FACE-LIFT INDUSTRIEGEBIED 'S-GRAVELAND NIEUWBOUW TUSSEN WILLEMSKADE EN HAGASTRAAT SPUIEN VAN DE WATERLEIDING IN TOEKOMST MEER WONINGEN IN NIEUWLAND-ZUID00ST WAARDE VERBETERINGEN De gemeente verwacht in november van dit jaar klaar te zijn met een pakket van werkzaamheden die sedert eind 1986 in het industriegebied 's-Graveland worden uitgevoerd. Het gaat hierbij om het ophogen van openbare straten, het verbeteren van groenvoorzieningen en rioleringen, het aanpassen van straatindelingen, het realiseren van extra parkeerruimte en de reconstructie van de 's-Gravelandseweg. Deze werkzaamheden betekenen een aanzienlijke verbetering van zowel het aanzien als de gebruiksmogelijkheden van het in dustriegebied. Met het overhandigen van een fraaie plant aan iedere nieuwe bewoner is deze maand op een sympathieke manier het nieuwbouwproject aan Willems kade, Groenelaan en Hagastraat opgeleverd. Dit project in Schiedam-Zuid bestaat uit een winkelvestiging van Albert Heijn en uit 39 koopwoningen. Op 28 maart is een informatie-avond gehouden over het ontwerp-bestem- mingsplan Nieuwiand-zuidoost. Het belangrijkste onderdeel van dit plan is de verruiming van de woningbouwmogelijkheden in dit gebied. VRIJDAG 27 MEI 1988 'T STADSERF PAGINA 3 In industriegebied 's-Graveland zijn twee honderdvijftig bedrijven gevestigd. Er werken circa zesduizend personen. De handel en dienstverlening zijn hier ruim vertegenwoordigd. Dit zijn dan ook sekto ren die zich prima thuisvoelen in een in dustriegebied temidden van een grootste delijk afzetgebied en dichtbij het rijkswe gennet. Zo zijn er bijvoorbeeld negentig groothandelsbedrijven en tien uitgeverijen en drukkerijen gevestigd. Ook 'high tech' bedrijven (software, informatica) zijn na drukkelijk aanwezig. Aan de noordkant van 's-Graveland is nog circa vier hectare aan bedrijfsterreinen uitgeefbaar. Een be stemmingsplan is in voorbereiding om nog een verdere uitbreiding mogelijk te maKen. Voor Schiedam is industriegebied 's-Gra- veland van grote economische waarde. Vandaar dat de gemeente de kwaliteit van het openbare gebied nauwlettend in de gaten houdt en zorgdraagt voor een goede ontsluiting. De bouw van een nieu we brug over de Schie een aantal jaren geleden, de verbetering van de aanslui ting 's-Gravelandseweg/Rijksweg 20 in 1986 en de reconstructie van de 's-Gra- velandseweg moeten in dit licht bekeken worden. De reconstructie van de 's-Gravelandse- weg (tussen de De Brauwweg en de Rin- gerstraat) is in de afgelopen maanden af gerond. De voorheen hobbelige klinker weg met vele gaten ligt er nu goed geas falteerd bij. In verband met de parkeer druk zijn langs de parallelwegen in de zij bermen haakse parkeervakken aange legd. In de oude situatie werd aan weers zijden langs de hoofdrijbaan geparkeerd. Dit was niet bevorderlijk voor een door stroming van het verkeer en voor de ver keersveiligheid. De door een tussenberm gescheiden rijbanen, waarlangs niet meer wordt geparkeerd, leveren nu een over zichtelijk verkeersbeeld op en maken daardoor een veilige verkeersafwikkeling mogelijk. In de middenberm is vanwege het aanzien een aantal bomen geplant. Ook de zijbermen zijn plaatselijk beplant. Een belangrijk deel van de werkzaamhe den in het industriegebied wordt gevormd door het op peil brengen van straten, rio leringen en groenstroken. Deze werk zaamheden zijn in twee delen gesplitst. Het eerste deel, ten westen van de 's- Gravelandseweg, is gereed. Het werk aan de oostkant loopt door tot in november van dit jaar. De werkzaamheden beper ken zich overigens niet tot alleen het op peil brengen. Gelijktijdig worden verbete ringen aangebracht in wegindelingen, parkeerplaatsen, groenvoorzieningen en zovoort. Hierbij wordt zoveel mogelijk re kening gehouden met de wensen van de verschillende bedrijven, die vooraf zijn geïnformeerd en hun verlangens kenbaar nebben gemaakt. Wonen en winkelen in gloednieuw complex aan Groenelaan Vrijwel alle woningen zijn inmiddels ver kocht. Er zijn acht typen woningen, waar onder eengezinswoningen, maisonnettes en 2-, 3- en 4-kamerappartementen. De woningen zijn voorzien van balkons en bergingen en hebben een individueel ge stookte c.v.-ketel met warmwatervoorzie ning. De keukens, toiletten en badkamers worden mechanisch geventileerd, terwijl rekening is gehouden met de aansluitin gen van wasmachines en vaatwassers. In de woonkamers is een sluitpunt voor ra dio, televisie en telefoon. Alle aandacht is gegeven aan de beveili ging van de woningen. Ze zijn voorzien van een microfoon/luidspreekinstallatie in de centrale toegangshal, waar de bellen en brievenbussen zijn. De kopers konden op een zogenaamde 'keuzelijst' aan de opdrachtgever/ontwik kelaar Wilma Vastgoed b.v. hun persoon lijke wensen kenbaar maken. De archtitect is Apon/Van den berg/Ter Braak/Tromp Architecten b.v. uit Rotter dam en de bouw werd gerealiseerd door Wilma Bouw b.v., fayon Rotterdam. Al naar gelang de grootte variëren de koopprijzen van de woningen van 120.000,- tot 132.000,-. Het zijn pre miekoopwoningen en ze vormen een goe de aanvulling op het totale woningaanbod in Schiedam-Zuid. Ook de winkelvestiging van Albert Heijn blijkt in een behoefte te voorzien. De winkelfunctie van de Groe nelaan is er door versterkt. Met het nieuwbouwproject is de bebou wingsstructuur van de Groenlaan richting Westerhaven afgerond. Inmiddels zijn de voorbereidingen in volle gang voor een nieuwbouwplan op het ernaast gelegen terrein, tussen Hagastraat en Willemska de. Voordat hier woningen gebouwd kon den worden moet eerst een bodemsane ring worden uitgevoerd. Het woningbouw plan voor dit terrein gaat uit van zestig woningen, waaronder premiekoopwonin gen en woningwet(huur)woningen. Zo mo gelijk zal eind 1988 of begin 1989 met de bouw worden gestart. Als het mee zit is eind volgend jaar dan ook dH .'.spN; Bestemmingsplan wil raw r* yov. 's-Gravelandseweg geen hobbelige klinkerweg meer Het Waterleidingbedrijf van de Openbare Nutsbedrijven heeft in de periode van 16 tot en met 31 mei de drinkwaterleidingen doorgespuid in het gebied dat begrensd wordt door Rijksweg 20, 's-Gravelandse- weg, Broersvest, Korte Haven, Lange Ha ven, Vlaardingerdijk, Rijksweg 19. Dit werd gedaan om zoveel mogelijk roest- deeltjes te verwijderen uit het leidinpnet dat voor een gering deel bestaat uit gietij zeren of stalen buizen, waarin roestvor- ming plaatsvindt. Het spuien vond plaats op werkdagen in de avonduren op een tijdstip waarop het huishouden in het al gemeen minder water gebruikt. Het spuien van de waterleiding is nodig. Het plangebied Nieuwiand-zuidoost ligt tussen de Schie, de Noordvestsingel, het Officierenpad, de Burg. Honnerlage Gre- telaan, de Parkweg, de Mgr. Nolenslaan, de Jan van Zutphenstraat en de Delfland- seweg. In het gebied liggen twee bedrijfsterrei nen die niet, of maar gedeeltelijk door be drijven worden gebruikt. Het Bols-/Lan- vasterrein (Noordvestsingel) heeft zijn oorspronkelijke functie verloren. Het Hollandia-terrein (Delflandseweg) is maar voor ongeveer de helft als bedrijfs terrein in gebruik. De gemeente wil in de toekomst op beide terreinen graag ook woningbouw mogelijk maken. Het oude bestemmingsplan (uit 1961) staat dat echter niet toe. Dit vormt de be langrijkste reden om een nieuw bestem mingsplan te maken. BEDRIJVEN De vestiging van bedrijven wordt overi gens niet uitgesloten. Deze bedrijven moeten echter passen in een woonomge ving en mogen dus geen overlast veroor zaken. De verruiming van de woningbouwmoge lijkheden past in het streven van de ge meente om het woon- en leefmilieu in Nieuwland te verbeteren. Dat kan onder andere door te zorgen voor een geva rieerd aanbod van aantrekkelijke wonin gen. Het plan voorziet ook in een winkelcon centratie aan de westzijde van de Park weg. Aan de overkant (dus aan de oostzij de van de Parkweg) en aan de 's-Grave landseweg mogen op de begane grond naast winkels ook kantoren of bedrijven die geen overlast geven, worden geves tigd. Er staan in het gebied enkele schoolge bouwen (aan de Parkweg en de Mgr. No lenslaan). Als deze in de toekomst even tueel leegkomen dan biedt het bestem mingsplan de mogelijkheid om de gebou wen en schoolterreinen ergens anders voor te gebruiken. Het bestemmingsplan wordt in mei ter in zage gelegd (hierover verschijnt een me dedeling in de krant) en zal daarna door de gemeenteraad worden vastgesteld. Vervolgens wordt het aan de provincie ter goedkeuring voorgelegd.

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 19