steeds dezelfde. Het voor deel is het voordeel geble ven". Favoriet bij mevrouw Bod bijl zijn dan ook „die eigen merken. Ik koop ze altijd. Ken ze allemaal" en dan somt ze een bijna complete lijst van die Bas van der Heijden-scherpe-prijzen- merken op. „En denk nou niet, dat die Hotelkoffie niet zou sma ken, ik zet een best bakje" noemt ze man en paard. Zelfs nu ze in een nieuw bouwwijk met nog maar weinig winkels sinds kort een woning heeft gekregen, onderneemt ze nog de reis naar Bas van der Heijden. „Dat voordeel blijft trekken. De gezelligheid en het on derlinge contact geven de doorslag. Zoiets heeft een mens nodig" blijkt Bas van der Heijden voor haar veel meer dan een supermarkt alleen! iJLUJ LU LLLUW Mevrouw A. F. Bodbijl-Hen- driks: „daar zet ik een best bakje van". ADVERTORIAL Kinderen De enige medicijnen waarmee bij kinderen voldoende ervaring is opgedaan zijn paracetamol en acetylsalicylzuur. Alle andere pijnstillers en voora, kombina ties van stoffen beschouwen we als gevaarlijk. Een nadeel van tabletjes is dat ze er uit zien als snoepjes. Overdosering kan do delijk zijn. Wij adviseren daar om zetpillen of poeders, die in een beetje limonade kunnen worden opgelost. Eerste keus is paracetamol. Poeders van 60 en 120 mg., en zetpillen van 120 en 240 mg. Let héél goed op de hoeveelheid voor elke leeftijd en ga daar nooit over heen. Bij zwangerschap en tijdens borstvoeding dienen zo min mogelijk medicijnen te worden gebruikt. Het is verstandig dit alleen in overleg met de arts te doen. Konklusie Er zijn twee pijnstillers die bij normaal gebruik naar ons idee voldoende veilig zijn: paraceta mol en acetylsalicylzuur. Sinds kort is daar een derde aan toe gevoegd: ibuprofen. Alle pijnstillers die meer dan één stof bevatten, worden afge raden. Ze hebben meer bijwer kingen of zijn onzinnig samen gesteld. Bij kinderen adviseren we al leen paracetamol. Let bij kinde ren goed op de dosering op de verpakking! Huisartsengroep „Gorzen-Nieuwland" Ook tijdens de zomermaanden is d.c. de 4 Molens op de twee de en vierde zondag van de maand geopend van 13.30- 16.00 uur voor oudere Schie dammers. Er is dan gelegenheid om te biljarten, dammen/scha ken, kaarten, rummikub, scrab ble, sjoelen e.d. Dinsdag 24 mei is er een mode show van voordelige dameskle ding door de fa. Hofmans van 10.00-12.00 uur in de grote zaal. Met aansluitend verkoop van de getoonde en andere model len. Wijkcentrum De Erker organi seert ook dit jaar weer een zo merkamp in Hattem (vlakbij Zwolle). De kinderen logeren een week in Vakantiecentrum IJsselstein, dat beschikt over een eigen zwembad. In het akti- viteitenprogramma zijn o.a. een boottocht over de rivier de IJs- sel opgenomen en een rit met een grote kar en traktor door het bos. De kosten per kind be dragen 100,-. Voor 2 en 3 kin deren uit een gezin zijn de kos ten respectievelijk 190,- en 270,-. Voor kinderen van uit keringsgerechtigden bestaat een Reis- en caravanverzekering pleziervaartuigen Het verhuursysteem voor verstandige huurders. 1. inclusief thuisbezorgen o inclusief thuis inregelen en uitleg 3, jaar garantie inclusief onderhoud inclusief vervangend apparaat bij reparatie inclusief verzekerd tegen brand, diefstal en ongelukken, uniek spaarsysteem 0 huren met recht van koop de nieuwste apparatuur VERSCHIJNT IN. SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagmiddag tot donderdag 14.00 uur RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag •15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 1-9-87 itr? VOOR GOED EN GEZOND SLAPEN a^pvocrtchte^ LEO HORN/ voordelige Schiedam. Hoogstraat 27 b t/o HIJ Herenmode w'vA''/ E Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur sh na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak Assurantie t financieringsbureau Lange Haven 102 Schiedam Telefoon 010-4262638 Vaartuigenverzekering: no-claim, tot 45% voor 5 jaar schadevrij varen. Autoverzekering tot 75% no-claim, ook kwartaal premies mogelijk unnR DEMONSTRATIE ROTTERDAM 0 Oostzeedijklhoek Admiraliteitsstraat. Tel. 010-4130180 O 2e Middellandstraat 23, tel. 010-4772H7 Op maandag gesloten

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 3