PRIJZEN STIJGEN OPHALEN OUD PAPIER AANTREKKELIJKER SCHIEDAM DOET MEE AAN LANDELIJKE ACTIE „SCHOON NEDERLAND" AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN WILLEM DE ZWIJGERLAAN KRIJGT FIETSPADEN WAAR STAAN DE PAPIERBAK KEN? Extra geld in 't laatje voor scholen en verenigingen die langs de deur oud papier ophalen. Onlangs ontvingen de Nutsbedrijven een schrijven van de groothandel in oud papier dat de prijzen stijgen en het meer de moeite loont oud papier te bewa ren en aan de ophalers mee te geven. Ook voor bedrijven is het lonend oud papier te bewaren en in te leveren bij de groothandel. Ook dit jaar heeft het gemeentebestuur van Schiedam besloten deel te ne men aan de verkiezing van Schoonste Stad van Nederland. Half juni zal een plaatselijke jury onderstaande projecten aan een kritisch blik onderwerpen: Bij de dienst Gemeentewerken zijn de onderstaande aanvragen voor een bouwvergunning binnengekomen. Belanghebbenden kunnen nadere informa tie krijgen bij Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30-10.00 uur, tst. 188/189. Eind maart is gestart met werkzaamheden aan de Willem de Zwijgerlaan, tus sen de Westfrankelandsedijk en de Stadhouderslaan. Een belangrijk onder deel van het werk is de aanleg van vrijiigyende fietspaden. PAGINA 6 'T STADSERF VRIJDAG 27 MEI 1988 Oud papier is voor de groothandel een handelsprodukt dat uiteindelijk richting papierfabriek verdwijnt. De fabriek ge bruikt het als grondstof voor nieuw pa pier. Eind april gelden de volgende prijzen: - Kranten en tijdschriften, door elkaar, 6,75/100 kg -Karton 8,25/100 kg - Archief (zonder ordners) 10,25/100 kg - Witschrijf (wit beschreven briefpapier) 35,75/100 kg - Houtvrij computerpapier 45,25/100 kg - Houtvrij wit onbedrukt gestreken 62,50/100 kg - Houtvrij wit onbedrukt ongestreken 68,75/100 kg Levering van het papier franco huis bij J. de Pauw Zonen, Giessenweg 15, aan de rijksweg van Schiedam naar Rotterdam. Het bedrijf is geopend van maandag t/m vrijdag van 07.00 uur tot 16.30 uur en za terdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Tele foon 4150088. Indien het onmogelijk is oud-papier aan de scholen en of verenigingen mee te ge ven, dan geen nood! De Gemeente heeft in Schiedam 15 groene papierbakken uit staan, waarin men 24 uur per dag/ 7 da gen per week oud papier kwijt kan. Het is uiterst plezierig om een vast punt te heb ben waar het papier naar toe gebracht kan worden. Lorentzlaan, Broersvest/Emmaplein, Wil- lemskade/Rozenburgsestraat, Aleida- straat/Jan van Avennestraat, Rembrandt- laan/Jan Steenstraat, Rembrandtlaan/ Mesdaglqan, Mgr. Nolenslaan, Dr. Wi- bautplein, 's-Gravelandseweg, Parkweg/ Klaas Katerstraat, Geuzenplein, Kethel- plein, Borodinlaan, Hof van Spaland, Laan van Bol'Es. In 1987 hebben de papierbakken gezorgd voor een totaal opbrengst van 98.000 kg oud papier. De Nutsbedrijven hebben geen inzicht in het totaal aantal tonnages oud papier dat door scholen en verenigingen is opge haald. De Nutsbedrijven zijn de papierop halers, die ondanks de lage prijzen door zijn gegaan met het ophalen, zeer erken telijk. Waarom erkentelijk? Zij hebben samen met degenen die ge bruik hebben gemaakt van de papierbak ken blijk gegeven van een milieubewust gedrag en er voor gezorgd dat de huis- vuilberg niet groter is geworden. Boven dien zorgden zij voor een gemeentelijke besparing op de afvoerkosten. Naast bovenvermelde mogelijkheden heeft Schiedam een bedrijfje dat bij win kels en bedrijven oud papier en karton ophaalt. De heer C. J. de Vos heeft een vergunning om zowel oud papier als oud ijzer en oude kleding in te zamelen. Zijn werkterrein is begrensd. Een telefoontje op werkdagen tussen 08.00-09.00 uur is voldoende om in zijn routeschema opge nomen te worden. Telefoon 4269772. De heren A. A. Huygen en A. van Eijk zijn vergunninghouders. Voor algemene informatie: Openbare Nutsbedrijven Schiedam, telefoon 4622222 afdeling VROM toestel 256, af deling Voorlichting, toestel 155. - het Stadskantoor en omgeving; - het Postkantoor en omgeving; - 2 winkelcentra; - een park; - een sportpark; - een NS-station; - een speelplein. Schiedam heeft als eerste stad in Neder land het initiatief genomen om ook een scholier te betrekken bij de jurering van de schoonheidsgraad van de stad. Op dinsdag 3 mei werd Jeroen van Roon, 8 jaar en scholier van de Prins Clausschool, aangewezen. Dit gebeurde tijdens een slotmanifestatie van „Schiedam, Schoon, Natuurlijk". Ca. 350 leerlingen van diver se Schiedamse basisscholen namen deel aan deze dag in het Passage Theater. De week ervoor hadden zij onder deskundige leiding van de reinigingsmedewerkers Marcel Jansen en Henk van der Horst de bezem door de wijken gehaald. Wethou der A. G. Wiegman zette hen op 3 mei hiervoor in 't zonnetje. Half juni krijgt Schiedam Schoon een ver volg in de vorm van Nederland Schoon. Het door de plaatselijke jury samenge stelde keuringsrapport zal aan een lande lijke jury worden voorgelegd. Deze lande lijke jury kan op een willekeurig moment onaangekondigd de eerder beoordeelde projecten komen bekijken. De uitslag wordt in oktober bekend 'gemaakt W. Waqué voor Heiermansplein 7b; extra raam in achtergevel en dakkapel aan de voorgevel plaatsen. Directeur Gemeentelijk Woningbeheer voor lepenlaan 74; winkel verbouwen tot garage. Ir. P. P. Noë voor (nabijheid) Maasboule vard; het plaatsen van een scheepvaart- seinbord. M. A. Khan voor Prof; Kamerlingh Onnes- laan 141b; het plaatsen van een schuur tje. Heijmans Bouw b.v. voor Spaland-West; het bouwen van 37 eengezinswoningen. P. J. M. de Kok voor Schrijnwerkerstraat 47; het plaatsen van een volière/kweek- ruimte. B.V. Beleggingsmij. Amstelmond II voor Julianalaan 112a; winkel verbouwen tot woning. Directeur Gemeentewerken voor Chur- chillweg 50; jongerenvoorziening uitbrei den d.m.v. het plaatsen van een kombi- unit. Aannemingsbedrijf Ritmeester B.V. voor Noordvestsingel 77 t/m 81; trappenhuis in bedrijfspand verplaatsen, alsmede door gang maken tussen nrs. 77 en 79. Bouwbedrijf Fraanje B.V. voor 's-Grave- landseweg 256; bedrijfspand vergroten d.m.v. kantooruitbreiding. S. S. N. Bouw B.V. voor Buitenhavenweg; het oprichten van een bedrijfsgebouwen complex. Vegro B.V. voor 's-Gravelandseweg; het uitbreiden van het opslagmagazijn. J. van Beest voor Zuidlandsestraat 10; het gedeeltelijk verbouwen van de wo ning. Aannemingsbedrijf Salm voor Thomas Kempisstraat 12; het verbouwen van de woning. Overschiesestraat 46a t/m 52b en Singel 137a t/m 145c; het renoveren van 23 wo ningen. J. A. Poiesz voor Cornelis Houtmanstraat; het oprichten van een fotostudio. Bouwfonds Woningbouw b.v. voor Spa land-West; het oprichten van 43 wonin gen. G. de Vries voor Burg. Knappertlaan 238a; het verbouwen van de woning en het bouwen van een berging. C. W. Noorlander voor Bosrand 12; het verbouwen en vergroten van de woning. C. A. v. Selm voor Schiedamseweg 114; het plaatsen van een dakkapel aan de achtergevel. L. v.d. Broek voor Oever 24; het vergro ten van de woning aan voor- en achterzij de. N.V. Vereenigde Glasfabrieken voor Bui tenhavenweg 114-116; de terreiningang wijzigen. J. E. Zijdenbos voor Van Heekstraat/ Ruysstraat; het oprichten van bedrijfs ruimte. R. Kriek en W. Damen voor Middelharnis- sestraat 24; het verbouwen en vergroten van de woning. R. van Gulik voor Schoolstraat 6; pand in- en uitwendig verbouwen. Het bevorderen en beveiligen van het ge bruik van de fiets is één van de voor naamste uitgangspunten binnen het Schiedamse verkeersbeleid. Vandaar dat altijd wordt bezien of er ruimte aanwezig is voor een vrijliggend fietspad als een weg opnieuw moeten worden bestraat of geasfalteerd. Dat is ook gebeurd bij de reconstructie van het weggedeelte Westfrankelandse- dijk-Willem de Zwijgerlaan, tussen de Ha- vendijk en de Stadhouderslaan. Het weggedeelte kan thans in z'n geheel worden voorzien van vrijliggende fietspa den en een voetpad, zodat het langzame verkeer gescheiden wordt van het overige verkeer, waaronder zwaar vrachtverkeer. De reconstructie wordt gefaseerd uitge voerd. In 1986 is het gedeelte van de Ha- vendijk tot voorbij de Havenstraat aange pakt. In 1987 het gedeelte tot aan het zwembad. Nu is het deel tussen het zwembad en de Stadhouderslaan in uit voering. Naast de aanleg van fietspaden wordt de hoofdrijbaan geasfalteerd en worden plaatselijk langsparkeerstroken aangelegd. Als dit werk is uitgevoerd zal het weggedeelte tussen Havendijk en Stadhouderslaan geheel gereed zijn. Een belangrijke verbetering voor met name het langzaam verkeer. Door de as- faltverharding is eveneens een zekere verlaging van de geluidhinder bereikt. Het ligt in de bedoeling de komende jaren ook (fasegewijs) de Westfrankelandsedijk tussen de Willem de Zwijgerlaan en de Vlaardingerdijk te verbeteren. Het ophalen van oud papier blijft toch aantrekkelijk.

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 22