Het weer ^Eiefsverhögingen Gevarieerd en gedurfd nieuw programma 89.95 ■lilES 1.95 A IIAKA T53r bert peters Schiedam loopt uit voor Doop Wiegman Trouw beloond tennisrackets Stadsblad Zuid-Holland Zure permanent RADIO ABA Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 Doop Wiegman geeft trouwe fan burgemeester Scheeres een rondleiding langs zijn tentoon jjestelde werk SCHIEDAM (vrijdag) - Niemand, maar dan ook niemand liet het afweten op de opening van de overzichtsten toonstelling van Theo („Doop") Wiegman, die gekoppeld was aan het bereiken van z'n 80ste verjaardag. I -I Doop Wiegman bracht vele Schiedamse plekjes in beeld SCHIEDAM - Het vast recht van het aardgas voor kleinverbruikers gaat «met ingang van 1 juli omhoög. Het tarief wordt opgetrok ken van 57 naar 69 gulden per jaar. De gasprijs zelf gaat per kuub een cent omlaag. Door die wijziging zijn de meest energiezuini ge Schiedammers in feite het slechtst af. De nieuwe tarieven zijn zodanig opge steld, dat de verbruikers van minder dan 1200 ku- bieke meter er financieel op achteruit gaan. De gro te stokers, die meer dan 3000 kuub erdoor jagen, gaan verhoudingsgewijs minder betalen. CT3 AANBIEDING incl. wassen, watergolf en knippen op donderdag en vrijdag van 120.00 voor SCHIEDAM - Het pro gramma van de Schiedam se theaters voor het sei zoen '88/'89 - dat vandaag tegelijk met het Nieuwe Stadsblad in de brievenbus rolt - ziet er snel, eigen tijds en vrolijk uit. Zonder veel poespas, met hier en daar een foto als smaak maker is het voorstellin gen-aanbod op een aan trekkelijke manier op een rijtje gezet. Het heeft on getwijfeld iets meer van de vindingrijkheid van de sa menstellers gevergd, maar het zal dit weinig mensen opvallen, dat er behoorlijk op de kosten van dit tradi tionele jaaroverzicht is be knibbeld. Injectie Gedurfder De nieuwe theatertop. Links op de foto educatief medewerkster Karin Heuvelman, (midden) waarnemend direkteur Carel Beke en (rechts) direktie- assistent Marq Oudshoff. Jeugdprogrammering TV DÉFËKT? Vkleospedallsten demonstratie Hollandse nieuwe per stuk' DE KEI ZE IS ALTIJD ZEER GROOT BIJ Al J A. «KC nu met 'n korting uan meer dan. J>n/an 249, Asfalterings werkzaamheden in West en Groenoord Circus Mullen^iaar Schiedam! Jan Rietman zorgt voor echt spektakel KAPSALON - MAA T HAARWERK - HAIRWA VING rd WOENSDAG 1 JUNI 1988 40e JAARGANG, NUMMER 44 OPLAGE 39.700 $>vv - viV.::N/' „Doop hoort net zo bij Schiedam als het Zakken dragershuisje," zei burge meester Scheeres in zijn openingstoespraak. „Dat is niet van mezelf hoor, een verslaggever schreef dit 20 jaar geleden," openbaarde Scheeres eerlijk zijn bron nen. Scheeres en wethouder en cultuurliefhebber Luub Hafkamp namen samen Doop (80) bij de arm om hem van de aula naar de entreezaal te accompagne ren. Het verjaardagspartijtje van de nestor van de Schie- damse kunstenaars werd ui teraard bijgewoond door di verse bekende en minder bekende collega's. Ane Henderickx overhan digde de jarige een uniek boek vol kunst, waaraan 83 kunstenaars hun medewer king hadden verleend. „Zo'n man moet je een ori gineel cadeau geven," vond ze en ze keek al weer uit naar de volgende theesessie met Doop, „want met hem raak je nooit uitgepraat". Visite kreeg Wiegman se nior die avond volop. Zelfs uit Amerika. Wiegmans be kende zoons: kunstenaar Diet, vormgever Harr en wethouder Aad genoten zichtbaar hoe vader Theo en moeder Noor in de schijnwerpers stonden. Diet had de tentoonstelling voor zijn vader ingericht. Aad liet enkele werken in bruik leen achter. Hoewel het vrijdagavond laat werd in de aula van het Stedelijk Museum, deed de familie Doops veijaardag maandag nog eens dunnetjes over. Bron: KNMI VRIJDAG 03/06 af en toe zon plaatselijk regen ZATERDAG 04/06 veel bewolking plaatselijk regen ZONDAG 05/06 af en toe zon plaatselijk regen min. 12° midd.temp. 17° min. 11° midd.temp. 17° min. 9° midd.temp. 16 wind: ZW-4 wind: VAR-3 wind: NW-4 Dat was aanleiding genoeg voor D'66 voorman Adri Reijnhout om maandagavond, toen de ge meenteraad moest beslissen over de tariefsaanpassingen, te protesteren. „Zo'n maatregel staat haaks op het milieubeleid van de gemeente," oordeelde hij. Verantwoordelijk wethou der Aad Wiegman vond dat wat kras uitgedrukt. Volgens hem is de verhoging van het vastrecht - dat sinds 1983 gelijk gebleven is - slechts een aanpassing aan de gestegen kosten. Met het vast recht worden zaken als inspec tie en onderhoud van de meters verrekend. „Dan kan ik het me helemaal niet voorstellen, want het ar beidsloon van de mensen van de nutsbedrijven, die dat werk verrichten is nauwelijks geste gen. Ik ben tenminste zelf amb tenaar en kan me niets van een salarisverhoging herinneren," reageerde Reijnhout. Wiegman liet zich er niet door van de wijs brengen: „We sluiten aan bij de adviezen van de Vegin, een lan delijk orgaan. Natuurlijk heb ben we de vrijheid daarvan af te wijken, maar dat heeft dan weer een nadelig effect op de begroting van het gasbedrijf. Die kosten moeten we dan weer ergens anders vandaan halen. Dit is lood om oud ijzer." Behalve het vastrecht van het aardgas stijgen ook de tarieven van begraven en cremeren. De Raad ging akkoord met het voorstel van burgemeester en wethouders met een verhoging van drie-en-een-half procent. De Schiedamse tarieven zijn nu op Rotterdams peil gebracht. Alleen PSP'er Bart de Leede was tegen. Hij noemde het te gek voor woorden dat Schiedam zich zo klakkeloos aanpast aan de Maasstad. Nieuwe theatertop mikt E SCHIEDAM - De KNNV afde ling Waterweg Noord houdt vrijdag 27 mei in natuurcen- trum „De Boshoek" een filma vond. Deze avond gaat over de Galapogos-eilanden waar onder andere de reuze schildpadden, - hagedissen en -leguanen leven. De film duurt één uur en is door een amateurfilmer ver vaardigd. Toegang gratis. Aanvang 20.00 uur. „De Bos hoek" ligt in Schiedam-Noord achter het Bachplein. Vanaf het Bachplein staan er wegwijzers. De Stichting Maatschappelijk Werk Schiedam gaat extra aan dacht besteden aan de hulüver- ou eenvoud en inhoud Geen dure, glanzende brochure ditmaal om op opmars van het plaatselijke culturele leven te symboliseren, maar eenvoud en inhoud. En dat is tekenend voor de frisse wind die er waait door het uitgangspaleis van de Bran- dersstad. Krap een half jaar ge leden nog maar leek dat niet veel meer dan een zinkend schip. Met name de Rotterdam se Schouwburg in plaatselijke theatertop. Totaal onverwacht besloot de complete directie - niet gehin derd door lange opzegtermijnen of meer sentimentele bezwaren - binnen een maand tijd te ver trekken. Ook in de stedelijke politieke arena was de hete adem van de dreigende concur rentie van de Maasstad voel baar. Want meteen barstte weer de discussie over 'De passage' - zoals toneel, ballet, zang en dans' kortweg op zijn Schie dams worden samengevat - in alle hevigheid los. In tegenstelling tot veler ver wachting kwam De Cultuur als duidelijke overwinnaar zegevie rend uit de strijd tevoorschijn. In een bijna unieke eensgezind heid besloten de dames en heren bestuurders zelfs om het plaatselijk uitgaansleven een forse injectie te geven met een gloednieuw theater op het Stad- serf, dat op korte termijn gerea liseerd moet worden. Tegelijker tijd haalden ook Careï Beke, Marq Oudshoff en Karin Heu velman, de (gedeeltelijk voorlo pige) nieuwe leiding, de bezem door wat 'stoffige hoeken en ga ten'. Voor het eerst in de ge schiedenis werd er duidelijk aansluiting gezocht met andere regelneven en feestenbouwers. Dat had meteen al deelname aan de Molenfeesten en het ruï- nespel en een swingend Podi umgala - georganiseerd samen met een centrum-horecaman - tot gevolg. Alle sombere voorspellingen ten spijt heeft het trio absolute be ginners zelfs een programma voor het komend seizoen weten samen te stellen, dat uitgebrei der, gedurfder en gevarieerder is dan voorgaande jaren. Alle gro ten - zoals Martine Bijl en Youp van 't Hek - zullen Schie dam weer aandoen. Tegelijker tijd is er plek ingeruimd voor onbekend talent op cabaret-, to neel-, muziek- en dansgebed. „De voorstellingen, die je aan biedt, moeten een afspiegeling zijn van wat er rondgaat in de theaterwereld en passen bij je publiek," licht waarnemend di recteur Carel Beke zijn keuzes toe. „Natuurlijk brengen we de geheide succesnummers, maar we schuwen het risico niet. Zo'n dame als Patty Trossel scoort landelijk flink, maar is hier ta melijk onbekend. Het kan best dat Schiedammers geschokt - ze treedt op gehuld in een mi- crofoonsnoer - de zaal verlaten. Voor het zelfde geld zijn ze laai end enthousiast. Jos Brink die juist in De Teer- Nieuw is wel de mogelijkheid voor de hoogste groeperr van de basisschool om met Karin's hulp een afscheidsavond op po ten te zetten. De inschrijvings mogelijkheid voor dit project is overigens beperkt. Hoewel de plannen rond zijn, barst het nieuwe seizoen pas eind september los. Tot die tijd kan het trio aan de top genieten van een vakantie in alle tevre denheid. Want wensen zijn er weinig. Waarnemend direkteur Carel Beke: „Wij krijgen een budget vari 250.000 gulden om de voorstellingen van te betalen en dat is precies genoeg. Ook de publieke belangstelling is stijgende. Alleen dat nieuwe theater nog. Maar het politieke klimaat is op dit moment voor cultuur gunstig. Ik hoop op kor te termijn aan het pakken te kunnen slaan." SCHIEDAM - Alle abonnementhouders van het Passage Thea ter kregen zaterdagavond een feest dat klonk als een klok aan geboden compleet met optreden van cabaretier Paul van Leeu wen. Ook het komend seizoen zullen de trouwe bezoekers be loond worden. Wie van te voren een aantal voorstellingen boekt, kan rekenen op fikse kortingen. Ook in andere opzichten mikt het theater op een klantvriendelijke aanpak. Zo zijn bij voorbeeld de mogelijkheden om te reserveren belangrijk uitge breid. stoof de première van zijn nieu we 'Tekstpierement' wil geven in april is bij voorbaat voor een uitverkocht huis. Op allebei de voorstellingen ben ik even trots. Het gaat erom dat je het juiste evenwicht tussen zekerheid en gok weet te vinden." Het Passage doet komend sei zoen mee aan een provinciaal danspromotieplan en kan daar door zeven balletvoorstellingen op hoog niveau brengen. Bo vendien gaat de Rotterdamse Dansgroep (voorheen Werkcen trum Dans) in de Schiedamse theaters repeteren én voorpre mières geven. Het Theatercafé én de jeugdprogrammering mo gen zich verheugen in een groei ende populariteit. Vandaar dat de direktie besloten heeft daar weinig aan te veranderen. Ook de nieuwe educatief medewerk ster Karin Heuvelman wil ver der borduren op de aanpak van haar voorganger (Carel Beke). „Onze projecten - zoals de rondleidingen - hebben het af gelopen seizoen 400 groepen kinderen getrokken. Een onge kend aantal zelfs voor landelij ke begrippen. Dan ga je natuur lijk niet van alles veranderen," licht de uit Gouda afkomstige voormalig drama docente haar aanbod, onderdeel van de ge meentelijk KUVOON, 'toe. Wij helpen direktül Tel. 4260778-4733961 ol 01899-15874 Groenelaan 95 Vartoop Inruil Rtprnht Ivoor uw warmachines ao koalkatlan lening bij remigratie. Veel bui tenlanders denken er over terug- te keren naar hun land van her komst. Daarbij krijgen ze te maken met de verschillende re migratie-regelingen die er zijn in Nederland. De Stichting Maatschappelijk Werk Schie dam ziet het als haar taak om; -informatie te geven over remi gratieregelingen wat betreft de financiën, de procedure, de re gelingen voor kinderen enz.; -hulp te verlenen bij het invul len van het formulier; Indien nodig wordt samenge werkt met het Instituut Sociaal Raadslieden of het Buro vor Rechtshulp. Iedereen die be hoefte heeft aan deze vorm van hulpverlening kan zich aanmel den bij de Stichting Maatschap pelijk Werk Schiedam, Broers- veld 142, telefoon 010-4731033. Men kan telefo nisch een afspraak maken of langskomen op een van de spreekuren. Naast het spreekuur aan het Broersveld, op werkda gen van 0900-17.30 uur wordt er ook elke donderdag van 12.00-14.00 uur een spreekuur gehouden in het migrantencen- rum 't Parkweg. ASB heeft óók regelmatig werk voor gekwalificeerd PERSONEEL M/V Heeft u interesse in een ad ministratieve functie, voor korte of lange periode? Neem dan contact op met onze vesti ging. We vertellen u graag wat de mogelijkheden zijn. uirzendburcau Rotterdamsedijk 397 Schiedam 010 - 4260771 SCHIEDAM - Schiedammers krijgen de kans om mee te lopen in de demonstratie tegen de apartheid in Zuid Afrika, die wordt gehouden in Amsterdam op zaterdag 11 juni. Direkte aanleidingen voor deze demonstratie zijn de onlangs af gekondigde beperkende maatre gelen tegen de democratische bewegingen, zoals media, ker ken, vakbeweging en het geweld dat de Zuidafrikaanse regering gebruikt tegen het A.N.C. en haar leden. Dit was voor ver schillende anti-apartheidsbewe gingen, vakbonden en kerken reden zich te verenigen in een Breed Overleg Tegen Apartheid (BOTA). Deze organisaties heb ben een verklaring opgesteld, die aan duidelijkheid niets te wensen overlaat. In Schiedam wordt die ondersteund door een aantal organisaties. Dit zijn tot nu toe: Humanistisch Verbond, Wereldwinkel, PSP, D'66, PvdA, CPN, CDA, PPR, FNV en Vrouwenvredesgroep. Zij proberen op korte termijn zo veel mogelijk Schiedammers te stimuleren aan de demonstratie deel te nemen. Voor 12,- per persoon (kinde ren tot en met 12 jaar 6,- p.p.) is het mogelijk mee te rij den naar Amsterdam. De bus vertrekt zaterdag 11 juni om 11.00 uur vanaf het Emmaplein en zal in Amsterdam weer om 17.30 uur vertrekken richting Schiedam. Kaarten voor demon stratie en bus zijn verkrijgbaar bij: Wereldwinkel, Hoogstraat 76 (donderdagavond, vrijdag en zaterdagmiddag open); John Ouwendijk, 4265861 (na 17.30 uur); Annelies Poolman, 4263487 en Magda Klüte 4712858 (na 13.00 uur). Ze zijn er Aanbieding is geldig t/m zaterdag 28 mei Albert Heijn, Hof van Spaland 1, Hagastraat 1. SCHIEDAM. VAN: M.iriilv AN Aim VAN M.i'I,nine I'.i VAN N'iiiiiicnii.il VAN Hammer!. VAN Busier VAN Ravens N AN 1 lie a I Modehuis Broersvest 109 - 113 Schiedam i'< Oi >k i'p maaiulaciuulil.ic en >r.Jr: J.u.a v Ruime parkeergelegenheid D0NNAY GRAPH PLUS Fiber/Graphite midsize racket tj 30% groter blad. 100, voordeliger D0NNAY LADY 25 Fiber/Graphite racket, met 30% groter blad. Van 269.NU Leidschendam: Zoetermeer: Winkelcentrum Leidsehage Het Rond 4, Tel. 070-27.29.91 Tel. 079-41.97.17 "11(1. voordëtïgëïj SCHIEDAM - In verband met asfalteringswerkzaamheden zul len in de week van 6 tot en met 10 juni 1988 de volgende wegen worden afgesloten: 1Burgemeester Knappertlaan tussen Nieuwe Haven en Alei- dastraat. Duur van de werk zaamheden, 2 dagen. 2. Mozartlaan tussen Borodin- laan en Churchillweg (westelijke rijbaan). Duur van de werk zaamheden, 2 dagen. 3. Zwaluwlaan tussen Churchill weg en Schiedamseweg. Duur van de werkzaamheden: onge veer 1 dag. Het Nieuwe Rembrandtlaan 64-66. 3177 VN Schiedam, tei. 0l0-473955i

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 1